Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Cafe Νοέμβριος 2011


Recommended Posts

Καλησπέρα tzenaki! Μια χαρά το μωράκι σου. Κρίμα να της αλλάξεις το πρόγραμμα ύπνου. Μήπως να ξεκινήσεις το φαγάκι προσαρμόζοντάς το στα δικά της ωράρια; Εμένα ο μπέμπης κοιμάται περίπου 10 το βράδυ και το πάει σερί μέχρι το πρωί. Γύρω στις 7 το πρωί θηλάζει, ξανακοιμάται και του δίνω μόλις ξυπνήσει, περίπου 11 φρούτο. Μακάρι να συνεχίσει έτσι, πολύ με έχει βολέψει...

οντως το προγραμμα σας πολυ καλο,εμενα κοιμαται γυρω στις 11 το βραδυ και το παει σερι μεχρι τις 9 το πρωι..και μετα την παιρνει ο υπνος κατα τις 11 το πρωι και μπορει να μου ξυπνησει και στις 2!!!ειναι υπναρου!!:lol: κι οχι τπτ αλλο σε κανα μηνα θα πρεπει να ''χωρεσω'' 3 διαφορετικα γευματα + 2 γαλα.μαλλον θα αρχισω να την κοιμιζω πιο νωρις το βραδυ για να τρωει ομαλα...τι μαλλον δλδ αυτο θα κανω σιγα σιγα θα την βαζω ολο και πιο νωρις για υπνο για να μου ξυπναει και πιο νωρις το πρωι.


9K8op3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    2310

  • _marjio

    1778

  • Dina:)

    1305

  • caramello

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

τζενακι καλησπερα!!

Μπραβο στη μπεμπα σου! ψηλο κοριτσι..

Καλη αρχη με τα φρουτακια κ υπομονη!

Η δικια μου πιο παλια κοιμοταν μετα τις 11.30 , εχει αρχισει απο μονη της σιγα σιγα κοιμαται νωριτερα.. δηλ. 10.30 και ξυπναει μετα τις 10 το πρωι!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!! Ο μπεμπης κοιμαται απο βρεφος γυρω στις 9-9.30 το βραδυ αλλα τωρα πια πολλες φορες κατα τις 5-6 τα ξημερωματα εχουμε παρτυ για καμια ωρα.Γενικα κοιμαται πολλες φορες μεσα στην ημερα απο λιγο για μιση ωριτσα.

Εχθες εφαγε για 2η φορα μπανανα στην φρουτοκρεμα και σημερα παρατηρησα λιγα κοκκινα σημαδακια στα χερια του. Λεω να του βαλω και σημερα μπανανα και μετα να μιλησω με την παιδιατρο , μηπως ηταν τυχαιο :?.


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!! Ο μπεμπης κοιμαται απο βρεφος γυρω στις 9-9.30 το βραδυ αλλα τωρα πια πολλες φορες κατα τις 5-6 τα ξημερωματα εχουμε παρτυ για καμια ωρα.Γενικα κοιμαται πολλες φορες μεσα στην ημερα απο λιγο για μιση ωριτσα.

Εχθες εφαγε για 2η φορα μπανανα στην φρουτοκρεμα και σημερα παρατηρησα λιγα κοκκινα σημαδακια στα χερια του. Λεω να του βαλω και σημερα μπανανα και μετα να μιλησω με την παιδιατρο , μηπως ηταν τυχαιο :?.

Καλημέρα. Πολύ καλός ο μπέμπης με τον ύπνο του. :-P Εμένα σήμερα ξύπνησε 6 και έκανε καμιά ώρα να ξανοακοιμηθεί :shock: επειδή ο μεγάλος είχε ξυπνήσει νωρίς και έπαιζε και μίλαγε...

Ναι δες με την μπανάνα μήπως είναι τυχαίο. Είδα κι εγώ σημαδάκια κόκκινα στην κοιλίτσα του αλλά μάλλον ίδρωσε είναι από την πάνα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ενταξει με την μπανανα, υποχωρησαν οι κοκκινιλες και ας ξαναεφαγε μπανανα.

Αυτο που με ανησυχει πλεον ειναι τα κακα του,γιατι απο οταν ξεκινησε τα φρουτα, βγαζει τα κακα σαν παστα φρουτων συμπυκνωμενη......ουτε που μυριζουν σαν κακα, φρουτενια τελειως :?.Αν πχ κανει 3 φορες κακα τις 2 ειναι κανονικα και την μια μονο φρουτα.

Εχετε παρατηρησει κατι παρομοιο? Τελικα Δευτερα απογευμα θα παω και στην παιδιατρο να μου λυσει ολες τις αποριες.

Στην αρχη νομιζα οτι συμβαινει αυτο επειδη βραζω τα φρουτα, δοκιμασα ομως και ωμα το ιδιο γινεται:|:|:|:|:|.


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικα ενταξει με την μπανανα, υποχωρησαν οι κοκκινιλες και ας ξαναεφαγε μπανανα.

Αυτο που με ανησυχει πλεον ειναι τα κακα του,γιατι απο οταν ξεκινησε τα φρουτα, βγαζει τα κακα σαν παστα φρουτων συμπυκνωμενη......ουτε που μυριζουν σαν κακα, φρουτενια τελειως :?.Αν πχ κανει 3 φορες κακα τις 2 ειναι κανονικα και την μια μονο φρουτα.

Εχετε παρατηρησει κατι παρομοιο? Τελικα Δευτερα απογευμα θα παω και στην παιδιατρο να μου λυσει ολες τις αποριες.

Στην αρχη νομιζα οτι συμβαινει αυτο επειδη βραζω τα φρουτα, δοκιμασα ομως και ωμα το ιδιο γινεται:|:|:|:|:|.

καλημερα!!εμεις ημαστε πλεον στο σταδιο μισο μηλο μισο αχλαδι,η παιδιατρος μας ειχε πει οτι θα δουμε αλλαγες στα κακα εγω μεχρι τωρα βλεπω οτι καμμια φορα βγαινουν οπως λες αλλα οχι παντα.δεν νομιζω οτι θα χει να κανει με το βρασιμο αλλα ρωτα την παιδιατρο να δεις τι γινεται και πες μας!!:)


9K8op3.png
Link to comment
Share on other sites

τζενακι καλησπερα!!

Μπραβο στη μπεμπα σου! ψηλο κοριτσι..

Καλη αρχη με τα φρουτακια κ υπομονη!

Η δικια μου πιο παλια κοιμοταν μετα τις 11.30 , εχει αρχισει απο μονη της σιγα σιγα κοιμαται νωριτερα.. δηλ. 10.30 και ξυπναει μετα τις 10 το πρωι!!

καλημερα!!!υπναρου και η δικια σου!!!:):)

προς το παρον καλα τα παμε με το φρουτο.ειδα εκφρασεις της μικρης που δεν ειχα ξαναδει!!!:D:D

οταν ειδικα προσθεσα αχλαδι το εφαγε ολο!!

οσον αφορα τον υπνο....αχχχχ εκει που κοιμοταν συνεχεια ξαφνικα ξυπναει καθε βραδυ στις 2μιση ετοιμοπολεμη!!:lol:

σαν να εχει χορτασει τον υπνο και ειναι ετοιμη για παιχνιδια..την φερνω στο κρεβατι μας μεχρι να ξανακοιμηθει η αληθεια ειναι πως δεν την εχω ταισει γιατι βλεπω στο δεκαλεπτο περιπου ξανακοιμαται.μεγαλωνουν και αλλαζουν τα μικρουλια!!:):)


9K8op3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας μανουλες!!!:D:D

η μικρουλα μου ειναι στην πεθερα μου κι εμεινα πισω για δουλειες...αδειο το σπιτι χωρις το ζουζουνι μου!!!

τι κανετε εσεις??εχει βολτιτσα το προγραμμα σας?


9K8op3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να βγουμε σημερα καμια βολτιτσα θα δουμε...Τυχερη που εχεις την πεθερα να στο κραταει...εκτος αν δε τα πηγαινετε καλα που τοτε καλυτερα μονη σου!:P

γεια σου caramello!!μη φανταστεις μια φορα την βδομαδα την κατεβαζει ο αντρας μου να κανω καμια δουλεια της προκοπης γενικα ειμαι της αποψης απο μακρια κι αγαπημενοι :D δυστυχως η μαμα μου ειναι μακρυα αλλα τι να κανουμε.κι αυτη η μια φορα καλη ειναι δεν το συζητω!!!

καλα τα πηγαιναμε μετα την γεννα μας τα χαλασε αλλα κραταμε τα τυπικα κι ολα οκ!:)


9K8op3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...