Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

πινακακι ΠΗΤ   :wub:

Γράφω όσες έχετε ανάφερει ημερομηνία και το φύλο του μωρού και περιμένω και από τις υπόλοιπες! 

@Vila 01/07 αγοράκι! ♥️

@Katerinasam 04/07

@_marjio 05/07

@Biky3 06/07 κοριτσάκι ♥️

@"Gigi" 08/07

@foroulina 10/07 κοριτσάκι! ♥️

@kerasaki10 10/7

@Emma9 12/07

@FofiK 13/07

@Ioannababy 14/07

@tzina_liana 14/07

@Marva617/07

@Αντζελίνα 30 22/07 κοριτσάκι! ♥️

@Arabella 21/07

@Giwta1411 21/07

@Εlen32 25/07

@kerasia93 26/07

@Tegan 26/07

Με το καλό να τα πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας!! ❤️

πρίν από 4 λεπτά , Mary_k είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κ απο μένα! Είμαι καινούργια στη Όμορφη παρέα σας ! :) Με το καλό σε όλες σας! 
Εμείς πήγαμε με τον σύζυγο μου και κάναμε έρευνα αγοράς για τα πραγματάκια που χρειαζόμαστε. Αφού λοιπόν γυρίσαμε 6-7 καταστήματα για να πάρουμε μια ιδέα , παραγγείλαμε το κρεβατακι και το καρότσι τα οποία μας είπανε θα είναι έτοιμα σε περίπου δύο μήνες. Ανυπομονώ! :-D  Το καρότσι , ενώ αρχικά λέγαμε να το πάρουμε 3 σε 1 τελικά το πήραμε 2 σε 1. 

Καλώς ήρθες @Mary_k!! Με το καλό!!

Στις πόσες εβδομάδες είσαι? Πητ? Φύλο μάθαμε??

Για πες βρε κορίτσι σε ποίο καρότσι καταλήξατε? Γιατί έχω καταμπερδευτει!

 

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια μου!Σας διαβάζω συνέχεια και ας μην σας γράφω!

Εδώ που καθόμασταν με τον αντρα μου...του λέω έχω πολύ άγχος...μακάρι να νιώσω το μπεμπακι σύντομα γιατί τόσες εβδομάδες δεν ξέρεις τι γίνεται...βάζω το χέρι μου κοντά στον αφαλό...του λέω δεν ξέρω αν είναι η είναι το έντερο...Και τσουπ κάτι νιώθω!του λέω λες?για δες και εσύ....βάζει το χέρι του και μου λέει κάτι ένιωσα...Ναι!Τι ευτυχία βρε κορίτσια μου!!!Μετά μου έλεγε να μην μιλάω και είχε το χέρι κάνα τέταρτο!χαχα!Και στα δικά σας εύχομαι!

Αυριο τελικά θα κάνω και την εξέταση nifty .

 

@Arabella για το μαξιλάρι θηλασμού συμφωνώ απόλυτα!Να πάρετε κορίτσια και να το έχετε μαζί και στο μαιευτήριο!Εγώ το πήρα μετά βέβαια!

Από καρότσι είχα πάρει το inglesina  trilogy.τα χρησιμοποίησα όλα αν και το καρότσι Όχι τόσο γιατί δεν κάθησε μέχρι πολύ μεγάλος ο μικρός.το καλό ήταν ότι κουμπωναν όλα πανω στον σκελετό του καροτσιού.και το αυγό και το πορτ μπεμπέ.και κουμπωναν και από την μεριά σου για να βλέπεις.

  • Μου αρέσει 3

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!!

@foroulinaσας άκουσε το μωρό σας δεν εξηγείται αλλιώς!! Πολύ χαίρομαι!

Είναι τωρα 2 3 μέρες που και εγώ αισθάνομαι ελαφριά κινησουλα αλλά δεν είναι και 100% ξεκάθαρο.. ας είναι καλά και στο μέλλον από τις κινήσεις δε θα μας αφήνουν να κοιμηθούμε!!!

  • Μου αρέσει 4

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

Καλημέρα σε όλες!!

@foroulinaσας άκουσε το μωρό σας δεν εξηγείται αλλιώς!! Πολύ χαίρομαι!

Είναι τωρα 2 3 μέρες που και εγώ αισθάνομαι ελαφριά κινησουλα αλλά δεν είναι και 100% ξεκάθαρο.. ας είναι καλά και στο μέλλον από τις κινήσεις δε θα μας αφήνουν να κοιμηθούμε!!!

Marjio μου κ εγώ τα ίδια ακριβώς. Κάτι νιώθω αλλά νομίζω είναι επειδή το σκέφτομαι συνέχεια! Εντωμεταξύ 3ο παιδί θα κάνουμε κ δε ξέραμε ότι τα καθισματακια έχουν ημερομηνία λήξης! Είναι δυνατόν? Καλά που το είπες. Από χθες βλέπω για καινούριο αλλά δυστυχώς δε βλέπω καμία καλή έκπτωση. 

9 ώρες πρίν, Arabella είπε:

Κορίτσια επειδή συζητάμε για χρήσιμα και όχι πράγματα για το νινί, θα σας πω για 2 πράγματα που αγόρασα και λάτρεψα:

1) το μαξιλάρι θηλασμού, με βόλεψε πολύ γιατι το βάζεις όπου και όπως θέλεις και κάθεσαι άνετα.Για όσες δεν έχουν ξαναθηλάσει, είναι μια πολύωρη καθημερινή διαδικασία και είναι σημαντικό να κάθεστε κάπου άνετα.

2) Ο μάρσιπος. Έβγαλε τα λεφτά του και κάναμε άπειρες βόλτες με τον μικρούλη μου.

Αξίζει να αναφέρω πως δεν χρησιμοποίησα ποτέ τα μπουκάλια( αγόρασα και πολλά) που αγόρασα, καθότι θήλαζα αποκλειστικά.Ευτυχώς δεν αγόρασα θήλαστρο, γιατί ήμασταν με τον μικρό 24 ώρες το 24ωρο μαζί, οπότε θα ήταν άχρηστο.

Συμφωνώ κ με τις 2 αγορές!! Αν κ ο μάρσιπος μου χρειάστηκε μόνο στον μεγάλο που ήταν αγκαλιτσας! Θήλαστρο αγόρασα αλλά δεν ήταν απαραίτητο. 

 

6 ώρες πρίν, foroulina είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!Σας διαβάζω συνέχεια και ας μην σας γράφω!

Εδώ που καθόμασταν με τον αντρα μου...του λέω έχω πολύ άγχος...μακάρι να νιώσω το μπεμπακι σύντομα γιατί τόσες εβδομάδες δεν ξέρεις τι γίνεται...βάζω το χέρι μου κοντά στον αφαλό...του λέω δεν ξέρω αν είναι η είναι το έντερο...Και τσουπ κάτι νιώθω!του λέω λες?για δες και εσύ....βάζει το χέρι του και μου λέει κάτι ένιωσα...Ναι!Τι ευτυχία βρε κορίτσια μου!!!Μετά μου έλεγε να μην μιλάω και είχε το χέρι κάνα τέταρτο!χαχα!Και στα δικά σας εύχομαι!

Αυριο τελικά θα κάνω και την εξέταση nifty .

 

@Arabella για το μαξιλάρι θηλασμού συμφωνώ απόλυτα!Να πάρετε κορίτσια και να το έχετε μαζί και στο μαιευτήριο!Εγώ το πήρα μετά βέβαια!

Από καρότσι είχα πάρει το inglesina  trilogy.τα χρησιμοποίησα όλα αν και το καρότσι Όχι τόσο γιατί δεν κάθησε μέχρι πολύ μεγάλος ο μικρός.το καλό ήταν ότι κουμπωναν όλα πανω στον σκελετό του καροτσιού.και το αυγό και το πορτ μπεμπέ.και κουμπωναν και από την μεριά σου για να βλέπεις.

Foroulina μου τι ωραία!! Τέτοια μας λέτε κ δεν κρατιομαστε κ εμείς οι υπολοιπες!! Μου έχει γίνει εμμονή να το ακούσω! Καλά αποτελέσματα στην εξέταση σου!! 

 

8 ώρες πρίν, Mary_k είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κ απο μένα! Είμαι καινούργια στη Όμορφη παρέα σας ! :) Με το καλό σε όλες σας! 
Εμείς πήγαμε με τον σύζυγο μου και κάναμε έρευνα αγοράς για τα πραγματάκια που χρειαζόμαστε. Αφού λοιπόν γυρίσαμε 6-7 καταστήματα για να πάρουμε μια ιδέα , παραγγείλαμε το κρεβατακι και το καρότσι τα οποία μας είπανε θα είναι έτοιμα σε περίπου δύο μήνες. Ανυπομονώ! :-D  Το καρότσι , ενώ αρχικά λέγαμε να το πάρουμε 3 σε 1 τελικά το πήραμε 2 σε 1. 

Καλώς ήρθες!! Με το καλό να έρθει το μωράκι σας κ να χαρείτε τα πραγματάκια που πήρατε! 

 

6 ώρες πρίν, Vila είπε:

πινακακι ΠΗΤ   :wub:

Γράφω όσες έχετε ανάφερει ημερομηνία και το φύλο του μωρού και περιμένω και από τις υπόλοιπες! 

@Vila 01/07 αγοράκι! ♥️

@Katerinasam 04/07

@_marjio 05/07

@Biky3 06/07 κοριτσάκι ♥️

@"Gigi" 08/07

@foroulina 10/07 κοριτσάκι! ♥️

@kerasaki10 10/7

@Emma9 12/07

@FofiK 13/07

@Ioannababy 14/07

@tzina_liana 14/07

@Marva617/07

@Αντζελίνα 30 22/07 κοριτσάκι! ♥️

@Arabella 21/07

@Giwta1411 21/07

@Εlen32 25/07

@kerasia93 26/07

@Tegan 26/07

Με το καλό να τα πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας!! ❤️

Καλώς ήρθες @Mary_k!! Με το καλό!!

Στις πόσες εβδομάδες είσαι? Πητ? Φύλο μάθαμε??

Για πες βρε κορίτσι σε ποίο καρότσι καταλήξατε? Γιατί έχω καταμπερδευτει!

 

Vila μου όπως βλέπεις την καθεμία μπορεί να την βολεψει περισσότερο κ κάτι άλλο. Το σίγουρο είναι ότι πρέπει να βρεις κάτι ελαφρύ κ όχι ογκώδες. Καλύτερα να τα δεις από κοντά για αρχή, να τα δοκιμάσεις στο περπάτημα, στο ύψος τους, στο άνοιγμα κλείσιμο κ στο αυτοκίνητο σας κ να έχεις να διαλεξεις ανάμεσα σε 1-2 μετά. 

  • Μου αρέσει 2

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , _marjio είπε:

Καλημέρα σε όλες!!

@foroulinaσας άκουσε το μωρό σας δεν εξηγείται αλλιώς!! Πολύ χαίρομαι!

Είναι τωρα 2 3 μέρες που και εγώ αισθάνομαι ελαφριά κινησουλα αλλά δεν είναι και 100% ξεκάθαρο.. ας είναι καλά και στο μέλλον από τις κινήσεις δε θα μας αφήνουν να κοιμηθούμε!!!

Χαχα λες?Καλά όπως το λες...Δεν θα μας αφήσουν να κοιμηθούμε!Έτσι έπαθα στον πρώτο...τους τελευταίους μήνες ειδικά...Δεν κοιμόταν το βράδυ!χόρευε μέσα στην κοιλιά μου!χαχα 

Just now, "Gigi" είπε:

Marjio μου κ εγώ τα ίδια ακριβώς. Κάτι νιώθω αλλά νομίζω είναι επειδή το σκέφτομαι συνέχεια! Εντωμεταξύ 3ο παιδί θα κάνουμε κ δε ξέραμε ότι τα καθισματακια έχουν ημερομηνία λήξης! Είναι δυνατόν? Καλά που το είπες. Από χθες βλέπω για καινούριο αλλά δυστυχώς δε βλέπω καμία καλή έκπτωση. 

Συμφωνώ κ με τις 2 αγορές!! Αν κ ο μάρσιπος μου χρειάστηκε μόνο στον μεγάλο που ήταν αγκαλιτσας! Θήλαστρο αγόρασα αλλά δεν ήταν απαραίτητο. 

 

Foroulina μου τι ωραία!! Τέτοια μας λέτε κ δεν κρατιομαστε κ εμείς οι υπολοιπες!! Μου έχει γίνει εμμονή να το ακούσω! Καλά αποτελέσματα στην εξέταση σου!! 

 

Καλώς ήρθες!! Με το καλό να έρθει το μωράκι σας κ να χαρείτε τα πραγματάκια που πήρατε! 

 

Vila μου όπως βλέπεις την καθεμία μπορεί να την βολεψει περισσότερο κ κάτι άλλο. Το σίγουρο είναι ότι πρέπει να βρεις κάτι ελαφρύ κ όχι ογκώδες. Καλύτερα να τα δεις από κοντά για αρχή, να τα δοκιμάσεις στο περπάτημα, στο ύψος τους, στο άνοιγμα κλείσιμο κ στο αυτοκίνητο σας κ να έχεις να διαλεξεις ανάμεσα σε 1-2 μετά. 

Εύχομαι να είναι γρήγορα κοριτσάκι μου!σε ευχαριστώ...για να δούμε...θα μάθουμε και με σιγουριά το φύλλο τώρα.

Ααα κορίτσια?έχετε ακουστά για τα Μενταγιον εγκυμοσύνης?έλεγα να πάρω .

  • Μου αρέσει 1

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! Άντε σιγά σιγά όλα τα μπεμπάκια άρχισαν να κάνουν αισθητή την παρουσία τους!Τι χαρά!

@foroulina η αυχενική σου ήταν τέλεια έτσι δεν είναι; Τυπικά θα το κάνεις λόγω ηλικίας; Καλά αποτελέσματα!

Κι εγώ, όπως είχα γράψει, ήμουν διατεθειμένη να το κάνω αλλά ο γιατρός μου μετά την εξέταση της αυχενικής μου είπε δεν χρειάζεται καθότι δεν βλέπει τίποτα αποκλίνον.

  • Μου αρέσει 1

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

@Arabella Ναι κορίτσι μου....την κάνω προληπτικά...λόγω ηλικίας (34).Η Αυχενική μου είχε βγει πολύ καλή αλλά το κάνουμε από καθαρά θέμα ψυχολογίας.μας είχε πει τις 3 προτάσεις του και η επιλογή ήταν δική μας.δεν ταλαιπωρήθηκα καθόλου.ηρθαν σπίτι και μου πήραν αίμα.

Πώς πας εσύ εκεί στα εξωτερικά?έχετε κρυο?

  • Μου αρέσει 2

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, foroulina είπε:

@Arabella Ναι κορίτσι μου....την κάνω προληπτικά...λόγω ηλικίας (34).Η Αυχενική μου είχε βγει πολύ καλή αλλά το κάνουμε από καθαρά θέμα ψυχολογίας.μας είχε πει τις 3 προτάσεις του και η επιλογή ήταν δική μας.δεν ταλαιπωρήθηκα καθόλου.ηρθαν σπίτι και μου πήραν αίμα.

Πώς πας εσύ εκεί στα εξωτερικά?έχετε κρυο?

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου!! Πόσες μέρες κάνει να βγει;;; 

@foroulina Μενταγιον είχα, ούτε ξερω που το εχω χαχα, το οποίο για να φορεθεί σωστά και να κάνει αυτό που ειναι φτιαγμένο να κάνει πρέπει να μην ειναι περασμένο στο λαιμό, αλλά γύρω απ την μέση και να είναι χαμηλά στο ύψος του εσώρουχο ώστε να μείνει εκεί το κεφαλάκι του μωρού ;) αυτά μου τα είπε η μαία μου εγώ ιδέα δεν είχα ..


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Σήμερα πήγαμε γιατρουλη και είδαμε το γλυκουλι μας!!! Δεν μπορούσα να πιστέψω πως μεγάλωσε μέσα σε ένα μήνα!!!!! Όλα πολύ καλά μου είπε ο γιατρός! Είναι γύρω στα 14 εκατοστά συν τα ποδαράκια του και 190 γραμμάρια!! Τώρα θα κλείσουμε ραντεβού για την β επιπέδου μας! 

 

@foroulina καλά αποτελέσματα!!

Εμένα μου το πήραν δώρο τα Χριστούγεννα το μενταγιόν εγκυμοσύνης και το φοράω κάπου κάπου αλλά το βλέπω σαν αξεσουάρ, δεν ξέρω κατά πόσο κάνει δουλίτσα !

Για το μάρσιπο που λέτε πως είναι χρήσιμος, επειδή δεν έχω ιδέα, ξέρετε αν μπορεί το μωράκι να μπει εκεί από νεογέννητο?

  • Μου αρέσει 4

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου!! Πόσες μέρες κάνει να βγει;;; 

@foroulina Μενταγιον είχα, ούτε ξερω που το εχω χαχα, το οποίο για να φορεθεί σωστά και να κάνει αυτό που ειναι φτιαγμένο να κάνει πρέπει να μην ειναι περασμένο στο λαιμό, αλλά γύρω απ την μέση και να είναι χαμηλά στο ύψος του εσώρουχο ώστε να μείνει εκεί το κεφαλάκι του μωρού ;) αυτά μου τα είπε η μαία μου εγώ ιδέα δεν είχα ..

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!

Σε 7 εργάσιμες!

Σοβαρά?να σου πω...Αυτό που έχεις εσύ έχει μακρύ λουράκι?Γιατί έχουν μακριά λουρακια που φτάνουν χαμηλά στην κοιλιά γι αυτό τον λόγο.

Just now, Vila είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Σήμερα πήγαμε γιατρουλη και είδαμε το γλυκουλι μας!!! Δεν μπορούσα να πιστέψω πως μεγάλωσε μέσα σε ένα μήνα!!!!! Όλα πολύ καλά μου είπε ο γιατρός! Είναι γύρω στα 14 εκατοστά συν τα ποδαράκια του και 190 γραμμάρια!! Τώρα θα κλείσουμε ραντεβού για την αυχενική μας! 

 

@foroulina καλά αποτελέσματα!!

Εμένα μου το πήραν δώρο τα Χριστούγεννα το μενταγιόν εγκυμοσύνης και το φοράω κάπου κάπου αλλά το βλέπω σαν αξεσουάρ, δεν ξέρω κατά πόσο κάνει δουλίτσα !

Για το μάρσιπο που λέτε πως είναι χρήσιμος, επειδή δεν έχω ιδέα, ξέρετε αν μπορεί το μωράκι να μπει εκεί από νεογέννητο?

Πω πω πως μεγαλώσετε έτσι καλέ??Τι ευχάριστα νέα!

Σε ευχαριστώ πολύ!

Κάπου διάβασα ότι μετά 20η εβδομάδα το φοράς που το μπεμπέ αρχίζει και ακούει...

Εγώ είχα μάρσιπο...αστεράκι.. Δεν θυμάμαι πως το λένε το οποίο δεν με βόλεψε καθόλου.αυτο που ειναι σαν πανι.τζαμπα το πήρα.

  • Μου αρέσει 1

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Vila είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Σήμερα πήγαμε γιατρουλη και είδαμε το γλυκουλι μας!!! Δεν μπορούσα να πιστέψω πως μεγάλωσε μέσα σε ένα μήνα!!!!! Όλα πολύ καλά μου είπε ο γιατρός! Είναι γύρω στα 14 εκατοστά συν τα ποδαράκια του και 190 γραμμάρια!! Τώρα θα κλείσουμε ραντεβού για την αυχενική μας! 

 

@foroulina καλά αποτελέσματα!!

Εμένα μου το πήραν δώρο τα Χριστούγεννα το μενταγιόν εγκυμοσύνης και το φοράω κάπου κάπου αλλά το βλέπω σαν αξεσουάρ, δεν ξέρω κατά πόσο κάνει δουλίτσα !

Για το μάρσιπο που λέτε πως είναι χρήσιμος, επειδή δεν έχω ιδέα, ξέρετε αν μπορεί το μωράκι να μπει εκεί από νεογέννητο?

τι καλα που το ειδατε.!νομιζω οτι αυτη η αναμονη για το επομενο ραντεβου ειναι βασανο.!

μηπως εννοεις την εξεταση  β επιπεδου και οχι αυχενικη? καθοτι ξανθια μπερδευτκα χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, _marjio είπε:

Συμφωνώ τόσο πολυ!! Πραγματικά είναι και τα δύο τόσο μα τόσο χρήσιμα!! 

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στη παρέα μας!! Πόσων εβδομάδων εισαι; το πρώτο σου μωράκι; 

Με το καλό εύχομαι, να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και ένα γερό νινί!!!

Αχ κοριτσια μπερδευτηκα και εγραψα σε αυτο το φορουμ επρεπε να γραψω στο ιουνιου 2020. Δεν πειραζει ομως! Ευχαριστω πολυυ κ σε σενα ευχομαι τα καλυτερα! Ναι ειναι το πρωτο μου μωρακι ειναι κοριτσακι κ ειμαι 19 εβδομαδων :) 

11 ώρες πρίν, Vila είπε:

πινακακι ΠΗΤ   :wub:

Γράφω όσες έχετε ανάφερει ημερομηνία και το φύλο του μωρού και περιμένω και από τις υπόλοιπες! 

@Vila 01/07 αγοράκι! ♥️

@Katerinasam 04/07

@_marjio 05/07

@Biky3 06/07 κοριτσάκι ♥️

@"Gigi" 08/07

@foroulina 10/07 κοριτσάκι! ♥️

@kerasaki10 10/7

@Emma9 12/07

@FofiK 13/07

@Ioannababy 14/07

@tzina_liana 14/07

@Marva617/07

@Αντζελίνα 30 22/07 κοριτσάκι! ♥️

@Arabella 21/07

@Giwta1411 21/07

@Εlen32 25/07

@kerasia93 26/07

@Tegan 26/07

Με το καλό να τα πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας!! ❤️

Καλώς ήρθες @Mary_k!! Με το καλό!!

Στις πόσες εβδομάδες είσαι? Πητ? Φύλο μάθαμε??

Για πες βρε κορίτσι σε ποίο καρότσι καταλήξατε? Γιατί έχω καταμπερδευτει!

 

Ευχαριστω πολυυ κ σενα ευχομαι τα καλυτερα! Το ειπα κ στη κοπελα πιο πανω οτι μπερδευτηκα κ αντι ν γραψω στο μανουλες ιουνιου εγραψα εδω χαχα . Δεν πειραζει ομως:)) ναιι ειναι κοριτσακι κ ειμαι 19 εβδομαδων οποτε εχω Πητ 16/6 . Εμεις καταληξαμε στο anex 2 σ 1 . Ειναι πολυ ελαφρυ και κλεινει με μια κινηση κ εχει σχετικα μικρο ογκο οποτε χωραει κ στο αυτοκινητο! Γενικα εκανα μια καλη ερευνα αγορας! :)

  • Μου αρέσει 4

a85np3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Vila είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Σήμερα πήγαμε γιατρουλη και είδαμε το γλυκουλι μας!!! Δεν μπορούσα να πιστέψω πως μεγάλωσε μέσα σε ένα μήνα!!!!! Όλα πολύ καλά μου είπε ο γιατρός! Είναι γύρω στα 14 εκατοστά συν τα ποδαράκια του και 190 γραμμάρια!! Τώρα θα κλείσουμε ραντεβού για την αυχενική μας! 

 

@foroulina καλά αποτελέσματα!!

Εμένα μου το πήραν δώρο τα Χριστούγεννα το μενταγιόν εγκυμοσύνης και το φοράω κάπου κάπου αλλά το βλέπω σαν αξεσουάρ, δεν ξέρω κατά πόσο κάνει δουλίτσα !

Για το μάρσιπο που λέτε πως είναι χρήσιμος, επειδή δεν έχω ιδέα, ξέρετε αν μπορεί το μωράκι να μπει εκεί από νεογέννητο?

Αααχ πόσο μεγαλωσε ο μπεμπακος σας τι ωραίααα!  Τελικά σου έγραψε εξετάσεις ο γιατρός; Για το μάρσιπο, η αδερφή μου στο δικό της είχε βάλει τα ανήψια μου λιγο πιο μετά γιατί στην αρχή ήταν πολύ μικρουλια. 


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τζινα38 είπε:

τι καλα που το ειδατε.!νομιζω οτι αυτη η αναμονη για το επομενο ραντεβου ειναι βασανο.!

μηπως εννοεις την εξεταση  β επιπεδου και οχι αυχενικη? καθοτι ξανθια μπερδευτκα χαχαχαχα

Ωχ ναι ναι β επιπέδου ήθελα να πω!! Χαχαχαχα όλα μέσα στο μυαλό μου είναι ανακατεμένα :D

Just now, FofiK είπε:

Αααχ πόσο μεγαλωσε ο μπεμπακος σας τι ωραίααα!  Τελικά σου έγραψε εξετάσεις ο γιατρός; Για το μάρσιπο, η αδερφή μου στο δικό της είχε βάλει τα ανήψια μου λιγο πιο μετά γιατί στην αρχή ήταν πολύ μικρουλια. 

Ναι ναι μου έγραψε αίματος και ούρων θα πάω αύριο να τις κάνω!! Έχει κι εμένα η νύφη μου ένα μάρσιπο που είναι σαν καινούργιος, θα μου το δανείσει μήπως και μας βολεψει!

  • Χαχα 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Vila είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Σήμερα πήγαμε γιατρουλη και είδαμε το γλυκουλι μας!!! Δεν μπορούσα να πιστέψω πως μεγάλωσε μέσα σε ένα μήνα!!!!! Όλα πολύ καλά μου είπε ο γιατρός! Είναι γύρω στα 14 εκατοστά συν τα ποδαράκια του και 190 γραμμάρια!! Τώρα θα κλείσουμε ραντεβού για την β επιπέδου μας! 

 

@foroulina καλά αποτελέσματα!!

Εμένα μου το πήραν δώρο τα Χριστούγεννα το μενταγιόν εγκυμοσύνης το φοράω κάπου κάπου αλλά το βλέπω σαν αξεσουάρ, δεν ξέρω κατά πόσο κάνει δουλίτσα !

Για το μάρσιπο που λέτε πως είναι χρήσιμος, επειδή δεν έχω ιδέα, ξέρετε αν μπορεί το μωράκι να μπει εκεί από νεογέννητο

Vila  μου αν το μωράκι θέλει πολύ αγκαλιτσα τότε είναι σωτήριος ο μάρσιπος. Έχει κάποιους κατάλληλους από νεογέννητα κ κάποιους που είναι για λίγο αργότερα. Εγώ είχα σλινγκ από το αστεράκι. Μπες να δεις. Είναι υφασμάτινοι κ βολεύουν για νεογεννητα. Είχα κ κανονικό κυρίως για τον άντρα μου, που με βόλεψε λίγο αργότερα γιατί θυμάμαι φοβόμουν για τα ποδαράκια του. Ήταν πολύ ανοιχτά. Στον μικρό δε χρησιμοποίησα ποτέ. Ήταν του καροτσιου :grin:

 

2 ώρες πρίν, foroulina είπε:

Χαχα λες?Καλά όπως το λες...Δεν θα μας αφήσουν να κοιμηθούμε!Έτσι έπαθα στον πρώτο...τους τελευταίους μήνες ειδικά...Δεν κοιμόταν το βράδυ!χόρευε μέσα στην κοιλιά μου!χαχα 

Εύχομαι να είναι γρήγορα κοριτσάκι μου!σε ευχαριστώ...για να δούμε...θα μάθουμε και με σιγουριά το φύλλο τώρα.

Ααα κορίτσια?έχετε ακουστά για τα Μενταγιον εγκυμοσύνης?έλεγα να πάρω .

Δεν είχα ακούσει για το μενταγιόν! Μπήκα και το διάβασα τωρα κ ακούγεται ωραίο. Αν το δοκιμάσεις πες μας αν τλκ βολεύει κ φτάνει ως την κοιλιά αν κ θυμάμαι τους δικούς μου να ηρεμούν με δυνατό απορροφητηρα, πιστολάκι φουλ, σκούπα κλπ.. Τι να τους κάνει ο ήχος του μενταγιόν? Χάχα! Τα γλυκούλια μου :-D

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...