Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Παλίνδρομη και προγεννητικός έλεγχος


Recommended Posts

Just now, Emi** είπε:

Ακριβως αυτο...ολα γινονται για καποιο λογο.

Αυτο που ολες ζηταμε ειναι γερα μωρακια και να να συμβει αυτο σημαινει οτι κατι δεν παει καλα.

Η φυση ξερει...

Σε λιγακι θα μαθω κι εγω......ειμαι θετικη....θα γινει το καλυτερο.

Εύχομαι πραγματικά το καλύτερο ! Κι εγώ πιστεύω ότι η θετική διάθεση και ψυχολογία βοηθούν πολύ! Όπως και κάθε εμπειρία στη ζωη μας έστω και δυσάρεστη. Όλα για καλο λοιπόν ❣️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 87
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Παλι δεν ξεκαθαρισε το τοπιο κοριτσια

Ανεβηκε καπου στις 3000 μοναδες ομως σε καμια περιπτωση δε μιλαμε για διπλασιασμο.

Ο Γιατρος μου θα με δει την Τεταρτη οποτε εκει θα εχω μια ξακαθαρη εικονα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Emi** είπε:

Ακριβως αυτο...ολα γινονται για καποιο λογο.

Αυτο που ολες ζηταμε ειναι γερα μωρακια και να να συμβει αυτο σημαινει οτι κατι δεν παει καλα.

Η φυση ξερει...

Σε λιγακι θα μαθω κι εγω......ειμαι θετικη....θα γινει το καλυτερο.

Ακριβώς η φύση ξέρει... Μακάρι!!! Καλά αποτελέσματα! 

Just now, Emi** είπε:

Παλι δεν ξεκαθαρισε το τοπιο κοριτσια

Ανεβηκε καπου στις 3000 μοναδες ομως σε καμια περιπτωση δε μιλαμε για διπλασιασμο.

Ο Γιατρος μου θα με δει την Τεταρτη οποτε εκει θα εχω μια ξακαθαρη εικονα

Αχ αυτές οι χοριακες!! Ψυχοβγαλτης είναι... Κοίτα γενικά λένε ότι πάντα η χοριακη από μόνη της δεν πρέπει να μας λέει κάτι αλλά να συνεκτιμαται πάντα με την εικόνα του υπέρηχου. Εμένα φαντάσου οι πρώτες 2 διπλασιαστηκαν κανονικά και η τρίτη πήγε από 2000 από το Σάββατο στις 5000 την Πέμπτη που δεν ήταν διπλασιασμός και ξανά τη Δευτέρα 6.500. Μαζί με την εικόνα του υπέρηχου μας που είχαμε δει μόνο σάκο κ τπτ άλλο έδειξε ότι δεν πάει καλά. Εσείς αν επιτρέπεται τι έχετε δει στον υπέρηχο? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emi** είπε:

Παλι δεν ξεκαθαρισε το τοπιο κοριτσια

Ανεβηκε καπου στις 3000 μοναδες ομως σε καμια περιπτωση δε μιλαμε για διπλασιασμο.

Ο Γιατρος μου θα με δει την Τεταρτη οποτε εκει θα εχω μια ξακαθαρη εικονα

Αν είσαι στην 6η εβδομάδα πιστεύω ότι η τιμή αυτή είναι μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Irisss είπε:

Ακριβώς η φύση ξέρει... Μακάρι!!! Καλά αποτελέσματα! 

Αχ αυτές οι χοριακες!! Ψυχοβγαλτης είναι... Κοίτα γενικά λένε ότι πάντα η χοριακη από μόνη της δεν πρέπει να μας λέει κάτι αλλά να συνεκτιμαται πάντα με την εικόνα του υπέρηχου. Εμένα φαντάσου οι πρώτες 2 διπλασιαστηκαν κανονικά και η τρίτη πήγε από 2000 από το Σάββατο στις 5000 την Πέμπτη που δεν ήταν διπλασιασμός και ξανά τη Δευτέρα 6.500. Μαζί με την εικόνα του υπέρηχου μας που είχαμε δει μόνο σάκο κ τπτ άλλο έδειξε ότι δεν πάει καλά. Εσείς αν επιτρέπεται τι έχετε δει στον υπέρηχο? 

Σιγουρα υπολογιζουμε και τον υπερηχο....θεωρουμε 6η εβδομαδα και ο γιατρος ειδε εναν αδειο σακο....λεει ομως οτι ο σακος φαινετε μικρος για 6η εβδομαδα οποτε ισως να ειμαι και λιγοτερο.

Εκανα την πρωτη μου χοριακη 1/6 με τιμη 624...δυο μερες μετα με τιμη 1850 οποτε και σταματησα εκει ενημερωσα τον γιατρο μου και πηγα στις 11/6 να με δει.

Σακος αδειος....ειπαμε μηπως ειμαι λιγοτερο απ' οτι λεμε μιας και ο σακος δειχνει μικροτερος.Τιμη χοριακης την ιδια μερα με τον υπερηχο 14.247 οκτω μερες ομως απο την τελευταια οποτε δεν υπαρχει καλο μετρο συγκρισης και η σημερινη χοριακη 17.873.

Ανεβασμενη ομως χωρις διπλασιασμο.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emi** είπε:

Σιγουρα υπολογιζουμε και τον υπερηχο....θεωρουμε 6η εβδομαδα και ο γιατρος ειδε εναν αδειο σακο....λεει ομως οτι ο σακος φαινετε μικρος για 6η εβδομαδα οποτε ισως να ειμαι και λιγοτερο.

Εκανα την πρωτη μου χοριακη 1/6 με τιμη 624...δυο μερες μετα με τιμη 1850 οποτε και σταματησα εκει ενημερωσα τον γιατρο μου και πηγα στις 11/6 να με δει.

Σακος αδειος....ειπαμε μηπως ειμαι λιγοτερο απ' οτι λεμε μιας και ο σακος δειχνει μικροτερος.Τιμη χοριακης την ιδια μερα με τον υπερηχο 14.247 οκτω μερες ομως απο την τελευταια οποτε δεν υπαρχει καλο μετρο συγκρισης και η σημερινη χοριακη 17.873.

Ανεβασμενη ομως χωρις διπλασιασμο.

 

Κοπέλα μου καλησπέρα,στην αρχή οι πρώτες χοριακες όντως πρέπει να διπλασιάζονται κάθε 48-72 ώρες αλλά μετά σταματάει ο απόλυτος διπλασιασμός για αυτό κ σταματάμε να τις μετράμε σε μικροβιολογικό.οποτε ίσως δεν χρειαζεται να αγχωνεσαι.ευχομαι να σου πάνε όλα καλά.;-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 13/6/2020 at 4:10 ΜΜ, MumMaria είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου κ σου εύχομαι σύντομα να κρατάς ένα θετικό τεστ κ να έχεις κ μια τελειομηνη εγκυμοσύνη.

Πριν δυο-τρια χρόνια έμεινα εγκυος κ στην 8η εβδομάδα ενώ είχαμε ακούσει καρδιά παλινδρομησε,ο γιατρός μας είπε τυχαίο γεγονός.εγω τότε στα 31 μου.μετα από δύο μήνες έμεινα έγκυος.8η εβδομάδα,ακούμε καρδιά,παλινδρομει πάλι.κανω απόξεση κ εκεί μου λέει ο γιατρός να κάνουμε μοριακό καρυότυπο εμβρυου που όντως βρίσκουμε τρισωμια 14.ο γιατρός θεώρησε ότι βρήκαμε την αιτία κ μου είπε ότι ήταν τυχαίο κ να μην ψάχνουμε παραπάνω.εγω με ψυχολογία στο πάτωμα,δεν υπήρχε περίπτωση να ξαναπροσπαθήσω αν δεν σιγουρευτώ ότι τουλάχιστον οι υπόλοιποι παράγοντες ήταν οκ.καναμε καρυότυπο ζευγους,σπερμοδιαγραμμα, ορμονολογικες εξετάσεις,πήγα σε αιματολογο κ μου έγραψε για θρομβοφιλια,ψάξαμε θυροειδή,ζάχαρο κ οοο,τι άλλο μπορείς να φανταστείς.δεν βρέθηκε τίποτα.μετα από δέκα μήνες,έμεινα έγκυος στον γιο μου κ ενώ θήλαζα κ τελευταία μέρα περιόδου,μένω έγκυος στην κόρη μου όπου κ διανύω τώρα την 20η εβδομάδα.

Τελικά όντως στην περίπτωση μου ήταν τυχαία γεγονότα ,όπως κ άλλα ποσα παρόμοια στον περίγυρο μας που αλλα τα μαθαίνουμε κ αλλα όχι.παρ όλα αυτα,εμένα με βοήθησε ψυχολογικά που ψαχτηκα με διάφορες εξετάσεις,βέβαια εμένα συνέβη δύο φορές το δυσάρεστο.απο την στιγμή που είσαι μικρή κι εσύ κ θεωρητικά βρέθηκε η αιτία της παλινδρομης(χρωμοσωμικη ανωμαλία) καλά κάνεις κ το αφήνεις πίσω σου κ προσπαθείς ξανά.σου εύχομαι τα καλύτερα

Μπράβο βρε κοπέλα μου.βοηθαει πολύ να παραθέτει κάποιος αίσιο τέλος μετά από ταλαιπωρίες και αποτυχίες.γιατι η μαύρη αλήθεια είναι ότι μετά από ταλαιπωρία η γυναίκα καταβάλει τρελή προσπάθεια να μαζεύει κομμάτια,να αντιμετωπίζει τα σωματικα,τα ψυχολογικά τα χαζό κοινωνικά (μεγααααλο θεμα,πονάει).η ψυχολογία δεν το συζητώ παίζει τρέλα παιχνίδια,παράδειγμα εγώ προσωπικά έχω αποκλίσει να τα καταφέρω.θεμα ψυχολογίας μιλαμε...μην απελπισω κανένα κορίτσι άδικα.οποτε ας ακούμε όμορφες ιστορίες.ετσι σαν σπα☺️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 15/6/2020 at 11:22 ΜΜ, Emilly είπε:

Μπράβο βρε κοπέλα μου.βοηθαει πολύ να παραθέτει κάποιος αίσιο τέλος μετά από ταλαιπωρίες και αποτυχίες.γιατι η μαύρη αλήθεια είναι ότι μετά από ταλαιπωρία η γυναίκα καταβάλει τρελή προσπάθεια να μαζεύει κομμάτια,να αντιμετωπίζει τα σωματικα,τα ψυχολογικά τα χαζό κοινωνικά (μεγααααλο θεμα,πονάει).η ψυχολογία δεν το συζητώ παίζει τρέλα παιχνίδια,παράδειγμα εγώ προσωπικά έχω αποκλίσει να τα καταφέρω.θεμα ψυχολογίας μιλαμε...μην απελπισω κανένα κορίτσι άδικα.οποτε ας ακούμε όμορφες ιστορίες.ετσι σαν σπα☺️

Επειδή κι εγώ περνάω ανάλογες φάσεις ψυχολογικής κατάπτωσης και αποκαρδιωσης σχετικά με το ενδεχόμενο νέας εγκυμοσύνης , λόγω των προηγούμενων αποτυχιών , σε καταλαβαίνω. Επανέρχομαι όμως γρήγορα και αισιοδοξώ ότι θα τα καταφέρω. Μην σκέφτεσαι αρνητικά, αφού βρήκες την αιτία , όλα θα γίνουν.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Foteinilolipop είπε:

Επειδή κι εγώ περνάω ανάλογες φάσεις ψυχολογικής κατάπτωσης και αποκαρδιωσης σχετικά με το ενδεχόμενο νέας εγκυμοσύνης , λόγω των προηγούμενων αποτυχιών , σε καταλαβαίνω. Επανέρχομαι όμως γρήγορα και αισιοδοξώ ότι θα τα καταφέρω. Μην σκέφτεσαι αρνητικά, αφού βρήκες την αιτία , όλα θα γίνουν.

Στην περίπτωση μου είναι όλα αμφίβολα επειδή δεν εκλέχθηκε τα έμβρυα δυστυχώς.και η θρομβοφιλια μου είναι αμφίβολη,θα ξαναελεχθω αν μείνω έγκυος.στο θέμα της ψυχολογίας τώρα είναι πολύ σκληρό αυτό που βιώνουν οι γυναίκες,δυστυχώς είμαστε πολλές,θέλει πολύ δύναμη πολύ στήριξη.εγω και ενω έχω ένα παιδάκι δεν ξεπερνω τα μωράκια που έχασα.σκληρο.πολυ σκληρό.και κάτι άλλο βρε κορίτσια οποία ακούει κ μπορεί να με διαφωτίσει.στις δύο τελευταίες εγκυμοσύνες που παλινδρόμηση είχα πάρει κλομιφαινη.διαβασα κάπου ότι πολλά κορίτσια με κλομιφαινη πιάσανε μεν αποβαλλανε δε.ρωτησα πολλούς γιατρούς βρε μήπως η κλομιφαινη αφρατευει μπαγιάτικο αβγό;;;;που δεν έπρεπε να γονιμοποιηθεί;;κ η απάντηση ήταν όχι.εγω βέβαια διάβασα κ άρθρο που γιατρός το λέει...ηηη μήπως αυτό το φάρμακο προκάλεσε την θρομβοφιλια μου...που ως τοτε δεν είχα.δεν ξέρω.καλα η θρομβοφιλια αυτή είναι αυτοάνοση αλλά....μήπως 

Link to comment
Share on other sites

On 11/6/2020 at 6:05 ΜΜ, Emilly είπε:

Ωχ.απογοητευση .

Να πω βέβαια ότι αυτή την περίοδο γέννησαν κοπέλες στον περίγυρο μου από 40 ως 46 χρόνων φυσιολογική σύλληψη κ μια χαρά τα μωρά.τι να πω βρε κορίτσια.εγω 31 έκανα τον γιο μου εύκολα αποφάσισα 37για δεύτερο μένω έγκυος στην αυχενική μου λένε το έμβρυο έχει εκστροφη ουροδόχου κύστης και εξομφαλο.δηλαδη μια στις 400000 να φτάσει στην γέννα.κανω διακοπή κύησης και μετά δύο παλινδρομες στην σειρά.ψαχτηκα κ έκανα κ θρομβοφιλια σε μια από τις εγκυμοσύνες.αποτελεσματικη θα ήταν μια εξωσωματική με προεμφυτευτικο έχω ακούσει αλλά αρχίζω να ξενερώνω.ειμαι δυόμιση χρόνια με εγκυμοσύνες επεμβάσεις εξετάσεις.

Emilly γεια σου!. Η Πρώτη μου εγκυμοσινη ηταν παλλινδρομη, τυχαιο γεγονος κ δεν το ψαξαμε οταν εχεις αγνοια οτι σου λενε κανεις.. Η δεύτερη εμεινα εγκυος εύκολα κ ειχα ευκολη και τελειομηνη εγκυμοσινη χωρις κανενα προβλημα. Αποφασισαμε με τον αντρα μου μετα απο 3 χρονια να ξεκινήσουμε προσπάθειες για 2ο παιδακι. Η εγκυμοσινη ηρθε γρηγορα αλλα στην 23η εβδ στη β επιπεδου ειδαμε σοβαρο προβλημα στη καρδουλα. Προχωρησαμε σε διακοπη κυησης. Μενω εγκυος 4η φορα μετα απο ενα χρονο η εγκυμοσινη κυλαει άψογα, γινεται κ η β επιπεδου κ μου φευγει ενα μεγαλο βαρος αφου ολα ήταν τελεια.... Ωσπου δυο εβδ μετα μπαινω νοσοκομειο κ γενναω προωρα... Μικροβιο μου λενε αλλα δε ξερω πως το κολλησα γτ η καλλιεργεια ήταν αρνητικη. Το μωρο εζησε δυο μήνες...Ξαναμενω εγκυος, ακουμε καρδιά κ στην 8 εβδ παλλινδρομει(ο σακος ηταν εξαρχης χαμηλά δεν ειχε καλη θεση) .... Αλλαξα 3 γιατρος κανένας δεν ασχοληθηκε. Μόνη μου πηρα τη πρωτοβουλία κ βρηκα γιατρο που ειδικευεται στις αποβολες και ξεκιναμε εξετάσεις........ Εχω τον γιο μου που μου δίνει δυναμη και ευγνώμωνω τον Θεο που τον εχω. Σου ευχομαι δυναμη, πίστη και ελπιδα! Θα το κανουμε το δεύτερο παιδάκι... Εχει ο Θεος.. 

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Πασχαλιτσα5 είπε:

Emilly γεια σου!. Η Πρώτη μου εγκυμοσινη ηταν παλλινδρομη, τυχαιο γεγονος κ δεν το ψαξαμε οταν εχεις αγνοια οτι σου λενε κανεις.. Η δεύτερη εμεινα εγκυος εύκολα κ ειχα ευκολη και τελειομηνη εγκυμοσινη χωρις κανενα προβλημα. Αποφασισαμε με τον αντρα μου μετα απο 3 χρονια να ξεκινήσουμε προσπάθειες για 2ο παιδακι. Η εγκυμοσινη ηρθε γρηγορα αλλα στην 23η εβδ στη β επιπεδου ειδαμε σοβαρο προβλημα στη καρδουλα. Προχωρησαμε σε διακοπη κυησης. Μενω εγκυος 4η φορα μετα απο ενα χρονο η εγκυμοσινη κυλαει άψογα, γινεται κ η β επιπεδου κ μου φευγει ενα μεγαλο βαρος αφου ολα ήταν τελεια.... Ωσπου δυο εβδ μετα μπαινω νοσοκομειο κ γενναω προωρα... Μικροβιο μου λενε αλλα δε ξερω πως το κολλησα γτ η καλλιεργεια ήταν αρνητικη. Το μωρο εζησε δυο μήνες...Ξαναμενω εγκυος, ακουμε καρδιά κ στην 8 εβδ παλλινδρομει(ο σακος ηταν εξαρχης χαμηλά δεν ειχε καλη θεση) .... Αλλαξα 3 γιατρος κανένας δεν ασχοληθηκε. Μόνη μου πηρα τη πρωτοβουλία κ βρηκα γιατρο που ειδικευεται στις αποβολες και ξεκιναμε εξετάσεις........ Εχω τον γιο μου που μου δίνει δυναμη και ευγνώμωνω τον Θεο που τον εχω. Σου ευχομαι δυναμη, πίστη και ελπιδα! Θα το κανουμε το δεύτερο παιδάκι... Εχει ο Θεος.. 

Πόσα πέρασες και εσύ κορίτσι μου,πραγματικά πόσες είμαστε;;;;;λυπάμαι πολύ πραγματικά.η αδερφή μου λέει ότι κανονικά γυναίκες που πέρασαν αποβολές κ αντίστοιχα πρέπει να βλέπουν ψυχολόγο.εγω από την εμπειρία που είχα σε άλλο θέμα με την ιστορία υγειας που είχε ο γιος μου όταν ήταν μικρουλι,μαζί με τις συμπασχουσες μητέρες τα ξεπεράσαμε όλα τα ψυχολογικά.γνωριζομασταν από το νοσοκομείο κ κρατήσαμε χρόνια φιλιά.η μια στήριζε την άλλη στις φοβίες κ τις καταπτώσεις,δίναμε συμβουλές κ μοιραζόμασταν σκέψεις.και τώρα που μπήκα στο φόρουμ με βοηθάει πολύ.σε ευχαριστώ να χαίρεσαι κ εσύ το αγοράκι σου κ σε παρακαλώ όταν επισκευτεις τον ειδικό πες μου αν θες τι σε συμβούλεψε.εγω έχω ήδη καλό γυναικολόγο αλλα όχι ειδικό σε αποβολές ας πούμε και αιματολογο κορυφή.κατι ακόμα ήθελα να σε ρωτήσω.επειδη εμένα με στοιχειώνει η διακοπή της κύησης που επιλεξα για το μωράκι με το πρόβλημα δεν έχω συγχωρέσει τον εαυτό μου και δεν μπορώ να το ξεπεράσω.τα αλλά λέω τα πήρε ο Θεός αλλά αυτό το αδίκησα.εσυ αν θες μου λες πως νιωθεις για αυτή την απόφαση;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Πόσα πέρασες και εσύ κορίτσι μου,πραγματικά πόσες είμαστε;;;;;λυπάμαι πολύ πραγματικά.η αδερφή μου λέει ότι κανονικά γυναίκες που πέρασαν αποβολές κ αντίστοιχα πρέπει να βλέπουν ψυχολόγο.εγω από την εμπειρία που είχα σε άλλο θέμα με την ιστορία υγειας που είχε ο γιος μου όταν ήταν μικρουλι,μαζί με τις συμπασχουσες μητέρες τα ξεπεράσαμε όλα τα ψυχολογικά.γνωριζομασταν από το νοσοκομείο κ κρατήσαμε χρόνια φιλιά.η μια στήριζε την άλλη στις φοβίες κ τις καταπτώσεις,δίναμε συμβουλές κ μοιραζόμασταν σκέψεις.και τώρα που μπήκα στο φόρουμ με βοηθάει πολύ.σε ευχαριστώ να χαίρεσαι κ εσύ το αγοράκι σου κ σε παρακαλώ όταν επισκευτεις τον ειδικό πες μου αν θες τι σε συμβούλεψε.εγω έχω ήδη καλό γυναικολόγο αλλα όχι ειδικό σε αποβολές ας πούμε και αιματολογο κορυφή.

Σ'ευχαριστω πολυ! Δυστυχως δεν ειναι ολοι οι γυναικολογοι ειδικοι και γνωστες και άλλοι απλα δεν θελουν να ασχοληθουν. Προς το παρον μας εγραψε καρυοτυπο ζευγους.. παρολο που εχουμε ενα υγειες παιδακι, dfi σπερματος στον συζυγο και εξέταση θρομβοφιλιας. Μου ειπε οτι θα μου γραψει και άλλες σε δυο εβδομάδες.Προβλημα στη συλληψη δεν έχουμε αλλα κατι συμβαίνει γιατι και ο προωρος τοκετος επειδή ηταν στα ορια της βιωσιμότητας θα μπορουσε να θεωρηθει κ ως αποβολη (αν δε μου παιρναν το μωρο με καισαρικη)Θα σου στειλω οταν μαθω περισσότερα. Αν εισαι Αθήνα μπορω να σου στειλω το ονομα του γιατρου. Να χαιρεσαι και εσύ τον γιο σου και μας ευχομαι συντομα νεα εγκυμοσινη τελειομηνη χωρις προβληματα και σε ολα τα κοριτσια που έχουν ταλαιπωρηθει! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Πόσα πέρασες και εσύ κορίτσι μου,πραγματικά πόσες είμαστε;;;;;λυπάμαι πολύ πραγματικά.η αδερφή μου λέει ότι κανονικά γυναίκες που πέρασαν αποβολές κ αντίστοιχα πρέπει να βλέπουν ψυχολόγο.εγω από την εμπειρία που είχα σε άλλο θέμα με την ιστορία υγειας που είχε ο γιος μου όταν ήταν μικρουλι,μαζί με τις συμπασχουσες μητέρες τα ξεπεράσαμε όλα τα ψυχολογικά.γνωριζομασταν από το νοσοκομείο κ κρατήσαμε χρόνια φιλιά.η μια στήριζε την άλλη στις φοβίες κ τις καταπτώσεις,δίναμε συμβουλές κ μοιραζόμασταν σκέψεις.και τώρα που μπήκα στο φόρουμ με βοηθάει πολύ.σε ευχαριστώ να χαίρεσαι κ εσύ το αγοράκι σου κ σε παρακαλώ όταν επισκευτεις τον ειδικό πες μου αν θες τι σε συμβούλεψε.εγω έχω ήδη καλό γυναικολόγο αλλα όχι ειδικό σε αποβολές ας πούμε και αιματολογο κορυφή.

 

Just now, Πασχαλιτσα5 είπε:

Σ'ευχαριστω πολυ! Δυστυχως δεν ειναι ολοι οι γυναικολογοι ειδικοι και γνωστες και άλλοι απλα δεν θελουν να ασχοληθουν. Προς το παρον μας εγραψε καρυοτυπο ζευγους.. παρολο που εχουμε ενα υγειες παιδακι, dfi σπερματος στον συζυγο και εξέταση θρομβοφιλιας. Μου ειπε οτι θα μου γραψει και άλλες σε δυο εβδομάδες.Προβλημα στη συλληψη δεν έχουμε αλλα κατι συμβαίνει γιατι και ο προωρος τοκετος επειδή ηταν στα ορια της βιωσιμότητας θα μπορουσε να θεωρηθει κ ως αποβολη (αν δε μου παιρναν το μωρο με καισαρικη)Θα σου στειλω οταν μαθω περισσότερα. Αν εισαι Αθήνα μπορω να σου στειλω το ονομα του γιατρου. Να χαιρεσαι και εσύ τον γιο σου και ευχομαι συντομα νεα εγκυμοσινη τελειομηνη χωρις προβληματα σε ολα τα κοριτσια που έχουν ταλαιπωρηθει! 

Θεσσαλονίκη παω,κ εμείς δεν είχαμε προβλήματα στην σύλληψη κ παρεπιπτόντως εμένα λόγω του προβλήματος υγείας που είχε το παιδί μου όταν ήταν μικρό ελεχθηκε κ ο δικός του καρυότυπος κ ήταν γυαλί.και τώρα είναι μια χαρά.τα αλλά τα ψάξαμε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Πόσα πέρασες και εσύ κορίτσι μου,πραγματικά πόσες είμαστε;;;;;λυπάμαι πολύ πραγματικά.η αδερφή μου λέει ότι κανονικά γυναίκες που πέρασαν αποβολές κ αντίστοιχα πρέπει να βλέπουν ψυχολόγο.εγω από την εμπειρία που είχα σε άλλο θέμα με την ιστορία υγειας που είχε ο γιος μου όταν ήταν μικρουλι,μαζί με τις συμπασχουσες μητέρες τα ξεπεράσαμε όλα τα ψυχολογικά.γνωριζομασταν από το νοσοκομείο κ κρατήσαμε χρόνια φιλιά.η μια στήριζε την άλλη στις φοβίες κ τις καταπτώσεις,δίναμε συμβουλές κ μοιραζόμασταν σκέψεις.και τώρα που μπήκα στο φόρουμ με βοηθάει πολύ.σε ευχαριστώ να χαίρεσαι κ εσύ το αγοράκι σου κ σε παρακαλώ όταν επισκευτεις τον ειδικό πες μου αν θες τι σε συμβούλεψε.εγω έχω ήδη καλό γυναικολόγο αλλα όχι ειδικό σε αποβολές ας πούμε και αιματολογο κορυφή.κατι ακόμα ήθελα να σε ρωτήσω.επειδη εμένα με στοιχειώνει η διακοπή της κύησης που επιλεξα για το μωράκι με το πρόβλημα δεν έχω συγχωρέσει τον εαυτό μου και δεν μπορώ να το ξεπεράσω.τα αλλά λέω τα πήρε ο Θεός αλλά αυτό το αδίκησα.εσυ αν θες μου λες πως νιωθεις για αυτή την απόφαση;;;

Μεχρι πριν λιγο καιρο ένιωθα τυψεις κ για την διακοπη και για τον προωρο τοκετο.... Πρέπει ομως να προχωραμε μπροστά.... Προσπαθω να το αποδεχτω πλεον κ να κοιταω μόνο μπροστά! Συμβουλευω και εσενα το ίδιο! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Πασχαλιτσα5 είπε:

Μεχρι πριν λιγο καιρο ένιωθα τυψεις κ για την διακοπη και για τον προωρο τοκετο.... Πρέπει ομως να προχωραμε μπροστά.... Προσπαθω να το αποδεχτω πλεον κ να κοιταω μόνο μπροστά! Συμβουλευω και εσενα το ίδιο! 

Δεν θα το ξεχάσω ποτε.καταλαβαινω  ότι οι επιλογές μου ήταν διακοπή,ενδομητρίος θανατος,θάνατος τις πρώτες ώρες  μετά  την γέννα,επιβιωση του μωρού με άθλια ποιότητα ζωης μετά από επεμβάσεις  μια ζωη.ηταν μεγάλα τα προβληματα που είχαν κορίτσι μου.δεν ήταν αποφάση λόγω ανεπιθύμητης εγκυμοσύνης.πολυ μεγάλα δειληματα βάζει ο υψηστος.τι να πω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...