Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Νοέμβριος 2011


Recommended Posts

χαχαχαχα!!!!

εγω αν και εχω ελαχιστα ρουχα εγκυμοσυνης, μεχρι τωρα φοραγα τα δικα μου.. Φουστανια, σορτς κ μπλουζες ριχτες που ειχα με βολεψαν...

Αλλα αν θα αρχισει να χειμωνιαζει δεν ξερω πως θα ντυνομαι...

Μαλλον θα μενω σπιτι.. Που να αγοραζεις ρουχα εγκυμοσυνης που εχουν μια περιουσια;; για ενα μηνα;;; απαπαπαπα!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    2310

  • _marjio

    1778

  • Dina:)

    1305

  • caramello

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Παω και γω να ξαπλωσω λιγακι!!!

Αντε καλα ψαχουλεματα!!!!!!!!!

(βαφλαααα;;; αχ μη μου λες τετοια, το βραδυ αν δε δωσω το παρον να ξερεις εσυ θα φταις...χαχαχαχαχα;))


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

ποια παπουτσια και ποια ρουχα??? στη κορη μου τελειομηνη φορουσα ρουχα μεχρι medium...Και παπουτσια δεν αλλαξα.

εδω εχω κανει μια περιφερεια ΝΑ μεγαλη και δεν μου κανουν τα ρουχα εγκυμοσυνης που ειχα απο πριν και τωρα αγοραζω xxl οσο με χωρανε και σημερα πηρα παπουτσια Νο40 ενω φοραω 38-39 (αναλογα το παπουτσι)..μιλαμε για πρηξιμο!!

δεν εχω σκοπο να πολυκυκλοφορω πριν τη γεννα συνεπως οτι πηρα ειναι για τις λιγες φορες που θα το κανω.. αντε κανα παιδοτοπο, γιατρο και αν κατσει καμια επισκεψη..

τελειωσα και με το πλυσιμο, ντυσιμο του πορτ μπεμπε και του καθισματος του αυτοκινητου, κατεβασα και τα χειμωνιατικα του ανδρα μου ενω ξεκαθαρισα και τα δικα μου ρουχα και τωρα εχει μεινει να ξεκινησω σιδερωμα τα μωρουδιακααααααααααααααα... επιτελους.. τελος δηλαδη!!

εγω εμαθα να μην αγχωνομαι με τις αποκλισεις.. λεω ποτε ειχα τελευταια περιοδο στο γιατρο και ας βγαλει τα ματια του..χαχα!! καποια στιγμη θα γεννησω..ειθε να ειναι στην ωρα που πρεπει..

βρε Dina I LOVE BERLIN!!!!!!! Αχ ενα ταξιδακι ακομη εκει δεν θα με χαλουσε.. πανε 5 χρονακια απο τοτε βεβαια..

ειναι 2 εβδομαδες ομως και δεν ειναι λιγο.. μη στενοχωριεσαι.. και μεις εδω τι κανουμε??? παρεα θα σου κανουμε!!!

τωρα ειμαι στη δουλεια μου, ηρθα να εξυπηρετησω σε κατι και οπου να ναι την κοπαναω..

θα τα ξαναπουμε μετα.. φιλακια

Link to comment
Share on other sites

Να 'μαι κι εγώ!

Έχω ευχάριστα νέα! Γύρισα από το γιατρό και όλα πήγαν καλά! Βασικά, το καλό ήταν ότι μπορούσα να του πω πότε είχα τελευταία περίοδο και επειδή έχω απόκλιση 2 εβδομάδες για την ημερομηνία σύλληψης, τον άφησα να το βρει μόνος του στο μηχάνημα! Εγώ δεν έλεγα πολλά ώστε να δω αν θα τα βρει όπως είναι! Βέβαια, είναι έμπειρος γιατρός και είχε καταλάβει από την αρχή ότι πήγα για να ξετυλίξει μόνος του το κουβάρι και να μπορέσω έτσι να επιβεβαιώσω πολλά πράγματα! Χωρίς να το ξέρω, έπεσα στο γιατρό που είναι ο διευθυντής των υπερήχων στο Ιασώ!!!! Αυτό με έκανε να νιώσω μεγαλύτερη ασφάλεια, φαινόταν και από τον τρόπο που μου μιλούσε ότι δεν είναι κανένας τυχαίος γιατρός, και από την άλλη είχα σίγουρο ότι αν ήθελε να ψάξει λεπτομέρειες για μένα και το ποιος είναι ο γιατρός μου θα μπορούσε άνετα να το κάνει. Αλλά αυτό δεν με ενοχλεί, επειδή με τον τρόπο που το χειρίστηκα νομίζω δεν εξέθετα κανέναν, εγώ ήθελα μονάχα να δω τις μετρήσεις του μωρού. Έτσι παρουσιάστηκα σήμερα μπροστά του. Και πράγματι, κάναμε τον υπέρηχο και το μωράκι βγήκε ακριβώς στην εβδομάδα και ημέρα που είμαι, με τις μετρήσεις να συμφωνούν με όσα άκουσα και χθες στο Ιασώ και έβγαλε το βάρος 2225. Μιλήσαμε γι αυτό και για τις αποκλίσεις των μηχανημάτων και μου είπε ότι το σημαντικό είναι να έβλεπε κανείς ξανά σε κάποιο διάστημα πόσο μεγάλωσε το μωρό. Αυτός πάντως με όσα είδε σήμερα δεν ανησύχησε για τίποτα. Και τον ρώτησα και για τους 2 προηγούμενους υπέρηχους που έγιναν στο Ιασώ και πόσο καλή βρίσκει την ανάπτυξη του μωρού και ήταν πολύ θετικός ότι όλα πάνε καλά! Μου πρότεινε να κάνω το βιοφυσικό προφίλ την επομένη στο Ιασώ, και όχι ξανά doppler, το οποίο (βιοφυσικό) υπερκαλύπτει λέει το τελευταίο. Και στο τέλος μου είπε ότι αν χρειαστώ κάτι μπορώ να πάω να με ξαναδει. Για τα ζητήματα τοκετού, μου είπε ότι μονάχα αν υπάρχει σοβαρός λόγος θα μιλούσε για καισαρική και ναι, στην περίπτωση που το μωρό δεν παίρνει τόσο βάρος όσο πρέπει, κι αυτός θεωρεί ότι η καισαρική είναι η λύση. Με τα δεδομένα που έχει απο εμένα, με ηρέμησε ότι για την ώρα πάμε καλά!

Αχ αυτά!!! Σας έγραψα πολλά...το ξέρω! Αλλά έτσι τα ανακεφαλαίωσα κι εγώ μέσα στο μυαλό μου!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

χαιρομαι που ολα ειναι καλα..

για να καταλαβω ομως..συμφωνα με τα σημερινα δεδομενα δεν θεωρει αναγκαια την καισαρικη.. καλα καταλαβαινω?

συνεπως αν οι αποψεις διυστανται τι θα κανεις με τον γιατρο σου?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ντινάκι, σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Έτσι που λες κι εγώ, μόνη εδώ και ένα μήνα επειδή λείπει ο άντρας μου..Τον περιμένω στα μέσα της άλλης εβδομάδας! Του λέω κάνε γρήγορα, δεν αντέχω άλλο, σε χρειάζομαιιιι!!! Ο γλυκός μου κάνει ό,τι μπορεί να τελειώσει και να έρθει! Κι εσύ καλό κουράγιο και υπομονή, θα περάσει αυτό το διάστημα! Εξάλλου, είμαστε κι εμείς εδώωω!! Πήγα μόνη μου στο γιατρό, προτίμησα να μην έχω κάποιον μαζί μου. Είχα αρκετή φόρτιση με όλα από εχθές και ήθελα να είμαι μόνη και όσο πιο ήρεμη μπορούσα. Και έτσι μου βγήκε.

Αριστέα μου, όταν έκλεισα το ραντεβού δεν είπα πόσων εβδομάδων είμαι, παρά μόνο ότι διανύω τον 8ο και ότι είχα τελευταία περίοδο στις 14/1 (αλλά όπως έγραψα και πριν η σύλληψη έγινε αρκετά πιο μετά).

Έσκασα όταν βγήκα έξω.. Επειδή άρχισε να βρέχει, ξαφνικά είχε τόση υγρασία μαζί με μια θερμοκρασία όχι και τόσο δροσερή, και μέχρι να γυρίσω σπίτι είχα καταϊδρώσει... Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω, με τα ρούχα.. Τώρα που θα φθινοπωριάσει, να δω τι θα φοράω!!! Καλά ήμουν με φορεματάκια, σαλβάρια και σαγιονάρες. Θα την βγάζουμε μέσα μου φαίνεται!! Σιγά μην αγοράσουμε τώρα χειμωνιάτικα εγκυμοσύνης για τόσο μικρό διάστημα.. Φόρμες και ό,τι άλλο βρούμε στην ντουλάπα που να μας κάνει. Τα παπούτσια όμως είναι το θέμα.... Εγώ βγήκα πριν με τις σαγιονάρες και έγινα παπί....

Prosperous, είσαι τρομερή που τα έχεις όλα αυτά κάνει!! Να δω κι εγώ πότε θα φτάσω να τα έχω ετοιμάσει σαν κι εσένα..! Προς το παρόν, σήμερα έβαλα μπουγάδες και παράλληλα ετοιμάζεται το δωμάτιο. Πάντως, από αγορές δεν ε΄χω ακόμη πολλές, μόνο από το φαρμακείο και κάποια μικροπράγματα από το Λητώ. Βέβαια, πρέπει να ψάξω για παντόφλες και σαγιονάρες, ίσως την άλλη εβδομάδα να πάω να κοιτάξω. Το άλλο θέμα που έχω είναι πως θα πλύνω το κάλυμμα της καλαθούνας... Δεν βγαίνει, επειδή έχει την κουκούλα από πάνω η οποία δεν βγαίνει με τίποτα... Μάλλον πρέπει να πάρω στο μαγαζί...:rolleyes:

Και μία ερώτηση: εσείς από κουβερτούλες τι θα έχετε;;


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

χαιρομαι που ολα ειναι καλα..

για να καταλαβω ομως..συμφωνα με τα σημερινα δεδομενα δεν θεωρει αναγκαια την καισαρικη.. καλα καταλαβαινω?

συνεπως αν οι αποψεις διυστανται τι θα κανεις με τον γιατρο σου?

Τα ακριβή λόγια του σημερινού γιατρού ήταν: Θα δηλώσεις τι επιθυμείς, εάν δεν υπάρχει σοβαρός λόγος να γίνει καισαρική, δεν χρειάζεται να γίνει. Στην ερώτηση που του έκανα, αν θεωρεί σοβαρό λόγο την υπολειπόμενη ανάπτυξη ενός εμβρύου, μου απάντησε: Φυσικά. Σε αυτή την περίπτωση, εφόσον έχει διαπιστωθεί ότι το μωρό δεν μεγαλώνει φυσιολογικά, πρέπει να γεννηθεί με καισαρική. Ένας γιατρός θέλει να είναι καλά τόσο η μαμά όσο και το μωρό της. Και δεν έχει κανέναν λόγο να τα θέσει σε κίνδυνο. Οπότε, ναι, σε μια τέτοια περίπτωση προτείνεται η καισαρική.

Αν λοιπόν διαπιστωθεί ότι το μωράκι μεγαλώνει σωστά, τόσο η παλίνδρομη όσο και η θρομβοφιλία, όταν τον ρώτησα επ αυτού, δεν καθιστούν αναγκαία μια καισαρική. Μόνο σε συνδυασμό των παραπάνω με ένα μωρό που μένει πίσω στην ανάπτυξη.

Ό,τι δηλαδή μου είπε και ο γιατρός μου, αλλά αν θέλεις ο σημερινός γιατρός με καθησυχαστικά λόγια και όχι τόσο ψυχρά όπως εγώ τα ένιωσα εχθές από τον δικό μου γιατρό. Εκεί βρίσκεται η διαφορά τους. Ότι ο γιατρός μου δεν με "προστάτευσε" εχθές, όταν σαφώς θα κατάλαβε ότι ένιωσα πολύ άβολα. Στα επιστημονικά, συμφωνούν και οι δύο γιατροί.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κυριακη ειδες που ολα ειναι καλα;;;

τωρα θα εισαι σιγουρα πιο ησυχη ετσι;

Μια χαρα ολα! Το μωρο σου μεγαλωνει μια χαρα οπως σου ειπε και ετσι θα συνεχισει....

Ευχομαι να φτασεις την 40η εβδομαδα και να οδηγηθεις σε εναν φυσιολογικο τοκετο!!

Το ιδιο ευχομαι και σε ολα τα κοριτσια!!!!!!!!!!!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

prosperous και συ σχεδον ετοιμη εε;; Μπραβο κοριτσακι μου!!!

Αντε τωρα με αυτο τον καιρο που φθινοπωριαζει, μου φαινεται οτι ο Νοεμβρης ειναι ενα-δυο βηματα πιο κοντα.......;):D


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες σας!!!

Κυριακή μια χαρά είναι ο μπεμπούλης σου σε κιλά!!!:P:p

Τέλεια τα νέα από τον άλλο γιατρό που πήγες!!!!!!! Το καλό είναι ότι σε καθησύχασε και σου έδωσε μία πιο τεκμηριωμένη απάντηση!!! Πρέπει να είσαι ήρεμη και με όσα σου είπε ο σημερινός γιατρός, μπορείς να είσαι!!!!! Όλα καλά λοιπόν κοριτσάκι μου!!!!:D

Snowflake, κι εγώ είχα κράμπες στα πόδια κάθε βράδυ και πολλές φορές!! Τελικά από τότε που σταμάτησα τη δουλειά, φτου – φτου σταμάτησαν να με επισκέπτονται κι αυτές!!;)

Όσο για τις ζώνες είναι το λεγόμενο nst ή καρδιοτοκογράφημα!! Είναι μία εξέταση που σου βάζουνε κάτι να ακούς την καρδιά του μωρού και βλέπουνε και τις συσπάσεις της μήτρας!!!

Αριστέα μου, τέλεια τα νέα της μπουμπούκας σου!!! Ολόκληρη γυναίκα έγινε και η στάση που την πετύχατε να χασμουριέται, όλα τα λεφτά!!!!:P

Ματινάκι όλα καλά κι εσένα με τον παίδαρό σου!! Κι εγώ πιστεύω ότι υπάρχει απόκλιση στις μετρήσεις του υπερήχου!! Εμάς μας ενδιαφέρει να είναι καλά τα μπεμπάκια μας!! Από κει και πέρα όλα γίνονται!!

Όσο για το δημόσιο νοσοκομείο ναι ισχύει πως όταν είναι να γεννήσεις σε αναλαμβάνει ο γιατρός που εφημερεύει εκτός κι αν πάρεις τηλέφωνο το γιατρό που θέλεις (ο οποίος εννοείται πως εργάζεται στο νοσοκομείο) κι έρθει αυτός είτε εφημερεύει είτε όχι!! Γι΄αυτό και πληρώνεις κάποια χρήματα και σ’αυτόν το γιατρό παρόλο που είναι δημόσιο!! Γιατί τον φώναξες ενώ δεν είχε βάρδια!!!

Οπότε δεν ισχύει ότι σε αναλαμβάνει αυτός που έχει βάρδια εκτός κι αν αυτό επιθυμήσεις!! Τουλάχιστον σε μας αυτό γίνεται!!!;)

Σ’ευχαριστώ πολύ και για το με γεια!!!! :D Όσο για την αλλαγή, στείλαμε σήμερα πίσω τις πόρτες και τα συρτάρια της ντουλάπας και θα μας φέρουνε το σωστό χρώμα με τις οδηγίες συναρμολόγησης, οπότε πάει κι αυτό!!!

Είδες οι άντρες μας πως είναι?? Αχ μωρέ!! Πολύ συγκινητικό κι αυτό που κάνει ο δικός σου την ώρα που και καλά κοιμάσαι!!!! Όταν γεννηθούνε με το καλό τα μωρά μας θα πρέπει να πάρουμε πάμπερς και για τους άντρες μας χαχαχαχαχα…εγώ έτσι λέω συνέχεια στον δικό μου!!!:tongue:

Και για τα ψώνια που δεν έχεις κάνει και τι έγινε?? Νωρίς είναι ακόμα!! Απλά εγώ είμαι λίγο αγχώδης και θέλω να τα έχω έτοιμα από πριν!!

Με το καλό να βάψετε το δωματιάκι και να περάσετε μία υπέροχη πρώτη επέτειο οι δυο σας!!! Του χρόνου θα είσαστε τρεις!!! Γιούπιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!:D:D

Μαριαλενάκι τέλη Οκτωβρίου η γέννα ε?? Με το καλό!! Και η δική σας επέτειος θα σας μείνει αξέχαστη!!!!:P

Προσπ μου με γεια τα πραγματάκια και με το καλό οι τελευταίες ετοιμασίες!!!!;)

Ντινάκι δυο βδομαδούλες μοναχούλα??? Υπομονή και θα περάσουνε μωρέ!! Να σκέφτεσαι ότι σε 2 βδομάδες που θα γυρίσει ο αντρούλης σου θα είσαστε πιο κοντά και στην ΠΗΤ..!!!!:cool:

Εγώ σήμερα πήγα στο ΙΚΑ και κατέθεσα τα χαρτιά για το επίδομα τοκετού!! Μου έδωσαν την απόφαση επί τόπου και γράφει και πόσα χρήματα θα πάρω!!! Τώρα για το πότε?? Θα δούμε!! Μου είπε πως ίσως προλάβουνε να τα βάλουνε και 1 Νοεμβρίου αλλιώς στις 14 γιατί 15 πέφτει Σάββατο!!

Ζήτησα να μου πει τι θα χρειαστεί για να λάβω τα επιδόματα λοχείας – γέννας και μου έδωσε ένα χαρτί και δύο εξουσιοδοτήσεις για να πάει ο άντρας μου!! Πήγα σε ένα ΚΕΠ, έκανα γνήσιο υπογραφής και τέλος και μ’αυτό!!;)

Σας φιλώ όλες και σας καληνυχτώ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κυριακη ειδες που ολα ειναι καλα;;;

τωρα θα εισαι σιγουρα πιο ησυχη ετσι;

Μια χαρα ολα! Το μωρο σου μεγαλωνει μια χαρα οπως σου ειπε και ετσι θα συνεχισει....

Ευχομαι να φτασεις την 40η εβδομαδα και να οδηγηθεις σε εναν φυσιολογικο τοκετο!!

Το ιδιο ευχομαι και σε ολα τα κοριτσια!!!!!!!!!!!!

Αριστέα μου, σε ευχαριστώ πολύ-πολύ! Και σε σένα εύχομαι το ίδιο, μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και έναν καλό τοκετό! Και σε όλες τις μανούλες φυσικά!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ελένη μου, σε ευχαριστώ! Όντως είμαι πιο ήρεμη σήμερα μετά που είδα το γιατρό! Όλη μου η έννοια και η σκέψη είναι το μωράκι, να είναι καλά και να μεγαλώνει! Ευτυχώς που πήγα στο γιατρό και χάρηκα και για την συγκεκριμένη επιλογή, που ήταν εντελώς τυχαία!

Όλα καλά και με το ΙΚΑ, ξεμπέρδεψες!!

Αααχ, απαντήστε μου και με τις κουβερτούλες τι θα κάνετε, εσείς τι θα έχετε;;


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ελένη μου, σε ευχαριστώ! Όντως είμαι πιο ήρεμη σήμερα μετά που είδα το γιατρό! Όλη μου η έννοια και η σκέψη είναι το μωράκι, να είναι καλά και να μεγαλώνει! Ευτυχώς που πήγα στο γιατρό και χάρηκα και για την συγκεκριμένη επιλογή, που ήταν εντελώς τυχαία!

Όλα καλά και με το ΙΚΑ, ξεμπέρδεψες!!

Αααχ, απαντήστε μου και με τις κουβερτούλες τι θα κάνετε, εσείς τι θα έχετε;;

Eγώ πήρα μία κουβέρτα πικέ, μία μεγάλη από τις κανονικές τις χειμωνιάτικες, ξέρεις αυτές που όλα τα μωράκια έχουνε και μία πιο μικρή!!

Μου έφεραν δώρο και κανά δυο-τρεις fleece και θα μου πάρουνε κι έναν υπνόσακο!!

Αυτά!!!

Πάντως τις κανονικές κουβέρτες είναι σίγουρο ότι θα τις χρησιμοποιήσω!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Κυριακη μου εγω απο κουβερτουλες εχω 2 πικε χοντρες ομως, και μια φλις που μου εφερε η μαμα μου..

Α! και μια που ειχε το σετ του λικνου που πηραμε με την πεθερα μου...

Σεντονακια εχω παρει 2 σετ φανελενια που ειναι πιο ζεστα για το χειμωνα..

Θα πρεπει να παρω και εναν υπνοσακο...

Τωρα δεν ξερω αν χρειαζεται και κατι πιο χοντρο...

Θα κανω μια βολτα στα μαγαζια να δω τι κυκλοφορει...


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

βασικα θα μου βγαλουν τη μεσαια βαλιτσα απο την αποθηκη για να βαλω μεσα οσα εχω παρει και ειναι ετοιμα για το μαιευτηριο διοτι μου πιανουν χωρο στη ντουλαπα και θα αφησω τη βαλιτσα στη τραπεζαρια σκεπασμενη να περιμενει.

(γενικα δεν ειμαι της τελευταιας στιγμης σε αυτα τα θεματακια..)

για τα ψωνια εχετε χρονο ακομη, μη βλεπετε που εγω και στη κορη μου και εδω στον μικρο τα χα απο νωρις..για αυτο και εχω κανει ολο τα πλυσιματα και τις αγορες.. τωρα μονο το σιδερο εχει μεινει που πιστεψτε με θα ειναι μπολικο..

kyriak καταλαβα.. συμφωνουν και οι δυο.. μονο που ετσι οπως το διαβασα ο δικος σου γιατρος σχεδον το χει και δεδομενο οτι θα παει με καισαρικη..

καλυτερα να του επισημανεις οτι θα θελες να πας για φυσιολογικο αν τελικα μετα το βιοφυσικο προφιλ τα πραγματα δεν φανουν τοσο..τραγικα..

αλλωστε αναμενεται στους τελευταιους μηνες να υπαρχει και επιβραδυνση στην αναπτυξη του βαρους των μωρων..

εμενα οταν ο γιατρος μου λεει θα γεννηθει πανω απο 3,5 κιλα εγω πιστευω οτι θα ειναι το πολυ μεχρι 3,5 κιλα.. οχι απο αναξιοπιστια αλλα απο την πραξη και απο το γεγονος οτι σαν υπερηχογραφιστης πιστευει θεωρω τον υπερηχο παροτι ξερει οτι υπαρχουν αποκλισεις με το πραγματικο βαρος..

με το καλο να υποδεχθειτε τους ανδρες σας οταν με το καλο ειναι να γυρισουν..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...