Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Απλά το καλοκαίρι πιστεύω δεν είναι τόσο καλή περίοδος με ζεστη κλπ άντε να δούμε

      Ναι μεν αλλά από την άλλη το αφήνεις από Σεπτέμβριο - Οκτωβρίο; Αυτά σκέφτομαι, και θα το δούμε αν όλα πάνε καλά. Σου εύχομαι να είναι καλύτερα τότε και ας είναι κ κατακαλόκαιρο!

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα ομορφες μελλοντικες μανουλες! Ειδα οτι λετε για την ονειρωξη και πεταχτηκα παλι χιχιχιχι! Κοριτσια μου το εχω παθει 3 φορες στην αρχη της εγκυμοσυνης οπως εσεις! Ρωτησα τη γιατρο μου και ειπε ο οργασμος δεν ειναι επικινδυνος! Λενε οχι στο σεξ για την διεισδυση (ποσο ευγενικα το ειπα) οταν το λενε! Εμενα μου ειπε η Γερμανιδα θυμαμαι "there is no danger, don't worry and by the way nice dream"! ΧΑΧΑΧΑΧΑ! Επισης μου ειπε οτι το σωμα τωρα μπαινει σε αυτοματη διαδικασια να προστατεψει το μωρο. Οποτε αν ηταν επικινδυνο, δε θα το παθαινε! Επισης μου ειπε οτι οργασμος χαλαρωνει το μωρακι.

Σας φιλω ολες ομορφες μελλοντικες μανουλες και μη μου ανησυχειτε! Ειναι οι ορμονες τωρα στα υψη!!! Εμπιστευτειτε το σωμα σας, αν κατι το κανει απο μονο του δεν ειναι σιγουρα για να βλαψει το μωρακι μας!

Ποσο φοβερη τυπισσα πρεπει να εισαι! Και ποσο καλος ανθρωπος..Δεν υπαρχεις κοριτσι μου χιλια ευχαριστουμε !να εισαι παντα καλά!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπόν μολις μιλησα με γυναικολόγο μου είπε οκ ειναι η χοριακη αλλα να ξανακάνω σε 10 μέρες αλλη μια μ μετα θα παω για ραντεβού..  πολυ νερο σε όλες μας οχι κουραση Όχι βάρη και καλή διατροφή. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! Είμαι κι εγώ έγκυος πρώτη φορά! είμαι στην 7η εβδομάδα και εχθές ακούσαμε την καρδούλα του! τι υπέροχο συναίσθημα και συγκινητικό! ένα θαύμα είναι η ζωή! Εύχομαι όλα να  πάνε καλά σε όλες μας !!!

  • Μου αρέσει 12
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi8 είπε:

Γειά σας κορίτσια! Είμαι κι εγώ έγκυος πρώτη φορά! είμαι στην 7η εβδομάδα και εχθές ακούσαμε την καρδούλα του! τι υπέροχο συναίσθημα και συγκινητικό! ένα θαύμα είναι η ζωή! Εύχομαι όλα να  πάνε καλά σε όλες μας !!!

Συγχαρητήρια Σόφη! Καλώς όρισες στην ομάδα! Να έχεις μια υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη ❤️


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Αφού δε σε έπιασαν ακόμη, δε νομίζω να σε πιάσουν.. (το εύχομαι δηλαδή!) Σε δύο μέρες μπαίνεις στην 9η. Σε κάνα δυο βδομάδες θα αρχίσουν να μειώνονται κι αυτά που έχεις. Εγώ νιώθω κάπως καλύτερα τις τελευταίες μέρες, ΑΛΛΑ γέμισα μικροσκοπικά σπυράκια στο μέτωπο και στο λαιμό..φτου.

Καλημέρα!! Αν και δεν είμαι η κατάλληλη για να απαντήσω, μιας που έμεινα έγκυος με εξωσωματική, θεωρώ ότι δεν είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης μιας που δύο μέρες μετά δεν έχει γίνει καν εμφύτευση. Πιθανότατα ο πόνος να οφείλεται στο ωοθηλάκια που έσκασε, στην ωορρηξία δηλαδή. Βέβαια αυτό δε σημαίνει ότι δεν τα καταφέρατε αυτή τη φορά! Εμένα τα συμπτώματα ξεκίνησαν κοντά στην χοριακή, φουντωματα, κρυάδες, αρρυθμίες και πόνος στο πλάι του στήθους σαν μελανιά. Σου εύχομαι ολόψυχα να τα καταφέρατε! 

Μπαίνω στην 8η...μακαρι αγάπη το εύχομαι να μαστε από τις Τυχερές... Για τα σπιθουρακια το χω ακούσει ότι πολλές εγκύουλες βγάζουν. Βάζεις τίποτα πάνω καμία κρεμουλα? Τις πήρες τις εξετάσεις σου? @Jokaκορίτσι μου εσύ τις πήρες τι έγινε? 

Just now, Sofi8 είπε:

Γειά σας κορίτσια! Είμαι κι εγώ έγκυος πρώτη φορά! είμαι στην 7η εβδομάδα και εχθές ακούσαμε την καρδούλα του! τι υπέροχο συναίσθημα και συγκινητικό! ένα θαύμα είναι η ζωή! Εύχομαι όλα να  πάνε καλά σε όλες μας !!!

Καλώς ήρθες κορίτσι μου στην παρέα μας. Σου ευχομαι μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη... ❤️

Just now, Ani!! είπε:

Λοιπόν μολις μιλησα με γυναικολόγο μου είπε οκ ειναι η χοριακη αλλα να ξανακάνω σε 10 μέρες αλλη μια μ μετα θα παω για ραντεβού..  πολυ νερο σε όλες μας οχι κουραση Όχι βάρη και καλή διατροφή. 

Τελειααααααα.. Όλα θα πάνε σούπερ κορίτσι μου έχε εμπιστοσύνη στο μωράκι σου... ❤️


Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Katzei1982 είπε:

Μπαίνω στην 8η...μακαρι αγάπη το εύχομαι να μαστε από τις Τυχερές... Για τα σπιθουρακια το χω ακούσει ότι πολλές εγκύουλες βγάζουν. Βάζεις τίποτα πάνω καμία κρεμουλα? Τις πήρες τις εξετάσεις σου? @Jokaκορίτσι μου εσύ τις πήρες τι έγινε? 

Τώρα είσαι στην όγδοη.Από 7+1 μέχρι 7+6 είναι η όγδοη! Την έβδομη την εχεις ολοκληρώσει. Έχω αγοράσει ένα ημερολόγιο εγκυμοσύνης και νόμιζα ότι τα γράφει λάθος, μέχρι που το τσεκαρα στο ίντερνετ.

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Τώρα είσαι στην όγδοη.Από 7+1 μέχρι 7+6 είναι η όγδοη! Την έβδομη την εχεις ολοκληρώσει. Έχω αγοράσει ένα ημερολόγιο εγκυμοσύνης και νόμιζα ότι τα γράφει λάθος, μέχρι που το τσεκαρα στο ίντερνετ.

Η εφαρμογή που χω κατεβασει λέει 7+5μερες κάθε Κυριακή αλλάζω βδομάδα... Πολύ με είχε μπερδέψει και μένα χαχα


Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Συγχαρητήρια Σόφη! Καλώς όρισες στην ομάδα! Να έχεις μια υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη ❤️

ευχαριστώ πολύ!!! 

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι  όλες τις κοπέλες σχετικά με το νοσοκομείο που θέλουν να γεννήσουν. Σκέφτομαι να πάω στο Αρεταίειο γιατί ο γιατρός μου, αν κ πάρα πολύ καλός, είναι μόνο στο Ρέα. Γνωρίζει κάποια σχετικά με τους γιατρούς αυτού του νοσοκομείου; 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katzei1982 είπε:

Η εφαρμογή που χω κατεβασει λέει 7+5μερες κάθε Κυριακή αλλάζω βδομάδα... Πολύ με είχε μπερδέψει και μένα χαχα

(Το έκανα αντιγραφή)

Η 8η εβδομάδα της εγκυμοσύνης αρχίζει με τη συμπλήρωση 7 εβδομάδων και 0 ημερών και λήγει με τη συμπλήρωση 7 εβδομάδων και 6 ημερών από την πρώτη ημέρα της τελευταίας περιόδου. Επομένως από την πρώτη ημέρα της τελευταίας περιόδου έχουν μεσολαβήσει 50 έως 56 ημέρες.

Just now, Sofi8 είπε:

ευχαριστώ πολύ!!! 

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι  όλες τις κοπέλες σχετικά με το νοσοκομείο που θέλουν να γεννήσουν. Σκέφτομαι να πάω στο Αρεταίειο γιατί ο γιατρός μου, αν κ πάρα πολύ καλός, είναι μόνο στο Ρέα. Γνωρίζει κάποια σχετικά με τους γιατρούς αυτού του νοσοκομείου; 

 

Δεν είμαι από Αθήνα, οπότε δε μπορώ να σε βοηθήσω, δυστυχώς.. Με αυτό το θέμα θα ασχοληθώ μετά την αυχενική.

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Balloo είπε:

(Το έκανα αντιγραφή)

Η 8η εβδομάδα της εγκυμοσύνης αρχίζει με τη συμπλήρωση 7 εβδομάδων και 0 ημερών και λήγει με τη συμπλήρωση 7 εβδομάδων και 6 ημερών από την πρώτη ημέρα της τελευταίας περιόδου. Επομένως από την πρώτη ημέρα της τελευταίας περιόδου έχουν μεσολαβήσει 50 έως 56 ημέρες.

Δεν είμαι από Αθήνα, οπότε δε μπορώ να σε βοηθήσω, δυστυχώς.. Με αυτό το θέμα θα ασχοληθώ μετά την αυχενική.

Έλα ρε φιλεναδιτσα μου τρελάθηκα τώρα... Καλέ μου το λεγε και ο άντρας μου και του λεγα κάνεις λάθος... Οπότε ακόμα πιο τέλεια πλησιάζουμε στην λήξη του τριμήνου.... Πήρες τις εξετάσεις σου? 

  • Μου αρέσει 2

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Τώρα είσαι στην όγδοη.Από 7+1 μέχρι 7+6 είναι η όγδοη! Την έβδομη την εχεις ολοκληρώσει. Έχω αγοράσει ένα ημερολόγιο εγκυμοσύνης και νόμιζα ότι τα γράφει λάθος, μέχρι που το τσεκαρα στο ίντερνετ.

Αληθεια?Λαθος τα εβγαζα κι εγω?Σημερα ειμαι 8+4 αρα ειμαι στην 9η?Μπηκα στον 3ο?

Η βιοιατρικη μου εβγαλε την ψυχη.Ενω μου ειπαν οτι χθες θα εβγαιναν τα αποτελεσματα δεν τα εβγαλαν.Θα τα στειλουν ειπαν σημερα.Και μ εχει φαει η αγωνια.Σημερα παλι σερνομαι και ζοριζομαι πολυ με τη ζεστη.

Ο Μαστρο. μου ειχε πει οχι ξαπλα,να πηγαινω βόλτες,σεξ επιτρέπεται χωρις αγριαδες,ολα κανονικα και δουλειές και ολα,μονο οχι βαρη και να μην κουραζομαι πολυ.Σχεδον ολα κανονικα,η εγκυμοσυνη δεν ειναι αρρωστια.Τα ιδια μου ειπε και η γυναικολογος μου και γενικα νιωθω πολυ ανετα με αυτές τις οδηγιες.

Ευτυχως ειμαι πολυ καλα ως τωρα,ελαχιστα συμπτωματα.

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katzei1982 είπε:

Έλα ρε φιλεναδιτσα μου τρελάθηκα τώρα... Καλέ μου το λεγε και ο άντρας μου και του λεγα κάνεις λάθος... Οπότε ακόμα πιο τέλεια πλησιάζουμε στην λήξη του τριμήνου.... Πήρες τις εξετάσεις σου? 

Δηλαδή βρε κορίτσια εγώ που σήμερα είμαι 6+1, 7 πρέπει να λέω??


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi8 είπε:

ευχαριστώ πολύ!!! 

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι  όλες τις κοπέλες σχετικά με το νοσοκομείο που θέλουν να γεννήσουν. Σκέφτομαι να πάω στο Αρεταίειο γιατί ο γιατρός μου, αν κ πάρα πολύ καλός, είναι μόνο στο Ρέα. Γνωρίζει κάποια σχετικά με τους γιατρούς αυτού του νοσοκομείου; 

 

Δε γνωριζω καθολου κοριτσι μου για το Αρεταιειο...


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Αληθεια?Λαθος τα εβγαζα κι εγω?Σημερα ειμαι 8+4 αρα ειμαι στην 9η?

Η βιοιατρικη μου εβγαλε την ψυχη.Ενω μου ειπαν οτι χθες θα εβγαιναν τα αποτελεσματα δεν τα εβγαλαν.Θα τα στειλουν ειπαν σημερα.Και μ εχει φαει η αγωνια.Σημερα παλι σερνομαι και ζοριζομαι πολυ με τη ζεστη.

Αυτή η βιοϊατρική θα μας βγάλει την ψυχή.. Άστα με τη ζέστη και γω δεν την παλεύω καθόλου.. Και το air condition καθόλου δεν το θέλω αλλά αναγκαστικά το βάζω λίγο.. 

Just now, Τουτουνι είπε:

Δηλαδή βρε κορίτσια εγώ που σήμερα είμαι 6+1, 7 πρέπει να λέω??

Απ ότι κατάλαβα ναι... Γιατί λέει ότι ξεκινάει από την συμπλήρωση ας πούμε 6e0d... Πάμε γεράαααα να φάμε το πρώτο τρίμηνο χαχα

  • Μου αρέσει 2

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...