Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανουλες Αυγουστου 2020


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια. Πως είστε; Μέχρι πότε λέτε να δουλεύετε; Εγώ αν και έλεγα να το πάρω μέχρι τέλους και δηλώνοντας μάλιστα λάθος ημερομηνία στα χαρτιά υπολογιζα να μείνω και περισσότερο απ όσο επιτρέπει η νομοθεσία,  με τις ζεστές και την υγρασια όμως που έχουμε ήδη νιώθω να γίνομαι κομμάτια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, GeoA said:

Γεια σας κορίτσια. Πως είστε; Μέχρι πότε λέτε να δουλεύετε; Εγώ αν και έλεγα να το πάρω μέχρι τέλους και δηλώνοντας μάλιστα λάθος ημερομηνία στα χαρτιά υπολογιζα να μείνω και περισσότερο απ όσο επιτρέπει η νομοθεσία,  με τις ζεστές και την υγρασια όμως που έχουμε ήδη νιώθω να γίνομαι κομμάτια.

Καλημέρα!!! Έχουμε οικογενειακή επιχείρηση οπότε θα δουλεύω μέχρι τέλους. Βεβαια δεν πάω 8ωρο, αλλά 5 με 6 ώρες την ημέρα και αυτήν την εβδομάδα θα λείψω για 3 ημέρες για να πάμε θάλασσα με την μικρή. Ζορίζομαι λίγο μπορώ να πω γιατι το απόγευμα έχω και το σπίτι, μαγειρέματα και την κόρη μου αλλα τι να κάνουμε. Επίσης έχω συνέχεια συσπάσεις και μόλις κουράζομαι λίγο ξεκινάνε πονάκια.... υπομονή, η 2η εγκυμοσύνη δεν είναι όπως η πρώτη... θα έρθει ο μικρός και θα λέω τι καλά που ήταν όταν .ημουν έγκυος και κοιμόμουν έστω και λίγες ώρες αχαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια !!!!με το καλό όλες μας!!!!θα ήθελα να ρωτήσω ξέρει καμία κοπέλα τα δικαιολογητικά για την άδεια κυοφορίας του ΙΚΑ;μου έδωσαν από το γυναικολόγο ένα χαρτί με τη πιθανή ημερομηνία τοκετού αλλά ξέρω πτι χρειάζονται κ αλλά δικαιολογητικά!!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, smaro30 είπε:

Καλημέρα!!! Έχουμε οικογενειακή επιχείρηση οπότε θα δουλεύω μέχρι τέλους. Βεβαια δεν πάω 8ωρο, αλλά 5 με 6 ώρες την ημέρα και αυτήν την εβδομάδα θα λείψω για 3 ημέρες για να πάμε θάλασσα με την μικρή. Ζορίζομαι λίγο μπορώ να πω γιατι το απόγευμα έχω και το σπίτι, μαγειρέματα και την κόρη μου αλλα τι να κάνουμε. Επίσης έχω συνέχεια συσπάσεις και μόλις κουράζομαι λίγο ξεκινάνε πονάκια.... υπομονή, η 2η εγκυμοσύνη δεν είναι όπως η πρώτη... θα έρθει ο μικρός και θα λέω τι καλά που ήταν όταν .ημουν έγκυος και κοιμόμουν έστω και λίγες ώρες 

Το παράδοξο είναι ότι όταν κάθομαι χάνω όλη την ενέργεια μου (κάνω καθιστική δουλειά)  όταν κινούμαι αν και ζορίζομαι έχω ενέργεια. Λιγο έμεινε άντε και υπομονή 

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! πόσες μπήκατε στον μήνα σας; εγώ μπήκα χθες και σήμερα έχω γιατρό. Ήμουν πολύ χάλια χθες και το βράδυ ξύπνησα από πόνους, γενικά έχω πολλές συσπάσεις και ο μικρός είναι υπερκινητικός. Σήμερα θα πάω στον γιατρό να δούμε και φεύγουμε 5ημερο με στο εξοχικό με την κόρη μου και την μαμά μου. Είναι 1,5 ώρα μακριά και εύχομαι να μην με πιάσει τίποτα εκεί. Έχω ένα άγχος μπορώ να πω αλλά θεωρώ ότι ειναι νωρίς να γεννήσω από την 36η εβδομάδα. Όσο περνάει ο καιρός αγχώνομαι λίγο, πως θα είναι με το 2ο μωρό, βαλίτσα δεν έχω φτιάξει ακόμα, επιστρέφω την Τρίτη και απο εβδομάδα θα την ετοιμάσω. ουφ θα δούμε....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , smaro30 είπε:

καλημέρα! πόσες μπήκατε στον μήνα σας; εγώ μπήκα χθες και σήμερα έχω γιατρό. Ήμουν πολύ χάλια χθες και το βράδυ ξύπνησα από πόνους, γενικά έχω πολλές συσπάσεις και ο μικρός είναι υπερκινητικός. Σήμερα θα πάω στον γιατρό να δούμε και φεύγουμε 5ημερο με στο εξοχικό με την κόρη μου και την μαμά μου. Είναι 1,5 ώρα μακριά και εύχομαι να μην με πιάσει τίποτα εκεί. Έχω ένα άγχος μπορώ να πω αλλά θεωρώ ότι ειναι νωρίς να γεννήσω από την 36η εβδομάδα. Όσο περνάει ο καιρός αγχώνομαι λίγο, πως θα είναι με το 2ο μωρό, βαλίτσα δεν έχω φτιάξει ακόμα, επιστρέφω την Τρίτη και απο εβδομάδα θα την ετοιμάσω. ουφ θα δούμε....

Αφου εχεις συσπασεις και μαλιστα πολλες γιατι δεν εφτιαξες ηδη βαλίτσα και για εμενα ειναι λαθος που πας 1.5 ωρα μακρια ( καθαρα η δικη μου αποψη) εγω ειμαι 32 εβδομάδων γενναω τελη αυγουστου με προγραμματισμένη καισαρικη και τελικα καθισα σπιτι ουτε  45 λεπτα στο εξοχικο γιατι δεν ξερεις τι θα γινει με συσπασεις 0. Ετσι το βλεπω εγω γιατι να ταλαιπωρηθεις κοριτσακι?


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, smaro30 said:

καλημέρα! πόσες μπήκατε στον μήνα σας; εγώ μπήκα χθες και σήμερα έχω γιατρό. Ήμουν πολύ χάλια χθες και το βράδυ ξύπνησα από πόνους, γενικά έχω πολλές συσπάσεις και ο μικρός είναι υπερκινητικός. Σήμερα θα πάω στον γιατρό να δούμε και φεύγουμε 5ημερο με στο εξοχικό με την κόρη μου και την μαμά μου. Είναι 1,5 ώρα μακριά και εύχομαι να μην με πιάσει τίποτα εκεί. Έχω ένα άγχος μπορώ να πω αλλά θεωρώ ότι ειναι νωρίς να γεννήσω από την 36η εβδομάδα. Όσο περνάει ο καιρός αγχώνομαι λίγο, πως θα είναι με το 2ο μωρό, βαλίτσα δεν έχω φτιάξει ακόμα, επιστρέφω την Τρίτη και απο εβδομάδα θα την ετοιμάσω. ουφ θα δούμε....

Κορίτσι μου είμαστε μαζί κι εγώ τα ίδια !! Χθες μπήκα στο μήνα μου και έχω πολλές συσπάσεις και πόνους ειδικά όταν θέλω να αλλάξω πλευρό! Εγώ λέω να ρωτήσεις το γιατρό σου για να σαι κι εσυ πιο άνετη και να απολαύσεις τις διακοπές σου !! Κι εγώ σήμερα έχω γιατρό . Πες μας όταν γυρίσεις τι σου είπε 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, smaro30 είπε:

καλημέρα! πόσες μπήκατε στον μήνα σας; εγώ μπήκα χθες και σήμερα έχω γιατρό. Ήμουν πολύ χάλια χθες και το βράδυ ξύπνησα από πόνους, γενικά έχω πολλές συσπάσεις και ο μικρός είναι υπερκινητικός. Σήμερα θα πάω στον γιατρό να δούμε και φεύγουμε 5ημερο με στο εξοχικό με την κόρη μου και την μαμά μου. Είναι 1,5 ώρα μακριά και εύχομαι να μην με πιάσει τίποτα εκεί. Έχω ένα άγχος μπορώ να πω αλλά θεωρώ ότι ειναι νωρίς να γεννήσω από την 36η εβδομάδα. Όσο περνάει ο καιρός αγχώνομαι λίγο, πως θα είναι με το 2ο μωρό, βαλίτσα δεν έχω φτιάξει ακόμα, επιστρέφω την Τρίτη και απο εβδομάδα θα την ετοιμάσω. ουφ θα δούμε....

Γεια σου κορίτσι! Νομίζω ο γιατρός θα σου είπε καλύτερα αν πρέπει να πας ή όχι. Εγώ είμαι στην 34η αλλά ακόμη δεν κατάλαβα συσπάσεις. Έχω αύριο γιατρό και ανυπομονώ να δω αν γύρισε ο μικρούλης που και εμένα είναι ζωηρουλης, να 'Ναι καλά  

Link to comment
Share on other sites

Εγω εξεφρασα προσωπικη αποψη με την εμπειρία απο 3 εγκυμοσύνες. Εννοείται ο καθενας κανει οτι θελει. Παντως στο σπιτι κουραζομαι κανω δουλειές. 2 παιδια. Περάσαμε σκωληκοειδιτιδα με το μεγαλο μια μερα νοσηλεια ( γυρισα σπιτι και ενιωθα να κοβομαι ολόκληρη). Νιωθω κουραση ο γιατρος μου ειπε να μη κοψω την D3  βοηθα. Δεν εχω συσπασεις αλλα νιωθω να μην αντεχω και ας μη δουλεύω. Τριτη εχω και ραντεβού 33 εβδομάδων περιμένω ν δω ποσο βάρος θα εχει παρει το παιδι.  Επισης θελω να ρωτήσω ο γιατρος σας σας εδωσε ασβέστιο ? Εμενα μονο D3 ειπε οτι δε χρειάζεται και φοβαμαι μη μου πεσουν τα δόντια στο τελος παρολο π δεν εχω ουτε σφραγισμα.

  • Μου αρέσει 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, alexia92 είπε:

Εγω εξεφρασα προσωπικη αποψη με την εμπειρία απο 3 εγκυμοσύνες. Εννοείται ο καθενας κανει οτι θελει. Παντως στο σπιτι κουραζομαι κανω δουλειές. 2 παιδια. Περάσαμε σκωληκοειδιτιδα με το μεγαλο μια μερα νοσηλεια ( γυρισα σπιτι και ενιωθα να κοβομαι ολόκληρη). Νιωθω κουραση ο γιατρος μου ειπε να μη κοψω την D3  βοηθα. Δεν εχω συσπασεις αλλα νιωθω να μην αντεχω και ας μη δουλεύω. Τριτη εχω και ραντεβού 33 εβδομάδων περιμένω ν δω ποσο βάρος θα εχει παρει το παιδι.  Επισης θελω να ρωτήσω ο γιατρος σας σας εδωσε ασβέστιο ? Εμενα μονο D3 ειπε οτι δε χρειάζεται και φοβαμαι μη μου πεσουν τα δόντια στο τελος παρολο π δεν εχω ουτε σφραγισμα.

Και εγώ μέρα με τη μέρα νιώθω τρελή κούραση και το μόνο που έχω είναι τη δουλειά. Εμένα από την αρχή της εγκυμοσύνης μου έδωσε τις βιταμίνες Pregnalin και από τότε τίποτα άλλο. Ανυπομονώ σήμερα να πάμε γιατρό. Πώς και θα κάνεις καισαρική 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, GeoA είπε:

Και εγώ μέρα με τη μέρα νιώθω τρελή κούραση και το μόνο που έχω είναι τη δουλειά. Εμένα από την αρχή της εγκυμοσύνης μου έδωσε τις βιταμίνες Pregnalin και από τότε τίποτα άλλο. Ανυπομονώ σήμερα να πάμε γιατρό. Πώς και θα κάνεις καισαρική 

Εγω θα μπω προγραμματισμενα ειναι η τρίτη. Στην πρώτη περιμενα 28 ωρες με τεχνητού πόνους διαστολη 0. Στη δευτερη ειχα πίεση  οποτε μπηκα προγραμματισμένη  καισαρικη και τωρα δε θα ηθελα v2bac. Ηθελα εξ αρχης προγραμματισμένα.

  • Μου αρέσει 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

On 10/7/2020 at 8:09 ΜΜ, alexia92 είπε:

Εγω θα μπω προγραμματισμενα ειναι η τρίτη. Στην πρώτη περιμενα 28 ωρες με τεχνητού πόνους διαστολη 0. Στη δευτερη ειχα πίεση  οποτε μπηκα προγραμματισμένη  καισαρικη και τωρα δε θα ηθελα v2bac. Ηθελα εξ αρχης προγραμματισμένα.

Και εγώ άρχισα να με Προετοιμάζω ότι πιθανότατα να πάμε με καισαρική καθώς είμαστε στο τέλος της 34 εβδ και ο μικρός έμεινε δε γύρισε. Ελπίζω όλα να πάνε καλά 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Angela_le είπε:

Γειά σας! Έχω ΠΗΤ μέχρι 4 Σεπτεμβρίου οπότε είπα να έρθω κ στο δικό σας το γκρουπ για κάθε ενδεχόμενο! :grin:

Welcome και με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, GeoA είπε:

Και εγώ άρχισα να με Προετοιμάζω ότι πιθανότατα να πάμε με καισαρική καθώς είμαστε στο τέλος της 34 εβδ και ο μικρός έμεινε δε γύρισε. Ελπίζω όλα να πάνε καλά 

Ειναι ισχιακο ε ?


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...