Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Κουφά μαμάδων κ μη!!!


Rafaelatarzan

Recommended Posts

καλησπέρα μανουλες κ μη....είπα να ανοίξω αυτό το θέμα για μα γελάσουμε κ λίγο....τι κουφά  έχετε κανει στην ζωή σας μαμάδες κ μη??? 

Ασ ξεκινήσω εγω....

αυπνη εχτές το βράδυ ν αλλάξει η μικρή να φάει σηκώνομαι την αλλάζω κ πάω κουζίνα για το γάλα της....ετοιμάζω το γάλα της που λέτε κ πλένω 2 μπιμπερό ακόμα να τα βάλω αποστείρωση...

Ε λοιπόν μαζί με τα μπιμπερό βάζω κ την κατουρημενη πανα της μέσα για αποστείρωση....

σηκώθηκα το πρωί κ την είδα μέσα....

μιλάμε για πολύ αφηρημαδα..

Ακούω τα δικά σας...

Καλημεραααααα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 12
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 29 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

καλησπέρα μανουλες κ μη....είπα να ανοίξω αυτό το θέμα για μα γελάσουμε κ λίγο....τι κουφά  έχετε κανει στην ζωή σας μαμάδες κ μη??? 

Ασ ξεκινήσω εγω....

αυπνη εχτές το βράδυ ν αλλάξει η μικρή να φάει σηκώνομαι την αλλάζω κ πάω κουζίνα για το γάλα της....ετοιμάζω το γάλα της που λέτε κ πλένω 2 μπιμπερό ακόμα να τα βάλω αποστείρωση...

Ε λοιπόν μαζί με τα μπιμπερό βάζω κ την κατουρημενη πανα της μέσα για αποστείρωση....

σηκώθηκα το πρωί κ την είδα μέσα....

μιλάμε για πολύ αφηρημαδα..

Ακούω τα δικά σας...

Καλημεραααααα

Ταρζανιτσα πολύ αυπνια βλέπω....χαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

 Α ρε ταρζανακι, πολύ γέλασα! Προσπαθώ να θυμηθώ αλλά δεν έχω κάνει κάτι τόσο τραγικό (με την καλή έννοια!) μόνο που κανα δυο φορές βγήκα να πάω το σκυλί για βολτα κι όταν έφτασα στον δρόμο συνειδητοποίησα ότι κρατούσα μεν την αλυσίδα αλλά το σκυλί το είχα αφήσει σπίτι!!! Πρέπει να με πέρασαν για τρελή οι γείτονες! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

 Α ρε ταρζανακι, πολύ γέλασα! Προσπαθώ να θυμηθώ αλλά δεν έχω κάνει κάτι τόσο τραγικό (με την καλή έννοια!) μόνο που κανα δυο φορές βγήκα να πάω το σκυλί για βολτα κι όταν έφτασα στον δρόμο συνειδητοποίησα ότι κρατούσα μεν την αλυσίδα αλλά το σκυλί το είχα αφήσει σπίτι!!! Πρέπει να με πέρασαν για τρελή οι γείτονες! 

χαχχαχαχαχα Καλά κ αυτο κουφό είναι μην νομίζεις...Αφού δεν μίλαγες ξλκιοκας στον αέρα πάλι καλά....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ποια άλλη θα άνοιγε τέτοιο θέμα?!:tongue:

Λοιπονζζζ με παιδί δεν έχω στορυ ακόμη αλλαααα με σκυλί ουυυ

Είχε χτυπήσει τον πηγαίναμε στον κτηνίατρο σοκαρισμένοι κ χεσμενη βέβαια εγώ!! Φτανω,κατεβαίνω ,πάω στο γιατρό -"καλησπέρα σας παρακαλώ δείτε αν είναι καλα γτ έπεσε από ύψωμα κ βγάζει αίμα το ποδαράκι του,είναι καλά?" 

Ο γιατρός

-"κορίτσι μου αν μου το φερεις να το δω θα έχω μια ξεκάθαρη εικόνα.."

Ο σκύλος είχε μείνει μόνος στο αμάξι.....

  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ποια άλλη θα άνοιγε τέτοιο θέμα?!:tongue:

Λοιπονζζζ με παιδί δεν έχω στορυ ακόμη αλλαααα με σκυλί ουυυ

Είχε χτυπήσει τον πηγαίναμε στον κτηνίατρο σοκαρισμένοι κ χεσμενη βέβαια εγώ!! Φτανω,κατεβαίνω ,πάω στο γιατρό -"καλησπέρα σας παρακαλώ δείτε αν είναι καλα γτ έπεσε από ύψωμα κ βγάζει αίμα το ποδαράκι του,είναι καλά?" 

Ο γιατρός

-"κορίτσι μου αν μου το φερεις να το δω θα έχω μια ξεκάθαρη εικόνα.."

Ο σκύλος είχε μείνει μόνος στο αμάξι.....

κάτσε κ σ έρχεται η ώρα κ σένα να κάνεις πολλά..  

δούλευα σε εστιατόριο ( έχουμε δικό μας) κ ηνουν μέσα από το μπαρ κ πληρωνομουν για καφέδες....με τα πολλά κ από την πολύ δουλειά άρχισα να βάζω το Ταμείο στην κατάψυξη με τα παγωτά....το χα μπροστά μ στα πόδια μ....ε στο τέλος τις ημέρας πάω να κάνω τάμειο κ βλέπω μ λείπουν 200 ευρώ....μα π πήγαν μα π πήγαν τίποτα εγω δεν θυμόμουν....τελικά βρήκα τα λεφτά την επόμενη μέρα κοκαλομενα στην φράουλα πάνω....

 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

κάτσε κ σ έρχεται η ώρα κ σένα να κάνεις πολλά..  

δούλευα σε εστιατόριο ( έχουμε δικό μας) κ ηνουν μέσα από το μπαρ κ πληρωνομουν για καφέδες....με τα πολλά κ από την πολύ δουλειά άρχισα να βάζω το Ταμείο στην κατάψυξη με τα παγωτά....το χα μπροστά μ στα πόδια μ....ε στο τέλος τις ημέρας πάω να κάνω τάμειο κ βλέπω μ λείπουν 200 ευρώ....μα π πήγαν μα π πήγαν τίποτα εγω δεν θυμόμουν....τελικά βρήκα τα λεφτά την επόμενη μέρα κοκαλομενα στην φράουλα πάνω....

 

Χαχαχαχα τζιζους!!

Μόλις κατεβάσω κ αλλά κουλά μου θα ενημερώσω..προς το παρών πάω να κατεβάσω τη γαβαθα με το φαι μου σα καλό μωρό :D

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, island1 said:

Χαχα κλαίω....13 μηνών η κόρη έπινε ένα γάλα στη μέση της νύχτας( είχα κόψει το θηλασμό) .ήταν μια δυσκολη βδομάδα καθώς ο άντρας μου είχε πνευμονία οπότε μιλάμε για τρελό ξενύχτι( χειρότερο από το σαραντισμο).Την ακούω να κλαίει..σηκώνομαι βγάζω το μπρίκι κ αντί να βάλω γάλα από το ψυγείο βάζω καφέ ζάχαρη νερό ανακατεύω κανονικά..κάνω τον ελληνικό κ τον χύνω στο μπουκάλι.....όταν το πήρα στο χέρι λόγω θερμοκρασίας κατάλαβα τι έκανα...δεν πτοήθηκε έκανα γάλα σε άλλο μπουκάλι κ ήπια εγώ τον ελληνικο

Μ@λ@κι@δυο....ασαραντιστο το μωρό χωριά στην κούραση το χω αγκαλιά να περάσουν οι κολικοί κ κουνάω....το βάζω τελικά στην καλαθουνα κ παίρνω το μαξιλάρι μου να κοιμηθώ δίπλα του στον καναπέ που είχαμε στο δωμάτιο.Μπαινει ο άντρας μου μιλάμε κ ασυναίσθητα εγώ συνέχιζα να κουνάω το μαξιλάρι....μου μιλάει μου μιλάει κ στο τέλος μου λέει " αγάπη τώρα που έβαλες το μωρό για ύπνο δε βάζεις κ το μαξιλάρι να κοιμηθούμε;

Βλακεία νούμερο 3. Πρώτο καλοκαίρι 13 μηνών η μικρή είμαστε στο εξοχικό μας ( σαν τους γύφτους)κ αποφασίζουμε να πάμε σς άλλη παραλία όχι σε αυτή που είναι κάτω από το σπίτι...βάζει ο άντρας μου το μωρό στο αμάξι παίρνω εγώ τα σκουπίδια κ την τσάντα κουβαδάκια κτλ.Πεταω στον κάδο τα κουβαδάκια κ βάζω πίσω στο αυτοκίνητο  τα σκουπιδια.Φτανουμε στην παραλία δίπλα στην ξαπλώστρα κ συνειδητοποιώ ότι όλοι γύρω με κοιτάνε...ναι είχα πάει ως εκεί τα σκουπίδια....θα ζήσεις μεγάλες στιγμές ταρζανακι

Κλαίω!!! Χαχαχα!!


LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites

Είχα μόλις γεννήσει και είχα σηκωθεί μέσα στη νύχτα να βγάλω γάλα με το θηλαστρο. Αφού έβγαλα μια καλή ποσότητα και γέμισε όλο το μπουκαλάκι, αντί να το βάλω στο μπιμπερο για να ταισω το μωρό το έχυσα στο νεροχυτη:unsure: ευτυχώς που είχα κ άλλο στο ψυγείο...

  • Χαχα 5
  • Λυπημένη/-ος 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Είχα μόλις γεννήσει και είχα σηκωθεί μέσα στη νύχτα να βγάλω γάλα με το θηλαστρο. Αφού έβγαλα μια καλή ποσότητα και γέμισε όλο το μπουκαλάκι, αντί να το βάλω στο μπιμπερο για να ταισω το μωρό το έχυσα στο νεροχυτη:unsure: ευτυχώς που είχα κ άλλο στο ψυγείο...

Πωπω!!! Ευτυχώς!

Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Χαχα κλαίω....13 μηνών η κόρη έπινε ένα γάλα στη μέση της νύχτας( είχα κόψει το θηλασμό) .ήταν μια δυσκολη βδομάδα καθώς ο άντρας μου είχε πνευμονία οπότε μιλάμε για τρελό ξενύχτι( χειρότερο από το σαραντισμο).Την ακούω να κλαίει..σηκώνομαι βγάζω το μπρίκι κ αντί να βάλω γάλα από το ψυγείο βάζω καφέ ζάχαρη νερό ανακατεύω κανονικά..κάνω τον ελληνικό κ τον χύνω στο μπουκάλι.....όταν το πήρα στο χέρι λόγω θερμοκρασίας κατάλαβα τι έκανα...δεν πτοήθηκε έκανα γάλα σε άλλο μπουκάλι κ ήπια εγώ τον ελληνικο

Μ@λ@κι@δυο....ασαραντιστο το μωρό χωριά στην κούραση το χω αγκαλιά να περάσουν οι κολικοί κ κουνάω....το βάζω τελικά στην καλαθουνα κ παίρνω το μαξιλάρι μου να κοιμηθώ δίπλα του στον καναπέ που είχαμε στο δωμάτιο.Μπαινει ο άντρας μου μιλάμε κ ασυναίσθητα εγώ συνέχιζα να κουνάω το μαξιλάρι....μου μιλάει μου μιλάει κ στο τέλος μου λέει " αγάπη τώρα που έβαλες το μωρό για ύπνο δε βάζεις κ το μαξιλάρι να κοιμηθούμε;

Βλακεία νούμερο 3. Πρώτο καλοκαίρι 12 μηνών η μικρή είμαστε στο εξοχικό μας ( σαν τους γύφτους υποψιαζεστε τι κουβαλήσαμε στην άλλη άκρη του Αιγαίου με μωρό))κ αποφασίζουμε να πάμε σς άλλη παραλία όχι σε αυτή που είναι κάτω από το σπίτι...βάζει ο άντρας μου το μωρό στο αμάξι παίρνω εγώ τα σκουπίδια κ την τσάντα κουβαδάκια κτλ.Πεταω στον κάδο τα κουβαδάκια κ βάζω πίσω στο αυτοκίνητο  τα σκουπιδια.Φτανουμε στην παραλία δίπλα στην ξαπλώστρα κ συνειδητοποιώ ότι όλοι γύρω με κοιτάνε...ναι είχα πάει ως εκεί τα σκουπίδια....θα ζήσεις μεγάλες στιγμές ταρζανακι

αμάν κ συ ρε φιλη...αχαχχαχαχα τι με περιμένει παναγια μ λεω εγω....

Just now, marianna1986 είπε:

Είχα μόλις γεννήσει και είχα σηκωθεί μέσα στη νύχτα να βγάλω γάλα με το θηλαστρο. Αφού έβγαλα μια καλή ποσότητα και γέμισε όλο το μπουκαλάκι, αντί να το βάλω στο μπιμπερο για να ταισω το μωρό το έχυσα στο νεροχυτη:unsure: ευτυχώς που είχα κ άλλο στο ψυγείο...

πάλι καλά που ταΐσεις το παιδί...αχχαχαχαχχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...