Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Eirini1988 είπε:

Όλες την ίδια φάση περνάμε χαχαχαχαχα. Καλά και αυτό το πέρα δώθε στην τουαλέτα ανυπόφορο. Μάλλον μας προετοιμάζει η φύση για τα βραδινά ξυπνήματα που έρχονται :-P...

Ευχομαι να έχεις υπέροχα νέα.. Αναμένουμε λοιπόν να μας πεις!

Κορίτσια μου Καλημέρα!!!!! 

Απο που να ξακινησω με τα τοσα θεματα.....λοιπόν για θερμοκρασία εχω ακουσει κι εγω σταθερα στο 20, γιατι παθαινουν λήθαργο, επισης οτι τα μωρακια μας πρεπει να μας ξυπνανε το βραδυ ανα 3-4 ωρες κ να μη χαιρομαστε οταν παίρνουν σερι τον υπνο κ λεμε αχ τι βολικο μωρο αφηνει τη μανουλα να κοιμηθει.

Χαλιά κι εγω τα εχω στειλει εξω για καθαρισμα κ φυλαξη, νομιζω μεχρι να αρχισουν τα κρυα χαλιά δε θα βαλω.

Χθες το παρακανα λιγο με την κουζινα, εκανα κολοκυθόπιτα με σφολιατα που να ανοιγω φυλλο η γυναικα, παστιτσιο κ τηγανισα πιπεριές κ κολοκυθακια κ λουκανικα κ μετα ολα μαζι σε σάλτσα με τριμμένο τυρακι, φετα, ζυμωσα κ κεφτεδακια, μαλλον επειδη προχθες δεν ςκανα τιποτα γιατι δεν ημουν καλα χθες ειπα να τα κανω ολα μαζι.

Κορίτσια νιωθω πονακια στο κουτι μου ώρες ωρες σαν σουβλιτσες ειναι συσπασεις; παντως εγω ανυπομονω να γεννήσω κοριτσια μου γιατι πραγματικά αν πηγαινα μεχρι τελους δεν μπορω να φανταστω μεχρι που θα εφτανε η κοιλιά μου, αν ειχε μεσα αερα θα γινομουν αεροστατο.

Κ τελος εχω το απογευμα κι εγω τελευταια φορα εμβρυολογο για μετρημα τραχηλου κ βλεπουμε..... καλα αποτελέσματα σε ολα τα κορίτσια που εχουν σημερα γιατρο.

Σεντονι τελος...ουφ...!!!! :P

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Marilou77 είπε:

Κορίτσια μου Καλημέρα!!!!! 

Απο που να ξακινησω με τα τοσα θεματα.....λοιπόν για θερμοκρασία εχω ακουσει κι εγω σταθερα στο 20, γιατι παθαινουν λήθαργο, επισης οτι τα μωρακια μας πρεπει να μας ξυπνανε το βραδυ ανα 3-4 ωρες κ να μη χαιρομαστε οταν παίρνουν σερι τον υπνο κ λεμε αχ τι βολικο μωρο αφηνει τη μανουλα να κοιμηθει.

Χαλιά κι εγω τα εχω στειλει εξω για καθαρισμα κ φυλαξη, νομιζω μεχρι να αρχισουν τα κρυα χαλιά δε θα βαλω.

Χθες το παρακανα λιγο με την κουζινα, εκανα κολοκυθόπιτα με σφολιατα που να ανοιγω φυλλο η γυναικα, παστιτσιο κ τηγανισα πιπεριές κ κολοκυθακια κ λουκανικα κ μετα ολα μαζι σε σάλτσα με τριμμένο τυρακι, φετα, ζυμωσα κ κεφτεδακια, μαλλον επειδη προχθες δεν ςκανα τιποτα γιατι δεν ημουν καλα χθες ειπα να τα κανω ολα μαζι.

Κορίτσια νιωθω πονακια στο κουτι μου ώρες ωρες σαν σουβλιτσες ειναι συσπασεις; παντως εγω ανυπομονω να γεννήσω κοριτσια μου γιατι πραγματικά αν πηγαινα μεχρι τελους δεν μπορω να φανταστω μεχρι που θα εφτανε η κοιλιά μου, αν ειχε μεσα αερα θα γινομουν αεροστατο.

Κ τελος εχω το απογευμα κι εγω τελευταια φορα εμβρυολογο για μετρημα τραχηλου κ βλεπουμε..... καλα αποτελέσματα σε ολα τα κορίτσια που εχουν σημερα γιατρο.

Σεντονι τελος...ουφ...!!!! :P

 

Μαριλού μου εμένα πάλι με εντυπωσίασε ότι ξέρεις να ανοίγεις φύλλο... Μπράβο σου! Εγώ η ακαμάτα μόνο σφολιάτα και έτοιμο χωριάτικο φύλλο χρησιμοποιώ  χαχαχαχαχαχαχα

Νομίζω κορίτσι μου συσπάσεις είναι. Κι εγώ τη μέση που είχα χθες ο γιατρός είπε είναι λόγω συσπάσεων και της θέσης του μωρού. Ρώτησε βέβαια και τον εμβρυολογο σου για σίγουρα.. Καλή επιτυχία με την τελευταία μέτρηση! Αν και πλέον δεν μας αγγίζει τίποτα αφού τα καταφέραμε ως εδώ!
 

  • Μου αρέσει 2

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.επεσε το ουρικό μου από 7 στο 6 σε 5 μέρες δόξα τω Θεώ.Ουτε εγώ δε το πίστευα.δεν έχω βρει ακόμα τη γιατρό αλλά σίγουρα δε περιμέναμε κάτι τέτοιο.Μας δίνει μια ανασα

2 ώρες πρίν, Eirini1988 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Εύχομαι μια όμορφη μέρα σε ολεσ! Περιμένω μια πρωην συνάδελφο και φίλη αργότερα κσι ανυπομονώ για κους κους... Εγώ νωρίς νωρίς πάλι ξύπνησα σήμερα. Είχα τρομερή νύστα το βράδυ κι έπεσα με τις κότες. Επιπλέον είχα ένα πολύ έντονο πόνο στη μέση. Κυρίως αριστερά που με δυσκόλευε πολύ να κινηθώ. Ευτυχώς σήμερα είμαι καλύτερα.

Είναι και ο μήνας που παρατηρώ τα πάντα. Και είμαι κι εγώ στη φάση που απ τη μια θέλω να γεννήσω τώρα να δω το μωρό μου και απ την άλλη  θέλω να μείνει μέσα λίγο ακόμα. Έχω ετοιμάσει τόσα πράγματα αλλά νιώθω πολλές φορές πως δεν είμαι έτοιμη ακόμα.. Αν και όπως μου είπε μια φίλη, έτοιμη εντελώς δεν θα νιώσω ποτέ..

@ΕΥΑ! χαίρομαι πολύ για τα όμορφα νέα σου κι εύχομαι έτσι όμορφα να συνεχίσουν τα νέα για όλες μας!

 

Ειρήνη μου το ίδιο σκεφτόμουν χθες πως νιώθω περίεργα που τη μια μέρα θα είναι στη κοιλιά μου κ την άλλη όχι.μεγαλη αλλαγη που πρέπει να διαχειριστεί το μυαλό.ετοιμες ναι δε θα είμαστε απλά θα μπούμε σε μια πορεία

1 hour ago, Eirini1988 είπε:

Όλες την ίδια φάση περνάμε χαχαχαχαχα. Καλά και αυτό το πέρα δώθε στην τουαλέτα ανυπόφορο. Μάλλον μας προετοιμάζει η φύση για τα βραδινά ξυπνήματα που έρχονται :-P...

Ευχομαι να έχεις υπέροχα νέα.. Αναμένουμε λοιπόν να μας πεις!

Το ίδιο σκέφτομαι κ εγώ γιατί κάθε δύο ώρες στάνταρ σηκωνομαι.

  • Μου αρέσει 7

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.επεσε το ουρικό μου από 7 στο 6 σε 5 μέρες δόξα τω Θεώ.Ουτε εγώ δε το πίστευα.δεν έχω βρει ακόμα τη γιατρό αλλά σίγουρα δε περιμέναμε κάτι τέτοιο.Μας δίνει μια ανασα

Ειρήνη μου το ίδιο σκεφτόμουν χθες πως νιώθω περίεργα που τη μια μέρα θα είναι στη κοιλιά μου κ την άλλη όχι.μεγαλη αλλαγη που πρέπει να διαχειριστεί το μυαλό.ετοιμες ναι δε θα είμαστε απλά θα μπούμε σε μια πορεία

Τέλεια Γωγουλα!!! Πολύ ευχάριστο αυτό!!!  Ξαλαφρωσες εεε?? 

  • Μου αρέσει 1

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, MommyLN είπε:

Καλημερα καλή Τετάρτη και καλο κους κους!! Στις μέρες που είσαι όποτε και να έρθει μια χαρά είναι.. Αντε με το καλό!! Αλλά μην νομίζεις και εγώ τα ίδια.. Είχα χθες βράδυ κάτι πονους πολυ έντονους πρωτη φορα και ενώ ανυπομονώ μόνο και στην σκέψη ότι θα ερχόταν μόνο τα κλάμματα δεν εβαλα χαχαχαχ. Ε και μετά έπεσα ξερή όταν ηρέμησα μέχρι τις 2 που ξεκίνησε το περα δώθε στην τουαλέτα :P.

Σήμερα που θα παω γιατρό θα σας πω και εγώ αν υπάρχουν νεότερα.. 

Συσπασουλες ίσως κορίτσι μου .καλά νέα να έχεις 

Just now, Argyroula είπε:

Τέλεια Γωγουλα!!! Πολύ ευχάριστο αυτό!!!  Ξαλαφρωσες εεε?? 

Κάπως ναι Αργυρουλα μου.Δεν το ειχα καν στο μυαλό μου ήλπιζα απλά να έχει ανέβει λίγο για να φανταστείς.περιμςνω τη γιατρό να μου πει γιατί βλέπει συνδυαστικά κ αλλά.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Υβόννη είπε:

αχαχαχα ζακετα ε; Αχχχχ οτι κοροιδευουμε θα λουστουμε!

Ελα θα ερθει η κορακλα! Θεμα χρονου ειναι πλεον! Εγω νομιζω θα ηθελα να αργησει λιγο ακομη χιχι! Απο τη μια ανυπομονω απο υην αλλη ας παρει λιγο χρονο ακομη στην κοιλιτσα!

Ας παρει όσο χρόνο θέλει έχεις δίκιο.. Απλά εγώ ανυπομονώ γιατί έχω και το άλλο το παιδακι μου και νιώθω ότι το παραμελω που δεν μπορώ να κάνω όσα έκανα μαζί του... 

πρίν από 16 λεπτά , Marilou77 είπε:

Κορίτσια μου Καλημέρα!!!!! 

Απο που να ξακινησω με τα τοσα θεματα.....λοιπόν για θερμοκρασία εχω ακουσει κι εγω σταθερα στο 20, γιατι παθαινουν λήθαργο, επισης οτι τα μωρακια μας πρεπει να μας ξυπνανε το βραδυ ανα 3-4 ωρες κ να μη χαιρομαστε οταν παίρνουν σερι τον υπνο κ λεμε αχ τι βολικο μωρο αφηνει τη μανουλα να κοιμηθει.

Χαλιά κι εγω τα εχω στειλει εξω για καθαρισμα κ φυλαξη, νομιζω μεχρι να αρχισουν τα κρυα χαλιά δε θα βαλω.

Χθες το παρακανα λιγο με την κουζινα, εκανα κολοκυθόπιτα με σφολιατα που να ανοιγω φυλλο η γυναικα, παστιτσιο κ τηγανισα πιπεριές κ κολοκυθακια κ λουκανικα κ μετα ολα μαζι σε σάλτσα με τριμμένο τυρακι, φετα, ζυμωσα κ κεφτεδακια, μαλλον επειδη προχθες δεν ςκανα τιποτα γιατι δεν ημουν καλα χθες ειπα να τα κανω ολα μαζι.

Κορίτσια νιωθω πονακια στο κουτι μου ώρες ωρες σαν σουβλιτσες ειναι συσπασεις; παντως εγω ανυπομονω να γεννήσω κοριτσια μου γιατι πραγματικά αν πηγαινα μεχρι τελους δεν μπορω να φανταστω μεχρι που θα εφτανε η κοιλιά μου, αν ειχε μεσα αερα θα γινομουν αεροστατο.

Κ τελος εχω το απογευμα κι εγω τελευταια φορα εμβρυολογο για μετρημα τραχηλου κ βλεπουμε..... καλα αποτελέσματα σε ολα τα κορίτσια που εχουν σημερα γιατρο.

Σεντονι τελος...ουφ...!!!! :P

ΚαλΚαλα αποτελέσματα κουκλα μου!! 

Λοιπόν τα μωρά που θηλάζουν ναι πρεπει να ξυπνάνε... Τα μωρά που πίνουν η θα πιουν σκόνη, πρεπειμετα το τρίμηνο να κοιμουνται σερί... Γενικά όμως οι παιδιατροι λένε ότι μόλις περάσουν τα 4.500 κιλά, δεν έχουν ανάγκη να ξυπνάνε το βράδυ.. Και να τα αφήνουμε να κοιμουνται.. 

Τώρα ο κάθε γιατρός λέει και τα δικά του. Ο δικός μας μόλις κόψαμε θηλασμό, στο3μηνο δλδ

Κοιμόταν σερί όλο το βράδυ με το ξένο και κοιμομασταν κι εμείς... Και δνε το μετάνιωσα στιγμή αυτό.. Πηρε σωστή σειρά στον υπνο και δνε ξανά ξυπνησε ποτε βράδυ.. Ακόμα και όταν βγαζαμε δοντακια

  • Μου αρέσει 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Ας παρει όσο χρόνο θέλει έχεις δίκιο.. Απλά εγώ ανυπομονώ γιατί έχω και το άλλο το παιδακι μου και νιώθω ότι το παραμελω που δεν μπορώ να κάνω όσα έκανα μαζί του... 

ΚαλΚαλα αποτελέσματα κουκλα μου!! 

Λοιπόν τα μωρά που θηλάζουν ναι πρεπει να ξυπνάνε... Τα μωρά που πίνουν η θα πιουν σκόνη, πρεπειμετα το τρίμηνο να κοιμουνται σερί... Γενικά όμως οι παιδιατροι λένε ότι μόλις περάσουν τα 4.500 κιλά, δεν έχουν ανάγκη να ξυπνάνε το βράδυ.. Και να τα αφήνουμε να κοιμουνται.. 

Τώρα ο κάθε γιατρός λέει και τα δικά του. Ο δικός μας μόλις κόψαμε θηλασμό, στο3μηνο δλδ

Κοιμόταν σερί όλο το βράδυ με το ξένο και κοιμομασταν κι εμείς... Και δνε το μετάνιωσα στιγμή αυτό.. Πηρε σωστή σειρά στον υπνο και δνε ξανά ξυπνησε ποτε βράδυ.. Ακόμα και όταν βγαζαμε δοντακια

Προφανώς αυτο να ισχύει στην αρχη τριμηνο οπως ειπες, τη διαφορα αυτη με μητρικο κ σκονη γαλα δεν το ηξερα, εννοείται πως θα κανουμε οτι μας πει ο παιδιατρος, δλδ νινα μου αν γεννηθεί 4,5 κ δε θα θελει ξυπνημα; τα παιδια θα πρεπε να βγαινουν με manual τελος χαχαχα. Παντως χθες ειπα στον Χρήστο πως στη κλινικη θα κοιμηθω τουλάχιστον κ μου λέει γιατι; το παιδι τι θα κανει; κ του λεω πως δε θα το εχω συνεχεια κ πως θα μπορω να κοιμηθώ χωρις να πνιγομαι, καλα δε θα εχεις αγχος μου λεει.... αγχος; γιατι που θα ειναι στα χερια των ειδικων; αγχος θα εχω οταν παμε σπιτι, νομιζω θα κοιμάται κι εγω θα καθομαι να το κοιταω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancy Zaf είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου! Βλεπω ετοιμασιες πυρετωδως!!

Κατα πασα πιθανοτητα θα αλλαξω γιατρο τωρα στις 35 εβδομαδες! Ειμαι τρελη λετε;;;

Καλησπέρα!!τρελη δεν είσαι σίγουρα!

τι έγινε όμως;τι σε ανησυχεί;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilou77 είπε:

Προφανώς αυτο να ισχύει στην αρχη τριμηνο οπως ειπες, τη διαφορα αυτη με μητρικο κ σκονη γαλα δεν το ηξερα, εννοείται πως θα κανουμε οτι μας πει ο παιδιατρος, δλδ νινα μου αν γεννηθεί 4,5 κ δε θα θελει ξυπνημα; τα παιδια θα πρεπε να βγαινουν με manual τελος χαχαχα. Παντως χθες ειπα στον Χρήστο πως στη κλινικη θα κοιμηθω τουλάχιστον κ μου λέει γιατι; το παιδι τι θα κανει; κ του λεω πως δε θα το εχω συνεχεια κ πως θα μπορω να κοιμηθώ χωρις να πνιγομαι, καλα δε θα εχεις αγχος μου λεει.... αγχος; γιατι που θα ειναι στα χερια των ειδικων; αγχος θα εχω οταν παμε σπιτι, νομιζω θα κοιμάται κι εγω θα καθομαι να το κοιταω 

Απ' ότι ξέρω δεν έχει σχέση το βάρος γέννησης με τον τρόπο διατροφής και με το ξύπνημα, σταματάς να τα ξυπνάς το βράδυ να θηλάσουν όταν διπλασιάσουν το βάρος γέννησης ανεξάρτητα με το πόσο γεννήθηκαν... Όταν πίνουν σκόνη δεν ξυπνάνε τόσο συχνά γτ δεν είναι τόσο εύπεπτο όσο το μητρικό με αποτέλεσμα να τους πέφτει πιο βαρύ και να αργεί περισσότερο η πέψη... Βέβαια όπως είπε και η Νίνα θα συμβουλευτείς τον παιδίατρο σου καλύτερα :)

Αυτά τα τσιμπήματα χαμηλά τα έχω κ εγώ εδώ κ κάποιες εβδομάδες αλλά όχι συχνά, μου είπε η μαία είναι συσπάσεις που κάνει η μήτρα για να ανοίξει το κάτω μέρος κ είναι φυσιολογικές, θα δούμε τι θα σου πει κ ο γιατρός

  • Μου αρέσει 3

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Eirini1988 είπε:
 

Μαριλού μου εμένα πάλι με εντυπωσίασε ότι ξέρεις να ανοίγεις φύλλο... Μπράβο σου! Εγώ η ακαμάτα μόνο σφολιάτα και έτοιμο χωριάτικο φύλλο χρησιμοποιώ  χαχαχαχαχαχαχα

Νομίζω κορίτσι μου συσπάσεις είναι. Κι εγώ τη μέση που είχα χθες ο γιατρός είπε είναι λόγω συσπάσεων και της θέσης του μωρού. Ρώτησε βέβαια και τον εμβρυολογο σου για σίγουρα.. Καλή επιτυχία με την τελευταία μέτρηση! Αν και πλέον δεν μας αγγίζει τίποτα αφού τα καταφέραμε ως εδώ!
 

Φυλλο με εμαθε η μαμα μου να ανοιγω, βέβαια ειναι που το χει ο καθε άνθρωπος, εγω ναι το χω με το μαγείρεμα, με το ραψιμο κ τα κεντηματα ειμαι ασχετη, αλλα παλι φροντισε κ γιαυτο η μανουλα, αφου θυμαμαι μου ελεγε ασε εγω θα κανω κ για τα παιδια σου αφου τα χερια σου δεν πιανουν.....η αληθεια ειναι πως οτι ξερει κανεις καλο ειναι. 

Θα ρωτήσω την εμβρυολογο αλλα αν ειναι οντως συσπασεις εγω τωρα δε θα πρεπε να εχω τραχηλο ηταν πολυ εντονο, θα σας πω το βραδακι

Just now, Nancy Zaf είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου! Βλεπω ετοιμασιες πυρετωδως!!

Κατα πασα πιθανοτητα θα αλλαξω γιατρο τωρα στις 35 εβδομαδες! Ειμαι τρελη λετε;;;

Προφανώς κατι σε ενοχλησε η δε νιώθεις ασφάλεια, οτι σε κάνει να νιώσεις κσλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sousamaki said:

Καλησπέρα!!τρελη δεν είσαι σίγουρα!

τι έγινε όμως;τι σε ανησυχεί;

Μαλλον θα γεννησω λιγο νωριτερα γιατι ο πλακουντας αρχιζει να τα παιζει και ξερω οτι σε ιδιωτικα μαιευτηρια βαζουν τα μωρα για το παραμικρο σε θερμοκοιτιδα! Εκτος απο το οικονομικο που δεν ξερω ποσο θα παει γιατι μου τα μασανε τωρα με πιθανοτητα θερμοκοιτιδας εχω ακουσει οτι στο ελενας εχει τις καλυτερες μοναδες..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου..

Καλη αποτελεσματα σε οσες εχουν εξετασεις...

Εγω ετρεχα απ το πρωι στο ικα να δηλωσω ενα παιδι που πηραμε για πρακτικη κ τελικα δεν χρειαζοταν, μετα πηγα λογιστη κ δεν ηταν εκει...Τελικα πηγα κ ψωνισα 2 φορμακια στον μπεμπη..τα πρωτα πραγματα που αγορασαμε εμεις...το ενα το διαλεξε ο αντρας μου κ το αλλο εγω...

  • Μου αρέσει 5

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εάν βλέπετε ότι το παιδάκι σας ακολουθεί ένα στάνταρ πλάνο γαλουχίας τρέφεται ικανοποιητικά και βάζει τα γραμμάρια που πρέπει ανα βδομάδα τότε δεν χρειάζεται το ξύπνημα κάθε τρεις ώρες... η διαφορά μεταξύ μητρικού και φόρμουλας είναι ότι το μητρικό είναι πιο εύπεπτο κ δεν έχει περιορισμό χρονικό ... ενώ με τη φόρμουλα πρέπει να περάσει το ελάχιστο ένα δυωρο για το Επόμενο γεύμα! Το βάρος γέννησης δεν παίζει ρόλο :) . Σίγουρα όμως οι πιο ειδικοί είναι οι παιδίατροι και σύμβουλοι γαλουχίας, μαίες! 
Όπως και να έχει προετοιμαστείτε για έναν απαιτητικό πρώτο μήνα (δεν λένε τυχαία καλό σαραντισμο... δεν είναι μόνο από θρησκευτικής άποψης ) οπλιστείτε με πολύ υπομονή ... και ξεχάστε για λίγο τον ποιοτικό κ ποσοτικό ύπνο!!!! Σιγά σιγά θα βρείτε τη ρουτίνα σας και το προγραμμα σας μαμά και μωράκι και μετά όλοι μαζί οικογενειακώς :) 

  • Μου αρέσει 7

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancy Zaf είπε:

Μαλλον θα γεννησω λιγο νωριτερα γιατι ο πλακουντας αρχιζει να τα παιζει και ξερω οτι σε ιδιωτικα μαιευτηρια βαζουν τα μωρα για το παραμικρο σε θερμοκοιτιδα! Εκτος απο το οικονομικο που δεν ξερω ποσο θα παει γιατι μου τα μασανε τωρα με πιθανοτητα θερμοκοιτιδας εχω ακουσει οτι στο ελενας εχει τις καλυτερες μοναδες..

Ο γιατρός σου δε ξερει να σε κατευθύνει;εννοω όσον αφορά το κόστος στο ιδιωτικό.

εχω ακούσει πολύ καλά λόγια κ για το Έλενα πάντως.

Να κάνω μια ερώτηση σε περίπτωση που κάποια από εσάς μπορεί να με βοηθήσει γιατί δε ξέρω που να απευθυνθώ.

θελω με του θα γεννηθεί η μικρούλα να ξεκινήσω να φτιάξω μια τράπεζα μητρικού γάλακτος ώστε κ να μπορώ όταν έρθει η ώρα να επιστρέψω για δουλειά αλλά κ να μπορώ να λείψω για λίγο χωρίς να το σκέφτομαι ή κ ακόμη αν πάμε σε σπίτια παππούδων κτλ να της δίνω μπιμπερό.

αλλα δε ξέρω πως να το κάνω..δλδ πόσες αντλήσεις θα χρειάζεται να κάνω τη μέρα, τι θηλαστρο θα χρειαστώ κτλ..κ η απορία είναι η εξής : απευθύνομαι στην παιδίατρο για κάτι τέτοιο ή σε σύμβολο θηλασμού κτλ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...