Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Νοέμβριος 2011


Recommended Posts

Καλε μην ζητας συγνωμη...δεν εγινε τιποτα απλα δεν ειχαμε ξαναμιλησει και ηθελα να γνωριστουμε...!

Για να γραψεις μηνυμα με παραθεση πατας το QUOTE σε παει στο μηνυμα του αλλου και γραφεις απο κατω απο το δικο του...!

Εντάξει!!! Ευχαριστώ!!:D


NQt5p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    2310

  • _marjio

    1778

  • Dina:)

    1305

  • caramello

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

οσο για τισ ραγαδεσ ουτε εγω εχω κανει μεχρι τωρα!βαζω μια κρεμα που μοθ χε δωσει ο γιατροσ κ ενα λαδακι με βιταμινι ε!αλλα ο γιατροσ μου μου ειπε πωσ βαλω δε βαλω αν ειναι να κανω θα κανω πωσ παιζει ρολο το δερμα κ η κληρονομικοτητα γιατι με ρωτησε για την μητερα μου αν εχει κανει!!ευτυχωσ οχι!αυτο που εχω κανει ειναι αρκετη κυτταριτιδα στο εσωτερικο του ποδιου μαζι με λιγο πριξιμο!αλλα δεν εχω πριστει πουθενα αλλου!!

Κι εγω με την κυτταριτιδα εχω παθει ακριβως το ιδιο! Πολυ στα πλαινα και φαινεται ασχημο πολυ!!!!!!! Δεν πειραζει ομως...τα μωρα μας να ειναι καλα!Οσο για τις ραγαδες και μενα η μαμα μου δεν ειχε κανει ουτε σε μενα ουτε στον αδερφο μου και ειχε πολυ μεγαλη κοιλια κιολας ειδικα στον αδερφο μου! Αν ειναι να κανουμε θα κανουμε οτι και να βαλουμε!

αχ ματινα μπραβο πολυ καλα σασ εκατσε!!επετειακο δωρακι μια χαρα!!!εμασ ο γιατροσ μασ ειπε οτι θα γεννησω τελει οκτωμβριου περιπου κ εμεισ τελει οκτωμβρη κλεινουμε 2 χρονια!!!τελεια!!!

Ναι μωρε μας εκατσε καλα....θα ειναι πολυ ωραια να φτιαχνουμε το δωματιο του μωρου ενα χρονο μετα τον γαμο μας! Να ειμαστε καλα πρωτα ο Θεος και να πανε ολα καλα αυτο εχει περισσοτερη σημασια....αλλα η συγκινηση συγκινηση δεν το συζητω!!!!!!! Αντε κι εσεις με την γεννηση κοντα σε επετειο θα εισαστε!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες!

Καταρχάς, να σας ευχαριστήσω κορίτσια όλες για την συμπαράσταση και τις συμβουλές σας! Σας ευχαριστώ ειλικρινά πολύ-πολύ.. Θα επιδιώξω να δω το γιατρό την άλλη εβδομάδα και θα κάνω μαζί του μια συζήτηση. Για την ώρα, προσπαθώ να είμαι ήρεμη, όσο προβληματισμένη κι αν είμαι, και να κάνω ευχάριστα πράγματα στο σπίτι που με κάνουν να νιώθω όμορφα. Το δωματιάκι του μπέμπη προχωράει με τις ζωγραφιές, άρχισαν και τα πρώτα πλυσίματα και όλα σιγά-σιγά γίνονται!

Propserous, ευχαριστούμε για τη λίστα που μας έγραψες! Με γεια και τα πραγματάκια! Καλά κάνεις και αρχίζεις να τα ετοιμάζεις για το μαιευτήριο. Κι εγώ έχω κάνει ήδη τη λίστα μου με την οποία θα πάρω πράγματα από το φαρμακείο και λέω αρχές τις άλλης εβδομάδας να πάω να τα πάρω.

Snowflake, με το καλό σήμερα στο γιατρό, όλα καλά να είναι και περιμένουμε τα νέα σας!! Θα έχει μεγαλώσει το μωράκι σας! Πάντως, μην αγχώνεσαι με τις ετοιμασίες, απλά προσπάθησε να θέσεις ένα πρόγραμμα για το τι χρειάζεται να κάνεις και σιγά-σιγά θα τακτοποιείς τις δουλειές. Έχεις χρόνο! Κάν' τα όλα με μια σειρά! Σε ευχαριστώ που ρώτησες και για το χέρι μου, είμαι πολύ καλύτερα και δεν με πονάει πια, παρά ελάχιστα στο τέλος της ημέρας. Σε ευχαριστώ πολύ!

Αριστέα μου, τι καλά η μπεμπούλα σας!! Θα πάθατε σίγουρα πλάκα που την είδατε να χασμουριέται! Αχ το μικρούλι μωρέ! Πολύ καλά τα νεάκια σας από το γιατρό! Τέλεια!

Ντίνα, τα εσώρουχα αυτά είναι μίας χρήσης και φοριούνται πάνω από τη σερβιέτα για να την σταθεροποιούν και μπορείς από πάνω να φορέσεις τα κανονικά σου εσώρουχα. Σε προστατεύουν δηλαδή ώστε να είναι πιο σταθερή η σερβιέτα. Κι εγώ έχω πάρει και σκέφτομαι να πάρω άλλο ένα πακετάκι να έχω, γιατί είναι πραγματικά πολύ χρήσιμα. Αν και νομίζω σου δίνουν και στο μαιευτήριο, αλλά δεν ξέρω τι γίνεται ανάμεσα σε δημόσιο και ιδιωτικό.. Πάντως, μπορείς να τα βρείς παντού με είδη εγκυμοσύνης!

Ματινάκι, και σένα ο μπεμπούλης σου μια χαρά ειναι!! Τι καλά! Μπράβο που μίλησες και με το γιατρό σου και ξεκαθάρισες τον τρόπο που σκέφτεσαι ώστε να το γνωρίζει. Κάνε εσύ την έρευνά σου κι ας λέει ότι θα το ξαναδείτε. Για να μην βρεθείς προ εκπλήξεων, καθώς πιο μετά θα σε πιέζει ο χρόνος, δες και μίλησε με τους ανθρώπους που θέλεις ώστε να δεις τι θα αποφασίσεις τελικά. Εσύ πάντως μια φορά τα ξεκαθάρισες στο γιατρό να μην σου λέει μετά τα δικά του! Εύχομαι να βρείτε έναν γιατρό που θα είναι σε όλα όπως θέλετε και να μην έχετε άλλο πια αυτό τον προβληματισμό. Σε ευχαριστώ και για όσα μου έγραψες για το χθεσινό θέμα μου που προέκυψε..

Σοφία, όταν είμαι ήρεμη μπορώ σίγουρα να τα σκεφτώ πιο καλά τα πράγματα. Όπως έγραψα και πιο πάνω, θα μιλήσω μαζί του και σίγουρα θα του αναφέρω όλους ρους προβληματισμούς μου, ακριβώς επειδή πρόκειται για ένα άτομο που του έχω πολύ μεγάλη εμπιστοσύνη όλο αυτό το διάστημα και δεν θέλω ούτε εγώ να αλλάξει αυτό. Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου!

Μαριαλένα, ωραία που είναι τώρα καθαρό το σπιτάκι σας! Όλα θα γίνουν!

Ματινάκι, αυτή τη λίστα που είχε γράψει η Prosperous, την έχω κάπου σώσει, οπότε αν δυσκολευτείτε να την ξαναβρείτε, σας την γράφω εγώ!

Φιλάκια σε σε όλες, πάω να κανω καμία δουλίτσα!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αστα πολυ κλαμα πολυ συγκινηση κ ευαισθησια μασ εχει βγει κ εμασ!!!

ναι μωρε δε πειραζει θα ελλατωθει μετα την γεννα!!!τα μπεμπουλια ναναι χαρουμενα κ υγειη!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες!

Καταρχάς, να σας ευχαριστήσω κορίτσια όλες για την συμπαράσταση και τις συμβουλές σας! Σας ευχαριστώ ειλικρινά πολύ-πολύ.. Θα επιδιώξω να δω το γιατρό την άλλη εβδομάδα και θα κάνω μαζί του μια συζήτηση. Για την ώρα, προσπαθώ να είμαι ήρεμη, όσο προβληματισμένη κι αν είμαι, και να κάνω ευχάριστα πράγματα στο σπίτι που με κάνουν να νιώθω όμορφα. Το δωματιάκι του μπέμπη προχωράει με τις ζωγραφιές, άρχισαν και τα πρώτα πλυσίματα και όλα σιγά-σιγά γίνονται!

Ματινάκι, και σένα ο μπεμπούλης σου μια χαρά ειναι!! Τι καλά! Μπράβο που μίλησες και με το γιατρό σου και ξεκαθάρισες τον τρόπο που σκέφτεσαι ώστε να το γνωρίζει. Κάνε εσύ την έρευνά σου κι ας λέει ότι θα το ξαναδείτε. Για να μην βρεθείς προ εκπλήξεων, καθώς πιο μετά θα σε πιέζει ο χρόνος, δες και μίλησε με τους ανθρώπους που θέλεις ώστε να δεις τι θα αποφασίσεις τελικά. Εσύ πάντως μια φορά τα ξεκαθάρισες στο γιατρό να μην σου λέει μετά τα δικά του! Εύχομαι να βρείτε έναν γιατρό που θα είναι σε όλα όπως θέλετε και να μην έχετε άλλο πια αυτό τον προβληματισμό. Σε ευχαριστώ και για όσα μου έγραψες για το χθεσινό θέμα μου που προέκυψε..

Ματινάκι, αυτή τη λίστα που είχε γράψει η Prosperous, την έχω κάπου σώσει, οπότε αν δυσκολευτείτε να την ξαναβρείτε, σας την γράφω εγώ!

Φιλάκια σε σε όλες, πάω να κανω καμία δουλίτσα!

Ευχαριστω Κυριακη μου και ελπιζω και ευχομαι κι εγω να βρουμε εναν καλο γιατρο και να πανε ολα καλα με την γεννα! Μη με ευχαριστεις για τιποτα...απλα σκεψου καλα τι θα αποφασισεις, παρε και μια δευτερη γνωμη! Πηγαινε μια επισκεψη σε αλλον γιατρο και πες του ακριβως τον λογο που εισαι εκει...δεν ειναι κακο!

Οσο για την λιστα αν μπορεις να την στειλεις...δεν νομιζω να παρεξηγηθει το προσπακι μας!!!!!!

Φιλια πολλα και χαδακια στην κοιλιτσα σου!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τωρα που λετε για βρακακια κ σερβιετεσ!!!απλεσ σερβιετεσ πρεπει να παρουμε η πιο χοντρεσ??ειναι διαφορετικεσ?

Εμενα μου ειπαν να παρω τενα που ειναι για την ακρατεια να φανταστεις! Θελει χοντρες γιατι θα εχουμε αιμορραγια μετα την γεννα...ενταξει μην φανταστεις ποταμι αλλα οχι και σαν την περιοδο, πιο πολυ...οποτε καλυτερα να εχουμε τετοιες για να ειμαστε καλυμμενες!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας αφηνω προς το παρον....παω αγορα και μετα εχω μαγειρεμα και σιδερο!

Θα τα πουμε συντομα!!!!!!!!!!!!!

Φιλια πολλα και χαδακια στις στρογγυλες κοιλιτσες σας!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ειπαν να παρω τενα που ειναι για την ακρατεια να φανταστεις! Θελει χοντρες γιατι θα εχουμε αιμορραγια μετα την γεννα...ενταξει μην φανταστεις ποταμι αλλα οχι και σαν την περιοδο, πιο πολυ...οποτε καλυτερα να εχουμε τετοιες για να ειμαστε καλυμμενες!!!!!!!!

Μαριαλένα και Ματίνα, κι εγώ τις σερβιέτες ΤΕΝΑ θα πάρω. Μαριαλένα, μπες στο site τους και θα δεις ότι έχει κάποιες που τις προτείνουν και από τα μαιευτήρια.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πο πο δε μπορω κανω 2δουλειεσ κ ζεστενομαι τοσο πολυ!!εδω ακομη να δρωσησει ελπιζω να βρεξει λιγο!βγηκα να απλωσω ρουχα κ πεθανα απο τον ηλιο!!!παω να κανω μπανακι!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλιτσες και μπεμπακια!!!:D:D

Ποσο χαιρομαι να μπαινω στο καφε μας και να εχετε γραψει πολλααααα....:tongue:

Μαριαλενα, εγω ξυπνησα με μια υπεροχη καταμαυρη συννεφια η οποια εξελιχθηκε σε μια καταπληκτικη βροχουλα.. δροσισε ο τοπος.. φυσαει αερακι.. ειπα κι εγω να το γιορτασω με ενα ζεστο καφεδακι.. :tongue: Θα κατεβει και προς τα κατω η δροσια, σημασια εχει οτι εγινε η αρχη... καλομελετα κι ερχεται.. εγω μονο το χορο της βροχης δεν ειχα χορεψει πια.. τοσο πολυ δεν αντεχα... :tongue:

Κοριτσια, η αιμορραγια μετα τον τοκετο ποσο διαρκει?? Κι εγω νομιζα οτι με τις απλες σερβιετες ημουν καλυμμενη.. χμ.. μαλλον θα πρεπει να παρω κι αλλες...

Κυριακη ευχαρστω πολυ για τη διευκρινηση... δεν τα ηξερα... :rolleyes:

Θα χρειαστω κι εγω τη λιστα του μωρου που θελει και το Ματινακι... αν την εχεις καπου ευκαιρη...

Οσο για το θεμα των ραγαδων, κι εγω νομιζω οτι ειναι θεμα δερματος.. αν καποιος πινει πολυ νερο κι εχει ελαστικο δερμα τοτε ειναι ολα οκ.. υπαρχουν και κρεμες των 40 ευρω για τις ραγαδες αλλα αμα εχεις μη ελαστικο δερμα, και ολοκληρο πηγαδι να πινεις καθημερινα, πεταμενα λεφτα.. Το καλυτερο , οπως λεει και η Ματινα ειναι η βαζελινη..

Παντως, εγω κυτταριτιδα παντα ειχα, και στο πλάι και πο μεσα, παντου.. Ειδικα δε, ραγαδες στο στηθος απο τις αυξομειωσεις βαρους χρονων και χρονων.. χμ.. τις εχουμε κομματακι μονιμες.. οταν μαυριζω το καλοκαιρι τονιζονται, φετος εμεινα ασπρη οποτε δεν εμφανιστηκαν και πολυ... Ουτε ο ηλιος δε με ειδε...:tongue: (παντως περα απο την πλακα, παρατηρησα μεγαλη διαφορα στην ταχυτητα μαυρισματος τωρα λογω ορμονων και μελανινης απο τις προηγουμενες χρονιες.. οπως ειπε και η κουμπαρα μου, τωρα πηρα κατευθειαν μαυρισμα, το σταδιο του κοκκινισματος το υπερπηδησα.. :shock: και μιλαμε καθομουν κατω απο μια ομπρελα ολη την ωρα.. )

Ματινακι, με προβληματισες πολυ με αυτο που ειπες με την ημερολογιακη ημερομηνια του παιδιου και την υπερηχογραφικη.. παω να τσεκαρω κατι και επανερχομαι..


Mothers are angels in training...

jwLhp2.png2424597ta5uajf0xr.gif

BASTAAA!!!46004w58epfhi7j.gif

Link to comment
Share on other sites

Ματινάκι, αυτά είχε γράψει η Prosperous πριν από κάποιον καιρό (αυτά εννοείς; ):

"1) πανες οποια μαρκα δειτε οτι του εφαρμοζει καλα και δεν κανει διαρροες καθως εκτος απο τα τσισα τους πρωτους μηνες και ειδικα οσο θηλαζετε τα κακακια θα ειναι ρκετα υδαρη

2)μωρομαντηλα (προτιμηστε αυτα που δεν αφηνουν πολυ σαπουνι.. ειναι καλα και τις pampers και του libero και τα septona)

3) αλοιφη για το αλλαγμα πχ sudocream, frezyderm cream, penaten αν και ειναι σαν στοκος και πιο λιπαρη και παλι εδω εχει να κανει με το δερμα και την ανοχη του μωρου..

να ξερετε οτι οσο συχνοτερα αλλαζετε ενα μωρο πχ καθε 2 ωρες και το πλενετε καλα αι το στεγνωνετε καλα τοσο πιο σπανια θα εχετε συγκαματα εκτος αν το δερμα ειναι αρκετα ευπαθη.

3) γαλακτοματα σωματος ειναι στην επιθυμια της μητερας.. εγω δεν εβαζα τιποτε στο μωρο αφου απο μονο του εχει απαλο και βελουδικο δερμα αλλα ειναι υποκειμενικο

4) ειδη καλλοπισμου (νυχοκοπτη, βουρτσακι)

5) φαρμακειο συμφωνα με το παιδιατρο σας και μεσα σε αυτο θα εχετε αμπουλες φυσιολογικου ορου για τον καθαρισμο της μυτης

και εκτος απο τον ρουχισμο που θα παιξουν πολυ θα φανελακια και τα ολοσωμα κορμακια απο βαμβακι και πολυ λιγοτερο τα ρουχα εξοδο για τους πρωτους μηνες μιας και μας πιανει και χειμωνας θα πρεπει να χετε σελτεδακια και υποστρωματα με αδιαβροχη την μια πλευρα για το αλλαγμα μιας και συχνα πυκνα θα λερωνονται και φυσικα πετσετακια για τις γουλιτσες μιας και η γαστρικη παλλινδρομηση ειναι συνηθες φαινομενο στα μωρα και μεχρι τον 6ο μηνα αυτο συμβαινει ενω με την εισαγωγη των στερων τροφων σιγα σιγα περναει..

οσο για το μπανιο.. εγω προσωπικα εκανα το μωρο στο νιπτηρα με το χερι μπανιο ενω τις πρωτες μερες το καναμε με βρεγμενη πετσετα τοπικα και οχι ολοκληρο (εχουμε και το πεσιμο του αφαλου μετα τη γεννα και θελει προσοχη αλλα και εντατικη φροντιδα με βαμβακι και οινοπνευμα οπως θα σας καθοδηγησει ο παιδιατρος τον οποιο θα καλεσετε στο σπιτι μολις επιστρεψετε για την πρωτη εκτιμηση του παιδιου σας)

μετα απο λιγο καιρο αρχισα να το βαζω και στο μπανακι αλλα και παλι ειναι αν και πως θα σας βολεψει.. εμενα το μπανακι με βολεψε μετα τον 4-5ο μηνα..

στο αλλαγμα ειχα ενα λεκανακι δυο θεσεων οπου αφου μαζευα τα κακα με την πανα και μετα καθαριζα με μωρομαντηλα την περιοχη εβαζα αφρο της frezyderm και ξεπλενα με φυσικο σπογγο την περιοχη και με τα δυο νερα ετσι σπανια ετρεχα μεχρι το μπανιο και ολα ηταν καλα.. και βεβαια μετα σκουπιζα ταμποναριστα την περιοχη.. βεβαια σε μεγαλα λερωματα βουρ για τον νιπτηρα..

για μπιμπερο θηλασετε η οχι καλο ειναι να εχετε μερικα.. γυαλινα κατα πρτιμηση αν και αποσυρθηκαν τα πλαστικα, θηλες σιλικονης ή καουτσουκ (το καουτσουκ ενδεικνυται ως φυσικο προιον μεχρι να αρχισει η οδοντοφυια) και εκει καπου θα μπερδευτειτε με τα ηδη θηλων..ζητειστε ενημερωση και σκεφτειτε καλα πριν παρετε..

αποστειρωτη για τα μπουκαλια και τα εξαρτηματα τους και πιπιλες αν εχετε την επιθυμια να χρησιμοποιησετε.. ολα αυτα εχουν ενδειξη 0 συν και πανε αναλογα με την αναπτυξη.

Για τα μπιμπερο υπαρχουν βουρτσες για τον καθαρισμο τους και ΟΠΩΣ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΗΔΗ ΔΕΙ.. πολλα μικροπραγματακια που αναθεμα αν ειναι ποτε χρησιμα..και αυτο αφηνετε στην επιθυμια του καθε γονιου..

αυτα σε γενικες γραμμες.. η αληθεια ειναι οτι στις αρχες διχαζεσαι στο τι να παρεις και τι οχι και συχνα κανουμε αγορες που ετε δεν μας βολευουν ειτε δεν μας χρησιμευουν.. ομως αυτα ειναι στο προγραμμα καθως κατι που κανει σε εμενα δεν σημαινει οτι θα κανει σε καποιον αλλο.." (από την Prosperous)


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα συμφορουμιτισσες που πληθυνεστε και περναμε πολυ ομορφα!!

μολις γυρισα απο jumbo και σουπερ μαρκετ οπου εκανα τις τελευταιες αγορες μου για τη γεννα (μονο με τις παντοφλες την πατησα γιατι δεν τις δοκιμασα και πηρα στο νουμερο μου εχοντας ξεχασει πως και εκει θελω ενα τουλαχιστον νουμερο μεγαλυτερο!)

εχω τον ανδρα μου που καθαριζει την τραπεζαρια που την ειχαμε αφησει οπως ηταν απο το χειμωνα αφου λειπαμε ολο σχεδον το καλοκαιρι και εβαλα το τελευταιο πλυντηριο με τα μωρουδιακα που πηρα και σημερα θα αρχισω σιγα σιγα το σιδερωμα και την τακτοποιηση πραγμα που θα μου παρει σερι δυο μερες αν ολα πανε καλα..

Ματινα σχετικα με αυτα που σου πε ο δικος σου γιατρος, μου δινεις την αισθηση οτι δεν θελει να χασει την πελατισσα αλλα και ολη αυτη η αερολογια καλο ειναι να μη σε αφησει για την τελευταια στιγμη να ψαχνεσε.. εδω στην Αθηνα τουλαχιστον αν πας συστημενη σε γιατρο που συνεργαζεται με δημοσιο μαιευτηριο μπορεις (αφου θα πληρωθει ουτως η αλλως εκεινος) να συνενοηθεις ωστε να ειναι παρον στη γεννα και ας πας σε εφημερια..αρκετες γνωστες μου το εχουν κανει και δεν το εχουν κανει οσες παρα μονο δεν ειχαν εναν συγκεκριμενο γιατρο.. αυτο σημαινει οτι μπορει να πεσεις και στον εκαστοτε ειδικευομενο με οτι θετικη η αρνητικη συνεπεια..

οσο για τα πραγματα που χρειαζεστε επιπλεον για το δημοσιο νοσοκομειο ειναι αλλαξιες ρουχων για το μωρο αφου απο εσας θα εξαρταται η συντηρηση του, πανες, μωρομαντηλα, αλοιφες για αλλαγμα (ισως καποια δημοσια να δινουν αλλα συνηθως εχουν ελλειψη ποσο τωρα με τη κριση).. για τον αφαλο δεν μπορει να μην εχουν γαζουλες και οινοπνευμα και βαμβακι..ελεος!! επισης σερβιετες για σενα.. που πιστευω παρα την εμπειρια μου οτι και με τις σερβιετες εμποριου τυπου always ultra (για μεγαλη ροη) μπορεις να κανεις εξισου τη δουλεια σου.. η ΤΕΝΑ που δινει πχ το Ιασω ειναι ογκωδης, αβολη, δεν εχει φτερα και στη μεγαλη ροη μπορει να λερωνεσαι.. εκτος αν με τις αλλες σερβιετες εχουν διαφορα στο θεμα υγιεινης προστασιας και δεν το ξερω..

σημερα πηρα και ενα πακετο libero το Νο1 να εχω καβατζα, ενα σφουγγαρι θαλλασης (το original το οποιο δεν ειναι φθηνο βεβαια) για να πλενω το μωρακι, ενα προδερμ 0-12 μηνων για το σωμα και το κεφαλακι (προσοχη διοτι οτι και να παρετε ισως να επιμεινει να βγει η νινιδα πραγμα που αντιμετωπιζετε η με ελαιολαδο και χτενισμα και μετα λουισμο η με ειδικο σαμπουαν για τη νινιδα), κατι εξτρα πετσετακια για τις γουλιες και εσωρουχα και ρουχα για την εξοδο του μωρου απο το μαιευτηριο..eough is enough που λενε.. χαχα!!

αυτα απο εμενα.. ευχαριστω θερμα που φροντιζετε και ανατρεχετε σε παλιες παραθεσεις μου διοτι εγω ειμαι και ελαφρως τεμπελιτσα (κυριως επειδη παντα βιαζομαι να κανω κατι αλλο) ωστε να ψαχνω ξανα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες τις μανουλες!!!

(Μου πηρε αρκετη ωρα μεχρι να σας διαβασω!!)

Σημερα ξυπνησα αργα και ειχα να κανω βασικες δουλειες στο σπιτι..σκουπισμα,σφουγγαρισμα,πλυντηριο και φυσικα μαγειρεμα!

Αν και εξω εχει δροσισει εγω ελιωσα απο τη ζεστη...

Αντε να ερθει και εδω η βροχουλα!!

Ματινα μου μια χαρα ο μπεμπης σας...

Καλα του τα πες του γιατρου, αλλα κ γω δεν καταλαβα τι να ξαναδειτε; Αφου ειπαμε τα λεφτα ειναι περιορισμενα τι θα αλλαξει;;; Καλα θα κανεις εσυ που θα αρχισεις να ψαχνεσαι...

Ειμαι με μια λιστα στο χερι και συμπληρωνω οτι αγοραζετε εσεις που δεν το εχω προμηθευτει....αααχ και ειναι πολλααααα!!!

Αχ δε θυμαμαι τι αλλο ηθελα να σχολιασω... τοοοσα δεδομενα και λιγος χωρος στο σκληρο δισκου του εγκεφαλου μου!!!!!!!!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...