Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Cafe Νοέμβριος 2011


Recommended Posts

Α! geonik διαβασα πολλες μαμαδες να λεν οτι σε τετοια ηλικια, παθαινουν οπως το δικο σου! πρεπει να ειναι η φαση του αποχωρισμου η οπως αλλιως λεγεται στα αλματα αναπτυξης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    2310

  • _marjio

    1778

  • Dina:)

    1305

  • caramello

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Βαλτε κι εμας στην κατηγορια πολυ γκρινιαααα...

Εχουμε βγαλει 2 δοντακια και δειχνει να εχει πολυ ενοχληση απ αυτο...

ειναι σιγουρα και η ζεστη....

και καθεται ελαχιστα μονη της θελει συνεχεια να ασχολεισαι η αγκαλια...


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Α! geonik διαβασα πολλες μαμαδες να λεν οτι σε τετοια ηλικια, παθαινουν οπως το δικο σου! πρεπει να ειναι η φαση του αποχωρισμου η οπως αλλιως λεγεται στα αλματα αναπτυξης

Ναι μαλλον ξεκιναει αυτη η φαση!!

Τα ιδια και η δικια μου Νικη, οποτε δεν εισαι υπερβολικη..απλα πρεπει να το περασουμε και αυτο!

Μα αυτη η ζεστη ρε παιδι μου δε μπορεις να κουνησεις..

Αντε πολυ κρατησε το καλοκαιρι.:|


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να σκεφτομαι και τα θετικα, οτι κοιμαται σταθερες ωρες μεχρι στιγμης , τρωει με ορεξη και τουλαχιστον στην βολτα ειναι ησυχος!!!!Εχω φιλη που ο γιος της δεν καθοταν ουτε στο καροτσι και τον νανουριζε 2 ωρες για να κοιμηθει!!!!

Τωρα μου εφεραν και μια στρατα που μετατρεπεται σε κουνιτσα και νομιζω οτι του αρεσει,την δοκιμασαμε λιγο και εβαλα για πλυσιμο το καθισματακι της, σημερα θα την ξαναδοκιμασω, ωστε να απασχολειται λιγο, χωρις να εχω την επικυνδινοτητα της στρατας.

Φιλια σε ολες σας και κουραγιο με τον καυσωνα!!!!


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες!!!

οσον αφορα τα ματακια της μπεμπας...στο παιδων ειχα παει σε παιδοφθαλμιατρο,ο οποιος μας εγραψε το tobradex.αυτο ηταν το κορτιζονουχο.την πηγα την προηγουμενη δευτερα σε εναν αλλο ιδιωτικο και μου ειπε ηταν λογικο να μην αρκει η θεραπεια των πρωτων ημερων γιατι το κολληριο ηταν πολυ ισχυρο και με το που σταματησα να της το βαζω αρχισε η φαγουρα.μου εγραψε ενα πιο ηπιο χωρις κορτιζονη το οποιο και θα βαζω για 20 μερες περιπου...

παντως και μια φιλη που επαθε η μικρη της κατι παρομοιο της ειπε ο γιατρος οτι μπορει και να περασει ολο το καλοκαιρι ετσι η μικρη της λογω ζεστης!!

τωρα λοιπον βαζω το opatanol και βλεπουμε.

και τωρα τα υπολοιπα..βρε κοπελες ΤΙ ΓΚΡΙΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ?????τοσες μερες δεν καταφερα να μπω γιατι ασχολιομουν οοοοοολη την ωρα μαζι της.τι στο καλο τα χει αποτελειωσει αυτη η ζεστη,ουτε εξω την βγαζω ουτε τιποτα.μεχρι να δροσισει λιγο ειναι η ωρα του υπνου!!!αυτο το μουγκρητο δε χαχαχαχα γελαω τωρα αλλα οταν συμβαινει παναγια μου οσο ειναι ξυπνια ακουγεται ενα ατελειωτο μμμμμμμμμμμμμμ..απο δοντι δε τιποτα!!!εχουν φουσκωσει πολυ τα ουλα της και βασικα εχω βρει ενα κολπακι να ηρεμει λιγο.εχω αγγουρακια στο ψυγειο και οταν παγωνουν της κοβω και το πασπατευει ποση ωρα..για να δουμε!!!υπομονη μανουλες!!!!τα πρωτα 30 χρονια ειναι δυσκολα!!!:lol::lol:

να μην ξεχασω στο Αγλαια πηγαμε κι εμεις γιατι μονο εκεινο εφημερευε δεν περιμενα καθολου για την συγκεκριμενη ειδικοτητα ζητησα κατευθειαν παιδοφθαλμιατρο και ξεμπερδεψα αμεσως!


9K8op3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα τι κανετε;;

ειστε διακοπες; σχεδιαζετε διακοπες;;

τζενακι ελπιζω τα ματια της κορης σου να ειναι καλυτερα! :D


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

:

Καλησπερα τι κανετε;;

ειστε διακοπες; σχεδιαζετε διακοπες;;

τζενακι ελπιζω τα ματια της κορης σου να ειναι καλυτερα! :D

γεια σου κοπελα μου!!ευχαριστω για τις ευχες,συνεχιζουμε το πιο ηπιο κολληριο για καμμια βδομαδα ακομα..καλυτερα την βλεπω να δω τι θα γινει αν το σταματησω κι αυτο εχω μια αγωνια.παντως δεν εχει φαγουρα τουλαχιστον!!

οσο για διακοπουλες δυστυχως τα οικονομικα δεν μας επιτρεπουν φετος,κι ο αντρουλης μου θα δουλευει τον αυγουστο..δεν πειραζει να μαστε καλα να παμε του χρονου!

εσεις????


9K8op3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο στο κοριτσακι σου!! μακαρι να τελειωνετε μ' αυτη την ιστορια!

Δε πειραζει για τις διακοπες, υγεια να εχουμε και ολα καλα θα ειναιicon_wink.gif

Εμεις θα παμε στη Ροδο, εχει ο αντρας μου πρωτη φορα μετα απο 10 καλοκαιρια αδεια το 15αυγουστο και ειπαμε να το εκμεταλευτουμε.. του χρονου ποιος ξερει αν μπορουμε....rolleyes.gif


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες!!!!

Ευτυχως που μενουμε διπλα στην θαλασσα γιατι ποναει πολυ το θεμα διακοπες !!!!Επιτελους ενα καλοκαιρι ,μετα απο τοσα χρονια, που δεν δουλευω αλλα οι διακοπες ειναι πολυτελεια για μας αυτην την περιοδο!!!

Βεβαια 1 εβδομαδα τωρα δεν εχουμε παει να πλατσουρησει ο μπεμπουλης γιατι ο αντρουλης μου ταλαιπωρειται απο ενα ιο που τον εχει τσακισει στον υψηλο πυρετο :cry::cry::cry::cry:.

Τουλαχιστον να μην κολλησει ο μπεμπης.

Αληθεια εσεις δουλευετε? Με τι ασχολειστε?

Εγω ειχα καταστημα με γυναικεια για 8 χρονια και το εκλεισα περυσι στον 5 μηνα της εγκυμοσυνης μου.

Τωρα απολαμβανω το μεγαλωμα του μπεμπη αλλα συντομα πρεπει να ξαναβγω στην αγορα εργασιας.

Εκανα και αιτηση για τους βρεφικους μεσω ΕΣΠΑ μηπως παρουν το μπεμπουλη....θα δουμε!


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Νικη εγω δουλευω στον ιδ. τομεα.. γυρναω το Σεπτεμβρη 6ωρη για αρχη :rolleyes:

Ειναι παρηγορια να εισαι διπλα στη θαλασσα..

Περαστικα στον αντρα σου γρηγορα ευχομαι!!

Εμενα η μικρη μου εκανε κατι δεκατα 3 μερες τωρα, δεν εχει ορεξη για φαγητο ΚΑΘΟΛΟΥ, εκανε και κατι διαρροιες .. Να ειναι δοντι;; ποιος ξερει;;;:confused: εχει και γκρινια εννοειται:|


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εχω πολλους ενδοιασμους μηπως ειναι νωρις να στειλω τον μπεμπουλη βρεφικο.....(αν τον παρουν βεβαια μεσω εσπα.....δυσκολο!!!) εχω και την μαμα μου με καποια θεματακια υγειας και δεν μπορω να βασιστω 100%.

εσεις εχετε βοηθεια?

Αριστεα , αν βγαλει δοντακι πες το μας!!!! Ο δικος μου τιποτα ακομα,,,φαφουτης!!!!

Αληθεια ποσο γαλα πινουν τωρα τα μωρα σας? Εμενα πινει απο 6-7 μεζουρες το πρωι και το βραδυ- 2 γευματα δηλαδη- και ανησυχω μηπως ειναι λιγο...το βραδυ δεν ξυπναει για γαλα, το εχει κοψει απο τον 3ο μηνα.

Θεμα κιλων δεν εχουμε, το αντιθετο θα ελεγα....ειναι τωρα 9800κγ, αν παιρνει τα απαραιτητα στοιχεια με ενδιαφερει.


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Οταν επιστρεψω τη μικρη θα την κρατησει η πεθερα μου (δοκιμαστικα, μιας και προεκυψαν καποια θεματακια):|

Βεβαια ο αντρας μου εχει 2 ρεπο την εβδομαδα και αλλο ενα εγω, βαλε και την Κυριακη, ε θα ειναι λιγες ωρες χωρις εμας.. μακαρι να μην ηταν καθολου αλλα τι να κανουμε;;

Και εμενα ο βρεφονηπιακος δε μου πολυαρεσει, αλλα αν δεν υπαρχει λυση;;;;;:?

Δοντι ακομα τιποτα, φαφουτα και η δικια μου..χαχαχαα!

Απο την Κυριακη λοιπον ειναι καπως,, τωρα εχει βηχα και μυξουλες, κανει και διαρροιες ακομα..... το απογευμα εχουμε παιδιατρο να τη δει!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Α, ξεχασα..

γαλα φουλ η μικρη μου!! ΜΟΝΟ γαλα, ΤΙΠΟΤΑ αλλο..

Δε τρωει φρουτα ουτε μεσημεριανο 3-4 μερες τωρα:(

Το στηθος ειναι η παρηγορια της, μονο αυτο θελει..

Μα αναρωτιεμαι ποσο θα πινει ολη μερα και νυχτα; κριμα να μη μπορω να μετρησω..

Εσενα Νικη τρωει τουλαχιστον;; νερακι πινει;


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσακιΑ όσες φορές έχω μπει πάντα δεν υπάρχουν μνμτα.. Δεν μπαινει καμία;;

Αριστεα ευχαριστω κ πάλι για τις εύχουλες σου!! Περαστικά στο κοριτσάκι σου!! Φαφουτακιαααα κ εμείς αν πάρει απο την αδερφη της 3 μέρες πριν χρονισει το βγαλε το πρώτο.. Τουλάχιστον δεν έχουμε γκρίνια!


dwwxMjG.jpgdwwxp3.png

cPuSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...