Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, "Gigi" είπε:

Τζίνα μου πολλοί αναλαμβάνουν να κάνουν αυχενική αλλά δεν έχουν πιστοποίηση. Βεβαιώσου καλύτερα. 

θα ρωτησω μια φιλη μου που εχουμε τον ιδιο γιατρο και εκανε 2 παιδια.. το εχω ενα αγχος αλλα απο την αλλη λεω ειναι πολυ υπευθυνος γιατρος ξερει οτι ειμαι απο εξωσωματικη δεν νομιζω να το ρισκαρει..και δεν νομιζω να ειναι στην μεση τα λεφτα γιατι τον ρωτησα για την τιμη και μου ειπε οσα με παιρνει σε καθε υπερηχο


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι που μπορεί να ακουστεί και λίγο αστείο αλλά έχω φάει ένα σκάλωμα; Τελικά πώς μετράμε τις εβδομάδες; Η εβδομάδα της τελευταίας περιόδου θεωρείται η εβδομάδα 0; 


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Τζίνα μου μην αγχώνεσαι καθόλου. Αν τον εμπιστεύεσαι τόσο θα είναι όλα εντάξει. Υπάρχει λίστα με τα ονόματα τους . Κάνε μια αναζήτηση κ θα την βρεις πολύ ευκολα. 

FofiK ξεκινάς να μετράς από την τελευταία περίοδο. Μπορεί να δεις κ τι μέρα ήταν ώστε να ξέρεις ποια μέρα αλλάζεις εβδομάδα.

Έχει και κάποιες εφαρμογες εγκυμοσυνης. Έχει κατεβάσει κάποια καμία καλή? 


b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, "Gigi" είπε:

Τζίνα μου μην αγχώνεσαι καθόλου. Αν τον εμπιστεύεσαι τόσο θα είναι όλα εντάξει. Υπάρχει λίστα με τα ονόματα τους . Κάνε μια αναζήτηση κ θα την βρεις πολύ ευκολα. 

FofiK ξεκινάς να μετράς από την τελευταία περίοδο. Μπορεί να δεις κ τι μέρα ήταν ώστε να ξέρεις ποια μέρα αλλάζεις εβδομάδα.

Έχει και κάποιες εφαρμογες εγκυμοσυνης. Έχει κατεβάσει κάποια καμία καλή? 

Έχω τη Flo, που τη χρησιμοποιούσα και όταν είχα περίοδο, αλλά με δείχνει μια βδομάδα μεγαλύτερη από αυτή που μου έχουν σημειώσει στους υπερήχους και τις δύο φορές, και μου έχει βγάλει Πητ μια βδομάδα αργότερα από αυτή που μου έδωσε ο γιατρός, για αυτό μπερδεύτηκα.


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

22 ώρες πρίν, Τζινα38 είπε:

εγω εχω ραντεβου την πεμπτη αλλα επειδη αυχενικη θα μου κανει ο γιατρος μου δεν εχω κλεισει ακομα ραντεβου... λογικα θα μου πει την πεμπτη ποτε να παω εγω υπολογιζω            30-31/12 ή 3-4/1 με βαση τις εβδομαδες που πρεπει να γινει.!

εσεις σε πια βδομαδα θα ειστε οταν κανετε την αυχενικη?

Εγώ θα είμαι 12 εβδομάδων ακριβώς και εχω κλείσει στις 30/12.Κι εμείς συμβαδίζουμε σε ημερομηνίες από οτι εχω δεί στο πινακάκι!!!:)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τις όμορφες μανούλες του καλοκαιριού!Πως μου είστε; 

Εγώ εδώ και δύο μέρες είμαι καλύτερα σε ότι αφορά το στομάχι μου.Όλα τα υπόλοιπα παραμένουν(στήθος, κούραση, νύστα κλπ).Μεθαύριο έχω γιατρό και είμαι μέσα στην τρελή χαρά.Εντάξει έχω και λίγο άγχος αλλά το ελέγχω.Εγώ θα χαλαρώσω μετά το πέρας του 1ου τριμήνου.

Απο apps εγώ έχω την "pregnancy week by week" και μου αρέσει πολύ.

Αυχενική θα κλείσω μεθαύριο και θα την κάνω 11+3 δηλ. στην 12η εβδομάδα.Θα μου την κάνει ο γυναικολόγος μου, ο οποίος έχει την πιστοποίηση.

  • Μου αρέσει 1

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ioannababy είπε:

Εγώ θα είμαι 12 εβδομάδων ακριβώς και εχω κλείσει στις 30/12.Κι εμείς συμβαδίζουμε σε ημερομηνίες από οτι εχω δεί στο πινακάκι!!!:)

Καλησπέρα κορίτσια! Κι εγω συμβαδιζω με εσάς κι έχω προβληματιστεί ελαφρώς γιατί έχω κλείσει στις 8/1 και δε ξέρω μήπως είναι αργά. Ήθελα νωρίτερα αλλα δεν είχε λόγω γιορτών κλπ. Ο γιατρός είχε δώσει "παράθυρο" μέχρι τις 14...


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα είμαι 12 ακριβώς και τη Δευτέρα που έχω αυχενική 12+5! Τώρα έχω το θέμα τι θα γίνει με τις αιματολογικές και τα αποτελέσματα γιατί το ένα εργαστήριο που πηγαίνω συνήθως θα είναι κλειστό από 24 του μήνα οπότε αν έχουν βγει θα τα πάρω Παρασκευή 27 αλλιώς με τη νέα χρονιά μου είπαν και βρε κορίτσια δεν θέλω να είμαι τόσες μέρες στην αγωνία.. δεν ξέρω τι θα κάνω!

@Ioannababy εσύ που θα κάνεις 30 του μήνα έχεις θέμα με τα αποτελέσματα λόγω αργιών??


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vila είπε:

Εγώ σήμερα είμαι 12 ακριβώς και τη Δευτέρα που έχω αυχενική 12+5! Τώρα έχω το θέμα τι θα γίνει με τις αιματολογικές και τα αποτελέσματα γιατί το ένα εργαστήριο που πηγαίνω συνήθως θα είναι κλειστό από 24 του μήνα οπότε αν έχουν βγει θα τα πάρω Παρασκευή 27 αλλιώς με τη νέα χρονιά μου είπαν και βρε κορίτσια δεν θέλω να είμαι τόσες μέρες στην αγωνία.. δεν ξέρω τι θα κάνω!

@Ioannababy εσύ που θα κάνεις 30 του μήνα έχεις θέμα με τα αποτελέσματα λόγω αργιών??

αργουν να βγουν τα αποτελεσματα?εμενα μου ειπε ο γιατρος μου οτι οι αιματολογικες πρεπει να γινουν την ιδια μερα


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δίνεις αίμα την ίδια μέρα εννοείται αλλά το αποτέλεσμα μου είπαν από το μικροβιολογικό βγαίνει μετά από μια ή δύο μέρες.. ίσως στις πιο μεγάλες πόλεις να βγαίνει και πιο γρήγορα δεν ξέρω..

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Vila είπε:

Δίνεις αίμα την ίδια μέρα εννοείται αλλά το αποτέλεσμα μου είπαν από το μικροβιολογικό βγαίνει μετά από μια ή δύο μέρες.. ίσως στις πιο μεγάλες πόλεις να βγαίνει και πιο γρήγορα δεν ξέρω..

αααααα ειχα την εντυπωση οτι εισαι απο αθηνα


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...