Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

@pap88 @Καντι ζυγαρια;;;οντως;;;καλε ουτε καν το είχα στο μυαλό μου!!!

Λοιπόν τελεια!!αφήνω αποστειρωτη κ θήλαστρο για να δω σε τι φαση θα είμαστε Κ παίρνω τότε!!!Επίσης κ η φωλιά για κάποιο λογο μου φαινόταν χρήσιμη!!!Χαχαχαχ!! Κιμονο ειναι αυτο που κλείνει στο πλαι;;;χωρις να το ξερω πηρα τετοια απο h&m!! Άρα πρώτες αγορές ειναι φανελάκια φορμακια λίκνο και καροτσι!!Και σιγα σιγα τα υπόλοιπα!! Ευχαριστώ πολύ κοριτσια που με κατατοπιζετε!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια μου, 

Σας σηκώνονται καθόλου τα μικρά σας; Είναι 2-3 μερες που πλέον έχει αρχισει και ψιλοσηκώνεται στα πόδια της χωρίς βοήθεια (να πιάνεται από κάπου). Μπουσούλιμα κάνει κατοστάρι μόνο όταν θέλει,νευριάζει θέλει όρθια να είναι.

  • Μου αρέσει 1

ibK9p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

κοριτσια τι κανετε? εμενα εχει γινει λογκ αουτ το account μου στο κιν κ ετσι ειναι αδυνατο να σας γραψω. δεν μπορω να τον κανω reset. τωρα ανοιξα για λιγο υπολογιστη

τι κανουν τα τοξοτοαιγοκερακια μας? :D

εμενα το μωρο μου ειναι πολυ καλα - εχει γινει μπεμπαρος δεν το πιστευω οτι εχει εξελιχθει τοσο πολυ.. και η παιδιατρος ειναι πολυ ευχαριστημενη. μπουσουλαει (ή τρεχει μπουσουλωντας χαχα) συνεχεια και πιανεται απ τον καναπε και σηκωνεται μονος του συνεχεια. γενικα ειναι σκαθαρακι κανονικο. το φαγητο παει πολυ καλα - το μονο μονιμο αγκαθι μας ειναι ο υπνος. καθε 2-3 ωρες ξυπναει. προσπαθω να αποθηλασω (του δινω στηθος μονο τη νυχτα) αλλα δε τα καταφερνω

τον Σεπτεμβρη μετα τις διακοπες σκεφτομαι να κανω κατι σε sleep coaching. επισης αδυνατω να πιστεψω οτι τελη Σεπτεμβρη γυρναω δουλεια.... η σκεψη οτι θα αφησω το σκαθαρι με στεναχωρει παρα πολυ

εσεις πως ειστε?

  • Μου αρέσει 2

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, pap88 είπε:

κοριτσια τι κανετε? εμενα εχει γινει λογκ αουτ το account μου στο κιν κ ετσι ειναι αδυνατο να σας γραψω. δεν μπορω να τον κανω reset. τωρα ανοιξα για λιγο υπολογιστη

τι κανουν τα τοξοτοαιγοκερακια μας? :D

εμενα το μωρο μου ειναι πολυ καλα - εχει γινει μπεμπαρος δεν το πιστευω οτι εχει εξελιχθει τοσο πολυ.. και η παιδιατρος ειναι πολυ ευχαριστημενη. μπουσουλαει (ή τρεχει μπουσουλωντας χαχα) συνεχεια και πιανεται απ τον καναπε και σηκωνεται μονος του συνεχεια. γενικα ειναι σκαθαρακι κανονικο. το φαγητο παει πολυ καλα - το μονο μονιμο αγκαθι μας ειναι ο υπνος. καθε 2-3 ωρες ξυπναει. προσπαθω να αποθηλασω (του δινω στηθος μονο τη νυχτα) αλλα δε τα καταφερνω

τον Σεπτεμβρη μετα τις διακοπες σκεφτομαι να κανω κατι σε sleep coaching. επισης αδυνατω να πιστεψω οτι τελη Σεπτεμβρη γυρναω δουλεια.... η σκεψη οτι θα αφησω το σκαθαρι με στεναχωρει παρα πολυ

εσεις πως ειστε?

Καλησπέρα,υπέροχα νέα…μεγάλωσαν τα παιδεία μας.Εσένα Ποσο είναι;

εμενα είναι 7 και μια εβδομάδα,κοιμάται ακόμα στο κρεβάτι μαζί μας.Έχω αποθηκακι βέβαια εδώ και 1 μήνα καθώς ξεκίνησα δουλειά κ ήταν πολύ δύσκολο καθώς τ παιδί ήθελε μόνο μπουκάλι.

Εμενα θέλει όλη την ώρα να είναι όρθιος και ν τον κάνουμε βόλτα.Εμένα πυτε μπουσουλάει ούτε έχει σηκωθει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κόρες!

 Το δικο μου το μωρο ειναι πολυ ζωηρό! Και ειδικά τωρα που λείπουμε απο 18 Ιουλίου απο το σπίτι μας , λόγω διακοπών και ταξιδιών στου παππούδες εχει γίνει ακομα πιο ζόρικος. Αυτόν τον μήνα κοιμόμαστε αγκαλιά, να δω πως θα τον βάλω σε κούνια μονο του οταν επιστρέψουμε.

 Ο μικρός αρνείται να μπουσουλισει προς τα μπροστά εχει πολυ πλακα ουσιαστικα δεν κουνάει μπροστά τα χεράκια του, ενώ προς τα πίσω τα πάει υπέροχα. Πιάνεται και σηκώνεται σε καναπέδες όρθιος.

 Μας εχει πεθάνει στο δάγκωμα ,εχει βγαλει και πέντε δοντάκια.

 Απλώνει χέρια για αγκαλίτσα, δεν χαιρετάει, δεν κανει παλαμάκια, κουπέ πε.

 Σημερα εχω αιμα σαν να μου έρχεται περίοδος και κοριτσια με εχει πιασει μεγαλη στεναχωρια. Δεν ξερω γιατι. Αν ηταν απλα η ευκολία μου χωρις περιοδο τοσο καιρό ή αν νιώθω οτι χάνω κατι.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Γεια σας κόρες!

 Το δικο μου το μωρο ειναι πολυ ζωηρό! Και ειδικά τωρα που λείπουμε απο 18 Ιουλίου απο το σπίτι μας , λόγω διακοπών και ταξιδιών στου παππούδες εχει γίνει ακομα πιο ζόρικος. Αυτόν τον μήνα κοιμόμαστε αγκαλιά, να δω πως θα τον βάλω σε κούνια μονο του οταν επιστρέψουμε.

 Ο μικρός αρνείται να μπουσουλισει προς τα μπροστά εχει πολυ πλακα ουσιαστικα δεν κουνάει μπροστά τα χεράκια του, ενώ προς τα πίσω τα πάει υπέροχα. Πιάνεται και σηκώνεται σε καναπέδες όρθιος.

 Μας εχει πεθάνει στο δάγκωμα ,εχει βγαλει και πέντε δοντάκια.

 Απλώνει χέρια για αγκαλίτσα, δεν χαιρετάει, δεν κανει παλαμάκια, κουπέ πε.

 Σημερα εχω αιμα σαν να μου έρχεται περίοδος και κοριτσια με εχει πιασει μεγαλη στεναχωρια. Δεν ξερω γιατι. Αν ηταν απλα η ευκολία μου χωρις περιοδο τοσο καιρό ή αν νιώθω οτι χάνω κατι.

να χανεις κατι;; σαν τι;; ισα ισα να χαρεις. θα αρχισουν οι ορμονες καπως να ισορροπουν παλι..κι επισης θα αυξηθει κι η σεξουαλικη επιθυμια. εγω νομιζω μονο καλο θα σου κανει. σταδιακη επιστροφη στην κανονικοτητα (για το σωμα σου).

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Marialena123 said:

Εσένα Ποσο είναι;

χιχι - εμενα την Τριτη γινεται 8 μηνων. κοιμαστε μαζι,ε? παροτι δεν το ηθελα, το βλεπω να γινεται για πολυ καιρο ακομη... κοιμαται δυ ωριτσες μονος του στην κουνια κ μετα ολη νυχτα αγκαλια

18 hours ago, Καντι said:

Γεια σας κόρες!

 Το δικο μου το μωρο ειναι πολυ ζωηρό! Και ειδικά τωρα που λείπουμε απο 18 Ιουλίου απο το σπίτι μας , λόγω διακοπών και ταξιδιών στου παππούδες εχει γίνει ακομα πιο ζόρικος. Αυτόν τον μήνα κοιμόμαστε αγκαλιά, να δω πως θα τον βάλω σε κούνια μονο του οταν επιστρέψουμε.

 Ο μικρός αρνείται να μπουσουλισει προς τα μπροστά εχει πολυ πλακα ουσιαστικα δεν κουνάει μπροστά τα χεράκια του, ενώ προς τα πίσω τα πάει υπέροχα. Πιάνεται και σηκώνεται σε καναπέδες όρθιος.

 Μας εχει πεθάνει στο δάγκωμα ,εχει βγαλει και πέντε δοντάκια.

 Απλώνει χέρια για αγκαλίτσα, δεν χαιρετάει, δεν κανει παλαμάκια, κουπέ πε.

 Σημερα εχω αιμα σαν να μου έρχεται περίοδος και κοριτσια με εχει πιασει μεγαλη στεναχωρια. Δεν ξερω γιατι. Αν ηταν απλα η ευκολία μου χωρις περιοδο τοσο καιρό ή αν νιώθω οτι χάνω κατι.

τι ωραια που ειστε διακοπες!!! γελαω που σκεφτεσαι πως θα τον βαλεις στην κουνια, γιατι κ εγω ακριβως το ιδιο σκεφτομαι απο Σεπτεμβρη... πως θα τα καταφερουμε, χαχα!

χιχι μαναρακι μεγαλωσε πολυ!!! 5 δοντια??? αστερακι μου!! μπραβο!! εμεις ειμαστε στα 2 

σε σχεση με περιοδο, ρε συ ειμαστε ακριβως ιδια φαση, κ εμενα μου ηρθε την προηγουμενη εβδομαδα κανονικοτατα. για εναν μηνα ειχα πονακια χωρις αιμα, και τωρα ηρθε κανονικα..  σιγουρα ηταν ευκολια....... δε χανουμε τπτ ομως! (hug)

15 hours ago, Pagotoula said:

να χανεις κατι;; σαν τι;; ισα ισα να χαρεις. θα αρχισουν οι ορμονες καπως να ισορροπουν παλι..κι επισης θα αυξηθει κι η σεξουαλικη επιθυμια. εγω νομιζω μονο καλο θα σου κανει. σταδιακη επιστροφη στην κανονικοτητα (για το σωμα σου).

ωραια το θετεις!! να ισορροπησουμε λιγο...

 

ασχετο, τωρα που ειπε ορμονες η παγωτουλα, εμενα ο θυροειδης μου ειναι ανω κατω... εχω ξεκινησει θεραπεια παλι, κ εχω εξετασεις αιματος ξανα σε 6 εβδομαδες!!

  • Μου αρέσει 2

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, pap88 είπε:

χιχι - εμενα την Τριτη γινεται 8 μηνων. κοιμαστε μαζι,ε? παροτι δεν το ηθελα, το βλεπω να γινεται για πολυ καιρο ακομη... κοιμαται δυ ωριτσες μονος του στην κουνια κ μετα ολη νυχτα αγκαλια

τι ωραια που ειστε διακοπες!!! γελαω που σκεφτεσαι πως θα τον βαλεις στην κουνια, γιατι κ εγω ακριβως το ιδιο σκεφτομαι απο Σεπτεμβρη... πως θα τα καταφερουμε, χαχα!

χιχι μαναρακι μεγαλωσε πολυ!!! 5 δοντια??? αστερακι μου!! μπραβο!! εμεις ειμαστε στα 2 

σε σχεση με περιοδο, ρε συ ειμαστε ακριβως ιδια φαση, κ εμενα μου ηρθε την προηγουμενη εβδομαδα κανονικοτατα. για εναν μηνα ειχα πονακια χωρις αιμα, και τωρα ηρθε κανονικα..  σιγουρα ηταν ευκολια....... δε χανουμε τπτ ομως! (hug)

ωραια το θετεις!! να ισορροπησουμε λιγο...

 

ασχετο, τωρα που ειπε ορμονες η παγωτουλα, εμενα ο θυροειδης μου ειναι ανω κατω... εχω ξεκινησει θεραπεια παλι, κ εχω εξετασεις αιματος ξανα σε 6 εβδομαδες!!

Είναι του θηλασμού αυτα τα ξύπνηματα τωρα. Και εχει να κανει με τις δικές μας αντοχές.

 Τον πονεααν τα δοντάκια και ειχε πολυ γκρίνια , του έδωσα και 4 φορές ντεπον μπάς και ηρεμούσε. Με βουτούσε  απο τα μαλλια να με ακινητοποιήσει και μου δάγκωνε το σαγόνι.

 Θυροειδη τσέκαρα στο τρίμηνο ηταν οκ και τον Σεπτέμβρη εχω ενδοκρινολογο.

On 11/8/2021 at 10:54 ΜΜ, Pagotoula είπε:

να χανεις κατι;; σαν τι;; ισα ισα να χαρεις. θα αρχισουν οι ορμονες καπως να ισορροπουν παλι..κι επισης θα αυξηθει κι η σεξουαλικη επιθυμια. εγω νομιζω μονο καλο θα σου κανει. σταδιακη επιστροφη στην κανονικοτητα (για το σωμα σου).

Μακάρι! Γιατι στεναχωρέθηκα χωρις να μπορώ να προσδιορίσω τον λόγο.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

μαμαδες τι κανετε? Καλη αρχη φθινοπωρου!!

πως πατε με τα ζουζουνια σας?

με τροφες κ κομματακια τα καταφερνετε? εγω δοκιμασα κομματια και δε του αρεσουν ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 9/9/2021 at 4:37 ΜΜ, pap88 είπε:

μαμαδες τι κανετε? Καλη αρχη φθινοπωρου!!

πως πατε με τα ζουζουνια σας?

με τροφες κ κομματακια τα καταφερνετε? εγω δοκιμασα κομματια και δε του αρεσουν ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλο φθινόπωρο!

απο δοντάκια εχουμε 6 που βγήκαν καλα και δυο που τωρα σκάνε , φαίνονται στην ακρουλα. Αλλα ο γιατρος δεν μας ειπε να δίνουμε κομματάκια και ουτε το επιδιώκω, οταν βρίσκει κάποιο μεσα στο φαΐ ή πνίγεται ή το φτύνει μόνος του.

 Χτες δοκιμάσαμε και ψαρόσουπα, ολα καλα, γενικως ειναι φαγανός δεν αφήνει τιποτα.

 Πλεον μπουσουλάει σφαίρα και δεν τον προλαβαίνουμε και χοροπηδάει με δυναμη για να σκασει κάτω.

Α και απο 1 Σεπτέμβρη τον βάζουμε και κοιμάται στην κούνια του στο δωμάτιο του. Εχει 4-5 βραδια που ξυπνάει μονο μια ή δυο φορές και ειμαι πανευτυχής!

 Μεγάλωσε; Ωρίμασε; Του αρέσει περισσότερο το στρωμα της κούνιας; Και εχει άνεση για πολλές σβούρες που κανει; Δεν με μυρίζει δίπλα του και κοιμάται χωρις την αγωνία του βυζιου; Δεν ξερω κοριτσια μεχρι τον προηγούμενο μήνα υπήρχαν βραδια που ξυνουσε καθε ενα τεταρτο.

 Εγω παντως ειχα απο τον Δεκέμβριο να κοιμηθώ πέντε- έξι ωρες σερί.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 9/12/2021 at 8:07 AM, Καντι said:

Καλο φθινόπωρο!

απο δοντάκια εχουμε 6 που βγήκαν καλα και δυο που τωρα σκάνε , φαίνονται στην ακρουλα. Αλλα ο γιατρος δεν μας ειπε να δίνουμε κομματάκια και ουτε το επιδιώκω, οταν βρίσκει κάποιο μεσα στο φαΐ ή πνίγεται ή το φτύνει μόνος του.

 Χτες δοκιμάσαμε και ψαρόσουπα, ολα καλα, γενικως ειναι φαγανός δεν αφήνει τιποτα.

 Πλεον μπουσουλάει σφαίρα και δεν τον προλαβαίνουμε και χοροπηδάει με δυναμη για να σκασει κάτω.

Α και απο 1 Σεπτέμβρη τον βάζουμε και κοιμάται στην κούνια του στο δωμάτιο του. Εχει 4-5 βραδια που ξυπνάει μονο μια ή δυο φορές και ειμαι πανευτυχής!

 Μεγάλωσε; Ωρίμασε; Του αρέσει περισσότερο το στρωμα της κούνιας; Και εχει άνεση για πολλές σβούρες που κανει; Δεν με μυρίζει δίπλα του και κοιμάται χωρις την αγωνία του βυζιου; Δεν ξερω κοριτσια μεχρι τον προηγούμενο μήνα υπήρχαν βραδια που ξυνουσε καθε ενα τεταρτο.

 Εγω παντως ειχα απο τον Δεκέμβριο να κοιμηθώ πέντε- έξι ωρες σερί.

ακουγεται τελειος ο μικρουλης σου!! μπραβο του!!! 6 δοντια?? τι καλουδακος!! εμεις εχουμε μονο 2

τελειος και ο υπνος σερι... κ εγω τον εχω στο δωματιο του και περιμενω να μου κοιμηθει σερι πανω απο 3 ωρες αλλα τιποτα... προσπαθω να εχω υπομονη και καλη διαθεση γιατι αλλιως θα τρελαθω. 

κ εμεις μπουσουλαμε σαν τρελοι σε ολο το σπιτι, και πιανεται απ ολα τα επιπλα και σηκωνεται. τωρα εχει αρχισει κ αφηνει και χερια και πεφτει στον πωπουδακο του, χιχιχιχ.

στο φαγητο τα παμε τελεια με αλεσμενα, αλλα με κομματια πολυ χαλια..... αναγουλιαζει και κανει και εμετο εστω κ με ενα τοσο δα κομματακι στο στομα του. θα επιμεινω κ ελπιζω ολα να πανε καλα.


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τι κάνετε μανούλες;

εμεις καλα ειμαστε παραμένουμε πολυ ζωηροί! Ψάχνω σε ποιες δραστηριότητες θα πηγαίνουμε. Εσεις εχετε γραφτεί καπου;

οαον αφορα το φαγητό συνεχίζει να ειναι καλοφαγάς με εξαίρεση το αυγό. Χτες ειχαμε γιατρο μας εδωσε το ελεύθερο να του δίνω τα πάντα απο φαγητά κρέατα κλπ, εκτος απο μελι. Και μικρές μπουκιτσες τις οποίες δεν τις πολυθελει τοσο καιρό τον αναγουλιαζουν.

Απο διαστάσεις ειναι 79 ποντους και 9.720 κιλά.

για γράψτε κανα νέο απο τα παιδακια σας.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 10/20/2021 at 11:52 AM, Καντι said:

Τι κάνετε μανούλες;

εμεις καλα ειμαστε παραμένουμε πολυ ζωηροί! Ψάχνω σε ποιες δραστηριότητες θα πηγαίνουμε. Εσεις εχετε γραφτεί καπου;

οαον αφορα το φαγητό συνεχίζει να ειναι καλοφαγάς με εξαίρεση το αυγό. Χτες ειχαμε γιατρο μας εδωσε το ελεύθερο να του δίνω τα πάντα απο φαγητά κρέατα κλπ, εκτος απο μελι. Και μικρές μπουκιτσες τις οποίες δεν τις πολυθελει τοσο καιρό τον αναγουλιαζουν.

Απο διαστάσεις ειναι 79 ποντους και 9.720 κιλά.

για γράψτε κανα νέο απο τα παιδακια σας.

καλημερα καλημερα!! χαθηκαμε κοριτσια! πως ειναι τα πιτσινακια σαςςς?

απο δραστηριοτητες κανουμε μονο μια που ειναι η μουσικοκινητικη! πηγαινουμε σε ωδειο του φιλιππου νακα μια φορα την εβδομαδα! ειναι για μωρα απο 10 μηνων - του αρεσει ΠΑΑΑΡΑ πολυ. παροτι τα αλλα παιδακια ειναι μεγαλυτερα συμμετεχει ενεργα και ο δικος μου χαχαχαχ εχει πολυ πλακα. το συνιστω! ιδανικα θα ηθελα να τον παω και baby swimming αλλα δισταζω λιγο με τον κορονοιο... θα δω ισως παμε τελικα!! 

εχετε καποια αλλη δραστηριοτητα?

εμεις απο φαγητο τρωμε σουπερ τα αλεσμενα μας, και του δινω βρασμενα κομματια στα χερια που προσπαθει να τα φαει.. δεν τα πολυκαταφερνει αλαλ εχει αρχισει να του αρεσει. του αρεσει πια πολυ και το γιαουρτι (που το μισουσε). αυγο θα βαλουμε μετα τον χρονο συμφωνα με τη δικη μας γιατρο..

τον προηγουμενο μηνα ειμασταν 78 ποντους και 11.700. την εχουμε την κοιλιτσα μας δηλαδη!! θα ξαναπαμε γιατρο μεσα Νοεμβρη για να κανουμε δευτερη δοση bexsero και να μετρηθουμε

επισης εμεις προσπαθουμε πολυ να περπατησουμε! πλεον εχει αρχισει να τον κουραζει και η βολτα με το καροτσι κ μετα απο κανενα μισαωρο φωναζει για να τον κατεβασουμε! 

επιπλεον οταν δεν γινεται το δικο του (πχ. του παρεις τα χερια απ τις πριζες!!!!!!!!) νευριαζει και ξεκιναει και σου φωναζει, εχει πολυ πλακα. (μαλλον εχει πλακα οταν δεν ξεκιναει να κλαιει κιολας θυμωμενος χαχα). μιλαμε και για λατρεια με οποιοδηποτε καλωδιο..

με τις βαφτισεις τι κανατε? εμεις το βλεπω να το αφηνουμε για του χρονου το καλοκαιρι!


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, pap88 είπε:

καλημερα καλημερα!! χαθηκαμε κοριτσια! πως ειναι τα πιτσινακια σαςςς?

απο δραστηριοτητες κανουμε μονο μια που ειναι η μουσικοκινητικη! πηγαινουμε σε ωδειο του φιλιππου νακα μια φορα την εβδομαδα! ειναι για μωρα απο 10 μηνων - του αρεσει ΠΑΑΑΡΑ πολυ. παροτι τα αλλα παιδακια ειναι μεγαλυτερα συμμετεχει ενεργα και ο δικος μου χαχαχαχ εχει πολυ πλακα. το συνιστω! ιδανικα θα ηθελα να τον παω και baby swimming αλλα δισταζω λιγο με τον κορονοιο... θα δω ισως παμε τελικα!! 

εχετε καποια αλλη δραστηριοτητα?

εμεις απο φαγητο τρωμε σουπερ τα αλεσμενα μας, και του δινω βρασμενα κομματια στα χερια που προσπαθει να τα φαει.. δεν τα πολυκαταφερνει αλαλ εχει αρχισει να του αρεσει. του αρεσει πια πολυ και το γιαουρτι (που το μισουσε). αυγο θα βαλουμε μετα τον χρονο συμφωνα με τη δικη μας γιατρο..

τον προηγουμενο μηνα ειμασταν 78 ποντους και 11.700. την εχουμε την κοιλιτσα μας δηλαδη!! θα ξαναπαμε γιατρο μεσα Νοεμβρη για να κανουμε δευτερη δοση bexsero και να μετρηθουμε

επισης εμεις προσπαθουμε πολυ να περπατησουμε! πλεον εχει αρχισει να τον κουραζει και η βολτα με το καροτσι κ μετα απο κανενα μισαωρο φωναζει για να τον κατεβασουμε! 

επιπλεον οταν δεν γινεται το δικο του (πχ. του παρεις τα χερια απ τις πριζες!!!!!!!!) νευριαζει και ξεκιναει και σου φωναζει, εχει πολυ πλακα. (μαλλον εχει πλακα οταν δεν ξεκιναει να κλαιει κιολας θυμωμενος χαχα). μιλαμε και για λατρεια με οποιοδηποτε καλωδιο..

με τις βαφτισεις τι κανατε? εμεις το βλεπω να το αφηνουμε για του χρονου το καλοκαιρι!

Πράγματι χαθήκαμε!

τα βρασμένα κομμάτια στο χέρι εμενα τα λιώνει αντί να τα βάλλει στο στο στόμα , ενώ ολες τις άλλες βλακίες τις βάζει στο στόμα.

 Ο Νάκας ειναι το ενα δοκιμαστικό μάθημα που καναμε και το αλλο στο Gymboree μουσικό κινητική  . Λοιπόν ο Νάκας πιο οικονομικός και πιο συμπαθητική η δασκαλα, αλλα μεγάλο μειονέκτημα, οτι δεν αναπληρώνουν τα μαθήματα πχ αν ειμαστε άρρωστοι ή πέφτουν αργίες. Σε ποιο πηγαίνετε; Εμεις στην Ιπποκρατους. Σκέφτομαι λοιπόν οτι το Δεκεμβρη και το Γενάρη τζάμπα θα τον πληρώσουμε. Ο μικρός ηταν πολυ συνεργάσιμος και του άρεσε πολυ.

 Εγω βαριέμαι το baby swimming. Επισης καναμε στο Gymboree δοκιμαστικό με τα στρώματα πολυ στο στοιχείο του να σκαρφαλώνει κλπ μεγάλο πλεονέκτημα η παρουσία δασκάλας. Πιο οικονομική λύση το xplore στο Golden.  Ειχα σκοπό να εξαντλήσω τις δυο ωρες που επιτρέπουν περιττό να πω οτι πάνω στην ώρα ηρθε πτώμα ο μικρός και  ξάπλωσε στα πόδια μου. Βεβαια γυρίσαμε σπίτι και σε δυο λεπτά ανέβηκε στον καναπέ κατάλαβε τον μηχανισμό.

 Απο διατροφή ο γιατρος πλεον μας εδωσε το ελεύθερο να τρώει τα πάντα, εκτος απο μελι, ζάχαρη και αλάτι.

καλοφαγας ο μπουμπουκος σου ε!!!

Γενικως πιάνεται σηκώνεται και πήγαινει απο έπιπλο σε έπιπλο και επισης στο καρότσι δεν ειναι για πολυ.

την καναμε την δεύτερη δόση bexero ολα οκ οπως και στην πρώτη.

 Ναι ρε συ τι κόλλημα με τα καλώδια!!! Φοβάμαι μην φέρει κανα φωτιστικό στο κεφακπλι του. Τους φορτιστές του τους δίνω για λιγο να του φύγει η κάψα.

 Βάφτιση δεν καναμε, δηλώσαμε ομως ονομα στο ληξιαρχείο. Περιμέναμε την νονά μας να γεγγησει το δεύτερο μωρο της και το έκανε 40+6. Οποτε μεχρι να σαραντίσει κλπ φτάσανε Χριστούγεννα . Σκέφτομαι αν γίνονται βαφτίσεις την Δευτέρα μετα το Πάσχα. Θα βόλευε επειδη θα ειμαστε στα μέρη μας ούτως ή άλλως. Το καλοκαίρι μου φαίνεται πολυ μακρινό και το παιδί πολυ μεγάλο. Να σου πω μετάνιωσα που δεν οργανώθηκαμε να τον βαφτίσουμε τον Ιούλιο.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 10/23/2021 at 6:14 AM, Καντι said:

Λοιπόν ο Νάκας πιο οικονομικός και πιο συμπαθητική η δασκαλα, αλλα μεγάλο μειονέκτημα, οτι δεν αναπληρώνουν τα μαθήματα πχ αν ειμαστε άρρωστοι ή πέφτουν αργίες. Σε ποιο πηγαίνετε; Εμεις στην Ιπποκρατους. Σκέφτομαι λοιπόν οτι το Δεκεμβρη και το Γενάρη τζάμπα θα τον πληρώσουμε.

χμμμ θα το ρωτησω αυτο δε το ειχα σκεφτει. παντως εμας μας ακυρωσαν ενα της επομενης εβδομαδας και θα το αναπληρωσουμε Σαββατο :S - στα Μελισσια πηγαινουμε

On 10/23/2021 at 6:14 AM, Καντι said:

 Εγω βαριέμαι το baby swimming. Επισης καναμε στο Gymboree δοκιμαστικό με τα στρώματα πολυ στο στοιχείο του να σκαρφαλώνει κλπ μεγάλο πλεονέκτημα η παρουσία δασκάλας. Πιο οικονομική λύση το xplore στο Golden.  Ειχα σκοπό να εξαντλήσω τις δυο ωρες που επιτρέπουν περιττό να πω οτι πάνω στην ώρα ηρθε πτώμα ο μικρός και  ξάπλωσε στα πόδια μου. Βεβαια γυρίσαμε σπίτι και σε δυο λεπτά ανέβηκε στον καναπέ κατάλαβε τον μηχανισμό.

 

δεν το ηξερα αυτο για το xplore στο golden - θα το κοιταξω 

 

κ εμεις βαφτιση δεν ξερω τι θα κανουμε - ισως καταληξουμε σε ονοματοδοσια


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...