Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, chris79 είπε:

Και εγώ Νατάσα μου δεν έχω πει τίποτα ... προχθές μου έλεγε όταν πέσαμε για ύπνο «μαμά, μακάρι να είχα ένα αδερφάκι!!

Του λέω «ναι ε;;»
και μου λέει «ναι, ξέρεις μερικές φορές βαριέμαι μόνος μου...» 

Πως δεν τα έμπηξα δεν ξέρω ... ήταν και σκοτεινά και τη γλίτωσα ...

Κατα Σεπτέμβρη - μη σου πω Οκτώβρη πρώτα ο θεός να είναι όλα καλά θα του το πούμε ... 

Θα του πω «ξέρω ότι ζήτησες ένα αλλά επειδή η μαμά και ο μπαμπάς προσπάθησαν πολύ θα έχεις 2...» 

Θα του ρθει ταμπλάς!!! Χαχαχαχα 

Σεπτεμβρη-Οκτωβρη η ανακοινωση ε?Τόσο αργα?Ο αντρας μου κι οι δικοι μου ανυπομονουν να το ανακοινωσουν μετα την αυχενική,αν φτάσουμε εκει πρωτα ο Θεος.Ειναι φοβερα συγκρατημενοι οι ερμοι και δεν το εχουν χαρει καθολου ως τωρα αλλα κι εγω δεν ξερω ποτε θα νιωσω ανετα να το ανακοινωσω.Νομιζω σε πολλους προς το τελος....


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπορεί να παίζει ρόλο το κάθε κατάστημα! Πάντως εγώ τόσο καιρό Μου τα έστελναν στο e-mail! Την προηγούμενη Δευτέρα που πήγα για το προγεννητικό μου είπαν να μπω σε αυτην την εφαρμογή. Έκανα εγγραφή και έχω όλες τις εξετάσεις και μπορώ να τις εκτυπώσω, να τις συγκρίνω και διάφορα άλλα! Για ρωτήστε και εσείς


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Εμένα μου έδωσαν ένα pin για να κάνω εγγραφή στο βιοϊατρική digital  από εκεί βλέπω όσες εξετάσεις έχω κάνει μέχρι τώρα στην βιοϊατρική! Να φανταστείς ότι απόρησα όταν μπήκα και το είδα λέω «μπράβο πολύ μπροστά η βιοϊατρική»

@Joka αφορά και εσένα αυτό!

εγώ βιοϊατρική Παλλήνης!!

Μαλλον εντάσσονται σταδιακα ολα τα υποκαταστήματα λοιπόν φανταζομαι....


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Μαλλον εντάσσονται σταδιακα ολα τα υποκαταστήματα λοιπόν φανταζομαι....

Πολύ πιθανόν αλλά είναι ΥΠΕΡΟΧΟ γιατί τις έχεις όλες τις εξετάσεις μπροστά στα μάτια σου και όχι να ψάχνεις e-mail κλπ


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Μπορεί να παίζει ρόλο το κάθε κατάστημα! Πάντως εγώ τόσο καιρό Μου τα έστελναν στο e-mail! Την προηγούμενη Δευτέρα που πήγα για το προγεννητικό μου είπαν να μπω σε αυτην την εφαρμογή. Έκανα εγγραφή και έχω όλες τις εξετάσεις και μπορώ να τις εκτυπώσω, να τις συγκρίνω και διάφορα άλλα! Για ρωτήστε και εσείς

Ναι θα ρωτήσω, είναι καλό που τα έχει συγκεντρωμένα!!! Βέβαια για τον γιατρό και για το προσωπικό σου αρχείο πάλι τα θες εκτυπωμένα...!!! Να σαι καλά που μας το πες!!!


1jUcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, @ngelina81 είπε:

Ναι θα ρωτήσω, είναι καλό που τα έχει συγκεντρωμένα!!! Βέβαια για τον γιατρό και για το προσωπικό σου αρχείο πάλι τα θες εκτυπωμένα...!!! Να σαι καλά που μας το πες!!!

Τα εκτυπωνεις και οταν στελονται στο mail και απο την καινουργια εφαρμογη σίγουρα.Εγω προωθω το mail στη γιατρο μου για οικονομία χαρτιού.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, @ngelina81 είπε:

Ναι θα ρωτήσω, είναι καλό που τα έχει συγκεντρωμένα!!! Βέβαια για τον γιατρό και για το προσωπικό σου αρχείο πάλι τα θες εκτυπωμένα...!!! Να σαι καλά που μας το πες!!!

Αυτή η εφαρμογή σε αφήνει και να κατεβάσει το αρχείο σε PDF και να το εκτυπώσεις αν και εγώ το στέλνω στο γιατρό μου με e-mail!

Όπως και να έχει είναι μία καλή εφαρμογή. Απλά είδα που λέγατε για τις εξετάσεις και στην βιοϊατρική και είπα να σας στείλω αυτό που είπαν σε μένα! Τα φιλιά μου 


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Μαλλον εντάσσονται σταδιακα ολα τα υποκαταστήματα λοιπόν φανταζομαι....

Στη Γλυφάδα πάντως με το ζόρι μου είχαν πει για το απλό πιν γιατί τους είχα πιέσει ότι είναι επείγον να ενημερώσω το γιατρό άμεσα. Και τώρα κάθε φορά που πάω και ζητάω το πιν δεν έχω δει κανενα άλλο παραδίπλα μου να παίρνει... Ίσως το αποφεύγουν γιατί το θεωρούν φόρτο εργασίας...τι να πω...

Just now, Joka είπε:

Τα εκτυπωνεις και οταν στελονται στο mail και απο την καινουργια εφαρμογη σίγουρα.Εγω προωθω το mail στη γιατρο μου για οικονομία χαρτιού.

Ναι θα κοιταξω να το κάνω κι εγώ έτσι...μπορεί να βολεύει τελικά...δεν τα εκτυπώνουν όμως έτσι κι αλλιώς;


1jUcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, @ngelina81 είπε:

Στη Γλυφάδα πάντως με το ζόρι μου είχαν πει για το απλό πιν γιατί τους είχα πιέσει ότι είναι επείγον να ενημερώσω το γιατρό άμεσα. Και τώρα κάθε φορά που πάω και ζητάω το πιν δεν έχω δει κανενα άλλο παραδίπλα μου να παίρνει... Ίσως το αποφεύγουν γιατί το θεωρούν φόρτο εργασίας...τι να πω...

Να φανταστείς πόσο διαφέρει από κατάστημα σε κατάστημα εγώ πήγα στην Παλλήνη να κάνω εξετάσεις και αμέσως την ίδια μέρα το απόγευμα μου την είχανε βγάλει ο άντρας μου στο κατάστημα των Μελισσίων του είπανε σε τέσσερις μέρες γιατί τα στέλνουμε στα κεντρικά!! Ότι ναναι δηλαδή!


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Να φανταστείς πόσο διαφέρει από κατάστημα σε κατάστημα εγώ πήγα στην Παλλήνη να κάνω εξετάσεις και αμέσως την ίδια μέρα το απόγευμα μου την είχανε βγάλει ο άντρας μου στο κατάστημα των Μελισσίων του είπανε σε τέσσερις μέρες γιατί τα στέλνουμε στα κεντρικά!! Ότι ναναι δηλαδή!

Ναι εχει να κανει με το προσωπικο και τον κοσμο που εχει το καθε καταστημα.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Joka said:

Σεπτεμβρη-Οκτωβρη η ανακοινωση ε?Τόσο αργα?Ο αντρας μου κι οι δικοι μου ανυπομονουν να το ανακοινωσουν μετα την αυχενική,αν φτάσουμε εκει πρωτα ο Θεος.Ειναι φοβερα συγκρατημενοι οι ερμοι και δεν το εχουν χαρει καθολου ως τωρα αλλα κι εγω δεν ξερω ποτε θα νιωσω ανετα να το ανακοινωσω.Νομιζω σε πολλους προς το τελος....

Μιλάω για την ανακοίνωση στο γιο μου .. επειδή θα πληγωθεί παρά πολύ αν πάει κάτι στραβά θέλω να το πω όσο πιο μετά.. ε κάποια στιγμή θα φουσκώσει και η κοιλιά δε μπορώ να κρυφτώ .. 

Για τους άλλους γενικά μετά την αυχενική θα το πω σε κάποιους κοντινούς. Εντάξει δε θα πάρω και τηλέφωνο οποίον ξέρω και δεν ξέρω. 
Με τους ανθρώπους που έτσι κι αλλιώς είναι κοντά μου θα φανεί από μόνο του. Έχω πει πριν την αυχενική δε λέω .. μόνο σε γονείς και στα αδέρφια μας το έχουμε πει και εκεί με οδηγίες να μην πουν πουθενά (δεν ξέρω αν τηρείται αλλά κάνω ότι το πιστεύω) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Μιλάω για την ανακοίνωση στο γιο μου .. επειδή θα πληγωθεί παρά πολύ αν Παρί κάτι στραβά θέλω να το πω όσο πιο μετά.. ε κάποια στιγμή θα φουσκώσει και η κοιλιά δε μπορώ να κρυφτώ .. 

Για τους άλλους γενικά μετά την αυχενική θα το πω σε κάποιους κοντινούς. Εντάξει δε θα πάρω και τηλέφωνο οποίον ξέρω και δεν ξέρω. 
Με τους ανθρώπους που έτσι κι αλλιώς είναι κοντά μου θα φανεί από μόνο του. Έχω πει πριν την αυχενική δε λέω .. μόνο σε γονείς και στα αδέρφια μας το έχουμε πει και εκεί με οδηγίες να μην πουν πουθενά (δεν ξέρω αν τηρείται αλλά κάνω ότι το πιστεύω) 

Ακριβώς έτσι κ εμείς...Μόνο στα αδέρφια μας κ τους κολλητούς μας φίλους.. Ακόμα δεν το χουμε εμείς συνηδητοποιησει καλά καλά!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Σεπτεμβρη-Οκτωβρη η ανακοινωση ε?Τόσο αργα?Ο αντρας μου κι οι δικοι μου ανυπομονουν να το ανακοινωσουν μετα την αυχενική,αν φτάσουμε εκει πρωτα ο Θεος.Ειναι φοβερα συγκρατημενοι οι ερμοι και δεν το εχουν χαρει καθολου ως τωρα αλλα κι εγω δεν ξερω ποτε θα νιωσω ανετα να το ανακοινωσω.Νομιζω σε πολλους προς το τελος....

Εμένα το ξέρει ο κύκλος μου, οικογένεια και κοντινοί μας φίλοι. Ήταν δίπλα μας από την πρώτη μέρα εμβρυομεταφοράς, κάποιοι κι από την πρώτη  ένεση. Μας στήριξαν πολύ, όλοι ❤️ Τώρα οι "πιο εκτός" θα το μάθουν μετά την αυχενική. Είναι λάθος να το κρατάς για το τέλος.. Μετά το πρώτο τρίμηνο, η πιθανότητες του να πάει κάτι στραβά είναι απειροελάχιστες. Οπότε πιστεύω ότι μετά την αυχενική μπορούμε να προχωρήσουμε σε επίσημες δηλώσεις..! Μη κοιτάς εδώ το φορουμ..Όσες είχαν φυσιολογικές εγκυμοσύνες και δεν αντιμετώπισαν καμία δυσκολία για να την επιτύχουν, ούτε που τη ξέρουν τη σελίδα! Κι αυτές είναι οι πλειοψηφία. Να το πεις "είμαι έγκυος", "περιμένουμε παιδάκι" είναι τόσο όμορφο να ακούς τον εαυτό σου να το ξεστομίζει.. Μας αξίζει να το ζήσουμε ❤️

  • Μου αρέσει 7

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Μιλάω για την ανακοίνωση στο γιο μου .. επειδή θα πληγωθεί παρά πολύ αν πάει κάτι στραβά θέλω να το πω όσο πιο μετά.. ε κάποια στιγμή θα φουσκώσει και η κοιλιά δε μπορώ να κρυφτώ .. 

Για τους άλλους γενικά μετά την αυχενική θα το πω σε κάποιους κοντινούς. Εντάξει δε θα πάρω και τηλέφωνο οποίον ξέρω και δεν ξέρω. 
Με τους ανθρώπους που έτσι κι αλλιώς είναι κοντά μου θα φανεί από μόνο του. Έχω πει πριν την αυχενική δε λέω .. μόνο σε γονείς και στα αδέρφια μας το έχουμε πει και εκεί με οδηγίες να μην πουν πουθενά (δεν ξέρω αν τηρείται αλλά κάνω ότι το πιστεύω) 

Πολύ λογικό.Κι εμεις πριν λιγες μερες το ειπαμε σε γονεις και αδέρφια μόνο κι αυτο γιατι δε γινοταν να λεμε άλλο δικαιολογίες.Σε κανεναν άλλο.Και γενικα προσωπικα είμαι επισης κατα της λογικής παιρνω τηλεφωνο οποιον ξερω να του το ανακοινώσω κι ας φτυσαμε εμεις αιμα να φτασουμε ως εδω.Για τον πολύ κόσμο είναι απλά το πιο φυσιολογικό πράγμα του κόσμου!


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Εμένα το ξέρει ο κύκλος μου, οικογένεια και κοντινοί μας φίλοι. Ήταν δίπλα μας από την πρώτη μέρα εμβρυομεταφοράς, κάποιοι κι από την πρώτη  ένεση. Μας στήριξαν πολύ, όλοι ❤️ Τώρα οι "πιο εκτός" θα το μάθουν μετά την αυχενική. Είναι λάθος να το κρατάς για το τέλος.. Μετά το πρώτο τρίμηνο, η πιθανότητες του να πάει κάτι στραβά είναι απειροελάχιστες. Οπότε πιστεύω ότι μετά την αυχενική μπορούμε να προχωρήσουμε σε επίσημες δηλώσεις..! Μη κοιτάς εδώ το φορουμ..Όσες είχαν φυσιολογικές εγκυμοσύνες και δεν αντιμετώπισαν καμία δυσκολία για να την επιτύχουν, ούτε που τη ξέρουν τη σελίδα! Κι αυτές είναι οι πλειοψηφία. Να το πεις "είμαι έγκυος", "περιμένουμε παιδάκι" είναι τόσο όμορφο να ακούς τον εαυτό σου να το ξεστομίζει.. Μας αξίζει να το ζήσουμε ❤️

Εγώ δεν θέλω να το πώ, να το φωνάξω θέλω, αλλά είμαι επιφυλακτική, όσοι λιγότεροι, τόσο καλύτερα (γνώμη μου, πάντα) και είναι και νωρίς ακόμα! Θα το κρατήσω μυστικό όσο μπορώ και δεν φαίνεται, (το δεύτερο δύσκολο :-P )

Επίσης εδώ δεν το λένε οι κοπέλες που πιάνουν φυσιολογικά και περιμένουν να περάσουν Κάποιοι μήνες και να το σιγουρέψουν! Πόσο μάλλον εμείς τόσα χρόνια με εξωσωματικές!!! 
 

Θα έρθει η ώρα θα το μάθουν όλοι (στην βάπτιση) Χαχαχαχα

  • Χαχα 2

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...