Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Κοριτσακια μου κι εγω λιγα πονακια περιοδου αλλα ειπε η γιατρις ειναι φυσιολογικα. Το σκ δεν ειχα, σημερα μαγειρευα και λιγο εμφανιστηκαν. 

Επισης με τα ονειρα, ειδα κι εγω σημερα οτι γεννησα και ειχα λεει παθει αμνησια και δε θυμομουν τη γεννα! Και ελεγα στον αντρα μου να κανω υπνωτισμο να τη θυμηθω! Το αγορακι μας ηταν λεει πολυ μεγαλο και σε κιλα και υψος! Το ειχα αγκαλια ολη την ωρα λεει αλλα δεν το αγαπουσα πολυ...Ο αντρας μου δεν ηθελε να το παρει αγκαλια...Ατιμες ορμονες!!!!! 

  • Χαχα 7

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Argyroula καλη επιτυχία σε όλες σου τις εξετάσεις!! Αυτά τα ασυμπτωματικη σκέφτομαι και εγώ και μετά κουνάω το κεφάλι μου και προσπαθώ να ηρεμησω γιατί θα τρελαθουμε με αυτά που ακουμε πια!! 

@Eirini1988 Με το καλό να πανε και εσένα όλα και με για οι καινουριες αγορές σας!! Από τζαμπο συμφέρουν αυτά και εγώ από εκεί τα πηρα τα περισσότερα!! Εσυ έχεις πολλα πονακια εε? Για να δουμε!!Εγώ είχα δει στον υπνο μου το 8 αλλά νωρίς μου φαίνεται.. Μπορεί να είναι 8 η ώρα χαχαχαχα. 

Νομίζω όλες βλέπουμε κουλά όνειρα γεννας.. Εγώ τώρα 3 βραδια συνεχόμενα γενναω στον υπνο μου πλακα μου κανετε?? :-P

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula said:

Εγώ το έχω κόψει από την 30η εβδομάδα περίπου. Δεν ενιωθα τίποτα. Τώρα άρχισα να νιώθω κάτι πονακια αραιά και που. Δεν ξέρω κιόλας γιατί από την αρχή της εγκυμοσύνης δεν μπορούσα να διαχωρίσω ποτέ φταίει το έντερο και πότε είναι πονακια-συσπασεις. 

Εδω και μια εβδομάδα βλέπω ότι γεννάω κάθε βράδυ. Έχω γεννήσει σκυλιά, γατιά, ανθρώπους μεγάλους, παιδάκια μου γνωστά. Μωρό όχι ακόμα... Χάχα!

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Αποφάσισα να κάνω ένα πικ νικ την Κυριακή που μας έρχεται με πολύ λίγους φίλους και πιθανόν με μάσκα! Αντε γιατι πολλη μοναξιά πέφτει μέσα στο σπίτι.. Κι όλο και κάποιος λόγος να πέφτω ψυχολογικά. Τι θα φάμε στο πικ νικ δεν ξέρω! Μια μερα είναι θα κάνω την εξαίρεση!! 

@MommyLN καλώς μας ήρθες!!! Κι εγώ το σκέφτομαι μην πάω εκεί και μου πουν είσαι θετική ασυμπτωτική. Ευτυχώς ο άντρας μου μπορεί να σταματήσει την δουλειά λίγες μέρες πριν γεννήσω (πριν την ΠΗΤ τουλάχιστον) και θα μπούμε καραντίνα (όχι ότι τώρα κάνουμε και τίποτα αλλά λέμε τώρα) 

Αυτή την βδομάδα έχω εξετάσεις υπέρηχο και διαβητολογο!!! Κάθε μέρα και από κάτι... 

Καλή εβδομάδα και καλά αποτελέσματα σε όλες μας για όλα!!! 

Για το πικ νικ!!!! Κανε ενα γκουακαμολε και παρε κριτσινακια ολικης να βουτατε. Σε ταπερακι Ντοματινια, καροτακια, αγγουρακια σε μπαστουνακια. Ψωμακια ολικης και τυρι, γαλοπουλα για σαντουιτσακια (εχει πιο φαση να τα φτιαξετε εκει και οχι απο το.σπιτι), φρουτακια, ξηρους καρπους, χουμους! Και για τους αλλους θα παιξει κλασσικα πατατακια κτλ αλλα λιγες ιδεες για να μην φας μονο χαζομαρουλες! 

Just now, Despoina Mar said:

Κορίτσια μαγνήσιο σταματήσατε?? Επισης έχετε πονακια περιοδου καθόλου? Κ πως θ τ περιγραφατε σε συχνότητα? Κάθε μέρα? 1 φορά τ ημέρα??? Έχει καμία ώρα π νιώθω κάτι ψιλα αλλά συνήθως κρατουσαν λίγα δευτερόλεπτα:roll:

Δεσποινακι σταματησα εγω το μαγνησιο!

  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MommyLN είπε:

Θα έχω την μητέρα μου πάλι καλά!! Και ο άντρας μου απλά φαντάζομαι θα προτιμαω την μητέρα μου χαχαχαχ. 

Ανυπομονώ και νομίζω δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα αλλά θέλω τόσο πολυ να την δω επιτέλους την μικρή μου.. Να την παρω αγκαλιά! Ελπίζω να πανε ολα καλα! Και μετά να μας πεις εσυ τα μυστικά που είσαι έμπειρη :-P

Μια χαρά σε βρίσκω λοιπόν κορίτσι. . Με την μαμά θα τα πατε τέλεια.. 

Αυτά τα πρωτα συναισθήματα ευχομαι να ναι τα πιο ευτυχισμένα της ζωή σας... Μέχρι να σας σκάσει το πρωτο χαμόγελο δλδ.. Και μετά να ακολουθήσουν κι οι επόμενες στιγμές... 

Μυστικά ε??? Αγάπη και φροντίδα

Και ότι χρειαστείς εδώ, εκτός από θέματα θημασνου.. Δεν τα πηγα καλά στον γιο και δεν σκοπεύω να θηλαζω τώρα.. Όποτε όλα τα άλλα τα κατέχω πλην αυτου

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini1988 said:

Γεια σας κορίτσια μου!!!

Σημερα είχα ραντεβού με σύμβουλο θηλασμού για να λύσω τις απορίες μου γιατί πολλά ακούω και αγχώνομαι και θέλω να είμαι έτοιμη. Πήγαμε και μια βόλτα από jumbo να πάρουμε διαφορα πραγματάκια. Βρήκα σε πολύ καλή τιμή μουσελίνες, πανάκια και σελτεδάκια και πήρα μερικά..
Την Πέμπτη έκοψα την προγεστερονη κι από τότε έχω σχεδόν μόνιμα πονάκια περιόδου και πέτρωματα πολύ πιο έντονα σε σχέση με πριν. Στον ύπνο μου είδα ότι ο μπέμπης θα γεννηθεί στις 10/10. Ο άντρας μου πιστεύει ότι θα έρθει στις 26/10. Για να δούμε...

@MommyLN καλωσήρθες κορίτσι μου! Με το καλό η μπεμπουλα σου!

@Φραουλίνο δεν έχω λόγια πραγματικά. Χαίρομαι που είσαι καλύτερα και ευχαριστούμε τόσο πολύ για τα όμορφα λόγια σου και που είσαι εδώ να μας ενθαρρύνεις.. 

Ειρηνακι μου 10/10/2020 πολυ συμμετρικη ημερομηνια χιχιχιχι!!! Λες; Με το καλο οπως και να εχει ομως!!!! Εγω δεν εχω κανενα προαισθημα ακομη!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Υβόννη είπε:

Για το πικ νικ!!!! Κανε ενα γκουακαμολε και παρε κριτσινακια ολικης να βουτατε. Σε ταπερακι Ντοματινια, καροτακια, αγγουρακια σε μπαστουνακια. Ψωμακια ολικης και τυρι, γαλοπουλα για σαντουιτσακια (εχει πιο φαση να τα φτιαξετε εκει και οχι απο το.σπιτι), φρουτακια, ξηρους καρπους, χουμους! Και για τους αλλους θα παιξει κλασσικα πατατακια κτλ αλλα λιγες ιδεες για να μην φας μονο χαζομαρουλες! 

Δεσποινακι σταματησα εγω το μαγνησιο!

Αχ ναι τέλεια!!! Σ ευχαριστωωω!!! 


yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula said:

Αχ ναι τέλεια!!! Σ ευχαριστωωω!!! 

Κανουμε χρονια πικ νικ εδω και περισυ με τη διαιτα κατι επρεπε να τρωω αχαχαχα!!! Ειδικα χουμους το τσακιζα! Αν σκεφτω τιποτε αλλο θα σου πω! Ξερω κοριτσι μου το ζορι των διατροφων απο μικρη παιδευομαι αλλα στην εποχη μας ευτυχως εχει πολλα που μπορεις να βρεις! Πιτουρο δεν προτεινα ειδες ε; Χιχιχιχι!!!!! Να το χαρειτε!

  • Χαχα 3

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλα τα ονειρα μεγαλο θεμα...εγω εχω δει οτι δεν μπορω να γεννησω,οτι γενναω σε εκκλησια,οτι γεννησα δυδυμα..

Κ εγω εχω συσπασεις μεσα στη μερα αλλα ανωδυνες...θα ρωτησω βεβαια κ τον γιατρο αυριο

  • Μου αρέσει 1

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Κι εγω ειδα τις προάλλες ονειρο μεσημεριανο, ειδα δυο μωρα, ένα μικροσωμο που μου γλυστρουσε απο τα χερια, κανονικο φαινοταν βεβαια σε σχεση με το μεγαλοσωμο που ναι ηταν πιο μπαμπατσικο, αλλα μου πεφτανε τα χερια απο το βαρος του, οτι να ναι δηλ.

Σημερα δεν ειμαι καλα σωματικα, νιώθω σαν αρρωστη....ξυπνησα με ταση για εμετο το στομαχι μου καπως, πηγα τουαλετα καμια σχεση ξανα με δυσκοιλιότητα, σαν να κευωσα νομιζω γιατι κοιμαμαι με ανοιχτα παραθυρα, το μαξιλαρι εγκυμοσυνης κολλημενο πανω μου οπου κ ιδρωνω κ μαλλον την αρπαξα. Δε μου λετε κορίτσια επειδη κοιμάμαι απο τη δεξια πλευρα, μόνο ετσι αναπνεω, ειναι φυσικο να μου εχει πιαστει ο γοφος κανει να βαλω εμπλαστρο η καμια βολταρεν ξερει καμια;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά πρέπει να είμαι πολύ γουρούνα!! Δεν έχω δει κανένα όνειρο.... Ίσως βέβαια επειδή δεν κοιμάμαι!:D ή θα μου σκάσουν αργότερα. 

Επίσης , δεν έχω πάρει ποτέ μαγνήσιο και σήμερα είμαι 34+1 . Ούτε πονακια έχω. Ούτε συχνοουρια. Λέτε να είμαι απλά χοντρή και όχι έγκυος? Δεν ξέρω.... 

Σήμερα έχω γιατρό το απόγευμα. Θα δούμε αν ο μικρός πήρε θέση αν και δεν νομίζω γιατί νιώθω τις κουτουλιες στα πλευρά και τις κλωτσιές χαμηλά. Είναι πολύ ζωηρος ο καημένος, μπορεί να προσπαθεί να γυρίσει. 

@Argyroula πολύ ωραία ιδέα το πικ Νικ και μπράβο στην διατροφολογο μας @Υβόννη . 

Επίσης ,αυτό με το τεστ covid του μαιευτηρίου κι εμένα με αγχωνει λίγο...

Ελπίζω να μην την πατήσουμε τελευταία στιγμή.

 

Just now, Marilou77 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Κι εγω ειδα τις προάλλες ονειρο μεσημεριανο, ειδα δυο μωρα, ένα μικροσωμο που μου γλυστρουσε απο τα χερια, κανονικο φαινοταν βεβαια σε σχεση με το μεγαλοσωμο που ναι ηταν πιο μπαμπατσικο, αλλα μου πεφτανε τα χερια απο το βαρος του, οτι να ναι δηλ.

Σημερα δεν ειμαι καλα σωματικα, νιώθω σαν αρρωστη....ξυπνησα με ταση για εμετο το στομαχι μου καπως, πηγα τουαλετα καμια σχεση ξανα με δυσκοιλιότητα, σαν να κευωσα νομιζω γιατι κοιμαμαι με ανοιχτα παραθυρα, το μαξιλαρι εγκυμοσυνης κολλημενο πανω μου οπου κ ιδρωνω κ μαλλον την αρπαξα. Δε μου λετε κορίτσια επειδη κοιμάμαι απο τη δεξια πλευρα, μόνο ετσι αναπνεω, ειναι φυσικο να μου εχει πιαστει ο γοφος κανει να βαλω εμπλαστρο η καμια βολταρεν ξερει καμια;

Κι εμένα μου συμβαίνει αυτό με το γοφό και κοιμάμαι (όταν τα καταφέρνω ) κυρίως δεξιά. Αλλά η βολταρεν και τα εμπλαστρα γράφουν ότι δεν ενδείκνυνται για κύηση. Ίσως να ρωτήσεις καλύτερα το γιατρό σου. 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Marilou77 said:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Κι εγω ειδα τις προάλλες ονειρο μεσημεριανο, ειδα δυο μωρα, ένα μικροσωμο που μου γλυστρουσε απο τα χερια, κανονικο φαινοταν βεβαια σε σχεση με το μεγαλοσωμο που ναι ηταν πιο μπαμπατσικο, αλλα μου πεφτανε τα χερια απο το βαρος του, οτι να ναι δηλ.

Σημερα δεν ειμαι καλα σωματικα, νιώθω σαν αρρωστη....ξυπνησα με ταση για εμετο το στομαχι μου καπως, πηγα τουαλετα καμια σχεση ξανα με δυσκοιλιότητα, σαν να κευωσα νομιζω γιατι κοιμαμαι με ανοιχτα παραθυρα, το μαξιλαρι εγκυμοσυνης κολλημενο πανω μου οπου κ ιδρωνω κ μαλλον την αρπαξα. Δε μου λετε κορίτσια επειδη κοιμάμαι απο τη δεξια πλευρα, μόνο ετσι αναπνεω, ειναι φυσικο να μου εχει πιαστει ο γοφος κανει να βαλω εμπλαστρο η καμια βολταρεν ξερει καμια;

Μαριλου μου περαστικουλια. Μαλλον κυρωσες οντως, εβαλε και ψυχρουλα εκει στα μερη σας. Λοιπον νομιζω δεν κανει να βαλεις τετοια κρεμα αλλα θα ελεγα μεχρι αν μιλησεις με το γιατρο να δοκιμαζες θερμοφορα. Εμενα με βοηθαει παρα πολυ οταν πιανομαι. Σιγουρα θα εχει κατι φυτικο-pregnancy friendly σαν κρεμουλα αλλα μεχρι να βρεις ακρη δοκιμασε αυτο! Αλλη μια ιδεα ειναι αν σιδερωσεις κανενα πανακι και να το βαλεις να ειναι ζεστος ο γοφος.

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Μαριλου μου περαστικουλια. Μαλλον κυρωσες οντως, εβαλε και ψυχρουλα εκει στα μερη σας. Λοιπον νομιζω δεν κανει να βαλεις τετοια κρεμα αλλα θα ελεγα μεχρι αν μιλησεις με το γιατρο να δοκιμαζες θερμοφορα. Εμενα με βοηθαει παρα πολυ οταν πιανομαι. Σιγουρα θα εχει κατι φυτικο-pregnancy friendly σαν κρεμουλα αλλα μεχρι να βρεις ακρη δοκιμασε αυτο! Αλλη μια ιδεα ειναι αν σιδερωσεις κανενα πανακι και να το βαλεις να ειναι ζεστος ο γοφος.

Ναι θερμοφορα πως δεν το σκεφτηκα, θα το δοκιμασω, ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια καλή εβδομάδα:xκαλώς ήρθες @MommyLN με το καλό η μπεμπουλα σου!!!η εβδομάδα των γιατρών Τετάρτη θα πάω ενδοκρινολογο παρασκευή εμβρυολογο και συνεχίζουμε λογικά την επόμενη  γυναικολογο αλλά μου φενεται πολύ μακριά κορίτσια..πως θα αντεξω μέχρι Παρασκευή θα είμαι 36+1 αλλά να μου πείτε κάτι θα ξέρουν παραπάνω δε βιάζοντε..ωστόσο τα πονάκια συνεχιζοντε νιώθω συνέχεια της κοιλια μου πολύ τεντωμενη και πολύ κάτω την μπεμπα να δούμε..από φάρμακα δεν περνώ τίποτα μου τά σταμάτησε όλα μόνο του θυροειδη συνεχίζω..εγώ προσπαθώ αριστερά να κοιμάμαι αλλά δύσκολο δε βολεύει πάντα κ γυρίζω κ δεξιά κάποιες φορές.καλά αποτελέσματα σε όλες εύχομαι και όπως κ να γεννήσούμε σήμασια δεν έχει ο τρόπος σίγουρα άλλο η καισαρική άλλο φυσιολογικά αλλά μανούλες θα γίνουμε όλες και ας κοιτάξουμε μετά να δώσουμε βάρος σε άλλα πράγματα κ οχι στο τρόπο που γεννησαμε αλλά στην φροντιδα και ανατροφή στο δέσιμο με το μωράκι μας κτλ..καλή δύναμη σε όλες κοριτσια!!!

  • Μου αρέσει 9

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilou77 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Κι εγω ειδα τις προάλλες ονειρο μεσημεριανο, ειδα δυο μωρα, ένα μικροσωμο που μου γλυστρουσε απο τα χερια, κανονικο φαινοταν βεβαια σε σχεση με το μεγαλοσωμο που ναι ηταν πιο μπαμπατσικο, αλλα μου πεφτανε τα χερια απο το βαρος του, οτι να ναι δηλ.

Σημερα δεν ειμαι καλα σωματικα, νιώθω σαν αρρωστη....ξυπνησα με ταση για εμετο το στομαχι μου καπως, πηγα τουαλετα καμια σχεση ξανα με δυσκοιλιότητα, σαν να κευωσα νομιζω γιατι κοιμαμαι με ανοιχτα παραθυρα, το μαξιλαρι εγκυμοσυνης κολλημενο πανω μου οπου κ ιδρωνω κ μαλλον την αρπαξα. Δε μου λετε κορίτσια επειδη κοιμάμαι απο τη δεξια πλευρα, μόνο ετσι αναπνεω, ειναι φυσικο να μου εχει πιαστει ο γοφος κανει να βαλω εμπλαστρο η καμια βολταρεν ξερει καμια;

Καλησπέρα κορίτσι, voltaren όχι αλλά μπορείς να βάλεις counterpain

  • Μου αρέσει 4

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MommyLN είπε:

Καλημέρα σας και από εμένα λοιπόν..! Σας διαβάζω κάποιο καιρό τώρα και δεν άντεξα να μην πεταχτω αν και πολυ αργοπορημενη! ΠΗΤ 3/11 στο Ρεα..Θα ήθελα πολυ να συμμετέχω στην ομορφη παρεα σας :) Να ευχηθώ σε όλες τις μανουλες και μέλλουσες μανουλες να πανε ολα καλα, όπως επιθυμούν και με τα αστερακια τους αγκαλιά τους!!! 

Καλώς όρισες κοριτσάκι μας!!!κ πολύ καλά έκανες!ούτως ή άλλως το πραγματικό ταξίδι ξεκινάει από την γέννα κ μετα:wink:εδω θα είμαστε..

Just now, Despoina Mar είπε:

Κορίτσια μαγνήσιο σταματήσατε?? Επισης έχετε πονακια περιοδου καθόλου? Κ πως θ τ περιγραφατε σε συχνότητα? Κάθε μέρα? 1 φορά τ ημέρα??? Έχει καμία ώρα π νιώθω κάτι ψιλα αλλά συνήθως κρατουσαν λίγα δευτερόλεπτα:roll:

Το μαγνήσιο θα το σταματήσω λογικά αυτήν την εβδομάδα, Τετάρτη έχω γιατρό κ θα μου το σιγουρεψει:wink:

Πονακια...ουουουουου μπόλικα,αχαχαχααχα!δεν έχω μεση κ πλάτη αλλά νιώθω να πετρώνει που κ που η κοιλιά μου ειδικά προς το βράδυ.ο γιατρός μου είναι αν δεν συνοδεύεται από έντονο πόνο κ να έχει περιοδικότητα,δεν ανησυχούμε..

Just now, Eirini1988 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!!

Σημερα είχα ραντεβού με σύμβουλο θηλασμού για να λύσω τις απορίες μου γιατί πολλά ακούω και αγχώνομαι και θέλω να είμαι έτοιμη. Πήγαμε και μια βόλτα από jumbo να πάρουμε διαφορα πραγματάκια. Βρήκα σε πολύ καλή τιμή μουσελίνες, πανάκια και σελτεδάκια και πήρα μερικά..
Την Πέμπτη έκοψα την προγεστερονη κι από τότε έχω σχεδόν μόνιμα πονάκια περιόδου και πέτρωματα πολύ πιο έντονα σε σχέση με πριν. Στον ύπνο μου είδα ότι ο μπέμπης θα γεννηθεί στις 10/10. Ο άντρας μου πιστεύει ότι θα έρθει στις 26/10. Για να δούμε...

@MommyLN καλωσήρθες κορίτσι μου! Με το καλό η μπεμπουλα σου!

@Φραουλίνο δεν έχω λόγια πραγματικά. Χαίρομαι που είσαι καλύτερα και ευχαριστούμε τόσο πολύ για τα όμορφα λόγια σου και που είσαι εδώ να μας ενθαρρύνεις.. 

Είτε 10 είτε 26 ,είσαι στον μήνα σου,δεν χρειάζεται αγχος:wink:

Να δείτε την Πέμπτη lidl έχει τέλεια βρεφικά κ πολύ καλή ποιότητα,είχα πάρει κ στον γιο μου περσι:wink: κ φοβερούς υπνοσακους παρακαλώ!!

Just now, Argyroula είπε:

Εγώ το έχω κόψει από την 30η εβδομάδα περίπου. Δεν ενιωθα τίποτα. Τώρα άρχισα να νιώθω κάτι πονακια αραιά και που. Δεν ξέρω κιόλας γιατί από την αρχή της εγκυμοσύνης δεν μπορούσα να διαχωρίσω ποτέ φταίει το έντερο και πότε είναι πονακια-συσπασεις. 

Εδω και μια εβδομάδα βλέπω ότι γεννάω κάθε βράδυ. Έχω γεννήσει σκυλιά, γατιά, ανθρώπους μεγάλους, παιδάκια μου γνωστά. Μωρό όχι ακόμα... Χάχα!

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Αποφάσισα να κάνω ένα πικ νικ την Κυριακή που μας έρχεται με πολύ λίγους φίλους και πιθανόν με μάσκα! Αντε γιατι πολλη μοναξιά πέφτει μέσα στο σπίτι.. Κι όλο και κάποιος λόγος να πέφτω ψυχολογικά. Τι θα φάμε στο πικ νικ δεν ξέρω! Μια μερα είναι θα κάνω την εξαίρεση!! 

@MommyLN καλώς μας ήρθες!!! Κι εγώ το σκέφτομαι μην πάω εκεί και μου πουν είσαι θετική ασυμπτωτική. Ευτυχώς ο άντρας μου μπορεί να σταματήσει την δουλειά λίγες μέρες πριν γεννήσω (πριν την ΠΗΤ τουλάχιστον) και θα μπούμε καραντίνα (όχι ότι τώρα κάνουμε και τίποτα αλλά λέμε τώρα) 

Αυτή την βδομάδα έχω εξετάσεις υπέρηχο και διαβητολογο!!! Κάθε μέρα και από κάτι... 

Καλή εβδομάδα και καλά αποτελέσματα σε όλες μας για όλα!!! 

Καλες εξετάσεις αργυρουλα !!!να σου πω ότι ο γιατρός μου είπε ότι επειδή εμείς ανήκουμε τώρα στις ευπαθείς ομάδες λόγω εγκυμοσύνης,θα είχαμε σίγουρα συμπτώματα.οποτε βγάλτο αυτό από το μυαλό σου,με τις κοιλουμπες θα μας είχε χτυπήσει στο αναπνευστικό,φτου φτου μακριά!!

Just now, Marilou77 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Κι εγω ειδα τις προάλλες ονειρο μεσημεριανο, ειδα δυο μωρα, ένα μικροσωμο που μου γλυστρουσε απο τα χερια, κανονικο φαινοταν βεβαια σε σχεση με το μεγαλοσωμο που ναι ηταν πιο μπαμπατσικο, αλλα μου πεφτανε τα χερια απο το βαρος του, οτι να ναι δηλ.

Σημερα δεν ειμαι καλα σωματικα, νιώθω σαν αρρωστη....ξυπνησα με ταση για εμετο το στομαχι μου καπως, πηγα τουαλετα καμια σχεση ξανα με δυσκοιλιότητα, σαν να κευωσα νομιζω γιατι κοιμαμαι με ανοιχτα παραθυρα, το μαξιλαρι εγκυμοσυνης κολλημενο πανω μου οπου κ ιδρωνω κ μαλλον την αρπαξα. Δε μου λετε κορίτσια επειδη κοιμάμαι απο τη δεξια πλευρα, μόνο ετσι αναπνεω, ειναι φυσικο να μου εχει πιαστει ο γοφος κανει να βαλω εμπλαστρο η καμια βολταρεν ξερει καμια;

Γιατί δεν δοκιμάζεις για αρχή καμία φυτική κρεμουλα;;;πάνε φαρμακείο κ ρωτά,εμένα μου κάνανε δουλειά.κ μπανάκι με ζεστό νεράκι κ μασαζακι στην περιοχή,θα ανακουφιστεις:wink:

Just now, Evitheodorou είπε:

καλησπέρα κορίτσια καλή εβδομάδα:xκαλώς ήρθες @MommyLN με το καλό η μπεμπουλα σου!!!η εβδομάδα των γιατρών Τετάρτη θα πάω ενδοκρινολογο παρασκευή εμβρυολογο και συνεχίζουμε λογικά την επόμενη  γυναικολογο αλλά μου φενεται πολύ μακριά κορίτσια..πως θα αντεξω μέχρι Παρασκευή θα είμαι 36+1 αλλά να μου πείτε κάτι θα ξέρουν παραπάνω δε βιάζοντε..ωστόσο τα πονάκια συνεχιζοντε νιώθω συνέχεια της κοιλια μου πολύ τεντωμενη και πολύ κάτω την μπεμπα να δούμε..από φάρμακα δεν περνώ τίποτα μου τά σταμάτησε όλα μόνο του θυροειδη συνεχίζω..εγώ προσπαθώ αριστερά να κοιμάμαι αλλά δύσκολο δε βολεύει πάντα κ γυρίζω κ δεξιά κάποιες φορές.καλά αποτελέσματα σε όλες εύχομαι και όπως κ να γεννήσούμε σήμασια δεν έχει ο τρόπος σίγουρα άλλο η καισαρική άλλο φυσιολογικά αλλά μανούλες θα γίνουμε όλες και ας κοιτάξουμε μετά να δώσουμε βάρος σε άλλα πράγματα κ οχι στο τρόπο που γεννησαμε αλλά στην φροντιδα και ανατροφή στο δέσιμο με το μωράκι μας κτλ..καλή δύναμη σε όλες κοριτσια!!!

Ωραία τα λες ευακι μου καλό!!!!καλές εξετάσεις,καλούς γιατρούς κ καλά αποτελέσματα:wink: εγώ Τετάρτη θα έχω γιατρό ,36η ακριβώς ,κ περιμένω να δω ποτε θα μου βάλει καρδιοτοκογραφο..για να δούμε..

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...