Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

Cafe Νοέμβριος 2011


Recommended Posts

Ααααα ειδες;;; τωρα που ζεσταινει ο καιρος το θελει πιο δροσερο... μωρε το ψυχουλι!!!

Μπραβο και με την κρεμουλα που τη δεχεται! θελει το χρονο του για να μαθει το κουταλι;)


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    2310

  • _marjio

    1778

  • Dina:)

    1305

  • caramello

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

γεια σας μανουλες!!πρωτη φορα γραφω εδω μακαρι να το ειχα ανακαλυψει κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης να μοιραζομουν ολες τις αγωνιες και τα αγχη!!!γεννησα 12-11-11 ενα πανεμορφο κοριτσακι!!οι σελιδες πολλες για να δω αν γεννησε καμμια κοπελα την ιδια μερα!!φισκα το ιασω απο την προηγουμενη λογω προγραμματισμενων τοκετων λογω της 11-11-11!!

εμεις κοψαμε την αποστειρωση μπαινωντας στον 5ο μηνα,αρχισαμε ριζαλευρο-βανιλια και πινουμε νερακι!!ευτυχως φαινεται καλοφαγο το κοριτσακι μου απ την δευτερη μερα κιολας δουλευε το κουταλι κανονικα!!!:D:D

να σας ζησουν τα μωρακια σας και να τα χαιρεστε κοριτσια!!


9K8op3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες tzenaki+lelito. Να σου ζησει το κοριτσακι σου!!!!

Ο μπεμπης μας γεννηθηκε 14/11 :D

ξεκινησε ριζαλευρο σταδιακα σε ποσοτητα και σημερα θα του δωσω ολοκληρο το γευμα ριζαλευρο χωρις συμπληρωμα γαλακτος. Αληθεια τι ποσοτητα της φτιαχνεις εσυ και φρουτα ποτε θα ξεκινησετε? Εγω λεω αν καταφερει σημερα ολη την ποσοτητα να του ξεκινησω το μηλο αυριο το πρωι :-P


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες tzenaki+lelito. Να σου ζησει το κοριτσακι σου!!!!

Ο μπεμπης μας γεννηθηκε 14/11 :D

ξεκινησε ριζαλευρο σταδιακα σε ποσοτητα και σημερα θα του δωσω ολοκληρο το γευμα ριζαλευρο χωρις συμπληρωμα γαλακτος. Αληθεια τι ποσοτητα της φτιαχνεις εσυ και φρουτα ποτε θα ξεκινησετε? Εγω λεω αν καταφερει σημερα ολη την ποσοτητα να του ξεκινησω το μηλο αυριο το πρωι :-P

καλως σας βρηκα!!:D:D να χαιρεσαι κι εσυ το μπεμπακι σου!!:D:D

ριζαλευρο της δινω 120γρ πλεον καθε μερα.κι εγω σταδιακα ξεκινησα αλλα η παιδιατρος μου ειπε μεχρι 120γρ σαν τελικο γευμα.φρουτα τον 6ο μηνα δηλαδη σε 2 βδομαδες περιπου!!ειμαι περιεργη να δω!!την κρεμα την τρωει με ευκολια μπορω να πω να δουμε και τα φρουτα!!!


9K8op3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μανουλες και καλο μηνα να εχουμε!!!

tzenaki+lelito καλως ηρθες στην παρεα!

Να χαιρεσαι το κοριτσακι σου.. Εγω γεννησα 25/11 κοριτσι!!!!!

Τα κοριτσια ειναι λιγα εδω :D:D

Εμεις ακομα δεν εχουμε ξεκινησει φαγακι..

Μολις κλεισει και τον 6ο.

Σημερα πηγαμε για φαγητο στα Καλυβια....λεμε για πολυ κοσμοοοοοοο! :shock::shock:


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Καλό μήνα! Καλώς ήρθατε tzenaki και geonik. Να σας ζήσουν τα μπεμπάκια σας. Geonik το αγοράκι σου απ' ότι διάβαζα ολόκληρος άντρας!!!!!!!!!!! Και με το κουτάλι απλά υπομονή θέλει.

Εγώ γέννησα 21/11 αγοράκι κι έχω ένα ακόμα 2 χρονών. Έχω ξεκινήσει φρουτάκια μία εβδομάδα περίπου και σιγά σιγά φαίνεται να μαθαίνει. Κι εγώ για βρασμένα φρούτα δεν είχα ξανακούσει. Θα γίνονται μάλλον σαν κομπόστα και θα τα τρώνε πιο εύκολα ίσως. Αλλά πράγματι δεν χάνουν θρεπτικά στοιχεία με το βράσιμο;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στις μανουλες!!!ευχαριστω για το καλωσορισμα και σας ευχομαι οτι καλυτερο σε σας και τα μικρουλια σας!!περιμενω να ξυπνησει η μπουμπου για την κρεμα της και ειπα να ρωτησω!!!απο δοντακια πως πατε??εχει εμφανιστει κανενα στα μωρακια σας???εμεις τιποτα αν και τρωγομαστε ολη την ωρα!!!


9K8op3.png
Link to comment
Share on other sites

τζενακι απο δοντια η δικια μου τιποτα ακομα..

Πολυ σαλιο ομως ρε παιδι μου......... μπορει να παρει καιρο μεχρι να σκασουν... αααααααρα υπομονηηηηη!! :P


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

και ο μπεμπης ολο σαλια και δαγκωματα με μανια στα παντα, αλλα δοντακι ακομα δεν εχει βγαλει.Τωρα αρχισε να μου γυρναει και τουμπα -μπρουμυτα- στην κουνια, αν δεν τον εχω δεμενο στο καροτσι δεν εχω εμπιστοσυνη να τον αφησω μονο του πουθενα.Εσεις πως τα απασχολειτε την ωρα που δεν κοιμουνται?

Φρουτοκρεμα αρχισε κανενα μπεμπακι? Ο δικος μου τα παει καλα με το ριζαλευρο, ακομα και με το HOLLE, και απο Δευτερα θα του δωσω μηλαρακι για δεκατιανο.


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Από δοντάκια και εμένα τίποτα ακόμα αλλά σάλια πολλά. Στάζει συνέχεια. Εγώ έχω ξεκινήσει φρουτάκια μια εβδομάδα τώρα. Μέρα με τη μέρα τρώει καλύτερα και περισσότερο. :P:p:p Τώρα έχουμε φτάσει μισό μήλο - μισό αχλάδι και θα προσθέσω σε καναδυό μέρες και μπανάνα. Εμένα όταν είναι ξύπνιος κάθεται ή στο γυμναστήριο ή στο καρεκλάκι φαγητού και παίζει ανάλογα με τις ορέξεις του. Μπορεί να κάτσει αρκετή ώρα μέχρι και να τον πάρει ο ύπνος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ειναι λιγο δυσκολη η απασχοληση σε τετοια ηλικια νομιζω.δεν μπορεις και πολλα.θα μιλησω μονο για την δικια μου..αγκαλια δεν βολευεται πια κουνιεται ολοκληρη :D,καθιστη δεν μπορει να κατσει μονη της φυσικα αν και το θελει πολυ μας σπρωχνει..στο παρκο με τα παιχνιδια βαριεται πολυ ευκολα,δεμενη δεν της αρεσει παρα μονο στο καροτσι (παλι καλα).της εχω παρει λοιπον ενα παιχνιδακι στο καροτσι κι οταν δεν κοιμαται η την βαζω στην κουνια της και παιζουμε,η την βγαζω στο μπαλκονι και χαζευει με τους θορυβους που ακουει η της βαζω τραγουδακια και περναει η ωρα...παλι καλα που ανοιγει ο καιρος και θα αρχισουμε τις βολτες ολο και πιο πολυ!!!:D:D


9K8op3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Καλό μήνα! Καλώς ήρθατε tzenaki και geonik. Να σας ζήσουν τα μπεμπάκια σας. Geonik το αγοράκι σου απ' ότι διάβαζα ολόκληρος άντρας!!!!!!!!!!! Και με το κουτάλι απλά υπομονή θέλει.

Εγώ γέννησα 21/11 αγοράκι κι έχω ένα ακόμα 2 χρονών. Έχω ξεκινήσει φρουτάκια μία εβδομάδα περίπου και σιγά σιγά φαίνεται να μαθαίνει. Κι εγώ για βρασμένα φρούτα δεν είχα ξανακούσει. Θα γίνονται μάλλον σαν κομπόστα και θα τα τρώνε πιο εύκολα ίσως. Αλλά πράγματι δεν χάνουν θρεπτικά στοιχεία με το βράσιμο;

Kαλημερα! Τελικα του εδωσα εχθες πρωτη φορα 1/4 μηλο, βεβαια για να λιωσει στο μουλτι το εβαλα ολοκληρο και με αρκετο νερο γιατι δεν γινοταν κρεμωδες...μαυρισε εγινε απαισιο, απορω πως το εφαγε:shock:

Σημερα θα δοκιμασω να το βρασω :confused:

Δεν εχω παραπονο απο αναπτυξη καλα παει!!!

Θελω να σας ρωτησω αν τα δικα σας μπεμπακια ιδρωνουν, στο καροτσι η πλατουλα του γινεται μουσκεμα,στο καρεκλακι φαγητου δεν τολμαω να τον ακουμπησω....παρολο που βαζω σεντονακι γινεται χαλια.

Μια φιλη με ανησυχησε λεγοντας να κοιταξω τον θυρεοειδη του,γιατι εχει και λιγο σκουρο χνουδακι στο μουστακακι, και σκεφτομαι να μιλησω με την παιδιατρο :|


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Που ειστε ολες????Λοιπον το βρασμενο μηλαρακι τελειο:D:D:D:D

Δεν μαυριζει γινεται μια ωραια λαχταριστη φρουτοκρεμα, ο μπεμπουλης βεβαια ξινιζε λιγο τα μουτρακια του αλλα εγω που την δοκιμασα εντυπωσιαστηκα. γευεσαι καθαρη γευση μηλου :tongue: ενω με το χθεσινο καφεζουμι αηδιασα.


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Που ειστε ολες????Λοιπον το βρασμενο μηλαρακι τελειο:D:D:D:D

Δεν μαυριζει γινεται μια ωραια λαχταριστη φρουτοκρεμα, ο μπεμπουλης βεβαια ξινιζε λιγο τα μουτρακια του αλλα εγω που την δοκιμασα εντυπωσιαστηκα. γευεσαι καθαρη γευση μηλου :tongue: ενω με το χθεσινο καφεζουμι αηδιασα.

καλησπερα!!:D πω πω τι βρασμενο μηλαρακι λες??σε καμια βδομαδα θα ξεκινησουμε κι εμεις φρουτοκρεμα!!!γιατι το εβρασες?ετσι πρεπει?δεν εχω ιδεααα!!!!:oops:


9K8op3.png
Link to comment
Share on other sites

Το διαβασα στο σαιτ της Nestle και ειπα να το εφαρμοσω, δεν ρωτησα την παιδιατρο.

Σε οσες μαμαδες το ειπα καμια δεν το ειχε κανει, μην σε παρω στο λαιμο μου, ρωτα και τον γιατρο σου.


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...