Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Νοέμβριος 2011


Recommended Posts

Ευχαριστουμε πολυ Κυριακη για τη λιστα.. Και φυσικα, την Prosperous.. ;)

Βρηκα την ατζεντα μου, ειχε βρεθει στο υπογειο λογω βαψιματων, τελευταια περιοδο ειχα στις 21.2, ξερω οτι ωορρηξια ειχα στις 9.3 διοτι εκανα τεστ ωορρηξιας.. παρολ' αυτα οι δυο ηλικιες του παιδιου , η υπερηχογραφικη και η ημερολογιακη, δε συμπιπτουν.. δηλαδη ακομη και που ξερω τη μερα της συλληψης του μωρου μου, ο γιατρος λεει οτι δεν τα μετρανε ετσι.. λογικο λοιπον, να υπαρχουν διαφοροποιησεις και στο βαρος και στο μηκος των παιδιων.. και ποσο μαλλον οταν μιλαμε για παραπανω απο μια εβδομαδα αποκλιση, που ειδικα απο τον 7ο και μετα παιρνουν πολυ βαρος και μπόι.. τι να πω..

Ματινακι, ποιες περιπτωσεις ξερεις με κοπελες με μυωπια που γεννησαν φυσιολογικα??ειναι γνωστες σου? θελω να το συζητησω με τη γυναικολογο του νοσοκομειου οταν θα παω, διοτι δε θελω να με προδικασει για καισαρικη.. ο οφθαλμιατρος με μια ματια μου ειπε οτι παρα τη μυωπια εχω αριστη κατασταση στο βυθο του ματιου, φυσικα θα κανω και την κανονικη εξεταση..

Αυτα και απο μενα.. Καλο μεσημερι και καλη ξεκουραση...

(Αυριο φευγει ο αντρας μου για το Βερολινο, παει για δουλεια, παιζει και μουσικη, και θα λειπει 2 ολοκληρες εβδομαδες... εχω ηδη αρχισει να μαυριζω ψυχολογικα... :cry:)


Mothers are angels in training...

jwLhp2.png2424597ta5uajf0xr.gif

BASTAAA!!!46004w58epfhi7j.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    2310

  • _marjio

    1778

  • Dina:)

    1305

  • caramello

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Α, και ξεχασα αυτο που ηθελα να πω.. :mad:

Ματινακι, κοιτα εδω, να δεις αμα συμπιπτουν τα λεγομενα του γιατρου με την τελευταια σου περιοδο και την ηλικια του παιδιου..

http://www.eimaimama.gr/poso_egkyos_eisai


Mothers are angels in training...

jwLhp2.png2424597ta5uajf0xr.gif

BASTAAA!!!46004w58epfhi7j.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν και τα δικα μας τα παιδια ειναι μικρα ακομη, :tongue: για τις μανουλες του καφε μας που εχουν κι αλλα μεγαλυτερα παιδακια, οριστε παραμυθακια ωραια για τα παιδακια σας.. Αν τα αφηνετε να καθονται μπροστα στον υπολογιστη φυσικα.. http://www.paramithas.tv/


Mothers are angels in training...

jwLhp2.png2424597ta5uajf0xr.gif

BASTAAA!!!46004w58epfhi7j.gif

Link to comment
Share on other sites

Ντινάκι, κι εγώ έχω απόκλιση στην ηλικία ημερολογιακά και υπερηχογραφικά. Εμένα η τελευταία περίοδος ήταν 14/1 αλλά έχω πιο μεγάλο κύκλο απο τον κανονικό. Εκείνο τον μήνα ειδικά, λόγω τρομερού άγχους που είχα να ολοκληρώσω το διδακτορικό, η ωορρηξία μου πραγματοποιήθηκε 2 ολόκληρες εβδομάδες μετά από ότι συνήθως... Το ξέρω επειδή το παρακολουθούσα με την θερμοκρασία και είχα προσέξει και τις ορμονικές αλλαγές. Από τον πρώτο υπέρηχο που είχα κάνει είχε φανεί ότι η ηλικία του μωρού ήταν 2 εβδομάδες πιο μικρή. Υπερηχογραφικά λοιπόν θα είχα πητ στις 21/10 αλλά με τις 2 εβδομάδες διαφορά έχω τελικά 5/11.. Βέβαια, στο Ιασώ που πηγαίνω δεν ελέγχουν πια την ηλικία, κρατάνε σαν δεδομένο ότι είχα ωορρηξία πιο μετά, κοιτάζουν τις μετρήσεις και αυτές συμφωνούν για την εβδομάδα που διανύω και έτσι βγάζουν τις μετρήσεις σε διαστήματα που έχουν βγει από διάφορες στατιστικές που υπάρχουν. Εγώ βέβαια αυτό έχω σαν εικόνα κάθε φορά, σε ποιο σημείο του διαστήματος μας τοποθετεί το μηχάμημα. Πάντα είμαστε μέσα στα φυσιολογικά πλαίσια.

Υπομονή που θα φύγει ο άντρας σου...μπορώ να σε καταλάβω απόλυτα επειδή και ο δικός μου λείπει με τη δουλειά εδώ και έναν ολόκληρο μήνα.. Πλέον τον εκλιπαρώ όταν μιλάμε στο τηλέφωνο να μην αργήσει άλλο να γυρίσει, τον χρειάζομαι πολύ αυτό το διάστημα να με εμψυχώνει και να τον νιώθω δίπλα μου, ειδικά με όσα έχουν συμβεί το τελευταίο διάστημα..


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω κλείσει ραντεβού με έναν μαιευτήρα εδώ στην περιοχή μου, πιο μετά το απόγευμα. Έχω λιγάκι αγωνία που θα πάω. Θα με δει και με την κοιλιά και θα ακούσει ότι είμαι στον 8ο και δεν ξέρω τι θα σκεφτεί που πάω να κάνω υπέρηχο χωρίς να με ξέρει προηγουμένως.. Δεν ξέρω πώς να το χειριστώ το θέμα όταν θα αρχίσει να με ρωτάει γιατί πήγα εφόσον άλλος γιατρός με παρακολουθεί. Θα έρθω σε δύσκολη θέση, το ξέρω από τώρα..! Κυρίως όμως με ενδιαφέρει να λύσω τις απορίες μου..


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κυριακη μου, κατ'αρχην, συγχαρητηρια για το διδακτορικο σου.. :D:D:D

Μα κι εγω δεν τους εχω εμπιστοσυνη με τις μετρησεις τους.. ειδικα αφου ο καθενας λεει τα δικα του..

Δεν ηξερα οτι ο αντρας σου λειπει τοσο πολυ καιρο.. Καλη δυναμη και κουραγιο.. Ποτε με το καλο τον περιμενεις? Φανταζομαι ποσο δυσκολο θα ειναι και αγια αυτον.. Ψυχουλα.. :(


Mothers are angels in training...

jwLhp2.png2424597ta5uajf0xr.gif

BASTAAA!!!46004w58epfhi7j.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω κλείσει ραντεβού με έναν μαιευτήρα εδώ στην περιοχή μου, πιο μετά το απόγευμα. Έχω λιγάκι αγωνία που θα πάω. Θα με δει και με την κοιλιά και θα ακούσει ότι είμαι στον 8ο και δεν ξέρω τι θα σκεφτεί που πάω να κάνω υπέρηχο χωρίς να με ξέρει προηγουμένως.. Δεν ξέρω πώς να το χειριστώ το θέμα όταν θα αρχίσει να με ρωτάει γιατί πήγα εφόσον άλλος γιατρός με παρακολουθεί. Θα έρθω σε δύσκολη θέση, το ξέρω από τώρα..! Κυρίως όμως με ενδιαφέρει να λύσω τις απορίες μου..

Βασικα, δεν υπαρχει κανενας λογος να αισθανεσαι ασχημα.. Εγω αν ημουν στη θεση σου, θα ημουν απολυτα ειλικρινης μαζι του.. Θα ετοιμαζα μια λιστα με τα αναπαντητα ερωτηματα μου και θα του ελεγα οτι ανησυχω για το παιδι μου και οτι θα εκτιμουσα να ακουσω την επαγγελματικη του γνωμη...

Αν και πιστεψε με, δε νομιζω να εισαι ουτε η πρωτη ουτε η τελευταια που το κανεις.. Παιδακι μου, αυτοι ειναι συνηθισμενοι απο τετοια.. Αληθεια.. ειναι το τελευταιο που θα επρεπε να σε απασχολει.. Και σε τελικη, τα λεφτα του θα τα παρει, δε θα κανει και ψυχικο.. Με την πεθερα σου θα πας?


Mothers are angels in training...

jwLhp2.png2424597ta5uajf0xr.gif

BASTAAA!!!46004w58epfhi7j.gif

Link to comment
Share on other sites

Κυριακη ολα καλα θα πανε!! Μη νιωσεις αμηχανα! Τη δουλεια σου εσυ και εκεινος τη δικη του θα κανει!!!

Δεν του ειπες στο τηλ. οτι εισαι 33 εβδομαδων εγκυος;


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Ντινα απ'οτι εχω καταλαβει ποτε δε συμφωνουν οι υπερηχοι με την ΤΕΡ...

Εγω να φανταστεις ΤΕΡ ειχα 15/02 αλλα τελικα η συλληψη εγινε με καθυστερηση 5-6 ημερων οπως υπεθεσε ο γιατρος,,,, εγω δεν παρακολουθουσα την ωορρηξια μου, μιας και ειμασταν στις αρχες που καναμε ελευθερα!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 χρονια ε; δυσκολο να το θες και να μην ερχεται..

Πολυ συχνα το ακουω να συμβαινει.

Μακαρι ολος ο κοσμος να μπορει να κανει παιδακια...

Διαβαζω ιστοριες διπλα στο parents και ειναι τοσα κοριτσια που λαχταρουν ενα μωρο...........


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πραγματι δυσκολο.. Ειχαμε και πολλες δουλειες τοτε, ηταν καποιες στιγμες φυσει αδυνατον να τεκνοποιησουμε..

Παντως ο επιμενων νικα, αυτο ξερω..;)

Και καποια στιγμη ενω διαβαζα συνεχεια parents (δεν εγραφα, ειχα πει θα γραψω μονο αμα μεινω εγκυος) το σταματησα, γιατι μου εκανε κακο.. τοση στεναχωρια, τοσος καημος.. με επηρεαζε αρνητικα.. με το που χαλαρωσαμε λιγακι.. τσουπ!!!


Mothers are angels in training...

jwLhp2.png2424597ta5uajf0xr.gif

BASTAAA!!!46004w58epfhi7j.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιζει και ο ψυχολογικος παραγοντας το ρολο του!!!

Παντως ξερω να πω οτι καθε πραγμα στον καιρο του......

Για να αλλαξουμε λιγο κλιμα!!

Ειμαι ολο το μεσημερι στο μπαλκονι που κανονικα θα ειχε πολυ ηλιο, αλλα εχει μια συννεφιααααα, αλλο πραμα!!!!! :D:D:D

Επισης εχω προβλημα με τα γλυκα!

Δε μπορω να τα βγαλω απο το μυαλο μου.. Θελω συνεχεια σοκολατα σε καθε μορφη......


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Σε εμας εδω εχει κρυο αερα.. λες και ετοιμαζεται για τρελη μπορα.... θελω να βγω στην αγορα το απογευμα και συνειδητοποιησα πριν οτι δεν εχω ρουχα να βαλω... Δεν εχω μακρυ παντελονι να μου χωραει, δεν εχω μπλουζα που να χωραει η κοιλια μου και επισης δεν εχω παπουτσια να χωρεσουν τα ποδια μου... χμ!!! φοβερο!!!:rolleyes:


Mothers are angels in training...

jwLhp2.png2424597ta5uajf0xr.gif

BASTAAA!!!46004w58epfhi7j.gif

Link to comment
Share on other sites

Μαζεψε δροσουλα τωρα που τη βρηκες, Αριστεα.. ευκαιρια.. Παω να ανακατεψω την ντουλαπα μου με τα φθινοπωρινα μπας και βρω τιποτα.. τα λεμε το βραδακι... πολλα φιλια..

(εγω με τους πειρασμους εχω πολυ καλη σχεση.. ενδιδω σχεδον παντα.. :D

σοκολατα θες?? σοκολατα φαε.. Αν και εγω με κατι σταφυλακια, νοστιμοτατα, ξεγελιεμαι, και ομολογω οτι δεν εχω παρει κιλακια, οπως θα ταιριαζε στο σωματοτυπο μου..

- η βαφλα προχτες δεν μετραει_:roll::roll:-

Φιλιααααααα...:tongue:


Mothers are angels in training...

jwLhp2.png2424597ta5uajf0xr.gif

BASTAAA!!!46004w58epfhi7j.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...