Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Εγκυμοσυνη η αποβολή;


Chrisanthi1990

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα. Ξαναγράφω γιατί βλεπω πράγματα περίεργα. Εντέλει αδιαθέτησα την 25 μέρα του κύκλου δλδ 3-4 μέρες πιο νωρίς. Τώρα δλδ την 14 μέρα του κύκλου είδα καφέ εκκρίσεις μαζί με ελάχιστο πόνο περιόδου. Τι μπορεί να είναι ;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Eirinaki108 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Ξαναγράφω γιατί βλεπω πράγματα περίεργα. Εντέλει αδιαθέτησα την 25 μέρα του κύκλου δλδ 3-4 μέρες πιο νωρίς. Τώρα δλδ την 14 μέρα του κύκλου είδα καφέ εκκρίσεις μαζί με ελάχιστο πόνο περιόδου. Τι μπορεί να είναι ;;

Η ωορρηξια. Δ εχει σημασια που δ σου ειχε ξανασυμβεί, τυχαίνει καμια φορα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirinaki108 είπε:

Ναι αλλά έχω και ζαλάδες αρκετές 

Ωορρηξία είναι όπως σου είπε η @vikib. Δεν γίνεται να συμβαίνει κάτι άλλο τώρα αφού είσαι στην 14η μέρα τπυ κύκλου . 


NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια ! θα ηθελα να σας πω το θεμα μου μηπως μπορειτε να με βοηθησετε με την γνωμη σας ...  δυστυχως εχω 3 βιοχημικες αποβολες με φυσικη συλληψη . θετικο τεστ μετα πολυ χαμηλα νουμερα χοριακων τα οποια δεν διπλασιαζονται και τις 3 φορες . εκανα ΟΛΕς τις εξετασεις και βγαινουν ολες καλες εκτος της ενδωμητριωσης . εκανα λαπαροσκοπηση και διακοπη περιοδο για 6 μηνες και μετα απο αυτο ειχα την 3η αποβολη . ( θρομβοφιλια μου ειπαν οτι εχω πολυ ηπια και οτι την επομενη φορα προληπτικα θα κανω αντιπικτικες ) . το σπερμα του συζηγου ειναι καλο και χωρις προβλημα στον κατακερματισμο .δεν μπορω να πειστω οτι ειναι τυχαια γεγονοτα και για αυτο θελω την γνωμη σας,,, ευχαριστω πολυ και ευχομαι σε ολες μας με ενα γερο μωρο στην αγκαλια μας !!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Ρε κορίτσια συγγνώμη. Όπως σας είπα προηγουμένως  Στα μισά του κύκλου μου είχα για 2 μέρες καφέ αίμα. Και τώρα που περιμένω περίοδο με σταθερό κύκλο 28-29 ημερών . Έχω καθυστέρηση 5 μέρες. Να κάνω τεστ εγκυμοσύνης ;

Link to comment
Share on other sites

On 1/29/2020 at 2:44 PM, μπιλακι said:

καλησπερα κοριτσια ! θα ηθελα να σας πω το θεμα μου μηπως μπορειτε να με βοηθησετε με την γνωμη σας ...  δυστυχως εχω 3 βιοχημικες αποβολες με φυσικη συλληψη . θετικο τεστ μετα πολυ χαμηλα νουμερα χοριακων τα οποια δεν διπλασιαζονται και τις 3 φορες . εκανα ΟΛΕς τις εξετασεις και βγαινουν ολες καλες εκτος της ενδωμητριωσης . εκανα λαπαροσκοπηση και διακοπη περιοδο για 6 μηνες και μετα απο αυτο ειχα την 3η αποβολη . ( θρομβοφιλια μου ειπαν οτι εχω πολυ ηπια και οτι την επομενη φορα προληπτικα θα κανω αντιπικτικες ) . το σπερμα του συζηγου ειναι καλο και χωρις προβλημα στον κατακερματισμο .δεν μπορω να πειστω οτι ειναι τυχαια γεγονοτα και για αυτο θελω την γνωμη σας,,, ευχαριστω πολυ και ευχομαι σε ολες μας με ενα γερο μωρο στην αγκαλια μας !!

Καλησπέρα! Αρχικά λυπάμαι που κουβαλάς τέτοιες εμπειρίες. Σου εύχομαι την επόμενη φορά όλα να πάνε καλά. Εγώ είχα 2 παλίνδρομες μετά από μία απολύτως φυσιολογική και επιτυχή κύηση. Έκανα εξετάσεις θυρεοειδή, καρυότυπο ζεύγους, αιματολογικές για θρομφοβιλία. Όλα φυσιολογικά. Ο γιατρός επέμενε ότι ήταν τυχαία περιστατικά (Τώρα είμαι πάλι έγκυος και όλα προχωράνε καλά. Αλλά στην αρχή της εγκυμοσύνης ο γιατρός μου έδινε αντιπηκτικές, προγεστερόνη και ασπιρίνη προληπτικά και τώρα είμαι μόνο με την ασπιρίνη μέχρι την 32η-34η εβδομάδα). Εσύ έχεις κάνει τι είδους εξετάσεις; πέρα από τη θρομβοφιλία που ανέφερες. Ανέφερες ΟΛΕΣ, οπότε υποθέτω ότι έχεις ήδη αρκετές απαντήσεις. Έχεις πάρει και 2η γνώμη;  Καταλαβαίνω απόλυτα ότι δεν μπορείς να πειστείς ότι είναι τυχαία περιστατικά. Έχω μια συνάδελφο που είχε 5 συνεχόμενες αποβολές και μετά έκανε 3 παιδάκια. Λυπάμαι που δεν μπορώ να σε βοηθήσω περισσότερο! Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου η επόμενη φορά να σου φέρει ένα μωρακι στην αγκαλιά σου.

 

 


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirinaki108 είπε:

Ρε κορίτσια συγγνώμη. Όπως σας είπα προηγουμένως  Στα μισά του κύκλου μου είχα για 2 μέρες καφέ αίμα. Και τώρα που περιμένω περίοδο με σταθερό κύκλο 28-29 ημερών . Έχω καθυστέρηση 5 μέρες. Να κάνω τεστ εγκυμοσύνης ;

Φυσικά να κάνεις ένα τεστ


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 47 λεπτά , Eirinaki108 είπε:

Θεωρείς ότι μπορεί να υπάρξει εγκυμοσύνη με περίοδο τον προηγούμενο μήνα ;

Έχει συμβεί σε γνωστή μου να έχει περίοδο και να είναι έγκυος!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...