Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      λύστε μου και εμενα μια απορια αν γνωρίζετε..εγω εχω κανει ελεγχο θρομβοφιλιας και δεν εχει δείξει κατι. γιατι κατα την εμβρυομεταφορα κανω ενεσεις αντιπηκτικες;;

      Νομίζω κάποιοι γιατροί τις δίνουν προληπτικά γιατί με τα οιστρογόνα αυξάνεται ο κίνδυνος πήξης του αίματος αν έχω καταλάβει σωστά.. ο δικός μου γιατρός όμως δεν είναι αυτής της λογικής και μου έλεγε ότι δεν τις χρειάζομαι.. και να τα μας τώρα..

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Καλημέρα!!

@Τζινα38 να τον χαίρεσαι τον αντρουλη σου!! Λες να ήταν δωρακι απ το μωρό σας;; 

Άντε να αρχίσουμε να τα καταλαβαίνουμε τα μωράκια μας, εγώ όποτε είμαι ξαπλωμένη κάθομαι ήσυχα μιλαω χαϊδεύω αλλά ακόμα τίποτα χαχα για να δούμε!!

Υγρά έχω και εγώ, χωρίς φαγουρα, άλλοτε λευκα αλλοτε διάφανα, καποιες μερες δεν εχω καθόλου. Επίσης προτιμώ να μη χρησιμοποιώ σερβιετακια (τα σιχαίνομαι) αλλά αλλάζω βρακάκι συχνά!

Σήμερα εγώ απλά πράγματα, μακαρόνια με κιμά θα κάνω, το οποίο τιμάμε όλοι!

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, _marjio είπε:

Καλημέρα!!

@Τζινα38 να τον χαίρεσαι τον αντρουλη σου!! Λες να ήταν δωρακι απ το μωρό σας;; 

Άντε να αρχίσουμε να τα καταλαβαίνουμε τα μωράκια μας, εγώ όποτε είμαι ξαπλωμένη κάθομαι ήσυχα μιλαω χαϊδεύω αλλά ακόμα τίποτα χαχα για να δούμε!!

Υγρά έχω και εγώ, χωρίς φαγουρα, άλλοτε λευκα αλλοτε διάφανα, καποιες μερες δεν εχω καθόλου. Επίσης προτιμώ να μη χρησιμοποιώ σερβιετακια (τα σιχαίνομαι) αλλά αλλάζω βρακάκι συχνά!

Σήμερα εγώ απλά πράγματα, μακαρόνια με κιμά θα κάνω, το οποίο τιμάμε όλοι!

σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου.. το καλυτερο δωρο θα ηταν παντως αν οντως ηταν το μπεμπακι..!!!

  • Μου αρέσει 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα!Είμαι στην ευχάριστη θέση να σας πω οτι σήμερα ένιωσα λίγο το νινί.Ήταν ξεκάθαρα αυτό, γιατί το έχω ξαναζήσει.Ήμουν ξαπλωμένη με την αριστερή πλευρά του σώματος να ακουμπάει στο κρεβάτι και ένιωσα το χαρακτηριστικό γαργαλητό.Δεν ήταν βέβαια έντονο, όπως θα γίνει σε 2-3 εβδομάδες αλλά ήταν ξεκάθαρα το μωρούλι.Να σημειώσω πως ήμουν σε ήρεμη φάση, χαλαρή όπως είμαστε πριν κοιμηθούμε.

  • Μου αρέσει 9

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Τζινα38 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα... Να σας ρωτήσω κάτι... Έχω εδώ και 3 μέρες που έκοψα τα κολπικά ουτροτζεσταν  και βλέπω κάτι άσπρα υγρά π.χ σαν τα υγρά ωορρηξία σας έτυχε;

Εγώ έχω μονίμως πολλά υγρά, άσπρα, κίτρινα και με λίγο ροζ... αλλά μου είχε πει ο γιατρός ότι το κίτρινο ροζ είναι λόγω χαμηλού πλακούντα..αλλιώς πολλά λευκά υγρά είναι φυσιολογικά

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρίαφi είπε:

Εγώ έχω μονίμως πολλά υγρά, άσπρα, κίτρινα και με λίγο ροζ... αλλά μου είχε πει ο γιατρός ότι το κίτρινο ροζ είναι λόγω χαμηλού πλακούντα..αλλιώς πολλά λευκά υγρά είναι φυσιολογικά

και σε μενα ειναι χαμηλα ο πλακουντας στον τελευταιο υπερηχο και τωρα που το σκεφτομαι ειναι κιτρονο-ασπρα μερικες φορες τα υγρα μου.!

  • Μου αρέσει 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γενικά κορίτσια, πολύ σας χαίρομαι που μαγειρεύεται ωραία φαγητά!! Εγώ πάλι περιορίζω τη μαγειρική απλά στο να μην είμαστε νηστικοί!!!! Ευτυχώς ο άντρας μου είναι πιο μερακλής στη μαγειρική του και τρώμε και κάνα φαγητό της προκοπής!!! Πάντως εγώ τον τελευταίο καιρό τρώω ότι σαβουρα υπάρχει, συνήθως απ' έξω.... Τα αποτελέσματα θα τα δείξει η ζυγαριά!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Arabella είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!Είμαι στην ευχάριστη θέση να σας πω οτι σήμερα ένιωσα λίγο το νινί.Ήταν ξεκάθαρα αυτό, γιατί το έχω ξαναζήσει.Ήμουν ξαπλωμένη με την αριστερή πλευρά του σώματος να ακουμπάει στο κρεβάτι και ένιωσα το χαρακτηριστικό γαργαλητό.Δεν ήταν βέβαια έντονο, όπως θα γίνει σε 2-3 εβδομάδες αλλά ήταν ξεκάθαρα το μωρούλι.Να σημειώσω πως ήμουν σε ήρεμη φάση, χαλαρή όπως είμαστε πριν κοιμηθούμε.

Θέλω κ γωωωω!!!!! Ναι έτσι όπως τα περιγράφεις το μωρό πρέπει να είναι! Τώρα ησυχία, ηρεμία όλη μέρα να το ξανακούσεις.. :grin:

Just now, Μαρίαφi είπε:

Γενικά κορίτσια, πολύ σας χαίρομαι που μαγειρεύεται ωραία φαγητά!! Εγώ πάλι περιορίζω τη μαγειρική απλά στο να μην είμαστε νηστικοί!!!! Ευτυχώς ο άντρας μου είναι πιο μερακλής στη μαγειρική του και τρώμε και κάνα φαγητό της προκοπής!!! Πάντως εγώ τον τελευταίο καιρό τρώω ότι σαβουρα υπάρχει, συνήθως απ' έξω.... Τα αποτελέσματα θα τα δείξει η ζυγαριά!!

Είναι το πρώτο σου παιδάκι αυτό? Γιατί εγώ μόλις παντρεύτηκα μαγείρεψα πρώτη φορά πέρα από μακαρόνια, ρυζια κ αυγά, κ ύστερα με τα παιδιά άρχισα να τρώω κ να μαγειρεύω τα πάντα. Στα 27 δηλ.Θα τα μάθεις όλα μην ανησυχείς. Τάση για βρώμικα έχω κ εγώ στην εγκυμοσυνη! Καλό είναι να τα αποφεύγουμε εννοείται αλλά άμα μου μπει στο μυαλό για τα καλά θα φάω δεν αντέχω. 

 

Just now, Τζινα38 είπε:

σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου.. το καλυτερο δωρο θα ηταν παντως αν οντως ηταν το μπεμπακι..!!!

Χρόνια πολλά!!!! Να χαίρεσαι τον αγαπημένο σου!!! 

12 ώρες πρίν, Ελλάκι είπε:

Τι ωραία!! Θα μοσχοβόλησε όλο σας το σπίτι!! Μη σου πω πως την μύρισα μέχρι κι εδώ αυτή την μπουγάτσα!  :-) Κι εγω της κουζίνας είμαι!! Όσο πιο χρονοβόρο τόσο πιο πολύ το ευχαριστιέται η ψυχούλα μου!! Βέβαια τις προάλλες έκανα μια γουρουνιά χωρίς ίχνος ντροπής! Είχαμε παρεάκι στο σπίτι κ παραγγείλαμε πίτσες.Είχα όλη την καλή διάθεση να φάω δυο τρια κομμάτια αλλα κορίτσια... την έφαγα όλη η μουσχάρα! Ολόκληρη!! Όλη μέρα έκανα μια σαν το βατράχι μια σαν το λιοντάρι απ τα ρεψίματα :-) Το καταφχαριστήθηκε το είναι μου όμως :-):-)

Καλά έκανες κ το ευχαριστηθηκες!!! Μετά την εγκυμοσύνη δε θα έχουμε δικαιολογία.. :D 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πωπω κι εγώ τις τελευταίες μέρες έχω φάει πολλά και διάφορα! Γενικά μεσολάβησαν και οι γιορτές και από την αυχενική μου μέχρι τώρα πέρασε ένας μήνας και είμαι 3 κιλά πάνω!! Αύριο πάω γιατρό και φοβάμαι τόσο αυτό το ζύγισμα.. πρέπει να συμμαζευτω! 

@Arabella τι καλά που το ένιωσες!! Εγώ δεν μπορώ να το καταλάβω ακόμα..

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vila είπε:

Πωπω κι εγώ τις τελευταίες μέρες έχω φάει πολλά και διάφορα! Γενικά μεσολάβησαν και οι γιορτές και από την αυχενική μου μέχρι τώρα πέρασε ένας μήνας και είμαι 3 κιλά πάνω!! Αύριο πάω γιατρό και φοβάμαι τόσο αυτό το ζύγισμα.. πρέπει να συμμαζευτω! 

@Arabella τι καλά που το ένιωσες!! Εγώ δεν μπορώ να το καταλάβω ακόμα..

Κ εγώ έχω βαλει 2 κιλά τελικά. Με ζύγισε την προηγούμενη φορά. Εντάξει νομίζω καλά είμαστε. Η αδερφή μου ήταν +2 κιλά από το τεστ εγκυμοσύνης :D στο τέλος έβαλε 30 βέβαια. Τα έχασε όλα. 

  • Μου αρέσει 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

@"Gigi" μου με τον μικρό μου είναι αδύνατη η ησυχία.Στο πόδι με έχει απο τις 7 σήμερα.Αχ..πόσο θα θελα μια 2ωρη μεσημεριανή σιέστα!!!

@Vilaμου θα το νιώσεις πολύ σύντομα.Σε 2 εβδομάδες πιστεύω σίγουρα, αν όχι νωρίτερα.Όσο για τα κιλά, μην αγχώνεσαι.Εντάξει, λογικό είναι να πάρουμε βάρος και να φάμε και παραπάνω. Εγώ δεν στερήθηκα τίποτα στην 1η μου εγκυμοσύνη και πήρα 10 κιλά.Μετά χάθηκαν εύκολα.Εμένα επειδή μου αρέσει η μαγειρική τρώω αυτά που μαγειρεύω και συνήθως τα κάνω light απο συνήθεια.Όχι υπερβολές πχ. βάζω λίγο λάδι, κασέρι και γαλακτομικά με χαμηλά λιπαρά,όχι τηγανιτά κλπ.

  • Μου αρέσει 2

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ απο κιλά είμαι +3 αλλά ο γιατρός μου δεν έχει εμμονή με αυτό το θέμα, αν δεν υπάρχει προβλημα τύπου διαβήτη ή υψηλή πίεση κλπ που θέλει προσοχή και διατροφή δε μου λέει κάτι..  ας ελπισουμε οτι δε θα παρουσιαστει κατι και σε αυτην την εγκυμοσύνη!!!

Αχ πόσο μου αρέσει ο μεσημεριανός ύπνος,  αλλα ειναι δύσκολο με τα παιδιά,  το πρόγραμμα πλέον δεν αφήνει περιθώρια για ύπνο χαχα 

 


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Arabella είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!Είμαι στην ευχάριστη θέση να σας πω οτι σήμερα ένιωσα λίγο το νινί.Ήταν ξεκάθαρα αυτό, γιατί το έχω ξαναζήσει.Ήμουν ξαπλωμένη με την αριστερή πλευρά του σώματος να ακουμπάει στο κρεβάτι και ένιωσα το χαρακτηριστικό γαργαλητό.Δεν ήταν βέβαια έντονο, όπως θα γίνει σε 2-3 εβδομάδες αλλά ήταν ξεκάθαρα το μωρούλι.Να σημειώσω πως ήμουν σε ήρεμη φάση, χαλαρή όπως είμαστε πριν κοιμηθούμε.

Αχχχ τι ωραιααα!!μπαβοοο !!τυχερή!!! Άντε κ στα δικά μας σύντομα!!! Χαχαα

  • Μου αρέσει 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εσείς που είστε δεύτερη και τρίτη φορά μανούλες για πείτε γνώμη για τα καρότσια.. 3σε 1? Απλό? Ξεκίνησα να ρίξω μια ματιά και έχω πελαγωσει! Τι μπέρδεμα είναι αυτό! Και οι φίλες άλλες μου λένε μην πάρεις καλαθουνα, μην πάρεις αυγό, πάρε ένα καθησματακι 0-36, άλλες λένε το αυγό είναι το πιο χρήσιμο απ' όλα.. δεν ξέρω τι να σκεφτώ!!! Βοηθήστε!

  • Μου αρέσει 2

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, "Gigi" είπε:

Χρόνια πολλά!!!! Να χαίρεσαι τον αγαπημένο σου!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου..

Just now, Vila είπε:

Κορίτσια εσείς που είστε δεύτερη και τρίτη φορά μανούλες για πείτε γνώμη για τα καρότσια.. 3σε 1? Απλό? Ξεκίνησα να ρίξω μια ματιά και έχω πελαγωσει! Τι μπέρδεμα είναι αυτό! Και οι φίλες άλλες μου λένε μην πάρεις καλαθουνα, μην πάρεις αυγό, πάρε ένα καθησματακι 0-36, άλλες λένε το αυγό είναι το πιο χρήσιμο απ' όλα.. δεν ξέρω τι να σκεφτώ!!! Βοηθήστε!

Η κολλητή μου που έχει δίδυμα πήρε 3 σε 1 και από ότι μου έχει πει την βόλεψε πολύ...

Κορίτσια εγώ σήμερα ξανά ένιωσα το γαργαλιτο λογικά το μπεμπακι θα είναι

  • Μου αρέσει 3

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vila είπε:

Κορίτσια εσείς που είστε δεύτερη και τρίτη φορά μανούλες για πείτε γνώμη για τα καρότσια.. 3σε 1? Απλό? Ξεκίνησα να ρίξω μια ματιά και έχω πελαγωσει! Τι μπέρδεμα είναι αυτό! Και οι φίλες άλλες μου λένε μην πάρεις καλαθουνα, μην πάρεις αυγό, πάρε ένα καθησματακι 0-36, άλλες λένε το αυγό είναι το πιο χρήσιμο απ' όλα.. δεν ξέρω τι να σκεφτώ!!! Βοηθήστε!

Εγώ κλασικά στο 1ο παιδί έπεσα στη "παγιδα" και πήρα 3 σε 1.. το καρότσι βαρύ και όχι εύχρηστο, μετά αναγκάστηκα και πήρα άλλο ελαφρύτερο, την καλαθουνα την έχω αχρησιμοποίητη. Δλδ μόνο το κάθισμα αυτοκινήτου χρησιμοποίησα. 

Στην κουνιαδα μου που γέννησε 2 Χρόνια μετά έδωσα τη συμβουλή και πήρε ένα καρότσι ελαφρύ, κλείνει κ γίνεται μικρό, εχει ριξει τρελους ύπνους εκεί ο ανιψιός χαχα και διαλέξαμε και  καθισμα αυτοκινήτου 0-18 που δεν είναι το αυγο είναι λίγο μεγαλύτερο..

Όπως καταλαβαίνεις αν γυρνούσα πίσω το χρόνο θα άλλαζα πολλά..  και οχι μόνο σε καρότσι.. 

Τώρα θα πάρουμε καθισμα αυτοκινήτου μονο για το μωρο, γιατί το άλλο εχει λήξει (έχουν ημερομηνία λήξης να ξέρετε εντός 5ετιας) εχω και το ελαφρυ καροτσι αλλα στην αρχη θα το εχω στο μάρσιπο mei-tai που με βόλεψε πολύ! 

@Τζινα38 μωρέ τι καλά που το νιώθεις το γλυκούλιιιιιι!! Άντε και στα δικα μας σύντομα!! Έχω λυσσάξει να το ακούσω λέμεεεε χαχα

  • Μου αρέσει 2

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...