Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου όλα καλά με το μωράκι μας!! Μια χαρά η αυχενική και περιμένουμε τα αποτελέσματα της αιματολογικής! Έχουμε ένα γλυκουλικο αγοράκι ❤️

@foroulina πολύ χάρηκα και με τα δικά σου αποτελέσματα! Δεν είδατε φύλο εσείς??

6 ώρες πρίν, noni90 είπε:

Γεια σας κοριτσια!!! Ειμαι λιγο πιο πισω απο εσας, η πητ μου ειναι 8-8 αν ολα πανε καλα, ομως δεν νομιζουμε οτι θα φτασω ως εκει, καθως και στο πρωτο μου αγορακι με επιασαν οι πονοι κ γεννησα στις 38 εβδομαδες... Η γιατρος υπολογιζει τελη Ιουλιου οποτε πηρα το θαρρος να σας γραψω :) 

Καλώς ήρθες @noni90 , με το καλό και το δεύτερο σου παιδάκι!! Εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε παρεούλα!!

  • Μου αρέσει 6

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Vila τέλεια!!Πολυ χάρηκα!

Όχι αγάπη.δεν ανέφερε τπτ για για φύλο αλλά ούτε και ρώτησα...είχα τόσο άγχος να πάνε όλα καλά που δεν μου πέρασε καν από το μυαλό.

  • Μου αρέσει 1

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

@foroulina @Vila μπράβο κορίτσια πολύ ευχάριστα τα νέα σας!! Με το καλό και οι υπόλοιπες!! :-D Εμείς αργούμε λίγο έχουμε κλείσει ραντεβού στις 8. @Vila δεν ήξερα ότι μπορεί να φανεί και το φύλο στην αυχενική! Μακάρι να το δούμε κι εμείς! Με το καλό να ρθει ο μπεμπακος σας!!:)

  • Μου αρέσει 3

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vila είπε:

Κορίτσια μου όλα καλά με το μωράκι μας!! Μια χαρά η αυχενική και περιμένουμε τα αποτελέσματα της αιματολογικής! Έχουμε ένα γλυκουλικο αγοράκι ❤️

@foroulina πολύ χάρηκα και με τα δικά σου αποτελέσματα! Δεν είδατε φύλο εσείς??

Καλώς ήρθες @noni90 , με το καλό και το δεύτερο σου παιδάκι!! Εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε παρεούλα!!

Συγχαρητήρια!!! Όλα καλά θα πάνε και με τις αιματολογικες!!! Δύο αγοράκια μέχρι στιγμής στην παρέα!! Με το καλό!! Μήπως θυμάσαι πόσους παλμούς είχε το μωράκι;; γιατί εμάς είχε 154 και μ φάνηκαν λίγοι αλλά ο γιατρός είπε ότι είναι μια χαρά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Katerinasam 152! Όχι μην ανησυχείς είναι λογικό σιγά σιγά να πέφτουν οι παλμοί!

@FofiK απ' ότι κατάλαβα αν είναι αγοράκι μπορεί να σου το πει με μεγαλύτερη σιγουριά!

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω σας έδωσε dvd της αυχενικής ο γιατρός?


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Είμαι μόλις 7 βδομαδων είναι νωρίς ακόμα αν κ ελπίζω να πάει καλά! Η αλήθεια είναι πως στο πρώτο τρίμηνο μέχρι την αυχενική το άγχος είναι μεγάλο! Ειτε είναι η πρώτη φορά είτε η χιλιοστή! Μακαρι να πάνε όλα καλά και εύχομαι σε όλες υγιείς και ανέφελες εγκυμοσύνες με γερά μωράκια!

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vila είπε:

@Katerinasam 152! Όχι μην ανησυχείς είναι λογικό σιγά σιγά να πέφτουν οι παλμοί!

@FofiK απ' ότι κατάλαβα αν είναι αγοράκι μπορεί να σου το πει με μεγαλύτερη σιγουριά!

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω σας έδωσε dvd της αυχενικής ο γιατρός?

Όχι μόνο CD με φωτογραφίες όπως αυτές του υπερηχου αλλά σε ηλεκτρονική μορφή 

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες noni90!! Καλή εγκυμοσύνη να έχεις!! Κ εγώ 8/7 έχω ΠΗΤ αλλά αν κρίνουμε απο τις 2 προηγούμενες γέννες μου θα γεννήσω νωρίτερα. Ο ένας στις 36 εβδομάδες κ ο άλλος 38.

Vila mou και Foroulina τέλεια τα νέα σας χαίρομαι πολύ!!! Άκουσα κ άλλη εγκυμοσύνη τώρα προσφατα κ είναι κ αυτό αγόρι! Ωχ ωχ ωχ αγορομηνας.. Ο άντρας μου θα πάθει σοκ χάχα!! Με το καλό όλα τα μωράκια μας κορίτσια!! Να είναι γερά! Κ μένα βγήκε η αιματολογική το πρωί. Όλα καλά ευτυχώς. Επίσης για το Dvd.. Οχι δεν πήραμε. Μου έστειλε φώτο στο email μου αυτή τη φορά. 

Katerinasam εμένα είχε 175 αλλά σχολίασε ο γιατρός ότι είναι φυσιολογικοί χτυποι κ όσο μεγαλώνει αναμένουμε να κατέβουν. Δεν ρώτησα τπτ παραπάνω όμως. 

  • Μου αρέσει 5

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!

 

@noni90 καλώς όρισες στην φανταστική ομαδούλα μας!Σου εύχομαι μια ανέφελη εγκυμοσύνη και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου ένα υγιές μωράκι!

@foroulina , @Vila και @gigi χάρηκα πολύ με τα νέα σας!Μπράβο κορίτσια μου!Μακάρι όλες να έχουμε αντίστοιχα καλά αποτελέσματα. 

Σε ότι αφορά το φύλο, στην πρώτη μου εγκυμοσύνη το είχαμε δει κι εμείς στην αυχενική. Βέβαια η μανούλα το ήξερε απο πριν ότι θα είναι αγοράκι, μου το φώναζε το ένστικτό μου χαχαχα. Ανυπομονώ για την αυχενική αλλά λόγω  των γιορτών σκέφτομαι οτι θα περάσουν οι μέρες ευχάριστα και γρήγορα.

Όσες έχετε νήπια στο σπίτι πως τα πηγαίνετε με τις ιώσεις? Ο γιος μου ευτυχώς ακόμη δεν μου έχει αρρωστήσει κι ελπίζω να περάσουμε ήρεμο χειμώνα. Εγώ κλασικά είμαι με ένα αντισηπτικό στο χέρι :) και προσπαθώ όσο μπορώ να προστατευτώ. 

  • Μου αρέσει 2

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Arabella μου κ εμείς μέχρι στιγμής δεν αρρωστησαμε. Τώρα έχει πιάσει τρελλος αέρας κ κρύο εδώ στη Θεσσαλονίκη κ τους πήρε ο μπαμπάς τους να πάνε να τον καμαρωσουν στο μπάσκετ! Θα περπατησουν κ λίγο κ ανησυχώ μη μου κρυωσουν χριστουγεννιατικα.Κάνα 2-3 φορές ως τώρα ο μικρός ξύπνησε με πολυ βήχα ξερό κ μυξουλες κ αμέσως του έδωσα πρόπολη κ ως το βράδυ δεν ξαναεβηξε. Μου το έλεγαν κ δεν το πίστευα. Αλλά 3 φορές σίγουρα δεν ήταν σύμπτωση. Να το έχεις στο νου σου. 


b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, FofiK είπε:

@foroulina @Vila μπράβο κορίτσια πολύ ευχάριστα τα νέα σας!! Με το καλό και οι υπόλοιπες!! :-D Εμείς αργούμε λίγο έχουμε κλείσει ραντεβού στις 8. @Vila δεν ήξερα ότι μπορεί να φανεί και το φύλο στην αυχενική! Μακάρι να το δούμε κι εμείς! Με το καλό να ρθει ο μπεμπακος σας!!:)

αχ και εγω στις 7 του μηνα..!!! δεν περνανε οι ατιμες χαχαχα...με το καλο να κανουμε και εμεις τις αυχενικες.. @Vila τι ωραια νεα και τι καλα μαθατε και φυλο.!κοριτσια σε ποση ωρα τελειωσατε  την εξεταση..


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , "Gigi" είπε:

Arabella μου κ εμείς μέχρι στιγμής δεν αρρωστησαμε. Τώρα έχει πιάσει τρελλος αέρας κ κρύο εδώ στη Θεσσαλονίκη κ τους πήρε ο μπαμπάς τους να πάνε να τον καμαρωσουν στο μπάσκετ! Θα περπατησουν κ λίγο κ ανησυχώ μη μου κρυωσουν χριστουγεννιατικα.Κάνα 2-3 φορές ως τώρα ο μικρός ξύπνησε με πολυ βήχα ξερό κ μυξουλες κ αμέσως του έδωσα πρόπολη κ ως το βράδυ δεν ξαναεβηξε. Μου το έλεγαν κ δεν το πίστευα. Αλλά 3 φορές σίγουρα δεν ήταν σύμπτωση. Να το έχεις στο νου σου. 

@"Gigi" μου είσαι συμπατριώτισσα; Αχ...Θεσσαλονίκη είσαι μια στον κόσμο...δεν είναι άλλη.

Ελπίζω  να περάσει ο Χειμώνας χωρίς να αρρωστήσουμε.Να σε ρωτήσω, στα μικρά ποιο σκεύασμα πρόπολης δίνεις; Πήραμε ένα το καλοκαίρι που ήμασταν Ελλάδα αλλά είναι σκέτο αλκοόλ και τελικά το πίνει ο άνδρας μου, δεν δώσαμε στον μικρό.Υπάρχει κάποιο για παιδάκια;


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Arabella είπε:

@"Gigi" μου είσαι συμπατριώτισσα; Αχ...Θεσσαλονίκη είσαι μια στον κόσμο...δεν είναι άλλη.

Ελπίζω  να περάσει ο Χειμώνας χωρίς να αρρωστήσουμε.Να σε ρωτήσω, στα μικρά ποιο σκεύασμα πρόπολης δίνεις; Πήραμε ένα το καλοκαίρι που ήμασταν Ελλάδα αλλά είναι σκέτο αλκοόλ και τελικά το πίνει ο άνδρας μου, δεν δώσαμε στον μικρό.Υπάρχει κάποιο για παιδάκια;

και εγω θεσσαλονικια.!!!!

  • Μου αρέσει 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τζινα38 είπε:

@Vila τι ωραια νεα και τι καλα μαθατε και φυλο.!κοριτσια σε ποση ωρα τελειωσατε  την εξεταση..

Περίπου μισή ώρα κράτησε εμάς! 

Κορίτσιαααααα χαμός με βόρεια Ελλάδα στην ομάδα μας! Κι εγώ κοντά στη Θεσσαλονίκη είμαι!!

Σας ξεκίνησαν σίδηρο και ασβέστιο??? Εμένα από σήμερα μου τα έδωσε! Άντε να δούμε πως θα μου κάτσουν

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...