Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

21 ώρες πρίν, Vila είπε:

Βρε κορίτσια τουλάχιστον εσείς με όλα αυτά το νιώθετε πως είστε εγγυουλες! Εγώ ώρες ώρες λέω σίγουρα είμαι????

Ανυπομονώ για την αυχενική να το δώ το μικρό μου θαυματακι! ❤️

Κι εγώ σε νιώθω..μια από τα ίδια..μόνο υπνηλία..αλλά επειδή έχω έννοια κι για τα άλλα θέματα που σας έχω θίξει..κάνω υπομονή μέχρι την Πέμπτη..αλλά αυτή η αναμονή δεν παλευεται χαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Υπομονή @Αντζελίνα 30 μου!! Όλα μια χαρά θα είναι την Πέμπτη! Θα το δεις! ❤️ Τι ωραία θα ήταν να είχαμε έναν υπέρηχο στο σπίτι και οπότε νιώθουμε την ανάγκη να τα βλέπουμε τα μπεμπακια!! Χαχαχα

 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 2

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κ γω @Αντζελίνα 30 κ @Vila μαζί σας..τόσο καιρό τίποτα ..δεν κατάλαβα ότι είμαι εγκυος..αφού πόσες φορές έγραψα εδώ ότι φοβάμαι ότι κάτι δεν πάει καλά γ να μην έχω τίποτα..τίποτα όταν λέμε αναγουλες κ τέτοια γιατί συχνοουρια πόνος μέση κούραση υπνηλία τα χω..αύριο έχω ραντεβού αλλά εγώ ρε κορίτσια έχω το άλλο εδώ κ δύο μέρες...ελάχιστα καφέ υγρά..κ έχει σφιχτει τόσο το στομάχι μου απ' τη στεναχώρια ..αλλά έχω κ τον μικρό Μ έχω κ τη δουλειά κ το σπίτι κ προσπαθω να μαι νορμαλ.τετοιες ώρες να ξέρετε σκέφτομαι τι ωραία που θα ταν να μιυν παντρεμένη με ένα γυναικολογο:lol:

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Αύριο γιατρουλης @Tegan μου! Θα σε δει και θα σου πει τι είναι τα καφέ υγρά.. και εύχομαι να μην είναι κάτι.. έτσι πιστεύω κιόλας δηλαδή! Το πολύ πολύ ίσως να σου δώσει λίγη προγεστερόνη αλλά κοριτσάκι μου να ξεκουράζεσαι γενικά όσο πιο πολύ μπορείς!


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vila είπε:

Αύριο γιατρουλης @Tegan μου! Θα σε δει και θα σου πει τι είναι τα καφέ υγρά.. και εύχομαι να μην είναι κάτι.. έτσι πιστεύω κιόλας δηλαδή! Το πολύ πολύ ίσως να σου δώσει λίγη προγεστερόνη αλλά κοριτσάκι μου να ξεκουράζεσαι γενικά όσο πιο πολύ μπορείς!

Σ ευχαριστω:wub: αχ πόσο να ξεκουραστείς όταν έχεις κ ένα ανθρωπάκι μικρό...μακάρι να ναι όλα καλά αυριο! Κ όλα καλά για όλες σας!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου Καλησπέρα!έπαθα σήμερα μια λαχτάρα...σηκώθηκα το πρωί με πόνους χαμηλά στην κοιλιά μου και αφου το βράδυ μετα τα μεσάνυχτα  ειχε προηγηθεί ανακατοσούρα και εμετός..εν τω μεταξύ το τελευταιο διάστημα δυσκολεύομαι πολύ στην τουαλέτα και στο πίσω μέρος του μυαλού ήταν μήπως ήταν και αυτό...πήγα τουαλέτα,οτι μπόρεσα δηλαδη αλλά πάλι δεν μου πέρναγε ο πόνος..προσπαθησα να ξαπλωσω να ξεκουραστώ και προς στιγμή ψιλουποχωρησε ..αλλά υπήρχε λίγος πόνος..ανησύχησα πολυ και πήρα τηλεφωνο τον γιατρό για να ελεγξουμε το μωρο  και ευτυχώς με δεχθηκε  άμεσα ...το μωράκι ήταν πολύ καλά κσι η καρδούλα του χτυπούσε ρυθμικά ..ο πιο γλυκός ήχος του κοσμου!! Και καταλήξαμε οτι ήταν μια μικρή κρίση του εντερου ..και τώρα υποθετάκια χαμομηλιού απο σήμερα ...

Εσείς έχετε τέτοια θεματάκια ;;; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ioannababy είπε:

Κορίτσια μου Καλησπέρα!έπαθα σήμερα μια λαχτάρα...σηκώθηκα το πρωί με πόνους χαμηλά στην κοιλιά μου και αφου το βράδυ μετα τα μεσάνυχτα  ειχε προηγηθεί ανακατοσούρα και εμετός..εν τω μεταξύ το τελευταιο διάστημα δυσκολεύομαι πολύ στην τουαλέτα και στο πίσω μέρος του μυαλού ήταν μήπως ήταν και αυτό...πήγα τουαλέτα,οτι μπόρεσα δηλαδη αλλά πάλι δεν μου πέρναγε ο πόνος..προσπαθησα να ξαπλωσω να ξεκουραστώ και προς στιγμή ψιλουποχωρησε ..αλλά υπήρχε λίγος πόνος..ανησύχησα πολυ και πήρα τηλεφωνο τον γιατρό για να ελεγξουμε το μωρο  και ευτυχώς με δεχθηκε  άμεσα ...το μωράκι ήταν πολύ καλά κσι η καρδούλα του χτυπούσε ρυθμικά ..ο πιο γλυκός ήχος του κοσμου!! Και καταλήξαμε οτι ήταν μια μικρή κρίση του εντερου ..και τώρα υποθετάκια χαμομηλιού απο σήμερα ...

Εσείς έχετε τέτοια θεματάκια ;;; 

Είχα κι εγώ την προηγούμενη εβδομάδα αυτό που περιγράφεις... Μέχρι που ξυπνούσα και την νύχτα... και η κοιλιά τούμπανο! Νομίζω είναι φυσιολογικά συμπτώματα και αυτά... Αφού πήγες και είδες το μωράκι όλα καλά !! Θέλει λίγο προσοχή στο τι τρως... Εγώ αύξησα τα φρούτα και βελτιώθηκε η κατάσταση 

  • Μου αρέσει 1

Qnwvp2.png

Link to comment
Share on other sites

νομιζω ολες μας ειχαμε αυτα τα θεματακια.!! εγω ειχα πονο λες και θα μου εκοβαν την κοιλια απο τον αφαλο και κατω.! αυτην την εβδομαδα εχω πολλα αερια λες και τρωω καθε μερα φασολαδα.!

  • Χαχα 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ ναι βρε κορίτσια τρομερή δυσκοιλιότητα.. και τρώω κάθε μέρα δαμάσκηνα ξερά, ακτινίδια, μέλι και άλλα  που υποτίθεται βοηθούν.. έχω ακούσει για μια μαρμελάδα που υπάρχει στα φαρμακεία και σκέφτομαι να ρωτήσω το γιατρό αν επιτρέπεται, έχω ακούσει άπειρες ιστορίες με αιμορροΐδες και τρέμω στην ιδέα!! @Ioannababy να μας πεις εμπειρία από τα υποθετακια μήπως και τα δοκιμάσουμε κι εμείς.


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Από ότι καταλαβαίνω όλες έχουμε δυσκοιλιοτητα αυτή την περίοδο. Κ ακόμα δεν ξεκινήσαμε σίδηρο. Μάλλον όλη αυτή η κοιλιά που βλέπουμε είναι όλη έντερο! Εγώ ακόμα δεν το συζήτησα με τον γιατρό. Δεν έτρωγα κ καλά με τις αναγούλες. Τώρα που είμαι καλύτερα θα το παλέψω. Και τα activia βοηθάνε πολύ. Στην πρώτη εγκυμοσύνη μου είχε πει να προσπαθήσω όσο μπορώ με διατροφή. Για τις πολύ δύσκολες μέρες μου είχε πει υποθετα γλυκερίνης αλλά δεν ήθελα υποθετα εγώ κ μου είχε δώσει duphalac.σιροπι είναι. Επιτρέπεται σε εγκυμοσύνη κ σε παιδάκια είναι γενικά ακίνδυνο. Αλλά αυτό ήταν σχεδόν 10 χρόνια πριν. Τώρα πολύ πιθανό να συστήνουν κ κάτι άλλο. Κορίτσια την Παρασκευή έχω αυχενική! Η πρώτη θα είμαι μαλλον? Δεν το πιστεύω ότι έφτασαν οι μέρες! 


b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Vila είπε:

Αχ ναι βρε κορίτσια τρομερή δυσκοιλιότητα.. και τρώω κάθε μέρα δαμάσκηνα ξερά, ακτινίδια, μέλι και άλλα  που υποτίθεται βοηθούν.. έχω ακούσει για μια μαρμελάδα που υπάρχει στα φαρμακεία και σκέφτομαι να ρωτήσω το γιατρό αν επιτρέπεται, έχω ακούσει άπειρες ιστορίες με αιμορροΐδες και τρέμω στην ιδέα!! @Ioannababy να μας πεις εμπειρία από τα υποθετακια μήπως και τα δοκιμάσουμε κι εμείς.

Καλημέρα κορίτσια μου γλυκά!!λοιπόν ένα έχω να σας πώ και ευτυχώς λύση υπάρχει ...Eva lac υποθετακια χαμομηλιού..χρησιμοποίησα χθες το βράδυ και εδρασε άμεσα ,κάνει για εγκυμονούσες αλλα δεν συνταγογραφεται .Κοστίζει γυρω στα 9 ευρώ και εχει 10 μέσα.Ο γιατρός μου μου είπε μεχρι 2 την ημερα ,συνήθως πρωι _βράδυ. Επιτέλους κοιμήθηκα λιγο πιο ήσυχα χθές!!!!!!:)

Just now, "Gigi" είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Από ότι καταλαβαίνω όλες έχουμε δυσκοιλιοτητα αυτή την περίοδο. Κ ακόμα δεν ξεκινήσαμε σίδηρο. Μάλλον όλη αυτή η κοιλιά που βλέπουμε είναι όλη έντερο! Εγώ ακόμα δεν το συζήτησα με τον γιατρό. Δεν έτρωγα κ καλά με τις αναγούλες. Τώρα που είμαι καλύτερα θα το παλέψω. Και τα activia βοηθάνε πολύ. Στην πρώτη εγκυμοσύνη μου είχε πει να προσπαθήσω όσο μπορώ με διατροφή. Για τις πολύ δύσκολες μέρες μου είχε πει υποθετα γλυκερίνης αλλά δεν ήθελα υποθετα εγώ κ μου είχε δώσει duphalac.σιροπι είναι. Επιτρέπεται σε εγκυμοσύνη κ σε παιδάκια είναι γενικά ακίνδυνο. Αλλά αυτό ήταν σχεδόν 10 χρόνια πριν. Τώρα πολύ πιθανό να συστήνουν κ κάτι άλλο. Κορίτσια την Παρασκευή έχω αυχενική! Η πρώτη θα είμαι μαλλον? Δεν το πιστεύω ότι έφτασαν οι μέρες! 

Η αλήθεια είναι όντως έχουν αλλάξει πολύ τα πράγματα!και εγώ την πάτησα με το εντερακι λόγω των εμετώ και με τις αναγουλες δεν έτρωγα σωστά κσι επαθα αυτή την κρίση που ευτυχώς όπως εγραψα μου δοθηκε λύση άμεσα. Από σήμερα θα βαλω και εγώ πιο πολλά φρούτα στην διατροφή μου  !προς το παρόν μου ειπε αποξηραμενα σύκα και ακτινίδια κάνουν καλό !

Επίσης με το καλό η αυχενική !και μαλλον είσαι από τις πρώτες !θα μας κάνεις το ποδαρικό!!!χαχαχα!:)  

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, "Gigi" είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Από ότι καταλαβαίνω όλες έχουμε δυσκοιλιοτητα αυτή την περίοδο. Κ ακόμα δεν ξεκινήσαμε σίδηρο. Μάλλον όλη αυτή η κοιλιά που βλέπουμε είναι όλη έντερο! Εγώ ακόμα δεν το συζήτησα με τον γιατρό. Δεν έτρωγα κ καλά με τις αναγούλες. Τώρα που είμαι καλύτερα θα το παλέψω. Και τα activia βοηθάνε πολύ. Στην πρώτη εγκυμοσύνη μου είχε πει να προσπαθήσω όσο μπορώ με διατροφή. Για τις πολύ δύσκολες μέρες μου είχε πει υποθετα γλυκερίνης αλλά δεν ήθελα υποθετα εγώ κ μου είχε δώσει duphalac.σιροπι είναι. Επιτρέπεται σε εγκυμοσύνη κ σε παιδάκια είναι γενικά ακίνδυνο. Αλλά αυτό ήταν σχεδόν 10 χρόνια πριν. Τώρα πολύ πιθανό να συστήνουν κ κάτι άλλο. Κορίτσια την Παρασκευή έχω αυχενική! Η πρώτη θα είμαι μαλλον? Δεν το πιστεύω ότι έφτασαν οι μέρες! 

Καλημέρα κορίτσι!! Κι εγώ την Παρασκευή το πρωί έχω αυχενικη!!Άραγε τα αποτελέσματα θα μας τα πουν την ίδια ημέρα;; Καλά μας αποτελέσματα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Άντε κορίτσια μου με το καλό οι αυχενικες να μας πείτε εμπειρίες! Λέτε βρε κορίτσια να με έβαλε αργά εμένα αυχενική? Έχω Πητ πρώτη από όλες και με έχει βάλει πιο μετα από εσάς τη Δευτέρα.. προβληματίστηκα.

πινακακι ΠΗΤ   :wub:

Γράφω όσες έχετε ανάφερει ημερομηνία και περιμένω και από τις υπόλοιπες! 

@Vila 01/07

@Katerinasam 04/07

@Biky3 06/07

@"Gigi" 08/07

@foroulina 10/7

@Emma9 12/7

@FofiK 13/07

@Ioannababy 14/07

@tzina_liana 14/07

@Marva617/07

@Αντζελίνα 30 18/07

@Arabella 21/07

@Giwta1411 21/07

@kerasia93 26/07

Με το καλό να τα πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας!! ❤️

  • Μου αρέσει 3

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Κ γω σήμερα είδα το μπεμπακι μου άκουσα κ καρδούλα! Κ γω 26-7 τελικά ,είναι μια βδομάδα μικρότερο απ' την ημερομηνία που έδινε η τελευταία περίοδος. Όλα καλά να μας πάνε, να ναι αυτό το δώρο μας φέτος τα Χριστούγεννα!

Just now, Katerinasam είπε:

Καλημέρα κορίτσι!! Κι εγώ την Παρασκευή το πρωί έχω αυχενικη!!Άραγε τα αποτελέσματα θα μας τα πουν την ίδια ημέρα;; Καλά μας αποτελέσματα!! 

Ναι ναι στην αυχενική εκείνη την ώρα κάνει τις μετρήσεις κ στο τέλος στα δίνει όλα μαζεμένα ,σου δίνει κ το βιντεάκι, νομίζω κ αυχενική δηλαδή ότι παίρνεις το dvd σου...με το καλό!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω ραντεβου την πεμπτη αλλα επειδη αυχενικη θα μου κανει ο γιατρος μου δεν εχω κλεισει ακομα ραντεβου... λογικα θα μου πει την πεμπτη ποτε να παω εγω υπολογιζω            30-31/12 ή 3-4/1 με βαση τις εβδομαδες που πρεπει να γινει.!

εσεις σε πια βδομαδα θα ειστε οταν κανετε την αυχενικη?


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...