Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, MumMaria είπε:

Καλώς όρισες κοριτσάκι μας!!!κ πολύ καλά έκανες!ούτως ή άλλως το πραγματικό ταξίδι ξεκινάει από την γέννα κ μετα:wink:εδω θα είμαστε..

Το μαγνήσιο θα το σταματήσω λογικά αυτήν την εβδομάδα, Τετάρτη έχω γιατρό κ θα μου το σιγουρεψει:wink:

Πονακια...ουουουουου μπόλικα,αχαχαχααχα!δεν έχω μεση κ πλάτη αλλά νιώθω να πετρώνει που κ που η κοιλιά μου ειδικά προς το βράδυ.ο γιατρός μου είναι αν δεν συνοδεύεται από έντονο πόνο κ να έχει περιοδικότητα,δεν ανησυχούμε..

Είτε 10 είτε 26 ,είσαι στον μήνα σου,δεν χρειάζεται αγχος:wink:

Να δείτε την Πέμπτη lidl έχει τέλεια βρεφικά κ πολύ καλή ποιότητα,είχα πάρει κ στον γιο μου περσι:wink: κ φοβερούς υπνοσακους παρακαλώ!!

Καλες εξετάσεις αργυρουλα !!!να σου πω ότι ο γιατρός μου είπε ότι επειδή εμείς ανήκουμε τώρα στις ευπαθείς ομάδες λόγω εγκυμοσύνης,θα είχαμε σίγουρα συμπτώματα.οποτε βγάλτο αυτό από το μυαλό σου,με τις κοιλουμπες θα μας είχε χτυπήσει στο αναπνευστικό,φτου φτου μακριά!!

Γιατί δεν δοκιμάζεις για αρχή καμία φυτική κρεμουλα;;;πάνε φαρμακείο κ ρωτά,εμένα μου κάνανε δουλειά.κ μπανάκι με ζεστό νεράκι κ μασαζακι στην περιοχή,θα ανακουφιστεις:wink:

Ωραία τα λες ευακι μου καλό!!!!καλές εξετάσεις,καλούς γιατρούς κ καλά αποτελέσματα:wink: εγώ Τετάρτη θα έχω γιατρό ,36η ακριβώς ,κ περιμένω να δω ποτε θα μου βάλει καρδιοτοκογραφο..για να δούμε..

Εμενα κυρίως στ κοιλιά και χαμηλά  Μ έπιασε σήμερα και παραξενευτηκα.. Θα δουμε πως θα πάει... 


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@MumMaria μας βλέπω όλες στα Lidl την Πέμπτη!! Την προηγούμενη φορά που είχε βγάλει προσφορές σε εγκυμοσύνης είχα κάνει πολύ καλές αγορές!

@Υβόννη έκλαψα με τη συμμετρική ημερομηνία... Αν όντως βγει και καταφέρω και γεννήσω και στις 10 η ώρα εκεί να δεις συμμετρία χαχαχαχα

@Despoina Mar νομίζω πρέπει από δω και πέρα να τα συνηθίσουμε τα πονάκια...

Μαγνησιο εμένα προς το παρόν ο γιατρός δεν μου το έκοψε. Κάνω πολλές κράμπες όποτε χρειάζεται και επιπλέον μου είπε πως δεν μπορεί να ανακόψει τον τοκετό. Όσον αφορά τη μεριά ύπνου, εγώ βολεύομαι στα δεξιά περισσότερο και παρότι το προσπαθώ πολύ πάντα εκεί επιστρέφω. Ο γιατρός μου είπε πως δεν υπάρχει πρόβλημα.. Κακή στάση ύπνου για το μωρό είναι ανάσκελα γιατί κόβεται η ροή του οξυγόνου. Όποτε ηρέμησα λίγο..

  • Μου αρέσει 1

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τα παντελονακια από λιντλ εμάς δεν μας βγήκαν καλά.. Είχα παρει γυρω στα δεκαπέντε.. Ξεχειλώσαν αμέσως και του έπεφταν συνέχεια με αποτέλεσμα να παω να παρω από άλλο κατάστημα αλλά τόσα.. Και ο λαιμός στα μπλουζακια άνοιξε επίσης... Λες και τα τράβηξα με... 

Μόνο τα κορμάκια είναι καλά και αντέχουν, σκεφτείτε θα τα πεταξω τα παντελονια, δεν μπορεί να τα βάλει άλλο μωρό.. Τόσο χάλια είναι... και φανταστείτε εγώ είμαι πολυ υπέρ των lupilou... Και γενικά τουνλιντλ

Ο υπνο σάκος δεν ξέρω, στον γιο δεν χρησιμοποίησα. 

Λέτε στην μπεμπα να παρω ενα??? 

@MumMaria

Επεξεργάστηκαν by Nina13

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Κορίτσια τα παντελονακια από λιντλ εμάς δεν μας βγήκαν καλά.. Είχα παρει γυρω στα δεκαπέντε.. Ξεχειλώσαν αμέσως και του έπεφταν συνέχεια με αποτέλεσμα να παω να παρω από άλλο κατάστημα αλλά τόσα.. Και ο λαιμός στα μπλουζακια άνοιξε επίσης... Λες και τα τράβηξα με... 

Μόνο τα κορμάκια είναι καλά και αντέχουν, σκεφτείτε θα τα πεταξω τα παντελονια, δεν μπορεί να τα βάλει άλλο μωρό.. Τόσο χάλια είναι... και φανταστείτε εγώ είμαι πολυ υπέρ των lupilou... Και γενικά τουνλιντλ

Ο υπνο σάκος δεν ξέρω, στον γιο δεν χρησιμοποίησα. 

Λέτε στην μπεμπα να παρω ενα??? 

@MumMaria

Εγώ είχα πάρει κορμάκια κ δύο ζακέτες στον μικρό κ μια χαρά μου βγήκαν.κρατησα τα πιο ουδέτερα χρωματα κ για την μικρη.κ τώρα τα κορμάκια έβαλα στο μάτι κ έναν υπνοσακο έλεγα γιατί είδα την τιμη κ έπαθα σοκ:wink: 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!εμείς σήμερα θα πάμε την βολτουλα μας με μια καλή μου φίλη ,όσο η μανούλα μου συνεχίσει τις δουλειές στο σπίτι.τελειωσε χθες μπαλκόνια, παντζούρια,μπαλκονόπορτες.κ σήμερα θα κάνει την κουζίνα κ τα εσωτερικά κουφώματα.απογευμα θα πάω στο γραφείο για δουλειά αλλά μετά θα την βγάλω μια βολτουλα για γλυκό να την ευχαριστήσω κιόλας για την βοήθεια της;-)

Να έχουμε μια όμορφη τρίτη σήμερα!!!με τα καλύτερα νέα!!:-D:x

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, MumMaria είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!εμείς σήμερα θα πάμε την βολτουλα μας με μια καλή μου φίλη ,όσο η μανούλα μου συνεχίσει τις δουλειές στο σπίτι.τελειωσε χθες μπαλκόνια, παντζούρια,μπαλκονόπορτες.κ σήμερα θα κάνει την κουζίνα κ τα εσωτερικά κουφώματα.απογευμα θα πάω στο γραφείο για δουλειά αλλά μετά θα την βγάλω μια βολτουλα για γλυκό να την ευχαριστήσω κιόλας για την βοήθεια της;-)

Να έχουμε μια όμορφη τρίτη σήμερα!!!με τα καλύτερα νέα!!:-D:x

Καλημερα κουκλα μου... Μπράβο στη μαμά σου!!! Να την πας βόλτα εννοείται και καλα να περασετε!!! Καλημερααα

  • Μου αρέσει 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!εμείς σήμερα θα πάμε την βολτουλα μας με μια καλή μου φίλη ,όσο η μανούλα μου συνεχίσει τις δουλειές στο σπίτι.τελειωσε χθες μπαλκόνια, παντζούρια,μπαλκονόπορτες.κ σήμερα θα κάνει την κουζίνα κ τα εσωτερικά κουφώματα.απογευμα θα πάω στο γραφείο για δουλειά αλλά μετά θα την βγάλω μια βολτουλα για γλυκό να την ευχαριστήσω κιόλας για την βοήθεια της;-)

Να έχουμε μια όμορφη τρίτη σήμερα!!!με τα καλύτερα νέα!!:-D:x

Καλημερα Μαράκι μπράβο στη μανουλα σ και ναι να τη βγάλεις μια βολτούλα γτ το αξίζει.. Λίγες βοηθάνε στις ημέρες μας!! Να περασετε τέλεια.. 

Κ εγώ χτες επλυνα και τα ριχταρια μου.. Μόνο να στρωσω αργότερα τ χάλια έμεινε!! 

  • Μου αρέσει 5

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!εμείς σήμερα θα πάμε την βολτουλα μας με μια καλή μου φίλη ,όσο η μανούλα μου συνεχίσει τις δουλειές στο σπίτι.τελειωσε χθες μπαλκόνια, παντζούρια,μπαλκονόπορτες.κ σήμερα θα κάνει την κουζίνα κ τα εσωτερικά κουφώματα.απογευμα θα πάω στο γραφείο για δουλειά αλλά μετά θα την βγάλω μια βολτουλα για γλυκό να την ευχαριστήσω κιόλας για την βοήθεια της;-)

Να έχουμε μια όμορφη τρίτη σήμερα!!!με τα καλύτερα νέα!!:-D:x

Καλημερα Μαρια μου!να περασετε ομορφα με την μανουλα σου! Για το lidl κ εγω σκεφτομαι να παρω κατι,για 3/6 μηνων τι νουμερο ειναι,γιατι δεν το χω ακομα :P

  • Μου αρέσει 3

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Καλημερα Μαράκι μπράβο στη μανουλα σ και ναι να τη βγάλεις μια βολτούλα γτ το αξίζει.. Λίγες βοηθάνε στις ημέρες μας!! Να περασετε τέλεια.. 

Κ εγώ χτες επλυνα και τα ριχταρια μου.. Μόνο να στρωσω αργότερα τ χάλια έμεινε!! 

Καλημεραααα  πως είσαι???

να σου πω αυτό με τα χαλιά και εγώ το σκέφτηκα.. Αλλά λέω μήπως είμαι υπερβολική??! Δλδ έχει ζέστη ακόμα στην Αττική ρε παιδι μου.. Τι λέτε??? 

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αγαπημενες μου!!! Να εχουμε μια ομορφη μερα!!!

@Gogo1994 και @Depykal καλους υπερηχους και με το καλο να δειτε τα αντρακια σας!

@MumMaria υπεροχη η μανουλα σου!!! Της αξιζει οχι ενα αλλα απειρα γλυκα!! Μπραβο της που σε βοηθαει!

@Despoina Mar χαλια ακουω! Νομιζω καλο ταιμινγκ να τα βαλεις αν και δεν ξερω τι καιρο εχετε εκει! 

@ΕΥΑ! Ευακι μου νομιζω 68 και μετα ειναι! Το 0-3 ειναι 62! Επειδη επισης ασχετη ας περιμενουμε τις μανουλςς να σου απαντησουν και να κανω κι εγω σκονακι χιχιχι!

  • Μου αρέσει 4

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερααα σας!!

Καλά αποτελέσματα σε όσες έχουν εξετάσεις κλπ σήμερα! 

Πάντως επειδή θίχτηκε αρκετά το θέμα χαλιά εγώ τα έδωσα το Σάββατο για καθαρισμα και σε 10 μέρες που θα τα φέρουν θα τα στρωσουμε κιόλας!! Δεν τα αφήνω για μετά και σιγά και να τα έχω λίγο καιρό με σχετικά καλό καιρό τι έγινε... :rolleyes:

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Καλημεραααα  πως είσαι???

να σου πω αυτό με τα χαλιά και εγώ το σκέφτηκα.. Αλλά λέω μήπως είμαι υπερβολική??! Δλδ έχει ζέστη ακόμα στην Αττική ρε παιδι μου.. Τι λέτε??? 

Κι εμείς αύριο θα κατεβάσουμε τα χάλια,η μαμά δηλαδή..εδώ Θεσσαλονίκη έπεσε η θερμοκρασία αλλά σκεφτομαι ότι κ μετά δύσκολα θα βρω χρόνο.αυριο έχει το πρόγραμμα χάλια,κουρτίνες κ τα δυο μπανια:wink:

Just now, ΕΥΑ! είπε:

Καλημερα Μαρια μου!να περασετε ομορφα με την μανουλα σου! Για το lidl κ εγω σκεφτομαι να παρω κατι,για 3/6 μηνων τι νουμερο ειναι,γιατι δεν το χω ακομα :P

Μπορείς να πάρεις για 3-6 μηνών αλλά κ για 0-3 μηνών μια χαρά θα ειναι:wink:

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα αγαπημενες μου!!! Να εχουμε μια ομορφη μερα!!!

@Gogo1994 και @Depykal καλους υπερηχους και με το καλο να δειτε τα αντρακια σας!

@MumMaria υπεροχη η μανουλα σου!!! Της αξιζει οχι ενα αλλα απειρα γλυκα!! Μπραβο της που σε βοηθαει!

@Despoina Mar χαλια ακουω! Νομιζω καλο ταιμινγκ να τα βαλεις αν και δεν ξερω τι καιρο εχετε εκει! 

@ΕΥΑ! Ευακι μου νομιζω 68 και μετα ειναι! Το 0-3 ειναι 62! Επειδη επισης ασχετη ας περιμενουμε τις μανουλςς να σου απαντησουν και να κανω κι εγω σκονακι χιχιχι!

Καλά τα λες ειρηνακι για τα νούμερα,βέβαια διαφέρουν κ από μάρκα σε λίγο αλλά πάνω κάτω εκεί είναι τα 3-6 μηνων:wink:

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι έπεσε η θερμοκρασία κ εδώ αλλά αυτές τις ημέρες ξανά ανεβηκε.. Βέβαια μέσα στ σπίτι θέλεις σίγουρα καλτσακι  γτ κρυώνεις.. Σε μια με δυο βδομάδες όμως θ τ στρωσω σίγουρα!! 

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου....πρωι πρωι μου εστειλε ο γιατρος να κανουμε το ραντεβου την Πεμπτη...αμαν..

Καλο υπερηχο @Gogo1994

Μας ηρθε μηνημα χτες για νεα μετρα στα γιαννενα κ στην Αχαΐα...πλεον η μασκα ειναι υποχρεωτικη μεχρι κ στον δρομο..

Κοριτσια θα λειτουργησει καμια air condition με το μωρο; οι μανουλες εχουν λειτουργησει με τα πρωτα τους παιδακια;

  • Μου αρέσει 2

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Depykal είπε:

Καλημερα κοριτσια μου....πρωι πρωι μου εστειλε ο γιατρος να κανουμε το ραντεβου την Πεμπτη...αμαν..

Καλο υπερηχο @Gogo1994

Μας ηρθε μηνημα χτες για νεα μετρα στα γιαννενα κ στην Αχαΐα...πλεον η μασκα ειναι υποχρεωτικη μεχρι κ στον δρομο..

Κοριτσια θα λειτουργησει καμια air condition με το μωρο; οι μανουλες εχουν λειτουργησει με τα πρωτα τους παιδακια;

Υπομονή κορίτσι μου! Εμεις εδώ  Περιστέρι με τον πανικό που κυκλοφορεί τόσο καιρό με μάσκα βγαίνω και έξω. Μια συνήθεια είναι! Λιγότερος κίνδυνος! Όσο για το air condition κι εγώ το σκέφτομαι, θα κάνουμε καταρχήν καθαρισμούς συντήρηση κλπ τώρα σε λίγες μέρες! Αλλά φέτος θα βάλουμε και πετρέλαιο για σιγουριά. Η αδερφή μου δυο πρόωρα με air condition ( μόνο στο σαλόνι) και έναν αφυγραντηρα την έβγαλε! Ο παιδίατρος της είχε πει καλύτερα καλοριφέρ αλλά δεν έβαζε κάνεις τότε στην πολυκατοικία της. Είναι και ανάλογα το σπίτι αν μπορεί να πιάσει σταθερή θερμοκρασία στο δωμάτιο του χωρίς να το χτυπάει ζεστός αέρας είναι ιδανικά. Αυτά ξέρω εγώ... 

  • Μου αρέσει 2

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...