Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Eflenew είπε:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Με πηρε ο καλος μου γιατρος τηλ να μου αλλαξει το ραντεβου αντι για παρασκευη που το ειχα για σημερα!Η καλυτερη μου  μολις το ακουσα,οποτε θα σας εχω νεα το βραδακι :wub:

  • Μου αρέσει 8

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια!!να έχουμε μια όμορφη μέρα με ευχάριστα νέα για όσες έχουν εξετάσεις ,υπερήχους κτλ..

οσον αφορά την θέρμανση εμείς δε ξερουμε ακόμη σίγουρα γιατί κ περσυ που έβαλαν στην πολυκατοικία εμείς που είμαστε στον 6ο όροφο δεν είχαμε καλή απόδοση κτλ..κ μέχρι να το φτιάξουν πέρασε ένας μηνας..οποτε για μπακ απ έχουμε το κλιματιστικό κ αφυγραντηρα..Αα και ένα ηλεκτρικό καλοριφέρ που μπορεί να το ανεβάσουμε από την αποθηκη

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!

Εύχομαι να έχουμε τα καλύτερα νέα από τα κορίτσια που έχουν γιατρό και εξετάσεις σήμερα! Εγώ ετοιμάζω φαγάκι και μετά έχω ραντεβού για νυχάκια. Μια τελευταία περιποίηση πριν τη μεγάλη μέρα.. Εμείς χαλιά παραγγείλαμε καινούργια φέτος γιατί τα παλιά ήταν πλέον για πέταμα. Βέβαια η αλήθεια είναι ότι εγώ ζω ακόμα σε ρυθμούς καλοκαιριού. Χθες είχε τέτοιες εξάψεις που άνοιξα κλιματιστικό. Άρα θα αργήσω λίγο να στρώσω.

  • Μου αρέσει 6

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini1988 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!

Εύχομαι να έχουμε τα καλύτερα νέα από τα κορίτσια που έχουν γιατρό και εξετάσεις σήμερα! Εγώ ετοιμάζω φαγάκι και μετά έχω ραντεβού για νυχάκια. Μια τελευταία περιποίηση πριν τη μεγάλη μέρα.. Εμείς χαλιά παραγγείλαμε καινούργια φέτος γιατί τα παλιά ήταν πλέον για πέταμα. Βέβαια η αλήθεια είναι ότι εγώ ζω ακόμα σε ρυθμούς καλοκαιριού. Χθες είχε τέτοιες εξάψεις που άνοιξα κλιματιστικό. Άρα θα αργήσω λίγο να στρώσω.

Καλο καλοπισμο κουκλα μ!!! Εγώ λέω να τους πω να μας τα φέρουν, είναι σε νάιλον, όποτε θα τα βάλω σε αποθήκη και θα περιμενω ποτε θα ξαναδροσισει για να τα στρωσω.. Πως είσαι εσυ? Εγώ ρε παιδι μου νιώθω λες και δεν είμαι έγκυος.. Τι συμβαίνει??? Ποτε θα γεννήσουμε επιτέλους? 


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλες σας! 

Εμείς είχαμε χθες ραντεβού με το γιατρό, καμία ανατροπή μέχρι στιγμής. Ο μικρός έφτασε σχεδόν 3 κιλά άρα δεν είναι εύκολο να γυρίσει κι ετσι πλησιάζουμε πιο κοντά στο σενάριο της καισαρικής . Εγώ είμαι οκ με αυτό , ελπίζω να μην το μετανιώσω μετά. Την Πέμπτη έχουμε ραντεβού με τη μαία κι επίσης πρέπει να αρχίσω να βλέπω παιδιάτρους στην περιοχή μας. Έχετε ασχοληθεί καθόλου με αυτό? 

Θέμα χαλιά: τα έχω δώσει από το καλοκαίρι για φύλαξη αλλά ζεσταίνομαι απίστευτα οπότε θα το καθυστερήσω όσο μπορώ. 

Εν τω μεταξύ περίμενα τη μαμά μου το ΣΚ να οργανώσουμε λίγο το σπίτι μαζί αλλά ο μπαμπάς ανέβασε δέκατα κι είναι σε καραντίνα.... Τύχη βουνό!!! 

Εύχομαι μόνο καλά νέα κορίτσια μου με τα ραντεβού σας!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Εμας μας εκανε βλακεια ο υδραυλικος κ το καλοριφερ που ειναι στο δωματιο μας που θα ειναι κ ο μπεμπης δεν ζεσταινει παρα πολυ..εχουμε το air condition  στο σαλονι το οποιο φτανει κ μεσα στο δωματιο οποτε σκεφτηκαμε να το εχουμε ανοιχτο κ να εχουμε κ τα καλοριφερ οσο ζεσταινουν...γενικα ειπαμε να υπαρχει μια θερμοκρασια 20-23 βαθμους στο σπιτι...τι λετε καλα ειναι;

  • Μου αρέσει 1

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandra P. είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας! 

Εμείς είχαμε χθες ραντεβού με το γιατρό, καμία ανατροπή μέχρι στιγμής. Ο μικρός έφτασε σχεδόν 3 κιλά άρα δεν είναι εύκολο να γυρίσει κι ετσι πλησιάζουμε πιο κοντά στο σενάριο της καισαρικής . Εγώ είμαι οκ με αυτό , ελπίζω να μην το μετανιώσω μετά. Την Πέμπτη έχουμε ραντεβού με τη μαία κι επίσης πρέπει να αρχίσω να βλέπω παιδιάτρους στην περιοχή μας. Έχετε ασχοληθεί καθόλου με αυτό? 

Θέμα χαλιά: τα έχω δώσει από το καλοκαίρι για φύλαξη αλλά ζεσταίνομαι απίστευτα οπότε θα το καθυστερήσω όσο μπορώ. 

Εν τω μεταξύ περίμενα τη μαμά μου το ΣΚ να οργανώσουμε λίγο το σπίτι μαζί αλλά ο μπαμπάς ανέβασε δέκατα κι είναι σε καραντίνα.... Τύχη βουνό!!! 

Εύχομαι μόνο καλά νέα κορίτσια μου με τα ραντεβού σας!! 

Κορίτσι μου σε όλη αυτή την αναμονή άκουγα πόση ώρα προσπαθούσε η γυναίκα να γεννήσει κ πήγαν για καισαρική κ τελικά όχι κ πάλι προσπάθησε κ γέννησε φυσιολογικά...άσε κ εγώ σκέφτομαι μήπως είναι καλύτερα εν τέλει. .

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandra P. είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας! 

Εμείς είχαμε χθες ραντεβού με το γιατρό, καμία ανατροπή μέχρι στιγμής. Ο μικρός έφτασε σχεδόν 3 κιλά άρα δεν είναι εύκολο να γυρίσει κι ετσι πλησιάζουμε πιο κοντά στο σενάριο της καισαρικής . Εγώ είμαι οκ με αυτό , ελπίζω να μην το μετανιώσω μετά. Την Πέμπτη έχουμε ραντεβού με τη μαία κι επίσης πρέπει να αρχίσω να βλέπω παιδιάτρους στην περιοχή μας. Έχετε ασχοληθεί καθόλου με αυτό? 

Θέμα χαλιά: τα έχω δώσει από το καλοκαίρι για φύλαξη αλλά ζεσταίνομαι απίστευτα οπότε θα το καθυστερήσω όσο μπορώ. 

Εν τω μεταξύ περίμενα τη μαμά μου το ΣΚ να οργανώσουμε λίγο το σπίτι μαζί αλλά ο μπαμπάς ανέβασε δέκατα κι είναι σε καραντίνα.... Τύχη βουνό!!! 

Εύχομαι μόνο καλά νέα κορίτσια μου με τα ραντεβού σας!! 

Κοριτσι Μ έχεις μπεμπαρο και εσυ.. Ότι είναι καλυτερο Γ σένα κ τ μωράκι αυτό θ γίνει.. Και ναι δεν χρειάζεται ν αγχώνεσαι γτ και φυσιολογικά να ήταν να παμε όλες κατά τη διάρκεια δεν ξέρουμε τι μπορεί ν προκυψει!! 

  • Ευχαριστώ 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Κορίτσι μου σε όλη αυτή την αναμονή άκουγα πόση ώρα προσπαθούσε η γυναίκα να γεννήσει κ πήγαν για καισαρική κ τελικά όχι κ πάλι προσπάθησε κ γέννησε φυσιολογικά...άσε κ εγώ σκέφτομαι μήπως είναι καλύτερα εν τέλει. .

Αυτό που όταν πας σε κλινική τα ακούς όλα είναι ένα θέμα...Νταξει δεν ξερω. Είμαι ίσως υπερβολική αλλά δνε θα με χάλαγε εκείνη την ημέρα και μέχρι τότε για ο, τι χρειαστεί να μην ακούω άλλες. Περιμένουμε νέα σου κορίτσι μου... :)

Just now, Depykal είπε:

Εμας μας εκανε βλακεια ο υδραυλικος κ το καλοριφερ που ειναι στο δωματιο μας που θα ειναι κ ο μπεμπης δεν ζεσταινει παρα πολυ..εχουμε το air condition  στο σαλονι το οποιο φτανει κ μεσα στο δωματιο οποτε σκεφτηκαμε να το εχουμε ανοιχτο κ να εχουμε κ τα καλοριφερ οσο ζεσταινουν...γενικα ειπαμε να υπαρχει μια θερμοκρασια 20-23 βαθμους στο σπιτι...τι λετε καλα ειναι;

Θα μας πουν και οι παιδίατροι κάπου εκεί πρέπει να είναι νομίζω σταθερά! Όπως το λες μια χαρά μου ακούγεται εμένα! 

  • Μου αρέσει 2

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ δεν έχω πάει καθόλου στην κλινική ευτυχώς μιας και Όλες τις εξετάσεις τις κάνουμε σε ιατρείο . Και χθες μου έλεγε η μαία ότι θα χρειαστούμε οδηγίες ακόμα και για την εισαγωγή. Ένιωσα σαν πρωτακι που θα πάει σχολείο αλλά μάλλον καλύτερα έτσι μέσα στην άγνοια. Εμένα τουλάχιστον με βοηθάει νομίζω

Just now, Depykal είπε:

Εμας μας εκανε βλακεια ο υδραυλικος κ το καλοριφερ που ειναι στο δωματιο μας που θα ειναι κ ο μπεμπης δεν ζεσταινει παρα πολυ..εχουμε το air condition  στο σαλονι το οποιο φτανει κ μεσα στο δωματιο οποτε σκεφτηκαμε να το εχουμε ανοιχτο κ να εχουμε κ τα καλοριφερ οσο ζεσταινουν...γενικα ειπαμε να υπαρχει μια θερμοκρασια 20-23 βαθμους στο σπιτι...τι λετε καλα ειναι;

Εκεί στην πατρίδα είναι δύσκολα με τη θερμοκρασία και την υγρασία αλλά όχι ακατόρθωτα!! Πιστεύω ότι με τα μέσα που διαθέτεις θα είσαι καλά αφού τα κλιματιστικά ξηραίνουν και λίγο την ατμόσφαιρα. Κι εμείς εδώ λέμε να έχουμε σταθερό το θερμοστάτη στους 21 (νιώθω ευγνωμοσύνη για το φυσικό αέριο που έχουμε) και ανάλογα με τις ενδείξεις του θερμομέτρου-υγρομετρου να χρησιμοποιούμε και τον αφυγραντήρα. Σίγουρα θα ζητήσω συμβουλές παιδιάτρου βέβαια (αν βρω εγκαίρως παιδίατρο που να ταιριάζουμε). 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 5/10/2020 at 2:49 ΜΜ, MommyLN είπε:

Καλημέρα σας και από εμένα λοιπόν..! Σας διαβάζω κάποιο καιρό τώρα και δεν άντεξα να μην πεταχτω αν και πολυ αργοπορημενη! ΠΗΤ 3/11 στο Ρεα..Θα ήθελα πολυ να συμμετέχω στην ομορφη παρεα σας :) Να ευχηθώ σε όλες τις μανουλες και μέλλουσες μανουλες να πανε ολα καλα, όπως επιθυμούν και με τα αστερακια τους αγκαλιά τους!!! 

Καλως ήρθες κ ευχομαι με το καλό να σου πανε ολα !!

καλησπερα κορίτσια μ !καλα αποτελέσματα ,υπερήχους κ σιγά σιγά μια μια να μπαίνουμε στον 9ο!!

 

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Depykal είπε:

Εμας μας εκανε βλακεια ο υδραυλικος κ το καλοριφερ που ειναι στο δωματιο μας που θα ειναι κ ο μπεμπης δεν ζεσταινει παρα πολυ..εχουμε το air condition  στο σαλονι το οποιο φτανει κ μεσα στο δωματιο οποτε σκεφτηκαμε να το εχουμε ανοιχτο κ να εχουμε κ τα καλοριφερ οσο ζεσταινουν...γενικα ειπαμε να υπαρχει μια θερμοκρασια 20-23 βαθμους στο σπιτι...τι λετε καλα ειναι;

 

Just now, Argyroula είπε:

Αυτό που όταν πας σε κλινική τα ακούς όλα είναι ένα θέμα...Νταξει δεν ξερω. Είμαι ίσως υπερβολική αλλά δνε θα με χάλαγε εκείνη την ημέρα και μέχρι τότε για ο, τι χρειαστεί να μην ακούω άλλες. Περιμένουμε νέα σου κορίτσι μου... :)

Θα μας πουν και οι παιδίατροι κάπου εκεί πρέπει να είναι νομίζω σταθερά! Όπως το λες μια χαρά μου ακούγεται εμένα! 

Κοριτσια η θερμοκρασία αυστηρά ως 21 βαθμους... Οχι παραπανω γιατί πεφτουν σε λήθαργο τα μωρά και επίσης υπάρχει και το συνδρομο αιφνιδιου θανάτου.. Ρωτήστε παιδιατρο... Εμείς παντα το φυσικό αέριο σταθερά 20 βαθμους... 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γενικά όπως τα ξέραμε.περιμενουμε την αυριανή τιμή να δούμε πως πάμε.Ιδανικα σε 10 μέρες και μετά είμαστε καλά να κλείσουμε καισαρική.27 κ εκεί περίπου ακόμα πιο ιδανικά αν μας αφήσει η τιμή πάντα...2500 κιλακια είναι ο μπέμπης.ε όσο εγώ δηλαδή στο σουλουπι που βγήκα 2850.το καρδιοτοκογραφημμα καλό άρα περνάει καλά δε δυσχεραίνει κάπου.συσπασουλες είχα αλλά δεν τις κατάλαβα πότε είναι οι προπαρασκευαστικές.

  • Μου αρέσει 10

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 said:

Κορίτσια γενικά όπως τα ξέραμε.περιμενουμε την αυριανή τιμή να δούμε πως πάμε.Ιδανικα σε 10 μέρες και μετά είμαστε καλά να κλείσουμε καισαρική.27 κ εκεί περίπου ακόμα πιο ιδανικά αν μας αφήσει η τιμή πάντα...2500 κιλακια είναι ο μπέμπης.ε όσο εγώ δηλαδή στο σουλουπι που βγήκα 2850.το καρδιοτοκογραφημμα καλό άρα περνάει καλά δε δυσχεραίνει κάπου.συσπασουλες είχα αλλά δεν τις κατάλαβα πότε είναι οι προπαρασκευαστικές.

Γωγουλα μου καλα αποτελεσματα αυριο και με το καλο ο μπεμπης να μας ερθει!!!!! Μια χαρα πηραμε τα κιλακια μας βλεπω και ειμαστε και τελεια στην κοιλιτσα της μαμας! Με το καλο κοριτσι μου ομορφο. Να φυγει το αυριανο και μετα μπειμπι σαουερ!!

3 hours ago, Alexandra P. said:

Καλησπέρα σε όλες σας! 

Εμείς είχαμε χθες ραντεβού με το γιατρό, καμία ανατροπή μέχρι στιγμής. Ο μικρός έφτασε σχεδόν 3 κιλά άρα δεν είναι εύκολο να γυρίσει κι ετσι πλησιάζουμε πιο κοντά στο σενάριο της καισαρικής . Εγώ είμαι οκ με αυτό , ελπίζω να μην το μετανιώσω μετά. Την Πέμπτη έχουμε ραντεβού με τη μαία κι επίσης πρέπει να αρχίσω να βλέπω παιδιάτρους στην περιοχή μας. Έχετε ασχοληθεί καθόλου με αυτό? 

Θέμα χαλιά: τα έχω δώσει από το καλοκαίρι για φύλαξη αλλά ζεσταίνομαι απίστευτα οπότε θα το καθυστερήσω όσο μπορώ. 

Εν τω μεταξύ περίμενα τη μαμά μου το ΣΚ να οργανώσουμε λίγο το σπίτι μαζί αλλά ο μπαμπάς ανέβασε δέκατα κι είναι σε καραντίνα.... Τύχη βουνό!!! 

Εύχομαι μόνο καλά νέα κορίτσια μου με τα ραντεβού σας!! 

Να τος και ο αλλος ο μπεμπης εδω! 3 κιλακια ε; Σωστο παλικαρι! Με το καλο ευχομαι και αφου δεν γυριζει εννοειται θα κανεις οτι χρειαζεται για να ερθει γερος!

Περαστικα στον μπαμπα σου, ευχομαι να συνελθει γρηγορα.

27 minutes ago, Nina13 said:

 

Κοριτσια η θερμοκρασία αυστηρά ως 21 βαθμους... Οχι παραπανω γιατί πεφτουν σε λήθαργο τα μωρά και επίσης υπάρχει και το συνδρομο αιφνιδιου θανάτου.. Ρωτήστε παιδιατρο... Εμείς παντα το φυσικό αέριο σταθερά 20 βαθμους... 

Οοοο δεν το ηξερα αυτο! Θα το φουλαρα το καλοριφερ η τρελη! 21 βαθμοι λοιπον! Μου φαινεται θα παρω και ενα θερμομετρο να τσεκαρω

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...