Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μανουλες Αυγουστου 2020


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Mariats82 είπε:

Γεια σας κορίτσια !να σας ρωτήσω όσο αγορά το εμβόλιο της γρίπης σας είπε ο γιατροα να το κάνετε;τι γνώμη εχετε;

Κι εγω το έκανα χωρίς μα μου ήταν κάθετος ο γυναικολόγος και με φοβερισε και λιγάκι...


VAmap3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mariats82 είπε:

Γεια σας κορίτσια !να σας ρωτήσω όσο αγορά το εμβόλιο της γρίπης σας είπε ο γιατροα να το κάνετε;τι γνώμη εχετε;

Εγώ όταν τον είχα ρωτήσει μου είπε ότι δε θεωρεί ότι είμαι υψηλού κινδύνου εγκυμοσύνης ωστόσο αν εγώ αποφάσιζα να το κάνω δε θα με απέτρεπε. Μου είπε όμως ότι συνίσταται να γίνεται μετά το 1ο τρίμηνο.

6 ώρες πρίν, Frogie είπε:

Καλή επιτυχίαααα να μας στείλεις πως πήγε :) αν βρω πως επισυνάπτουμε φωτογραφίες θα σου στείλω και τη διατροφή χιχιχιι

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, GeoA είπε:

Εγώ όταν τον είχα ρωτήσει μου είπε ότι δε θεωρεί ότι είμαι υψηλού κινδύνου εγκυμοσύνης ωστόσο αν εγώ αποφάσιζα να το κάνω δε θα με απέτρεπε. Μου είπε όμως ότι συνίσταται να γίνεται μετά το 1ο τρίμηνο.

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ!!!

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου!!!!θα μιλήσω κ γω από Δευτέρα με το γιατρό μου!εγω είμαι στη δέκατη βδομάδα!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια! Δόξα τω Θεώ, πήγαν όλα κατ' ευχήν στην Αυχενική. Ήταν όλα πολύ καλά και μας είπε ότι έρχεται γιόκας! Αυτό που ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποια, όταν ήταν κανονικά οι μέρες της περιόδου μας μπορεί να έχουμε συμπτώματα; Επειδή όταν μπήκαν στην 10η εβδομάδα σταμάτησαν τα συμπτώματα και εδώ και 2-3 μέρες είχα πονοκεφάλους και υπέθεσα επειδή ήταν οι μέρες που κανονικά θα είχα περίοδο. Ρωτάω κυρίως γιατί σήμερα επέστρεψε η ζαλάδα και η δύσπνοια και ψιλοαγχωθηκα μήπως επέστρεψαν τα συμπτώματα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, GeoA είπε:

Γεια σας κορίτσια! Δόξα τω Θεώ, πήγαν όλα κατ' ευχήν στην Αυχενική. Ήταν όλα πολύ καλά και μας είπε ότι έρχεται γιόκας! Αυτό που ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποια, όταν ήταν κανονικά οι μέρες της περιόδου μας μπορεί να έχουμε συμπτώματα; Επειδή όταν μπήκαν στην 10η εβδομάδα σταμάτησαν τα συμπτώματα και εδώ και 2-3 μέρες είχα πονοκεφάλους και υπέθεσα επειδή ήταν οι μέρες που κανονικά θα είχα περίοδο. Ρωτάω κυρίως γιατί σήμερα επέστρεψε η ζαλάδα και η δύσπνοια και ψιλοαγχωθηκα μήπως επέστρεψαν τα συμπτώματα 

Μπράβο κορίτσι μου Με το καλό!!!!εγω θα πάω σε 2 βδομαδες!!!Πως ήταν η εμπειρία;φαινόταν καθαρά το μωρο ;έκανες κ εξέταση αιματος την Papp a;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Mariats82 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου Με το καλό!!!!εγω θα πάω σε 2 βδομαδες!!!Πως ήταν η εμπειρία;φαινόταν καθαρά το μωρο ;έκανες κ εξέταση αιματος την Papp a;

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ! Και σε εσένα όλα καλά να πάνε  :)) Ναι πλέον διακρίνονται όλα. Μάλιστα είχε το χεράκι επάνω λες και μας χαιρετούσε  :))) Ναι την έκανα, μου είχε πάρει αίμα ο γιατρός 2 εβδομάδες προηγουμένως και σήμερα η γιατρός που μου έκανε την Αυχενική με ενημέρωσε ότι και εκείνα τα αποτελέσματα είναι καλά  :)))

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμένα ο γιατρός μου είπε ότι το Α τρίμηνο να μην κάνω το εμβόλιο της γρίπης και μετά το Β τρίμηνο μπορω. Τώρα μπήκα στον 4 μήνα αλλά ο παθολόγος μου είπε ότι δεν έχει νόημα τώρα να το κάνω καθότι χρειάζονται 15 ημέρες για να ενεργοποιηθούν τα αντισώματα και μεχρι τέλος Φεβρουαρίου υποχωρεί σιγά-σιγά η έξαρση. Βέβαια η μικρή μας, ο άντρας μου και η γυναίκα που κρατάει το παιδί το έκαναν οπότε είμαι κάπως προφυλαγμένη θεωρητικά. Τα συμπτώματα και εμένα επιστρέφουν όταν αλλάζω μήνα πιο έντονα ή εβδομάδα. Αλλά πλέον είναι πιο ήπια. Όσο για τα κιλά στην α εγκυμοσυνη έβαλα 10 κιλα, από 54 που ξεκίνησα πήγα στα 64 και ένα χρόνο μετά την γέννα ήμουν 52. Τώρα πήρα ήδη 2 κιλά, είμαι 56 κιλά με ύψος 1,68 και σκέφτομαι δεν πειράζει ας φτάσω τα 70, δεν θέλω να στερηθώ αλλά τρώω πολύ. Το θετικό είναι ότι τρώω σπιτικό φαγητό καθότι τα απέξω με αναγουλιάζουν. Όλα καλά να είναι και τα κιλά ούτε που με νοιάζουν!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 44 λεπτά , smaro30 είπε:

Κορίτσια εμένα ο γιατρός μου είπε ότι το Α τρίμηνο να μην κάνω το εμβόλιο της γρίπης και μετά το Β τρίμηνο μπορω. Τώρα μπήκα στον 4 μήνα αλλά ο παθολόγος μου είπε ότι δεν έχει νόημα τώρα να το κάνω καθότι χρειάζονται 15 ημέρες για να ενεργοποιηθούν τα αντισώματα και μεχρι τέλος Φεβρουαρίου υποχωρεί σιγά-σιγά η έξαρση. Βέβαια η μικρή μας, ο άντρας μου και η γυναίκα που κρατάει το παιδί το έκαναν οπότε είμαι κάπως προφυλαγμένη θεωρητικά. Τα συμπτώματα και εμένα επιστρέφουν όταν αλλάζω μήνα πιο έντονα ή εβδομάδα. Αλλά πλέον είναι πιο ήπια. Όσο για τα κιλά στην α εγκυμοσυνη έβαλα 10 κιλα, από 54 που ξεκίνησα πήγα στα 64 και ένα χρόνο μετά την γέννα ήμουν 52. Τώρα πήρα ήδη 2 κιλά, είμαι 56 κιλά με ύψος 1,68 και σκέφτομαι δεν πειράζει ας φτάσω τα 70, δεν θέλω να στερηθώ αλλά τρώω πολύ. Το θετικό είναι ότι τρώω σπιτικό φαγητό καθότι τα απέξω με αναγουλιάζουν. Όλα καλά να είναι και τα κιλά ούτε που με νοιάζουν!

Κι εγώ έτσι ακριβώς είμαι δεν με τραβάνε καθόλου τα "βρώμικα" όποτε μόνο σπιτικό φαγακι έχω και τη μανούλα εδώ όποτε είμαι τυχερή..εμείς σήμερα είχαμε γιατρό και μας είπε μάλλον κοριτσακιιιιι :) χαρηκαμε πάρα πολύ και κυρίως που είναι καλά και μεγαλώνει :)

  • Μου αρέσει 3

VAmap3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, smaro30 είπε:

Κορίτσια εμένα ο γιατρός μου είπε ότι το Α τρίμηνο να μην κάνω το εμβόλιο της γρίπης και μετά το Β τρίμηνο μπορω. Τώρα μπήκα στον 4 μήνα αλλά ο παθολόγος μου είπε ότι δεν έχει νόημα τώρα να το κάνω καθότι χρειάζονται 15 ημέρες για να ενεργοποιηθούν τα αντισώματα και μεχρι τέλος Φεβρουαρίου υποχωρεί σιγά-σιγά η έξαρση. Βέβαια η μικρή μας, ο άντρας μου και η γυναίκα που κρατάει το παιδί το έκαναν οπότε είμαι κάπως προφυλαγμένη θεωρητικά. Τα συμπτώματα και εμένα επιστρέφουν όταν αλλάζω μήνα πιο έντονα ή εβδομάδα. Αλλά πλέον είναι πιο ήπια. Όσο για τα κιλά στην α εγκυμοσυνη έβαλα 10 κιλα, από 54 που ξεκίνησα πήγα στα 64 και ένα χρόνο μετά την γέννα ήμουν 52. Τώρα πήρα ήδη 2 κιλά, είμαι 56 κιλά με ύψος 1,68 και σκέφτομαι δεν πειράζει ας φτάσω τα 70, δεν θέλω να στερηθώ αλλά τρώω πολύ. Το θετικό είναι ότι τρώω σπιτικό φαγητό καθότι τα απέξω με αναγουλιάζουν. Όλα καλά να είναι και τα κιλά ούτε που με 

Εγώ δε σταματάω να τρώω και το θέμα είναι ότι εκτός από φαγητό (τρώω απ' όλα), τρώω και πολλά γλυκά που πριν δε μπορώ να πω ότι ήταν και η αδυναμία μου. Η αληθεια με ανησυχούν τα κιλά αν και ξεκίνησα με λίγα και έτσι είπα να πάω σε διατροφολόγο με την ευχή να συνετιστώ  :))) Φυσικά φτάνει να είναι υγιέστατο το μωράκι!

Just now, Frogie είπε:

Κι εγώ έτσι ακριβώς είμαι δεν με τραβάνε καθόλου τα "βρώμικα" όποτε μόνο σπιτικό φαγακι έχω και τη μανούλα εδώ όποτε είμαι τυχερή..εμείς σήμερα είχαμε γιατρό και μας είπε μάλλον κοριτσακιιιιι :) χαρηκαμε πάρα πολύ και κυρίως που είναι καλά και μεγαλώνει :)

Τι ωραία ! Μπράβο άντε με το καλό να αυξηθεί ο γυναικείος πληθυσμός στην οικογένεια σας  :)))

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, noni90 said:

Καλημερα κοριτσια!! Εχει νιωσει καμια το μωρακι της?εγω ειμαι 15+3 κ νομιζω κατι νιωθω λιγο αλλα παλι μου φαινεται κ λιγο νωρις!

Είμαι στην 15η εβδομάδα και όταν είμαι πολύ ήρεμη μπορώ να καταλάβω ένα φτερούγισμα. Ο γιατρός μου είπε ότι επειδή είναι δεύτερο μπορεί να το ακούσω νωρίτερα, ενώ την κόρη μας την κατάλαβα νομίζω γύρω την 18η εβδομάδα.

Η μικρή μας έχει μια ίωση με πονόλαιμο και ωτίτιδα και ενώ νόμιζα οτι θα την γλύτωνα, τελικά από χθες το βράδυ ξεκίνησε να με πονάει ο λαιμός... Ο γιατρός με άφησε να πάρω tantum verde και trachisan, πάλι καλά γιατι δεν θα την πάλευα. Ελπίζω να την περάσω ανώδυνα τουλάχιστον...

Link to comment
Share on other sites

Just now, smaro30 είπε:

Είμαι στην 15η εβδομάδα και όταν είμαι πολύ ήρεμη μπορώ να καταλάβω ένα φτερούγισμα. Ο γιατρός μου είπε ότι επειδή είναι δεύτερο μπορεί να το ακούσω νωρίτερα, ενώ την κόρη μας την κατάλαβα νομίζω γύρω την 18η εβδομάδα.

Η μικρή μας έχει μια ίωση με πονόλαιμο και ωτίτιδα και ενώ νόμιζα οτι θα την γλύτωνα, τελικά από χθες το βράδυ ξεκίνησε να με πονάει ο λαιμός... Ο γιατρός με άφησε να πάρω tantum verde και trachisan, πάλι καλά γιατι δεν θα την πάλευα. Ελπίζω να την περάσω ανώδυνα τουλάχιστον...

εγω το γιο μου ξεκαθαρα τον ενιωσα στη 19η... κ τωρα αν ειμαι ακινητη κ χαλαρη νιωθω ενα μικρο φτερουγισματακι κ λεω λες να ειναι το μωρακι? τι γλυκο συναισθημα <3

ασε κ εμας εχει ιωση με πονολαιμο κ μυξα κ κολλησαμε ολοι..... η γιατρος μου κλασσικα δε μ αφηνει να παρω τιποτα μονο αν ανεβασω πυρετο ντεπον. Σημειωτεων, ο μικρος βγαζει δοντι, εχει την ιωση κ καναμε κ εμβολιο χθες.... μας εχει ξετιναξει το πουλακι μου ζωη να εχει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...