Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

On 3/10/2020 at 4:49 ΠΜ, Vagia1985 είπε:

15/12 στο Αλεξάνδρας κ ο γιατρός μου είναι ο χατζηπαπάς. :D

Κ γω παντως κορίτσια έχω αυπνιες όταν ξυπνήσω για γάλα του μικρού κ από καουρες άλλο τίποτα ότι κ να φάω δυσκολευομαι πολυ να χωνέψω... Από κιλά πως ειστε; εγώ είμαι 28 εβδομάδων κ έχω πάρει 10 κιλά:roll: 

Και εγώ 29 εβδομάδων και έχω πάρει 10 κιλακια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

22 ώρες πρίν, Hanna83 είπε:

Και εγώ 29 εβδομάδων και έχω πάρει 10 κιλακια!

Καλά να είμαστε θα τα χάσουμε γρήγορα. :wink:

Εγώ τώρα με 3 παιδιά σκέφτομαι μην χάσω κ από τα δικά μου χαχαχαχα:lol::lol::lol:

Στις 15 εχω ραντεβού να δω πόσα πήρα αυτόν τον μήνα κ να δω κ το μωρό πόσο είναι, ακόμα δεν έχω ιδέα..:roll:

Link to comment
Share on other sites

On 10/10/2020 at 1:56 ΠΜ, Καντι είπε:

Λοιπόν κοριτσια εκανα το πρώτο μάθημα στην Φαιναρετη, παρά πολυ ενδιαφέρον σας το προτείνω ανεπιφύλακτα!!! Σημερα δεν είπαμε κατι που γνώριζα ουσιαστικα, αλλα απο το επόμενο μπαίνουμε σε πολυ ουσιώδη ζητήματα. Συσπάσεις, πρόκληση, κλπ

@Καντι πως ενημερωθηκες για τα μαθηματα κ πως δηλωσες συμμετοχη; Τους πηρες τηλεφωνο; Εστειλα ενα mail αλλα δεν μου εχουν απαντησει..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nantia1286 είπε:

@Καντι πως ενημερωθηκες για τα μαθηματα κ πως δηλωσες συμμετοχη; Τους πηρες τηλεφωνο; Εστειλα ενα mail αλλα δεν μου εχουν απαντησει..

Παρε τηλεφωνο, εγω εχω ήδη 5 φίλες που είχαν πάει οποτε πήρα κατεύθυαν και έκλεισα. Βεβαια ειχα κλείσει απο τον Ιούλιο, αλλα ούτως η άλλως στις εβδομάδες μας τα κανουν τα μάθηματα, δεν θα μου τα έκαναν πιο νωρίς.Μπορει να έχουν κενά και να σε βάλουν.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Παρε τηλεφωνο, εγω εχω ήδη 5 φίλες που είχαν πάει οποτε πήρα κατεύθυαν και έκλεισα. Βεβαια ειχα κλείσει απο τον Ιούλιο, αλλα ούτως η άλλως στις εβδομάδες μας τα κανουν τα μάθηματα, δεν θα μου τα έκαναν πιο νωρίς.Μπορει να έχουν κενά και να σε βάλουν.

Τελεια!! Σε ευχαριστουμε πολυ για τις πληροφοριες!!

 

 

Επισης κοριτσια εχει καποια online σεμιναρια στο nutricia.gr σε περιπτωση που καποια ενδιαφερεται!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Nantia1286 είπε:

Τελεια!! Σε ευχαριστουμε πολυ για τις πληροφοριες!!

 

 

Επισης κοριτσια εχει καποια online σεμιναρια στο nutricia.gr σε περιπτωση που καποια ενδιαφερεται!

Τα διαδικτυακά ειναι σίγουρα πολυ καλη ιδέα για τα κοριτσια που ειναι εκτος Αθηνών.

Απο κοντα και δωρεάν φυσικα εχω βρει στο Έλενα που κανει τις Τρίτες ενα πεντάωρο μάθημα, ανώδυνου τοκετού, εχω κλείσει να πάω.

 Και στο Μητέρα κανουν ενα  μάθημα θηλασμού και ενα περιποίησης βρέφους, επισης απο κοντα , αλλα δέχονται να τους καλέσεις για να κλείσεις μολις φτάσεις στις 33 εβδομάδες.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Καντι said:

Παρε τηλεφωνο, εγω εχω ήδη 5 φίλες που είχαν πάει οποτε πήρα κατεύθυαν και έκλεισα. Βεβαια ειχα κλείσει απο τον Ιούλιο, αλλα ούτως η άλλως στις εβδομάδες μας τα κανουν τα μάθηματα, δεν θα μου τα έκαναν πιο νωρίς.Μπορει να έχουν κενά και να σε βάλουν.

Καλημερα :):)τα κανεις Online τα μαθηματα ή πηγαινεις εκει??


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

Στην φαιναρετη για φέτος on line , λόγω κοροναιου.

χιχι ωραια! ειναι ουσιαστικα η σειρα διαλεξεων "Η αρχη της ζωης"? θελω να καλεσω και σκεφτομαι τι να πω.. ενδιαφερομαι για τις ονλαιν διαλεξεις που κανετε? :oops:


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pap88 είπε:

χιχι ωραια! ειναι ουσιαστικα η σειρα διαλεξεων "Η αρχη της ζωης"? θελω να καλεσω και σκεφτομαι τι να πω.. ενδιαφερομαι για τις ονλαιν διαλεξεις που κανετε? :oops:

Για την φαιναρετη πάντα μιλάμε ετσι; Ειναι μαθήματα ψυχοπροφυλακτικης , ανώδυνου τοκετού και γονεικοτητας. Γίνονται σε δέκα συνεδρίες όπου μπορείς  αν θέλεις να συμμετέχει και ο σύζυγος. Τον δικο μου τον εβαλα στο παιχνίδι ενώ ηταν πολυ επιφυλακτικός. Απο την πρώτη συνέδρια ενθουσιάστηκε με αυτα που άκουσε. Πολυ σωστά η μαια εστίασε στις προσδοκίες των μπαμπάδων και τι να περιμένουμε με ενα νεογεννητο στο σπίτι και μετα στο κομμάτι διατροφής, συμπληρωμάτων της μαμας. Στο επόμενο μάθημα θα μιλήσουμε για την πρόκληση και τα σημάδια τοκετού και ποιος ο ρόλος του πατέρα εκείνη την ώρα σε ψυχολογικό και πρακτικό επίπεδο.

 Μπορείς να πεις οτι έμαθα οτι κάνετε καποια μαθήματα για εγκύους και ενδιαφερομαι να παρακολουθήσω.

 Σε πρώτη φαση εστιάζουν στο ψυχολογικό κομμάτι με συνέντευξη πάλι on line, αν αισθάνεσαι καλα που εισαι εγκυος , ευτυχισμένη , φοβισμένη κλπ. Εγω ειμαι μες την τρελή χαρα, μιας και η εγκυμοσυνη ηρθε πολυ δύσκολα. Και στο γράφω αυτο για να καταλάβεις οτι δεν αισθανόμουν ασχημα και γράφτηκα. Οποτε ακολουθεί μια λήψη ιστορικού και ψυχομετρικων τεστ, τύπου κοιμάσαι το βράδυ, σκέφτεσαι να αυτοκτονησεις κλπ. Απ οτι εχω δει μεχρι στιγμής ειναι πολυ υποστηρικτικοι σε ολα. Και την επόμενη εβδομαδα ξεκίνησε το μάθημα.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Nantia1286 είπε:

Τελεια!! Σε ευχαριστουμε πολυ για τις πληροφοριες!!

 

 

Επισης κοριτσια εχει καποια online σεμιναρια στο nutricia.gr σε περιπτωση που καποια ενδιαφερεται!

Παρακολούθησα χθες το σεμινάριο της nutricia! Καλούτσικο ήταν, δεν μπορώ να πω ότι ξετρελάθηκα ή ότι άκουσα κάτι πολύ καινούργιο αλλά οκ! Έχω κάνει αίτηση και για τα επόμενα! Εσύ το παρακολούθησες?

Το πιο ενδιαφέρον μου φάνηκε η άποψη της συγκεκριμένης μαίας ότι δεν προτείνει την χρήση της βρεφικής φωλιάς, καθώς ήμουν σε δίλημμα αν θα αγόραζα ή όχι!

Επίσης, μας έδειξε πως κάνουμε μπάνιο νεογέννητο που δεν του έχει πέσει ακόμα ο αφαλός και μου φάνηκε πααααρα πολύ δύσκολο και επικίνδυνο, ειδικά στην αρχή που δεν θα ξέρουμε καλά να το πιάσουμε!

Λέει ότι το κρατάς κάτω από τρεχούμενο νερό στο νεροχύτη και δεν το βάζεις στο μπανάκι του μέχρι να πέσει ο αφαλός!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancy_ είπε:

Παρακολούθησα χθες το σεμινάριο της nutricia! Καλούτσικο ήταν, δεν μπορώ να πω ότι ξετρελάθηκα ή ότι άκουσα κάτι πολύ καινούργιο αλλά οκ! Έχω κάνει αίτηση και για τα επόμενα! Εσύ το παρακολούθησες?

Το πιο ενδιαφέρον μου φάνηκε η άποψη της συγκεκριμένης μαίας ότι δεν προτείνει την χρήση της βρεφικής φωλιάς, καθώς ήμουν σε δίλημμα αν θα αγόραζα ή όχι!

Επίσης, μας έδειξε πως κάνουμε μπάνιο νεογέννητο που δεν του έχει πέσει ακόμα ο αφαλός και μου φάνηκε πααααρα πολύ δύσκολο και επικίνδυνο, ειδικά στην αρχή που δεν θα ξέρουμε καλά να το πιάσουμε!

Λέει ότι το κρατάς κάτω από τρεχούμενο νερό στο νεροχύτη και δεν το βάζεις στο μπανάκι του μέχρι να πέσει ο αφαλός!

Εμενα φωλίτσα μου έχουν δώσει και μάλιστα αυτη που εχει 170 ευρώ , δεν και λιγο το κόστος. Την φιλη μου που μου την εδωσε την βόλεψε φοβερά γιατι τον μικρο της τον ειχε όλη μερα εκεί στο σαλόνι μαζι της στον καναπέ.

 Για το μπάνιο θα δω τι θα μας πουν κι εμας στο σεμινάριο και θα επανέλθω για  ανατροφοδότηση. Ετσι οπως το περιγράφεις ομως ο νεροχύτης του μπάνιου μας εμας εχει κοντή βρύση, που θα τον πλένω στην κουζίνα;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Εμενα φωλίτσα μου έχουν δώσει και μάλιστα αυτη που εχει 170 ευρώ , δεν και λιγο το κόστος. Την φιλη μου που μου την εδωσε την βόλεψε φοβερά γιατι τον μικρο της τον ειχε όλη μερα εκεί στο σαλόνι μαζι της στον καναπέ.

 Για το μπάνιο θα δω τι θα μας πουν κι εμας στο σεμινάριο και θα επανέλθω για  ανατροφοδότηση. Ετσι οπως το περιγράφεις ομως ο νεροχύτης του μπάνιου μας εμας εχει κοντή βρύση, που θα τον πλένω στην κουζίνα;

Και εγώ αυτό είχα ακούσει για την φωλιά, αλλά αυτή είπε ότι δεν υπάρχουν ακόμα αρκετές μελέτες κλπ για να ξέρουμε αν είναι ασφαλές! Βέβαια, έλεγε ότι αυτά τα προϊόντα είναι για υποκαθιστούν την αγκαλιά της μαμάς και για το relax με δόνηση πχ δεν ήταν πολύ υπέρ!

Για το μπάνιο πες μας τι θα σου πουν! Ναι έλεγε ότι μέχρι να πέσει ο αφαλός δεν κάνει να μουλιάζει οπότε το πλένουμε κάτω από το νεροχύτη. Πρώτα το κεφαλάκι και μετά το σώμα! Τρομοκρατήθηκα να σου πω την αλήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancy_ είπε:

Και εγώ αυτό είχα ακούσει για την φωλιά, αλλά αυτή είπε ότι δεν υπάρχουν ακόμα αρκετές μελέτες κλπ για να ξέρουμε αν είναι ασφαλές! Βέβαια, έλεγε ότι αυτά τα προϊόντα είναι για υποκαθιστούν την αγκαλιά της μαμάς και για το relax με δόνηση πχ δεν ήταν πολύ υπέρ!

Για το μπάνιο πες μας τι θα σου πουν! Ναι έλεγε ότι μέχρι να πέσει ο αφαλός δεν κάνει να μουλιάζει οπότε το πλένουμε κάτω από το νεροχύτη. Πρώτα το κεφαλάκι και μετά το σώμα! Τρομοκρατήθηκα να σου πω την αλήθεια!

Χαχαχα και ρελαξ που κουνιέται μου εδωσε η φιλη μου. Τελεια!

 Αντικειμενικά παντως ολα αυτα ειναι πολυτέλειες για τους γονείς το μωρο όντως μονο την αγκαλιά θα χρειαζεται.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Χαχαχα και ρελαξ που κουνιέται μου εδωσε η φιλη μου. Τελεια!

 Αντικειμενικά παντως ολα αυτα ειναι πολυτέλειες για τους γονείς το μωρο όντως μονο την αγκαλιά θα χρειαζεται.

Ναι relax μου έδωσαν και μένα! Έχει και τηλεχειριστήριο για να μην σηκώνεσαι καν σου λέει!! :D

Παράθεση

 

 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...