Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Tegan  μου ζηλεύω!! Θέλω κ γω να πάω στο γιατρό!!! Χαχα! Μπράβο χαίρομαι που όλα είναι καλά! 

Katerina Sam εσύ θα είσαι η πρώτη λοιπόν! Με το καλό!! Εγώ θα πάω απόγευμα. Τα αποτελέσματα βγαίνουν εκείνη την στιγμή. Πρέπει όμως να βγουν κ οι αιμοτολογικες για να έχουν ολοκληρωμένη εικονα. Το τεστ PAPP-A δηλ. Εμένα μου είπε να πάω 1-2ωρες πιο πριν να δώσω αίμα κ μετά αυχενική. 

Vila μου μια χαρά θα είσαι. Μέχρι τις 14 εβδομάδες γίνεται.εγω θα πάω νωρίς γιατί όπως σας είπα είχα πρόβλημα αραιομηνορροιας. Τελευταία περίοδος δηλ ήταν 6/09!που φυσικά δεν συμπίπτει με τπτ με την ηλικία του μωρου. Με βάση τις μετρήσεις τελευταια περίοδο έπρεπε να έχω 30/09 αλλά στην αυχενική θα ξεκαθαρίσει.αρα μου την έβαλε στις 11,5 εβδομάδες για να είμαστε μέσα σε όλες τις ημερομηνίες.χάος!

Κοριτσια χάος κ στο σπίτι. Άρχισε να φαίνεται πλέον ότι Κάνω όσα βλέπει η πεθερά!! Την Παρασκευή θα έρθει η κοπέλα να με βοηθήσει με τις δουλειές γιατί δε πάει άλλο. Κ κάνει κ ένα σωρό πράγματα κ ο άντρας μου καλά να είναι! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 47 λεπτά , Vila είπε:

Άντε κορίτσια μου με το καλό οι αυχενικες να μας πείτε εμπειρίες! Λέτε βρε κορίτσια να με έβαλε αργά εμένα αυχενική? Έχω Πητ πρώτη από όλες και με έχει βάλει πιο μετα από εσάς τη Δευτέρα.. προβληματίστηκα.

πινακακι ΠΗΤ   :wub:

Γράφω όσες έχετε ανάφερει ημερομηνία και περιμένω και από τις υπόλοιπες! 

@Vila 01/07

@Katerinasam 04/07

@Biky3 06/07

@"Gigi" 08/07

@foroulina 10/7

@Emma9 12/7

@FofiK 13/07

@Ioannababy 14/07

@tzina_liana 14/07

@Marva617/07

@Αντζελίνα 30 18/07

@Arabella 21/07

@Giwta1411 21/07

@kerasia93 26/07

Με το καλό να τα πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας!! ❤️

Μην αγχώνεσαι καθόλου. 11η-13η εβδομάδα γίνεται η αυχενικη για να είναι το έμβρυο περίπου 5 - 6 εκατοστά. Κι εμενα την Δευτέρα μου είπε αλλά επειδή δεν μπορούσε ο σύζυγος θα το κάνουμε Παρασκευή. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πινακακι ΠΗΤ   :wub:

Γράφω όσες έχετε ανάφερει ημερομηνία και περιμένω και από τις υπόλοιπες! 

@Vila 01/07

@Katerinasam 04/07

@Biky3 06/07

@"Gigi" 08/07

@foroulina 10/7

@Emma9 12/7

@FofiK 13/07

@Ioannababy 14/07

@tzina_liana 14/07

@Marva617/07

@Αντζελίνα 30 18/07

@Arabella 21/07

@Giwta1411 21/07

@kerasia93 26/07

@Tegan 26/07

Με το καλό να τα πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας!! ❤️

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Tegan είπε:

Γεια σας κορίτσια! Κ γω σήμερα είδα το μπεμπακι μου άκουσα κ καρδούλα! Κ γω 26-7 τελικά ,είναι μια βδομάδα μικρότερο απ' την ημερομηνία που έδινε η τελευταία περίοδος. Όλα καλά να μας πάνε, να ναι αυτό το δώρο μας φέτος τα Χριστούγεννα!

Ναι ναι στην αυχενική εκείνη την ώρα κάνει τις μετρήσεις κ στο τέλος στα δίνει όλα μαζεμένα ,σου δίνει κ το βιντεάκι, νομίζω κ αυχενική δηλαδή ότι παίρνεις το dvd σου...με το καλό!!

Συγχαρητήρια!!! Άραγε στην αυχενική αν υπάρχει κάποια ανωμαλία φαίνεται από τα αποτελέσματα η αν σου το λέει ο υπέρηχογραφιστης;; 

Link to comment
Share on other sites

 

2 ώρες πρίν, Katerinasam είπε:

Καλημέρα κορίτσι!! Κι εγώ την Παρασκευή το πρωί έχω αυχενικη!!Άραγε τα αποτελέσματα θα μας τα πουν την ίδια ημέρα;; Καλά μας αποτελέσματα!! 

Κι εγώ Παρασκευή πρωί θα κάνω Αυχενική! Την ίδια μέρα δίνεις και αίμα από τον υπέρηχο φαίνονται κάποια πράγματα και από τις αιματολογικές κάποια άλλα. Αλλά του αίματος βγαίνουν την επόμενη...

  • Ευχαριστώ 1

Qnwvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Katerinasam είπε:

Συγχαρητήρια!!! Άραγε στην αυχενική αν υπάρχει κάποια ανωμαλία φαίνεται από τα αποτελέσματα η αν σου το λέει ο υπέρηχογραφιστης;; 

Σου εξηγεί όλα όσα βλέπει εκείνη την ώρα. Εσύ βλέπεις το μωράκι σου κ αυτός σου λέει ταυτοχρονα τα πάντα και κάνει τις μετρήσεις του. επίσης μπορεί να χρειαστεί να βγεις έξω κ να ξαναμπείς σε λίγη ωρα γιατί κάποιες φορές θέλουν να δουν κάτι κ η θέση του μωρου δε βοηθάει. Απλά στο τέλος βγαίνουν στον υπολογιστή κ τα ποσοστά. 


b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, "Gigi" είπε:

Σου εξηγεί όλα όσα βλέπει εκείνη την ώρα. Εσύ βλέπεις το μωράκι σου κ αυτός σου λέει ταυτοχρονα τα πάντα και κάνει τις μετρήσεις του. επίσης μπορεί να χρειαστεί να βγεις έξω κ να ξαναμπείς σε λίγη ωρα γιατί κάποιες φορές θέλουν να δουν κάτι κ η θέση του μωρου δε βοηθάει. Απλά στο τέλος βγαίνουν στον υπολογιστή κ τα ποσοστά. 

Ευχαριστώ πολύ. Μου είπαν μια ώρα πριν να φάω μια σοκολάτα γιατί βοηθάει στο να κινείται το έμβρυο και να μπορούν να το δουν καλύτερα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerinasam είπε:

Ευχαριστώ πολύ. Μου είπαν μια ώρα πριν να φάω μια σοκολάτα γιατί βοηθάει στο να κινείται το έμβρυο και να μπορούν να το δουν καλύτερα 

Γεια σας κορίτσια! Εγώ θα είμαι στη 13 εβδομάδα όταν κάνω την αυχενική. @Katerinasam εμένα μου ειπαν το ακριβώς αντίθετο, να μη φάω σοκολάτα για να μην είναι υπερκινητικο!

 


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, FofiK είπε:

Γεια σας κορίτσια! Εγώ θα είμαι στη 13 εβδομάδα όταν κάνω την αυχενική. @Katerinasam εμένα μου ειπαν το ακριβώς αντίθετο, να μη φάω σοκολάτα για να μην είναι υπερκινητικο!

 

Ωχ λες;;; Βασικά μου το είπε και ο γυναικολόγος και αυτός που θα μου κάνει τον υπέρηχο, αλλά θα ρωτήσω και μια φίλη μου που γέννησε πρόσφατα γιατί η νύφη μου όταν ήταν έγκυος στην ανηψια μου είχε πάθει αυτό που αναφέρεις. Το μωρό ήταν υπερκινητικο και οι μετρήσεις έγιναν κατά προσέγγιση... 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως κ στις 2 εγκυμοσύνες μου, είτε στην αυχενική είτε στην Β επιπεδου χρειάστηκε να μου πουν να βγω έξω για να αλλάξει θέση το μωρό γιατί τη μία φορά δεν μπορούσε να μετρήσει για παράδειγμα τα δαχτυλάκια.μου είχε πει λοιπόν κ τις 2 φορές να φάω σοκολάτα, να πιω χυμό κ να ξαναμπω

Κορίτσια μόλις μου θύμισε ο άντρας μου ότι στον μικρό μας έβγαλε 2 φορές έξω στην Β επιπεδου. Κοιμόταν το μωρό???? Δεν μπορούσε να μετρήσει τπτ από την μια μεριά. Μέχρι κ στα goodys είχα πάει.. Χαχα! Βρε φάτε ότι βρείτε να είναι ζωηρά αλλιώς θα ξημερωθουμε! Φαντάζομαι ότι αυτό το κατά προσέγγιση θα ήταν εντός ορίων ή δεν ξέρω κ εγώ τι άλλο. Αλλιώς πραγματικά δεν σαφηνουν να φύγεις. Αυτό που σας περιγράφω είχε συμβεί κ σε άλλες κοπέλες εκείνη τη μέρα. Μπαινοβγαιναμε μέχρι να δει ο γιατρός αυτά που έπρεπε. 

  • Ευχαριστώ 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, "Gigi" είπε:

Εμένα πάντως κ στις 2 εγκυμοσύνες μου, είτε στην αυχενική είτε στην Β επιπεδου χρειάστηκε να μου πουν να βγω έξω για να αλλάξει θέση το μωρό γιατί τη μία φορά δεν μπορούσε να μετρήσει για παράδειγμα τα δαχτυλάκια.μου είχε πει λοιπόν κ τις 2 φορές να φάω σοκολάτα, να πιω χυμό κ να ξαναμπω

Κορίτσια μόλις μου θύμισε ο άντρας μου ότι στον μικρό μας έβγαλε 2 φορές έξω στην Β επιπεδου. Κοιμόταν το μωρό???? Δεν μπορούσε να μετρήσει τπτ από την μια μεριά. Μέχρι κ στα goodys είχα πάει.. Χαχα! Βρε φάτε ότι βρείτε να είναι ζωηρά αλλιώς θα ξημερωθουμε! Φαντάζομαι ότι αυτό το κατά προσέγγιση θα ήταν εντός ορίων ή δεν ξέρω κ εγώ τι άλλο. Αλλιώς πραγματικά δεν σαφηνουν να φύγεις. Αυτό που σας περιγράφω είχε συμβεί κ σε άλλες κοπέλες εκείνη τη μέρα. Μπαινοβγαιναμε μέχρι να δει ο γιατρός αυτά που έπρεπε. 

Ωραία, άλλο που δεν θέλουμε για μια σοκολατιτσα!! Άραγε το αν ένα έμβρυο είναι ζωηρό και κάποιο άλλο πιο ήσυχο, παίζει ρόλο για την υγεία του;; Δηλαδή αν κάποιο είναι πιο νωθρο σημαίνει ότι πχ κάτι δεν πάει καλά;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerinasam είπε:

Ωχ λες;;; Βασικά μου το είπε και ο γυναικολόγος και αυτός που θα μου κάνει τον υπέρηχο, αλλά θα ρωτήσω και μια φίλη μου που γέννησε πρόσφατα γιατί η νύφη μου όταν ήταν έγκυος στην ανηψια μου είχε πάθει αυτό που αναφέρεις. Το μωρό ήταν υπερκινητικο και οι μετρήσεις έγιναν κατά προσέγγιση... 

ο γυναικολογος σου θα σου την κανει και εσενα την αυχενικη?


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τζινα38 είπε:

ο γυναικολογος σου θα σου την κανει και εσενα την αυχενικη?

Όχι θα πάμε στο λητώ να την κάνουμε που έχει έναν πολύ καλό υπερηχογραφιστη.  Έχει και δικό του ιατρείο. Ο γιατρός σου μπορεί να έχει πιστοποίηση για τέτοιες εξετάσεις, γιατί δεν μπορούν όλοι οι γυναικολόγοι να κάνουν αυτήν την εξέταση 

Link to comment
Share on other sites

Ωωω λέτε να πρέπει να φάω δηλαδή σοκολάτα; Μπερδεύτηκα τωρα!  Η αλήθεια είναι ότι με τα γλυκά για κάποιο περίεργο λόγο δε τα πάω και πολύ καλά τώρα στην εγκυμοσύνη αλλά αν χρειαστεί λιγάκι σοκολάτα θα τη φάω αν είναι. 

  • Μου αρέσει 1

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerinasam είπε:

Όχι θα πάμε στο λητώ να την κάνουμε που έχει έναν πολύ καλό υπερηχογραφιστη.  Έχει και δικό του ιατρείο. Ο γιατρός σου μπορεί να έχει πιστοποίηση για τέτοιες εξετάσεις, γιατί δεν μπορούν όλοι οι γυναικολόγοι να κάνουν αυτήν την εξέταση 

απο οτι μου ειπε μονο την αυχρνικη θα μου κανει αυτος.. 


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...