Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Sabrina_ είπε:

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

      εγώ δεν θέλω ούτε τις φίλες μ εχω φοβία μην κολλήσω τπτ γιατί είπε ο γιατρός θα γεννήσω αυτό το μήνα και λέω άμα κολλήσω τπτ τι θα κάνω! 

      @Eflenew είσαι αρκετά έγκυος κορίτσι ! ποντάρω 3 ψηφία 😁 ! @Blue Velvet καλή επιτυχία αύριο κορίτσι μ , θα περιμενω ενημέρωση!! 😉

Μανουλες Αυγουστου 2020


Recommended Posts

Just now, GeoA είπε:

Εμένα όσο πλησιάζουν ημέρες τόσο πιο μακρινό μου φαίνεται από την αγωνία! Περιμένω αμάν αμάν την Παρασκευή 

Θα περάσει κ αυτό τι να κάνουμε !!!απλως επειδή είναι πρώτογνωρο τουλάχιστον για εμενα η διαδικασία μας ανχωνει!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Mariats82 είπε:

Θα περάσει κ αυτό τι να κάνουμε !!!απλως επειδή είναι πρώτογνωρο τουλάχιστον για εμενα η διαδικασία μας ανχωνει!!!!

Παρομοίως γι' αυτό σε καταλαβαίνω απόλυτα  :)))

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια είμαι κι εγώ μανούλα Αυγούστου..είμαι 13+5..είναι το πρώτο μου παιδάκι είχα μια αποβολή τον Σεπτέμβρη λόγω θρομβοφιλιας μάλλον και τώρα κάνω αντιπηκτικη κάθε μερα..εμείς κάναμε την αυχενική και ήταν τέλεια εμπειρία το βλέπεις τόσο καθαρά το μωρό σου που θες να απλώσεις το χέρι να το χαϊδεψεις..εύχομαι σε όλες μια τέλεια εγκυμοσύνη..πως πάτε από συμπτώματα??εγώ είχα πολύ ανακατωσουρα μέχρι πριν δύο βδομάδες τώρα έχω στρώσει τελείως και τρώω επιτελους γιατί έχασα τέσσερα κιλά..

  • Μου αρέσει 1

VAmap3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Εμενα μου αλλαξε τα φαρμακα για τις ναυτιες κ τους εμετους κ μου τα πηγε απο primperan σε zofron τα εχει παρει καμια? Λογικα θα δω βελτιωση σε μια δυο μερες. Επισης για το φυλο μου ειπαν οτι μαλλον με καθε επιφυλαξη ισως... εχουμε παλι αγορακι! αλλα να μη το δεσω γιατι μπορει να ηταν κ ο λωρος!

Link to comment
Share on other sites

On 4/2/2020 at 12:31 ΜΜ, Frogie είπε:

Καλημέρα κορίτσια είμαι κι εγώ μανούλα Αυγούστου..είμαι 13+5..είναι το πρώτο μου παιδάκι είχα μια αποβολή τον Σεπτέμβρη λόγω θρομβοφιλιας μάλλον και τώρα κάνω αντιπηκτικη κάθε μερα..εμείς κάναμε την αυχενική και ήταν τέλεια εμπειρία το βλέπεις τόσο καθαρά το μωρό σου που θες να απλώσεις το χέρι να το χαϊδεψεις..εύχομαι σε όλες μια τέλεια εγκυμοσύνη..πως πάτε από συμπτώματα??εγώ είχα πολύ ανακατωσουρα μέχρι πριν δύο βδομάδες τώρα έχω στρώσει τελείως και τρώω επιτελους γιατί έχασα τέσσερα κιλά..

Καλή μέρα!!! Από συμπτώματα έχω να πω ότι από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει.  Αυτό που παρατηρώ είναι μια τάση για συνεχή φαγητό και δυσκολεύομαι να το περιορίσω. Λέω πάντα γερό και δυνατό να είναι κι ας βάλω κιλά αλλά πραγματικά δε θέλω με τίποτα να ξεφύγω πάρα πολύ. Αύριο είναι το πρώτο scan και περιμένω πως και πως 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, GeoA είπε:

Καλή μέρα!!! Από συμπτώματα έχω να πω ότι από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει.  Αυτό που παρατηρώ είναι μια τάση για συνεχή φαγητό και δυσκολεύομαι να το περιορίσω. Λέω πάντα γερό και δυνατό να είναι κι ας βάλω κιλά αλλά πραγματικά δε θέλω με τίποτα να ξεφύγω πάρα πολύ. Αύριο είναι το πρώτο scan και περιμένω πως και πως 

Εννοείς τη αυχενική διαφάνεια??μια χαρά κι εμένα σταμάτησαν οι αναγουλες την 12η εβδομάδα αλλά το στομάχι μου έχει κλείσει τελείως προσπαθώ να τρώω συχνά μπας και βάλω κάνα κιλό..εμένα μου δώσανε μια διατροφή επειδή μου βρήκαν λίγο υψηλό ζάχαρο αν θέλεις σου τη στέλνω δεν είναι τι να τρως αλλά ένα πλάνο για να παίρνεις από όλες τις ομάδες τροφίμων και να μην ξεφεύγεις..από ύπνο πως πάτε κορίτσια??εγώ ξυπνάω ακόμα σίγουρα μια φορά το ξημέρωμα για τουαλέτα..


VAmap3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Frogie είπε:

Εννοείς τη αυχενική διαφάνεια??μια χαρά κι εμένα σταμάτησαν οι αναγουλες την 12η εβδομάδα αλλά το στομάχι μου έχει κλείσει τελείως προσπαθώ να τρώω συχνά μπας και βάλω κάνα κιλό..εμένα μου δώσανε μια διατροφή επειδή μου βρήκαν λίγο υψηλό ζάχαρο αν θέλεις σου τη στέλνω δεν είναι τι να τρως αλλά ένα πλάνο για να παίρνεις από όλες τις ομάδες τροφίμων και να μην ξεφεύγεις..από ύπνο πως πάτε κορίτσια??εγώ ξυπνάω ακόμα σίγουρα μια φορά το ξημέρωμα για τουαλέτα..

Ναι είναι η αυχενική διαφάνεια! Αν μπορείς θα το εκτιμούσα. Και εγώ το ίδιο με τον ύπνο και την τουαλέτα. Από την αρχή Επίσης καθημερινά βλέπω περίεργα όνειρα και εφιάλτες. Πλέον το συνήθισα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, GeoA είπε:

Ναι είναι η αυχενική διαφάνεια! Αν μπορείς θα το εκτιμούσα. Και εγώ το ίδιο με τον ύπνο και την τουαλέτα. Από την αρχή Επίσης καθημερινά βλέπω περίεργα όνειρα και εφιάλτες. Πλέον το συνήθισα.

Τέλεια εγώ την έκανα..θα δείτε το μωρό σας τόσο καθαρά που θα θέλεις να απλώσεις χέρι να του τσιμπήσεις τα μάγουλακια..κι εγώ βλέπω πολύ ζωντανά όνειρα και ξυπνάω με το παραμικρό..σου τη στέλνω..:)

Just now, Frogie είπε:

Τέλεια εγώ την έκανα..θα δείτε το μωρό σας τόσο καθαρά που θα θέλεις να απλώσεις χέρι να του τσιμπήσεις τα μάγουλακια..κι εγώ βλέπω πολύ ζωντανά όνειρα και ξυπνάω με το παραμικρό..σου τη στέλνω..:)

Βασικά πως στέλνουμε φωτό???


VAmap3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Frogie είπε:

Τέλεια εγώ την έκανα..θα δείτε το μωρό σας τόσο καθαρά που θα θέλεις να απλώσεις χέρι να του τσιμπήσεις τα μάγουλακια..κι εγώ βλέπω πολύ ζωντανά όνειρα και ξυπνάω με το παραμικρό..σου τη στέλνω..:)

Το αναμένω πως και πως. Κυριως το να μας πει ότι όλα πάνε κατ' ευχήν. Ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, GeoA είπε:

Το αναμένω πως και πως. Κυριως το να μας πει ότι όλα πάνε κατ' ευχήν. Ευχαριστώ πολύ!!!

Καλή επιτυχίαααα να μας στείλεις πως πήγε :) αν βρω πως επισυνάπτουμε φωτογραφίες θα σου στείλω και τη διατροφή χιχιχιι

  • Ευχαριστώ 1

VAmap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mariats82 είπε:

Γεια σας κορίτσια !να σας ρωτήσω όσο αγορά το εμβόλιο της γρίπης σας είπε ο γιατροα να το κάνετε;τι γνώμη εχετε;

Γειάσου Μαρία μου. Εμένα μου το έκανε ναι και μου είπε πως το θεωρεί απαραίτητο. Από όταν μπήκε τον χειμώνας!


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου !θα ρωτήσω κ γω το γιατρό τη Δευτέρα !σε ποια βδομάδα στο έκανε ;εγω μπηκα στην δέκατη τώρα!

Just now, Anastasia_Met είπε:

Γειάσου Μαρία μου. Εμένα μου το έκανε ναι και μου είπε πως το θεωρεί απαραίτητο. Από όταν μπήκε τον χειμώνας!

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου !θα ρωτήσω κ γω το γιατρό τη Δευτέρα !σε ποια βδομάδα στο έκανε ;εγω μπηκα στην δέκατη τώρα!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mariats82 είπε:

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου !θα ρωτήσω κ γω το γιατρό τη Δευτέρα !σε ποια βδομάδα στο έκανε ;εγω μπηκα στην δέκατη τώρα!

Μαρία μου να σου πω την αλήθεια επειδή μου το έκανε τον Νοέμβριο δεν θυμάμαι ακριβώς σε ποια βδομάδα ήμουν.. 25η-28η κάπου εκεί ήταν νομίζω. 

 

Με το καλό να έχεις μια εξαιρετική τελειομηνη εγκυμοσύνη και να σου ζήσει το παιδάκι σου !

  • Μου αρέσει 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia_Met είπε:

Μαρία μου να σου πω την αλήθεια επειδή μου το έκανε τον Νοέμβριο δεν θυμάμαι ακριβώς σε ποια βδομάδα ήμουν.. 25η-28η κάπου εκεί ήταν νομίζω. 

 

Με το καλό να έχεις μια εξαιρετική τελειομηνη εγκυμοσύνη και να σου ζήσει το παιδάκι σου !

Το ίδιο εύχομαι κ σε σενα !!!!με το καλό κορίτσι μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...