Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Νοέμβριος 2011


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    2310

  • _marjio

    1778

  • Dina:)

    1305

  • caramello

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

κεικ εεε; 2 κομματια με ενα ποτηρι γαλα!!!! το τελειο!

αντε καλη απολαυση...

βασικα δεν ειναι κεικ με την εννοια την δικη μας.. αυτη το αποκαλουν τουρτα (αφου ουτε κατα διανοια δεν εχουν τις τουρτες τις δικες μας) και μοιαζουν με τα δικα μας κεικ..

η μια μοιαζει με μηλοπιτα απ εξω και μεσα εχει γεμιση καραμελας, καρυδια και μελι και η αλλη μου θυμιζει φανουροπιτα αλλα πιο ελαφρυα και χωρις σταφιδα..

το Πασχα μου στελνει μια σπιτικη σουπερ μηλοπιτα και την Zache tarte απο το ομονυμο ξενοδοχειο που ειναι φουλ σοκολατα αν και πικριζει λογω και του φυστικιου.. και παντα μαζι με αυτα ποικιλιες απο σοκολατες..

Link to comment
Share on other sites

Καλά, σας διαβάζω και γελάω μόνη μου με το πίτσι (χαχαχαχαχα) και τα ξυρίσματα!!! :D:D

Σιδερώνω τα μωρουδιακά γι αυτό έχω αργήσει να σας γράψω!

Ευχαριστώ πολύ-πολύ όσες μου απαντήσατε για τις πληροφορίες περί κουβερτούλας!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως αυτες οι εκπτωσεις αφορουν τις μεγαλες συσκευασεις και νουμερα πανω απο το 3.. αλλα θα παμε να το τσεκαρουμε..

αχ.. μολις ελαβα δεμα απο Αυστρια οπου μαζι με αλλα διαφορα ειχα μεσα και δυο κεικ απο γνωστα ζαχαροπλαστεια της Βιεννης και βεβαια τα τιμησα...

βασικα δεν ειναι κεικ με την εννοια την δικη μας.. αυτη το αποκαλουν τουρτα (αφου ουτε κατα διανοια δεν εχουν τις τουρτες τις δικες μας) και μοιαζουν με τα δικα μας κεικ..

η μια μοιαζει με μηλοπιτα απ εξω και μεσα εχει γεμιση καραμελας, καρυδια και μελι και η αλλη μου θυμιζει φανουροπιτα αλλα πιο ελαφρυα και χωρις σταφιδα..

το Πασχα μου στελνει μια σπιτικη σουπερ μηλοπιτα και την Zache tarte απο το ομονυμο ξενοδοχειο που ειναι φουλ σοκολατα αν και πικριζει λογω και του φυστικιου.. και παντα μαζι με αυτα ποικιλιες απο σοκολατες..

Δεν εχω να πω τιποτε αλλο εκτος απο....μιαμ μιαμ!!!!!!!!!

Τι μου εκανες μεσημεριατικα!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

οντως...τι μεταφορικα να εχουν;;;

γιατι αν ειναι 10? τοτε παμε στα 25?/88 πανες (0,28? η μια)

και στις libero που λες prosperous βγαινει 0,21? η πανα!!!

οποτε δε λεει.. το καλυτερο ειναι να εκμεταλλευομαστε τα κουπονια κ τις κατα καιρους προσφορες που βγαζουν τα σουπερ μαρκετ...

Θεε μου που εχουμε φτασει... να υπολογιζουμε και το παραμικρο σεντ.... ετσι ειναι.. ετσι μας κανανε!!!!!!!!!!:mad::-x

Εγω μπηκα στο σαϊτ και εβαλα αρκετα πραγματα τα οποια εδω στην ελλαδα στοιχιζουν την διπλασια τιμη και μου εβγαλε 22 ευρω το κοστος αποστολης! Γυρω στα 18 ηταν τα γαλατα απο γερμανια που ειχα παραγγειλει και αν φανταστειτε οτι η Αγγλια ειναι πιο μακρυα καλα ειναι τα εξοδα...απλα πρεπει να κανουμε μια ερευνα αγορας τωρα που δεν υπαρχουν οι εκπτωσεις να δουμε αν οντως συμφερει!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

prosperous θα επρεπε να ντρεπεσαι ..... με τοσο ανατριχιαστικες λεπτομερειες.... τσ τσ τσ!!

Μολις ηρθε ο Νικος απο τη δουλεια και ειχα αρχισει ηδη να φτιαχνω τουρτα σοκολατα!!!! να μου δωσει και τα φωτα του μιας και ειναι ζαχαροπλαστης!!!

να βλεπεις τι μου κανεις;; τι θα κανω με μια ολοκληρη τουρτα σοκολατα στο ψυγειο;;;;;;;; 3 κιλα θα παρω!!!!!!!!!

αααααααχ!!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Σας χαιρετω προσωρινα....παω να φαω την φασολαδιτσα μου!!!!

Καποια στιγμη το μεσημερακι υποσχομαι να διαβασω τα χθεσινα και να αναφερθω στην καθεμια.....φιλια πολλα και καλο μεσημερι!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φουσκοκοιλίτσες μου!!!!:D

Ντινάκι με τους γιατρούς στο ΙΚΑ μην περιμένεις να βγάλεις άκρη!! Έχω ακούσει τά κουλά να γίνονται!!!! Γράψτους εκεί που ξέρεις…!!! Κι εμένα για την επόμενη φορά το νοσοκομείο μου έδωσε HIV και κάτι άλλες εξετάσεις!! Την Τρίτη θα πάω στο ΙΚΑ να μου τις γράψουνε γιατί την επόμενη Πέμπτη έχω κλείσει ραντεβού για εξετάσεις!!!;)

Ματινάκι πολύ καλά έκανες και ξεκαθάρισες με το γιατρό σου το θέμα!! Τι να διορθωθεί σε ένα μήνα?? Αφού πάμε από το κακό στο χειρότερο εδώ πέρα!!:mad: Κι εμένα ήρθε εχθές ο άντρας μου σκασμένος γιατί θα έχει περικοπές…..όλοι έτσι του είπα ότι είναι αλλά δε σκάω!! Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι τώρα!! Ότι είναι να γίνει θα γίνει!! Την υγεία μας να έχουμε και θα το αντιμετωπίσουμε!! Τώρα η μόνη μου σκέψη είναι το μωρό και η γέννα!!

Πάντως βρε κορίτσια ακούω συνέχεια για φόρους – φόρους – φόρους και ακρίβεια!! Έχω πει στον άντρα μου πως δεν θα διστάσω να φύγουμε από Ελλάδα αν χρειαστεί!! Πάντως εγώ να γυρίσω σε μία εποχή που δεν έχω ζήσει, με λάμπες και κεριά για φως, δεν το κάνω!! Η Ελλάδα τρώει τα παιδιά της και δεν θα καθίσω με σταυρωμένα τα χέρια!!

Μιλάω εγώ γι’αυτό και δεν το πιστεύω!! Ποια εγώ?? Που με τίποτα έως τώρα δεν άφηνα την οικογένειά μου αλλά τώρα έχω να σκεφτώ κι ένα παιδί!! Πάνω απ’όλα αυτό λοιπόν και βλέπουμε….

Βρε Ματινάκι παίρνει τόσα στο νοσοκομείο ο γιατρός??? Εμάς εδώ απ’ότι έχω ακούσει ζητάνε από 500-800 ευρώ!! Βέβαια έχω ακούσει για 1000-1500 αλλά σε δύσκολες περιπτώσεις!! Όσα και να είναι πάντως εννοείται πως δεν έχουνε καμία σχέση με τα λεφτά της κλινικής!! Κι όπως είπες 3-4 μέρες θα είναι, μετά θα πάμε στο σπιτάκι μας!!;)

Εμένα από όλη τη φάση το μόνο που με νοιάζει είναι να ακούσω στη γέννα το κλάμα του μωρού μου κι ότι είναι καλά και να γυρίσουμε όλοι μαζί καλά στο σπίτι!! Όλα τα άλλα δε με ενδιαφέρουνε!! Εννοείται και η καθαριότητα είναι σημαντική!!!;)

Όσο για τον κάτω κόσμο κι εγώ ξυραφάκι χρησιμοποιώ από πάντα και σε όλα!! Για το κάτω δε χρησιμοποιώ καθρεπτάκι!! Με αφή και στα τυφλά το ξυρίζω!!!:rolleyes:

Μουστάκι δεν έχω ξυρίσει ποτέ γιατί είναι ξανθό και δεν φαίνεται τίποτα!! Οπότε δεν μπορώ να δω διαφορά τώρα!!!

Κυριακή μου, εμένα ο γιατρός μου στη Β΄επιπέδου με εξέτασε από κάτω για να δει τον τράχηλο και να τον μετρήσει!!!;)

Από τον επόμενο μήνα στο νοσοκομείο μου είπανε ότι θα με βλέπουνε κάθε βδομάδα αφού θα έχω μπει στο μήνα μου!!!

Snowflake, τέλεια είναι η μπεμπούλα σου!!!!!!!!!:D Όσο για την πίεση είναι σημαντικό να την προσέχεις να μην ανέβει πολύ!! Οπότε καλά έκανε και σου είπε ο γιατρός σου να τη μετράς και να τη γράφεις!!! Αν δεις μεγαλύτερο νούμερο καλύτερα να τον πάρεις τηλέφωνο!! Παίζει ρόλο η πίεση στην εγκυμοσύνη!!!;)

Αριστέα κι εγώ είχα βγάλει τρίχες στην κοιλιά!! Στην αρχή και μέχρι να κλείσω το πρώτο τρίμηνο έκανα αντιπηκτικές ενέσεις προληπτικά και θεώρησα πως έφταιγαν αυτές!! Πάντως τώρα, ως δια μαγείας εξαφανίστηκαν οι μαύρες τρίχες!!:rolleyes:

Κάποια κοπέλα είχε αναφέρει και το πρόβλημα με τα ούλα!! Ντινάκι εσύ??? Κι εγώ πάλι στη αρχή, είχα πρόβλημα και ξαφνικά άρχισαν να ματώνουνε τα ούλα μου!! Πήγα στον οδοντίατρο, μου έδωσε ένα σιρόπι να κάνω μπούκες και δεν χρειάστηκα καθαρισμό!! Μου είπε ότι θα κάνουμε έναν μετά τη γέννα κι ότι είναι φυσιολογικό αυτό γιατί τρελαίνονται οι ορμόνες μας!!! Τώρα άρχισαν πάλι να φουσκώνουνε και να ματώνουνε αλλά μετά τη γέννα όλα αυτά θα είναι παρελθόν!!!;)

Αχ το πρωί πήγα για καφεδάκι με την κουμπαρούλα μου και νονά του μωρού μου!!! Ωραία που ήτανε!!!!!!!:P:p

Πίτσι – πίτσι(χαχαχα, πολύ καλό),:tongue::tongue::tongue: καλό σας μεσημέρι!!!!

Πάω να μαγειρέψω αρακά γιατί θα φάω το απόγευμα μαζί με τον άντρα μου που θα σχολάσει!!! Πεινάω όμως…..εεεε όλο και κάτι λέω να τσιμπήσω τώρα!!! Αφού φρόντισε εδώ κάποια κοπελίτσα (ονόματα δε λέμε...Προσπ) να μας ανοίξει την όρεξη με τις λεπτομέρειες και τα κέικ!!!!:rolleyes::tongue:

Υ.Γ.: Πόσα έγραψα???:shock: Καλά ντε, μη βαράτε!!!!:tongue:

Εδώ μάλλον ετοιμάζεται για βροχή!! Το πρωί είχε ήλιο, μετά συννέφιασε για λίγο, ξαναβγήκε ο ήλιος και τώρα μαύρη μαυρίλα πλάκωσε!!!!! :cool: Μπουμπουνίζει κιόλας!!!! Για να δούμε....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

βρε!! φατε βρε τωρα και μη με βριζετε!!! φατε τωρα που χετε αλλοθι!!!!

αφηστε με και μενα να πω τον πονο μου που με τυψεις το κατεβαζω το γλυκο...

αλλα τα καλα πρεπει να λεγονται..δεν πρεπει????

περιμενω το απογευμα να μου πειτε ποσες φαγατε γλυκο..χαχα!!!!

φιλια!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε Prosperous τι μας κάνεις με τις περιγραφές σου...!!!!!:P:p:p Κι εσύ Αριστέα, τούρτα σοκολάτα;;;; :shock::shock::shock:!!!!! :P:p:p:p Όλα τα σάλια κάτω στο πάτωμα έχουν πέσει..!!!!!

Snowflake, μια χαρά η μπεμπουλίτσα σας!! Άντε με το καλό και στον επόμενο υπέρηχο! Θα αρχίσει τώρα να παίρνει πιο πολύ βάρος!! Μπράβο το μωράκι!! Αλλά η μαμά πρέπει να προσέχει τώρα λίγο με την πίεση, οπότε εγώ θα σε συμβούλευα να σταματήσεις το αλάτι, ή τουλάχιστον να το μειώσεις αισθητά.. Κάνε αυτό και θα δεις που θα πέσει η πιεσούλα! Επίσης, αν αρχίσεις να την μετράς στο σπίτι, να κάνεις 2-3 μετρήσεις και να σημειώνεις την τελευταία. Επηρεάζεται από το πόσο ήρεμες είμαστε.

Ντινάκι, κι εγώ έχω πιο πολλές τριχούλες από ότι πριν στην κοιλιά μου, κοντά στον ομφαλό και φαίνεται και η κατακόρυφη γραμμή που έχει βγει εδώ και καιρό. Εγώ με το μουστάκι δεν είχα ποτέ κανένα θέμα, αν και μελαχροινή, αλλά με ανοιχτό χρώμα δέρμα (πολύ ανοιχτό όμως, σαν γάλα...:rolleyes:) δεν φαίνεται καθόλου το μουστάκι, δεν έχω και γενικά πολλές τρίχες, χέρια και πόδια. Αφού τώρα που δεν ξύριζα τα πόδια τόσο τακτικά επειδή δεν φτάνω πια, δεν φαίνονταν καθόλου, μη σας πω ότι μειώθηκαν τελικά κιόλας.. Στην κοιλιά βέβαια βγήκαν! Και στα κάτω μου....!!! Που από καλωπισμό δεν το συζητάμε, δεν μπορώ να ξεχωρίσω τι είδους ξύρισμα κάνω κάθε φορά!! Ωραία συζήτηση πάντως ανοίξαμε, πολύ διασκεδαστική!! :D Εγώ λέω ότι με τις πρώτες δροσούλες, μας έφτιαξε και η διάθεση περισσότερο!!

Καλώς το και το Ελενάκι! :-)

Πάω λίγο να ξαπλώσω, επειδή με το σιδέρωμα πρίστηκε και το χέρι μου και αφού έφαγα κιόλας, ένας υπνάκος καλό θα κάνει!

Φιλάκιααααα!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


prosperous θα επρεπε να ντρεπεσαι ..... με τοσο ανατριχιαστικες λεπτομερειες.... τσ τσ τσ!!

Μολις ηρθε ο Νικος απο τη δουλεια και ειχα αρχισει ηδη να φτιαχνω τουρτα σοκολατα!!!! να μου δωσει και τα φωτα του μιας και ειναι ζαχαροπλαστης!!!

να βλεπεις τι μου κανεις;; τι θα κανω με μια ολοκληρη τουρτα σοκολατα στο ψυγειο;;;;;;;; 3 κιλα θα παρω!!!!!!!!!

αααααααχ!!!

ντρεπομαι, ντρεπομαι!! χαχα!! (ειπαμε.. φατε τωρα.. μετα τη γεννα δεν εχει αλλοθι!!!)

Link to comment
Share on other sites

...και η αληθεια ειναι πως οσο λεω να μη τρωω πολλα γλυκα ΤΟΣΟ ερχονται στο σπιτι..

επειδη γεννησα την κορη μου πρωτοχρονια ειχα ενα σωρο γλυκα στο σπιτι και σοκολατοειδη που περισσευαν μεχρι τις αποκριες και επειδη η γεννα εγινε οπως σας ειπα ανημερα του νεου ετους αρκετοι που ηρθαν να με δουν εφεραν μαζι τους γλυκα..

μιλαμε οτι δεν ηθελα να δω ειδικα σοκολατα ποσους μηνες...

βεβαια ο Αυστριακος φιλος μας εχει μεγαλη αγαπη και καθε 3 μηνες στελνει προμηθειες..χαχα!!

Link to comment
Share on other sites

να 'ναι καλα τετοιοι φιλοι....

εγω τη σοκολατα δε νομιζω να τη βαρεθω ποτε..... εχω κολλημα..τρελο!!!!!!!

τωρα πρεπει να περιμενω να σταθεροποιηθει η τουρτα μου 2 ωριτσες και μετα να δοκιμασω!;)


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι με τα μεταφορικα ποια διαφορα μας βγαινει..

Απο ότι λένε τα κορίτσια του parants είναι 20 λίρες για 6 μεγα πακ!!

Πολλές από εκεί λένε ότι συμφέρει!!

ουτε εγω ξερω πωσ μπαινουν οι φοτογραφιεσ!!!μηπωσ να με κατατοπησετε??γιατι ειμαι λιγο ασχετη?

Υπάρχει ένα μικρό εικονίδιο πάνω όταν γράφεις που λέει ''εισάγετε εικόνα'' εκεί θα βάλεις το link της εικόνας που θέλεις!!:D

Βρε Ματινάκι παίρνει τόσα στο νοσοκομείο ο γιατρός??? Εμάς εδώ απʼότι έχω ακούσει ζητάνε από 500-800 ευρώ!! Βέβαια έχω ακούσει για 1000-1500 αλλά σε δύσκολες περιπτώσεις!! Όσα και να είναι πάντως εννοείται πως δεν έχουνε καμία σχέση με τα λεφτά της κλινικής!! Κι όπως είπες 3-4 μέρες θα είναι, μετά θα πάμε στο σπιτάκι μας!!

Εσείς που θα γεννήσετε σε δημόσιο δεν δίνετε ότι θέλετε στους γιατρούς?

Στης επισκέψεις τους πληρώνετε? Εγώ του έχω δώσει 2 φορές απο 40 ευρο και αυτο γιατί εγω το ήθελα δεν μου είπε ποτέ τίποτα, υπάρχουν φίλες μου που δεν εχουν δώσει 9 μηνες τίποτα και μετα την γενα δώσανε 200-400 ευρο, εγω κανένα 300 θα του δώσω στο τέλος!! Α!! και πληρώνω και την επισκεψη14 ευρο στο ταμείο του νοσοκομείου!!

περιμενω το απογευμα να μου πειτε ποσες φαγατε γλυκο..χαχα!!!!

φιλια!!

πυραυλάκι μερεντα της δελτα!! :tongue::tongue::tongue::tongue:


weBzp2.png

qUMVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...