Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Νοέμβριος 2011


Recommended Posts

Ματινα καλα εκανες και μιλησες μαζι του και πολυ καλα θα κανεις να αλλαξεις γιατρο.. πως τον λενε τον γιατρο στο Αλεξανδρας? Ξερω μερικους και ο ενας ειναι και κορυφη στο προγεννετικο και εχει δικαιωμα στην καλυτερη πτερυγα του νοσοκομειου, περσι γεννησε εκει με αυτον η κουμπαρα μου και πριν κατι χρονια παρολιγο και εγω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    2310

  • _marjio

    1778

  • Dina:)

    1305

  • caramello

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

kyriak καλημερα!!

εννοειται οτι το κοστος στο Αλεξανδρας θα ειναι σχετικα αμελητεο.. βεβαια η ταριφα των γιατρων ξεκιναει απο 1000 ευρω και πανω αλλα σπανια ξεπερνουν το 1500.. υπαρχουν και γιατροι που δεν παιρνουν φραγκο επισης..αλλα αν ειναι μεγαλο ονομα και καθηγητης ολο και κατι θα παρει..

α ναι.. εγω Ματινα μιλαω για τον Δασκαλακη αλλα και για τον Βλαχο

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!!επιτελουσ χθεσ το βραδυ μετα απο παρα πολθ καιρο κοιμηθηκα με δροσια κ κοιμηθηκα κ καλα!!!

κυριακη μπροβο για τισ μετρησεισ του μπεμπουλη!!!σου ειπε για βιοφυσικο προφιλ ε?αυτο θα κανω κ εγω την παρασκευη που θα παω στο γιατρο!σασ το ειχα αναφερει καποια στιγμη αλλα δεν τοχε καμια αλλη!παντωσ αυτο ειναι πιο εξιδεικευμενο κανεισ κ υπερηχο κ καρδιογραφημα!

οι ισπανικεσ κουβερτεσ ξερω κ εγω οτι ειναι πολυ καλεσ!!κ εγω εχω μια ισπανικη παρει!

εγω ουτε κουνια εχω ακομη ουτε τιποτα!!!σνιφ σνιφ!!!μονο το σπιτι εχω καθαρισει κ απο δευτερα θα ξεκινησω να πλενω τα ρουχαλακια!!

Καλημέρα Μαριαλένα! Κι εγώ κοιμήθηκα πιο καλά εχθές που είχε επιτέλους δροσίσει!

Ναι, ο γιατρός εχθές μου είπε να μην κάνω το doppler ξανά, αλλά το βιοφυσικό που υπερκαλύπτει το doppler. Μου εξήγησε ότι είναι υπέρηχος και nst μαζί. Όταν είχα ρωτήσει το γιατρό μου, μιας και θα έκανα το doppler, μου είχε πει ότι ίσως να μην το κάνω (το βιοφυσικό). Τώρα, έχω αλλάξει γνώμη και θέλω να το κάνω, οπότε την επόμενη φορά που θα τον δω θα του πω ότι αποφάσισα να το κάνω! Ε μα πια! Και τώρα μόλις θυμήθηκα το θέμα που σας είχα γράψει πιο παλιά, ότι κάθε φορά που ήταν να πάω στο ιατρείο του γιατρού μου είχα άγχος επειδή τα μηχανήματα του είναι από την εποχή του Κολοκοτρώνη... Ευτυχώς, όλοι οι τελευταίοι υπέρηχοι έγιναν στο Ιασώ.!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

kyriak καλημερα!!

εννοειται οτι το κοστος στο Αλεξανδρας θα ειναι σχετικα αμελητεο.. βεβαια η ταριφα των γιατρων ξεκιναει απο 1000 ευρω και πανω αλλα σπανια ξεπερνουν το 1500.. υπαρχουν και γιατροι που δεν παιρνουν φραγκο επισης..αλλα αν ειναι μεγαλο ονομα και καθηγητης ολο και κατι θα παρει..

α ναι.. εγω Ματινα μιλαω για τον Δασκαλακη αλλα και για τον Βλαχο

Καλημέρα Prosp!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α, το άλλο δεν θυμάμαι αν σας το ανέφερα...!

Όταν θα ξαναπάω για υπέρηχο στο Ιασώ, που θα είμαι στο τέλος της 36ης, ο γιατρός μου μου είπε προχθές ότι θα με εξετάσει και από κάτω.... :shock::shock: Ξέρω ότι αυτό γίνεται πάντα, για να δουν τον τράχηλο, αλλά μου φάνηκε πολύ νωρίς να με εξετάσει εκεί.... Εγώ είχα ακούσει ότι περίπου 2 εβδομάδες πριν την ΠΗΤ κάνουν αυτή την εξέταση γιατί περίπου τότε αναμένουν να δουν ίσως τον τράχηλο πιο μαλακό.. Αυτός τι περιμένει, να δει τον δικό μου τράχηλο μαλακό μόλις που θα κλείνω τον 8ο;;; Με όλα όσα έχουν γίνει, άντε να ξαναβρώ την ηρεμία μου απέναντί του....


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Α, το άλλο δεν θυμάμαι αν σας το ανέφερα...!

Όταν θα ξαναπάω για υπέρηχο στο Ιασώ, που θα είμαι στο τέλος της 36ης, ο γιατρός μου μου είπε προχθές ότι θα με εξετάσει και από κάτω.... :shock::shock: Ξέρω ότι αυτό γίνεται πάντα, για να δουν τον τράχηλο, αλλά μου φάνηκε πολύ νωρίς να με εξετάσει εκεί.... Εγώ είχα ακούσει ότι περίπου 2 εβδομάδες πριν την ΠΗΤ κάνουν αυτή την εξέταση γιατί περίπου τότε αναμένουν να δουν ίσως τον τράχηλο πιο μαλακό.. Αυτός τι περιμένει, να δει τον δικό μου τράχηλο μαλακό μόλις που θα κλείνω τον 8ο;;; Με όλα όσα έχουν γίνει, άντε να ξαναβρώ την ηρεμία μου απέναντί του....

μην αγχωνεσαι με την κολπικη εξεταση.. εγω στην 34η που θα παει να με ξαναδει θα κανω και κολπικες εξετασεις και τεστ παπ (λογω ιστορικου) και την 37η θα κοψουμε και την περιδεση..

αρα.. μαλλον δεν συντρεχει λογος ανησυχιας..(πιστευω δηλαδη)

Link to comment
Share on other sites

μην αγχωνεσαι με την κολπικη εξεταση.. εγω στην 34η που θα παει να με ξαναδει θα κανω και κολπικες εξετασεις και τεστ παπ (λογω ιστορικου) και την 37η θα κοψουμε και την περιδεση..

αρα.. μαλλον δεν συντρεχει λογος ανησυχιας..(πιστευω δηλαδη)

Μακάρι Prosperous να είναι έτσι.. απλά δεν το είχα ακούσει ξανά για τόσο νωρίς..


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ματινα ο γιατροσ σου μαλλον δε θελει με τιποτα ναχασει τα χρηματα ε?

γιατι ομωσ σου ειπε πωσ μια φορα θα σε εβλεπε ακομη?εμεισ απο τωρα κ μεχρι την γεννα θαμε βλεπει καθε 15 μερεσ μπορει προσ το τελοσ κ 10!τωρα ειχα παει αρχεσ του μηνα κ εχουν περασει 15μερεσ κ εχω την παρασκευη ραντεβου!

Καλημερα Μαριαλενα μου!!!! Μαλλον δεν θελει να χασει τα χρηματα οποτε διαλεξε και πηρε! Τωρα θα μου πεις οτι ηξερα απο την αρχη οτι θα δωσουμε τοσα χρηματα γιατι θα παμε σε ιδωτικη κλινικη αλλα αυτο δεν σημαινει οτι ηξερα τι θα γινει στην Ελλαδα μεχρι τον Νοεμβρη και ποσα θα χρειαστει να πληρωσουμε....δεν μπορουσε να το καταλαβει ο γιατρος αυτο???? Τεσπα ακρη θα βρω γιατι λεφτα δεν βρισκω με τιποτα!!!!!!Οσο για το οτι απο την 34 εβδομαδα και μετα πας καθε 15 μερες δεν ισχυει για ολους τους γιατρους! Αφου ο δικος μου ουτε ντοπλερ δεν θα με εστελνε να κανω που συνηθως σε στελνουν καλου κακου...πολιτικες των γιατρων!!!

Καλημέρα μανουλίτσες!

Ματινάκι, τελικά ο γιατρός σου σκεφτόταν αυτό που λέγαμε, ότι θα άφηνε να έρθει η μεγάλη στιγμή και εσύ έτσι δεν θα είχες βρει κάποιον, και απλά θα είχε αγνοήσει ότι υπάρχει πρόβλημα με το οικονομικό.. Έλεος πια..! Εσύ καλά έκανες και του το είπες εχθές γιατί έτσι αποκαλύφθηκε και επιπλέον συνεχίζεις την έρευνα ώστε να βρεθεί ο κατάλληλος γιατρός. Πιστεύω ότι με αυτόν στο Αλεξάνδρας θα έχεις μια καλή εξέλιξη, στο εύχομαι δηλαδή! Κάνε ό,τι μπορείς από τώρα ώστε να το κλείσεις αυτό το θέμα και να μην το έχεις άλλο έννοια. Ό,τι και να σου πει απο κόστος, δεν θα συγκρίνεται με το κόστος σε ιδιωτική κλινική.

Καλημερα Κυριακη μου! Καλα το λεγατε εσεις και δικιο ειχατε! Παλι καλα που τον πηρα χθες και το ξεκαθαρισα το θεμα...οχι οτι θα περιμενα ον αλλο μηνα να βρω γιατρο αλλα θα περιμενε αυτος οτι θα αλλαξουν τα πραγματα...τεσπα! Μακαρι να μεινω σ'αυτον που μου συστησανε και να μου φυγει το αγχος περι ψαξιματος γιατρου!

Ματινα καλα εκανες και μιλησες μαζι του και πολυ καλα θα κανεις να αλλαξεις γιατρο.. πως τον λενε τον γιατρο στο Αλεξανδρας? Ξερω μερικους και ο ενας ειναι και κορυφη στο προγεννετικο και εχει δικαιωμα στην καλυτερη πτερυγα του νοσοκομειου, περσι γεννησε εκει με αυτον η κουμπαρα μου και πριν κατι χρονια παρολιγο και εγω..

Καλημερα προσπ μου!!!! Σου εστειλα με πμ το ονομα του γιατρου,το ειδες??? Η αληθεια ειναι οτι αυτο που θελω ειναι μονο να ειναι καθαρα...3 με 4 μερες θα κατσουμε στο νοσοκομειο οποτε δεν με ενδιαφερει κατι αλλο! Παντως μεχρι τωρα 3 κοπελες μου εχουν πει τα καλυτερα για το συγκεκριμενο γιατρο....μακαρι να πω κι εγω μετα την γεννα τα ιδια!

Link to comment
Share on other sites

Και συνεχίζω με το θέμα κουβέρτα-καλαθούνα (γιατί με απασχολεί όπως έχετε καταλάβει):

προτείνετε να πάρω μια πιο ζεστή κουβέρτα, αλλά υπάρχουν τέτοιες στο μέγεθος της καλαθούνας; Ή να πάρω πιο μεγάλη που θα την διπλώνω; Αλλά αν την διπλώνω, δεν θα γίνεται πιο βαριά για το μωράκι;; :confused::rolleyes:


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια ακομα δεν εχω προλαβει να διαβασω τις 3 σελιδες που γραψατε απο χθες! Μια το τηλεφωνο....μια κατι δουλιτσες που κανω ταυτοχρονα δεν με αφησαν!

Ελπιζω να προλαβω ομως και να απαντησω σε οσες μου εχουν βαλει ερωτηματικα!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και συνεχίζω με το θέμα κουβέρτα-καλαθούνα (γιατί με απασχολεί όπως έχετε καταλάβει):

προτείνετε να πάρω μια πιο ζεστή κουβέρτα, αλλά υπάρχουν τέτοιες στο μέγεθος της καλαθούνας; Ή να πάρω πιο μεγάλη που θα την διπλώνω; Αλλά αν την διπλώνω, δεν θα γίνεται πιο βαριά για το μωράκι;; :confused::rolleyes:

Εγω θα σου προτινα να παρεις υπνοσακο για τον πρωτο καιρο και ψιλη κουβερτα τυπου φλις! Δηλαδη αυτο θα κανω εγω γιατι τα μωρα εχουν την ταση να κατεβαινουν και δεν ειναι σωστο να τα φορτωνουμε με βαρεια σκεπασματα γιατι μπορει να παθουν ασφυξια ετσι και κουκουλωθουν! Γι'αυτο και δεν χρησιμοποιουμε παπλωμα τον πρωτο χρονο!

Ελπιζω να σε βοηθησα...ας μας πει και η προσπ ομως την γνωμη της ξερει περισσοτερα αλλωστε!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν σας το ειχα πει...μου εδωσε η μαμα μου καποια φορμακια και εσωρουχακια που τα φορουσαμε εγω και ο αδερφος μου και η ποιοτητα ειναι ασυγκριτη! Φοβερες ποιοτητες εκεινα τα χρονια!!!! Και μου εδωσε και δυο κουβερτες μια πλεκτη και μια κανονικη οι οποιες ειναι ελαφριες ως προς ην συνθεση αλλα ζεστες ως προς την ποιοτητα! Αλλες δυο φλις θα παρω και τελος! Βεβαια μου εδωσε και μια πικε αλλα αυτη θα ειναι για κανα μηνα μονο...μετα θα την βαλουμε παλι απο ανοιξη!

Μεχρι τελος της εβδομαδας θα παμε να κανουμε τις αγορες που πρεπει για το μωρο αλλα θελω να επικοινωνησω και με το νοσοκομειο για να μαθω τι χρειαζετα να εχω μαζι για το μωρο πριν ψωνισω! Θα αρχισω να πλενω σιγα σιγα γιατι βλεπω οτι σε λιγο δεν θα μας βοηθαει και ο καιρος να κανουμε γρηγορες κινησεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

Χθες πήγα και εγώ στον γιατρό μου, η μπέμπα είναι στα 1440 από 990 την τελευταία φορά, μου είπε ότι είναι καλά ,απλά μια βδομάδα ποιο μικρή!!

Μου έκανε doppler (μου το κάνει κάθε φορά λόγο της μονήρης) και ήταν καλό όπως και τα αμνιακά αλλά και ο πλακούντας. Το μόνο που τον ανησύχησε ήταν η πίεση μου 14/08 ,πάντα έτσι είναι όταν είμαι στο ιατρείο του. Ποτέ δε την έχω βρει έτσι έξω, θέλει να την μετράω καθημερινά και να την γράφω!!

Μου είπε ότι αν δεν το κάνω θα με βάλει μέσα για παρακολούθηση :confused:( μάλλον για να με τρομάξει μου το είπε)

Κυριακή τι καλά που βρήκες αυτόν τον γιατρό, τώρα απόλαυσε την εγκυμοσύνη και εξήγα στον γιατρό σου , ότι θές να προσπαθήσεις για φυσιολογικό!!!

Αριστέα μια χαρά η μπέμπα σου, ποιο μεγάλη από την δικιά μου!! (χαχαχα)

έχουμε 2 μέρες διαφορά !!

Προσπ. τι τυχερή που έχεις τελειώσει τα πάντα !! Μακάρι να το είχα κάνει κ εγώ!!Ευχαριστούμε και πάλι για τις λίστες. είχες κάνει και μια λίστα για τα φαρμακευτικά προϊόντα θυμάμαι καλά ?? η άδικα θα ψάξω??

Μαριαλένα και εγώ κοιμήθηκα πολύ καλύτερα σήμερα τι καλά!!

Ματινάκι μπράβο σου που τον πήρες τηλ. και ξεκαθαρίστηκε το θέμα εγώ θα ντρεπόμουν να πάρω. Μου έκανε κ εμένα εντύπωση που σου είπε για μία φορά μόνο μέχρι την Πητ. και εμένα κάθε 15 θα με βλέπει τώρα!!

Ντινάκι και εγώ ξυραφάκι χρησιμοποιώ. αλλά αφήνω που και που λαθάκια!!

Πάντως θα ντρεπόμουν να μου το κάνει και ο άντρας μου, δεν ξέρω θα ένιωθα άβολα!! :tongue:

Φιλάκια κοριτσάρες

www.bebekresimlerim.org_Sevimli_Bebekler.jpg


weBzp2.png

qUMVp3.png

Link to comment
Share on other sites

χαχα.. εμενα ο καημενος ο συζυγος snowflake με τοσα που εχουμε περασει με αποβολες και ολα τα αλλα μεχρι και κλισμα μου χει κανει.. γιατι να υπαρχει ντροπη? ειναι βεβαια και στον χαρακτηρα του καθε ανθρωπου..

κουβερτουλες για λικνο υπαρχουν στα μαγαζια..εγω εχω και μια κανονικη κουβερτουλα και μια φλις στο μεγεθος που βολευει καλαθουνα η λικνο..

παντως εκτος απο οσες ειστε βορεια Ελλαδα, γενικα μην τρελλαινεστε με το θεμα κουβερτα ειδικα για μεσα στο σπιτι..τα μωρα δεν θελουν τρελη ζεστη 18-23 βαθμοι ειναι εξαιρετικα καλα για εκεινα.. ιδρωνουν και ζεστενονται πιο ευκολα απο εμας..μια τα ρουχα τους, μια τα σκεπασματα, μια η θερμανση..ειναι μπολικα μαζεμενα..

για εξω βολτα ειναι αλλη ιστορια..ενα καλο ντυσιμο, η ενας σακος και μια φλις θεωρω οτι ειναι οκ...σιγα..στα χιονια θα τα παμε? (που τετοια τυχη?)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...