Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Nancy_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

Πήγαμε κ εμείς στο ραντεβού με τον γιατρό για το μήνα και μας είπε να ξεκινήσουμε να τον βαζουμε να κάθεται για να μπορέσει να ξεκινήσει τον άλλο μήνα τα φρούτα! γραψτε και εσείς τι οδηγίες σας έδωσε ο γιατρός σας να έχουμε μια ιδέα! Αλλά θα ψάξω να δω κ εγώ! Πάντως μου είπε δεν χρειάζεται να πάρω κάποιο ειδικό σκεύος..
 Ο καημενουλης μου σπάραξα στο κλαμα αυτή τη φορά!! Γνκ όμως μας ζύγισε 8.200 γρ και 67 εκ! Πήραμε λέει λίγο παραπάνω βάρος από το κανονικό!! 

Αναγκαστικά θα πρέπει βρεφονηπιακό και κοπέλα να έχεις, θα είναι δύσκολο στην αρχή αλλα αναπόφευκτο.. μια φίλη μου στην Ολλανδία το πήγε 2 μηνών το μωρό της στο βρεφονηπιακό γιατί έπρεπε να γυρίσει στη δουλειά, και μου είπε οσο μικρότερο τόσο καλύτερα για να συνηθίζει. Άλλες μαμάδες εκεί που τα πήγαιναν μεγαλύτερα τα παιδιά τους είχαν τσιρίδες και κλάματα.. 

Μπορείς να παρακολουθήσεις στο you tube την Emma Hubbard  που δείχνει πως να βάζεις το μωρο να κάθεται οπως και το tummy time , να γυρίζει κ.α.

 Εμενα τον αλλο μήνα γραπτώς οι οδηγίες μου ειπε.

απο σετ φαγητου μου έχουν φέρει δώρα κατι dr.brown  και κατι μπαμπού.

 Το τρώτε το φαγάκι σας ε;;; Μπραβο να χαρώ διπλές και μπουτακια!

οσον αφορα το σχολειο αλλα παιδακια προσαρμόζονται πιο εύκολα κι αλλα πιο δύσκολα. Υπάρχουν παιδια που πανε απο βρέφη αλλα καθε Σεπτέμβρη ακομα και μεχρι την πρώτη δημοτικού κλαίνε την πρώτη βδομάδα του Σεπτέμβρη. Ειναι στον χαρακτήρα του παιδιού ποσο φοβαται ή ειναι ανεξάρτητο,  ποσο καλα περασε το καλοκαίρι του ή περνάει  στο σπίτι του

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας μανούλες! 

Μετα απο 10 μερες χρήσης του jumperoo δηλώνω ενθουσιασμένη! Επιτέλους κάθεται μόνος του 15 - 20 λεπτά συνεχόμενα μεχρι να μαγειρέψω βρε παιδί μου . Χοροπηδάει σαν τρελός , γελάει και διασκεδάζει! Παίζει με τα παιχδακια που εχει πάνω και το εχω βάλει μπροστά στον καθρέφτη . Μεγαλη επιτυχία! Εσεις τι νεα απο τα μπουμπουκακια σας; Συζητάτε τιποτα για βάφτιση;

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Καντι said:

Γεια σας μανούλες! 

Μετα απο 10 μερες χρήσης του jumperoo δηλώνω ενθουσιασμένη! Επιτέλους κάθεται μόνος του 15 - 20 λεπτά συνεχόμενα μεχρι να μαγειρέψω βρε παιδί μου . Χοροπηδάει σαν τρελός , γελάει και διασκεδάζει! Παίζει με τα παιχδακια που εχει πάνω και το εχω βάλει μπροστά στον καθρέφτη . Μεγαλη επιτυχία! Εσεις τι νεα απο τα μπουμπουκακια σας; Συζητάτε τιποτα για βάφτιση;

το σκεφτομαι πολυ το Jumperoo γιατι ειναι ακριβο! το ειδα τωρα προσφορα 125 απο 150 στο λητω, μαλλον αφου λες κ εσυ οτι ειναι τοσο καλο θα το προχωρησω...

εμεις για βαφτιση τιποτα...... ιδανικα θα θελαμε να το βαφτισουμε στο νησι των διακοπων μας, αλλα εδω δε βλεπω ουτε οι νονοι  να ερχονται, ποσο μαλλον καλεσμενοι :P εσεις?

εχετε αγορασει παρασκευαστη τροφιμων? ειμαι αναμεσα σε avent και tommee tippee.... για πειτε καμια γνωμη!!

κατα τ αλλα εμεις την επομενη εβδομαδα θα κλεισουμε τον 5ο και θα παμε για το επομενο εμβολιο μας. ο υπνος μας (Τρεμω που το γραφω μη το γρουσουζεψω) παει λιγο καλυτερα (μπορει να κοιμηθει κ 4 ωρες σερι!!!!). επισης θα δουμε την παιδιατρο κ θα μας πει πως θα ξεκινησουμε το φαγητακι μας :wub:

  • Μου αρέσει 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , pap88 είπε:

το σκεφτομαι πολυ το Jumperoo γιατι ειναι ακριβο! το ειδα τωρα προσφορα 125 απο 150 στο λητω, μαλλον αφου λες κ εσυ οτι ειναι τοσο καλο θα το προχωρησω...

εμεις για βαφτιση τιποτα...... ιδανικα θα θελαμε να το βαφτισουμε στο νησι των διακοπων μας, αλλα εδω δε βλεπω ουτε οι νονοι  να ερχονται, ποσο μαλλον καλεσμενοι :P εσεις?

εχετε αγορασει παρασκευαστη τροφιμων? ειμαι αναμεσα σε avent και tommee tippee.... για πειτε καμια γνωμη!!

κατα τ αλλα εμεις την επομενη εβδομαδα θα κλεισουμε τον 5ο και θα παμε για το επομενο εμβολιο μας. ο υπνος μας (Τρεμω που το γραφω μη το γρουσουζεψω) παει λιγο καλυτερα (μπορει να κοιμηθει κ 4 ωρες σερι!!!!). επισης θα δουμε την παιδιατρο κ θα μας πει πως θα ξεκινησουμε το φαγητακι μας :wub:

Απο εκεί το πήρα με την προσφορά!

 Εμας η νονά μας γεννάει τον Σεπτέμβριο, οποτε μάλλον τέλη Οκτώβρη , ποιος ξέρει τι μέτρα θα υπάρχουν;

 Μονο ενα σερί τετράωρο κοιμάται 10-2 κια μετα ανα μιάμιση με δυο ωρες αφύπνιση.

 Παρασκευαστή της avent προτεινε ο γιατρος αλλα εμεις έχουμε tefal ατμομαγειρα ήδη και kenwood μίξερ με τα εξαρτήματα , οποτε δεν αγοράζω τιποτα καινουργιο.

 Ελπιζω να μας βάλει λιγο φαγάκι κι εμας μπάς και ξεκολλήσει απο το βυζι


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 10/5/2021 at 6:20 ΜΜ, Καντι είπε:

Απο εκεί το πήρα με την προσφορά!

 Εμας η νονά μας γεννάει τον Σεπτέμβριο, οποτε μάλλον τέλη Οκτώβρη , ποιος ξέρει τι μέτρα θα υπάρχουν;

 Μονο ενα σερί τετράωρο κοιμάται 10-2 κια μετα ανα μιάμιση με δυο ωρες αφύπνιση.

 Παρασκευαστή της avent προτεινε ο γιατρος αλλα εμεις έχουμε tefal ατμομαγειρα ήδη και kenwood μίξερ με τα εξαρτήματα , οποτε δεν αγοράζω τιποτα καινουργιο.

 Ελπιζω να μας βάλει λιγο φαγάκι κι εμας μπάς και ξεκολλήσει απο το βυζι

Καλημέρα κορίτσια!!! 
Έχουμε γιατρό σε 2 εβδομάδες που είπε θα μας τα πει αναλυτικά για τις στέρεες τροφές αλλά μου είπε να μην αγοράσω ατμό μάγειρα να τα κάνω στην κατσαρόλα! Έχω ήδη ράβδο μπλέντερ και μίξερ όποτε θα δω τι θα με βολέψει! 
Εμεις τρέχουμε με την βάφτιση και κλείσαμε να την κάνουμε 12 Ιουνίου! Ήθελα σίγουρα πριν το Σεπτεμβρίο που επιστρέψω στην δουλειά κ επίσης είναι ήδη 8.5 κιλά μπορεί κ περισσότερο και θα ξεμεσιαστει η νονά μας αν βαρύνει πολύ!! 
το jumberoo το είχα δείξει στη γιατρό κ μ είπε είναι μετά τον 8ο μήνα... αλλά θα την ξανά ρωτήσω! Βέβαια δεν κάθεται καθόλου στο ριλαξ αλλά ευτυχώς κάθεται στο καρότσι αν θέλω να κάνω κάτι στην κουζίνα πχ! Κατά τα αλλά ευτυχώς συνεχίζει κ είναι μεγάλος υπναρας σαν τη μανούλα και θέλει πλέον μόνο καθιστός να παίζει! Πήρα κάθισμα φαγητού από mothercare, σαλιαρες πλαστικές και 2 σετ φαγητού και ανυπομονώ να ξεκινήσουμε τις τροφές! Τον βαζουμε το μεσημέρι μαζί μας στο τραπέζι κ γουρλώνει τα μάτια που μας βλέπει να τρώμε!! Έχει πολύ πλάκα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 10/5/2021 at 5:35 ΜΜ, pap88 είπε:

 

μπραβο Που κανονισεις για βάφτιση , σε ζηλεύω! Κι εγω δεν θελω να τον βαφτίσω πολυ μεγάλο ρε γαμωτο. Και για τα κιλά εχεις δίκιο.

 Κοιτα στην συσκευασία λέει απο έξι μηνών αλλα ο γιατρος μας ειπε οτι ο δικος μας ειναι ικανοποιητικά ανεπτυγμένος να το χρησιμοποιήσει.

 Υπναρας ε; Κι εγω ειμαι αλλα το παιδί πηρε απο τον μπαμπά και τον θείο του, γαρίδα το ματάκι με το παραμικρό, ασε που οι ενδιάμεσοι υπνοι του ειναι 20 λεπτά ποτε παραπανω.

 Οσον αφορα το φαΐ στο στόμα μας κοιτάζει κι εμας, έτοιμος να δοκιμάσει!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Nancy_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! 
Έχουμε γιατρό σε 2 εβδομάδες που είπε θα μας τα πει αναλυτικά για τις στέρεες τροφές αλλά μου είπε να μην αγοράσω ατμό μάγειρα να τα κάνω στην κατσαρόλα! Έχω ήδη ράβδο μπλέντερ και μίξερ όποτε θα δω τι θα με βολέψει! 
Εμεις τρέχουμε με την βάφτιση και κλείσαμε να την κάνουμε 12 Ιουνίου! Ήθελα σίγουρα πριν το Σεπτεμβρίο που επιστρέψω στην δουλειά κ επίσης είναι ήδη 8.5 κιλά μπορεί κ περισσότερο και θα ξεμεσιαστει η νονά μας αν βαρύνει πολύ!! 
το jumberoo το είχα δείξει στη γιατρό κ μ είπε είναι μετά τον 8ο μήνα... αλλά θα την ξανά ρωτήσω! Βέβαια δεν κάθεται καθόλου στο ριλαξ αλλά ευτυχώς κάθεται στο καρότσι αν θέλω να κάνω κάτι στην κουζίνα πχ! Κατά τα αλλά ευτυχώς συνεχίζει κ είναι μεγάλος υπναρας σαν τη μανούλα και θέλει πλέον μόνο καθιστός να παίζει! Πήρα κάθισμα φαγητού από mothercare, σαλιαρες πλαστικές και 2 σετ φαγητού και ανυπομονώ να ξεκινήσουμε τις τροφές! Τον βαζουμε το μεσημέρι μαζί μας στο τραπέζι κ γουρλώνει τα μάτια που μας βλέπει να τρώμε!! Έχει πολύ πλάκα!!

 

Οπως καταλάβατε μπέρδεψα τις παραθέσεις.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 10/5/2021 at 1:22 ΜΜ, Καντι είπε:

Γεια σας μανούλες! 

Μετα απο 10 μερες χρήσης του jumperoo δηλώνω ενθουσιασμένη! Επιτέλους κάθεται μόνος του 15 - 20 λεπτά συνεχόμενα μεχρι να μαγειρέψω βρε παιδί μου . Χοροπηδάει σαν τρελός , γελάει και διασκεδάζει! Παίζει με τα παιχδακια που εχει πάνω και το εχω βάλει μπροστά στον καθρέφτη . Μεγαλη επιτυχία! Εσεις τι νεα απο τα μπουμπουκακια σας; Συζητάτε τιποτα για βάφτιση;

Εμείς έχουμε κλείσει για βάφτιση τον Σεπτέμβριο, πρώτα ο Θεός και ο κορονοιος!!!!! Προς το παρόν η εκκλησία έχει κλείσει μόνο, προετοιμασίες κτλ το καλοκαίρι

23 ώρες πρίν, Nancy_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! 
Έχουμε γιατρό σε 2 εβδομάδες που είπε θα μας τα πει αναλυτικά για τις στέρεες τροφές αλλά μου είπε να μην αγοράσω ατμό μάγειρα να τα κάνω στην κατσαρόλα! Έχω ήδη ράβδο μπλέντερ και μίξερ όποτε θα δω τι θα με βολέψει! 
Εμεις τρέχουμε με την βάφτιση και κλείσαμε να την κάνουμε 12 Ιουνίου! Ήθελα σίγουρα πριν το Σεπτεμβρίο που επιστρέψω στην δουλειά κ επίσης είναι ήδη 8.5 κιλά μπορεί κ περισσότερο και θα ξεμεσιαστει η νονά μας αν βαρύνει πολύ!! 
το jumberoo το είχα δείξει στη γιατρό κ μ είπε είναι μετά τον 8ο μήνα... αλλά θα την ξανά ρωτήσω! Βέβαια δεν κάθεται καθόλου στο ριλαξ αλλά ευτυχώς κάθεται στο καρότσι αν θέλω να κάνω κάτι στην κουζίνα πχ! Κατά τα αλλά ευτυχώς συνεχίζει κ είναι μεγάλος υπναρας σαν τη μανούλα και θέλει πλέον μόνο καθιστός να παίζει! Πήρα κάθισμα φαγητού από mothercare, σαλιαρες πλαστικές και 2 σετ φαγητού και ανυπομονώ να ξεκινήσουμε τις τροφές! Τον βαζουμε το μεσημέρι μαζί μας στο τραπέζι κ γουρλώνει τα μάτια που μας βλέπει να τρώμε!! Έχει πολύ πλάκα!!

Χαχαχα και λέω τον δικό μου κοιλαρα που είναι 7,700!!! Χωράει σε ρούχα 9 μηνών άντε 6-9..6 σκέτο ούτε καν... Σε 10 μέρες αρχίζουμε φρουτοκρεμα, κι εμάς μας κοιτάζει γουρλωμενος όταν τρώμε..μια το πιάτο μια εμάς!!! 

  • Χαχα 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας συνταξιδιωτισες μανούλες!

Ειχαμε παιδίατρο σημερα 7,850 το μπουγάτσακι έφτασε!

 Ξεκινάμε διατροφή 5.5 μηνών με βρώμη ή dinkel ή κεχρί τις πρώτες 10 μερες τα απογεύματα, μας ειπε να πάρουμε τα hipp, μετά από 10 μερες φρουτάκια και την επόμενη εβδομαδα χόρτο σούπα κλπ.

 Εσεις τι κάνετε; Τρώτε;;;

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Καντι said:

Γεια σας συνταξιδιωτισες μανούλες!

Ειχαμε παιδίατρο σημερα 7,850 το μπουγάτσακι έφτασε!

 Ξεκινάμε διατροφή 5.5 μηνών με βρώμη ή dinkel ή κεχρί τις πρώτες 10 μερες τα απογεύματα, μας ειπε να πάρουμε τα hipp, μετά από 10 μερες φρουτάκια και την επόμενη εβδομαδα χόρτο σούπα κλπ.

 Εσεις τι κάνετε; Τρώτε;;;

ΧΙχι κ εμεις σημερα ειχαμε παιδιατρο!! 70εκ και 8.800 ο δικος μου

θα ξεκινησουμε με φρουτα το σαββατοκυριακο. Τρεις μερες μηλο, μετα θα προσθεσουμε αχλαδι μετα μπανανα κ τελος πορτοκαλι!! Ειμαι πολυ ενθουσιασμενη ανυπομονω να δω πως θα το παρει!!

κατα τ αλλα πηραμε κ εμεις τζαμπερου και το λατρευει!!! Βολτες παμε πολλες, αλλα ξεκινησαν οι ζεστες κ εχω ξεκινησει να σκεφτομαι τι θα κανουμε το καλοκαιρι. 

Σε σχεση με τον υπνο, παραμενουμε ως εχει 2-3 ωρες σερι κ μετα θηλασμοι μες τη νυχτα! Ελπιζω οτι το φαγητο θα βοηθησει σε αυτο

 

  • Μου αρέσει 2

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, pap88 είπε:

ΧΙχι κ εμεις σημερα ειχαμε παιδιατρο!! 70εκ και 8.800 ο δικος μου

θα ξεκινησουμε με φρουτα το σαββατοκυριακο. Τρεις μερες μηλο, μετα θα προσθεσουμε αχλαδι μετα μπανανα κ τελος πορτοκαλι!! Ειμαι πολυ ενθουσιασμενη ανυπομονω να δω πως θα το παρει!!

κατα τ αλλα πηραμε κ εμεις τζαμπερου και το λατρευει!!! Βολτες παμε πολλες, αλλα ξεκινησαν οι ζεστες κ εχω ξεκινησει να σκεφτομαι τι θα κανουμε το καλοκαιρι. 

Σε σχεση με τον υπνο, παραμενουμε ως εχει 2-3 ωρες σερι κ μετα θηλασμοι μες τη νυχτα! Ελπιζω οτι το φαγητο θα βοηθησει σε αυτο

 

Εμείς σε μια εβδομάδα έχουμε γιατρό και θα σας πω τα νεωτέρα με τις στέρεες τροφές!!

τον έβαλα να καθίσει στο καρεκλάκι φαγητού κ ξετρελάθηκε άρχισε χτυπάει χέρια πόδια όποτε παρηγγειλα κ εγώ το jumperoo κ ανυπομονώ να το δοκιμάσουμε!!

επισης έχουμε ξεκινήσει οικογενειακώς να πηγαίνουμε για καφέ, φαγητό κ ο μπόμπιρας μας είναι κύριος!! Παρατηρεί συνέχεια τι γίνεται γύρω κ χαμογελάει σε όλους!  Χθες πήγαμε κ για ποτό το βράδυ κ κοιμόταν του καλού καιρού στο καρότσι! Άνοιξαν τα μαγαζιά κ έχω βρει τη χαρά μου π ήμουν όλη μέρα μέσα!!

2 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Γεια σας συνταξιδιωτισες μανούλες!

Ειχαμε παιδίατρο σημερα 7,850 το μπουγάτσακι έφτασε!

 Ξεκινάμε διατροφή 5.5 μηνών με βρώμη ή dinkel ή κεχρί τις πρώτες 10 μερες τα απογεύματα, μας ειπε να πάρουμε τα hipp, μετά από 10 μερες φρουτάκια και την επόμενη εβδομαδα χόρτο σούπα κλπ.

 Εσεις τι κάνετε; Τρώτε;;;

Γιατί σ είπε να ξεκινήσετε με βρώμη κ όχι με φρούτα;; 

επισης μας φέρανε δώρο ένα κοάλα fisher price που αν πάρεις κ αλλά ζωάκια της σειράς αλληλεπιδρούν μεταξύ τους!! Είναι τέλεια!!!! Αλλά ξεπαραδιασμα σας προετοιμάζω ήδη έχω πάρει κ αλλά 2!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, pap88 είπε:

ΧΙχι κ εμεις σημερα ειχαμε παιδιατρο!! 70εκ και 8.800 ο δικος μου

θα ξεκινησουμε με φρουτα το σαββατοκυριακο. Τρεις μερες μηλο, μετα θα προσθεσουμε αχλαδι μετα μπανανα κ τελος πορτοκαλι!! Ειμαι πολυ ενθουσιασμενη ανυπομονω να δω πως θα το παρει!!

κατα τ αλλα πηραμε κ εμεις τζαμπερου και το λατρευει!!! Βολτες παμε πολλες, αλλα ξεκινησαν οι ζεστες κ εχω ξεκινησει να σκεφτομαι τι θα κανουμε το καλοκαιρι. 

Σε σχεση με τον υπνο, παραμενουμε ως εχει 2-3 ωρες σερι κ μετα θηλασμοι μες τη νυχτα! Ελπιζω οτι το φαγητο θα βοηθησει σε αυτο

 

 

1 hour ago, Nancy_ είπε:

Εμείς σε μια εβδομάδα έχουμε γιατρό και θα σας πω τα νεωτέρα με τις στέρεες τροφές!!

τον έβαλα να καθίσει στο καρεκλάκι φαγητού κ ξετρελάθηκε άρχισε χτυπάει χέρια πόδια όποτε παρηγγειλα κ εγώ το jumperoo κ ανυπομονώ να το δοκιμάσουμε!!

επισης έχουμε ξεκινήσει οικογενειακώς να πηγαίνουμε για καφέ, φαγητό κ ο μπόμπιρας μας είναι κύριος!! Παρατηρεί συνέχεια τι γίνεται γύρω κ χαμογελάει σε όλους!  Χθες πήγαμε κ για ποτό το βράδυ κ κοιμόταν του καλού καιρού στο καρότσι! Άνοιξαν τα μαγαζιά κ έχω βρει τη χαρά μου π ήμουν όλη μέρα μέσα!!

Γιατί σ είπε να ξεκινήσετε με βρώμη κ όχι με φρούτα;; 

Ρε φτιάξτε τα τικερακια σας με τα ζουζουνακια!!!!

Pap θηρίακι ε;! 69 πόντους ο δικος μου. Τα φρούτα κι εμας ενα ενα τα βάζει και πραγματικά ανυπομονώ κι εγω να δω την μούρη του οταν δοκιμάσει. Θα στήσουμε τις κάμερες κλπ

 με το τζαμπερου εγω επιτέλους μαγειρεύω χωρις να κλαίει. Μεγαλη επιτυχία πραγματικά.

Βόλτες επισης βγαίνουμε δυο την μερα νωρίς πρωί, αργά απογευμα.

 Λοιπόν στον ύπνο εχουμε ανατροπή αυτην την εβδομαδα, !το προγράμμα του ηταν 10-2 και μετα ξυπνούσε ανα 1.5 με 2 ωρες. Την Δευτέρα κοιμήθηκε 7 ωρες σερί, περιττό να σας πω οτι τον κούνησα να δω οτι ειναι καλα και ξύπνησε τα υπόλοιπα βραδια κοιμήθηκε 5 και 6  σερί και μετα ξυπνούσε ανα δίωρο. Βλέπω λιγο φως στο τούνελ ....

 

Νανσυ το καρεκλάκι δεν το εχουμε ακομα εδώ περίεργη ειμαι . Οταν τα βάζετε να καθίσουν στον πωπο τους μένουν ή πέφτουν αριστερά δεξιά;  Εμενα σταθεροποιείται μονο οταν σκύβει μπροστά. Επισης αυτην την εβδομαδα γύριζει απο ανάσκελα μπρούμυτα .

Ο δικος μας πάλι στην βόλτα οσο εχει μερα ειναι κύριος αν πάει η ώρα 8.30 και ειμαστε έξω ουρλιάζει. Εχει μπει σε προγράμμα θελει βυζι ησυχία και σκοτάδι. Δεν του αρκεί να τον θηλασω έξω. Πήγαμε το Σάββατο για φαγητό  την σαλάτα προλάβαμε να φάμε , υπόλοιπα πακέτο. Και τον δοκίμασα και τις άλλες μερες βόλτα με το καρότσι να ειμαστε τέτοια ώρα έξω μας άκουσαν οι πάντες.

 Δεν ξερω γιατι μας ξεκινάει με τέτοιες τροφές. Αλλα μου το ειχε πει απο τον προηγούμενο μήνα οτι ετσι θα ξεκινήσουμε.

 Μας χορεύει στο ταψί!

Μολις ειδα με την pap εχουμε δυο μερες διαφορα και με την Νανσυ γεννήσαμε την ίδια μερα. Ειναι πολυ κοντα τα μωράκια μας!

Χα χα να βρεθούμε να τα βάλουμε μαζι εμεις εχουμε το Λάμα!!!

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Καντι είπε:

 

Ρε φτιάξτε τα τικερακια σας με τα ζουζουνακια!!!!

Pap θηρίακι ε;! 69 πόντους ο δικος μου. Τα φρούτα κι εμας ενα ενα τα βάζει και πραγματικά ανυπομονώ κι εγω να δω την μούρη του οταν δοκιμάσει. Θα στήσουμε τις κάμερες κλπ

 με το τζαμπερου εγω επιτέλους μαγειρεύω χωρις να κλαίει. Μεγαλη επιτυχία πραγματικά.

Βόλτες επισης βγαίνουμε δυο την μερα νωρίς πρωί, αργά απογευμα.

 Λοιπόν στον ύπνο εχουμε ανατροπή αυτην την εβδομαδα, !το προγράμμα του ηταν 10-2 και μετα ξυπνούσε ανα 1.5 με 2 ωρες. Την Δευτέρα κοιμήθηκε 7 ωρες σερί, περιττό να σας πω οτι τον κούνησα να δω οτι ειναι καλα και ξύπνησε τα υπόλοιπα βραδια κοιμήθηκε 5 και 6  σερί και μετα ξυπνούσε ανα δίωρο. Βλέπω λιγο φως στο τούνελ ....

 

Νανσυ το καρεκλάκι δεν το εχουμε ακομα εδώ περίεργη ειμαι . Οταν τα βάζετε να καθίσουν στον πωπο τους μένουν ή πέφτουν αριστερά δεξιά;  Εμενα σταθεροποιείται μονο οταν σκύβει μπροστά. Επισης αυτην την εβδομαδα γύριζει απο ανάσκελα μπρούμυτα .

Ο δικος μας πάλι στην βόλτα οσο εχει μερα ειναι κύριος αν πάει η ώρα 8.30 και ειμαστε έξω ουρλιάζει. Εχει μπει σε προγράμμα θελει βυζι ησυχία και σκοτάδι. Δεν του αρκεί να τον θηλασω έξω. Πήγαμε το Σάββατο για φαγητό  την σαλάτα προλάβαμε να φάμε , υπόλοιπα πακέτο. Και τον δοκίμασα και τις άλλες μερες βόλτα με το καρότσι να ειμαστε τέτοια ώρα έξω μας άκουσαν οι πάντες.

 Δεν ξερω γιατι μας ξεκινάει με τέτοιες τροφές. Αλλα μου το ειχε πει απο τον προηγούμενο μήνα οτι ετσι θα ξεκινήσουμε.

 Μας χορεύει στο ταψί!

Μολις ειδα με την pap εχουμε δυο μερες διαφορα και με την Νανσυ γεννήσαμε την ίδια μερα. Ειναι πολυ κοντα τα μωράκια μας!

Χα χα να βρεθούμε να τα βάλουμε μαζι εμεις εχουμε το Λάμα!!!

Έχει το καρεκλάκι για φαγητό κ ένα έξτρα μαξιλάρι για στήριξη στη αρχή που μετά το βγάζεις όταν μεγαλώσει όποτε δεν πέφτει δεξιά κ αριστερά! 
Ναι το θυμόμουν ότι είμαστε ίδια μέρα!!!!

εμας πάλι ο τεμπελάκος δεν γυρνάει ακόμα!!! Του βάζω παιχνίδια από το πλάι μπας κ γυρίσει να τα πιάσει αλλα τίποτα ακόμα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Nancy_ είπε:

Έχει το καρεκλάκι για φαγητό κ ένα έξτρα μαξιλάρι για στήριξη στη αρχή που μετά το βγάζεις όταν μεγαλώσει όποτε δεν πέφτει δεξιά κ αριστερά! 
Ναι το θυμόμουν ότι είμαστε ίδια μέρα!!!!

εμας πάλι ο τεμπελάκος δεν γυρνάει ακόμα!!! Του βάζω παιχνίδια από το πλάι μπας κ γυρίσει να τα πιάσει αλλα τίποτα ακόμα!!

Καλα κι εμενα μην φανταστείς οτι το κανει καθε φορα. Ποιος ξέρει τι τον κινητοποιεί.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Καντι said:

 Λοιπόν στον ύπνο εχουμε ανατροπή αυτην την εβδομαδα, !το προγράμμα του ηταν 10-2 και μετα ξυπνούσε ανα 1.5 με 2 ωρες. Την Δευτέρα κοιμήθηκε 7 ωρες σερί, περιττό να σας πω οτι τον κούνησα να δω οτι ειναι καλα και ξύπνησε τα υπόλοιπα βραδια κοιμήθηκε 5 και 6  σερί και μετα ξυπνούσε ανα δίωρο. Βλέπω λιγο φως στο τούνελ ....

 

τυχερηηη κ εσυ!! μονο ο δικος μου εμεινε να μην κοιμαται! ουφφφφφ για να δουμε...

18 hours ago, Καντι said:

Μολις ειδα με την pap εχουμε δυο μερες διαφορα και με την Νανσυ γεννήσαμε την ίδια μερα. Ειναι πολυ κοντα τα μωράκια μας!

 

νομιζω στην δικη μου ημερομηνια ειχε γραφτει λαθος - ειμαστε 17 Δεκεμβρη, χιχιχιχι! 

 

εμεις εστιαση κτλπ δε βγαινουμε μονο παρκο πλατεια κτλπ. μια μερα που ειχαμε παει καροτσαδα και τον πηρε ο υπνος, ξυπνησε αφου ειχε σκοτεινιασει κ εκλαιγε με μαυρο δακρυ. νομιζω κ αυτος φοβηθηκε σκοταδι.

εσεις μαμαδες εμβολιαστηκατe? εγω περιμενω ν ανοιξουν ολα τα διαθεσιμα εμβολια για να κλεισω

@Nancy_ Πως πανε οι προετοιμασιες για την βαπτιση σας? ακουσα οτι επιτρεπονται μεχρι 100 ατομα, θα το κανετε ετσι? εμεις παροτι χοντρουληδες δεν εχουμε σκεφτει καθολου τι θα κανουμε... μαλλον προς φθινοπωρο μας βλεπω!


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...