Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Είναι αρκετά μακρύ το κορδόνι από το μενταγιόν φτάνει κάτω χαμηλά στην κοιλιά, δεν ξέρω που θα φτάνει όταν μεγαλώσει πολύ η κοιλιά βέβαια! :P

Εμένα αυτό που μου πήρε η ξαδέρφη μου είναι της πραουντ μαμά. Ο ήχος που βγάζει είναι πολύ ελαφρύς και γλυκός αλλά δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να το ακούσει το μωράκι μέσα από την κοιλίτσα! Πάντως είναι όμορφο και το φοράω ήδη που και που και θα είναι και ένα όμορφο ενθύμιο από την εγκυμοσύνη :wub:

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπράβο @Vila τέλεια νέα!! Μάλλον η πρώτη θα είσαι για β επιπέδου.. Έχουμε ακόμα καιρό βέβαια!!

Το μενταγιον αν φουσκώσει η κοιλιά φτάνει μέχρι τον αφαλό. Σκοπός του είναι να φτάνει κάτω στο εσώρουχο ώστε να ακούει το μωρό το γκλιν γκλιν κ να μείνει με το κεφάλι κάτω, αν είναι στον αφαλό δε κάνει δουλειά. Εντάξει τώρα δεν επιστημονικά όλα αυτά, οπότε και σαν κολιε χαριτωμένο είναι!

Μάρσιπο εγώ είχα σλινγκ στη κόρη μου, και μετά στο γιο μου πήρα και  mei tai το οποίο βολεύτηκα πολύ περισσότερο και τα δύο από  asteraki τα πήρα, μπείτε στη σελιδα έχει πολλά βίντεο!! είναι κατάλληλα από νεογέννητα. Να προσέξετε σε ότι διαλέξετε η θέση του μωρού να είναι εργονομική δλδ τα ποδαράκια κοιτώντας τα να σχηματίζουν Μ δλδ ο πωπος να ειναι χαμηλοτερα απο τα γονατακια και οχι να κρεμονται ισια τα ποδια κατω γιατί κάνουμε κακο στα ισχια! 

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Vila είπε:

πινακακι ΠΗΤ   :wub:

Γράφω όσες έχετε ανάφερει ημερομηνία και το φύλο του μωρού και περιμένω και από τις υπόλοιπες! 

@Vila 01/07 αγοράκι! ♥️

@Katerinasam 04/07

@_marjio 05/07

@Biky3 06/07 κοριτσάκι ♥️

@"Gigi" 08/07

@foroulina 10/07 κοριτσάκι! ♥️

@kerasaki10 10/7

@Emma9 12/07

@FofiK 13/07

@Ioannababy 14/07

@tzina_liana 14/07

@Marva617/07

@Αντζελίνα 30 22/07 κοριτσάκι! ♥️

@Arabella 21/07

@Giwta1411 21/07

@Εlen32 25/07

@kerasia93 26/07

@Tegan 26/07

Με το καλό να τα πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας!! ❤️

Καλώς ήρθες @Mary_k!! Με το καλό!!

Στις πόσες εβδομάδες είσαι? Πητ? Φύλο μάθαμε??

Για πες βρε κορίτσι σε ποίο καρότσι καταλήξατε? Γιατί έχω καταμπερδευτει!

 

Εγώ κορίτσι μου θα γεννήσω με καισαρική γύρω στις 9/7 αν και η Πητ είναι 19/7..

Link to comment
Share on other sites

πινακακι ΠΗΤ   :wub:

Γράφω όσες έχετε ανάφερει ημερομηνία και το φύλο του μωρού και περιμένω και από τις υπόλοιπες! 

@Vila 01/07 αγοράκι! ♥️

@Katerinasam 04/07

@_marjio 05/07

@Biky3 06/07 κοριτσάκι ♥️

@"Gigi" 08/07

@Μαρίαφi 9/07

@foroulina 10/07 κοριτσάκι! ♥️

@kerasaki10 10/7

@Emma9 12/07

@FofiK 13/07

@Ioannababy 14/07

@tzina_liana 14/07

@Marva617/07

@Αντζελίνα 30 22/07 κοριτσάκι! ♥️

@Arabella 21/07

@Giwta1411 21/07

@Εlen32 25/07

@kerasia93 26/07

@Tegan 26/07

Με το καλό να τα πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας!! ❤️

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Mary_k είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κ απο μένα! Είμαι καινούργια στη Όμορφη παρέα σας ! :) Με το καλό σε όλες σας! 
Εμείς πήγαμε με τον σύζυγο μου και κάναμε έρευνα αγοράς για τα πραγματάκια που χρειαζόμαστε. Αφού λοιπόν γυρίσαμε 6-7 καταστήματα για να πάρουμε μια ιδέα , παραγγείλαμε το κρεβατακι και το καρότσι τα οποία μας είπανε θα είναι έτοιμα σε περίπου δύο μήνες. Ανυπομονώ! :-D  Το καρότσι , ενώ αρχικά λέγαμε να το πάρουμε 3 σε 1 τελικά το πήραμε 2 σε 1. 

Με το καλό κ σε σενααα!!!Καλώς ήρθες!!!


sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, foroulina είπε:

@Arabella Ναι κορίτσι μου....την κάνω προληπτικά...λόγω ηλικίας (34).Η Αυχενική μου είχε βγει πολύ καλή αλλά το κάνουμε από καθαρά θέμα ψυχολογίας.μας είχε πει τις 3 προτάσεις του και η επιλογή ήταν δική μας.δεν ταλαιπωρήθηκα καθόλου.ηρθαν σπίτι και μου πήραν αίμα.

Πώς πας εσύ εκεί στα εξωτερικά?έχετε κρυο?

@foroulina μου κάνει πολύ κρύο αυτές τις μέρες αλλά και στην πατρίδα ο ίδιος καιρός είναι πάνω  κάτω νομίζω.

Κι εγώ λόγω ηλικίας ήθελα να το κάνω αλλά ο γιατρός μου ήταν αρνητικός καθώς όπως μου είπε δεν υπάρχει κάποια ένδειξη.Εδώ το προτείνουν σε όσες δεν έχουν καλά αποτελέσματα στην αυχενική.Τον εμπιστεύομαι πολύ και γι' αυτό παράτησα την ιδέα και δεν θα το κάνω.Εγώ έχω ραντεβού την επόμενη Δευτέρα και ανυπομονώ!

  • Μου αρέσει 1

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι κορίτσια μου να σας πω την  αλήθεια θα ψάξω όσο πιο αργά γίνεται για όλα αυτά γιατί δε θέλω να "ξεσηκωνομαι"απο τώρα.. το αφηνω για πιο μετά.. αλλα παιρμω ιδεες απο εσας κ θα ξερω τι μου γίνεται..Χαχαχα.. 

Επίσης αύριο έχω γιατρουλη κ ανυπομονώ να δω το παιζακι μου!! Που θα έχει γίνει ανθρωπάκι τώρα σχεδόν.. χιχιιχ. .

  • Μου αρέσει 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Arabella είπε:

@foroulina μου κάνει πολύ κρύο αυτές τις μέρες αλλά και στην πατρίδα ο ίδιος καιρός είναι πάνω  κάτω νομίζω.

Κι εγώ λόγω ηλικίας ήθελα να το κάνω αλλά ο γιατρός μου ήταν αρνητικός καθώς όπως μου είπε δεν υπάρχει κάποια ένδειξη.Εδώ το προτείνουν σε όσες δεν έχουν καλά αποτελέσματα στην αυχενική.Τον εμπιστεύομαι πολύ και γι' αυτό παράτησα την ιδέα και δεν θα το κάνω.Εγώ έχω ραντεβού την επόμενη Δευτέρα και ανυπομονώ!

Καλά έκανες...Και εγώ 50-50 ήμουν!μαζί έχουμε γιατρουλη!Και εμείς Δευτέρα!

Just now, Emma9 είπε:

Εγώ πάλι κορίτσια μου να σας πω την  αλήθεια θα ψάξω όσο πιο αργά γίνεται για όλα αυτά γιατί δε θέλω να "ξεσηκωνομαι"απο τώρα.. το αφηνω για πιο μετά.. αλλα παιρμω ιδεες απο εσας κ θα ξερω τι μου γίνεται..Χαχαχα.. 

Επίσης αύριο έχω γιατρουλη κ ανυπομονώ να δω το παιζακι μου!! Που θα έχει γίνει ανθρωπάκι τώρα σχεδόν.. χιχιιχ. .

Τυχερηηηη!

Η @Katerinasam έχει γράψει πρόσφατα?που χάθηκε?

  • Μου αρέσει 1

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, foroulina είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!Σας διαβάζω συνέχεια και ας μην σας γράφω!

Εδώ που καθόμασταν με τον αντρα μου...του λέω έχω πολύ άγχος...μακάρι να νιώσω το μπεμπακι σύντομα γιατί τόσες εβδομάδες δεν ξέρεις τι γίνεται...βάζω το χέρι μου κοντά στον αφαλό...του λέω δεν ξέρω αν είναι η είναι το έντερο...Και τσουπ κάτι νιώθω!του λέω λες?για δες και εσύ....βάζει το χέρι του και μου λέει κάτι ένιωσα...Ναι!Τι ευτυχία βρε κορίτσια μου!!!Μετά μου έλεγε να μην μιλάω και είχε το χέρι κάνα τέταρτο!χαχα!Και στα δικά σας εύχομαι!

Αυριο τελικά θα κάνω και την εξέταση nifty .

 

@Arabella για το μαξιλάρι θηλασμού συμφωνώ απόλυτα!Να πάρετε κορίτσια και να το έχετε μαζί και στο μαιευτήριο!Εγώ το πήρα μετά βέβαια!

Από καρότσι είχα πάρει το inglesina  trilogy.τα χρησιμοποίησα όλα αν και το καρότσι Όχι τόσο γιατί δεν κάθησε μέχρι πολύ μεγάλος ο μικρός.το καλό ήταν ότι κουμπωναν όλα πανω στον σκελετό του καροτσιού.και το αυγό και το πορτ μπεμπέ.και κουμπωναν και από την μεριά σου για να βλέπεις.

@foroulina εύχομαι όλα τα καλά.. Γτ θα κάνεις τη Nifty? Στο είπε ο γιατρός; 

Σε ρωτάω γτ εμενα λόγω του παχους αυχένα που είναι στο 2,5 το σκεφτόμασταν..αλλα  λόγω καλής αιματολογικης μου είπε οτι όλα είναι καλά.. Δεν ξερω έχω μπερδευτεί.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια!!τι κανετε;σημερα πηρα τα αποτελεσμα απο τις αιματολογικες της αυχενικης!ενω η προυπαρχουσα πριν ηταν 1:873 τωρα με το αιμα ειναι 1:703.ο γιατρος ειπε πως δεν ειναι ανησυχητικο το αποτελεσματα γιατι και η μετρηση της αυχενικης του εμβρυου ηταν αριστη!μου προτεινε αν θελω να κανω την nipt θα μιλησω βεβαια και αυριο με την γιατρο μου.εχεις κανει καμια την nipt;

  • Μου αρέσει 2

vEsSp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, kerasia93 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!τι κανετε;σημερα πηρα τα αποτελεσμα απο τις αιματολογικες της αυχενικης!ενω η προυπαρχουσα πριν ηταν 1:873 τωρα με το αιμα ειναι 1:703.ο γιατρος ειπε πως δεν ειναι ανησυχητικο το αποτελεσματα γιατι και η μετρηση της αυχενικης του εμβρυου ηταν αριστη!μου προτεινε αν θελω να κανω την nipt θα μιλησω βεβαια και αυριο με την γιατρο μου.εχεις κανει καμια την nipt;

Η @foroulina έκανε σήμερα αυτή την εξέταση!  Δεν είναι άσχημο το ποσοστό σου, πόσων ετων εισαι; ότι και να αποφασίσεις όλα καλά να είναι εύχομαι!!

Εμείς σε μια εβδομάδα έχουμε γιατρό και ανυπομονώ όπως όλες. Θα έχουμε πολλά νέα να λεμε, οι περισσότερες γιατρό έχουμε αυτές τις μέρες!!

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

Η @foroulina έκανε σήμερα αυτή την εξέταση!  Δεν είναι άσχημο το ποσοστό σου, πόσων ετων εισαι; ότι και να αποφασίσεις όλα καλά να είναι εύχομαι!!

Εμείς σε μια εβδομάδα έχουμε γιατρό και ανυπομονώ όπως όλες. Θα έχουμε πολλά νέα να λεμε, οι περισσότερες γιατρό έχουμε αυτές τις μέρες!!

Ειμαι 26!λεω να την κανω να ειμαι σιγουρη.νομιζω εχει περισσοτερη σημασια να εχει το μωρο υπερηχογραφηκα καλη μετρηση;γιατι η αυχενικη ηταν 1,40 αριστη ειπε ο γιατρος!!

τιιι ωραιααα!!μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας :wub:


vEsSp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Γενικά σου είπαν τίποτα άλλο πέρα από τα ποσοστά; ρινικό οστό ήταν οκ; κάτι άλλο στον υπέρηχο που να προβλημάτισε το γιατρό;

Τι να πω βρε κορίτσι μου δε ξέρω, δες και τι θα σου πει αύριο η γιατρός σου, αλλα όπως και να έχει η απόφαση είναι δική σου στο τελος!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

Γενικά σου είπαν τίποτα άλλο πέρα από τα ποσοστά; ρινικό οστό ήταν οκ; κάτι άλλο στον υπέρηχο που να προβλημάτισε το γιατρό;

Τι να πω βρε κορίτσι μου δε ξέρω, δες και τι θα σου πει αύριο η γιατρός σου, αλλα όπως και να έχει η απόφαση είναι δική σου στο τελος!

Οχι οχι δεν τον προβληματισε ισα ισα μου ειπε οτι και το ρινικο ειναι ορατο και η αυχενικη καλη ηταν αριστο ειπε!!εσυ τι αποτελεσμα ειχε;

  • Μου αρέσει 1

vEsSp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...