Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Κουφά μαμάδων κ μη!!!


Rafaelatarzan

Recommended Posts


Διαφημίσεις

Just now, P.L.L. είπε:

Αληθεια, σας συμβαίνει κι εσας όταν πηγαίνετε σουπερ μάρκετ να κουνάτε αφηρημενες μπρος πίσω το καρότσι με τα ψώνια ενώ ψωνίζετε; 

Όχι αυτό το προνόμιο το αφήνω σε εσενα φιλη μ..αχχαχαχαχχα Εγώ έχω πάθει άλλο τώρα....νομίζω ότι έχω αλλάξει την μικρή κ τλεικα δεν κ την αφήνω κατουρημενη....έτσι μετά από μια ώρα πετάγομαι από τον ύπνο μ κ θυμάμαι τλεικα ότι δεν το κάνα ....πάει ο ύπνος μ λεμε....

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , marianna1986 είπε:

Είχα μόλις γεννήσει και είχα σηκωθεί μέσα στη νύχτα να βγάλω γάλα με το θηλαστρο. Αφού έβγαλα μια καλή ποσότητα και γέμισε όλο το μπουκαλάκι, αντί να το βάλω στο μπιμπερο για να ταισω το μωρό το έχυσα στο νεροχυτη:unsure: ευτυχώς που είχα κ άλλο στο ψυγείο...

Κριμα μωρε το γαλα, κ ειναι ταλαιπωρια να βγαζεις

Να στε καλα κοριτσια, εχω γελασει πολυ

Περασε καιρος κ δ θυμαμαι τα δικα μου ρεζιλια:tongue:

Πλεον που ειναι μεγαλα ομως ανετα τα εχω παει ως το ασανσερ με παντοφλες η μεχρι την πυλωτη με αναποδα παπουτσια:shock:

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό με το κούνημα επικό...έχει τύχει να κουνάω καρότσι στο σούπερ όπως η φίλη @P.L.L. ,έχει τύχει να κουνάω καρότσι άδειο σε καφέ που καθόμασταν κ απλά το μωρό να το έχει αγκαλιά ο άντρας μου,έχει τύχει να στέκομαι στα ΕΛΤΑ όρθια περιμένοντας με ένα δέμα κ να κουνάω τύπου 'νανι νανι' το δέμα!!!χαχαχααχα

Το χειρότερο μου αυτό με το θηλαστρο το έχω κάνει 2 φορές με διπλό μπουκάλι,πέταμα στο νεροχύτη.κυριολεκτικα μετά έκλαιγα από τα νεύρα μου!!

Κ τελευταίο,στις αρχές που τον άλλαζα κάθε τρεις ώρες(κιουρια εγώ) ένα βράδυ πάω να αλλάξω το κατουρι,βγάζω,βάζω,κουμπωνω το φορμακι με τα χίλια κουμπάκια κ πάω να πετάξω την πάνα κ βλέπω μια ολοκαθαρη πάνα στα χέρια μου!τον άλλαξα κ του έβαλα την ίδια κατουρημενη πάνα!!γεννημένη μάνα σας λέω!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MumMaria είπε:

Καλά αυτό με το κούνημα επικό...έχει τύχει να κουνάω καρότσι στο σούπερ όπως η φίλη @P.L.L. ,έχει τύχει να κουνάω καρότσι άδειο σε καφέ που καθόμασταν κ απλά το μωρό να το έχει αγκαλιά ο άντρας μου,έχει τύχει να στέκομαι στα ΕΛΤΑ όρθια περιμένοντας με ένα δέμα κ να κουνάω τύπου 'νανι νανι' το δέμα!!!χαχαχααχα

Το χειρότερο μου αυτό με το θηλαστρο το έχω κάνει 2 φορές με διπλό μπουκάλι,πέταμα στο νεροχύτη.κυριολεκτικα μετά έκλαιγα από τα νεύρα μου!!

Κ τελευταίο,στις αρχές που τον άλλαζα κάθε τρεις ώρες(κιουρια εγώ) ένα βράδυ πάω να αλλάξω το κατουρι,βγάζω,βάζω,κουμπωνω το φορμακι με τα χίλια κουμπάκια κ πάω να πετάξω την πάνα κ βλέπω μια ολοκαθαρη πάνα στα χέρια μου!τον άλλαξα κ του έβαλα την ίδια κατουρημενη πάνα!!γεννημένη μάνα σας λέω!!

Έλα, μέσα στα νεύρα από την αϋπνία μου είδα αυτό και γέλασα. Να σαι καλά Μαρία μου! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, vikib είπε:

Κριμα μωρε το γαλα, κ ειναι ταλαιπωρια να βγαζεις

Να στε καλα κοριτσια, εχω γελασει πολυ

Περασε καιρος κ δ θυμαμαι τα δικα μου ρεζιλια:tongue:

Πλεον που ειναι μεγαλα ομως ανετα τα εχω παει ως το ασανσερ με παντοφλες η μεχρι την πυλωτη με αναποδα παπουτσια:shock:

κ πως παράτησες με ανάποδα παπούτσι???? χαχαχαχχα έλα έλα θυμήσου κ αλλα

5 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Καλά αυτό με το κούνημα επικό...έχει τύχει να κουνάω καρότσι στο σούπερ όπως η φίλη @P.L.L. ,έχει τύχει να κουνάω καρότσι άδειο σε καφέ που καθόμασταν κ απλά το μωρό να το έχει αγκαλιά ο άντρας μου,έχει τύχει να στέκομαι στα ΕΛΤΑ όρθια περιμένοντας με ένα δέμα κ να κουνάω τύπου 'νανι νανι' το δέμα!!!χαχαχααχα

Το χειρότερο μου αυτό με το θηλαστρο το έχω κάνει 2 φορές με διπλό μπουκάλι,πέταμα στο νεροχύτη.κυριολεκτικα μετά έκλαιγα από τα νεύρα μου!!

Κ τελευταίο,στις αρχές που τον άλλαζα κάθε τρεις ώρες(κιουρια εγώ) ένα βράδυ πάω να αλλάξω το κατουρι,βγάζω,βάζω,κουμπωνω το φορμακι με τα χίλια κουμπάκια κ πάω να πετάξω την πάνα κ βλέπω μια ολοκαθαρη πάνα στα χέρια μου!τον άλλαξα κ του έβαλα την ίδια κατουρημενη πάνα!!γεννημένη μάνα σας λέω!!

χαχαχαχαχαχαχα νάνι νάνι το δεν λέει...κλαίω....κοιμήθηκε τελικά???? χαχαχαχαχα 

Καλημέρα κοριτσια έκανα κ άλλο σήμερα....ξυπνάει η μικρή νιαουρίζει δεν είναι ώρα για γάλα θέλει καμία ώρα ακόμα την βάζω κρεβάτι να κοιμηθεί ξανά κ κοιμάμαι κ εγώ.....ξυπνάω να την ταΐσω κ ψάχνω την καλαθουνα ....πουθενά το μωρό παβαγια μ λεω το παιδί που πήγε????? ( δίπλα μ φυσικά κ κοιμόταν τ καλους καιρού) ....χαμπάρι Εγώ.....νααααααα μ πήγε.....

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Τα παιδια το κατάλαβαν, εγω ακομη ανάποδα θα τους τα ειχα:-P

Οταν σου λέει, μαμα δ μπορω να περπατήσω, πονανε τα πόδια μου, το υποψιαζεσαι:tongue:

Σίγουρα τα έχω κάνει όλα αυτά. Να κουνάω άδειο καροτσι, το καροτσι του μαρκετ, να ψάχνω το μωρο στα σκεπασματα κ να είναι στο πορτ μπεμπε, δ συνήθιζα να νανουριζω αγκαλια οποτε αυτό δ μου συνεβη, ουτε είχα γαλα να ετοιμασω

Αλλα πχ μετά με τα φαγητά φυσικά έχει συμβεί να πετάω το φρούτο ή το αυγο κ να βάζω τις φλούδες στο μπωλ, να βάζω το φαι να γίνει αλλά να μην ανάβω το ματι, η να ανάβω το λάθος:shock:

@Rafaelatarzan δ κατάλαβες. Τα παιδιά ήταν με ανάποδα παπούτσια. :shock:μετά τα 3που τα βάζουν μονα, δ τα πρόσεξα ποτέ αν ήταν οκ, κ το καταλάβαμε αρκετά μετα

Εγω εχω βγει με ανάποδα την μπλουζα

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τον Νοέμβριο ούσα έγκυος με τη κοιλιά μέχρι στο στόμα πάμε με τον αντρα μου να πάρει καφέ παρκαρει απ'έξω και λέω άσε θα πάω εγώ να ξεπιαστώ κιόλας, κυρία εγώ βγαίνω παίρνω καφέ ξαναμπαίνω στο αμάξι και μιλάω κάνα πεντάλεπτο ενώ προσπαθώ να βολευτω και αρχίζει το μωρό να κλοτσαει και λέω αγάπη μου πιάσε να δεις που κλωτσάει ο γιος σου! Και ακούω μια φωνή πίσω μου 

''Μπαμπά γιατί η κυρία σε λέει αγάπη μου και γιατί θέλει να της χαϊδέψεις την κοιλιά;'' έμεινα παγωτό είχα μπει σε λαθος αμάξι!!! Δε φταίω ίδιο χρώμα ίδια μάρκα ο άντρας μου φταίει που πήγε πιο μπροστά για να παρκάρει ο άλλος!! Ευτυχώς ο άνθρωπος έδειξε κατανόηση αλλά ήθελα να με καταπιεί η γη!

Το άλλο το έκανα όταν είχα πάει διακοπές με ρην αδελφή μου τριήμερο και τις φίλες μας, εγώ με τα υπόλοιπα κορίτσια θέλαμε να συνεχίσουμε τα ποτάκια μας η αδελφή μου ήθελε να πάει να κοιμηθεί, πηρε λοιπόν τη κάρτα του δωματιου και εγώ θα της χτυπούσα την πορτα, γυρνάω 4 το πρωί και μου έχει βάλει do not disturb αρχίζω εγώ βαραω την πόρτα σαν να μην υπάρχει αύριο και δε μου ανοίγει μετά από κάνα δεκάλεπτο τη παίρνω τηλ και της λέω τσαντισμενα θα μου ανοίξεις ή πρέπει να σηκώσω το ξενοδοχείο στο πόδι,σου ανοίγω τώρα μου λέει, ανοίγει την πόρτα αλλά όχι αυτή που βαραγα...αλλά τη διπλανη!!!

  • Χαχα 11
Link to comment
Share on other sites

On 26/4/2020 at 12:44 ΜΜ, Rafaelatarzan είπε:

καλησπέρα μανουλες κ μη....είπα να ανοίξω αυτό το θέμα για μα γελάσουμε κ λίγο....τι κουφά  έχετε κανει στην ζωή σας μαμάδες κ μη??? 

Ασ ξεκινήσω εγω....

αυπνη εχτές το βράδυ ν αλλάξει η μικρή να φάει σηκώνομαι την αλλάζω κ πάω κουζίνα για το γάλα της....ετοιμάζω το γάλα της που λέτε κ πλένω 2 μπιμπερό ακόμα να τα βάλω αποστείρωση...

Ε λοιπόν μαζί με τα μπιμπερό βάζω κ την κατουρημενη πανα της μέσα για αποστείρωση....

σηκώθηκα το πρωί κ την είδα μέσα....

μιλάμε για πολύ αφηρημαδα..

Ακούω τα δικά σας...

Καλημεραααααα

Μαρή Ραφαέλα!!!!!! Ρε συ γελάω μόνη μου αυτή τη στιγμή ειλικρινά....

Άκου ένα κουφό...

Άνοιξα παρόμοιο θέμα στα χαλαρά καφέ πριν λίγες ώρες να φταίει ένα κουλό που άκουσα από γνωστή μου σήμερα στο τηλέφωνο...

Μπαίνω εδώ τώρα μιας που δε μιλάει κανείς σε κανένα τοπικ και βαριέμαι και βλέπω ένα παρόμοιο θέμα δημιουργημένο πριν λίγες μέρες από Ραφαέλα Ταρζάν.

Ρε να με πεθάνεις θέλεις όχι λέγε; 

Με έχει πιάσει νευρικό γέλιο και με κοιτάνε τρία ζευγάρια μάτια σαν ουφο (όχι ότι δεν είμαι απλά λέμε τώρα)...

Να πω κι εγώ ένα σημερινό σύντομο...

Τάιζα και τις δύο ζουζουνες ταυτόχρονα. Τη μπέμπα το αλεσμένο της μοσχαράκι με λαχανικά και τη μεγάλη παστίτσιο... 

Εεε... Παραλίγο να φάει η μπέμπα παστίτσιο και η μεγάλη αλεσμένο... Ευτυχώς έδωσα στη μεγάλη πρώτα και με ξύπνησε λέγοντας μου μαμά αυτό είναι του μωρού... :-P

  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 3 months later...
On 26/4/2020 at 6:27 ΜΜ, Rafaelatarzan είπε:

κάτσε κ σ έρχεται η ώρα κ σένα να κάνεις πολλά..  

δούλευα σε εστιατόριο ( έχουμε δικό μας) κ ηνουν μέσα από το μπαρ κ πληρωνομουν για καφέδες....με τα πολλά κ από την πολύ δουλειά άρχισα να βάζω το Ταμείο στην κατάψυξη με τα παγωτά....το χα μπροστά μ στα πόδια μ....ε στο τέλος τις ημέρας πάω να κάνω τάμειο κ βλέπω μ λείπουν 200 ευρώ....μα π πήγαν μα π πήγαν τίποτα εγω δεν θυμόμουν....τελικά βρήκα τα λεφτά την επόμενη μέρα κοκαλομενα στην φράουλα πάνω....

 

Έχω κάνει και εγώ κάτι τέτοιο... πορτοφόλι στο κατάψυξη έβαλα μαζί με παγωτό που αγόρασα.Μετα έψαχνα όλοι μέρα... λέω μου κλέψανε... πρέπει να ακιροσω όλες κάρτες. Ευτυχώς άντρα μου άνοιξε κατάψυξη για να πάρει πίτσα...... δεν μπορείτε να φανταστείτε τι δούλεμα έχω φάει από αυτόν.

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

On 26/8/2020 at 2:50 ΠΜ, Ζωη83 είπε:

Έχω κάνει και εγώ κάτι τέτοιο... πορτοφόλι στο κατάψυξη έβαλα μαζί με παγωτό που αγόρασα.Μετα έψαχνα όλοι μέρα... λέω μου κλέψανε... πρέπει να ακιροσω όλες κάρτες. Ευτυχώς άντρα μου άνοιξε κατάψυξη για να πάρει πίτσα...... δεν μπορείτε να φανταστείτε τι δούλεμα έχω φάει από αυτόν.

Κρατάω στο ένα χερι μπιμπερο κ στο άλλο κινητό! Αφήνω κινητό  στον παγκο της κουζίνας κ πάω μπιμπερό στον φορτιστή! Δεν έβρισκα τρύπα για το βύσμα...μου πήρε λίγα δευτερόλεπτα να συνειδητοποιήσω...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...