Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Just now, Αντζελίνα 30 είπε:

Κορίτσια μου βγήκαν οι αιματολογικες για τρισωμια 21 1:2667.Ανεπλιστα καλά.. Πρέπει να ηρεμώ σιγά σιγά και να το απολαύσω επιτέλους.. Η τελική ημερομηνία είναι 22/7 και είναι κοριτσάκι σε μεγάλο ποσοστό.. Σας ευχαριστώ για τα ενθαρρυντικά σας λόγια.. 

Σούπερ το αποτέλεσμα Αντζελίνα μου! Ευτυχώς τελείωσε γρήγορα η αγωνία σου κοριτσάκι μου!! Πολύ χαίρομαι! Κορίτσια τυχερή η ομαδουλα μας φτου φτου όλα καλά μας πάνε! 

 

4 ώρες πρίν, FofiK είπε:

Καλημέρα κοριτσιαα!

@Αντζελίνα 30 κοπέλα μου όλα καλά θα είναι!! Ο γιατρός που μας έκανε την αυχενική μου έλεγε για μια κοπέλα που η μέτρηση της ήταν 5!! Και όλες οι υπόλοιπες μετρήσεις ήταν μια χαρά, η κοπέλα για να είναι σίγουρη έκανε την αμνιο και ήταν όλα φυσιολογικοτατα! 

@Τζινα38 περαστικά!!

@"Gigi" πόσο σε νιώθωωω! Κι εγώ τα πρωινά είμαι φουλ ενέργεια κι από όταν γυρίσω το απόγευμα και μετά είμαι να με κλαίνε οι ρέγγες χαχχαχχα

 

Αλήθεια κορίτσια μου έχει νιώσει καμία σας το μωράκι της;; εγώ βάζω τα δυνατά μου το βράδυ όταν ξαπλώνω αλλά με παίρνει ο ύπνος. Σήμερα το βράδυ κάτι αισθάνθηκα κ ξύπνησα αλλά δεν ήταν το μωρό, ήταν κάτι που εξελίχθηκε σε πριτσ :oops:χαχχααχχχαχ 

:D :D κ εγώ τις τελευταίες μέρες έχω νιώσει κάτι μπουρμπουληθρες μόλις ηρεμω το βράδυ κ λέω αυτό κάτι μου θυμιζει! το μωρό θα είναι σίγουρα! Μέχρι να το ανακοινώσω στον άντρα μου, σε δευτερόλεπτα, ακούω κ κάτι γουργουρητα κ ξενερώνω! 

 

πρίν από 44 λεπτά , Τζινα38 είπε:

κοριτσια μου σας ευχαριστω πολυ σημερα ειμαι πολυ καλυτερα..!! ευτυχως το βραδυ κοιμηθηκα σαν ανθρωπος μετα απο αυτο που περασα το προηγουμενο βραδυ.!σημερα πηγα και για υπερηχο το πρωι για να ανανεωσω την αδεια μου και μου ειπε ο γιατρος μου οτι μπορει να ειναι απο δυο περιπτωσεις 1ον να ειναι πονοι οι οποιοι προκαλουνται απο την μητρα επειδη τωρα  ανεβαινει προς τα πανω και πιεζονται ολα μεση οργανα και γι αυτο να ειχα τοσο εντονους πονους και στην κοιλια ή 2ον να ειναι επειδη ανοιγει η λεκανη για να κανει θεση στην μητρα και με χτυπαει ο πονος στην μεση.! τωρα ξερω αν με πιασει μπουσκοπαν και μαξιλαρακι στην μεση

@Rafaelatarzan ειχα τρομερο πονο στην μεση δεν μπορουσα να ξαπλωσω να αναπνευσω, κοιμηθηκα σε ημιορθια σταση προχθες το βραδυ ημουν χαλια με λιγα λογια @kerasaki10 τα μπουσκοπαν μου ειπε να τα παιρνω οταν εχω πονους περιοδου ειναι σπασμολυτικα αλλα με βοηθησαν παρα τα ντεπον η τα παναντολ που πηρα.

@"Gigi" οχι δεν δουλευω ειμαι σε αδεια απο την αρχη.. μακαρι να ξεμπερδεψουμε με την αναγουλα ..εγω απο την φυση μου δεν μπορω να κανω εμετο και με ζοριζει.!

Τζίνα μου ριξτο λίγο κ στην ξάπλα κ αφού σου επιτρέπει κ τα χάπια ο γιατρός μια χαρά! Φαντάζομαι δεν θα κρατήσει για πολύ ακόμα. Εγώ τον φοβάμαι τον εμετό. Χαίρομαι που έχω περισσότερο αναγούλες. 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πινακακι ΠΗΤ   :wub:

Γράφω όσες έχετε ανάφερει ημερομηνία και το φύλο του μωρού και περιμένω και από τις υπόλοιπες! 

@Vila 01/07 αγοράκι! ♥️

@Katerinasam 04/07

@_marjio 05/07

@Biky3 06/07

@"Gigi" 08/07

@foroulina 10/07 κοριτσάκι! ♥️

@kerasaki10 10/7

@Emma9 12/07

@FofiK 13/07

@Ioannababy 14/07

@tzina_liana 14/07

@Marva617/07

@Αντζελίνα 30 22/07 κοριτσάκι! ♥️

@Arabella 21/07

@Giwta1411 21/07

@Εlen32 25/07

@kerasia93 26/07

@Tegan 26/07

Με το καλό να τα πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας!! ❤️

  • Μου αρέσει 5

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Αντζελίνα 30 χαίρομαι πολύ που όλα πήγαν καλά.Τώρα χαμογέλα και απόλαυσε το υπέροχο αυτό ταξίδι της εγκυμοσύνης!!!

@Vila το νινί άρχισε να κάνει αισθητή την παρουσία του? 

Εγώ όπως και η @"Gigi" νιώθω κάποιες φορές κάτι σαν μπουρμπουλήθρα αλλά κρατάει λίγο και δεν είναι έντονο και ξεκάθαρο. Ουφ πιστεύω μέσα στις επόμενες 3 με 4 το πολύ εβδομάδες οι δευτερο- τριτο μανούλες θα το νιώσουμε για τα καλά.Είναι μια υπέροχη αίσθηση,ασύγκριτη με οτιδήποτε και το λέω για εσάς που είστε εγκυούλες στο πρώτο σας παιδάκι.Άσε που θα είμαστε και πιο ήρεμες οτι όλα πηγαίνουν καλά.

  • Μου αρέσει 4

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Σήμερα είχε φακες το μενού χαχαχαχα

Εγώ νόμιζα εχθές ένιωσα κάτι, αλλα έχω και πολλά αέρια αυτες τις μερες και δεν είμαι σίγουρη αν ήταν το μωρό ή κάτι άλλο  χαχα που θα πάει είναι θέμα μερικών ημερών να τα νιώσουμε <3 

@Αντζελίνα 30 ήμουν σίγουρη ότι θα έχεις καλά αποτελέσματα!! Θα κάνεις άλλη εξέταση ή σας κάλυψε η Αυχενική;;

 


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, Arabella είπε:

@Αντζελίνα 30 χαίρομαι πολύ που όλα πήγαν καλά.Τώρα χαμογέλα και απόλαυσε το υπέροχο αυτό ταξίδι της εγκυμοσύνης!!!

@Vila το νινί άρχισε να κάνει αισθητή την παρουσία του? 

 

Ακόμα τίποτα!! Και περιμένω πως και πως! Σήμερα ένιωθα κάτι περίεργα τραβήγματα και πονακια αλλά δεν είναι αυτό που μου περιγράφουν όλες οι ήδη μανούλες..

Just now, _marjio είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Σήμερα είχε φακες το μενού χαχαχαχαΕγώ νόμιζα εχθές ένιωσα κάτι, αλλα έχω και πολλά αέρια αυτες τις μερες και δεν είμαι σίγουρη αν ήταν το μωρό ή κάτι άλλο  χαχα που θα πάει είναι θέμα μερικών ημερών να τα νιώσουμε

Φακές έκανα κι εγώ φίλη αλλά δε μου έκατσε καλά με έπιασε καούρα! Κι εγω ότι έχω νιώσει ως τώρα πιστεύω το εντερακι είναι και όχι το μπεμπακι!! Χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 ώρες πρίν, Αντζελίνα 30 είπε:

Κορίτσια μου βγήκαν οι αιματολογικες για τρισωμια 21 1:2667.Ανεπλιστα καλά.. Πρέπει να ηρεμώ σιγά σιγά και να το απολαύσω επιτέλους.. Η τελική ημερομηνία είναι 22/7 και είναι κοριτσάκι σε μεγάλο ποσοστό.. Σας ευχαριστώ για τα ενθαρρυντικά σας λόγια.. 

Καταπληκτικά νέα Αντζελίνα, μπράβο!! Απόλαυσε το υπόλοιπό σου!!


dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Πώς είστε σημερα; πάλι κρύο έβαλε και όλο κουκουλωμένη θελω να είμαι, έχει και μια συννεφιά και δεν είναι καθόλου για έξω.

Μου είπε ο γιατρός να ξεκινήσω και εγω και ο αντρας μου την αντιβίωση για το ουρεόπλασμα αλλά όλο το τρενάρω, φοβαμαι λιγο αλλα με διαβεβαιωσαν και ο γιατρος και η μαία μου πως δεν ειναι τοξική αντιβίωση για το μωρό..  ουφ.. Πρέπει να το παρω απόφαση :/ 


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

Πώς είστε σημερα; πάλι κρύο έβαλε και όλο κουκουλωμένη θελω να είμαι, έχει και μια συννεφιά και δεν είναι καθόλου για έξω.

Μου είπε ο γιατρός να ξεκινήσω και εγω και ο αντρας μου την αντιβίωση για το ουρεόπλασμα αλλά όλο το τρενάρω, φοβαμαι λιγο αλλα με διαβεβαιωσαν και ο γιατρος και η μαία μου πως δεν ειναι τοξική αντιβίωση για το μωρό..  ουφ.. Πρέπει να το παρω απόφαση :/ 

Ναι έχει κρυουλακι σήμερα κ ειναι για μέσα, χουζουρι με κουβερτούλα στο καναπε..Αλλά.. κάναμε φασίνα με τον άντρα μου..Αλλά ευτυχώς πάει τελείωσε κ τώρα περιμένω πως κ πως να φάω.. χαχαχ..Ναι αφού στο είπε ο γιατρός κ η μαία μην έχεις αμφιβολία.. αν υπήρχε έστω κ η παραμικρή πιθανότητα να έκανε κακο στ ο μωρό σου δεν θα στο έλεγαν!! Οπότε βουρ ξεκίνα!! 


sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, _marjio είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Σήμερα είχε φακες το μενού χαχαχαχα

Εγώ νόμιζα εχθές ένιωσα κάτι, αλλα έχω και πολλά αέρια αυτες τις μερες και δεν είμαι σίγουρη αν ήταν το μωρό ή κάτι άλλο  χαχα που θα πάει είναι θέμα μερικών ημερών να τα νιώσουμε <3 

@Αντζελίνα 30 ήμουν σίγουρη ότι θα έχεις καλά αποτελέσματα!! Θα κάνεις άλλη εξέταση ή σας κάλυψε η Αυχενική;;

 

Μας κάλυψε το ποσοστό της αυχενικής.. Τώρα θα μιλήσω και Δευτέρα αναλυτικά με γιατρό... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Μανούλες του καλοκαιριού γεια σας!Σχετική ησυχία βλέπω σήμερα στο καφέ μας!Εγώ σήμερα έφτιαξα μια μπουγάτσα όνειρο!Κι επειδή είμαι περισσότερο του αλμυρού έκανα και μια τυρόπιτα για να καλύψω όλα τα γούστα!Άνοιξα φύλλο κανονικά και έγιναν όπως της μαμά ή της γιαγιάς. Εσείς πως τα πηγαίνετε με την κουζίνα; Εμένα μου αρέσει πολύ και φτιάχνω διάφορα γκουρμέ και μη. Τα μπεμπάκι στις κοιλίτσες έδωσαν κανένα σήμα;

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλες!!!

  • Μου αρέσει 4

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου καλησπέρα... Να σας ρωτήσω κάτι... Έχω εδώ και 3 μέρες που έκοψα τα κολπικά ουτροτζεσταν  και βλέπω κάτι άσπρα υγρά π.χ σαν τα υγρά ωορρηξία σας έτυχε;


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, _marjio είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

Πώς είστε σημερα; πάλι κρύο έβαλε και όλο κουκουλωμένη θελω να είμαι, έχει και μια συννεφιά και δεν είναι καθόλου για έξω.

Μου είπε ο γιατρός να ξεκινήσω και εγω και ο αντρας μου την αντιβίωση για το ουρεόπλασμα αλλά όλο το τρενάρω, φοβαμαι λιγο αλλα με διαβεβαιωσαν και ο γιατρος και η μαία μου πως δεν ειναι τοξική αντιβίωση για το μωρό..  ουφ.. Πρέπει να το παρω απόφαση :/ 

Μη φοβάσαι αφού σου το προτείνει ο γιατρός κάτι θα ξέρει. Εγώ θα έπαιρνα  στη θέση σου παντως. Έχει κ στη Θεσσαλονίκη πολύ κρύο σήμερα. Είχαμε ένα πάρτυ εμείς κ βγήκα αναγκαστικά αλλά το δαγκωσα κανονικότατα! 

Just now, Arabella είπε:

Μανούλες του καλοκαιριού γεια σας!Σχετική ησυχία βλέπω σήμερα στο καφέ μας!Εγώ σήμερα έφτιαξα μια μπουγάτσα όνειρο!Κι επειδή είμαι περισσότερο του αλμυρού έκανα και μια τυρόπιτα για να καλύψω όλα τα γούστα!Άνοιξα φύλλο κανονικά και έγιναν όπως της μαμά ή της γιαγιάς. Εσείς πως τα πηγαίνετε με την κουζίνα; Εμένα μου αρέσει πολύ και φτιάχνω διάφορα γκουρμέ και μη. Τα μπεμπάκι στις κοιλίτσες έδωσαν κανένα σήμα;

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλες!!!

Ησυχία το μπεμπακι από μένα.. Μα τι χρυσοχερες έχει η ομάδα μας?? Μπράβο σου δεν χω ανοίξει ποτέ φύλλο. Από μαγειρική δεν τρελαίνομαι. Μαγειρεύω πολύ ωραία από ότι μου λένε αλλά σε γενικές γραμμές παραδοσιακά. Δεν είχα ποτέ χρόνο κ κυρίως διάθεση για πειραματισμους! 

Just now, Τζινα38 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα... Να σας ρωτήσω κάτι... Έχω εδώ και 3 μέρες που έκοψα τα κολπικά ουτροτζεσταν  και βλέπω κάτι άσπρα υγρά π.χ σαν τα υγρά ωορρηξία σας έτυχε;

Εγω δεν έπαιρνα ουτροτζεσταν αλλά τις τελευταίες εβδομάδες έχω παρά πολλά υγρά άσπρα η διαφανή. Με ενοχλούν πολύ. Κάθε 3 κ λίγο κάνω ντους ή αλλάζω σερβιετακια. Είπα θα ρωτήσω τον γιατρό αλλά το ξέχασα. Θυμάμαι ότι είχα κ στις προηγούμενες εγκυμοσύνες αλλά αργότερα. Επίσης θυμαμαι ότι απλά δεν πρέπει να μυρίζουν άσχημα ή να έχουμε κ φαγουρα παράλληλα αλλά θα ρωτήσω καλού κακού αν συνεχιστούν. 

  • Μου αρέσει 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Arabella είπε:

Μανούλες του καλοκαιριού γεια σας!Σχετική ησυχία βλέπω σήμερα στο καφέ μας!Εγώ σήμερα έφτιαξα μια μπουγάτσα όνειρο!Κι επειδή είμαι περισσότερο του αλμυρού έκανα και μια τυρόπιτα για να καλύψω όλα τα γούστα!Άνοιξα φύλλο κανονικά και έγιναν όπως της μαμά ή της γιαγιάς. Εσείς πως τα πηγαίνετε με την κουζίνα; Εμένα μου αρέσει πολύ και φτιάχνω διάφορα γκουρμέ και μη. Τα μπεμπάκι στις κοιλίτσες έδωσαν κανένα σήμα;

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλες!!!

Και εμένα μου αρέσει να μαγειρεύω μου αρέσει να τα τρώω κιόλας..αλμυρά γλυκά τα πάντα. Γενικά φτιαχνω διάφορα!!

Σήμα από τη κοιλιά κανένα για την ώρα.. 

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Arabella είπε:

Μανούλες του καλοκαιριού γεια σας!Σχετική ησυχία βλέπω σήμερα στο καφέ μας!Εγώ σήμερα έφτιαξα μια μπουγάτσα όνειρο!Κι επειδή είμαι περισσότερο του αλμυρού έκανα και μια τυρόπιτα για να καλύψω όλα τα γούστα!Άνοιξα φύλλο κανονικά και έγιναν όπως της μαμά ή της γιαγιάς. Εσείς πως τα πηγαίνετε με την κουζίνα; Εμένα μου αρέσει πολύ και φτιάχνω διάφορα γκουρμέ και μη. Τα μπεμπάκι στις κοιλίτσες έδωσαν κανένα σήμα;

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλες!!!

Τι ωραία!! Θα μοσχοβόλησε όλο σας το σπίτι!! Μη σου πω πως την μύρισα μέχρι κι εδώ αυτή την μπουγάτσα!  :-) Κι εγω της κουζίνας είμαι!! Όσο πιο χρονοβόρο τόσο πιο πολύ το ευχαριστιέται η ψυχούλα μου!! Βέβαια τις προάλλες έκανα μια γουρουνιά χωρίς ίχνος ντροπής! Είχαμε παρεάκι στο σπίτι κ παραγγείλαμε πίτσες.Είχα όλη την καλή διάθεση να φάω δυο τρια κομμάτια αλλα κορίτσια... την έφαγα όλη η μουσχάρα! Ολόκληρη!! Όλη μέρα έκανα μια σαν το βατράχι μια σαν το λιοντάρι απ τα ρεψίματα :-) Το καταφχαριστήθηκε το είναι μου όμως :-):-)

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , "Gigi" είπε:

Εγω δεν έπαιρνα ουτροτζεσταν αλλά τις τελευταίες εβδομάδες έχω παρά πολλά υγρά άσπρα η διαφανή. Με ενοχλούν πολύ. Κάθε 3 κ λίγο κάνω ντους ή αλλάζω σερβιετακια. Είπα θα ρωτήσω τον γιατρό αλλά το ξέχασα. Θυμάμαι ότι είχα κ στις προηγούμενες εγκυμοσύνες αλλά αργότερα. Επίσης θυμαμαι ότι απλά δεν πρέπει να μυρίζουν άσχημα ή να έχουμε κ φαγουρα παράλληλα αλλά θα ρωτήσω καλού κακού αν συνεχιστούν. 

Ααά άρα είναι λογικό δεν μυρίζουν ευτυχώς απλά μου έκανε εντύπωση που ενώ έκοψα τα κολπικά έχω ακόμα λευκά υγρά και δεν είναι από τα ουτροτζεσταν...καλά και εγώ θα το ρωτήσω, θα τον πάρω ένα τηλ από Δευτέρα γιατί ξέρω ότι θα λείπει το σκ.. θυμάσαι ποτέ ξεκίνησαν αυτά τα υγρά;

1 hour ago, Arabella είπε:

Μανούλες του καλοκαιριού γεια σας!Σχετική ησυχία βλέπω σήμερα στο καφέ μας!Εγώ σήμερα έφτιαξα μια μπουγάτσα όνειρο!Κι επειδή είμαι περισσότερο του αλμυρού έκανα και μια τυρόπιτα για να καλύψω όλα τα γούστα!Άνοιξα φύλλο κανονικά και έγιναν όπως της μαμά ή της γιαγιάς. Εσείς πως τα πηγαίνετε με την κουζίνα; Εμένα μου αρέσει πολύ και φτιάχνω διάφορα γκουρμέ και μη. Τα μπεμπάκι στις κοιλίτσες έδωσαν κανένα σήμα;

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλες!!!

 το μεσημερακι ενω ημουν ξαπλωμενη ενιωσα ενα γαργαλιτο και ξανα πριν κανενα μισαωρο.! δεν ξερω αν ηταν το μωρο η κατι αλλο παντως το εντερο δεν πρεπει να ηταν γιατι συνηθως κανει διαφορετικα.!θα σας πω τις επομενες μερα αν το ξανα νιωσω ή αν ηταν απλα ιδεα μου..αν ηταν το μωρο εκανε δωρακι στον μπαμπα του την μερα της γιορτης του χιχιχιχιχιχι

οσο για την κουζινα το αγαπημενο μου αυριο το μενου εχει κοκκινιστο με ριζυ  και ενα ορεκτικο με μανιταρια που κανω και καραμελωμενα κρεμμυδια

  • Μου αρέσει 3

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...