Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Aangelika8 είπε:

      Λόγω των πολλών αποτυχιων κ ότι είναι 41 πλέον κάναμε προεμφυτευτικο ήμασταν απλά αρκετά αισιόδοξοι γιατί κάναμε 8 βλαστοκυστες με μια ωοληψια, ήταν ένα πολύ ενθαρρυντικό αποτέλεσμα... Το θέμα είναι ότι κάνεις δεν μπορεί να σου δώσει σαφή απάντηση... Μπορεί να είναι κ τυχαίο κ να κάνουμε κ μια ακόμη προσπάθεια μπορεί να σημαίνει κ γενετικό πρόβλημα είτε δικό μου είτε του συζύγου... Θα κάνουμε κ αυτή την εξέταση που μας είπε κ έχει ο θεός... Δε ξέρω τι άλλο να πω πλέον... 

      Από ότι έχω καταλάβει δεν έμειναν κ πολλές εξετάσεις να κάνουμε... Από την αρχή το είχαμε ψάξει πολύ με εξετάσεις, έχουμε θέμα με το σπερμα όχι τραγικό όμως υπάρχει υλικό για να δουλέψουν οι έμβρυο λόγοι.. Εμένα δεν έχουν δείξει κάτι οι εξετάσεις μόνο η ηλικία μου είναι το θέμα...μετα απο αυτό το αποτέλεσμα όμως φοβάμαι πολύ ότι το πρόβλημα που υπάρχει είναι από αυτά που δε διορθωνονται..... 

      Παιδιά ΣΟΣ καρυότυπο ζεύγους έτσι και εμείς πολλά ωοθυλάκια μηδέν βλαστοκυστες στο τέλος έκανα αυτή την εξέταση είχα αμοιβαία μετάθεση και τελικά το έχει και ο πατέρας μου σας εύχομαι τα καλύτερα αλλά αν δεν κάνατε καρυότυπο να τον κάνετ χτες 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Κορίτσια μου μην αγχώνεστε καθόλου που δεν τρώτε! Να χαίρεστε! Εγώ στα δίδυμα το πρώτο τετραμηνο δεν μπορούσα να φάω τίποτα πέρα από φρούτα και γάλα. Έχασα 4 κιλά περίπου. Μετά άρχισα να στρωνω αλλά φοβομουν τόσο πολύ μήπως παχύνω πολύ με δύο παιδιά και έτρωγα με μέτρο. Εν τέλει τα παιδιά μου βγήκαν 2600 έκαστο και εγώ πήρα 10 κιλά μόνο. Όταν γύρισα από το μαιευτήριο ήμουν λιγότερα κιλά από πριν. Τα παιδιά μου μια χαρά μεγάλωναν και με το παραπάνω.

Σε αυτή την εγκυμοσύνη έχω κάποιες αναγουλες κυρίως το βράδυ αλλά η όρεξη καλά κρατεί. Κουράζομαι και με τα μωρά και τρώω. Λέω κοίτα να δεις που με τα δίδυμα θα πάρω λιγότερα κιλά από ότι με το ένα και θα γελάσουμε!

Α! Όταν είναι αδειο το στομάχι οι αναγουλες χειροτερεύουν να ξέρετε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Efinikolaou είπε:

Παιδί μου έχω χάσει 5 κιλά!

Δεν γίνεται να μην τρώμε γιατί τι στο καλό θα πάρει το μελλισακι εκεί κάτω??

Θύμισε μ βδομάδα που είσαι 

Παίρνει ότι χρειάζεται να πάρει.. Μην σε αγχώνει καθόλου... Έστω και ένα φρούτο και λίγο γάλα ή μια μπουκιά φαγητο είναι αρκετό.. Κάτσε να δεις κατά τον 4ο μήνα.. Ω ρε κλειδώστε τα ψυγεία... Χαχα 

  • Χαχα 2

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou said:

Παιδί μου έχω χάσει 5 κιλά!

Δεν γίνεται να μην τρώμε γιατί τι στο καλό θα πάρει το μελλισακι εκεί κάτω??

Θύμισε μ βδομάδα που είσαι 

8+2 αρα σύμφωνα με τις προηγούμενες συζητήσεις στην 9η !! :) 

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

8+2 αρα σύμφωνα με τις προηγούμενες συζητήσεις στην 9η !! :) 

Χαχα ειμαι 2 μερες μπροστά σου και η Ballo είναι 3-4 μερες μπροστά μου μαζί με άλλο ένα κορίτσι νομίζω.:) 

Εγω έκανα ετ 23/5.Αυτο που δεν καταλαβαινω τωρα ειναι πως γινεται ο τριτος μηνας να εχει 5βδομαδες,9-13 δλδ??!!!

Θα μας βγει η ψυχη δλδ να τον βγάλουμε??

ΤΡΙΜΗΝΟ ΜΗΝΑΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ
 1ο Τρίμηνο 1ος μήνας 1-4
2ος μήνας 5-8
3ος μήνας 9-13
 2ο Τρίμηνο 4ος μήνας 14-17
5ος μήνας 18-21
6ος μήνας 22-26
 3ο Τρίμηνο 7ος μήνας  27-30
8ος μήνας  31-35
 9ος μήνας 36-40
  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Joka είπε:

Χαχα ειμαι 2 μερες μπροστά σου και η Ballo είναι 3-4 μερες μπροστά μου μαζί με άλλο ένα κορίτσι νομίζω.:) 

Εγω έκανα ετ 23/5.

Εγώ στις 19/05! Άντε και τον φάγαμε τον γάιδαρο κορίτσια!

Κι εγώ δεν μπορούσα να φάω σχεδόν τίποτα, δεν είχα καθόλου όρεξη. Όμως το άδειο στομάχι με διέλυε! Το είχα συζητήσει με τη γιατρό μου και μου είπε ότι είναι φυσιολογικό κι ότι σε λίγες μέρες θα στρώσω. Η αλήθεια είναι ότι είμαι λιγάααακι καλύτερα σε αυτό το κομμάτι, από τότε που έφτιαξα την πάστα Φλώρα αν θυμάστε..χιχιχι. Το μόνο που δεν αντέχω ούτε στην ιδέα και απορώ ΠΩΣ το έτρωγα είναι τα θαλασσινά..παιδιά ούτε γι'αστείο.. και μόνο που το έγραψα. Νομίζω δε θα ξαναφαω ποτέ στη ζωή μου.

  • Χαχα 3

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Joka είπε:

Αληθεια?Τωρα δε δικαιουνται αδεια οι ευπαθείς ομάδες???

Κορίτσια εγώ που ανηκω στις ευπαθείς ομάδες και δουλεύω στο Δημόσιο   από 1/7 γύρισα  στη δουλεια

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Κορίτσια εγώ που ανηκω στις ευπαθείς ομάδες και δουλεύω στο Δημόσιο   από 1/7 γύρισα  στη δουλεια

Και εγώ το ίδιο....Δεν γύρισα βέβαια πήρα κσνονίκη άδεια κ παλεύω τώρα για αναρρωτικη από Δευτέρα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Και εγώ το ίδιο....Δεν γύρισα βέβαια πήρα κσνονίκη άδεια κ παλεύω τώρα για αναρρωτικη από Δευτέρα!

Καλά εσύ θα πάρεις σίγουρα αναρρωτική.Να ρωτήσω λιγο κάτι.Για να πάρεις αναρρωτικη λόγω εγκυμοσύνης  στο Δημόσιο πρέπει να έχεις ακούσει καρδιά; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Joka said:

Χαχα ειμαι 2 μερες μπροστά σου και η Ballo είναι 3-4 μερες μπροστά μου μαζί με άλλο ένα κορίτσι νομίζω.:) 

Εγω έκανα ετ 23/5.Αυτο που δεν καταλαβαινω τωρα ειναι πως γινεται ο τριτος μηνας να εχει 5βδομαδες,9-13 δλδ??!!!

Θα μας βγει η ψυχη δλδ να τον βγάλουμε??

ΤΡΙΜΗΝΟ ΜΗΝΑΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ
 1ο Τρίμηνο 1ος μήνας 1-4
2ος μήνας 5-8
3ος μήνας 9-13
 2ο Τρίμηνο 4ος μήνας 14-17
5ος μήνας 18-21
6ος μήνας 22-26
 3ο Τρίμηνο 7ος μήνας  27-30
8ος μήνας  31-35
 9ος μήνας 36-40

Εμ νόμιζες ότι τελείωνε και χάρηκες ... χαχαχαχα 

Το θυμάμαι αυτό το πινακακι ... το έβλεπα όταν ήμουν έγκυος στο γιο μου !! 
Αν δεις όλοι οι τελευταίοι των τριμήνων έχουν 5 ... 

Φτάνεις να μείνεις έγκυος για να καταλάβεις ότι η εγκυμοσύνη είναι 10 και όχι 9 μήνες :) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, @ngelina81 είπε:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας κορίτσι μου!!! Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!!

Σχετικά με το Αρεταίειο επειδή έχω μια πολύ καλή φίλη που δουλεύει εκεί και την είχα ρωτήσει πρόσφατα, μου είπε ότι πάρα πολύ καλός είναι ο διευθυντής που λέγεται Βλάχος. Έχει και ιδιωτικό ιατρείο. Θα σου πρότεινα,αν σε ενδιαφέρει, να κάνεις πρώτα μια ιδιωτική επίσκεψη και μετά να σε βλέπει στο νοσοκομείο. Αν χρειαστείς κάτι παραπάνω πες μου να ρωτήσω τη φίλη μου!

Αχ αληθεια; Το σκεφτομουν για τον συγκεκριμενο γιατρο γιατι πρεπει να ειναι πολυ καλος και σαν γιατρος λογω βιογραφικου αλλα και σαν ανθρωπος. Θα παω να δω κ ποσο θα μου πει κοστος γεννας :) σε ευχαριστω πολυ! Αλλα πρωτα θελω να κανω την αυχενικη διαφανεια τελος ιουλιου κ μετα. Να σαι καλα :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Και εγώ το ίδιο....Δεν γύρισα βέβαια πήρα κσνονίκη άδεια κ παλεύω τώρα για αναρρωτικη από Δευτέρα!

Κι εγώ έχω αναρρωτικες από τις 01/06 και στις 16/07 περνάω επιτροπή ΙΚΑ..

Just now, chris79 είπε:

Εμ νόμιζες ότι τελείωνε και χάρηκες ... χαχαχαχα 

Το θυμάμαι αυτό το πινακακι ... το έβλεπα όταν ήμουν έγκυος στο γιο μου !! 
Αν δεις όλοι οι τελευταίοι των τριμήνων έχουν 4 ... 

Φτάνεις να μείνεις έγκυος για να καταλάβεις ότι η εγκυμοσύνη είναι 10 και όχι 9 μήνες :) 

Αααααα τι κουλό κι αυτό???


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Εμ νόμιζες ότι τελείωνε και χάρηκες ... χαχαχαχα 

Το θυμάμαι αυτό το πινακακι ... το έβλεπα όταν ήμουν έγκυος στο γιο μου !! 
Αν δεις όλοι οι τελευταίοι των τριμήνων έχουν 5 ... 

Φτάνεις να μείνεις έγκυος για να καταλάβεις ότι η εγκυμοσύνη είναι 10 και όχι 9 μήνες :) 

Τιιιιι???Και νομιζα οτι είμαι απλώς μια χαζή ξανθιά!!Ε όχι!!!!!!

  • Χαχα 4

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Εγώ στις 19/05! Άντε και τον φάγαμε τον γάιδαρο κορίτσια!

Κι εγώ δεν μπορούσα να φάω σχεδόν τίποτα, δεν είχα καθόλου όρεξη. Όμως το άδειο στομάχι με διέλυε! Το είχα συζητήσει με τη γιατρό μου και μου είπε ότι είναι φυσιολογικό κι ότι σε λίγες μέρες θα στρώσω. Η αλήθεια είναι ότι είμαι λιγάααακι καλύτερα σε αυτό το κομμάτι, από τότε που έφτιαξα την πάστα Φλώρα αν θυμάστε..χιχιχι. Το μόνο που δεν αντέχω ούτε στην ιδέα και απορώ ΠΩΣ το έτρωγα είναι τα θαλασσινά..παιδιά ούτε γι'αστείο.. και μόνο που το έγραψα. Νομίζω δε θα ξαναφαω ποτέ στη ζωή μου.

Αχ ναι αυτο με τα θαλασσινά μια αηδία κ μισή....

Άσχετο απο την πρώτη μέρα λεω να το πω κ ολο το ξεχνάω Μπαλού λενε τη σκυλίτσα μου :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...