Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

12 ώρες πρίν, Εlen32 είπε:

@_marjio αμήν!! Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Χθες που πήγαμε στο γιατρό ήταν η πρώτη φορά που είχα κουράγιο και έκανα μπάνιο μόνη μου κ όρθια ( μέχρι στιγμής καθόμουν κ κάποιος με βοηθούσε) ντύθηκα(ναι στο γιατρό μέχρι τώρα πήγαινα με φόρμα κ το πανω μέρος της πυτζαμας-ξερω τραγική αλλά ήταν το καλύτερο που μπορούσα να κάνω ανάμεσα σε 30 εμετούς την ημέρα!!) και βάφτηκα μετά από 5 μήνες! Το ξέρω ακούγεται χαζό που χάρηκα για κάτι τέτοιο αλλά για μένα ήταν σαν να βαφομουν πρώτη φορά στη ζωή μου! ( Κ υπόψιν είμαι αισθητικός στο επάγγελμα!!)αφού ο άντρας μου τρόμαξε να με γνωρίσει χωρίς μαύρους κύκλους κ την χλωμαδα που είχα τόσους μήνες! Ελπίζω τώρα να μπορέσω να χαρώ λίγο την εγκυμοσύνη μου!το Σάββατο αν είμαι καλά λέμε να πάμε να δούμε για καροτσάκια! Έχω ενθουσιαστεί! Μέχρι στιγμής με την ταλαιπωρία δεν είχα καταλάβει τίποτα από την χαρά του να είσαι έγκυος.. τώρα που θα πάμε για καροτσάκια η που αγόρασα το πρώτο φορμακι μου φαίνεται πια ότι είναι αληθινό και ότι είναι πραγματικότητα!! 

Μπράβο γλυκιά μου!!! Τώρα είναι ώρα να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου!!! Πολύ χάρηκα που είσαι καλύτερα!

5 ώρες πρίν, Barbei είπε:

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες!!!!! Εμείς τελικά περιμένουμε έναν πρίγκιπα!!!!! 

Άντε τέλεια να έχουμε και παρεούλα εμείς τα αγοράκια γιατί όλο κορίτσια έβλεπα τελευταία!! :D

πινακακι ΠΗΤ   :wub:

Γράφω όσες έχετε ανάφερει ημερομηνία και το φύλο του μωρού και περιμένω και από τις υπόλοιπες! 

@Vila 01/07 αγοράκι! ♥️

@Katerinasam 04/07

@_marjio 05/07 αγοράκι! ♥️

@Biky3 06/07 κοριτσάκι! ♥️

@"Gigi" 08/07

@Τζινα38 08/07 κοριτσάκι! ♥️

@Koalaki87 08/07 κοριτσάκι! ♥️

@Fofou 08/07 κοριτσάκι! ♥️

@Μαρίαφi 9/07 κοριτσάκι! ♥️

@foroulina 10/07 κοριτσάκι! ♥️

@kerasaki10 10/7

@Φραουλίνα 10/7 αγοράκι! ♥️

@Emma9 12/07 αγοράκι♥️

@FofiK 13/07

@Ioannababy 14/07 έκπληξη! ♥️

@Marva617/07

@Arabella 21/07 κοριτσάκι! ♥️

@Giwta1411 21/07

@Αντζελίνα 30 22/07 κοριτσάκι! ♥️

@ntoremi 24/07

@Αφροδίτη......... 24/07 αγοράκι! ♥️

@Εlen32 25/07 κοριτσάκι! ♥️

@kerasia93 26/07 κοριτσάκι! ♥️

@Tegan 26/07

@Mvasi 28/07 κοριτσάκι! ♥️

@Barbei 29/7 αγορακι! ♥️

@Ελλάκι 31/07 κοριτσάκι! ♥️

Με το καλό να τα πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας!! ❤️

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Koalaki87 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!! Πολύ χάρηκα με τα νέα σου και μπράβο σου που το ξεπέρασες και τώρα θα χαρείς την εγκυμοσύνη σου!!!εγώ απλά με αναγουλες οοοολη την μερα χωρίς εμετούς και ζαλάδες μόνο και ένιωθα πως θα πέσω κάτω φαντάσου εσύ με την υπερεμεση τι τράβηξες!!! Όλα αυτά θα αποτελούν παρελθόν όμως!!! Μπράβο καρδιά μου!!! 

Καλημέρα μανουλιτσες ωραίες καλοκαιρινές!!! How do you do;; Να σας ρωτήσω...ταραμοσαλάτα κάνει να φάμε βρε κορίτσια μου ξέρει καμία;; Μέχρι στιγμής λίγο που διάβασα σε κάτι site περί υγείας δεν γράφει ότι απαγορεύεται και προτιμότερος είναι ο λευκός ταραμάς λόγω πως δεν περιέχει χρωστική ουσία. Αλλά γνωρίζει κάποια ποιο συγκεκριμένα;; 

Πφφφ..Κ γω σήμερα έστειλα στη μαία μου να μάθω κ μου είπε ότι αν ο ταραμας είναι ωμός όχι!! Κ έχω εγώ την απορία παντα ωμός δεν είναι...Κ ξενέρωσα.. Αλλά τι να κάνουμε.. του χρόνου θα φάμε διπλή δόση.. χιχιιχ 

  • Χαχα 2

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emma9 είπε:

Πφφφ..Κ γω σήμερα έστειλα στη μαία μου να μάθω κ μου είπε ότι αν ο ταραμας είναι ωμός όχι!! Κ έχω εγώ την απορία παντα ωμός δεν είναι...Κ ξενέρωσα.. Αλλά τι να κάνουμε.. του χρόνου θα φάμε διπλή δόση.. χιχιιχ 

Ααααχ θα κλάψω...ΣΟΚ. αυτο.που φοβομουν. Αλλά ο ταραμάς έτσι κ αλλιώς πάντα ώμος δεν είναι;μήπως εννοει ταραμοκεφτεδες πχ που τηγανίζεται καπως; Καθαρά Δευτέρα χωρίς λαγάνα και ταραμά πως θα περάσει;;;Καλά τι του χρόνου...με το που γεννησουμε έχει ταραμοσαλατα.

  • Χαχα 2

bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ που θα φτιάξω και μάλιστα 2 ειδών 1 με ψωμί και 1 με πατάτα τι να πω???θα φανε μονο οι αλλοι!χαχα ευτυχώς θα έχουμε και ταραμοκεφτεδες.εγω να σας πω την Αλήθεια πιο πολύ ψήνομαι για χαλβά!

  • Χαχα 1

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, "Gigi" είπε:

Τι δηλ να μη φάμε ούτε λίγο?? Ας υποθέσουμε ότι δεν το ξέρουμε :D

Εγώ θα κάνω τη κινεζα και θα φάω λιιγοοο με λαγαναααα αχ δε μπορώ μου τρέχουν ήδη τα σάλια..  Η πεθερά μου τον κάνει με πατάτα και κάνει τον άσπρο..της έδωσα ήδη παραγγελία για ντολμαδακια που τα τσακιζω!!

Βρε κορίτσια από ποια εβδομαδα μπαίνουμε στον 6ο;; πόσο με μπερδεύουν αυτές οι μετρήσεις..  Δλδ δε μπορώ να λέω ότι κάθε 5 του μηνα (αφού 5/7 Είναι η ΠΗΤ) αλλάζω μηνα;;;;;; 

  • Χαχα 3

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Για να υπολογίσετε τον ακριβή μήνα ακολουθείτε τα παρακάτω:
1ος μήνας: 1η, 2η, 3η, 4η εβδομάδα
2ος μήνας: 5η, 6η, 7η, 8η εβδομάδα
3ος μήνας: 9η, 10η, 11η, 12η, 13η εβδομάδα (εδώ υπολογίζετε μία παραπάνω)
4ος μήνας: 14η, 15η, 16η, 17η βδομάδα
5ος μήνας: 18η, 19η, 20η, 21η βδομάδα
6ος μήνας: 22η, 23η, 24η, 25η, 26η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)
7ος μήνας: 27η, 28η, 29η, 30η βδομάδα
8ος μήνας: 31η, 32η, 33η, 34η, 35η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)
9ος μήνας: 36η, 37η, 38η, 39η, 40η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)

  • Ευχαριστώ 1

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Koalaki87 είπε:

Ααααχ θα κλάψω...ΣΟΚ. αυτο.που φοβομουν. Αλλά ο ταραμάς έτσι κ αλλιώς πάντα ώμος δεν είναι;μήπως εννοει ταραμοκεφτεδες πχ που τηγανίζεται καπως; Καθαρά Δευτέρα χωρίς λαγάνα και ταραμά πως θα περάσει;;;Καλά τι του χρόνου...με το που γεννησουμε έχει ταραμοσαλατα.

Ναι μπορεί να εννοεί αυτο..αστααα..έχεις δίκιο.. καλοκαιριάτικα ψωμάκι με ταραμά..αχαχχαχα

  • Χαχα 2

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δλδ μια κουταλιά της σούπας λέτε να κάνει κακό;;;  Κλαααψ. Η κουμπάρα μου μου πε είχε φάει λίγο της είχε πει ο γιατρός να φάει μέχρι δύο κουταλιές όχι όμως να τον ταράξει όσα ίσα για την λιγούρα. Πωπω..  τεσπά...θα φτιάξω ταραμοκεφτέδες να φάω να πάρω δόση! Χαχα! @foroulina και γω αυτό το πινακακι κοιτάζω για τους μήνες το χω αποθηκεύσει στο κινητό και ξέρω πού βρίσκομαι!


bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αχ  βρε κοριτσια ολα τα ωραια απαγορευονται.. τωρα ο ταραμας το πασχα η μαγιριτσα κοκορετσι ( αν τα τρωτε βεβαια) πφφφφ η πεθερα μου λεει θα με κανει κοτοσουπα το πασχα και της απαντησα να την φας εσυ χαχαχαχαχαχαχα

Just now, foroulina είπε:

@Koalaki87 και εγώ μπαίνω και μετράω...χαχα!το άλλο Σάββατο μπαίνω στον 6ο....πως πέρασε ο καιρός...απίστευτο μου φαίνεται...

πραγματικα περασε γρηγορα ο καιρος ποτε φτασαμε ως εδω χαμπαρι δεν το πηρα .. στην ουσια μπηκαμε στον 6ο αφου εχουμε ολ,οκληρωσει την 21η βδομαδα και περπαταμε για την 22η..νομιζω απο δω και περα θα ειναι το δυσκολο κομματι 


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Τζινα38 Ναι...Καλά μου έλεγε Ο γιατρός μου...Μην αγχώνεσαι...Τώρα που είσαι ελαφριά ευχαριστήσου το.

Στην πρώτη μετα τον 7ο δυσκολευομουν.με κλωτσουσε και ο μικρός πολύ όλο το βράδυ και ούτε κοιμόμουν καλά.

  • Μου αρέσει 1

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, foroulina είπε:

@Τζινα38 Ναι...Καλά μου έλεγε Ο γιατρός μου...Μην αγχώνεσαι...Τώρα που είσαι ελαφριά ευχαριστήσου το.

Στην πρώτη μετα τον 7ο δυσκολευομουν.με κλωτσουσε και ο μικρός πολύ όλο το βράδυ και ούτε κοιμόμουν καλά.

ασε εγω απο τωρα δεν κοιμαμαι καλα φανταζομαι απο το 7ο και μετα πφφφφφφ.. δεν πειραζει.

 


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, _marjio είπε:

Εγώ θα κάνω τη κινεζα και θα φάω λιιγοοο με λαγαναααα αχ δε μπορώ μου τρέχουν ήδη τα σάλια..  Η πεθερά μου τον κάνει με πατάτα και κάνει τον άσπρο..της έδωσα ήδη παραγγελία για ντολμαδακια που τα τσακιζω!!

Βρε κορίτσια από ποια εβδομαδα μπαίνουμε στον 6ο;; πόσο με μπερδεύουν αυτές οι μετρήσεις..  Δλδ δε μπορώ να λέω ότι κάθε 5 του μηνα (αφού 5/7 Είναι η ΠΗΤ) αλλάζω μηνα;;;;;; 

Εμένα ο γιατρός μου είπε για να μου είναι πιο ξεκάθαρο, αφού η πητ μου είναι 22/ 7, κάθε 22 του μηνα αλλάζω μήνα.. Τώρα τι να σ πω.. Έτσι μ είπε πιο εύκολο.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...