Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

      • Χαχα 1

Cafe Νοέμβριος 2011


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    2310

  • _marjio

    1778

  • Dina:)

    1305

  • caramello

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γιατι σας τα χαλασε μετα τη γεννα? Αρχισαν οι γνωστες ¨συμβουλες?¨

καλησπερα!!δυστυχως ηρθε και με βρηκε η επιλοχειος και δεν ημουν και στα καλυτερα μου.συμβουλες παντα δεχομαι να ακουσω γιατι ως πρωταρα δεν ξερω παρα πολλα ακομα..ποσο μαλλον στην αρχη.απλα θυμαμαι τον πρωτο καιρο εκλαιγα ασταματητα,με επιανε ενα παραπονο ατελειωτο κι ευτυχως ο αντρας μου ηταν διπλα μου χωρις να μιλαει.και τοτε ναι αρχισαν οι συμβουλες....μη αυτο μη εκεινο μη το αλλο.μα δεν ξερουν οτι δεν πρεπει ποτε να τα βαζεις με μια γυναικα με επιλοχειο???:lol:

ε δεν τραβηξε και πολυ η ιστορια.ηρθε μια μερα της μιλησα μπροστα στον αντρα μου και ενω εκτιμησε την ειλικρινεια μου και χαρηκε που της μιλησα δεν ξαναρθε ποτε!!:shock:

ετσι κατεβαζει ο αντρας μου την μικρη καθε βδομαδα,εγω μενω πισω για καμμια δουλεια και ημαστε ολοι χαρουμενοι!!!

υγ.βλεπω τις ξερεις κι εσυ τις ''συμβουλες'' :)


9K8op3.png
Link to comment
Share on other sites

Ειχα γραψει μια απαντηση χτες και μαλλον δε την εστειλα..:?

Ξαναλεω λοιπον...

Εμεις ειμαστε πολυ μακρια και αγαπημενες με πεθερα.Ειναι καλη αλλα κουραστικη.Οταν γεννησα ειχαν ερθει με τη μαμα μου και οι δυο.Βοηθουσαν με τις δουλειες μαγειρεμα καθαρισμα πλυντηρια κλπ και δεν ανακατευοταν ιδιαιτερα με το μωρο αλλα μου χε πει 2-3 κουφα και με ειχε στειλει οπως μη το φιλας θα βγαλει σπυρακια η μη πινεις χαμομηλι θα αδυνατισεις! :evil:

Και καποια αλλα αλλα δε θυμαμαι...

Παντως δε το περιμενα να με επηρεασουν τοσο πολυ οι ορμονες....χαλια....ρεζιλι....


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Σας εχασα λιγο αφου ετοιμαζόμαστε πυρετωδώς για γενέθλια της κόρης μου 9/6,βαπτιση του μπέμπη 16/6 κ 19/6 φευγουμε κ διακοπές! Μιλάμε για την απόλυτη τρέλα!:tongue:

Ο μπέμπης μας εβγαλε κ το πρώτο του δοντάκι πριν λίγες μέρες κ απο μερα σε μέρα σκάει κ το δευτερο γι αυτό ειχαμε κ τρελή γκρίνια! Ξεκινάμε κ φρούτα αυτη την εβδομάδα κ να δουμε πως θα πάμε γιατι με τη κόρη μου ειχα μεγάλο θεμα για να φάει! Από κιλά πρέπει να εχουμε ξεπεράσει τα 9 κιλά...8,5 ηταν τον περασμένο μήνα και ύψος πάνω απο 70...αυτή τη βδομάδα θα μας δει η παιδίατρος...κρέμες ετοιμες με τη ζαχαρη δεν θα φάμε καθόλου για να μην ξεφυγει το βαρος του(που ειναι οριακα) αν κ του ξεκινησα προχθες κεχρί σκέτο με νεράκι που δεν εχει ζάχαρη ισα ισα να αρχισει να μαθαινει το κουταλακι....;)

Ειχαμε καμια βάπτιση ? καμια νέα εγκυμοσύνη? Πάω πίσω να διαβάσω νεα αν κ δεν βλεπω πολλες σελίδες :tongue:


sjCrp3.pngUhiNp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

αν κ του ξεκινησα προχθες κεχρί σκέτο με νεράκι που δεν εχει ζάχαρη ισα ισα να αρχισει να μαθαινει το κουταλακι

.....καλα....εμας γιατι μας ξεκινησε η παιδιατρος νωρις νωρις το φαγητο????

τρωει φρουτα 3 εβδομαδες τωρα, εχει ξεκινησει ηδη τα λαχανικα και τελος του μηνα του ξεκιναω και το κοτοπουλο ...!!!!!Δοντακι παντως δεν εχει βγαλει ακομα :rolleyes:

Να το χαιρεσαι το ζουζουνι σου, αναπτυγμενο βλεπω σαν το δικο μου (9.200 γρ και 72 εκ υψος).

Εγω του εδινα ριζαλευρο HOLLE με 150ml γαλα καθε απογευμα εδω και 1,5 μηνα, τωρα το εκοψα γιατι αυτες τις μερες παρουσιασε εντονη δυσκοιλιοτητα :cry: .

Τελικα ο καθε παιδιατρος τα δικα του :|:|:|:|:|


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα!!geonik εμεις δεν εχουμε ξεκινησει τα λαχανικα ακομα,ημαστε στην φρουτοκρεμα και το ριζαλευρο...τον αλλο μηνα που θα παμε θα δω τι θα μας πει..οτι ο καθε παιδιατρος τα δικα του ειναι αληθεια.πως τα παει με τα λαχανικα το μπεμπακι??


9K8op3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!geonik, πως τα παει με τα λαχανικα το μπεμπακι??

ευτυχως τρωει μια χαρα ο μπεμπης!!!!Μονο στην αρχη ξινιζε τα μουτρακια του λιγο με τα φρουτα, αλλα τωρα ειναι ορεξατος :D.Απο Δευτερα προσθετω και κοτοπουλακι!


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Σας εχασα λιγο αφου ετοιμαζόμαστε πυρετωδώς για γενέθλια της κόρης μου 9/6,βαπτιση του μπέμπη 16/6 κ 19/6 φευγουμε κ διακοπές.

Ειχαμε καμια βάπτιση ? καμια νέα εγκυμοσύνη? Πάω πίσω να διαβάσω νεα αν κ δεν βλεπω πολλες σελίδες :tongue:

Εμεις βαπτιζουμε τον μπεμπη 10/6 κυριακη πρωι!!!!!Εχω αρχισει και αγχωνομαι γιατι τα εχουμε αναλαβει ολα μονοι μας και αυτα που ειχα φανταστει δεν βλεπω να τα καταφερνω......ANYWAY;)


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
geonik,

Πως πηγε η βαπτιση;;; ολα καλα;;

Καλησπερα σε ολους!!!Τωρα αρχιζω να συνερχομαι απο την κουραση και την ενταση :):):):):)

Το μωρακι μας βαπτιστηκε Αγγελος, ολα πηγαν καλα, σιγουρα διαπιστωσα εκ των υστερων λεπτομερειες που με αγχωσαν :|:neutral::|:neutral:αλλα δινω σημασια στην ουσια για να μην στεναχωριεμαι!!!!

Οι καλεσμενοι περασαν ομορφα απο οτι καταλαβα!Εφαγαν καλα, ηπιαν καλα, ειχε και ενα δροσερο αερακι , αν και ζεστη μερα, και το διαλυσαμε κατα τις 5.30μμ.

Απλα εγω απο το τρεξιμο ειχα αδυνατισει και το φορεμα με την μια τιραντα, μου επεφτε συνεχως και εχω την αισθηση οτι σε ολες τις φωτο ειμαι χαλια :oops:.

Τα μαλλια μου επισης χαλια απο τον ιδρωτα , ημουν σαν αλουστη :oops:.

Απο το αχγος μου να μιλησω σε ολους και να δω αν περνουν καλα ειχα φρικαρει.....καταλαβαινετε....:|:neutral::|

Δεν ειχα κανει ανοιχτο γαμο και δεν ηξερα τι με περιμενει!!!!

Αφου κανω πλακα τωρα και τους λεω να το ξανακανουμε για να το ευχαριστηθω!!!


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


http://www.facebook.com/media/set/?set=a.3994157528458.2172488.1116523096&type=1

Μπορειτε να δειτε και καποιες φωτο απο την βαπτιση :D .

Τελεια Νικη, οοοοοολα τελεια! Οι μπομπονιερες, τα νερακια, ο στολισμος...ολα!!!

Κουκλος ο Αγγελος!!!!!!!!!!!!!

Και εσυ κουκλα!!!!!!!!!!!!!

Να τον χαιρεστε!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Τελεια Νικη, οοοοοολα τελεια! Οι μπομπονιερες, τα νερακια, ο στολισμος...ολα!!!

Κουκλος ο Αγγελος!!!!!!!!!!!!!

Και εσυ κουκλα!!!!!!!!!!!!!

Να τον χαιρεστε!

Ευχαριστω για τα καλα σου λογια!!!!!:D:D:D:D:D:D:D


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πωπωωω..πολυ ομορφα Νικη μου!Να σας ζησει το Αγγελουδι!!
ευχαριστώ πολύ!!!!!:D:D:D:D:D:D:D

Μολις εφαγε ο μικρος Αγγελος, ο οποιος εχει πολυ γκρινια, αλλα το φαγητο του το τρωει ευτυχως! Δοντακια ακομα τιποτα....:|

Σημερα του εφτιαξα κοτοπουλο με καροτα, καλαμποκι και μια κουταλια ριζαλευρο αντι για ρυζι.Εχθες το απογευμα εφαγε πρωτη φορα γιαουρτι και μαλιστα κατσικισιο :).

Εσεις σε τι φαση διατροφικη ειστε με τα μπεμπακια σας?


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...