Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

8 hours ago, Joka said:

Κοριτσια δεν ξαναπατάω Βιοιατρική!Απαράδεκτοι!Απο χθες που θα είχα τα αποτελεσματα σημερα σχεδον 10 τα στειλανε!!Τραγικοί!

Για πειτε κι εσεις,πως ηταν οι εξετάσεις σας?Εγω στενοχωρηθηκα μονο με τον αιματοκριτη,έχω στιγμα κι ηταν πάντα χαμηλός αλλά.τωρα επαθα σοκ.32!!!!!Προβλέπω φουλ χαπακωμα.

Ολα τα άλλα οκ νομίζω,ζάχαρο 81 καλό σωστά;.Α και η tsh αυξηθηκε κλασσικά.

Καλημέρα ! Έχουμε ακριβώς ίδιο ζάχαρο και ο γιατρός δε μου είπε κάτι. Γενικά να ξέρεις ο αιματοκρίτης πέφτει στην εγκυμοσύνη. Εμένα που το νορμαλ μου είναι 37 βέβαια ειχα 39 και μου έκανε εντύπωση αλλά το αναμενόμενο είναι να πέσει. Λογικα θα σου δώσει κάτι γιατί είναι αρκετά χαμηλό το 32. Σίδηρο παίρνεις ; Μπορεί να σε αρχίσει από τώρα 

Just now, Τουτουνι said:

Καλημέρα κορίτσια μου, τι κάνετε, πως είστε σημερα??

Καλημέρα !! 
Θα τολμήσω να πω ότι τις τελευταίες 2 μέρες είναι λίγο καλύτερη η κατάσταση με τις αναγούλες ... για να δούμε ! :) 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Τουτουνι είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, τι κάνετε, πως είστε σημερα??

Καλημέρα...Εγώ αναγούλες αρκετές.. όρεξη καθόλου κ όλα μου μυρίζουν άσχημα...Τώρα βγήκα για καφεδάκι στην κολλητή μου...!!

Α Ει να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Καλημέρα ! Έχουμε ακριβώς ίδιο ζάχαρο και ο γιατρός δε μου είπε κάτι. Γενικά να ξέρεις ο αιματοκρίτης πέφτει στην εγκυμοσύνη. Εμένα που το νορμαλ μου είναι 37 βέβαια ειχα 39 και μου έκανε εντύπωση αλλά το αναμενόμενο είναι να πέσει. Λογικα θα σου δώσει κάτι γιατί είναι αρκετά χαμηλό το 32. Σίδηρο παίρνεις ; Μπορεί να σε αρχίσει από τώρα 

Καλημέρα !! 
Θα τολμήσω να πω ότι τις τελευταίες 2 μέρες είναι λίγο καλύτερη η κατάσταση με τις αναγούλες ... για να δούμε ! :) 

Τέλεια!!! Εμ, να πάρεις κι εσύ μια ανάσα!!!  

Just now, natassaki2006 είπε:

Καλημέρα...Εγώ αναγούλες αρκετές.. όρεξη καθόλου κ όλα μου μυρίζουν άσχημα...Τώρα βγήκα για καφεδάκι στην κολλητή μου...!!

Α Ει να δούμε...

Εγώ κορίτσια αναγουλες έχω μόνο όταν έχω πολλές ώρες να φάω. Κάτι τραβιγματακια έχω χαμηλά αλλά μπορεί να είναι απ' το έντερο! Η μέση ευτυχώς μου πέρασε!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, τι κάνετε, πως είστε σημερα??

Καλήμερα τουτουνι!!!

Εγώ κατάφερα να πάω τουαλέτα επιτέλους με μεγάλο φόβο και χαρτάκι από κάτω. Όρεξη καμία για φαγητό, το στομάχι μου χαλί μαυρο..ευτυχως κατάφερα να φάω δημητριακά για να πάρω τα φάρμακα μου .. εσύ πως είσαι?


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Καλήμερα τουτουνι!!!

Εγώ κατάφερα να πάω τουαλέτα επιτέλους με μεγάλο φόβο και χαρτάκι από κάτω. Όρεξη καμία για φαγητό, το στομάχι μου χαλί μαυρο..ευτυχως κατάφερα να φάω δημητριακά για να πάρω τα φάρμακα μου .. εσύ πως είσαι?

εγώ σήμερα ξύπνησα και δεν έχω απόλυτος τίποτε!! Παντως από κεινη τη μέρα που τα είδα όλα στο μπάνιο, δεν έχω ξαναπάει!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μου, έχω  θέμα με το internet στο σπιτι γι'αυτο εξαφανίστηκα λιγάκι .Απο το πρωί διαβάζω τα νέα σας.Εγω περιμένω 14/7 να ακούσω καρδούλα . Το μόνο πρόβλημα που έχω εγώ όπως και όλες είναι ότι δεν έχω όρεξη αλλά και ότι πέφτουν πάρα πολύ τα μαλλιά μου καραφλή θα μείνω μέχρι το τέλος .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

εγώ σήμερα ξύπνησα και δεν έχω απόλυτος τίποτε!! Παντως από κεινη τη μέρα που τα είδα όλα στο μπάνιο, δεν έχω ξαναπάει!

Ναι Ε? Εγώ να ναι καλά το σιροπακι πήγα εύκολα!!! Το στομάχι μου χαλιααααα

Just now, KateV είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, έχω  θέμα με το internet στο σπιτι γι'αυτο εξαφανίστηκα λιγάκι .Απο το πρωί διαβάζω τα νέα σας.Εγω περιμένω 14/7 να ακούσω καρδούλα . Το μόνο πρόβλημα που έχω εγώ όπως και όλες είναι ότι δεν έχω όρεξη αλλά και ότι πέφτουν πάρα πολύ τα μαλλιά μου καραφλή θα μείνω μέχρι το τέλος .

Καλήμερα!!! Μήπως χρειάζεσαι κάποιο συμπλήρωμα?? Τα μωράκια μας ρουφάνε τα πάντα!


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Ναι Ε? Εγώ να ναι καλά το σιροπακι πήγα εύκολα!!! Το στομάχι μου χαλιααααα

Καλήμερα!!! Μήπως χρειάζεσαι κάποιο συμπλήρωμα?? Τα μωράκια μας ρουφάνε τα πάντα!

Ρώτησα την γιατρό και μου είπε όχι ακόμα να κανω λιγάκι υπομονή ισως ξεκινήσω μετά το υπέρηχο .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορτσούδιαααα!! Με ανακατωσούρες ή χωρίς, δυσκοιλιότητα ή μη, απ'ότι διάβασα όλες είμαστε μια χαρά. Φτου μας λοιπόν ❤️ Εγώ ενώ ήμουν σχετικά χαλαρή αυτές τις μέρες, τώρα ανυπομονώ για τον υπέρηχο στις 13. Αχ μου φαίνεται τόσο μακριά!

@Evouska ο γυναικολόγος έχει ένα κακό..μια του λέξη διστακτική, ένα του βλέμμα μυστήριο, επηρεάζει σε υπερβολικό βαθμό τη ψυχοσύνθεσή μας στη συγκεκριμένη φάση. Άλλη βαρύτητα έχει το "ολα θα πάνε καλά" του γιατρού κι άλλη του συζύγου πχ. Γι'αυτό πρέπει να έχουμε έναν γιατρό που να μας καθυσηχαζει όταν πρέπει, που ακόμη και κάτι κακό να συμβαίνει να ξέρει να το χειριστεί με σωστό τρόπο. Εκνευρίζομαι απίστευτα με τους γιατρούς που μας ξεπετάνε, που μιλούν μονοκόμματα, χωρίς να νοιάζονται για το πώς μπορεί να νιώθει ο άλλος. Στο κάτω κάτω είμαστε πελάτισσες, οφείλουν να μας σέβονται. Να βρεις άλλον.

  • Μου αρέσει 5

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Balloo είπε:

Καλημέρα κορτσούδιαααα!! Με ανακατωσούρες ή χωρίς, δυσκοιλιότητα ή μη, απ'ότι διάβασα όλες είμαστε μια χαρά. Φτου μας λοιπόν ❤️ Εγώ ενώ ήμουν σχετικά χαλαρή αυτές τις μέρες, τώρα ανυπομονώ για τον υπέρηχο στις 13. Αχ μου φαίνεται τόσο μακριά!

@Evouska ο γυναικολόγος έχει ένα κακό..μια του λέξη διστακτική, ένα του βλέμμα μυστήριο, επηρεάζει σε υπερβολικό βαθμό τη ψυχοσύνθεσή μας στη συγκεκριμένη φάση. Άλλη βαρύτητα έχει το "ολα θα πάνε καλά" του γιατρού κι άλλη του συζύγου πχ. Γι'αυτό πρέπει να έχουμε έναν γιατρό που να μας καθυσηχαζει όταν πρέπει, που ακόμη και κάτι κακό να συμβαίνει να ξέρει να το χειριστεί με σωστό τρόπο. Εκνευρίζομαι απίστευτα με τους γιατρούς που μας ξεπετάνε, που μιλούν μονοκόμματα, χωρίς να νοιάζονται για το πώς μπορεί να νιώθει ο άλλος. Στο κάτω κάτω είμαστε πελάτισσες, οφείλουν να μας σέβονται. Να βρεις άλλον.

Μπάλου μου κι εγώ ανυπομονώ να έρθει η Παρασκευή να ακούσουμε καρδουλες!!!! Δεν ξέρεις πόσο σε καταλαβαίνω!!!!

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Μπάλου μου κι εγώ ανυπομονώ να έρθει η Παρασκευή να ακούσουμε καρδουλες!!!! Δεν ξέρεις πόσο σε καταλαβαίνω!!!!

Ρε κορίτσια έχετε κ εσείς διαφορά όταν σκουπιζεστε?Μια άσπρα μια καφέ σήμερα είναι κ λίγο πιο ροζαλι νομίζω...Ε???

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Καλημέρα κορτσούδιαααα!! Με ανακατωσούρες ή χωρίς, δυσκοιλιότητα ή μη, απ'ότι διάβασα όλες είμαστε μια χαρά. Φτου μας λοιπόν ❤️ Εγώ ενώ ήμουν σχετικά χαλαρή αυτές τις μέρες, τώρα ανυπομονώ για τον υπέρηχο στις 13. Αχ μου φαίνεται τόσο μακριά!

@Evouska ο γυναικολόγος έχει ένα κακό..μια του λέξη διστακτική, ένα του βλέμμα μυστήριο, επηρεάζει σε υπερβολικό βαθμό τη ψυχοσύνθεσή μας στη συγκεκριμένη φάση. Άλλη βαρύτητα έχει το "ολα θα πάνε καλά" του γιατρού κι άλλη του συζύγου πχ. Γι'αυτό πρέπει να έχουμε έναν γιατρό που να μας καθυσηχαζει όταν πρέπει, που ακόμη και κάτι κακό να συμβαίνει να ξέρει να το χειριστεί με σωστό τρόπο. Εκνευρίζομαι απίστευτα με τους γιατρούς που μας ξεπετάνε, που μιλούν μονοκόμματα, χωρίς να νοιάζονται για το πώς μπορεί να νιώθει ο άλλος. Στο κάτω κάτω είμαστε πελάτισσες, οφείλουν να μας σέβονται. Να βρεις άλλον.

@Balloo μου κι εγω υπερηχο στις 13 και καθε μερα σκέφτομαι οτι δε θ αντεξω μεχρι τότε!

Φοβάμαι αυτά τα ξαφνικά,τα απροειδοποίητα...Τελοσπαντων,θετικη ενεργεια.

Η ψυχολογια μας ειναι πολυ ευθραυστη το να έχουμε λοιπον ενα γιατρο που μας ηρεμει και μας καθησυχαζει ειναι αδιαπραγματευτο.Η ειδικοτητα ειναι δυσκολη απο μόνη της,ποσο μαλλον τωρα που τους εχουμε πιο πολύ αναγκη.

Εγω σκεφτόμουνα και σκεφτομαι ακόμα δημοσιο μαιευτηριο διοτι με τις εξωσωματικες τόσα χρονια δεινοπαθησαμε οικονομικά και η γιατρος μου δεν είναι "φτηνή" αλλα στη φαση που είμαι τουλαχιστον δε μπορω καν να διαννοηθώ να ψάξω καινούργιο γιατρό.Κινουμαι ηδη πολυ πάνω από τα όρια μου ψυχολογικά...

πρίν από 55 λεπτά , chris79 είπε:

Καλημέρα ! Έχουμε ακριβώς ίδιο ζάχαρο και ο γιατρός δε μου είπε κάτι. Γενικά να ξέρεις ο αιματοκρίτης πέφτει στην εγκυμοσύνη. Εμένα που το νορμαλ μου είναι 37 βέβαια ειχα 39 και μου έκανε εντύπωση αλλά το αναμενόμενο είναι να πέσει. Λογικα θα σου δώσει κάτι γιατί είναι αρκετά χαμηλό το 32. Σίδηρο παίρνεις ; Μπορεί να σε αρχίσει από τώρα 

Καλημέρα !! 
Θα τολμήσω να πω ότι τις τελευταίες 2 μέρες είναι λίγο καλύτερη η κατάσταση με τις αναγούλες ... για να δούμε ! :) 

Κοριτσι μου επαθα σοκ με το 32.Λογω στιγματος παντα ημουν χαμηλα,εχω φτασει μεχρι 34-35.Επαιρνα σιδηρο κατα καιρους αλλα βαρεθηκα πλεον.Εχασα και 5 κιλα τελευταια οποτε ισως επαιξε κι αυτό το ρολο του.

Τωρα με πιεση 6 και αιματοκριτη 32 δικαιολογούνται οι ζαλαδες και η κόπωση που εχω τα οποια βασικα ειναι και τα μονο συμπτωματα που εχω,ευτυχώς.

Η γιατρος μου ειναι κατα του χαπακωματος γενικα και κυριως στην εγκυμοσυνη αλλα ενα σιδηρο τωρα πρέπει να μου δώσει να πάρω τα πανω μου λίγο...Περιμενω να μου απαντησει.Εκτος απο φιλισιν και τ4 απο πριν δεν παιρνω κατι αλλο.

  • Μου αρέσει 2

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

@Balloo μου κι εγω υπερηχο στις 13 και καθε μερα σκέφτομαι οτι δε θ αντεξω μεχρι τότε!

Φοβάμαι αυτά τα ψαφνικά,τα απροειδοποίητα...Τελοσπαντων,θετικη ενεργεια.

Η ψυχολογια μας ειναι πολυ ευθραυστη το να έχουμε λοιπον ενα γιατρο που μας ηρεμει και μας καθυσηχαζει ειναι αδιαπραγματευτο.Η ειδικοτητα ειναι δυσκολη απο μόνη της,ποσο μαλλον τωρα που τους εχουμε πιο πολύ αναγκη.

Εγω σκεφτόμουνα και σκεφτομαι ακόμα δημοσιο μαιευτηριο διοτι με τις εξωσωματικες τόσα χρονια δεινοπαθησαμε οικονομικά και η γιατρος μου δεν είναι "φτηνή" αλλα στη φαση που είμαι τουλαχιστον δε μπορω καν να διαννοηθώ να ψάξω καινούργιο γιατρό.Κινουμαι ηδη πολυ πάνω από τα όρια μου ψυχολογικά...

Έχεις απόλυτο δίκιο...οι περισσότεροι νομίζω που έχουμε μπει σε αυτή τη διαδικασία έχουμε δεινοπαθησει οικονομικά... Εγώ βρήκα κάποιον γιατρό σε δημόσιο νοσοκομείο μετά από πολύ ψάξιμο και πολλές συστάσεις εκ των έσω γιατί χρειαζομουν άδεια από δημόσιο νοσοκομείο + υπογραφή διευθυντή. Του εξήγησα τους λόγους που δεν μπορώ να αφήσω τον γιατρό μου (τον εξωσωματικο)  αλλά αν γίνεται να με παρακολουθούν και οι 2, να μου γράφει τις άδειες και αν όλα πάνε καλά να γεννήσω στο δημόσιο νοσοκομείο. Δέχτηκε... 

Just now, @ngelina81 είπε:

Έχεις απόλυτο δίκιο...οι περισσότεροι νομίζω που έχουμε μπει σε αυτή τη διαδικασία έχουμε δεινοπαθησει οικονομικά... Εγώ βρήκα κάποιον γιατρό σε δημόσιο νοσοκομείο μετά από πολύ ψάξιμο και πολλές συστάσεις εκ των έσω γιατί χρειαζομουν άδεια από δημόσιο νοσοκομείο + υπογραφή διευθυντή. Του εξήγησα τους λόγους που δεν μπορώ να αφήσω τον γιατρό μου (τον εξωσωματικο)  αλλά αν γίνεται να με παρακολουθούν και οι 2, να μου γράφει τις άδειες και αν όλα πάνε καλά να γεννήσω στο δημόσιο νοσοκομείο. Δέχτηκε... 

Α να συμπληρώσω ότι το βασικότερο κατά τη γνώμη μου είναι το νοσοκομείο να έχει μια μονάδα νεογνών ( αχρειαστη να είναι)!

  • Μου αρέσει 3

1jUcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, @ngelina81 είπε:

Έχεις απόλυτο δίκιο...οι περισσότεροι νομίζω που έχουμε μπει σε αυτή τη διαδικασία έχουμε δεινοπαθησει οικονομικά... Εγώ βρήκα κάποιον γιατρό σε δημόσιο νοσοκομείο μετά από πολύ ψάξιμο και πολλές συστάσεις εκ των έσω γιατί χρειαζομουν άδεια από δημόσιο νοσοκομείο + υπογραφή διευθυντή. Του εξήγησα τους λόγους που δεν μπορώ να αφήσω τον γιατρό μου (τον εξωσωματικο)  αλλά αν γίνεται να με παρακολουθούν και οι 2, να μου γράφει τις άδειες και αν όλα πάνε καλά να γεννήσω στο δημόσιο νοσοκομείο. Δέχτηκε... 

Εγώ πάντως κορίτσια μου, πρώτα ο Θεός, θα γεννήσω με το γιατρό μου στο Μητέρα! Δεν το ρισκάρω για  κανένα λόγο να γεννήσω σε δημόσιο στην Κεφαλονιά! Εδώ ειναι...άστα να πάνε!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...