Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Paris.33 είπε:

Εαν δεν εισαι ευχαριστημενη,  εννοείται και θα αλλαξεις!! Ο γιατρος Πρέπει να σ εμπνέει εμπιστοσύνη κ ναι σ παίρνει το αγχος,  οχι να σε γεμιζει με αυτο! Αν εχεις χρόνια τομ πρώτο γιατρο κ είσαι ευχαριστημενη μπορείς να του δωσεις ακομη μια ευκαιρία, έχοντας βέβαια στο πίσω μέρος του μυαλό σου και μια πιθανη αλλαγη! 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Σκέφτομαι αφού έχω ξανά ραντεβού την άλλη εβδομάδα να το κρατήσω αλλά παράλληλα να ξεκινήσω και με τον παλαιοτερο μου γιατρό  στο νοσοκομειο και να δω πως θα παει . Στον τωρινό είμαι μόνο 1 χρόνο επειδή με βολεύει η κλινική στην οποία είναι και γενικότερα θεωρείται από τους καλύτερους εδώ, αλλά ένιωσα σαν να με "ξεπεταξε".

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Evouska είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Μετά από μια δύσκολη μέρα είπα να σας πω κι εγώ τα νέα μου! Πήγα σήμερα για υπέρηχο στο γιατρό που με παρακολουθει, ο οποίος με το ζορι μου έδειξε λίγο το μωρό, με κατατρομαξε λέγοντας μου ότι η εγκυμοσύνη μου είναι 50/50  Και ότι πρέπει οπωσδήποτε να ακούσουμε καρδούλα την άλλη βδομάδα,εκείνος ήθελε κανονικά και σήμερα! Βάσει της τελευταίας περιόδου μου είπε ότι είμαι 7w2d αλλά το μωρό δεν φαινόταν τόσο, απλά λίγο πιο μεγάλο από την προηγούμενη φορά! Μετά μου έλεγε ότι μπορεί να μην ακουστεί καρδούλα και αυτά συμβαίνουν και απλά έφυγα έντρομη! Το μόνο θετικό ήταν ότι έχει βελτιωθεί η αποκόλληση που είχα! Και κορίτσια δεν άντεξα πήγα το απόγευμα σε ένα άλλο διαγνωστικό κέντρο που μου πρότεινε μια φίλη μου και ηρέμησα ευτυχώς! Μου έκανε πολύ πιο λεπτομερή μέτρηση, με άπειρο ζουμ φυσικά, μου έδειξε πολύ καθαρά το μωρό ακόμα και την καρδούλα του ειδαμε να πάλλεται χωρίς να την ακούσουμε! Και μου είπε ότι σύμφωνα με το μέγεθος του μωρού (μολις 2 χιλιοστα!) είμαι 5w5d άρα 2 βδομάδες πίσω και αν πήγαινα Δευτέρα σίγουρα θα άκουγα και καρδούλα! Περιττό να πω ότι μόνο που είδα να αναβοσβήνει η καρδούλα του έτρεχαν ποτάμι τα δάκρια!! Γενικά σκέφτομαι να αλλάξω γυναικολόγο αλλά μένω σε νησί όποτε δεν υπάρχουν γενικά πολλές επιλογές!! Εσείς τι λέτε;

Έχεις κάνει εξωσωματική κορίτσι μου ή ειναι φυσιολογική σύλληψη;


1jUcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

@Evouska εγω θα πω απλά οτι πολλοι γυναικολογοι ειναι ασχετοι και εχουν καψει κοσμο..να μην εμπιστευομαστε και να παιρνουμε και αλλες γνωμες παντα!

Έχεις δίκιο, και η φίλη μου που μου πρότεινε το διαγνωστικό που πήγα είχε πάει σε κάποιον ο οποίος της είπε έλα από Δευτέρα να το βγάλουμε, δεν βλέπω μωρό! Και πήγε  σε άλλον και άκουσε καρδούλα κανονικά! Έπαθα σοκ όταν μου το είπε!! Τι γιατροί υπάρχουν!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Σκέφτομαι αφού έχω ξανά ραντεβού την άλλη εβδομάδα να το κρατήσω αλλά παράλληλα να ξεκινήσω και με τον παλαιοτερο μου γιατρό  στο νοσοκομειο και να δω πως θα παει . Στον τωρινό είμαι μόνο 1 χρόνο επειδή με βολεύει η κλινική στην οποία είναι και γενικότερα θεωρείται από τους καλύτερους εδώ, αλλά ένιωσα σαν να με "ξεπεταξε".

Αχ δυστυχώς αυτοι που θεωρούνται καμια φορα οι καλύτεροι, δεν δινουν κ μεγαλη σημασια,  εχω παρατηρησει,  ισως λογω φορτου εργασίας δεν ξερω! Ναι καλα θα κανεις να επισκεφθεις κ τον παλιο σ γιατρο, οσο πιο νωρίς τόσο καλύτερα για σενα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Evouska είπε:

Έχεις δίκιο, και η φίλη μου που μου πρότεινε το διαγνωστικό που πήγα είχε πάει σε κάποιον ο οποίος της είπε έλα από Δευτέρα να το βγάλουμε, δεν βλέπω μωρό! Και πήγε  σε άλλον και άκουσε καρδούλα κανονικά! Έπαθα σοκ όταν μου το είπε!! Τι γιατροί υπάρχουν!

Ασε εχω διαβασει τοσα πολλα εδω και στο αλλο φορουμ και εχω φριξει..εδω δεν ξερουν τα απλα,& εκμεταλλευονται και απο πανω φουλ.Η χειροτερη φαρα!!εγω απορω και πως κοιμουνται καποιοι.αλλα μου το ειπε μια κοπελα «αγκαλια με το διαβολο»μου μεινε αυτο που μου ειπε

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Φυσιολογικα ! Απλα μάλλον εγινε αργά η συλληψη, και δεν γνωρίζω ακριβώς πότε!

Αυτό ακριβώς θα σου έλεγα! Με τον γιατρό σου πρέπει να έχεις μια σχέση εμπιστοσύνης. Είναι σημαντικό να σε κάνει να νιώθεις άνετα και να μη σε αγχώνει με τέτοιο τρόπο. Οφείλει να παρακολουθήσει πρώτα το ενδεχόμενο να είναι καθυστερημένη σύλληψη, που είναι αρκετά συχνό φαινόμενο. Χωρίς παρεξήγηση απαράδεκτος ο τρόπος του. Ελπίζω όλα να πάνε καλά!!!

  • Μου αρέσει 1

1jUcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, @ngelina81 είπε:

Αυτό ακριβώς θα σου έλεγα! Με τον γιατρό σου πρέπει να έχεις μια σχέση εμπιστοσύνης. Είναι σημαντικό να σε κάνει να νιώθεις άνετα και να μη σε αγχώνει με τέτοιο τρόπο. Οφείλει να παρακολουθήσει πρώτα το ενδεχόμενο να είναι καθυστερημένη σύλληψη, που είναι αρκετά συχνό φαινόμενο. Χωρίς παρεξήγηση απαράδεκτος ο τρόπος του. Ελπίζω όλα να πάνε καλά!!!

Καμία παρεξήγηση κοπέλα μου κι εγώ ακριβώς αυτό είπα, ότι ήταν απαράδεκτος! Ευτυχώς ήταν μαζί μου στο ραντεβού κ η πεθερά μου γιατί ο άντρας μου δούλευε  και μου το επιβεβαίωσε κ εκείνη ότι δεν ήταν με τίποτα ο τρόπος του όπως έπρεπε και δεν ήταν ιδέα μου, γιατί είχα αρχίσει να σκέφτομαι κ αυτό!! Και το χειρότερο είναι ότι είναι σε ιδιωτική κλινική, αντί να σε προσέχουν περισσότερο σε ξεπετανε! Σας ευχαριστώ πολύ όλες για την εμψύχωση!! <3

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Μετά από μια δύσκολη μέρα είπα να σας πω κι εγώ τα νέα μου! Πήγα σήμερα για υπέρηχο στο γιατρό που με παρακολουθει, ο οποίος με το ζορι μου έδειξε λίγο το μωρό, με κατατρομαξε λέγοντας μου ότι η εγκυμοσύνη μου είναι 50/50  Και ότι πρέπει οπωσδήποτε να ακούσουμε καρδούλα την άλλη βδομάδα,εκείνος ήθελε κανονικά και σήμερα! Βάσει της τελευταίας περιόδου μου είπε ότι είμαι 7w2d αλλά το μωρό δεν φαινόταν τόσο, απλά λίγο πιο μεγάλο από την προηγούμενη φορά! Μετά μου έλεγε ότι μπορεί να μην ακουστεί καρδούλα και αυτά συμβαίνουν και απλά έφυγα έντρομη! Το μόνο θετικό ήταν ότι έχει βελτιωθεί η αποκόλληση που είχα! Και κορίτσια δεν άντεξα πήγα το απόγευμα σε ένα άλλο διαγνωστικό κέντρο που μου πρότεινε μια φίλη μου και ηρέμησα ευτυχώς! Μου έκανε πολύ πιο λεπτομερή μέτρηση, με άπειρο ζουμ φυσικά, μου έδειξε πολύ καθαρά το μωρό ακόμα και την καρδούλα του ειδαμε να πάλλεται χωρίς να την ακούσουμε! Και μου είπε ότι σύμφωνα με το μέγεθος του μωρού (μολις 2 χιλιοστα!) είμαι 5w5d άρα 2 βδομάδες πίσω και αν πήγαινα Δευτέρα σίγουρα θα άκουγα και καρδούλα! Περιττό να πω ότι μόνο που είδα να αναβοσβήνει η καρδούλα του έτρεχαν ποτάμι τα δάκρια!! Γενικά σκέφτομαι να αλλάξω γυναικολόγο αλλά μένω σε νησί όποτε δεν υπάρχουν γενικά πολλές επιλογές!! Εσείς τι λέτε;

Καλημέρα κορίτσι μου... Απαράδεκτος ο γιατρος.. Εγώ θα χα φύγει τρέχοντας από κει... Κοίταξε να αλλάξεις γιατρό το συντομότερο... Καλά έκανες και πήγες αλλού να κάνεις υπέρηχο και ευτυχώς ηρέμησες. Όλα θα πάνε καλά ❤️

  • Μου αρέσει 1

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Μετά από μια δύσκολη μέρα είπα να σας πω κι εγώ τα νέα μου! Πήγα σήμερα για υπέρηχο στο γιατρό που με παρακολουθει, ο οποίος με το ζορι μου έδειξε λίγο το μωρό, με κατατρομαξε λέγοντας μου ότι η εγκυμοσύνη μου είναι 50/50  Και ότι πρέπει οπωσδήποτε να ακούσουμε καρδούλα την άλλη βδομάδα,εκείνος ήθελε κανονικά και σήμερα! Βάσει της τελευταίας περιόδου μου είπε ότι είμαι 7w2d αλλά το μωρό δεν φαινόταν τόσο, απλά λίγο πιο μεγάλο από την προηγούμενη φορά! Μετά μου έλεγε ότι μπορεί να μην ακουστεί καρδούλα και αυτά συμβαίνουν και απλά έφυγα έντρομη! Το μόνο θετικό ήταν ότι έχει βελτιωθεί η αποκόλληση που είχα! Και κορίτσια δεν άντεξα πήγα το απόγευμα σε ένα άλλο διαγνωστικό κέντρο που μου πρότεινε μια φίλη μου και ηρέμησα ευτυχώς! Μου έκανε πολύ πιο λεπτομερή μέτρηση, με άπειρο ζουμ φυσικά, μου έδειξε πολύ καθαρά το μωρό ακόμα και την καρδούλα του ειδαμε να πάλλεται χωρίς να την ακούσουμε! Και μου είπε ότι σύμφωνα με το μέγεθος του μωρού (μολις 2 χιλιοστα!) είμαι 5w5d άρα 2 βδομάδες πίσω και αν πήγαινα Δευτέρα σίγουρα θα άκουγα και καρδούλα! Περιττό να πω ότι μόνο που είδα να αναβοσβήνει η καρδούλα του έτρεχαν ποτάμι τα δάκρια!! Γενικά σκέφτομαι να αλλάξω γυναικολόγο αλλά μένω σε νησί όποτε δεν υπάρχουν γενικά πολλές επιλογές!! Εσείς τι λέτε;

ΝΑ αλλάξεις γιατρό κοριτσάκι μου !!!

Δηλαδή αν είναι δυνατόν να λέει τέτοια πράγματα και να τρομοκρατεί κόσμο .

Όσο για την αποκόλληση σου πως πήγε καλύτερα και σε πόσο διάστημα? Έχω και εγώ αποκόλληση με αιμάτωμα κιόλας..


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Μετά από μια δύσκολη μέρα είπα να σας πω κι εγώ τα νέα μου! Πήγα σήμερα για υπέρηχο στο γιατρό που με παρακολουθει, ο οποίος με το ζορι μου έδειξε λίγο το μωρό, με κατατρομαξε λέγοντας μου ότι η εγκυμοσύνη μου είναι 50/50  Και ότι πρέπει οπωσδήποτε να ακούσουμε καρδούλα την άλλη βδομάδα,εκείνος ήθελε κανονικά και σήμερα! Βάσει της τελευταίας περιόδου μου είπε ότι είμαι 7w2d αλλά το μωρό δεν φαινόταν τόσο, απλά λίγο πιο μεγάλο από την προηγούμενη φορά! Μετά μου έλεγε ότι μπορεί να μην ακουστεί καρδούλα και αυτά συμβαίνουν και απλά έφυγα έντρομη! Το μόνο θετικό ήταν ότι έχει βελτιωθεί η αποκόλληση που είχα! Και κορίτσια δεν άντεξα πήγα το απόγευμα σε ένα άλλο διαγνωστικό κέντρο που μου πρότεινε μια φίλη μου και ηρέμησα ευτυχώς! Μου έκανε πολύ πιο λεπτομερή μέτρηση, με άπειρο ζουμ φυσικά, μου έδειξε πολύ καθαρά το μωρό ακόμα και την καρδούλα του ειδαμε να πάλλεται χωρίς να την ακούσουμε! Και μου είπε ότι σύμφωνα με το μέγεθος του μωρού (μολις 2 χιλιοστα!) είμαι 5w5d άρα 2 βδομάδες πίσω και αν πήγαινα Δευτέρα σίγουρα θα άκουγα και καρδούλα! Περιττό να πω ότι μόνο που είδα να αναβοσβήνει η καρδούλα του έτρεχαν ποτάμι τα δάκρια!! Γενικά σκέφτομαι να αλλάξω γυναικολόγο αλλά μένω σε νησί όποτε δεν υπάρχουν γενικά πολλές επιλογές!! Εσείς τι λέτε;

Καλημέρα, δηλαδή μετά από τέτοια συμπεριφορά και απαισιοδοξία του γιατρού θα ξαναπήγαινες; Το νησί δεν έχει άλλον; μόνο αυτόν; Ας είναι λιγότερες οι επιλογές σου, μπορεί να πέσεις σε καλύτερο άνθρωπο! Επίσης γνωρίζω ότι πολλοί γιατροί της Αθήνας έχουν και ιατρείο σε νησιά και πάνε μία φορά την εβδομάδα για δες το λίγο! σε ποιο νησί είσαι;


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, τι κάνετε, πως είστε σημερα??

Καλημέραααααααα.. Ξύπνησα και έφαγα όλο το ψυγείο χάχα.. Από κει που έτρωγα με το ζόρι σήμερα μου άνοιξε η όρεξη. 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katzei1982 είπε:

Καλημέραααααααα.. Ξύπνησα και έφαγα όλο το ψυγείο χάχα.. Από κει που έτρωγα με το ζόρι σήμερα μου άνοιξε η όρεξη. 

Χαχαχαχχαχαχαχα Τέλεια!!! Εγώ. Ακόμα τρώω με το σταγονόμετρο!!!! 

  • Λυπημένη/-ος 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...