Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , dec-e είπε:

      Συνέχισα να παίρνω τα φάρμακα μέχρι να επαναλάβω τη χοριακή. Μετά ήταν πλέον ξεκάθαρο. 

      Είναι ο φόβος μας πιστεύω, εγώ κάθε φορά που πήγαινα στον γιατρό μετά από όλα αυτά φοβόμουν κ είχα την αίσθηση ότι κάτι πάει στραβά. Νομίζω είναι φυσιολογικό, όταν περάσεις κάποια τραυματικα γεγονότα. 

      Ναι σίγουρα θα σε κατευθύνει ο γιατρός σου. Έχεις κατεψυγμένα έμβρυα?

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

      πρίν από 1 λεπτό , Blue Velvet είπε:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      πρίν από 3 λεπτά , dec-e είπε:

      Συνέχισα να παίρνω τα φάρμακα μέχρι να επαναλάβω τη χοριακή. Μετά ήταν πλέον ξεκάθαρο. 

      Είναι ο φόβος μας πιστεύω, εγώ κάθε φορά που πήγαινα στον γιατρό μετά από όλα αυτά φοβόμουν κ είχα την αίσθηση ότι κάτι πάει στραβά. Νομίζω είναι φυσιολογικό, όταν περάσεις κάποια τραυματικα γεγονότα. 

      Ναι σίγουρα θα σε κατευθύνει ο γιατρός σου. Έχεις κατεψυγμένα έμβρυα?

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      • Δύναμη! 1

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Εγώ κορίτσια είχα κάνει αυτή που γράφεται μαζί με τον άντρα μου όσο ψάχναμε την υπογονιμότητα.. και είχε βγει οκ. Όταν έμεινα έγκυος μου την έγραψε ο γιατρός στον προγεννητικό έλεγχο και του είπα πως την έχω κάνει και μου λέει οκ τότε δε χρειάζεται να την κάνεις ξανά. 

Αλλά βρε @Ελλάκι όπως είπε και η @Rafaelatarzan συνήθως αυτές οι εξετάσεις γίνονται πολύ νωρίτερα στην εγκυμοσύνη, ή και ακόμα καλύτερα πριν την εγκυμοσύνη..

Καλό μήνα κορίτσια μου!!! Καλά να περάσετε!!!

  • Μου αρέσει 3

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Vila είπε:

Εγώ κορίτσια είχα κάνει αυτή που γράφεται μαζί με τον άντρα μου όσο ψάχναμε την υπογονιμότητα.. και είχε βγει οκ. Όταν έμεινα έγκυος μου την έγραψε ο γιατρός στον προγεννητικό έλεγχο και του είπα πως την έχω κάνει και μου λέει οκ τότε δε χρειάζεται να την κάνεις ξανά. 

Αλλά βρε @Ελλάκι όπως είπε και η @Rafaelatarzan συνήθως αυτές οι εξετάσεις γίνονται πολύ νωρίτερα στην εγκυμοσύνη, ή και ακόμα καλύτερα πριν την εγκυμοσύνη..

Καλό μήνα κορίτσια μου!!! Καλά να περάσετε!!!

Μακάρι να το ήξερα νωρίτερα @Vila ή έστω να με είχε ενημερώσει ο γιατρός μου! 


dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Ελλάκι είπε:

Ουτε καν μου το πρότεινε ο γιατρός! Εγω επέμενα και μου τις έγραψε.Κι οταν ήρθε η ώρα να παω τον ρώτησα που να τις κάνω , μου απάντησε πως δεν χρειάζεται να πάω! Είχε ξεχάσει ήδη οτι τις γράψαμε!! :shock:

Που την έκανες @Emma9 και με τι κόστος αν επιτρέπεται;

Καλημέρα...ότι έγινε έγινε...μην το σκέφτεσαι καν αυτό γιατί το μωράκι σ είναι μια χαρά....Φιλάκια πολλά.

7 ώρες πρίν, Vila είπε:

Εγώ κορίτσια είχα κάνει αυτή που γράφεται μαζί με τον άντρα μου όσο ψάχναμε την υπογονιμότητα.. και είχε βγει οκ. Όταν έμεινα έγκυος μου την έγραψε ο γιατρός στον προγεννητικό έλεγχο και του είπα πως την έχω κάνει και μου λέει οκ τότε δε χρειάζεται να την κάνεις ξανά. 

Αλλά βρε @Ελλάκι όπως είπε και η @Rafaelatarzan συνήθως αυτές οι εξετάσεις γίνονται πολύ νωρίτερα στην εγκυμοσύνη, ή και ακόμα καλύτερα πριν την εγκυμοσύνη..

Καλό μήνα κορίτσια μου!!! Καλά να περάσετε!!!

Καλημέρα βίλα μ...με το καλο το μωράκι σ κ εσένα καλή μ..εντάξει τώρα δεν πειράζει που δεν την έκανε...το μωράκι της έχει υγεία κ αυτό προέχει......κ ειμαι σίγουρη οτι είναι μια χαρά.....

@Ελλάκι μην ανχωνεσαι κούκλα μ το παιδάκι σ ειναο ΤΕΛΕΙΟ

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα! Καλή Σαρακοστή! Παρακολούθησα τις συζητήσεις σας και θα ήθελα και εγώ με τη σειρά μου να μπω στην παρέα σας! Η Πητ μου είναι 29/07 και κατά πάσα πιθανότητα περιμένουμε αγοράκι. Στην αυχενική διαφάνεια μας είπαν μάλλον για κοριτσάκι γιατί ήταν νωρίς (12η εβδομάδα) και μετά...έκπληξη! Στην 17η εβδομάδα μας είπαν στο νοσοκομείο πως είναι αγοράκι! Οπότε κρατάμε το δεύτερο και βλέπουμε!!Πριν από αυτήν την εγκυμοσύνη είχα μια παλυνδρομη κύηση με αποτέλεσμα σε αυτήν να έχω μεγάλο αγχος καθ' ότι και το πρώτο μας παιδακι. Ευτυχως μέχρι στιγμής όλα βαίνουν καλώς! Θα γεννήσω με το καλό σε δημόσιο νοσοκομείο γιατί μένουμε στην επαρχία και υπάρχει μόνο μία κλινική που δεν έχει ιδιαίτερα καλή φήμη. Ωστόσο, και τα δύο νοσοκομεία που έχουμε είναι εξαίρετα. Β' επιπέδου ακόμα δεν γνωρίζουμε πότε θα την κάνουμε αλλά ο γιατρός μας είπε κατά το τέλος του μήνα! Ανυπομονώ!!

 

  • Μου αρέσει 6

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια.

Καλό μήνα να έχουμε και καλή σαρακοστή.

Ελπίζω να περάσατε όμορφα το 3 ήμερο, εγώ πέρασα πολύ όμορφα (Αν και την άρπαξα κάπου και αναπνέω μόνο από το στόμα,σαν το ροφό το έχω ανοιχτό :-oδεν ξέρω πως τα κατάφερα)κατά τα άλλα είχαμε υπέροχο καιρό με αρκετή ζέστη. Αν και εμείς δεν μετάκινηθήκαμε καθόλου, ήρθαν οι ανιψιες (8 ετών και 1,5 ετών) μου και η αδερφή μου (έγκυος κι αυτή στον 6ο μήνα αγοράκι) που είχα να τους δω από το καλοκαίρι, λόγω μεγάλης απόστασης που έχουμε.Δεν σταματήσαμε τις βόλτες όλο το τριήμερο πετάξαμε και το χαρταετό μας σήμερα στη θάλασσα με τις μικρές, γενικότερα δεν έβαλα κωλο κάτω. Κουράστηκα λιγάκι αλλά το ευχαριστήθηκα με το παραπάνω, τα παιδιά είναι ευτυχία ...! 

Αύριο θα πάω να γράψω τις μηνιαίες εξετάσεις μου και να κλείσω ραντεβού για υπέρηχο μέσα στην εβδομάδα για να δω το μπομπιρα λίγο γιατί μου έλειψε και η β επιπέδου αργεί. 

Η κοιλίτσα μεγαλώνει και τώρα νιώθω περισσότερο δυσφορία νομίζω μερικές φορές, το νιώθετε κι εσείς? 

Εσείς πότε νιώστε την πρώτη κλωτσιά? Σε ποια εβδομάδα? Με ρωτάνε όλοι. Αλλά εγώ δεν έχω καταλάβει κάτι ακόμα :roll:εκτός απο κάτι σαν γουργουρισμα.Σε 4 ημέρες θα κλείσω τις 20 εβδομάδες και σκέφτομαι μήπως κάτι δεν πάει καλά με εμένα.... :(

@V_babyκαλωσόρισες με το καλό να έρθει το μωράκι σου, να σου πάνε όλα τέλεια. Σε καταλαβαίνω γιατί τα έχω περάσει κι εγώ, δυστυχώς μετά από τέτοιες δυσάρεστες καταστάσεις υπάρχει πολύ άγχος. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αφροδίτη......... είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.

Καλό μήνα να έχουμε και καλή σαρακοστή.

Ελπίζω να περάσατε όμορφα το 3 ήμερο, εγώ πέρασα πολύ όμορφα (Αν και την άρπαξα κάπου και αναπνέω μόνο από το στόμα,σαν το ροφό το έχω ανοιχτό :-oδεν ξέρω πως τα κατάφερα)κατά τα άλλα είχαμε υπέροχο καιρό με αρκετή ζέστη. Αν και εμείς δεν μετάκινηθήκαμε καθόλου, ήρθαν οι ανιψιες (8 ετών και 1,5 ετών) μου και η αδερφή μου (έγκυος κι αυτή στον 6ο μήνα αγοράκι) που είχα να τους δω από το καλοκαίρι, λόγω μεγάλης απόστασης που έχουμε.Δεν σταματήσαμε τις βόλτες όλο το τριήμερο πετάξαμε και το χαρταετό μας σήμερα στη θάλασσα με τις μικρές, γενικότερα δεν έβαλα κωλο κάτω. Κουράστηκα λιγάκι αλλά το ευχαριστήθηκα με το παραπάνω, τα παιδιά είναι ευτυχία ...! 

Αύριο θα πάω να γράψω τις μηνιαίες εξετάσεις μου και να κλείσω ραντεβού για υπέρηχο μέσα στην εβδομάδα για να δω το μπομπιρα λίγο γιατί μου έλειψε και η β επιπέδου αργεί. 

Η κοιλίτσα μεγαλώνει και τώρα νιώθω περισσότερο δυσφορία νομίζω μερικές φορές, το νιώθετε κι εσείς? 

Εσείς πότε νιώστε την πρώτη κλωτσιά? Σε ποια εβδομάδα? Με ρωτάνε όλοι. Αλλά εγώ δεν έχω καταλάβει κάτι ακόμα :roll:εκτός απο κάτι σαν γουργουρισμα.Σε 4 ημέρες θα κλείσω τις 20 εβδομάδες και σκέφτομαι μήπως κάτι δεν πάει καλά με εμένα.... :(

@V_babyκαλωσόρισες με το καλό να έρθει το μωράκι σου, να σου πάνε όλα τέλεια. Σε καταλαβαίνω γιατί τα έχω περάσει κι εγώ, δυστυχώς μετά από τέτοιες δυσάρεστες καταστάσεις υπάρχει πολύ άγχος. 

Σ' ευχαριστώ πολύ!!! Με το καλό τα μωράκια μας!!!να είναι γερά!!! Εγώ είμαι 19η+5 και αισθάνομαι κάποια μικρά φτερουγίσματα κυρίως το βράδυ. Αλλά αυτό είναι σχετικό. Η νύφη μου στην 21η αισθάνθηκε το πρώτο της παιδάκι.. κάνε λίγο υπομονή και θα έρθει η στιγμή!! Ο γιατρός μου μου είπε την τσικνοπέμπτη που είχα πάει πως σε ένα μήνα θα αρχίσει να με κλωτσαει και να το καταλαβαίνω καλύτερα και να μην συγκρίνω με άλλες μανουλες και επηρεάζομαι... Το ίδιο θα σου πω και εγώ!!!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

πινακακι ΠΗΤ   :wub:

Γράφω όσες έχετε ανάφερει ημερομηνία και το φύλο του μωρού και περιμένω και από τις υπόλοιπες! 

@Vila 01/07 αγοράκι! ♥️

@Katerinasam 04/07

@_marjio 05/07 αγοράκι! ♥️

@Biky3 06/07 κοριτσάκι! ♥️

@"Gigi" 08/07

@Τζινα38 08/07 κοριτσάκι! ♥️

@Koalaki87 08/07 κοριτσάκι! ♥️

@Fofou 08/07 κοριτσάκι! ♥️

@Μαρίαφi 9/07 κοριτσάκι! ♥️

@foroulina 10/07 κοριτσάκι! ♥️

@kerasaki10 10/7

@Φραουλίνα 10/7 αγοράκι! ♥️

@Emma9 12/07 αγοράκι♥️

@FofiK 13/07

@Ioannababy 14/07 έκπληξη! ♥️

@Marva617/07

@Arabella 21/07 κοριτσάκι! ♥️

@Giwta1411 21/07

@Αντζελίνα 30 22/07 κοριτσάκι! ♥️

@ntoremi 24/07

@Αφροδίτη......... 24/07 αγοράκι! ♥️

@Εlen32 25/07 κοριτσάκι! ♥️

@kerasia93 26/07 κοριτσάκι! ♥️

@Tegan 26/07

@Mvasi 28/07 κοριτσάκι! ♥️

@Barbei 29/7 αγορακι! ♥️

@V_baby 29/07 αγοράκι! ♥️

@Ελλάκι 31/07 κοριτσάκι! ♥️

Με το καλό να τα πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας!! ❤️

@V_baby καλώς όρισες στο παρεάκι μας!! Με το καλό το μπεμπακι!! Εύχομαι η εγκυμοσύνη σου να κυλήσει τέλεια μέχρι τέλους!

18 ώρες πρίν, Ελλάκι είπε:

Μακάρι να το ήξερα νωρίτερα @Vila ή έστω να με είχε ενημερώσει ο γιατρός μου! 

Κοριτσάκι μου όλα τέλεια θα είναι με το μωράκι σου!! Όταν είπα πως γίνεται νωρίς αυτή η εξέταση, προς θεού, δεν το είπα για να αισθανθείς άσχημα αλλά για να σου πω πως τώρα δεν χρειάζεται να σε απασχολεί τόσο και πως όλα θα είναι καλά! μόλις κάνεις και τη β επιπέδου θα ηρεμήσεις ακόμα περισσότερο γενικά! 

Just now, Αφροδίτη......... είπε:

 

Αύριο θα πάω να γράψω τις μηνιαίες εξετάσεις μου και να κλείσω ραντεβού για υπέρηχο μέσα στην εβδομάδα για να δω το μπομπιρα λίγο γιατί μου έλειψε και η β επιπέδου αργεί. 

Η κοιλίτσα μεγαλώνει και τώρα νιώθω περισσότερο δυσφορία νομίζω μερικές φορές, το νιώθετε κι εσείς? 

Εσείς πότε νιώστε την πρώτη κλωτσιά? Σε ποια εβδομάδα? Με ρωτάνε όλοι. Αλλά εγώ δεν έχω καταλάβει κάτι ακόμα :roll:εκτός απο κάτι σαν γουργουρισμα.Σε 4 ημέρες θα κλείσω τις 20 εβδομάδες και σκέφτομαι μήπως κάτι δεν πάει καλά με εμένα.... 

@Αφροδίτη......... Μου μπήκα 24 εβδομάδα και πραγματικά νιώθω την κοιλιά να μεγαλώνει έντονα μέρα με τη μέρα και ώρες ώρες νιώθω κι εγώ δυσφορία! Αργότερα τι θα κάνουμε να δούμε χαχαχαχα 

Όσο για τις κλωτσιές γύρω στην 20η με 21η εβδομάδα νομίζω πως άρχισα να το νιώθω πιο έντονα. Οπότε κοντεύει και η σειρά σου!! Τώρα πια το νιώθω πολύ συχνά μέσα στη μέρα και πιο έντονα όταν ξαπλώνω να χαλαρώσω. Επίσης αυτή την εβδομάδα μια μέρα είχε ο άντρας μου το χέρι του στην κοιλιά μου και κατάφερε να το νιώσει και εκείνος το χτύπημα.. περιττό να σου πω πως κατουρηθηκε από τη χαρά του!!! 

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 2

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή Σαρακοστή κούκλες!!!π ς περάσατε;εγώ όμορφα,ήρεμα,ευχαριστήθηκα τον αντρουλη μου σπίτι γιατί λείπει όλη την μέρα με την δουλειά και είχαμε καιρό να ξυπνήσουμε μαζί και να χουζουρεψουμε. Βολτιτσες χαλαρά και πολύ φαι...έφαγα και μια κουταλιά της σούπας ταραμοσαλάτα και πιο πολύ ευχαριστήθηκα γαρίδες!  @Αφροδίτη......... Και εγώ 19και 4 ημερών είμαι και χτες πιστευω ένιωσα πρώτη φορά την μπουμπού μου αλλά δεν είμαι σίγουρη γιατί με πιάνει και το εντερικό μου και δεν μπορώ να καθορίσω ακριβώς τι είναι αλλά σαν κάτι διαφορετικό από τις άλλες φορές.και εγώ απορώ και λέω πότε θα την νιώσω αλλά μην επηρεάζεσαι από άλλες κοπέλες,η καθεμία έχει διαφορετική εμπειρία και timing και πίστεψέ με πλησιάζει η μερουλα η δική μας που θα τα νιώσουμε καθαρά!!!Στο λέω γιατί και εγώ είχα διαβάσει από άλλες μανουλες πως το χουν νιώσει πριν καν κλείσουν την 19η εβδομάδα και 18η και είχα ανησυχήσει αλλά έχουμε περιθώριο ακόμα!!!ποτέ με το καλό έχεις Β Επιπεδου.;εγώ αύριο θα πάρω να δω ποτέ να κλείσω πιστεύω γύρω στις 20  του μήνα θα με βάλει. 

9 ώρες πρίν, V_baby είπε:

Καλησπέρα και από εμένα! Καλή Σαρακοστή! Παρακολούθησα τις συζητήσεις σας και θα ήθελα και εγώ με τη σειρά μου να μπω στην παρέα σας! Η Πητ μου είναι 29/07 και κατά πάσα πιθανότητα περιμένουμε αγοράκι. Στην αυχενική διαφάνεια μας είπαν μάλλον για κοριτσάκι γιατί ήταν νωρίς (12η εβδομάδα) και μετά...έκπληξη! Στην 17η εβδομάδα μας είπαν στο νοσοκομείο πως είναι αγοράκι! Οπότε κρατάμε το δεύτερο και βλέπουμε!!Πριν από αυτήν την εγκυμοσύνη είχα μια παλυνδρομη κύηση με αποτέλεσμα σε αυτήν να έχω μεγάλο αγχος καθ' ότι και το πρώτο μας παιδακι. Ευτυχως μέχρι στιγμής όλα βαίνουν καλώς! Θα γεννήσω με το καλό σε δημόσιο νοσοκομείο γιατί μένουμε στην επαρχία και υπάρχει μόνο μία κλινική που δεν έχει ιδιαίτερα καλή φήμη. Ωστόσο, και τα δύο νοσοκομεία που έχουμε είναι εξαίρετα. Β' επιπέδου ακόμα δεν γνωρίζουμε πότε θα την κάνουμε αλλά ο γιατρός μας είπε κατά το τέλος του μήνα! Ανυπομονώ!!

 

Με το καλό το μωράκι σου κοπέλα σου καλώς ήρθες στο παρεάκι μας!!! Και εγώ είχα μια παλινδρομη πριν αυτή την εγκυμοσύνη και δεν σου κρύβω ότι αγχώνομαι με το παραμικρό αλλά ευτυχώς στην πρώτη δεν είχα προλάβει καν να ακούσω καρδιά ήταν αρκετά νωρίς δλδ 6μιση εβδομάδων και τώρα μέχρι στιγμής όλα πάνε καλά!!!περιμένω την Β επιπέδου να είναι καλή και αυτή να πετάξω στα σύννεφα και να φύγει και αυτό το άγχος! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ααααα @Koalaki87 τον έφαγες τον ταραμά σου τυχερουλα!!! Εγώ το πρωί την έβγαλα με λαγάνα και ελιτσες και λίγο χαλβαδακι αλλά το μεσημέρι ευχαριστήθηκα κριθαροτο με γαρίδες στην αγαπημένη μου ψαροταβέρνα!! Βέβαια ακόμα δεν νιώθω να έχω χωνέψει! Όσο περνάει ο καιρός το στομάχι μου ζοριζεται πολύ!


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@V_babyκι εμένα έτσι μου είχε πει ο δικός μου από τον 6ο περίπου,αλλά έχεις δίκιο για τη σύγκριση.

@Vilaάστα και έρχονται και ζεστές από εδώ και πέρα. Τι ωραία αίσθηση. :x:);-)

@Koalaki87κι εγώ τις τσακισα σήμερα τις γαρίδες και τα καλαμάρια :-P. Κι εγώ το ίδιο παθαίνω μπερδεύομαι και δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι... Και σκέφτομαι η εγώ είμαι χαζή και δεν μπορώ να το ξεχωρίσω ή οι άλλες μανούλες βιάζονται από τη λαχτάρα και πιστεύουν πώς είναι το το μωράκι τους. Έχω κλείσει 24 του μήνα για β επίπεδου, κι εγώ την περιμένω πως και πως για να πάει καρδιά μου στη θέση της. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, καλή Σαρακοστή!!

Πώς είστε, περάσατε όμορφα;; Εγώ ήμουν με έντονα τραβήγματα όλες αυτές τις μέρες και δε πολύ μετακινήθηκα, αλλά ξεκουράστηκα!!

@V_baby καλώς όρισες στη παρέα μας και με το καλό το μωράκι σου!!

@Αφροδίτη......... κι εγώ έτσι αγχωνομουνα για να το νιώσω, κι όσο με ρωταγανε "μα τι ακόμη να το νιώσεις;" με αγχωνανε ακόμα περισσότερο. Ε κάποια στιγμή σταμάτησα να δίνω σημασία γιατί το έψαξα λίγο και είδα ότι οι περισσότερες πρωτομανουλες το νιώθουν μετά τις 19-20 εβδομάδες. Κάπου εκεί το ένιωσα κι εγώ! Κλωτσακι κανονικοτατο! Επίσης παίζει ρόλο κ η θέση του πλακούντα, αν είναι πρόσθιος μπορει να αργήσει λίγο ακόμη να γίνει αισθητό. Εμένα είναι οπίσθιος οπότε βοήθησε και αυτό. Όλα πάνε καλά κοπέλα μου, όπου να ναι θα το νιώσεις κι εσύ!

Όσο για τη δυσφορία, ααχ άσε, νιώθω σαν να έχω πατήσει το slow motion σε οοόλες τις κινήσεις μου. Το σκέφτομαι ακόμα και να αλλάξω πλευρό, ακόμα κι αν πιάνομαι. Για να σηκωθώ από το κρεβάτι και να μη πονέσω κάνω συνδυασμό κινήσεων , καμία φορά σπρώχνει κι ο άντρας μου χαχχαχχχαχχαχαχ

Δε πειράζει χαλάλι στο μπεμπακι, σκέφτομαι ότι μου κάνει πρόβα από τώρα να μη κοιμάμαι καλά για να με προετοιμαζει για τα βράδια που έρχονται το καλοκαίρι:wub:

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή Σαρακοστή!!

Εχθές αν εξαιρέσουμε την άπνοια που είχε και δε πέταξε ο αετός καλά περάσαμε! Ευτυχώς πήγαμε για χαρταετό προχθές οπότε το χαρήκαμε. Από φαΐ καλά τα πήγαμε δεν έχω παράπονο!

Αύριο επιτέλους θα πάμε για την β'επιπέδου να χορτασουμε μωρούλι!! Γενικα είναι αρκετά κινητικό μωρό ειδικά μετά το φαγητό μου δίνει και καταλαβαίνω..

@V_baby με το καλο το μωράκι σου, να έχεις μια τελειομηνη και καλή εγκυμοσύνη εύχομαι!! 


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

On 2/3/2020 at 4:51 ΠΜ, Ελλάκι είπε:

Μακάρι να το ήξερα νωρίτερα @Vila ή έστω να με είχε ενημερώσει ο γιατρός μου! 

Μην αγχώνεσαι  κοριτσάκι μου.κ η εξέταση που έκανες μια χαρα σωστή θα ειναι αλλά κ στην β επιπέδου από ότι έχω διαβάσει υπάρχουν καποιες ενδείξεις. Εννοείται θα ήταν καλό να την είχαμε κάνει πριν τις εγκυμοσύνες μας ή στην αρχή για να ελέγξουν κ το εμβρυο αν χρειαστεί όταν είναι μικρούλι αλλά τώρα που έχει προχωρήσει η εγκυμοσυνη μας, απλά δεν έχει νόημα να στεναχωριομαστε. Αν σκεφτείς πόσα μπορούν να συμβούν μέχρι να γεννηθούν τα μωράκια μας κ κυρίως μετά, θα τρελλαθεις στην κυριολεξια. Ας σκεφτόμαστε ότι όλα προχωράνε μια χαρά κ έχουμε γερά κ δυνατά μωρακια. 

10 ώρες πρίν, Αφροδίτη......... είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.

Καλό μήνα να έχουμε και καλή σαρακοστή.

Ελπίζω να περάσατε όμορφα το 3 ήμερο, εγώ πέρασα πολύ όμορφα (Αν και την άρπαξα κάπου και αναπνέω μόνο από το στόμα,σαν το ροφό το έχω ανοιχτό :-oδεν ξέρω πως τα κατάφερα)κατά τα άλλα είχαμε υπέροχο καιρό με αρκετή ζέστη. Αν και εμείς δεν μετάκινηθήκαμε καθόλου, ήρθαν οι ανιψιες (8 ετών και 1,5 ετών) μου και η αδερφή μου (έγκυος κι αυτή στον 6ο μήνα αγοράκι) που είχα να τους δω από το καλοκαίρι, λόγω μεγάλης απόστασης που έχουμε.Δεν σταματήσαμε τις βόλτες όλο το τριήμερο πετάξαμε και το χαρταετό μας σήμερα στη θάλασσα με τις μικρές, γενικότερα δεν έβαλα κωλο κάτω. Κουράστηκα λιγάκι αλλά το ευχαριστήθηκα με το παραπάνω, τα παιδιά είναι ευτυχία ...! 

Αύριο θα πάω να γράψω τις μηνιαίες εξετάσεις μου και να κλείσω ραντεβού για υπέρηχο μέσα στην εβδομάδα για να δω το μπομπιρα λίγο γιατί μου έλειψε και η β επιπέδου αργεί. 

Η κοιλίτσα μεγαλώνει και τώρα νιώθω περισσότερο δυσφορία νομίζω μερικές φορές, το νιώθετε κι εσείς? 

Εσείς πότε νιώστε την πρώτη κλωτσιά? Σε ποια εβδομάδα? Με ρωτάνε όλοι. Αλλά εγώ δεν έχω καταλάβει κάτι ακόμα :roll:εκτός απο κάτι σαν γουργουρισμα.Σε 4 ημέρες θα κλείσω τις 20 εβδομάδες και σκέφτομαι μήπως κάτι δεν πάει καλά με εμένα.... :(

@V_babyκαλωσόρισες με το καλό να έρθει το μωράκι σου, να σου πάνε όλα τέλεια. Σε καταλαβαίνω γιατί τα έχω περάσει κι εγώ, δυστυχώς μετά από τέτοιες δυσάρεστες καταστάσεις υπάρχει πολύ άγχος. 

Αφροδίτη μου άστο.. Εγώ τι να πω 3ο μωρό κ το ένιωσα 20η εβδομάδα.είχα σκάσει. Ένιωθα κάτι κινησουλες αλλά δεν ήμουν σίγουρη.τωρα το νιώθω κάθε μέρα αλλά όταν κάθομαι μόνο η είμαι ξαπλωμένη.ο άντρας μου δεν το πέτυχε ακόμη!! 

19 ώρες πρίν, V_baby είπε:

Καλησπέρα και από εμένα! Καλή Σαρακοστή! Παρακολούθησα τις συζητήσεις σας και θα ήθελα και εγώ με τη σειρά μου να μπω στην παρέα σας! Η Πητ μου είναι 29/07 και κατά πάσα πιθανότητα περιμένουμε αγοράκι. Στην αυχενική διαφάνεια μας είπαν μάλλον για κοριτσάκι γιατί ήταν νωρίς (12η εβδομάδα) και μετά...έκπληξη! Στην 17η εβδομάδα μας είπαν στο νοσοκομείο πως είναι αγοράκι! Οπότε κρατάμε το δεύτερο και βλέπουμε!!Πριν από αυτήν την εγκυμοσύνη είχα μια παλυνδρομη κύηση με αποτέλεσμα σε αυτήν να έχω μεγάλο αγχος καθ' ότι και το πρώτο μας παιδακι. Ευτυχως μέχρι στιγμής όλα βαίνουν καλώς! Θα γεννήσω με το καλό σε δημόσιο νοσοκομείο γιατί μένουμε στην επαρχία και υπάρχει μόνο μία κλινική που δεν έχει ιδιαίτερα καλή φήμη. Ωστόσο, και τα δύο νοσοκομεία που έχουμε είναι εξαίρετα. Β' επιπέδου ακόμα δεν γνωρίζουμε πότε θα την κάνουμε αλλά ο γιατρός μας είπε κατά το τέλος του μήνα! Ανυπομονώ!!

 

Καλώς ήρθες! Με το καλό το μωράκι σου!! Πολύ ευχάριστο που έχεις 2 επιλογές κ είναι καλές. Κ εμείς δεν ξέρουμε ακόμη φύλο.. Εκπληξη στην β επιπεδου 10/03!

Just now, _marjio είπε:

Καλημέρα και καλή Σαρακοστή!!

Εχθές αν εξαιρέσουμε την άπνοια που είχε και δε πέταξε ο αετός καλά περάσαμε! Ευτυχώς πήγαμε για χαρταετό προχθές οπότε το χαρήκαμε. Από φαΐ καλά τα πήγαμε δεν έχω παράπονο!

Αύριο επιτέλους θα πάμε για την β'επιπέδου να χορτασουμε μωρούλι!! Γενικα είναι αρκετά κινητικό μωρό ειδικά μετά το φαγητό μου δίνει και καταλαβαίνω..

@V_baby με το καλο το μωράκι σου, να έχεις μια τελειομηνη και καλή εγκυμοσύνη εύχομαι!! 

Marjio μου πως είναι το παιδάκι σου με τα ράμματα?? Θα τα έχει μέρες? Πω πω τι στεναχώρια θα πέρασες.. Ευτυχώς που δεν ήσουν μόνη σου.εγω γενικά στην σκέψη ταραζομαι. Δεν τα αντέχω καθόλου τα χτυπήματα. Μια φορά θυμάμαι που τους είχα μόνη μου στην πυλωτη κ τους 2 με τα ποδήλατα κ έπεσαν ταυτόχρονα. Ο ένας με  γδαρμενη μούρη, ματωμένη μυτη, χείλια, στόμα, ο άλλος πηγούνι γόνατα αγκώνες. Η επόμενη στιγμή που θυμάμαι είναι όταν συνήλθαμε κ κάναμε βιντεοκληση στον μπαμπά.τα πριν αναρωτιέμαι πως τα κατάφερα. Περαστικά στον μικρούλη σου!τέλος πάντων τα ευχάριστα να λέμε.. Έφτασε κ η β επιπεδου επιτέλους! Καλά αποτελέσματα ευχομαι!!!!! 

Κορίτσια εγώ δεν ευχαριστήθηκα καλο φαγητό γιατι γινόταν πανικός κ τις 2 μέρες κ δεν πήγαμε σε μαγαζιά που θελαμε. Έφαγα ταραμά τλκ, όχι πάρα πολύ βέβαια. Ευτυχώς πέρα από το φαγητό ευχαριστήθηκαμε ήλιο ,πολυ παιχνίδι τα μικρά κ πετάξαμε κ τις 2 μέρες χαρταετό! κ του χρόνου να είμαστε καλά κ να περάσουμε όμορφα με τα νέα ζουζούνια! 

  • Μου αρέσει 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 2/3/2020 at 12:30 ΠΜ, Ελλάκι είπε:

Ουτε καν μου το πρότεινε ο γιατρός! Εγω επέμενα και μου τις έγραψε.Κι οταν ήρθε η ώρα να παω τον ρώτησα που να τις κάνω , μου απάντησε πως δεν χρειάζεται να πάω! Είχε ξεχάσει ήδη οτι τις γράψαμε!! :shock:

Που την έκανες @Emma9 και με τι κόστος αν επιτρέπεται;

Καλημέρα! Την είχα κάνει στο neoscreen στα Βριλήσσια κ έκανε 220 άλλα με παραπεμπτικό είναι 200 κ υπάρχει κ το 99.6% που κοστίζει 140 αν θυμάμαι καλά.. 

  • Ευχαριστώ 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...