Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Vila είπε:

Κορίτσια εσείς που είστε δεύτερη και τρίτη φορά μανούλες για πείτε γνώμη για τα καρότσια.. 3σε 1? Απλό? Ξεκίνησα να ρίξω μια ματιά και έχω πελαγωσει! Τι μπέρδεμα είναι αυτό! Και οι φίλες άλλες μου λένε μην πάρεις καλαθουνα, μην πάρεις αυγό, πάρε ένα καθησματακι 0-36, άλλες λένε το αυγό είναι το πιο χρήσιμο απ' όλα.. δεν ξέρω τι να σκεφτώ!!! Βοηθήστε!

Καλημέρα κορίτσια! Πολλά γαργαλητα ακούω κ χαίρομαι!!! Έρχεται κ η σειρά μας! 

Για καρότσι θα πρότεινα κ εγώ να πάρετε ένα απλό καρότσι κατάλληλο κ για νεογέννητα. Εγώ στον πρώτο πήρα 3 σε 1. Εντάξει το χρησιμοποίησα μια χαρά αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι απαραίτητο. Δηλ το πορτ μπεμπε το χρησιμοποίησα αλλά γεννήθηκε λίγο πρόωρος 2,5 κιλά οπότε χωρούσε αρκετό καιρό.οπως κ στο αυγό. Τώρα αν γεννηθεί 4-4,5 κιλά όπως της φίλης μου το πορτ μπεμπέ θα πάει τζάμπα κατευθείαν. Το αυγό χρειάζεται σύντομα αντικατάσταση οπότε καλύτερα να πάρεις ένα μεγαλύτερο κατευθείαν. Κ τέλος εξαρτάται κ το μέγεθος του αυτοκινήτου. Συνήθως αυτά πιάνουν χώρο κ όσο χώρο κ να έχεις ποτέ δε θα είναι αρκετός πια κορίτσια!το καρότσι το χρησιμοποίησαμε κανονικά μέχρι που μεγάλωσε αρκετά κ πήραμε ένα τύπου μπαστούνι chicco liteway που το χρησιμοποίησαμε κ στον μικρό από νεογέννητο. το έπλυνα χίλιες φορες,το χιλιοφορτωνα με ψώνια, δεν έπαθε ποτέ τπτ κ μπορώ να το χρησιμοποιήσω ξανά κ τώρα αν θέλω! Πολύ καλό βγήκε. Το μόνο μείον ήταν ότι δεν στριφογυριζε για να βλέπω το μωρό συνέχεια κ για να το έχω αντίθετα στον ήλιο αλλά αυτά λύνονται. 

Επίσης από φίλες αλλά κ από δική μου έρευνα τα καλύτερα τα έχω ακούσει για τα maclaren. Εμείς δεν το επιλέξαμε τότε γιατί ήταν μεγάλος ο γιος μου, δεν ήξερα πόσο θα το χρησιμοποιησουμε κ ήταν πολυ ακριβά.

  • Μου αρέσει 4

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σε όλες τις εγκυούλες! Εμείς είχαμε ραντεβού στον γιατρό την Παρασκευή που μας πέρασε και μάθαμε και εμείς ότι έχουμε κοριτσάκι!! Είναι το τρίτο μας κοριτσάκι φαντάζεστε τι δούλεμα έχει πέσει από φίλους κτλ!!! Όλα πάνε φυσιολογικά! Σκ περάσαμε άρρωστοι, κόλλησε φαίνεται η μεγάλη μου από το σχολείο και πήρε η μπάλα και εμένα... 

Εμένα η κοιλιά μου ενώ μέχρι τώρα δεν πολυφαινόταν, ξύπνησα χθες λες και μεγάλωσε απότομα! Λέω θα είναι επειδή δεν νοιώθω καλά αλλά και σήμερα είναι εκεί τουρλωτή... εσάς οι κοιλίτσες πώς είναι; 

Για καρότσι θα σας πω κι εγώ κοιτάξτε να πάρετε ένα που να είναι σχετικά ελαφρύ και όχι πολύ μεγάλο! να μπορείτε να το οδηγήσετε ακόμη και με ένα χέρι που λέει ο λόγος! εγώ προσωπικά είχα πάρει το καθισματάκι αυτοκινήτου και σε καρότσι είχε καλαθούνα για την αρχή, και μετά βγαίνει και μπαίνει το καρεκλάκι που είναι για μεγαλύτερη ηλικία και δεν το μετάνιωσα... ιδίως την καλαθούνα αν κοιμάται το μωρό και πας κάπου επίσκεψη με το καρότσι την βγάζεις όπως είναι και το παίρνεις μαζί σου χωρίς να το σηκώνεις το μωρό και να ξυπνάει... 

  • Μου αρέσει 4

Qnwvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Biky3 είπε:

Καλημέρα σε όλες τις εγκυούλες! Εμείς είχαμε ραντεβού στον γιατρό την Παρασκευή που μας πέρασε και μάθαμε και εμείς ότι έχουμε κοριτσάκι!! Είναι το τρίτο μας κοριτσάκι φαντάζεστε τι δούλεμα έχει πέσει από φίλους κτλ!!! Όλα πάνε φυσιολογικά! Σκ περάσαμε άρρωστοι, κόλλησε φαίνεται η μεγάλη μου από το σχολείο και πήρε η μπάλα και εμένα... 

Εμένα η κοιλιά μου ενώ μέχρι τώρα δεν πολυφαινόταν, ξύπνησα χθες λες και μεγάλωσε απότομα! Λέω θα είναι επειδή δεν νοιώθω καλά αλλά και σήμερα είναι εκεί τουρλωτή... εσάς οι κοιλίτσες πώς είναι; 

Για καρότσι θα σας πω κι εγώ κοιτάξτε να πάρετε ένα που να είναι σχετικά ελαφρύ και όχι πολύ μεγάλο! να μπορείτε να το οδηγήσετε ακόμη και με ένα χέρι που λέει ο λόγος! εγώ προσωπικά είχα πάρει το καθισματάκι αυτοκινήτου και σε καρότσι είχε καλαθούνα για την αρχή, και μετά βγαίνει και μπαίνει το καρεκλάκι που είναι για μεγαλύτερη ηλικία και δεν το μετάνιωσα... ιδίως την καλαθούνα αν κοιμάται το μωρό και πας κάπου επίσκεψη με το καρότσι την βγάζεις όπως είναι και το παίρνεις μαζί σου χωρίς να το σηκώνεις το μωρό και να ξυπνάει... 

Α πολλά κορίτσια μαζεύτηκαν! Μπράβο Biky με το καλό!!! Κ εμας από τώρα μας δουλεύουν ότι θα είναι κ τρίτο αγόρι! Όλοι σίγουρο το χουν δεν ξέρω γιατί! Για να δούμε..! 

Καρότσι είχες δηλ 3 σε 1 ως το τέλος? Για τον ύπνο πάντως τώρα που το λες έχεις δίκιο. Θυμάμαι κ εγώ πόσο βολεύει να μπαινοβγαινει το καθίσματακι ή η καλαθουνα στο καρότσι κ να μη το ξυπνάμε. Αλλά από την άλλη μπορεί αυτό να χρειαστεί πολύ λίγες φορές. Ο μικρός μου ας πούμε ήταν υπναρας.τον βάζαμε τον βγάζαμε κ δε ξυπνούσε. Ο μεγάλος το αντίθετο. Τι να πω.. Παίζουν ρόλο κ τα χρήματα κορίτσια. Κάποιοι μπορουν να διαθέσουν χρήματα για 3 σε 1 κ μετά να πάρουν κ τα επόμενα που είναι πιο ευχρηστα για παράδειγμα. 

  • Μου αρέσει 3

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Vila είπε:

Κορίτσια εσείς που είστε δεύτερη και τρίτη φορά μανούλες για πείτε γνώμη για τα καρότσια.. 3σε 1? Απλό? Ξεκίνησα να ρίξω μια ματιά και έχω πελαγωσει! Τι μπέρδεμα είναι αυτό! Και οι φίλες άλλες μου λένε μην πάρεις καλαθουνα, μην πάρεις αυγό, πάρε ένα καθησματακι 0-36, άλλες λένε το αυγό είναι το πιο χρήσιμο απ' όλα.. δεν ξέρω τι να σκεφτώ!!! Βοηθήστε!

Καλημέρα @Vila μου!Θα σου πω για την δικιά μου εμπειρία.Είχαμε πάρει το 3 σε 1 αλλά δεν μπορώ να πω, πως έβγαλε τα λεφτά του.Το αυγό ήταν χρήσιμο για τους πρώτους 6 μήνες.Το τρίτο κομμάτι, που κάθεται το μωρό το χρησιμοποίησα ελάχιστα.Τέτοιου τύπου καρότσια είναι ογκώδη και δύσχρηστα θεωρώ καθώς το μωρό μεγαλώνει.Εμείς αγοράσαμε όταν ήταν περίπου 10 μηνών της maclaren (ελαφρύ,"σπαστό", πρακτικό απο άποψη καθαρισμού, όγκου κλπ.)Από τότε μέχρι και σήμερα (όταν το χρειαζόμαστε κάποιες φορές) που είναι σχεδόν 4 αυτό χρησιμοποιούμε.Δεν έχει πάθει τίποτα και μπορεί να χρησιμοποιηθεί απο 6μ+.Εγώ θα σου έλεγα να μην πάρεις το 3 σε 1, αλλά ένα καλό καθισματάκι αυτοκινήτου και ένα ελαφρύ και πρακτικό καρότσι για 0+.

  • Μου αρέσει 3

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, "Gigi" είπε:

Α πολλά κορίτσια μαζεύτηκαν! Μπράβο Biky με το καλό!!! Κ εμας από τώρα μας δουλεύουν ότι θα είναι κ τρίτο αγόρι! Όλοι σίγουρο το χουν δεν ξέρω γιατί! Για να δούμε..! 

Καρότσι είχες δηλ 3 σε 1 ως το τέλος? Για τον ύπνο πάντως τώρα που το λες έχεις δίκιο. Θυμάμαι κ εγώ πόσο βολεύει να μπαινοβγαινει το καθίσματακι ή η καλαθουνα στο καρότσι κ να μη το ξυπνάμε. Αλλά από την άλλη μπορεί αυτό να χρειαστεί πολύ λίγες φορές. Ο μικρός μου ας πούμε ήταν υπναρας.τον βάζαμε τον βγάζαμε κ δε ξυπνούσε. Ο μεγάλος το αντίθετο. Τι να πω.. Παίζουν ρόλο κ τα χρήματα κορίτσια. Κάποιοι μπορουν να διαθέσουν χρήματα για 3 σε 1 κ μετά να πάρουν κ τα επόμενα που είναι πιο ευχρηστα για παράδειγμα. 

Βασικά το καρότσι είναι 2 σε 1.. το καρεκλάκι του αυτοκινήτου το πήραμε ανεξάρτητα και δεν το βγάζαμε από το αυτοκίνητο... μας είχε πει και ο γιατρός ότι δεν είναι καλό να κοιμάται συχνά σε αυτήν την θέση το μωρό καλό είναι να ξαπλώσει τελείως και να σου πω γι αυτό και θεωρήσαμε απαραίτητη την καλαθούνα.. η καλαθούνα του καροτσιού είναι ευρύχωρη μέχρι 5 μηνών αυτήν χρησιμοποιούσα και μετά όταν ξεκίνησε να μπορεί να κάθεται το μωρό το αλλάξαμε στο μεγαλύτερο! 

Να δεις που αγοράκι θα έχετε και εσείς!! ο γιατρός μας πείραζε, βρήκατε τον τρόπο πώς να κάνετε κορίτσια και δεν αλλάζετε την συνταγή!! χαχαχαχα


Qnwvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Biky3 είπε:

Βασικά το καρότσι είναι 2 σε 1.. το καρεκλάκι του αυτοκινήτου το πήραμε ανεξάρτητα και δεν το βγάζαμε από το αυτοκίνητο... μας είχε πει και ο γιατρός ότι δεν είναι καλό να κοιμάται συχνά σε αυτήν την θέση το μωρό καλό είναι να ξαπλώσει τελείως και να σου πω γι αυτό και θεωρήσαμε απαραίτητη την καλαθούνα.. η καλαθούνα του καροτσιού είναι ευρύχωρη μέχρι 5 μηνών αυτήν χρησιμοποιούσα και μετά όταν ξεκίνησε να μπορεί να κάθεται το μωρό το αλλάξαμε στο μεγαλύτερο! 

Να δεις που αγοράκι θα έχετε και εσείς!! ο γιατρός μας πείραζε, βρήκατε τον τρόπο πώς να κάνετε κορίτσια και δεν αλλάζετε την συνταγή!! χαχαχαχα

Να ξέρεις ο άντρας μου μόλις του διάβασα αυτό που είπες για το τρίτο αγόρι γούρλωσε το μάτι κ με ρωτάει που μένεις :D:D

  • Χαχα 3

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου μην αγχώνεστε πάντως για τα καρότσια! Οοοοτι κ να πάρετε θα το χρησιμοποιήσετε μια χαρά. Αντε στην χειρότερη να πάνε τζάμπα μερικά χρήματα.Εκτός πια αν τα ζουζούνια μας μας βγουν σαν τον διπλανό μας που δεν έμπαινε σε καρότσι με τπτ. 3 αγόρασαν κ μπήκε τλκ όταν έγινε 7μηνών? Μπορεί κ παραπάνω! Γεννήσαμε με 3 μήνες διαφορά κ η καημένη ούτε μια καροτσαδα σαν ανθρωπος δεν έκανε. Μόλις έμπαινε μέσα μας άκουγε όλη η Θεσσαλονίκη. :mrgreen:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω για τα μωράκια αγοράκια και κοριτσάκια..  εμάς στο δεύτερο (είχαμε ήδη μια κόρη) στην Αυχενική δε μας είχαν κάνει πρόβλεψη, ο γιατρός μου λοιπόν μέχρι τη β επιπέδου μου έλεγε ότι είναι κορίτσι μάλλον. Ε πήγα κ γω στο β επιπέδου όλα καλά δόξα το Θεό και μου λέει:"γεννητικά όργανα άρρενος" λέω πως;;; τι μου λέει δε θέλατε αγορι; λέω δεν είναι αυτό απλά είμασταν προετοιμασμένοι να επιβεβαιώσουμε το κορίτσι.. Και με πιάνει ένα νευρικό γέλιο...να μη μπορώ να ηρεμήσω! Η αλήθεια είναι πως θέλαμε ένα κ ένα..  (βέβαια μας προέκυψε και 3ο αλλά άλλο θέμα αυτό χαχα)

Οπότε προσωπικά δε το δένω ακόμα που μου είπαν μάλλον αγόρι..  Κάτσε να βεβαιωθούμε χαχαχα

Αλήθεια οσες πάτε για 3ο παιδί με το θεμα αυτοκίνητο τι θα κανετε;; 

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

Διαβάζω για τα μωράκια αγοράκια και κοριτσάκια..  εμάς στο δεύτερο (είχαμε ήδη μια κόρη) στην Αυχενική δε μας είχαν κάνει πρόβλεψη, ο γιατρός μου λοιπόν μέχρι τη β επιπέδου μου έλεγε ότι είναι κορίτσι μάλλον. Ε πήγα κ γω στο β επιπέδου όλα καλά δόξα το Θεό και μου λέει:"γεννητικά όργανα άρρενος" λέω πως;;; τι μου λέει δε θέλατε αγορι; λέω δεν είναι αυτό απλά είμασταν προετοιμασμένοι να επιβεβαιώσουμε το κορίτσι.. Και με πιάνει ένα νευρικό γέλιο...να μη μπορώ να ηρεμήσω! Η αλήθεια είναι πως θέλαμε ένα κ ένα..  (βέβαια μας προέκυψε και 3ο αλλά άλλο θέμα αυτό χαχα)

Οπότε προσωπικά δε το δένω ακόμα που μου είπαν μάλλον αγόρι..  Κάτσε να βεβαιωθούμε χαχαχα

Αλήθεια οσες πάτε για 3ο παιδί με το θεμα αυτοκίνητο τι θα κανετε;; 

Κοίτα το αγοράκι να αλλάξει σε κοριτσάκι μου ακούγεται δύσκολο. Για το ανάποδο το έχω ακούσει κάποιες φορές όμως. Μου έχει πει κ ο γιατρός ότι στη φάση της αυχενικής είναι πολύ πρησμένα τα γεννητικά όργανα στα κοριτσάκια κ καμία φορά ξεγελούν.τι να πω δε ξέρω! 

Για το αυτοκίνητο δεν εχουμε επιλογές εμείς.. Το ένα είναι οικογενειακό αλλά κ πάλι δε θα χωράνε. γιατί τα 2 θέλουν καρεκλακια οπωσδήποτε. Ο μεγάλος έχει booster seat.το άλλο είναι σμαρτακι που θα το αλλαξουμε αναγκαστικά . Σκεφτόμαστε για επταθεσιο μόλις γεννηθεί το μωρό με το καλό, να πάρουμε κ την απαλλαγή από το τέλος ταξινόμησης. Να λέμε κ τα καλά των τριτεκνων:grin: :grin: εσείς? Βολευεστε? 


b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ πρόβλημα το αυτοκίνητο κοριτσια..Εμείς πήραμε περισυ καινουριο,του βαλαμε και αέριο πριν κάποιους μήνες..είναι μεγάλο αλλά δεν χωράνε τρία καθισματακια πίσω...διάβασα ότι μπορεί να μπει και στο κάθισμα του συνοδηγού καθισματακι.γιατι δεν γίνεται να πάρουμε τόσο σύντομα καινούριο αυτοκίνητο

Link to comment
Share on other sites

@"Gigi" ξεχασα να γράψω και την κόρη μου στην αρχη αγόρι μας την έλεγαν... τι να πω πάντως μου έτυχε εμένα 2 στα 2 ..

Και πριν 800 χρόνια ακόμα έχει να το λέει η μάνα μου, της έλεγε ο γιατρός Στον υπέρηχο: "Να λέει το πουλί του" ε και βγήκα εγώ χαχαχαχα θα μου πεις τότε τι βλέπανε  στους υπέρηχους ο Θεός και η ψυχή τους..

Εμείς αμάξια έχουμε 2 αλλά για να πάμε με ένα αμάξι όλοι μαζί θα είναι δύσκολο. Θα γεννηθεί με το καλο το μωρό και θα κοιτάξουμε για μεγαλύτερο, πιστεύω στην αρχη κάπως θα βολευτούμε!! Αλλά απ ότι βλέπω με 3 παιδια που θέλουν όλα καθισμα είναι δύσκολο με τα κλασικά 5θεσια :/ 

Just now, Φραουλίνα είπε:

Αχ πρόβλημα το αυτοκίνητο κοριτσια..Εμείς πήραμε περισυ καινουριο,του βαλαμε και αέριο πριν κάποιους μήνες..είναι μεγάλο αλλά δεν χωράνε τρία καθισματακια πίσω...διάβασα ότι μπορεί να μπει και στο κάθισμα του συνοδηγού καθισματακι.γιατι δεν γίνεται να πάρουμε τόσο σύντομα καινούριο αυτοκίνητο

Στο καθισμα του συνοδηγού μπορεί να μπει το αυγο με απενεργοποιημένο αερόσακο.. Και αυτό το εχω σαν λύση για την αρχη. Τι να πω θα δούμε πως θα γίνει.. 


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια επειδή συζητάμε για χρήσιμα και όχι πράγματα για το νινί, θα σας πω για 2 πράγματα που αγόρασα και λάτρεψα:

1) το μαξιλάρι θηλασμού, με βόλεψε πολύ γιατι το βάζεις όπου και όπως θέλεις και κάθεσαι άνετα.Για όσες δεν έχουν ξαναθηλάσει, είναι μια πολύωρη καθημερινή διαδικασία και είναι σημαντικό να κάθεστε κάπου άνετα.

2) Ο μάρσιπος. Έβγαλε τα λεφτά του και κάναμε άπειρες βόλτες με τον μικρούλη μου.

Αξίζει να αναφέρω πως δεν χρησιμοποίησα ποτέ τα μπουκάλια( αγόρασα και πολλά) που αγόρασα, καθότι θήλαζα αποκλειστικά.Ευτυχώς δεν αγόρασα θήλαστρο, γιατί ήμασταν με τον μικρό 24 ώρες το 24ωρο μαζί, οπότε θα ήταν άχρηστο.

  • Μου αρέσει 2

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα κ απο μένα! Είμαι καινούργια στη Όμορφη παρέα σας ! :) Με το καλό σε όλες σας! 
Εμείς πήγαμε με τον σύζυγο μου και κάναμε έρευνα αγοράς για τα πραγματάκια που χρειαζόμαστε. Αφού λοιπόν γυρίσαμε 6-7 καταστήματα για να πάρουμε μια ιδέα , παραγγείλαμε το κρεβατακι και το καρότσι τα οποία μας είπανε θα είναι έτοιμα σε περίπου δύο μήνες. Ανυπομονώ! :-D  Το καρότσι , ενώ αρχικά λέγαμε να το πάρουμε 3 σε 1 τελικά το πήραμε 2 σε 1. 

  • Μου αρέσει 3

a85np3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Arabella είπε:

Κορίτσια επειδή συζητάμε για χρήσιμα και όχι πράγματα για το νινί, θα σας πω για 2 πράγματα που αγόρασα και λάτρεψα:

1) το μαξιλάρι θηλασμού, με βόλεψε πολύ γιατι το βάζεις όπου και όπως θέλεις και κάθεσαι άνετα.Για όσες δεν έχουν ξαναθηλάσει, είναι μια πολύωρη καθημερινή διαδικασία και είναι σημαντικό να κάθεστε κάπου άνετα.

2) Ο μάρσιπος. Έβγαλε τα λεφτά του και κάναμε άπειρες βόλτες με τον μικρούλη μου.

Αξίζει να αναφέρω πως δεν χρησιμοποίησα ποτέ τα μπουκάλια( αγόρασα και πολλά) που αγόρασα, καθότι θήλαζα αποκλειστικά.Ευτυχώς δεν αγόρασα θήλαστρο, γιατί ήμασταν με τον μικρό 24 ώρες το 24ωρο μαζί, οπότε θα ήταν άχρηστο.

Συμφωνώ τόσο πολυ!! Πραγματικά είναι και τα δύο τόσο μα τόσο χρήσιμα!! 

Just now, Mary_k είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κ απο μένα! Είμαι καινούργια στη Όμορφη παρέα σας ! :) Με το καλό σε όλες σας! 
Εμείς πήγαμε με τον σύζυγο μου και κάναμε έρευνα αγοράς για τα πραγματάκια που χρειαζόμαστε. Αφού λοιπόν γυρίσαμε 6-7 καταστήματα για να πάρουμε μια ιδέα , παραγγείλαμε το κρεβατακι και το καρότσι τα οποία μας είπανε θα είναι έτοιμα σε περίπου δύο μήνες. Ανυπομονώ! :-D  Το καρότσι , ενώ αρχικά λέγαμε να το πάρουμε 3 σε 1 τελικά το πήραμε 2 σε 1. 

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στη παρέα μας!! Πόσων εβδομάδων εισαι; το πρώτο σου μωράκι; 

Με το καλό εύχομαι, να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και ένα γερό νινί!!!

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...