Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια τελικά με κράτησαν και για 4ο όρο! μου το χαμήλωσαν δοκιμαστικά στις 40 μονάδες δλδ να πέφτει πιο αργά με την προϋπόθεση να δουν πως παω και να κάνω nst ώστε να φύγω αύριο , αλλά μου το ανέβασε πάλι στο 60 όπως ήταν αρχικά! 😔 

      • Ευχή 1
      • Δύναμη! 1

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Καλημέρα όμορφες!!!

πρίν από 6 λεπτά , foroulina είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Μόλις καναμε την Β' επιπέδου!Όλα μια χαρά παναγιά μου!Ήταν μπρούμυτα και κοιμόταν οπότε τον βόλεψε και τα μέτρησε όλα μπαμ μπαμ.

Ούτε εμένα μου έκανε κολπικό.

Μπράβο, μπράβο το γλυκουλι!!!

Just now, Fofou είπε:

Καλημέρα κορίτσια !

Κάναμε κι εμείς τη β' επιπέδου αλλά ενώ όλα ήταν τέλεια βρήκαμε ήπιο υπερηχογενές έντερο!

Ερωτήθηκα αν είχα κάποια αποκόλληση ή αιμορραγία έως τώρα (είχα λίγο αίμα στην αρχή ) και μου είπε οτι λογικά το έμβρυο κατάπιε αιματάκι!!

Ωστόσο, μου πήραν αίμα για ΚΙ για το 99% , καθώς στην αρχή είχα κάνει κάποια άλλη εξέτασδη για την ΚΙ , και αίμα για διάφορες άλλες λοιμώξεις όπως τοξόπλασμα (ώπου και για αυτά είχα κάνει στην αρχή)

Όπως καταλαβέβετε φύγαμαε με κατεβασμένα τα μούτρα!! Δε το περιμέναμε !!

 

 

Κορίτσι μου το έχω ακούσει από γνωστή μου και δεν ήταν τίποτα τελικά!! Με τα πρώτα κακακια του μωρού μετά τη γέννα φεύγει κατευθείαν! Ολα μια χαρά θα είναι θα το δεις!!

Just now, Μαρίαφi είπε:

Κορίτσια εγώ εδώ και 10 χρόνια έχω κάνει λέιζερ σε όλη την περιοχή και είχα ξενοιασει και τώρα στην εγκυμοσύνη έχω βγάλει πάλι τρίχες!!!:D

Νομίζω πως είναι ένας από τους λόγους που σου λένε στην εγκυμοσύνη να μην κάνεις λέιζερ! Χαχαχαχα κι εμένα αυξήθηκαν στις μασχάλες μου που είχα καθαρίσει με το λέιζερ! Αλλά φίλη μου που δουλεύει στα λέιζερ μου είπε πως μετά τη γέννα μπορεί να πέσουν και να φύγουν μόνες τους γι αυτό καλύτερα να μην τις πειράξουμε τώρα σε αυτή τη φάση.. είναι λόγω ορμονών!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Fofou είπε:

Καλημέρα κορίτσια !

Κάναμε κι εμείς τη β' επιπέδου αλλά ενώ όλα ήταν τέλεια βρήκαμε ήπιο υπερηχογενές έντερο!

Ερωτήθηκα αν είχα κάποια αποκόλληση ή αιμορραγία έως τώρα (είχα λίγο αίμα στην αρχή ) και μου είπε οτι λογικά το έμβρυο κατάπιε αιματάκι!!

Ωστόσο, μου πήραν αίμα για ΚΙ για το 99% , καθώς στην αρχή είχα κάνει κάποια άλλη εξέτασδη για την ΚΙ , και αίμα για διάφορες άλλες λοιμώξεις όπως τοξόπλασμα (ώπου και για αυτά είχα κάνει στην αρχή)

Όπως καταλαβέβετε φύγαμαε με κατεβασμένα τα μούτρα!! Δε το περιμέναμε !!

 

 

Όλα καλά θα πάνε @Fofou.. αφού σε καθησυχασε ο γιατρος.. αλλά έκαναν πολύ καλά να το τσεκάρουν με εξετάσεις.. Σε νιώθω απόλυτα και ξέρω πολύ καλά πως είναι να φεύγεις από μια τέτοια εξέταση με κατεβασμένα μούτρα.. Έτσι ένιωσα κι εγώ στην αυχενική.. Γι αυτό κι εγώ ανυπομονώ κι εχώ παράλληλα άγχος για τη β επιπέδου την άλλη εβδομάδα γτ έχω αυτή την ανάμνηση από τότε.. Το έχω ακούσει αυτό με το έντερακι σε κάποιες κοπέλες κι όλα καλά πήγαν.. Και σε σένα όλα καλά θα είναι.. 

Just now, Fofou είπε:

Καλημέρα κορίτσια !

Κάναμε κι εμείς τη β' επιπέδου αλλά ενώ όλα ήταν τέλεια βρήκαμε ήπιο υπερηχογενές έντερο!

Ερωτήθηκα αν είχα κάποια αποκόλληση ή αιμορραγία έως τώρα (είχα λίγο αίμα στην αρχή ) και μου είπε οτι λογικά το έμβρυο κατάπιε αιματάκι!!

Ωστόσο, μου πήραν αίμα για ΚΙ για το 99% , καθώς στην αρχή είχα κάνει κάποια άλλη εξέτασδη για την ΚΙ , και αίμα για διάφορες άλλες λοιμώξεις όπως τοξόπλασμα (ώπου και για αυτά είχα κάνει στην αρχή)

Όπως καταλαβέβετε φύγαμαε με κατεβασμένα τα μούτρα!! Δε το περιμέναμε !!

 

 

Όλα καλά θα πάνε @Fofou.. αφού σε καθησυχασε ο γιατρος.. αλλά έκαναν πολύ καλά να το τσεκάρουν με εξετάσεις.. Σε νιώθω απόλυτα και ξέρω πολύ καλά πως είναι να φεύγεις από μια τέτοια εξέταση με κατεβασμένα μούτρα.. Έτσι ένιωσα κι εγώ στην αυχενική.. Γι αυτό κι εγώ ανυπομονώ κι εχώ παράλληλα άγχος για τη β επιπέδου την άλλη εβδομάδα γτ έχω αυτή την ανάμνηση από τότε.. Το έχω ακούσει αυτό με το έντερακι σε κάποιες κοπέλες κι όλα καλά πήγαν.. Και σε σένα όλα καλά θα είναι.. 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ευχαριστώ για τη θετιική ενέργεια!! Θα αναμένουμε τα αποτελέσματα των εξετάσεων και βλέπουμε μετά αν πρέπει να αγχωθούμε περισσότερο!! Εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όσες περιμένετε ακπομα για β' επιπέδου !!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@Fofou όσο και να θες να σκέφτεσαι θετικά ξέρω πως αυτό τώρα δε γίνεται μέχρι να μάθετε περισσότερα.. Εύχομαι να είναι όλα καλά για το μωρούλι, το έχω ακούσει αρκετές φορές αυτό και δεν είναι κάτι ανησυχητικό!! Σου στέλνω μια ζεστή αγκαλίτσα :)

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :) Κορίτσια πως είστε? Εγώ σήμερα σηκώθηκα κάπως κουρασμένη και γενικότερα το βράδυ δεν καλό κοιμάμαι, οπότε κάποια πρωινά σέρνομαι,δεν ήμουν και πότε πρωινός τύπος αλλά τώρα στην εγκυμοσύνη έχω γίνει :shock::shock::shock: με επέρνε και τηλ πρωί πρωί η κοπέλα από το γιατρό να μου πει πως βγήκαν οι εξετάσεις μου και θέλει πάλι ρύθμιση ο θυρεοειδής μου... Από τον προηγούμενο μήνα ανεβάζω το χάπι και πάλι δεν με πιάνει, τώρα θα το ανεβάσω ξανά, και θα έχω πάλι ταχυπαλμιες ωχ.

Πέρασε και μια φίλη για να με δει και ο μικρός της έχει τη γρίπη, δεύτερο ωχ..Βέβαια δεν το ήξερε στην επίσκεψη το έμαθε που βγήκε το τεστ από το μικροβιολογικο.

Κορίτσια όσο για την αποτρίχωση που συζητούσατε κι εγώ είχα ξεκινήσει πριν την εγκυμοσύνη και έκανα στο μπικίνι και δεν έχω ολοκλήρωση ακόμα μου έχουν μείνει κάποιες συνεδρίες ακόμα. Τώρα στην εγκυμοσύνη δεν έχω πάει από το φόβο μου, μήπως και βλάψει το έμβρυο.Ο γιατρός μου με αφήνει από τον τρίτο μήνα μετά και μου είπε πως δεν υπάρχει κίνδυνος,πως δεν έχει καταγραφεί στη βιβλιογραφία ποτέ κάτι από το λέιζερ, και πως είναι η καλύτερη μέθοδος σε σχέση με το κερί η ότι άλλο. Τώρα έχω ραντεβού στις 16 του μήνα και δεν ξέρω τι να κάνω? 

Υπάρχει κάποια κοπέλα που έχει κάνει η κάνει κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης της? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Fofou είπε:

κοριτσια ευχαριστώ για τη θετιική ενέργεια!! Θα αναμένουμε τα αποτελέσματα των εξετάσεων και βλέπουμε μετά αν πρέπει να αγχωθούμε περισσότερο!! Εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όσες περιμένετε ακπομα για β' επιπέδου !!

Όλα καλά θα πάνε! 

Just now, Αφροδίτη......... είπε:

Καλημέρα :) Κορίτσια πως είστε? Εγώ σήμερα σηκώθηκα κάπως κουρασμένη και γενικότερα το βράδυ δεν καλό κοιμάμαι, οπότε κάποια πρωινά σέρνομαι,δεν ήμουν και πότε πρωινός τύπος αλλά τώρα στην εγκυμοσύνη έχω γίνει :shock::shock::shock: με επέρνε και τηλ πρωί πρωί η κοπέλα από το γιατρό να μου πει πως βγήκαν οι εξετάσεις μου και θέλει πάλι ρύθμιση ο θυρεοειδής μου... Από τον προηγούμενο μήνα ανεβάζω το χάπι και πάλι δεν με πιάνει, τώρα θα το ανεβάσω ξανά, και θα έχω πάλι ταχυπαλμιες ωχ.

Πέρασε και μια φίλη για να με δει και ο μικρός της έχει τη γρίπη, δεύτερο ωχ..Βέβαια δεν το ήξερε στην επίσκεψη το έμαθε που βγήκε το τεστ από το μικροβιολογικο.

Κορίτσια όσο για την αποτρίχωση που συζητούσατε κι εγώ είχα ξεκινήσει πριν την εγκυμοσύνη και έκανα στο μπικίνι και δεν έχω ολοκλήρωση ακόμα μου έχουν μείνει κάποιες συνεδρίες ακόμα. Τώρα στην εγκυμοσύνη δεν έχω πάει από το φόβο μου, μήπως και βλάψει το έμβρυο.Ο γιατρός μου με αφήνει από τον τρίτο μήνα μετά και μου είπε πως δεν υπάρχει κίνδυνος,πως δεν έχει καταγραφεί στη βιβλιογραφία ποτέ κάτι από το λέιζερ, και πως είναι η καλύτερη μέθοδος σε σχέση με το κερί η ότι άλλο. Τώρα έχω ραντεβού στις 16 του μήνα και δεν ξέρω τι να κάνω? 

Υπάρχει κάποια κοπέλα που έχει κάνει η κάνει κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης της? 

Και εγώ κάθε μήνα αλλάζω χάπι θυροειδή αλλά δεν το είχα συνδέσει με τις ταχυπαλμιες!!!! Και η φίλη σου έπρεπε να έρθει ενώ έχει άρρωστο στο σπίτι;!  Γενικά στην εγκυμοσύνη μπορείς να κάνεις λέιζερ καθώς δεν θα επηρεάσει το μωρό, αλλά οι ορμόνες μας είναι ευμετάβλητες με αποτέλεσμα να επηρεάζουν την τριχοφυΐα, οπότε θεωρώ ότι είναι πεταμένα λεφτά σε αυτή την φάση!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@Fofou όλα καλά θα είναι...κι εμένα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχαν βρει υπερηχογενες έντερο και golf ball στην καρδούλα της αλλά είναι μια χαρά το κοριτσάκι μου...

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αφροδίτη......... είπε:

Καλημέρα :) Κορίτσια πως είστε? Εγώ σήμερα σηκώθηκα κάπως κουρασμένη και γενικότερα το βράδυ δεν καλό κοιμάμαι, οπότε κάποια πρωινά σέρνομαι,δεν ήμουν και πότε πρωινός τύπος αλλά τώρα στην εγκυμοσύνη έχω γίνει :shock::shock::shock: με επέρνε και τηλ πρωί πρωί η κοπέλα από το γιατρό να μου πει πως βγήκαν οι εξετάσεις μου και θέλει πάλι ρύθμιση ο θυρεοειδής μου... Από τον προηγούμενο μήνα ανεβάζω το χάπι και πάλι δεν με πιάνει, τώρα θα το ανεβάσω ξανά, και θα έχω πάλι ταχυπαλμιες ωχ.

Πέρασε και μια φίλη για να με δει και ο μικρός της έχει τη γρίπη, δεύτερο ωχ..Βέβαια δεν το ήξερε στην επίσκεψη το έμαθε που βγήκε το τεστ από το μικροβιολογικο.

Κορίτσια όσο για την αποτρίχωση που συζητούσατε κι εγώ είχα ξεκινήσει πριν την εγκυμοσύνη και έκανα στο μπικίνι και δεν έχω ολοκλήρωση ακόμα μου έχουν μείνει κάποιες συνεδρίες ακόμα. Τώρα στην εγκυμοσύνη δεν έχω πάει από το φόβο μου, μήπως και βλάψει το έμβρυο.Ο γιατρός μου με αφήνει από τον τρίτο μήνα μετά και μου είπε πως δεν υπάρχει κίνδυνος,πως δεν έχει καταγραφεί στη βιβλιογραφία ποτέ κάτι από το λέιζερ, και πως είναι η καλύτερη μέθοδος σε σχέση με το κερί η ότι άλλο. Τώρα έχω ραντεβού στις 16 του μήνα και δεν ξέρω τι να κάνω? 

Υπάρχει κάποια κοπέλα που έχει κάνει η κάνει κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης της? 

Κι εγώ κοπέλαμου τα ίδια.. Εγώ συντηρουμαι με χάπι λόγω αφαίρεσης θυροειδη.. Και από την αρχή της εγκυμοσυνης αλλάζω συνέχεια χάπι γτ όλο ανεβαίνει η τιμή.. Είναι λογικά όλα αυτά..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Fofou είπε:

Καλημέρα κορίτσια !

Κάναμε κι εμείς τη β' επιπέδου αλλά ενώ όλα ήταν τέλεια βρήκαμε ήπιο υπερηχογενές έντερο!

Ερωτήθηκα αν είχα κάποια αποκόλληση ή αιμορραγία έως τώρα (είχα λίγο αίμα στην αρχή ) και μου είπε οτι λογικά το έμβρυο κατάπιε αιματάκι!!

Ωστόσο, μου πήραν αίμα για ΚΙ για το 99% , καθώς στην αρχή είχα κάνει κάποια άλλη εξέτασδη για την ΚΙ , και αίμα για διάφορες άλλες λοιμώξεις όπως τοξόπλασμα (ώπου και για αυτά είχα κάνει στην αρχή)

Όπως καταλαβέβετε φύγαμαε με κατεβασμένα τα μούτρα!! Δε το περιμέναμε !!

 

 

Καλησπέρα! Και στο ανιψάκι μου έβλεπε το ιδιο ο γιατρός στο νοσοκομείο 1 μήνα πριν τη β' επιπέδου και η νυφη μου είχε στεναχωρηθεί πολύ. Τελικά πήγε και σε άλλον γιατρό έξω ο οποίος δεν το έβλεπε καν! Ο άλλος στο νοσοκομείο όμως συνέχιζε να το βλέπει μέχρι και τη γεννα. Και τελικά δεν είχε τίποτα το παιδί!!! Γεννήθηκε υγιέστατος. Πάντως πρότειναν αμνιοπαρακέντηση (και καλά για να αποκλείσεις το ενδεχόμενο) και ίσως να έπαιζε το οικονομικό στη μέση!!! Τίποτα δεν θα είναι. Έχω ακούσει και πολλές άλλες περιπτώσεις ίδιες. Μια χαρά θα είναι το μωράκι σου! Αααααν ωστοσο, εσύ  αγχώνεσαι πήγαινε και αλλού για να σου φύγει η ιδέα. Μόνο και μόνο καθαρά ψυχολογικά, γιατί κατά τ'αλλα όλα είναι- και θα ειναι- μια χαρά! 

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

@V_baby Προε το παρόν αναμένω τα αποτελέσματα των εξετάσεων και αφού τα πάρω ναδω τι θα έχει να πει και ο γιατρός και μετά... βλεπουμε τι κάνουμε !!

@Φραουλίνα Σου βρήκαν κι εσένα ε; και τι έκανες για αυτό ; Τι πρότεινε ο γιατρός ;

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Μαρίαφi είπε:

Όλα καλά θα πάνε! 

Και εγώ κάθε μήνα αλλάζω χάπι θυροειδή αλλά δεν το είχα συνδέσει με τις ταχυπαλμιες!!!! Και η φίλη σου έπρεπε να έρθει ενώ έχει άρρωστο στο σπίτι;!  Γενικά στην εγκυμοσύνη μπορείς να κάνεις λέιζερ καθώς δεν θα επηρεάσει το μωρό, αλλά οι ορμόνες μας είναι ευμετάβλητες με αποτέλεσμα να επηρεάζουν την τριχοφυΐα, οπότε θεωρώ ότι είναι πεταμένα λεφτά σε αυτή την φάση!

Ευχαριστώ με καθησυχάζεις με το λέιζερ.

Έλα ντε τι να πω, δεν ξέρω τι την έπιασε και δεν έχω κάνει και το εμβόλιο.

Ναι κάνει ταχυπαλμιες, πέρυσι το καλοκαίρι είχα μια εγκυμοσύνη η οποία κατέληξε σε πάλινδρομη, παρόλο αυτά ο θυρεοειδής μου συνέχισε να ανεβαίνει με αποτέλεσμα να αλλάζω κάθε μήνα χάπι από 25 στο 50 και μετά στο 75 όπου είχα συνεχώς ταχυπαλμιες και αναγκαστικά να πάω σε καρδιολόγο, ήταν λόγο των χαπιών και τώρα από το 75 πήγα στο 88 και τώρα στο 100, αλλά μου είπε να το παίρνω εναλλάξ με το 88 για να αποφύγουμε τις ταχυπαλμιες στην αρχή και τον άλλο μήνα θα το ξανά κοιτάξω 

Just now, Αντζελίνα 30 είπε:

Κι εγώ κοπέλαμου τα ίδια.. Εγώ συντηρουμαι με χάπι λόγω αφαίρεσης θυροειδη.. Και από την αρχή της εγκυμοσυνης αλλάζω συνέχεια χάπι γτ όλο ανεβαίνει η τιμή.. Είναι λογικά όλα αυτά..

Κι εσένα ανεβαίνει ε? Ταχυπαλμιες δεν σε έχουν πιάσει? 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, foroulina είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Μόλις καναμε την Β' επιπέδου!Όλα μια χαρά παναγιά μου!Ήταν μπρούμυτα και κοιμόταν οπότε τον βόλεψε και τα μέτρησε όλα μπαμ μπαμ.

Ούτε εμένα μου έκανε κολπικό.

Μπράβο @foroulina μου!Πολύ χάρηκα!Είναι ήσυχη η μπεμπούλα σου καθώς φαίνεται!Κι η δική μου έτσι ήταν, δεν δυσκολέύτηκε καθόλου ο γιατρός να κάνει τις μετρήσεις.

3 ώρες πρίν, Fofou είπε:

Καλημέρα κορίτσια !

Κάναμε κι εμείς τη β' επιπέδου αλλά ενώ όλα ήταν τέλεια βρήκαμε ήπιο υπερηχογενές έντερο!

Ερωτήθηκα αν είχα κάποια αποκόλληση ή αιμορραγία έως τώρα (είχα λίγο αίμα στην αρχή ) και μου είπε οτι λογικά το έμβρυο κατάπιε αιματάκι!!

Ωστόσο, μου πήραν αίμα για ΚΙ για το 99% , καθώς στην αρχή είχα κάνει κάποια άλλη εξέτασδη για την ΚΙ , και αίμα για διάφορες άλλες λοιμώξεις όπως τοξόπλασμα (ώπου και για αυτά είχα κάνει στην αρχή)

Όπως καταλαβέβετε φύγαμαε με κατεβασμένα τα μούτρα!! Δε το περιμέναμε !!

 

 

@Fofou εύχομαι όλα να πάνε τέλεια.Εγώ δεν γνωρίζω κάτι ανάλογο αλλά χαίρομαι που κάποια κορίτσια αναφέρουν εμπειρίες σχετικές που τελικά δεν ήταν κάτι ανησυχητικό.

On 3/3/2020 at 10:26 ΜΜ, Emma9 είπε:

Καλησπέρα κ από μένα..αχχχ εγώ κορίτσια έχω πάρει 9κιλα!ευτυχώωως δεν φαίνονται άλλα 9;;;;Τεσπα τι να κάνουμε.. Επίσης σήμερα έκανα τη Β επιπέδου.. ευτυχώς όλα τέλεια !! Μπρούμυτα ήταν το καμάρι μου..έλα Χριστέ πως βολεύεται;!;! Κ πάλευε ο γιατρός να το γυρίσουμε.. τι τραβήξαααα !!Όσο για τα χρήματα 160!! Πολλά βρε κορίτσια μου..Αλλά τι να κάνω, τόσο ήταν η Αυχενική τόσο θα ναι κ το dobbler..το κλείσαμε κ αυτό.. 18μαιου!!

@Emma9 μπράβο κορίτσι μου!Χαίρομαι με τα καλά σου νέα.Μη αγχώνεσαι με τα κιλά, φεύγουν μετά τη γέννα.Σημασία έχει να είναι καλά το μωράκι κι εσύ.Τι να κάνουμε; Εγκυούλες είμαστε με τις λιγούρες μας.Εγώ τις 3 τελευταίες μέρες έχω τσακίσει το παγωτό σοκολάτα.Δεν μπορώ να το βγάλω απο το μυαλό μου. 

23 ώρες πρίν, _marjio είπε:

Γολγοθάς η εξέταση αλλά την βγάλαμε ευτυχώς!! Είναι εξαιρετικές οι μετρήσεις είπε ο γιατρός, τον έβγαλε 508γρ θηριακι!!   Εγώ κόντεψα να μείνω, επειδή ήμουν ανάσκελα με έλουσε κρύος ιδρώτας, δύσπνοια, τάση για εμετό ζαλάδα, όλα τα καλά. Ειπε στον άντρα μου ότι αυτό είναι σύνδρομο κάτω κοιλης φλέβας και ότι είναι συχνό. Με γύρισε στο πλάι μήπως και συνέλθω αλλά τίποτα, πήγα με τον άντρα μου στη τουαλέτα μήπως κάνω εμετό αλλα τίποτα τελικά συνήλθα μετά από 10 λεπτά και μπορέσαμε να ολοκληρώσουμε την εξέταση!!

Αφού είναι καλά το μωρο μας όλα σβήνουν!! 

@_marjio μπράβο κοριτσάκι μου!Χαίρομαι ππυ όλα είναι καλά!Καλέ τι παίδαρος είναι αυτός 508 γρ.???

Ελπίζω να μην μου ξέφυγε καμία που έκανε Β επιπέδου και δεν την ανέφερα.Είχα να μπω λίγες μέρες και γράψατε τόσα πολλά που χάθηκα λιγάκι.Κορίτσια άρχισα να ψωνίζω φουστανάκια κι έχω τρελαθεί!Της πήρα και παπουτσάκια χρυσά (μπαλαρίνες με φιογκάκι) και καλσόν!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 2

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Αφροδίτη......... είπε:

Ευχαριστώ με καθησυχάζεις με το λέιζερ.

Έλα ντε τι να πω, δεν ξέρω τι την έπιασε και δεν έχω κάνει και το εμβόλιο.

Ναι κάνει ταχυπαλμιες, πέρυσι το καλοκαίρι είχα μια εγκυμοσύνη η οποία κατέληξε σε πάλινδρομη, παρόλο αυτά ο θυρεοειδής μου συνέχισε να ανεβαίνει με αποτέλεσμα να αλλάζω κάθε μήνα χάπι από 25 στο 50 και μετά στο 75 όπου είχα συνεχώς ταχυπαλμιες και αναγκαστικά να πάω σε καρδιολόγο, ήταν λόγο των χαπιών και τώρα από το 75 πήγα στο 88 και τώρα στο 100, αλλά μου είπε να το παίρνω εναλλάξ με το 88 για να αποφύγουμε τις ταχυπαλμιες στην αρχή και τον άλλο μήνα θα το ξανά κοιτάξω 

Κι εσένα ανεβαίνει ε? Ταχυπαλμιες δεν σε έχουν πιάσει? 

Ναι με πιάνουν.. Και πριν την εγκυμοσύνη ειχα ταχυπαλμιες.. Μου έχει πει όμως να κάνω υπομονή.. Έχω αλλάξει εταιρεία και είμαι καλύτερα σε αυτό το κομματι. To tirosint παιρνω.. Είχα πάει κ εγώ σε καρδιολόγο, είχα κάνει και Holter κι όλα ήταν καλά.. Σκέψου εγώ παίρνω το tirosint των 175 εδώ κι έναν μήνα.. 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Vila είπε:

Μπράβο κορίτσια μου όλα καλά με τις β επιπέδου!!! Τέλεια!!! 

@_marjio μου τι ήταν κι αυτό που έπαθες!! Το έχω ακούσει αλλά δεν ήξερα πως μπορεί να συμβεί από τόσο νωρίς!

Μήπως είναι αλλεργικό λόγω γύρης που έχουν αρχίσει και ανθίζουν διάφορα δέντρα αυτό τον καιρό?? Ο άντρας μου όλη μέρα φτερνίζεται και τρέχουν τα μάτια του!

Κορίτσια όσες κάνετε τη β επιπέδου ο τράχηλος τι μήκος είχε?? Εμένα μου είπε 3,9. Απλά σε μια φίλη είπε 2,6 και ανησύχησε γιατί της είπε πως το όριο είναι 2,5 και ίσως χρειαστεί κάποια επεμβασουλα αργότερα..

3,κάτι μου πε κ μένα..εντάξει Αφού ο γιατρός δεν της είπε ότι είναι κάτι πολύ ανησυχητικό οκ..

5 ώρες πρίν, foroulina είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Μόλις καναμε την Β' επιπέδου!Όλα μια χαρά παναγιά μου!Ήταν μπρούμυτα και κοιμόταν οπότε τον βόλεψε και τα μέτρησε όλα μπαμ μπαμ.

Ούτε εμένα μου έκανε κολπικό.

Να το κ το άλλο το μπρουμιτακι..χιχιιχ.. μπραβο!! Άντε στο dobbler πια..Παναγία μουυυ..Όταν φτάσει αυτό πλέον θα είμαστε κοντά στη γέννα.. :roll:

4 ώρες πρίν, Fofou είπε:

@gigi  το να έχει καταπιεί αιματάκαι είναι σύνηθες φαινόμενο μας είπαν !! Μόλις βγουν όμως τα αποτελέσματα των εξετάσεων θα ξέρουμε παραπάνω πράγματα , ο γιατρός δεν μας τα υπερανάλυσε, θεωρέι ότι δε θα είναι τίπ[οτα.. αλλά.. το άγχος δε φέυγει!!

@Koalaki87 το ΚΙ είναι η Κυστική ίνωση που κάνουμε συνήθως στον προγεννητικό έλεγχο ! 

Δεν θα είναι τίποτα μωρέ.. αν υπήρχε περίπτωση να ήταν κάτι κακό δεν νομίζω ότι γιατρός θα έλεγε ότι δεν πιστεύει ότι είναι κάτι.. προσέχουν πάντα τι λένε οπότε πιστεύω πως όλα είναι καλά.. 

  • Ευχαριστώ 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...