Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Vila είπε:

Κοντά στη Θεσσαλονίκη είμαι Τζίνα μου! Μακεδονία!!

πατριωτακη με λιγα λογια.. εγω ειμαι θεσσαλονικια αλλα ζω επαρχια λογω γαμου.. πρεπει και εγω να ρωτησω ποσο θα κανουν να βγουν τα αποτελεσματα

  • Μου αρέσει 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που μίλησα με ένα μικροβιολογικό μου είπαν αν δώσω πρωί αίμα θα είναι έτοιμα το απόγευμα της επόμενης! Οπότε επειδή αυτοί θα είναι κλειστά 24 του μήνα θα μπει κατάψυξη το δείγμα γιατί δε θα προλάβουν καν να το ξεκινήσουν και επειδή είναι πολλές αργίες μαζεμένες θα έχω αποτελέσματα με την καινούργια χρονιά!! Στο δεύτερο που πήρα τηλέφωνο τώρα το απόγευμα μου είπαν πως καλώς εχόντων των πραγμάτων εφόσον θα είναι ανοιχτά 24 του μήνα θα προλάβουν να μου έχουν τα αποτελέσματα τότε και αν όχι θα τα έχω την Παρασκευή 27. Οπότε με βλέπω να πηγαίνω εκεί τελικά!

 


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι ανησυχώ ότι θα πάω πολύ νωρίς. Αν τυχόν είναι μικρότερο το μωράκι από ότι υπολόγισε ο γιατρός? Θα είμαι οριακά γιατί υποτίθεται πάω στις 11εβδ.+4.Μήπως μου πει να ξαναπάω? Κ ποτε θα ξαναπάω, μετά πέφτουν οι γιορτές.

Πάντως κορίτσια για την αιματολογική εξέταση να πάτε σε ένα δοκιμασμένο μικρόβιολογικο εργαστήριο που εμπιστεύεστε κ ας καθυστερήσει λίγο το αποτέλεσμα. Μήπως να ρωτήσετε αν το ιατρείο που θα πατε συνεργάζεται με κάποιο μικρόβιολογο ώστε να βγουν πιο γρήγορα τα αποτελέσματα? 


b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Gigi μου διάβασα πως από τις 11 εβδομάδες και μετά είναι οκ! Πιστεύω πως αν θα είναι πολύ μικρό το μωράκι σου ίσως σου πει να το αφήσετε και να σε δει πάλι μετά τα Χριστούγεννα. Όπως και να έχει ο γιατρός νομίζω δεν θα το ρισκάρει να μην δει κάτι σωστά.

Εγώ και τα δύο μικροβιολογικα εργαστήρια που ρώτησα είναι πολύ αξιόπιστα, θα ρωτήσω βέβαια και στον γιατρό τη γνώμη του. 


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, "Gigi" είπε:

Εγώ πάλι ανησυχώ ότι θα πάω πολύ νωρίς. Αν τυχόν είναι μικρότερο το μωράκι από ότι υπολόγισε ο γιατρός? Θα είμαι οριακά γιατί υποτίθεται πάω στις 11εβδ.+4.Μήπως μου πει να ξαναπάω? Κ ποτε θα ξαναπάω, μετά πέφτουν οι γιορτές.

Πάντως κορίτσια για την αιματολογική εξέταση να πάτε σε ένα δοκιμασμένο μικρόβιολογικο εργαστήριο που εμπιστεύεστε κ ας καθυστερήσει λίγο το αποτέλεσμα. Μήπως να ρωτήσετε αν το ιατρείο που θα πατε συνεργάζεται με κάποιο μικρόβιολογο ώστε να βγουν πιο γρήγορα τα αποτελέσματα? 

Καλημέρα @"Gigi". Η αυχενική διαφάνεια γίνεται μεταξύ της 11ης και 14ης εβδομάδας.Όπου 11η είναι 10+ και 14η 13+  ή αλλιώς όταν το μήκος του εμβρύου είναι από 45 μέχρι 84 χιλιοστά.

Κορίτσια μου όταν λέμε οτι βρισκόμαστε πχ. στην 12η εβδομάδα αυτό σημαίνει ότι είμαστε 11 εβδ.+ x μέρες απο την τελευταία μας περίοδο.Όταν είμαστε για παράδειγμα 11 εβδ. και 2 ημερών διανύουμε την 12η εβδομάδα.

Οι γιατροί μας είναι πιστοποιημένοι για την εξέταση και γνωρίζουν καλά το χρονικό παράθυρο που γίνεται η εν λόγω εξέταση.Ο δικός μου γιατρός ιδανικά μου πρότεινε την 12η αλλά η εξέταση γίνεται με ασφάλεια μέσα στο χρονικό διάστημα που ανέφερα παραπάνω.

Μακάρι να έχουμε όλες καλά αποτελέσματα:).

  • Μου αρέσει 3

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Arabella σε έχουμε τρελλανει με τις εβδομάδες κ τους μήνες.. Χαχα! Δε λέμε να καταλάβουμε πια έλεος! 

Πως είστε κορίτσια σήμερα? Εγώ πολύ καλά! Χθες το απόγευμα μόλις ξεκίνησε η ανακατωσουρα πήρα κ τα χάπια που προτάθηκαν με το τζιντζερ. Τα navatac. Ο γιατρός μου είπε μπορώ να δοκιμάσω. Δε ξέρω αν ήταν τυχαίο πάντως νομίζω ήταν πολύ ήπια τα συμπτώματα μέχρι το βράδυ. Επίσης ήθελα να σας ρωτήσω από χάπια βιταμίνες κλπ παίρνετε κάτι? 

  • Μου αρέσει 2

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το φολικό οξύ παίρνω από την αρχή και σκεφτόμουν μήπως θα ήταν καλά να πάρω καμιά πολυβιταμινη από αυτές που είναι για εγκύους αλλά απ' ότι κατάλαβα ο γιατρός μου δεν είναι υπέρ.. θα τον ρωτήσω πάλι τη Δευτέρα που θα πάω.

 

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα καλοκαιρινες μανουλες,, εγω σημερα εχω υπερηχο και λογικα θα μου πει και ποτε να κανουμε την αυηχενικη.. απο φαρμακα λογω εξωσωματικης παιρνω αρκετα.. φολικο προγεστερονη σαλοσπιπ και ινοχεπ και βιταμινη D που την επαιρνα ουτως η αλλως 

  • Μου αρέσει 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βιταμίνη d ποια παίρνεις Τζίνα? Εγώ πηρα μόνη μου την πρωτοβουλία να πάρω d και β12 γιατί ο γυναικολογος μου τις θεωρεί περιττές, δεν μου τις έγραψε καν αυτές τις 2 αλλά εγώ τις έκανα κ έχω ανεπάρκεια.αντίθετα ο παθολόγος μου είπε ότι είναι βασικές κ πρέπει να είναι καλές στην εγκυμοσυνη. Τώρα παρήγγειλα solgar. 

Καλά αποτελέσματα στον γιατρό! Πες μας τα νέα σου όταν μπορέσεις!! 


b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια..εγώ χθες είχα γιατρό είμαι 10+4 .όλα ήταν πολύ καλά είχε 171 παλμούς το μικρακι μου κι ο γιατρός μου είπε ότι βλέπει ότι πάμε για αγορακι...άραγε δεν είναι νωρίς για να το πει;αυχενική έχω στις 31 του μήνα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!

Εγώ παίρνω το φολλικο οξύ τα κλασσικά ουτρο το χάπι που ρυθμίζει το ζάχαρο,τ4, ασβέστιο,σίδηρο,παιδικη ασπιρίνη.

Να σας πω την Αλήθεια χάρηκα που σχεδόν από την αρχή μου έδωσε σίδηρο και ασβέστιο γιατί ο προηγούμενος 3 λαλουν. Τα υπόλοιπα μου είπε ο ενδοκρινολογος να τα παρω.

D3 είχα και εγώ χαμηλη πριν την εγκυμοσύνη και είχα πάει για 2 μήνες.

Αύριο έχουμε ραντεβού και θα μου πει ποτέ θα κάνω Αυχενική.

Εύχομαι σε όλες τα αποτελέσματα να είναι τέλεια!

  • Μου αρέσει 2

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kάλησπερα κ από μένα κορίτσια μου,Εγώ έχω Αυχενική στις 30 που θα είμαι 12 εβδομάδων ακριβώς..  άντε άντε να δούμε.. να φανταστώ ότι εκεί που σε στέλνουν για Αυχενική σου κάνουν κ την αιμοληψίας ετσι;!;! Γιατί ο γιατρός μου δεν μου είπες να πάω κάπου αλλού για αίμα.. Από φαρμακακια παίρνω τα εξής :σίδηρο ασβέστιο μαγνήσιο φυλλικο κ μια πολυβιταμινη τα οποία τα ξεκίνησα αυτήν την εβδομάδα που ειμαι 10+ εβδομάδων, εκτός απ την πολυβιταμινη που την παίρνω απ την αρχή που ξεκίνησα διαδικασίες εξωσωματικής! 

  • Μου αρέσει 2

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!Εγώ παίρνω φολικό οξύ, το οποίο είχα αρχίσει πριν μείνω έγκυος και θυροξίνη καθώς ενώ δεν έχω πρόβλημα με τον θυρεοειδή μου, στην εγκυμοσύνη

λόγω της ορμονικής μεταβολής ζορίζεται. Είχα πάρει και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη και το σταμάτησα μετά τη γέννα αφού επανήλθα ορμονικά. Δεν ξέρω αν στην πορεία χρειαστεί να πάρω κάτι άλλο, θα δείξει. Άντε κορίτσια μου λίγο μας έμεινε να περάσει το 1ο τρίμηνο να χαλαρώσουμε, να αρχίσουμε να τα νιώθουμε κιόλας!Ανυπομονώ :D

  • Μου αρέσει 3

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...