Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

Just now, Nancy_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!

Πήγαμε για ψώνια χθες! Πήρα το αυγό για το καρότσι και προίκα τύπου πάνες αγκαλιάς, μπουρνουζάκια, πετσετούλες κλπ, μερικά φορμάκια βελουτέ και 2 κουβερτούλες. Μόνο σεντονάκια δεν έχω πάρει ακόμα!

Επίσης, πήρα και υπνόσακο από το mothercare, εσείς θα χρησιμοποιήσετε?

@Καντι στο sticky λένε ότι δεν αφήνει σημάδι στον τοίχο το αυτοκόλλητο, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει να σου πω προσωπική εμπειρία! Καλά μέχρι να μεγαλώσει το μπεμπάκι, έχω σκοπό να διακοσμώ το δωμάτιο όπως μου αρέσει, γιατί μετά το βλέπω μόνο με ποδοσφαιρικές ομάδες και κασκόλ!!:D

Ωωωω μεγεια σας!!!

 Υπνόσακο μου έχουν πει οτι ειναι πολυ χρήσιμος και πρεπει να πάρουμε για να μην ξεσκεπάζεται το μωρο και για να ειναι το κεφαλάκι του συνεχεια έξω.

 Εμεις ευτυχως σπίτι μας δεν βλέπουμε ποδόσφαιρο!

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Καντι είπε:

Ωωωω μεγεια σας!!!

 Υπνόσακο μου έχουν πει οτι ειναι πολυ χρήσιμος και πρεπει να πάρουμε για να μην ξεσκεπάζεται το μωρο και για να ειναι το κεφαλάκι του συνεχεια έξω.

 Εμεις ευτυχως σπίτι μας δεν βλέπουμε ποδόσφαιρο!

Α είσαι πολύ τυχερή που δεν βλέπεται ποδόσφαιρο!! χαχαχαχαχ

Για τον υπνόσακο και εγώ έτσι το σκέφτηκα, από πίσω έχει και ένα χρήσιμο σχεδιάγραμμα τι πρέπει να φοράει στον ύπνο το μωρό κάτω από τον υπνόσακο ανάλογα με την θερμοκρασία δωματίου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Nancy_ said:

Καλημέρα κορίτσια μου!!

Πήγαμε για ψώνια χθες! Πήρα το αυγό για το καρότσι και προίκα τύπου πάνες αγκαλιάς, μπουρνουζάκια, πετσετούλες κλπ, μερικά φορμάκια βελουτέ και 2 κουβερτούλες. Μόνο σεντονάκια δεν έχω πάρει ακόμα!

Επίσης, πήρα και υπνόσακο από το mothercare, εσείς θα χρησιμοποιήσετε?

@Καντι στο sticky λένε ότι δεν αφήνει σημάδι στον τοίχο το αυτοκόλλητο, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει να σου πω προσωπική εμπειρία! Καλά μέχρι να μεγαλώσει το μπεμπάκι, έχω σκοπό να διακοσμώ το δωμάτιο όπως μου αρέσει, γιατί μετά το βλέπω μόνο με ποδοσφαιρικές ομάδες και κασκόλ!!:D

μεγειεςςς! μου εχει πει φιλη τα καλυτερα για υπνοσακο mothercare. εκεινη μου προτεινε αυτο που ειναι σαν "φορμακι-στολη" απο υφασμα παπλωματος

αλλου που εχω κοιταξει μοιαζουν πιο πολυ με "σακουλες" και δεν εχουν θηκουλες ξεχωριστες για τα ποδια! δεν εχω αποφασισει τι να παρω ακομη - λεω ομως να παρω τουλαχιστον 2 μη μο λερωθει!


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pap88 είπε:

μεγειεςςς! μου εχει πει φιλη τα καλυτερα για υπνοσακο mothercare. εκεινη μου προτεινε αυτο που ειναι σαν "φορμακι-στολη" απο υφασμα παπλωματος

αλλου που εχω κοιταξει μοιαζουν πιο πολυ με "σακουλες" και δεν εχουν θηκουλες ξεχωριστες για τα ποδια! δεν εχω αποφασισει τι να παρω ακομη - λεω ομως να παρω τουλαχιστον 2 μη μο λερωθει!

Εγω πάλι κοιτάζω να εχει μανίκια. Υπερβολή μου φαίνεται ο δεύτερος, αλλα δεν ξερω κιόλας.

 Λοιπόν ειδα μπεμπη σημερα , χασουμουριωταν και μετα έτριβε τη μούρη του, έλιωσα μιλάμε!!!

1.570γρ,  42 πόντοι. Μου ειπε ο γιατρος μου αν θελω να γεννήσω φυσιολογικά να αρχίσω μισή ώρα περπάτημα καθε μερα. Γιατι μια χαρα τον εχω προφυλάξει τον τράχηλο μεχρι στιγμής 3,7 , αλλα τωρα πρεπει να αρχίσει να κονταίνει.

Just now, nanoula90 είπε:

Κοριτσια μου εχετε στο νου σας οτι δεν ξεσκεπαζονται τοσο μωρα. Απλα το αναφερω. Δηλαδη περισσοτερο απαραιτητος θα ναι του χρονου κατα τη γνωμη μου. 

Δηλαδη να κοιτάμε τους μεγάλους που ειναι πάνω απο 70 πόντους;, γιατι θεώρησα οτι θα χάνεται εκεί μεσα.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, nanoula90 said:

Κοριτσια μου εχετε στο νου σας οτι δεν ξεσκεπαζονται τοσο μωρα. Απλα το αναφερω. Δηλαδη περισσοτερο απαραιτητος θα ναι του χρονου κατα τη γνωμη μου. 

ναι εχεισ δικιο το λενε αυτο.. ειδικα αμα το σκεπαζεις και βαζεις τις ακρες κατω απ το στρωμα για να μη φυγει το σκεπασμα... εγω το θελω πιο πολυ γιατι εχω αγχος που το σπιτι μας ειναι γενικα κρυο! 

Just now, Καντι said:

1.570γρ,  42 πόντοι. Μου ειπε ο γιατρος μου αν θελω να γεννήσω φυσιολογικά να αρχίσω μισή ώρα περπάτημα καθε μερα. Γιατι μια χαρα τον εχω προφυλάξει τον τράχηλο μεχρι στιγμής 3,7 , αλλα τωρα πρεπει να αρχίσει να κονταίνει.

χιχι κουκλακι μπραβο!! 

μας βλεπω ολες να περπαταμε σιγα σιγα - χεχε


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Εγω πάλι κοιτάζω να εχει μανίκια. Υπερβολή μου φαίνεται ο δεύτερος, αλλα δεν ξερω κιόλας.

 Λοιπόν ειδα μπεμπη σημερα , χασουμουριωταν και μετα έτριβε τη μούρη του, έλιωσα μιλάμε!!!

1.570γρ,  42 πόντοι. Μου ειπε ο γιατρος μου αν θελω να γεννήσω φυσιολογικά να αρχίσω μισή ώρα περπάτημα καθε μερα. Γιατι μια χαρα τον εχω προφυλάξει τον τράχηλο μεχρι στιγμής 3,7 , αλλα τωρα πρεπει να αρχίσει να κονταίνει.

Δηλαδη να κοιτάμε τους μεγάλους που ειναι πάνω απο 70 πόντους;, γιατι θεώρησα οτι θα χάνεται εκεί μεσα.

Ωωωω τι μπεμπαρος ειναι αυτος!! 

Εννοουσα ηλικιακα για του χρονου οτι δεν ειναι απαραιτητος απο φετος καθολου γιατι ναι θα χανονται αμα παρεις υπνοσακο για ενος ετους. Δηλαδη εμεις που γενναμε δεκεμβρη θα ναι πολυ μωρα κ συνηθως δεν κουνιουνται στον υπνο τους ωστε να ξεσκεπαζονται.

Ενω του χρονου που θα χρονιζουν μονο κωλοτουμπες δεν θα κανουν την ωρα του υπνου. Στο προσκεφαλο θα τον βαζεις, στα ποδια θα τον βρισκεις χαχαχα οποτε εκει θα τον χρειαστεις. 

Just now, pap88 είπε:

ναι εχεισ δικιο το λενε αυτο.. ειδικα αμα το σκεπαζεις και βαζεις τις ακρες κατω απ το στρωμα για να μη φυγει το σκεπασμα... εγω το θελω πιο πολυ γιατι εχω αγχος που το σπιτι μας ειναι γενικα κρυο! 

χιχι κουκλακι μπραβο!! 

μας βλεπω ολες να περπαταμε σιγα σιγα - χεχε

Ναι κοριτσι μου. Το ανεφερα απλα γιατι θεμα "ξεσκεπασματος" δεν θα εχουμε τοσο εντονο φετος εμεις. 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Ωωωω τι μπεμπαρος ειναι αυτος!! 

Εννοουσα ηλικιακα για του χρονου οτι δεν ειναι απαραιτητος απο φετος καθολου γιατι ναι θα χανονται αμα παρεις υπνοσακο για ενος ετους. Δηλαδη εμεις που γενναμε δεκεμβρη θα ναι πολυ μωρα κ συνηθως δεν κουνιουνται στον υπνο τους ωστε να ξεσκεπαζονται.

Ενω του χρονου που θα χρονιζουν μονο κωλοτουμπες δεν θα κανουν την ωρα του υπνου. Στο προσκεφαλο θα τον βαζεις, στα ποδια θα τον βρισκεις χαχαχα οποτε εκει θα τον χρειαστεις. 

Ναι κοριτσι μου. Το ανεφερα απλα γιατι θεμα "ξεσκεπασματος" δεν θα εχουμε τοσο εντονο φετος εμεις. 

Ναι μπεμπαρος φαντάζομαι θα γεννηθεί! Κο εχω κανα δυο εβδομάδες που εχω αρχίσει να πεινάω...

ενος έτους θα κάθεται μεσα στον υπνόσακο; Τι να πω μακάρι!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Ναι μπεμπαρος φαντάζομαι θα γεννηθεί! Κο εχω κανα δυο εβδομάδες που εχω αρχίσει να πεινάω...

ενος έτους θα κάθεται μεσα στον υπνόσακο; Τι να πω μακάρι!

Ναι φυσικα. Αυτον με τα ποδια εννοω οχι αυτον που ειναι σαν σακι. Αυτοι με τα ποδια ειναι πιο βολικοι για τον υπνο

Αμα εχεις κανα δυο βδομαδες μονο εισαι φοβερη. Εγω αρχισα να πειναω πριν καν μεινω εγκυος χαχαχα

  • Χαχα 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.Επείδη δεν έχω καθόλου εμπειρία θέλω να ρωτήσω για μπουκαλια και πιπιλες.Τι να πάρω;;;Είδα καποια για κολικους αλλα δεν ξερω...Πόσα ml και τι ποσοτητα;Δυο ειναι καλα για αρχη;


ibK9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσάκια και με το καλό σας εύχομαι!!!! Σόρρυ που μπαίνω σφήνα απλά επειδή γέννησα κι εγώ χειμώνα τα διδυμακια μου  όντως την πρώτη χρονιά δεν πολύ χρειάζεται ο υπνοσακος.Δεν κουνιούνται τόσο πολύ τα πιο πολλά μωρακια. Τις επόμενες χρονιές όμως με καταβολεψαν!! Συγκεκριμένα τη δεύτερη χρονιά τους φόραγα τα σακιά χωρίς μανίκια και όλως παραδόξως κάθονταν μια χαρά!!!την τρίτη χρονιά πήραμε υπνοσακους σαν φορμακια για να μπορούν να κινούνται. Όλους τους υπνοσακους τους πήραμε από mothercare! Πολύ καλή ποιότητα!

 

  • Μου αρέσει 2

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Καντι είπε:

Ναι μπεμπαρος φαντάζομαι θα γεννηθεί! Κο εχω κανα δυο εβδομάδες που εχω αρχίσει να πεινάω...

ενος έτους θα κάθεται μεσα στον υπνόσακο; Τι να πω μακάρι!

Τα σακιά κοίταζα.

1 hour ago, ranial83 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.Επείδη δεν έχω καθόλου εμπειρία θέλω να ρωτήσω για μπουκαλια και πιπιλες.Τι να πάρω;;;Είδα καποια για κολικους αλλα δεν ξερω...Πόσα ml και τι ποσοτητα;Δυο ειναι καλα για αρχη;

Ήμουν μεταξυ dr.brown Kai medela και μου ειπαν με διαφορα τα medela ειναι καλυτερα. Κι εγω θα παρω τρία και θα μου δώσει φιλη τον αποστηρωτη.

πρίν από 9 λεπτά , butterfly1986 είπε:

Γεια σας κοριτσάκια και με το καλό σας εύχομαι!!!! Σόρρυ που μπαίνω σφήνα απλά επειδή γέννησα κι εγώ χειμώνα τα διδυμακια μου  όντως την πρώτη χρονιά δεν πολύ χρειάζεται ο υπνοσακος.Δεν κουνιούνται τόσο πολύ τα πιο πολλά μωρακια. Τις επόμενες χρονιές όμως με καταβολεψαν!! Συγκεκριμένα τη δεύτερη χρονιά τους φόραγα τα σακιά χωρίς μανίκια και όλως παραδόξως κάθονταν μια χαρά!!!την τρίτη χρονιά πήραμε υπνοσακους σαν φορμακια για να μπορούν να κινούνται. Όλους τους υπνοσακους τους πήραμε από mothercare! Πολύ καλή ποιότητα!

 

Ευχαριστούμε πεταλουδιτσα! Πας για τον τρίτο γιο; Βασίλισσα θα σε έχουν στο σπίτι!

 

Λοιπόν κοριτσια εκανα το πρώτο μάθημα στην Φαιναρετη, παρά πολυ ενδιαφέρον σας το προτείνω ανεπιφύλακτα!!! Σημερα δεν είπαμε κατι που γνώριζα ουσιαστικα, αλλα απο το επόμενο μπαίνουμε σε πολυ ουσιώδη ζητήματα. Συσπάσεις, πρόκληση, κλπ

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Τα σακιά κοίταζα.

Ήμουν μεταξυ dr.brown Kai medela και μου ειπαν με διαφορα τα medela ειναι καλυτερα. Κι εγω θα παρω τρία και θα μου δώσει φιλη τον αποστηρωτη.

Ευχαριστούμε πεταλουδιτσα! Πας για τον τρίτο γιο; Βασίλισσα θα σε έχουν στο σπίτι!

 

Λοιπόν κοριτσια εκανα το πρώτο μάθημα στην Φαιναρετη, παρά πολυ ενδιαφέρον σας το προτείνω ανεπιφύλακτα!!! Σημερα δεν είπαμε κατι που γνώριζα ουσιαστικα, αλλα απο το επόμενο μπαίνουμε σε πολυ ουσιώδη ζητήματα. Συσπάσεις, πρόκληση, κλπ

Ναι !!! Άσε!!!η μαμά του λόχου θα γίνω!!!χαχαχα! :-P

  • Χαχα 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Τα σακιά κοίταζα.

Ήμουν μεταξυ dr.brown Kai medela και μου ειπαν με διαφορα τα medela ειναι καλυτερα. Κι εγω θα παρω τρία και θα μου δώσει φιλη τον αποστηρωτη.

Ευχαριστούμε πεταλουδιτσα! Πας για τον τρίτο γιο; Βασίλισσα θα σε έχουν στο σπίτι!

 

Λοιπόν κοριτσια εκανα το πρώτο μάθημα στην Φαιναρετη, παρά πολυ ενδιαφέρον σας το προτείνω ανεπιφύλακτα!!! Σημερα δεν είπαμε κατι που γνώριζα ουσιαστικα, αλλα απο το επόμενο μπαίνουμε σε πολυ ουσιώδη ζητήματα. Συσπάσεις, πρόκληση, κλπ

Αυτά δεν τα είχα ακούσει.Θα ρίξω μία ματιά.Ευχαριστώ πολύ!


ibK9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Πετάγομαι και εγώ σφήνα.... Γέννησα χειμώνα και το σπίτι δεν είχε καλή μόνωση... Είχα πάρει υπνόσακο από hm χωρίς μανίκια, δεν είναι πολύ χοντρός, αλλά τον μικρό μου τον κάλυπτε. Δεν θα τον σύστηνα για πολύ κρύο σπίτι στον Έβρο . Τα μικρούλια δεν ρυθμίζουν καλά θερμοκρασία και καλό είναι να μην έχει μανίκια για να αποβάλλουν θερμότητα από εκεί. Για παν ενδεχόμενο βέβαια μπορείτε να πάρετε με αποσπώμενα μανίκια είναι πιοsafe επιλογή. Τους πρώτους μήνες τα μικράκια όπου τα ακουμπήσεις εκεί τα βρίσκεις, δεν ξεσκεπάζονται. Βέβαια μέχρι την Άνοιξη κάποια θα έχουν ξεπεταχτεί και θα γυρνάνε, οπότε δεν είναι καθόλου κακή ιδέα να πάρετε μεγαλύτερο μέγεθος. Τον δεύτερο χειμώνα θα τον χρειαστείτε όπωσδήποτε...κλωτσάνε ό,τι σκεπάζει τα πόδια τους...απλά μάλλον πως πρέπει να επιλέξω τώρα έναν με πόδια...

Μπιμπερό προτιμήστε για κολικούς...μην πάρετε πολλά μέχρι να βεβαιωθείτε ότι ταιριάζει στο μωρό σας. Τα γυάλινα πάντα, τα μικρά είναι για τους π΄ρωτους δύο μήνες...μετά τα χρησιμοποιείς για να τους δίνεις νερό και μετά τα αποσύρεις.

  • Μου αρέσει 4

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...