Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Just now, Emma9 είπε:

Καλημέρα! Την είχα κάνει στο neoscreen στα Βριλήσσια κ έκανε 220 άλλα με παραπεμπτικό είναι 200 κ υπάρχει κ το 99.6% που κοστίζει 140 αν θυμάμαι καλά.. 

Καλημέρα! Εγώ την είχα κάνει δωρεάν στο νοσοκομείο στον προγεννητικό έλεγχο που είχα κάνει πριν προσπαθήσουμε για μωράκι. Απ' όσο ξέρω πλέον την προτείνουν σχεδόν όλοι οι γιατροί όπως ακριβώς και τη μεσογειακή. Επίσης, είχα διαβάσει ότι έτσι και αλλιως και εσύ να είσαι φορέας και ο άντρας σου μπορεί το παιδί να μη νοσεί. Σε αυτήν την περίπτωση το πιθανότερο είναι να είναι και αυτό φορέας επομένως δεν είναι κάτι τρομερό. Είναι κάπως σπάνιο θέλω να πω, ειδικά μάλιστα αν δεν υπάρχει προηγούμενο ιστορικό στο οικογενειακό περιβάλλον! Μια χαρά θα είναι το μωράκι σου!!! Μην το σκέφτεσαι κανννν...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα κοριτσια.. εχθες περασαμε πολυ ωραια πηγαμε με παρεα θεσσαλονικη για φαγητο και μετα για καφε παραλια.. ο καιρος τελειος περπατησαμε παραλια και απο κοσμο χαμος..οσο για απο φαγητο  εφαγα απο 1-2 κομματια απο τα "απαγορευμενα" εκανα οτι δεν το ηξερα χιχιχιχχι..εεε λιγο καλαμαρι λιγο χταποδι λιγο σαγανακι μυδια και βρε κοριτσια εχω κανα 2 βδομαδες θελω να τρωω καυτερες πιπεριες αχ θα το καψω το μωρακι μου χαχαχαχα 

@V_baby με το καλο το μωρακι σου

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 2

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

@"Gigi" μου μια χαρά είναι, ευτυχώς! Είναι αγρίμι ρε παιδι μου δε τον προλαβαίνω.. Την Κυριακή θα πάμε να του τα βγάλει τα ράμματα. Εντωμεταξύ τον κράτησα σήμερα σπίτι και μόλις ξύπνησε έκανε χαμό γιατί δε πήγε σχολείο και πήγε η αδελφή του.. Φομαβαι στο σχολειο γιατί μας είπε η χειρουργός 15 μέρες να μη χτυπήσει στο σημείο. ουφφφ θα περάσουν...

Και εγώ χθες κορίτσια απ όλα έφαγα.. και ακομα τα τρωω δηλαδη μιας και κάναμε πολλά!

  • Μου αρέσει 2

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλυτερα κράτησε τον όσο μπορέσεις γιατί κρίμα είναι να ξαναχτυπήσει. Δεν καταλαβαίνουν κι αυτά αμάν πια σαν τρελλά! 

Κορίτσια από κιλά πως είστε? Εγώ τλκ είμαι +6 αλλά με την δική μου ζυγαριά γιατί την τελευταία φορά του γιατρού έδειξε 5 σε έναν μήνα κ είχα πάθει εγκεφαλικό. Περιμένω να δω τι θα ξαναδείξει στην επόμενη εξέταση. Με του σπιτιού παντως είμαι πάνω 6 κιλά συνολικά από την αρχη. Δεν είναι κ λίγα για μένα. Ειδικά αν σκεφτείτε ότι στον πρώτο μου γέννησα με 7 κιλά παραπάνω συνολικα κ στον 2ο 10.. Θα μου κακοφανει λίγο αυτή τη φορά μαλλον καλοκαίριατικα. Τέλος πάντων! δεν πτοουμαστε.. 

 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

@"Gigi" μου μια χαρά είναι, ευτυχώς! Είναι αγρίμι ρε παιδι μου δε τον προλαβαίνω.. Την Κυριακή θα πάμε να του τα βγάλει τα ράμματα. Εντωμεταξύ τον κράτησα σήμερα σπίτι και μόλις ξύπνησε έκανε χαμό γιατί δε πήγε σχολείο και πήγε η αδελφή του.. Φομαβαι στο σχολειο γιατί μας είπε η χειρουργός 15 μέρες να μη χτυπήσει στο σημείο. ουφφφ θα περάσουν...

Και εγώ χθες κορίτσια απ όλα έφαγα.. και ακομα τα τρωω δηλαδη μιας και κάναμε πολλά!

Περαστικά στο ταλιμπανακι σου το μικρό κορίτσι μου!!!καλό είναι αυτό που δεν το πήρε κατάκαρδα να τον ρίξει και είναι δραστήριο παιδί!!!Να το χαίρεσαι και να μην τον πηγαινει τίποτα πίσω! @"Gigi" και εγώ συν εξιμιση κιλά είμαι και όταν θα πάω γιατρουλη θα μου βάλει χεράκι στάνταρ αλλά έχω ρίξει τις ελπίδες μου τώρα που καλοκαιριαζει και βγαίνουν τα φρούτα που μου αρέσουν μπας και μείνω λίγο σταθερή και να μην ξεφύγω! Εν τω μεταξύ όλα τα ρούχα μου κάνουν και στα μπούτια δλδ και πάνω απλά το μόνο επειδή έχει φουσκώσει η κοιλίτσα μου δεν κλείνουν καλά είναι τσιμα τσιμα.που τα έβαλα γαμώτο μου;; Δικιά μου είσαι εσύ και εγώ δεν αντιστάθηκα και έφαγα ταραμοσαλάτα μια κουταλιά της σούπας

  • Μου αρέσει 1

bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστώ @Koalaki87 για τα περαστικά, από ψυχολογία σκίζει το πουλακι μου!! Σου φτιάχνει το κέφι βρε παιδί μου :grin:

Εγώ δεν έχω ζυγιστει αυτές τις μέρες, διστάζω χαχα αλλά αύριο που θα πάμε για β' επιπέδου δε θα τη γλιτώσω :-?  Αλήθεια τι κόστος σας ειπαν για την εξεταση; εμένα μου ειπε αν είναι μετρητά 100€ όπως η αυχενικη δηλαδή, περίμενα περισσότερα!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, Koalaki87 είπε:

Περαστικά στο ταλιμπανακι σου το μικρό κορίτσι μου!!!καλό είναι αυτό που δεν το πήρε κατάκαρδα να τον ρίξει και είναι δραστήριο παιδί!!!Να το χαίρεσαι και να μην τον πηγαινει τίποτα πίσω! @"Gigi" και εγώ συν εξιμιση κιλά είμαι και όταν θα πάω γιατρουλη θα μου βάλει χεράκι στάνταρ αλλά έχω ρίξει τις ελπίδες μου τώρα που καλοκαιριαζει και βγαίνουν τα φρούτα που μου αρέσουν μπας και μείνω λίγο σταθερή και να μην ξεφύγω! Εν τω μεταξύ όλα τα ρούχα μου κάνουν και στα μπούτια δλδ και πάνω απλά το μόνο επειδή έχει φουσκώσει η κοιλίτσα μου δεν κλείνουν καλά είναι τσιμα τσιμα.που τα έβαλα γαμώτο μου;; Δικιά μου είσαι εσύ και εγώ δεν αντιστάθηκα και έφαγα ταραμοσαλάτα μια κουταλιά της σούπας

Κ εγώ δεν ξέρω που τα έβαλα. Ο άντρας μου κ η μαμά μου λένε ότι έβαλα πολύ στον πωπο αλλά εγώ δεν βλέπω διαφορά. Η κοιλιά πολύ μικρή μέχρι στιγμής. από ρούχα κ εγώ τα ίδια. Ακόμα τα τζιν μου φοράω απλά άρχισαν να μου πιέζουν την κοιλιά κ τις μέρες που είμαι πολύ πρησμένη φοράω της εγκυμοσύνης για να είμαι άνετη.τα κιλά κιλά όμως! Επίσης ακριβως το ίδιο σκέφτομαι κ εγώ.. Ότι όσο ανοίγει ο καιρός θα τρώμε πιο ελαφριά κ πολλά φρουτάκια κ θα ισορροπήσουμε λίγο! 

Just now, _marjio είπε:

Σε ευχαριστώ @Koalaki87 για τα περαστικά, από ψυχολογία σκίζει το πουλακι μου!! Σου φτιάχνει το κέφι βρε παιδί μου :grin:

Εγώ δεν έχω ζυγιστει αυτές τις μέρες, διστάζω χαχα αλλά αύριο που θα πάμε για β' επιπέδου δε θα τη γλιτώσω :-?  Αλήθεια τι κόστος σας ειπαν για την εξεταση; εμένα μου ειπε αν είναι μετρητά 100€ όπως η αυχενικη δηλαδή, περίμενα περισσότερα!!

Δεν ρώτησα τιμή.. Δεν έχω ιδέα. Νομίζω 150 όσο η αυχενική. Αντε να έρθει η μέρα!!!!!!! 


b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου +8,5 κιλακια εδω... είμαι και λιχουδω ρε γμτ! Τώρα θέλω να ξεκινήσω περπάτημα μίας και φτιάχνει ο καιρός, έστω μισή ώρα τη μέρα.. άντε να δούμε!

Β επιπέδου εγώ έδωσα 130 ευρώ

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγω κοριτσια μου 3 κιλα και δεν μπορω να πω οτι τρωω και πολυ σε γενικες γραμμες τρωω λιγοτερο απο οτι ετρωγα. ευτυχως δεν τρωω γλυκα αυτο μαλλον με ζωζει.!

εμεις β επιπεδου την πεμπτη εχουμε 165 ευρω παρακαλω... αλλα μαλλον θα παω μονη μου γιατι για καλη μας τυχη λεμε τωρα την πεμπτη μπαινει εισαγωγη ο αντρας μου για χειρουργειο αν και ειπαν οτι θα του δωσουν αδεια 3 ωρες αλλα ποτε δεν ξερεις.!


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τελευταία έχει πρηστεί αρκετά το στήθος μου, βγάζει και υγρο!! Πονάνε παααρα πολυ οι θηλες.. εντάξει καλά πάμε!!

Παντελόνια προ εγκυμοσυνης ούτε καν έχω δοκιμάσει, στα πόδια είμαι οκ αλλά στη κοιλιά με ενοχλούν τα πάντα.  Τώρα με ενοχλούν και τα σουτιέν μου, με μπουστακια τη βγάζω!

@Τζινα38 ελπιζω να τα καταφέρει να έρθει μαζί σου ο αντρας σου, θα μπει και με τέλεια ψυχολογία για την επέμβαση!!

  • Ευχαριστώ 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσαρες!!ελπιζω να ειστε ολες καλα και να περασατε ομορφα το 3ημερο.καλη Σαρακοστη να εχουμε!!εχω μερες να σας παρακολουθησω.εμεις αυριο εχουμε ραντεβου και μετα θα κανουμε το υπερηχο β’ επιπεδου.εχει μεγαλωσει η κοιλιτσα μου χωρις να φαινεται ακομη στους αλλους.εχω τραβηγματα καποιες φορες στην κοιλια  ελπιζω να ειναι φυσιολογικο!!

Εγω απο την αρχη της εγκυμοσυνης μεχρι σημερα εχω βαλει 2 κιλα!!Αισιως μπηκα στον 5ο μηνα :-D

  • Μου αρέσει 1

vEsSp3.png 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, _marjio είπε:

Σε ευχαριστώ @Koalaki87 για τα περαστικά, από ψυχολογία σκίζει το πουλακι μου!! Σου φτιάχνει το κέφι βρε παιδί μου :grin:

Εγώ δεν έχω ζυγιστει αυτές τις μέρες, διστάζω χαχα αλλά αύριο που θα πάμε για β' επιπέδου δε θα τη γλιτώσω :-?  Αλήθεια τι κόστος σας ειπαν για την εξεταση; εμένα μου ειπε αν είναι μετρητά 100€ όπως η αυχενικη δηλαδή, περίμενα περισσότερα!!

Κι εμένα 100 μου είπε για β επιπέδου.. 

Just now, kerasia93 είπε:

Γεια σας κοριτσαρες!!ελπιζω να ειστε ολες καλα και να περασατε ομορφα το 3ημερο.καλη Σαρακοστη να εχουμε!!εχω μερες να σας παρακολουθησω.εμεις αυριο εχουμε ραντεβου και μετα θα κανουμε το υπερηχο β’ επιπεδου.εχει μεγαλωσει η κοιλιτσα μου χωρις να φαινεται ακομη στους αλλους.εχω τραβηγματα καποιες φορες στην κοιλια  ελπιζω να ειναι φυσιολογικο!!

Εγω απο την αρχη της εγκυμοσυνης μεχρι σημερα εχω βαλει 2 κιλα!!Αισιως μπηκα στον 5ο μηνα :-D

2 κιλά από την αρχή; είσαι πολύ τυχερή.. Με το καλό κι β επιπέδου σε σενα..  Εγώ έχω πάρει 4 κιλά από την αρχή και η Β επιπέδου είναι την άλλη Πέμπτη στις 12/3..

Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

Εμένα τελευταία έχει πρηστεί αρκετά το στήθος μου, βγάζει και υγρο!! Πονάνε παααρα πολυ οι θηλες.. εντάξει καλά πάμε!!

Παντελόνια προ εγκυμοσυνης ούτε καν έχω δοκιμάσει, στα πόδια είμαι οκ αλλά στη κοιλιά με ενοχλούν τα πάντα.  Τώρα με ενοχλούν και τα σουτιέν μου, με μπουστακια τη βγάζω!

@Τζινα38 ελπιζω να τα καταφέρει να έρθει μαζί σου ο αντρας σου, θα μπει και με τέλεια ψυχολογία για την επέμβαση!!

σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου μακαρι.. ο αδερφος μου που εργαζετε στο νοσοκομειο που θα κανει το χειρουργειο μου ειπε οτι απο το απογευμα και μετα δεν εχουν προβλημα αν θα λειψει το πρωι μεχρι το μεσημερι ειναι το θεμα που θα περασουν οι αναισθησιολογοι οποτε αυτο λιγο μας εδωσε ελπιδα οτι θα τον αφησουν να ερθει στην εξεταση.!

εγω κοριτσια μου (πεστε με τρελη) αρχισα να πλεκω κουβερτουλα και καλτσακια για την μπουμπου μου 

  • Μου αρέσει 2

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την τελευταία φορά που ζυγιστηκα στο νοσοκομείο είχα πάρει 3,5 κιλά περίπου και ήμουν στην 16η εβδομαδα, οπότε μέχρι το τέλος του μήνα που θα ζυγιστω πάλι δεν θα εχω φτάσει σίγουρα τα 6; Εμένα μου φαίνεται μεγάλη αλλαγή γιατί όταν έμεινα έγκυος ήμουν ήδη στα "παχουλά" μου. 4 κιλά πάνω από αυτό που είμαι συνηθως. Ο γιατρός μου είπε να μην πάρω πάνω από 12-13 κιλά και κατά μέσο όρο να παίρνω 1 κάθε μήνα. Βέβαια γνωρίζω πως συνήθως τα παίρνεις στο τέλος και για αυτό αγχωνομαι μήπως εχω πάρει πολλά για αρχή. (;) Σοκ θα πάθω στην β' επιπέδου αλλά είναι και το τελευταίο που θα με νοιάζει εκείνη την ώρα, πιστεύω!!


Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

@FofiKαχ περιμένω πως και πως....

@"Gigi":-Dπεριμένω από την άλλη εβδομάδα τουλάχιστον... 

Κορίτσια μια χαρά είσαστε στα κιλά από ότι διαβάζω μπράβο :wink:

Εγώ είμαι +6 κιλά και τα 4 τα πήρα το πρώτο τρίμηνο που είχα πάθει αποκόλληση και με είχε καθηλώσει στο κρεβάτι. Αλλά τα ρούχα μου δεν μου έκαναν από τους 3 μήνες και μετά καθόλου στην κοιλιά, ήμουν πρησμένη αρκετά. Στα πόδια δεν έχω πάρει όπως και στα χέρια αλλά εκεί που ήμουν στενή και στεγνή έχει κάνει καμπύλες το σώμα μου παρατηρώ στους γοφούς στην κοιλίτσα που πετάγεται μπροστά και το στήθος μου έχει βαρύνει. Γενικότερα μου λένε "τι θα γίνει θα πάρεις κανένα κιλό " οπότε μάλλον δεν φαίνονται. Είχα ρωτήσει το γιατρό μου μετά το 3μηνο που είχα πάρει τα 4 και ήταν πολύ χαλαρός πως είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...