Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

Just now, nanoula90 είπε:

Αχαχαχαχαχαχα κ μενα το κανει αυτο. Μου λεει πως εισαι στον 7ο αφου θελουμε 2,5 μηνες ακομα??? Αρα εισαι 6,5!  Ναι του λεω, εχω κλεισει τον 6ο μηνα κ εχω παρει και 2 βδομαδες απο τον 7ο! Αρα ειμαι στον 7ο! Και με κοιταει ετσι :confused::blink::blink: χαχαχα 

Εμενα κυρίως εχει φάει κόλλημα γιατι ήξερε οτι η εγκυμοσυνη διαρκεί εννιά μηνες , τι του λέω να υπολογίσει οι 40 εβδομάδες σε πόσους μηνες αντιστοιχούν , δεν θελει να καταλάβει!

  • Χαχα 3

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Κι εγω σημερα 28 εβδομάδων και εχω πάρει 6. Στον μικρο σου ποσα ειχες πάρει; Θα πας με καισαρική;

Φτιάχνω πινακακι με πητ,  οποία θελει μου λέει τι αλλο να συμπληρώσω. Λέω να βάλουμε και μαιευτήρια, μαιευτήρα και εμβρυγενετιστη.

@Anast20  3/12, κοριτσάκι, Έλενα, Παφίλης 

@Elektra_Gr 6/12, διδυμα  αγοράκια , Νοσοκομείο Αγίου Νικόλαου Κρήτης 

@Nat92 7/12

@manoulaMeXara 11/12

@xxolga 14/12 αγόρι,  Μιχαλοδημητρακης, Γεωργακιλα

@Vagia1985 15/12, αγόρι, Χατζηπαπας, Αλεξάνδρα 

@Nancy_ 16/12 αγόρι , Αθάνατος, Δαγκλής 

@valkyrie 17/12, αγόρι, ΡΕΑ 

@ranial83 17/12, κοριτσάκι, ιασω

@DimitraL 18/12, αγόρι , ΡΕΑ 

@Athina28 19/12 αγόρι , Ιασώ, Δεμη, Κούρτης 

@Xrysagr 20/12

@Maria95 20/12 κορίτσι Ιασω

@Hanna83 20/12 αγόρι 

@korina84 21/12 αγόρι, ιασω

@pap88 21/12 , αγόρι, ιασω 

@Dimitra1979 22/11 αγόρι , Αρεταίειο

@Nantia1286 23/12 κοριτσι, Γεννεσις θες/νίκης, Αυγουστινακης, Ζορμπας

@Depykal 23/12 , αγόρι, πανεπιστημιακό Ιωαννίνων 

@Zoyla 23/12, κορίτσι, ΡΕΑ,  Χρηστάκης, Γεωργακοπούλου 

@miti85 24/12, αγόρι, μητέρα 

@Mts_dreamer 24/12 αγόρι , διαβαλκανικό Θες/νίκης, Γρηγοριάδου, Αθανασιαδης

@Καντι 26/12 αγόρι , μητέρα , Σφακιανουδης, Μαλλιγιαννης 

@nanoula90 28/12 κοριτσι, ΡΕΑ , Σπανοπουλος

 @Eleni1988 31/12, κορίτσι, euromedica Ρόδος 

@Viik 4/1

Στον μικρό είχα πάρει 12. Οχι φυσιολογικά παω προς το παρόν. Κ στις άλλες 2 γέννες φυσιολογικά κ χωρίς Επισκληρίδιο. Μέσα σε 3 ώρες ;)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vagia1985 είπε:

Στον μικρό είχα πάρει 12. Οχι φυσιολογικά παω προς το παρόν. Κ στις άλλες 2 γέννες φυσιολογικά κ χωρίς Επισκληρίδιο. Μέσα σε 3 ώρες ;)

Σε 3 ωρες;;; Πωπω εισαι το όνειρο όλων μας!!  Με το καλο να ειναι τοσο σύντομος και ο τρίτος σου τοκετός!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Σε 3 ωρες;;; Πωπω εισαι το όνειρο όλων μας!!  Με το καλο να ειναι τοσο σύντομος και ο τρίτος σου τοκετός!

Σε ευχαριστώ πάρα πολυ. Μακάρι κ αυτή ναι8) αλλά φοβάμαι μη γεννήσω κ στο δρόμο:shock: χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Βοηθανε και τα app στο κιν!! Εχω το pregnancy+ και σου γραφει ποσες βδομαδες + μερες εισαι, οπως και το συνολο των ημερων που εχεις διανυσει μεχρι τωρα (203 για εμενα!!!) και αλλες πληροφοριες οπως τι μεγεθος εχει (σε λαχανικο, σε ζωακι), συμβουλες κτλπ :wub:

  • Μου αρέσει 2

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!

Πήγαμε χθες στο γιατρό, μας είπε όλα καλά ευτυχώς έχει φτάσει 1500 γρ (είμαι στην 30η εβδομάδα)!! Χαρήκαμε πολύ γιατί την προηγούμενη φορά ήταν λίγο πιο κάτω στο βάρος! Έχει το κεφάλι προς τα πάνω και μας είπε ότι θα πρέπει να γυρίσει μέχρι την 35η -36η εβδομάδα αλλιώς μετά είναι σπάνιο, ειδικά στην πρώτη εγκυμοσύνη! Μου έγραψε και εξετάσεις αίματος να κάνω πάλι! και ότι ξεκινάει η περίοδος με τις αϋπνίες!!

Αυτά σε ένα μήνα πάλι ραντεβού!!

Εσείς πως είστε??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancy_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Πήγαμε χθες στο γιατρό, μας είπε όλα καλά ευτυχώς έχει φτάσει 1500 γρ (είμαι στην 30η εβδομάδα)!! Χαρήκαμε πολύ γιατί την προηγούμενη φορά ήταν λίγο πιο κάτω στο βάρος! Έχει το κεφάλι προς τα πάνω και μας είπε ότι θα πρέπει να γυρίσει μέχρι την 35η -36η εβδομάδα αλλιώς μετά είναι σπάνιο, ειδικά στην πρώτη εγκυμοσύνη! Μου έγραψε και εξετάσεις αίματος να κάνω πάλι! και ότι ξεκινάει η περίοδος με τις αϋπνίες!!

Αυτά σε ένα μήνα πάλι ραντεβού!!

Εσείς πως είστε??

Καλημέρα κοριτσι....τι ωραία μεγαλωνει το μωράκι...doppler εχεις κλείσει ; Εμείς την άλλη βδομάδα έχουμε ραντεβού ανυπομονώ να τη δω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 minutes ago, Nancy_ said:

Καλημέρα κορίτσια!!

Πήγαμε χθες στο γιατρό, μας είπε όλα καλά ευτυχώς έχει φτάσει 1500 γρ (είμαι στην 30η εβδομάδα)!! Χαρήκαμε πολύ γιατί την προηγούμενη φορά ήταν λίγο πιο κάτω στο βάρος! Έχει το κεφάλι προς τα πάνω και μας είπε ότι θα πρέπει να γυρίσει μέχρι την 35η -36η εβδομάδα αλλιώς μετά είναι σπάνιο, ειδικά στην πρώτη εγκυμοσύνη! Μου έγραψε και εξετάσεις αίματος να κάνω πάλι! και ότι ξεκινάει η περίοδος με τις αϋπνίες!!

Αυτά σε ένα μήνα πάλι ραντεβού!!

Εσείς πως είστε??

Καλημέρα :):) οοο μπραβο!!! εγω ειχα παει τη Πεμπτη στον γιατρο - οπου ημουν 28 και κατι - και ηταν ηδη 1.500 γρ το μωρουλι. Εγω αγχωθηκα οτι ισως ειναι πολυ - μου ειπε να μην αγχωνομαι και το παρακολουθουμε. στις καμπυλες που κοιταξα απο την εξεταση β. επιπεδου ειδα οτι ειναι στα ανωτερα ορια για την εβδομαδα εκεινη.

Η καμπυλη μου ηταν φυσιολογικη, αλλα στην 1η ωρα στα ανωτερα φυσιολογικα ορια οποτε μου ειπε διατροφικα μου ειπε να περιορισω λιγο τους υδατανθρακες (το ιεχα παρακανει λιγο δεδομενου οτι τρωω κρεας σχεδον καθε μερα, και συνοδευα με μακαρονια ρυζι κτλπ - τωρα τρωω με σαλατα). 

επισης του ειπα οτι βλεπω τα ποδια μου πρησμενα (γενικα ομως απο κατασκευης μου εχω ποδια που πρηζονται....) και μου εγραψε μια εξτρα εξεταση να κοιταξουμε για λευκωμα (συλλογη ουρων 24 ωρες!!! :twisted: ) 

Για τις αυπνιες...... εμενα εχουν ηδη ξεκινησει. προχθες 4 - 5.30 στριφογυρναγα... εχθες 3 με 6 παρα οπου τελικα σηκωθηκα να δω τηλεοραση). νομιζω οτι ειμαι κ λιγο αγχωμενη με τη δουλεια που παραδιδω και γι αυτο εχω επηρρεαστει τοσο εντονα..

την επομενη εβδομαδα θα κανονισω τα χαρτια που χρειαζομαι για τον ΕΦΚΑ και μετα θα κλεισω ραντεβου να παω για την καταθεση των εγγραφων!  κανονικα γιατρο εχω τελος του μηνα αλλα θα του κανω μια υπενθυμιση και για το ντοπλερ! 

  • Μου αρέσει 2

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pap88 είπε:

Καλημέρα :):) οοο μπραβο!!! εγω ειχα παει τη Πεμπτη στον γιατρο - οπου ημουν 28 και κατι - και ηταν ηδη 1.500 γρ το μωρουλι. Εγω αγχωθηκα οτι ισως ειναι πολυ - μου ειπε να μην αγχωνομαι και το παρακολουθουμε. στις καμπυλες που κοιταξα απο την εξεταση β. επιπεδου ειδα οτι ειναι στα ανωτερα ορια για την εβδομαδα εκεινη.

Η καμπυλη μου ηταν φυσιολογικη, αλλα στην 1η ωρα στα ανωτερα φυσιολογικα ορια οποτε μου ειπε διατροφικα μου ειπε να περιορισω λιγο τους υδατανθρακες (το ιεχα παρακανει λιγο δεδομενου οτι τρωω κρεας σχεδον καθε μερα, και συνοδευα με μακαρονια ρυζι κτλπ - τωρα τρωω με σαλατα). 

επισης του ειπα οτι βλεπω τα ποδια μου πρησμενα (γενικα ομως απο κατασκευης μου εχω ποδια που πρηζονται....) και μου εγραψε μια εξτρα εξεταση να κοιταξουμε για λευκωμα (συλλογη ουρων 24 ωρες!!! :twisted: ) 

Για τις αυπνιες...... εμενα εχουν ηδη ξεκινησει. προχθες 4 - 5.30 στριφογυρναγα... εχθες 3 με 6 παρα οπου τελικα σηκωθηκα να δω τηλεοραση). νομιζω οτι ειμαι κ λιγο αγχωμενη με τη δουλεια που παραδιδω και γι αυτο εχω επηρρεαστει τοσο εντονα..

την επομενη εβδομαδα θα κανονισω τα χαρτια που χρειαζομαι για τον ΕΦΚΑ και μετα θα κλεισω ραντεβου να παω για την καταθεση των εγγραφων!  κανονικα γιατρο εχω τελος του μηνα αλλα θα του κανω μια υπενθυμιση και για το ντοπλερ! 

Και εμένα έχουν ξεκινήσει οι αϋπνίες και νομίζω ότι είναι για τον ίδιο λόγο! Τυπικά σε 1,5 εβδομάδα σταματάω τη δουλειά και υπάρχουν ακόμα ένα σωρό εκρεμμότητες και αγχώνομαι!

Σε πιο ευχάριστα νέα θα πάω σήμερα εξόρμηση λητώ mothercare για μερικά ψώνια! Το δωμάτιο είναι σχεδόν έτοιμο! Παρήγγειλα κάτι τέλεια αυτοκόλλητα από το sticky για διακόσμηση τοίχου! Σε μερικά έχεις και την επιλογή να γράψεις το όνομα (αν το έχεις αποφασίσει)!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancy_ said:

Και εμένα έχουν ξεκινήσει οι αϋπνίες και νομίζω ότι είναι για τον ίδιο λόγο! Τυπικά σε 1,5 εβδομάδα σταματάω τη δουλειά και υπάρχουν ακόμα ένα σωρό εκρεμμότητες και αγχώνομαι!

Σε πιο ευχάριστα νέα θα πάω σήμερα εξόρμηση λητώ mothercare για μερικά ψώνια! Το δωμάτιο είναι σχεδόν έτοιμο! Παρήγγειλα κάτι τέλεια αυτοκόλλητα από το sticky για διακόσμηση τοίχου! Σε μερικά έχεις και την επιλογή να γράψεις το όνομα (αν το έχεις αποφασίσει)!

οοοο καλα ψωνια!!! πες μας μετα τι πηρες χιιχιχιχ


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nancy_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Πήγαμε χθες στο γιατρό, μας είπε όλα καλά ευτυχώς έχει φτάσει 1500 γρ (είμαι στην 30η εβδομάδα)!! Χαρήκαμε πολύ γιατί την προηγούμενη φορά ήταν λίγο πιο κάτω στο βάρος! Έχει το κεφάλι προς τα πάνω και μας είπε ότι θα πρέπει να γυρίσει μέχρι την 35η -36η εβδομάδα αλλιώς μετά είναι σπάνιο, ειδικά στην πρώτη εγκυμοσύνη! Μου έγραψε και εξετάσεις αίματος να κάνω πάλι! και ότι ξεκινάει η περίοδος με τις αϋπνίες!!

Αυτά σε ένα μήνα πάλι ραντεβού!!

Εσείς πως είστε??

Να σου πω εμενα ακομα γυρνάει πάνω κάτω και τον καταλαβαινω. Μεσα σε 5-6 εβδομάδες θα εχει γυρίσει 100 φορές μεχρι να βολευτεί.

 Ντοπλερ δεν θα κανεις στις 33 εβδομάδες;

2 ώρες πρίν, Nancy_ είπε:

Εξέταση doppler μου έκανε χθες ο γιατρός μου! Όπως και την αυχενική διαφάνεια μου την είχε κάνει αυτός!

Καλά αποτελέσματα!!

Α τωρα το ειδα!

Just now, pap88 είπε:

Καλημέρα :):) οοο μπραβο!!! εγω ειχα παει τη Πεμπτη στον γιατρο - οπου ημουν 28 και κατι - και ηταν ηδη 1.500 γρ το μωρουλι. Εγω αγχωθηκα οτι ισως ειναι πολυ - μου ειπε να μην αγχωνομαι και το παρακολουθουμε. στις καμπυλες που κοιταξα απο την εξεταση β. επιπεδου ειδα οτι ειναι στα ανωτερα ορια για την εβδομαδα εκεινη.

Η καμπυλη μου ηταν φυσιολογικη, αλλα στην 1η ωρα στα ανωτερα φυσιολογικα ορια οποτε μου ειπε διατροφικα μου ειπε να περιορισω λιγο τους υδατανθρακες (το ιεχα παρακανει λιγο δεδομενου οτι τρωω κρεας σχεδον καθε μερα, και συνοδευα με μακαρονια ρυζι κτλπ - τωρα τρωω με σαλατα). 

επισης του ειπα οτι βλεπω τα ποδια μου πρησμενα (γενικα ομως απο κατασκευης μου εχω ποδια που πρηζονται....) και μου εγραψε μια εξτρα εξεταση να κοιταξουμε για λευκωμα (συλλογη ουρων 24 ωρες!!! :twisted: ) 

Για τις αυπνιες...... εμενα εχουν ηδη ξεκινησει. προχθες 4 - 5.30 στριφογυρναγα... εχθες 3 με 6 παρα οπου τελικα σηκωθηκα να δω τηλεοραση). νομιζω οτι ειμαι κ λιγο αγχωμενη με τη δουλεια που παραδιδω και γι αυτο εχω επηρρεαστει τοσο εντονα..

την επομενη εβδομαδα θα κανονισω τα χαρτια που χρειαζομαι για τον ΕΦΚΑ και μετα θα κλεισω ραντεβου να παω για την καταθεση των εγγραφων!  κανονικα γιατρο εχω τελος του μηνα αλλα θα του κανω μια υπενθυμιση και για το ντοπλερ! 

Εγω την Τριτη εχω γιατρο, να δούμε ποσο θα εχει φτασει ο λουκουμάς μου γιατι ειμαστε στα ανώτερα σε ολα. Μου ειπε οτι θετικο ειναι οτι η κοιλιτσα του  ειναι φυσιολογική.

 Απο φαΐ τωρα άρχισα να πεινάω!!!

οσον αφορα τον ύπνο σηκώνομαι 4 φορές τουλαχιστον για τσισα αλλα ξανά κοιμάμαι εννοειται.

Just now, Nancy_ είπε:

Και εμένα έχουν ξεκινήσει οι αϋπνίες και νομίζω ότι είναι για τον ίδιο λόγο! Τυπικά σε 1,5 εβδομάδα σταματάω τη δουλειά και υπάρχουν ακόμα ένα σωρό εκρεμμότητες και αγχώνομαι!

Σε πιο ευχάριστα νέα θα πάω σήμερα εξόρμηση λητώ mothercare για μερικά ψώνια! Το δωμάτιο είναι σχεδόν έτοιμο! Παρήγγειλα κάτι τέλεια αυτοκόλλητα από το sticky για διακόσμηση τοίχου! Σε μερικά έχεις και την επιλογή να γράψεις το όνομα (αν το έχεις αποφασίσει)!

Θα κανεις ψωνακια ε; Τελεια! Εγω χτες παρέλαβα το στρωμα και το μαξιλαρι θηλασμού. Ηταν δώρο με το στρωμα και ειναι τεράστιο δεν το ειχα δει!

 Δεν εχω πάρει σεντονακια, πετσέτες και πάνες αγκαλιάς κλπ. Σκεφτόμουν να έρθει η συρταριερα πρώτα.

 Τα αυτοκολλητα τα σκέφτομαι κι εγω πολυ έντονα, αλλα ειμαστε σε σπίτι που νοικιάζουμε. Πες οτι φεύγουμε, τους αφήνουμε τους τοίχους με αυτοκολλητα ; Αν τα ξεκολλήσουμε δεν πρεπει να τους το βάψουμε κιόλας; Αν μείνουμε για χρόνια που αυτο ελπιζουμε , πέντε ετών το πιτσιρίκι θα κοιτάζει τα ζωάκια και θα λέει βγάλτα να κολλήσουμε τους avengers. Πολυ σοβαρούς προβληματισμούς εχω ε; Χαχαχα

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!

Πήγαμε για ψώνια χθες! Πήρα το αυγό για το καρότσι και προίκα τύπου πάνες αγκαλιάς, μπουρνουζάκια, πετσετούλες κλπ, μερικά φορμάκια βελουτέ και 2 κουβερτούλες. Μόνο σεντονάκια δεν έχω πάρει ακόμα!

Επίσης, πήρα και υπνόσακο από το mothercare, εσείς θα χρησιμοποιήσετε?

@Καντι στο sticky λένε ότι δεν αφήνει σημάδι στον τοίχο το αυτοκόλλητο, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει να σου πω προσωπική εμπειρία! Καλά μέχρι να μεγαλώσει το μπεμπάκι, έχω σκοπό να διακοσμώ το δωμάτιο όπως μου αρέσει, γιατί μετά το βλέπω μόνο με ποδοσφαιρικές ομάδες και κασκόλ!!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...