Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Αυγουστου 2020


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, sofoula123 είπε:

Καλημέρα κούκλες. 13η εβδομαδα! Μου είχαν σταματήσει οι αναγουλες αλλά έχει 2 μέρες που μου ήρθαν ξανα! Αύριο κάνουμε Αυχενική Διαφάνεια! Δεν περνάνε με τίποτα οι ώρες! Χαχαχαχα. Μαθατε το φύλλο στην Αυχενική? Μπορεί να φαίνεται μπορει και όχι ή είναι νωρις?

Υπομονή και όλα καλά θα πάνε... Εγώ 14η και ενώ δεν είχα ιδιαίτερα θέματα, έχει 2 μέρες με τρέλανε το στομάχι και νιωθω δυσφορία. Ναι μπορεί και να δείξει. Νομίζω κυρίως αν είναι αγόρι. Εμάς έδειξε και μας το επιβεβαίωσε στο επόμενο ραντεβού και ο γιατρός μας. Άντε θα περιμένουμε τα νέα σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αγάπες πηγα σήμερα για την Αυχενική. Όλα δείχνουν φυσιολογικά!!! Την εξέταση PAPP-A θα την έχω σε 3-4 μέρες μάλλον. Δεν φαινοταν και η αποκόλληση. Κατα 80% κοριτσάκι μας είπε! Το ζιζανιο όταν πήγα κουνιόταν συνέχεια και δεν μπορούσε να κάνει την μέτρηση ο γιατρός αλλά μετά ησυχασε! :lol:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!

Just now, evi1996 said:

Γεια σας κορίτσια!! Κι εγώ πιθανή ημερομηνία 13/8!! Ανυπομονώ τόσο πολύ και αγχώνομαι για τα πάντα !!

μαζί είμαστε, εγώ 12.08!

10 hours ago, sofoula123 said:

Αγάπες πηγα σήμερα για την Αυχενική. Όλα δείχνουν φυσιολογικά!!! Την εξέταση PAPP-A θα την έχω σε 3-4 μέρες μάλλον. Δεν φαινοταν και η αποκόλληση. Κατα 80% κοριτσάκι μας είπε! Το ζιζανιο όταν πήγα κουνιόταν συνέχεια και δεν μπορούσε να κάνει την μέτρηση ο γιατρός αλλά μετά ησυχασε! :lol:

Τέλεια, όλα καλά! Με το καλό τώρα να χαρείς την εγκυμοσύνη σου και όλα να πάνε τέλεια!

Και εγώ καλά, τελικά οι συσπάσεις δεν ήταν τίποτα, με είδε ο γιατρός και μου είπε όλα καλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, smaro30 said:

Καλημέρα κορίτσια!!!!

μαζί είμαστε, εγώ 12.08!

Τέλεια, όλα καλά! Με το καλό τώρα να χαρείς την εγκυμοσύνη σου και όλα να πάνε τέλεια!

Και εγώ καλά, τελικά οι συσπάσεις δεν ήταν τίποτα, με είδε ο γιατρός και μου είπε όλα καλά!

Κι εγώ τώρα τελευταία πονάω χαμηλά στην κοιλιά που και που σαν σφάχτες και δεν μπορώ να κουνηθώ για λίγα δευτερόλεπτα ξέρει καμία τι είναι ;;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε ;;; Πήγα σήμερα στη γιατρό και μου ειπε ότι τα πονάκια που είχα είναι συσπάσεις και μου αύξησε το μαγνήσιο . Είμαι 16η εβδομάδα .έχει το ίδιο καμία;;;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, evi1996 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε ;;; Πήγα σήμερα στη γιατρό και μου ειπε ότι τα πονάκια που είχα είναι συσπάσεις και μου αύξησε το μαγνήσιο . Είμαι 16η εβδομάδα .έχει το ίδιο καμία;;;

Εγω σημερα ενιωθα σφιξιμο στην κοιλια κ πηρα μαγνησιο


aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, evi1996 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε ;;; Πήγα σήμερα στη γιατρό και μου ειπε ότι τα πονάκια που είχα είναι συσπάσεις και μου αύξησε το μαγνήσιο . Είμαι 16η εβδομάδα .έχει το ίδιο καμία;;;

Και εγώ είχα σήμερα ένα περίεργο πονάκι που δεν το είχα ξανά. Ξαφνικό και για 5-10 δευτερόλεπτα. Ξάπλωσα λίγο και πέρασε κατευθείαν και δεν ασχολήθηκα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια ! Κάναμε Αυχενική ήταν άψογη. Είχα 1/17000. Είχα τεράστιο άγχος Γιατί στο δεύτερο έκανα τροφοβλαστη. Εχω κατά 90% αγόρι. Όσο για τα πονακια ο γιατρός μου λέει ότι οφείλεται κυρίως στα κοιλιακα τοιχωματα που ανοίγουν αλλα θα πρέπει πρώτα να αποκλεισθεί η Ουρολοίμωξη και η κολπιτιδα από οποιοδήποτε βακτήριο η μικρόβιο. Αν αυτά αποκλειστούν με καλλιέργεια χορηγεί προγεστερόνη και μαγνήσιο.αυτη την οδηγία εχω εγω.

  • Μου αρέσει 3

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!!! Πολύ χαίρομαι για τα νέα σας. Να σας εξομολογηθώ τη νέα μου ανησυχία. Ονομάζεται κορωνοϊός. Τώρα θα μου πείτε παγκόσμια η ανησυχία. Η αλήθεια είναι ότι αν δεν ήμουνα σε αυτή τη φάση θα ανησυχούσα αλλά σε φυσιολογικά πλαίσια. Τώρα όμως με τρομάζει. Έτσι όπως εξαπλώνεται... Αυτό που με ταράζει είναι ότι δε μπορείς να γνωρίζεις από την αρχή Ποιος έχει νοσήσει για να τον αποφύγεις ώστε να μπορέσω να προστατεύσω τον μπέμπη. Τεσπα... ήθελα κάπου να πω τη μεγάλη μου ανησυχία για τη στιγμή 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , GeoA είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Πολύ χαίρομαι για τα νέα σας. Να σας εξομολογηθώ τη νέα μου ανησυχία. Ονομάζεται κορωνοϊός. Τώρα θα μου πείτε παγκόσμια η ανησυχία. Η αλήθεια είναι ότι αν δεν ήμουνα σε αυτή τη φάση θα ανησυχούσα αλλά σε φυσιολογικά πλαίσια. Τώρα όμως με τρομάζει. Έτσι όπως εξαπλώνεται... Αυτό που με ταράζει είναι ότι δε μπορείς να γνωρίζεις από την αρχή Ποιος έχει νοσήσει για να τον αποφύγεις ώστε να μπορέσω να προστατεύσω τον μπέμπη. Τεσπα... ήθελα κάπου να πω τη μεγάλη μου ανησυχία για τη στιγμή 

Και εγώ τρομάζω με το πώς εξαπλώνεται και με το ότι πεθαίνει κόσμος από αυτό! Αλλά να μην ανησυχούμε! Όλα θα πάνε καλά! Θα βρουν οι γιατροί και το φάρμακο και σε λίγο καιρό θα αντιμετωπίζεται οπως μια απλή γρίπη!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!εγω να σας πω δεν ανησυχω...νομιζω οτι δεν ειναι τοσο τραγικα οσο τα παρουσιάζουν κ σαφως τα ποσοστα της γριπης ειναι μεγαλυτερα σε σχεση με αυτο...απλα στην Κινα μιλαμε για αλλο αριθμο κατοικων οποτε λογικο το νουμερο να ειναι τοσο μεγαλο...νομιζω πως οπως στη γριπη οο ευπαθης ομαδες πρεπει να προσεχουν παραπανω..

 

19 ώρες πρίν, evi1996 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε ;;; Πήγα σήμερα στη γιατρό και μου ειπε ότι τα πονάκια που είχα είναι συσπάσεις και μου αύξησε το μαγνήσιο . Είμαι 16η εβδομάδα .έχει το ίδιο καμία;;;

ειχα στην πρωτη μ εγκυμοσυνη συσπασεις απο νωρις γιαυτο επαιρνα μαγνησιο μεχρι το τελος..σε αυτη δεν εχω!

@alexia92 εμενα μ περασαν 14 περιπου...ημουν χαλια πιο πριν...

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!!! Και εγώ είχα συσπάσεις και πήρα μαγνήσιο, είμαι στην 17η εβδομάδα αλλά ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ καθόλου.

όσο για τον κορωναιό, και εγώ ανησυχούσα κυρίως γιατι θα πάω επαγγελματικό ταξίδι στην Τσεχία σε 2 εβδομάδες και θα ανέβω σε 4 αεροπλάνα και επίσης γιατι οι γονείς μυο αυτή την στιγμή είναι Αμερική για δουλειά οπότε καταλαβαίνετε σε πόσα μέρη και με τι κόσμο θα βρεθούν. Επίσης το 3ήμερο θα έρθουμε Αθήνα για βόλτα με την μικρή και απλά θα αποφύγουμε να μπούμε σε μετρό και σε μέρη με πολύ κόσμο. Χθες πήγαμε στη παιδίατρο της μικρής γιατι έχει μια ιωσούλα και μου είπε ότι αρχικά είναι μια απλή γρίπη με ποσοστό θνησιμότητας μικρότερο από την γρίπη. Κατα δεύτερον οι υγιείς άνθρωποι το πιο πιθανό να νοσήσουν και να μην καταλάβουν καν ότι έχουν κορωναιό. Επίσης τα παιδιά το περνάνε σχεδόν ασυμπτωματικά και όσον αφορά τις εγκύους όσες έχουν νοσήσει μέχρι στίγμης ο ιός δεν πέρασε στο έμβρυο και η έγκυος το πέρασε απλα σαν ένα κρύωμα. 

Δεν βρίσκω κανέναν λόγο ανησυχίας ιδίως για όσες κοπέλες δεν μετακινούνται ιδιαίτερα, για τις υπόλοιπες που θα αναγκαστούμε να μπούμε σε αεροπλάνα και σε μέρη πε πολλή κόσμο απλά θα είμαστε λίγο πιο προσεκτικές, αντισηπτικά, δεν θα ακουμπάμε πρόσωπο, καμιά μασκούλα και ας ελπίσουμε ότι όλα θα πάνε καλά!!!!

Ψυχραιμία και μη βλέπετε τηλεόραση!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, elenakii22 said:

καλημερα κοριτσια!!!εγω να σας πω δεν ανησυχω...νομιζω οτι δεν ειναι τοσο τραγικα οσο τα παρουσιάζουν κ σαφως τα ποσοστα της γριπης ειναι μεγαλυτερα σε σχεση με αυτο...απλα στην Κινα μιλαμε για αλλο αριθμο κατοικων οποτε λογικο το νουμερο να ειναι τοσο μεγαλο...νομιζω πως οπως στη γριπη οο ευπαθης ομαδες πρεπει να προσεχουν παραπανω..

 

ειχα στην πρωτη μ εγκυμοσυνη συσπασεις απο νωρις γιαυτο επαιρνα μαγνησιο μεχρι το τελος..σε αυτη δεν εχω!

@alexia92 εμενα μ περασαν 14 περιπου...ημουν χαλια πιο πριν...

Και τελικά πήγαν όλα καλά ;; Οι συσπάσεις που μπορεί να Οφείλονται ξέρουμε;;;

13 minutes ago, elenakii22 said:

καλημερα κοριτσια!!!εγω να σας πω δεν ανησυχω...νομιζω οτι δεν ειναι τοσο τραγικα οσο τα παρουσιάζουν κ σαφως τα ποσοστα της γριπης ειναι μεγαλυτερα σε σχεση με αυτο...απλα στην Κινα μιλαμε για αλλο αριθμο κατοικων οποτε λογικο το νουμερο να ειναι τοσο μεγαλο...νομιζω πως οπως στη γριπη οο ευπαθης ομαδες πρεπει να προσεχουν παραπανω..

 

ειχα στην πρωτη μ εγκυμοσυνη συσπασεις απο νωρις γιαυτο επαιρνα μαγνησιο μεχρι το τελος..σε αυτη δεν εχω!

@alexia92 εμενα μ περασαν 14 περιπου...ημουν χαλια πιο πριν...

εχω αγχωθει πολυ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...