Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Παλίνδρομη και προγεννητικός έλεγχος


Recommended Posts

πρίν από 52 λεπτά , Emilly είπε:

Δεν θα το ξεχάσω ποτε.καταλαβαινω  ότι οι επιλογές μου ήταν διακοπή,ενδομητρίος θανατος,θάνατος τις πρώτες ώρες  μετά  την γέννα,επιβιωση του μωρού με άθλια ποιότητα ζωης μετά από επεμβάσεις  μια ζωη.ηταν μεγάλα τα προβληματα που είχαν κορίτσι μου.δεν ήταν αποφάση λόγω ανεπιθύμητης εγκυμοσύνης.πολυ μεγάλα δειληματα βάζει ο υψηστος.τι να πω

Ολα στη ζωη ειναι και ακομα κ τα δυσαρεστα καποιες φορες μας μαθαινουν πολλα. Δυναμωνουμε και προχωραμε! Για να ερθει το καλο πρεπει να ειμαστε καλα! Εγω τωρα που ξεκινησα τις εξετάσεις νιωθω οτι εχω κανει ενα βημα μπροστα και αυτο με εχει βοηθήσει ψυχολογικα. Οι εξετασεις μπορει να μη δειξουν κανενα προβλημα (όπως μου ειπε ο γιατρος) αλλά τουλαχιστον θα είμαι πιο ησυχη κ δεν θα βαδιζω στα τυφλά (για οταν ερθει η ωρα, πρωτα ο Θεος) 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 87
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 22/6/2020 at 1:49 ΠΜ, Πασχαλιτσα5 είπε:

Ολα στη ζωη ειναι και ακομα κ τα δυσαρεστα καποιες φορες μας μαθαινουν πολλα. Δυναμωνουμε και προχωραμε! Για να ερθει το καλο πρεπει να ειμαστε καλα! Εγω τωρα που ξεκινησα τις εξετάσεις νιωθω οτι εχω κανει ενα βημα μπροστα και αυτο με εχει βοηθήσει ψυχολογικα. Οι εξετασεις μπορει να μη δειξουν κανενα προβλημα (όπως μου ειπε ο γιατρος) αλλά τουλαχιστον θα είμαι πιο ησυχη κ δεν θα βαδιζω στα τυφλά (για οταν ερθει η ωρα, πρωτα ο Θεος) 

Καλημερα και μπράβο σου για την αισιοδοξία και την θετική σου σκέψη, παρ’ όλες τις άσχημες καταστάσεις και δυσκολίες που έχεις περάσει. Είμαι σίγουρη ότι όλα είχαν το νόημα τους και η ζωη θα στο ανταποδώσει σύντομα με ένα υγιές μωρό! Να χαιρεσαι το παιδάκι σου ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 13/6/2020 at 9:16 ΜΜ, Emi** είπε:

Παλι δεν ξεκαθαρισε το τοπιο κοριτσια

Ανεβηκε καπου στις 3000 μοναδες ομως σε καμια περιπτωση δε μιλαμε για διπλασιασμο.

Ο Γιατρος μου θα με δει την Τεταρτη οποτε εκει θα εχω μια ξακαθαρη εικονα

 Koριτσι πως είσαι? Ελπίζω να πήγαν όλα καλά 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Foteinilolipop είπε:

Καλημερα και μπράβο σου για την αισιοδοξία και την θετική σου σκέψη, παρ’ όλες τις άσχημες καταστάσεις και δυσκολίες που έχεις περάσει. Είμαι σίγουρη ότι όλα είχαν το νόημα τους και η ζωη θα στο ανταποδώσει σύντομα με ένα υγιές μωρό! Να χαιρεσαι το παιδάκι σου ❤️

Ευχαριστω πολυ!! ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Irisss είπε:

 Koριτσι πως είσαι? Ελπίζω να πήγαν όλα καλά 

Ολα πολυ καλα δοξα το θεο....Τεταρτη θα πηγαινα στο γιατρο....ξημερωματα Τριτης ειχα μια τρελη αιμοραγια οποτε θεωρησα οτι ξεκαθαρα ολα εχουν τελειωσει.

Πηγα στο γιατρο την ιδια μερα το πρωι οπου προς εκπληξη μου το μωρακι ηταν εκει ακουσαμε καρδουλα και ολα ηταν μια χαρα.

Συνεχιζω να εχω αιμα οποτε ξεκουραζομαι αρκετα και ελπιζω να βελτιωθει η κατασταση συντομα.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

17 ώρες πρίν, Emi** είπε:

Ολα πολυ καλα δοξα το θεο....Τεταρτη θα πηγαινα στο γιατρο....ξημερωματα Τριτης ειχα μια τρελη αιμοραγια οποτε θεωρησα οτι ξεκαθαρα ολα εχουν τελειωσει.

Πηγα στο γιατρο την ιδια μερα το πρωι οπου προς εκπληξη μου το μωρακι ηταν εκει ακουσαμε καρδουλα και ολα ηταν μια χαρα.

Συνεχιζω να εχω αιμα οποτε ξεκουραζομαι αρκετα και ελπιζω να βελτιωθει η κατασταση συντομα.

Μπράβο! Πολύ ευχάριστο που ακούσατε καρδούλα ❤️Εύχομαι να σταματήσει το αίμα και να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος... τις καλύτερες ευχές μου για μια ομορφη εγκυμοσύνη ❣️

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Emi** είπε:

Ολα πολυ καλα δοξα το θεο....Τεταρτη θα πηγαινα στο γιατρο....ξημερωματα Τριτης ειχα μια τρελη αιμοραγια οποτε θεωρησα οτι ξεκαθαρα ολα εχουν τελειωσει.

Πηγα στο γιατρο την ιδια μερα το πρωι οπου προς εκπληξη μου το μωρακι ηταν εκει ακουσαμε καρδουλα και ολα ηταν μια χαρα.

Συνεχιζω να εχω αιμα οποτε ξεκουραζομαι αρκετα και ελπιζω να βελτιωθει η κατασταση συντομα.

Μπράβο!!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!! 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nima είπε:

Καλημέρα,

Επειδή ψάχνω κι εγώ σχετικά με κλομιφαινη,γιατί έκανα προσπάθεια σε τρ.φυσικο με αυτή με αποτέλεσμα χαλιά ποιότητα μήπως μπορείς να μου πεις που το βρήκες το άρθρο της γιατρού ότι επηρεάζει τα ωάρια?

Σε ευχαριστώ

 

Να σου γράψω αναλυτικά για να καταλάβεις, είμαι 38, πήρα σερπαφαρ (κλομιφαινη) 3η έως 7η μέρα.

8η μετά υπέρηχος 4 ωοθυλάκια , Ε2 90

10η μέρα υπέρηχος 4 ωοθυλάκια τα δύο ίδιο μέγεθος με την 8η και τα δύο μεγάλωσαν μόνο 1εκ_Ε2 67 έπεσε

Μου λέει ο γιατρός είναι φυσιλογικο μην ανησυχείς

14η μέρα πάλι τα δύο στάσιμα και τα δυυο να μεγαλώνουν Ε2 168

Κάνουμε οβιτρελ και παίρνουμε 16η μέρα ένα άδειο και ένα χαλιά,φυσικά δεν προχώρησε

Ρωτάω το γιατρό,μου λέει είναι ακίνδυνη.Ειχες κακό κύκλο.

Έχω φάει το ίντερνετ,όχι δεν μου φάνηκε ακίνδυνη

Τα σκαμπανεβάσματα στην Ε2 δεν μου φάνηκαν νορμάλ.Το ότι μεγάλωναν δύο και σταμάτησαν ούτε αυτό μου φάνηκε νορμάλ.

Δεν θέλω να ξαναπαρω, ότι άρθρο έχω βρει λέει πως είναι ένα ήπιο βοήθημα.Τοτε γιατί σου λένε μέχρι 6 κύκλους?

Σε παρακαλώ στείλε μου το λινκ του άρθρου,έστω και στα αγγλικά να είναι.

 

 

 

 

 

On 23/6/2020 at 11:04 ΜΜ, Emi** είπε:

Ολα πολυ καλα δοξα το θεο....Τεταρτη θα πηγαινα στο γιατρο....ξημερωματα Τριτης ειχα μια τρελη αιμοραγια οποτε θεωρησα οτι ξεκαθαρα ολα εχουν τελειωσει.

Πηγα στο γιατρο την ιδια μερα το πρωι οπου προς εκπληξη μου το μωρακι ηταν εκει ακουσαμε καρδουλα και ολα ηταν μια χαρα.

Συνεχιζω να εχω αιμα οποτε ξεκουραζομαι αρκετα και ελπιζω να βελτιωθει η κατασταση συντομα.

Μπράβο ΕΜΙ τι έκπληξη ήταν αυτή;;δηλαδη όλα είναι σχετικά..τσάμπα το άγχος που τραβάμε οι γυναίκες.τελεια..θελει θετική σκέψη τελικά 

Link to comment
Share on other sites

On 24/6/2020 at 7:14 ΜΜ, Foteinilolipop είπε:

Μπράβο! Πολύ ευχάριστο που ακούσατε καρδούλα ❤️Εύχομαι να σταματήσει το αίμα και να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος... τις καλύτερες ευχές μου για μια ομορφη εγκυμοσύνη ❣️

Μακαρι να σταματησει συντομα....ευχαριστω πολυ για τις ευχες...εχω πολυ δρομο ακομα και μια ασθενεια μαζι με την εγκυμοσυνη ν' αντιμετωπισω....και αυτο ειναι το δυσκολοτερο....Υπομονη σε ολες μας οτι και αν περναμε.

6 ώρες πρίν, Emilly είπε:

 

Μπράβο ΕΜΙ τι έκπληξη ήταν αυτή;;δηλαδη όλα είναι σχετικά..τσάμπα το άγχος που τραβάμε οι γυναίκες.τελεια..θελει θετική σκέψη τελικά 

 

Ναι ολα ειναι σχετικα....και σε ολα η ζωη σου δινει μαθηματα.

Και ναι σε μας τις γυναικες σ' αυτο το θεμα το αγχος δε θα σταματησει ποτε.Ειναι στη φυση μας....τελος!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια .εχω και εγω δυο παλλινδρομες κυήσεις μια στην 9 εβδομάδα αφού είχαμε ακούσει καρδιά και μια στην 6 εβδομάδα!Εχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις για καθεξιν απόβολες (ολεσ Βγήκαν καθαρές) εκτος από υστεροσκοπηση ...εχω πάει σε τρεις γιατρούς και οι τρεις μου είπαν ότι δεν χρειάζεται γιατί φαίνονται ολα καθαρά αλλά εμένα μου έχει κολλήσει  να τη κάνω καθώς να σας πω ότι ο αιματολόγος μου έβαλε την ιδέα αρχικά ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ruby15 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια .εχω και εγω δυο παλλινδρομες κυήσεις μια στην 9 εβδομάδα αφού είχαμε ακούσει καρδιά και μια στην 6 εβδομάδα!Εχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις για καθεξιν απόβολες (ολεσ Βγήκαν καθαρές) εκτος από υστεροσκοπηση ...εχω πάει σε τρεις γιατρούς και οι τρεις μου είπαν ότι δεν χρειάζεται γιατί φαίνονται ολα καθαρά αλλά εμένα μου έχει κολλήσει  να τη κάνω καθώς να σας πω ότι ο αιματολόγος μου έβαλε την ιδέα αρχικά ...

Πολυ λυπαμαι για αυτο που περασες ειδικα 2 φορες.Οταν λες ολες κοπελα μου εννοεις και αντισωματα καρδιολιπινης,αντι-ενα,χρονο προθρομβινης,ινωδογονο κλπ.τα ειχατε τσεκαρει αυτα μετα την 6η βδομαδα;ποια εννοεις να κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Πολυ λυπαμαι για αυτο που περασες ειδικα 2 φορες.Οταν λες ολες κοπελα μου εννοεις και αντισωματα καρδιολιπινης,αντι-ενα,χρονο προθρομβινης,ινωδογονο κλπ.τα ειχατε τσεκαρει αυτα μετα την 6η βδομαδα;ποια εννοεις να κανεις;

Ναι εχω κάνει όλο το πακέτο το αιματολογικό με θρομβοφιλια ..αντισώματα .αντιπηκτικο λύκου κλπ επισης εχω κάνει ορμονικές και καρυοτυπο ζεύγους ..η μόνη εξέταση που δεν εχω κάνει είναι η υστεροσκοπηση ..σας την έχουν προτείνει εσάς ;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ruby15 είπε:

Ναι εχω κάνει όλο το πακέτο το αιματολογικό με θρομβοφιλια ..αντισώματα .αντιπηκτικο λύκου κλπ επισης εχω κάνει ορμονικές και καρυοτυπο ζεύγους ..η μόνη εξέταση που δεν εχω κάνει είναι η υστεροσκοπηση ..σας την έχουν προτείνει εσάς ;

Καλημερα ! Το πακετο οκ ναι το εκανες! Αλλο σε ρωταω ομως εαν ξαναεκανες ελεγχο μετα την 6η εβδομαδα κυησης;;; γιατί τοτε θελει ξανα ελεγχο διοτι δημιουργειται η λεγομενη  μαιευτικη θρομβοφιλια και θελει επανελεγχο οπωσδηποτε και ας μην εχεις θρομβοφιλια απο πριν.εχω κανει υστεροσκοπηση περυσι γιατι ειχα πολυποδες που φαινοταν στον υπερηχο.αν δεν εχουμε θεμα δεν κανουμε.δε παιζει ρολο αυτο θεωρω

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Nephelie είπε:

Καλημερα ! Το πακετο οκ ναι το εκανες! Αλλο σε ρωταω ομως εαν ξαναεκανες ελεγχο μετα την 6η εβδομαδα κυησης;;; γιατί τοτε θελει ξανα ελεγχο διοτι δημιουργειται η λεγομενη  μαιευτικη θρομβοφιλια και θελει επανελεγχο οπωσδηποτε και ας μην εχεις θρομβοφιλια απο πριν.εχω κανει υστεροσκοπηση περυσι γιατι ειχα πολυποδες που φαινοταν στον υπερηχο.αν δεν εχουμε θεμα δεν κανουμε.δε παιζει ρολο αυτο θεωρω

Καλησπερα!Τον έλεγχο για την θρομβοφιλια τον έκανα μετα από ένα μήνα αφού παλλινδρομησε και το δεύτερο ..ενώ ήμουν έγκυος δεν έκανα τέτοιες εξετάσεις γιατί δεν περιμενε ο γιατρός ότι θα το ξαναπάθω ..οποτε λες και εσυ ότι αν δεν φαίνεται κάτι στον υπέρηχο δεν προτείνουν υστεροσκοπηση ;

Δεν ξέρω για την μαιευτική θρομβοφιλια Αν θα φαινόταν στη δίκη μου περίπτωση γιατί ενώ είχε περάσει περίπου ένας μήνας από την διαπίστωση της παλλινδρομισης οταν έκανα αυτές τις εξετάσεις δεν είχε αποβληθεί ακόμα το έμβρυο ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Αυτο που λεω ειναι οτι πρεπει να κανουμε καποιες εξετασεις επαναληψη της θρομβοφιλιας κ αυτες γινονται απο την 6η εως την 8η εβδομαδα κυησης.τοτε φαινεται τι συμβαινει και αν ολα πανε καλά.την υστεροσκοπηση τη προτεινουν και διχως να  φαινεται κατι στον υπερηχο ειδικα σε εξωσωματικη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...