Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

Cafe Νοέμβριος 2011


Recommended Posts

Καλημερα Αριστεα μου!!!

Χαχαχααχα....και γω απο αλλου το ακουσα και το λεω ετσι! Κομψο και χιουμοριστικοτατο ε?

Καλε οσο για τις κουβερτες καλα λεει και η προσπ να μην τρελενομαστε! Δεν θελουν πολυ ζεστη τα μωρακια! Και αυτο που μου εχει πει η συνυφαδα μου ειναι οτι αν τα ποδια τους ειναι ζεστα ειναι καλα, αν ειναι κρυα κρυωνουν και καλο θα ηταν να τα σκεπαζουμε, αλλα να κοιταμε συχνα τα ποδαρακια και αναλογα να πραττουμε....τωρα σωστο ή λαθος αυτο μου ειπε απο την εμπειρια της!

Τελικα δεν θα προλαβω να σας διαβασω...και θελω και 2 φορες να τα διαβασω γιατι με την μια δεν τα συγκρατω!

Χμ!! Αυτο με τα ποδαρακια δεν το ηξερα!! Σωστη η συνυφαδα.. Θα ακολουθησω τη συμβουλη... Σημειωτεον, δε θυμαμαι αμα σας το εχω πει... Εγω στα νορμαλ μου, το χειμωνα, κοιμαμαι με παπλωμα και δυο κουβερτες, δεν ειναι οτι κανει κρυο, ειναι οτι θελω να περιβαλλομαι απο μαλακες κουβερτουλες και να χουχουλιαζω.. προφανως, η δικια μου διαστροφη δε θα εφαρμοστει στο παιδακι μου.. :tongue: Οποτε, ελεγχουμε πατουσακια!!!! Τελειαααααα!!!!!!:P:p:p:p


Mothers are angels in training...

jwLhp2.png2424597ta5uajf0xr.gif

BASTAAA!!!46004w58epfhi7j.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    2310

  • _marjio

    1778

  • Dina:)

    1305

  • caramello

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Οσον αφορα Ντινακι τον μυστακα....κι εγω πλεον δεν βλεπω να εχω τριχες! Ενω πριν καθε 15 μερες ή και λιγοτερο καμια φορα ηθελε αποτριχωση!

Κι εγω ξυριζομαι κανονικα με ξυραφακι και οχι με καθρεφτακι αλλα με την αφη τσουκου τσουκου! Προσεχτικα πολυ γιατι εχω και την ελια ειπαμε πανω απο το πιτσι....χαχαχαχα!!!!!!

Οταν ερθει η ωρα η καλη να με πιασουν οι πονοι θα στρωσω τον αντρα να ξηγηθει!!!!!!!!!!!! Θα γαργαλιεμαι αλλα τι να κανω? Απο το να μου το ξυρισει η νοσοκομα καλυτερα ο αντρας μου που ξερει και τα κατατοπια!!!!!!!

χαχαχαχα!!! Το τι γελιο εριξα κι εγω με το πιτσι δε λεγεται!! Οντως ειναι κομψοτατο και διακριτικοτατο, περναει και την πονηρια του ομως!! χαχαχαχα.. να'σαι καλα , Ματινακι, με εκανες και γελασα!!

Εκτιμω πολυ που μου ειπατε για αυτο το θεμα της αποτριχωσης... Κι εγω ετσι.. Δια της αφης και ο,τι να'ναι.. Σκεφτομαι να αρχισω να πηγαινω σε μια αισθητικο να με κανει με κερι για να αποφυγω κι εγω τα χερια της νοσοκομας οταν ερθει η ωρα.....

Οσο για τις τριχες της κοιλιτσας και εμενα μαυρισαν και αυξηθηκαν, σε αντιθεση με το μουστακι που αυξηθηκε και ασπρισε, ντόιν!!!!

Και παρατηρω τη μελαινα γραμμη μου μακραινει και σκουραινει μερα με τη μερα.... Πλησιαζουμε , κοριτσιααα!!!!


Mothers are angels in training...

jwLhp2.png2424597ta5uajf0xr.gif

BASTAAA!!!46004w58epfhi7j.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα γλυκατζουδες μου!! χαχα!!

το hiv στο Συγγρο γινεται ΔΩΡΕΑΝ.. επισης απο ποτε το ΙΚΑ δεν καλυπτει το HIV???? Eγω το χω κανει και δεν πληρωσα ποτε..μαλιστα κοιταξα τις εξετασεις του 2006 και του 2007 εχθες μετα την κουβεντα μας..

εδω παιδια τη μια εχει δροσια και την αλλη σκαω..ορμονες!!

τελος μου εμειναν τα λουτρινα και οι κουδουνιστρες να πλυθουν..

Αντε, πες μου εσυ!!! Κι εμενα, ο αξεστος του ΙΚΑ μου λεει δε γινεται δωρεαν αυτη η εξεταση... καλα, ο,τι θελουν κανουν??? Jesus!!!

Εγω, ελεγα να αποφυγω να βαλω λουτρινα γυρω απο το μωρο.. Ειχα ενα στο κομοδινο μου και το κακομοιρο , το ειχα απλα εκει στεκοτανε, ουτε το ελιαζα, ουτε το τιναζα, και πριν τα βαψιματα, πως το τιναξα και γεμισε ο τοπος σκονη.. Τιγκα στα ακαρεα!! Και λεω.. θα θυμαμαι εγω να τιναζω του παιδιου μου το λουτρινο? Η' θα το αναγκαζω να αναπνεει σκονιτσες λογω της δικης μου αδιαφοριας??? Χμ.. Σημειωτεον, εχω μεγαλωσει μεσα στα λουτρινα, εκανα συλλογη ως παιδι.. Δεν ειχα ποτε βεβαια αναπνευστικα θεματα.. Αλλα σε μωρακι δε θα ειναι αλλιως???


Mothers are angels in training...

jwLhp2.png2424597ta5uajf0xr.gif

BASTAAA!!!46004w58epfhi7j.gif

Link to comment
Share on other sites

βασικα τα δικα μου δεν ειναι λουτρινα με την εννοια του χνουδωτου απλα ειναι υφασματινα.. (λαθος δικη μου διατυπωση sorry) ωστε να μπορει να τα βαζει στο στομα του και να μην ξεμενουν χνουδια και τριχες στα χερια και στο στομα αφου το πρωτο πραγμα που ολα κανουν ειναι να τα βαζουν στο τομα..

και οπως αρκετα τα ειχα στην κορη μου καθαρα πλυμενα του κουτιου, ετσι και τωρα θα ξαναπλυθουν ειτε παλια ειτε καινουργια..

βασικα στον πρωτο χρονο τα επλενα συχνα.. μετα το χρονο γαιδουρεψα..χαχα!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!!ευχαριστω για το θεμα με το μπανακι γιατι η αληθεια ειναι οτι δεν ηξερα τι να παρω!!!

οσο για τισ τριχεσ η αληθεια ειναι οτι κ μενα το μουστακι δε φαινεται καθολου εχω να το βγαλω περιπου εδω κ 4 μηνεσ!!!κ εγω στην κοιλια δεν ειχα αλλα τωρα εχω αρκετεσ κ μαυρεσ μαυρεσ!!!φανταστητε στο χειροθργιο που ειχα κανει ειχα παει ξυρισμενη στην πενα με βλεπει η νοσοκομα μου λεει μπραβο αλλα δε νομιζω να με ξεχασεισ ποτα στη ζωη σου κ μεχρι να τι ρωτησω γιατι το λεει μου βαζει το ξυραφι πανω απο τον αφαλο κ γεκιναει να ξυριζει ολη την κοιλιτσα μου που δεν ειχε τιποτα ρε.....σνιφ σνιφ!!!βεβαια δεν με ακουμπησε προσ τα κατω γιατι ημουν μια χαρα!!!!ευτυχωσ την γλιτωσα κ δεν βγηκαν τριχεσ μετα!!οσο για την περιοχη που μασ ενδιαφερει τωρα ειχα ξεκινησει απο τον προυγουμενο σεπτεμβρη αποτριχωση με κερι κ σθνεχιζω κ τωρα γιατι εχουν αρεωσει πολυ κ δεν ηθελα να βαλω ξυραφι απλα τωρα δεν την αφινω να μπαινει κ πολυ μεσα!!οταν φτασει η ωρα θα παω για αποτριχωση κ οτι μεινει θα βαλω κ εγω ξυραφι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα Prosperous!

Για το λεκανάκι δύο θέσεων, βρήκα αυτή την περιγραφή που είχες κάνει:

"στο αλλαγμα ειχα ενα λεκανακι δυο θεσεων οπου αφου μαζευα τα κακα με την πανα και μετα καθαριζα με μωρομαντηλα την περιοχη εβαζα αφρο της frezyderm και ξεπλενα με φυσικο σπογγο την περιοχη και με τα δυο νερα ετσι σπανια ετρεχα μεχρι το μπανιο και ολα ηταν καλα.. και βεβαια μετα σκουπιζα ταμποναριστα την περιοχη.. βεβαια σε μεγαλα λερωματα βουρ για τον νιπτηρα.."

Δηλαδή, για να καταλάβω, κάνει τα κακά του το μωρό, μαζεύεις με την πάνα και καθαρίζεις με το μωρομάντηλο, όλα αυτά πάνω στην αλλαξιέρα έτσι; Και μετά βάζεις τον αφρό όπου τον ξεπλένεις. Στις δύο θέσεις στο λεκανάκι έχεις βάλει νερό για να ξεπλύνεις;; Αυτό κάνει το λεκανάκι; Και γιατί πρέπει να έχει δύο θέσεις; :confused:


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!!ευχαριστω για το θεμα με το μπανακι γιατι η αληθεια ειναι οτι δεν ηξερα τι να παρω!!!

οσο για τισ τριχεσ η αληθεια ειναι οτι κ μενα το μουστακι δε φαινεται καθολου εχω να το βγαλω περιπου εδω κ 4 μηνεσ!!!κ εγω στην κοιλια δεν ειχα αλλα τωρα εχω αρκετεσ κ μαυρεσ μαυρεσ!!!φανταστητε στο χειροθργιο που ειχα κανει ειχα παει ξυρισμενη στην πενα με βλεπει η νοσοκομα μου λεει μπραβο αλλα δε νομιζω να με ξεχασεισ ποτα στη ζωη σου κ μεχρι να τι ρωτησω γιατι το λεει μου βαζει το ξυραφι πανω απο τον αφαλο κ γεκιναει να ξυριζει ολη την κοιλιτσα μου που δεν ειχε τιποτα ρε.....σνιφ σνιφ!!!βεβαια δεν με ακουμπησε προσ τα κατω γιατι ημουν μια χαρα!!!!ευτυχωσ την γλιτωσα κ δεν βγηκαν τριχεσ μετα!!οσο για την περιοχη που μασ ενδιαφερει τωρα ειχα ξεκινησει απο τον προυγουμενο σεπτεμβρη αποτριχωση με κερι κ σθνεχιζω κ τωρα γιατι εχουν αρεωσει πολυ κ δεν ηθελα να βαλω ξυραφι απλα τωρα δεν την αφινω να μπαινει κ πολυ μεσα!!οταν φτασει η ωρα θα παω για αποτριχωση κ οτι μεινει θα βαλω κ εγω ξυραφι!!!

Καλημέρα Μαριαλένα!!

Ο εφιάλτης με τις νοσοκόμες.... απαπαπαπα... Όλες στην πένα λοιπόν κορίτσια για να μην έχουμε κανένα θέμα!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

χθες στα allouete ειδα το πτυσσομενο μπανακι το οποιο ειναι σαν μεγαλος μακροστενος κουβας αλλα μαζευει και δεν πιανει καθολο χωρο..ιδανικο για μεταφορες και για μικρα μπανια.. αλλα δεν εγραφε τιμη επανω και η κοπελα ειχε δουλεια..

Prosp, μήπως λες το μπανάκι flexi-bath?? Αν ναι, κάνει γύρω στα 40 ευρώ.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εσεισ περιμενατε δηλαδη να σασ ενημερωσουν σωστα οι γιατροι του δημοσιου?εμενα στην αρχη μου ειχε βαλει τισ απιστευτεσ εξετασεις ο γιατροσ που αν τισ εκανα εξω δε με εφταναν 250ευρω!!παω στο νοσοκ του ναυπλιου κ μου λενε ααα δε γινονται ολεσ θα κανουμε τισ μισεσ επισισ με τσιμπισαν 2φορεσ γιατιη κοπελα που μου πηρε αιμα δεν τισ ειχε προσεξει ολεσ οσεσ επρεπε να γινουν κ χρειαζοταν ακομη ενα μπουκαλακι κ αφου γινετε αυτο μου λενε οτι στου αργουσ το νοσοκομειο γινονται ολεσ κ μενω μαλακασ 2 τσιμπιματα στο νοσοκομειο του ναυπλιου κ αλλο ραντεβου στου αργουσ κ παλι τσιμπιμα αντι να μου πουν απτην αρχη οτι γινονται ολεσ στου αργουσ που εχει μαιευτικη πτερυγα!!!!!!

επισισ οταν καναμε προγενετικο ελεγχο ειχαμε θεμα με το στιγμα κ οι δυο δεν μασ εβγαινε ουτε οτι εχουμε ουτε οτι δεν εχουμε κ μασ εβαλε ο γιτροσ να παμε σε μια πτερυγα του παιδων να κανουμε α κ β γονιδιων ομως γιανα μην πληρωσουμε επρεπε να τισ γραψουμε ε οθτε ο γιατροσ τοθ ογα ηξερε τι ειναι ουτε ο γιατροσ του τεβε!!!κ του τεβε κιολασ μασ εκανε κ ναζια δεν ηθελε να την γραψει!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα μανουλομπεμινια!!!

Με ανεβασμενες διαθεσεις μας βλεπω, λογω καιρου, να υποθεσω;! Και γω ετσι... Λεω να παω μια βολτα σημερα στα μαγαζια να χαζεψω τιποτις αν δε μας πιασει καμια μπορα......

Αποψε κοιμηθηκα πολυ βαθια...καιρο ειχα να το ευχαριστηθω τοσο!:D

Τωρα που λετε για εξετασεις μου ειπε ο γιατρος οτι σε 2 βδομαδες θα μου δωσει να κανω εκτος των αλλων και μια εξεταση κολπικου(οπως ειχε πει και στην Ελενη) για να δουμε λεει αν υπαρχει καποιο μικροβιο που ευθυνεται για προωρους τοκετους.....υπαρχει τετοιο μικροβιο;;;


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλομπεμινια!!!

Με ανεβασμενες διαθεσεις μας βλεπω, λογω καιρου, να υποθεσω;! Και γω ετσι... Λεω να παω μια βολτα σημερα στα μαγαζια να χαζεψω τιποτις αν δε μας πιασει καμια μπορα......

Αποψε κοιμηθηκα πολυ βαθια...καιρο ειχα να το ευχαριστηθω τοσο!:D

Τωρα που λετε για εξετασεις μου ειπε ο γιατρος οτι σε 2 βδομαδες θα μου δωσει να κανω εκτος των αλλων και μια εξεταση κολπικου(οπως ειχε πει και στην Ελενη) για να δουμε λεει αν υπαρχει καποιο μικροβιο που ευθυνεται για προωρους τοκετους.....υπαρχει τετοιο μικροβιο;;;

Γεια σου Αριστέα!!!

Καλή βόλτα στα μαγαζία! Ο καιρός είναι σούπερ! Πολύ τον έχω ευχαριστηθεί!

Για αυτό το μικρόβιο, εγώ από την Ελένη όταν το είχε πει το έμαθα.. Ρώτησα και το γιατρό μου τις προάλλες αν θα χρειαστεί να κάνω την εν λόγω εξέταση αλλά μου είπε πως όχι..


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Aristea και βεβαια υπαρχουν τετοια μικροβια.. και εγω θα κανω σε δυο εβδομαδες κολπικες εξετασεις αλλα εγω εχω και την περιδεση συνεπως πρεπει να ξερουμε για τυχον χορηγηση αντιβιωσης

αααααααααααααααααααααα... θυμηθηκα!!!!

ναι βρε.. δεν λεω το μπανιο, εννοω ενα μικρο λεκανακι με δυο θεσεις το οποιο εντωμεταξυ το jumbo της περιοχης μου ΔΕΝ εχει πλεον..οπου στην αλλαξιερα αφου εβγαζα της μικρης την πανα (στα τσισα κυριως) τη σκουπιζα με μωρομαντηλο και αφου εβαζα τον αφρο καθαρισμου της φρεζυντερμ μετα με φυσικο σφουγγαρι ξεπλενα την περιοχη.. και επειδη εχει δυο θεσεις ειχα δυο καθαρα νερα για να ξεπλυνω και ετσι δεν την ειχα μονιμα στη βρυση στους καθαρισμους.. αυτα βεβαια ειναι αναλογα τους χωρους, τις αποστασεις και το τι βολευει τη καθε μητερα.. εγω δεν εχω χωρο στο μπανιο και ετσι με βολευε σητν αλλαξιερα στην κρεβατοκαμαρα.. βεβαια στα πολλα κακα ητν επλενα απευθειας στην βρυση του μπανιου

Link to comment
Share on other sites

ουφ.. επλυνα και απλωσα και τα ρουχα 3-6 μηνων συνεπως εχω λιγο καιρο να αποφασισω αν θα τα σιδερωσω κιολας για να μην τα χω τοτε.. στη κορη μου το χα κανει ηδη και ηταν μεγαλη ευτυχια τοτε που τα χρειαστηκα..

παω να τελειωσω την ψαροσουπα μου..

Link to comment
Share on other sites

Ηρθα κι εγω....προλαβα καμια??????????????

Καλε εμενα ο γιατρος μου δεν μου εχει πει για κολπικες εξετασεις καθολου....στην αρχη εκανα μονο οταν μου ειχε γραψει ενα ολοκληρο κατεβατο! Για ποιο μικροβιο προκειται? Ουρεοπλασμα? Γιατι συνηθως αυτο ευθυνεται για προωροτητα ή ακομα και αποβολη 1ου τριμηνου! Οποτε οταν παω στον νεο γιατρο θα τα ρωτησω ολα γιατι πολυ χαλαρο τον κοβω τον δικο μου!

Οσο για το μπανακι που κλεινει και μεταφερεται κατι τετοιο εννοεις προσπ?

http://www.bimbomarket.it/gb/en/flexibath-green-P16623.htm

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...