Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Renaki80 είπε:

Εγώ δεν θέλω να το πώ, να το φωνάξω θέλω, αλλά είμαι επιφυλακτική, όσοι λιγότεροι, τόσο καλύτερα (γνώμη μου, πάντα) και είναι και νωρίς ακόμα! Θα το κρατήσω μυστικό όσο μπορώ και δεν φαίνεται, (το δεύτερο δύσκολο :-P )

Εμενα μου φτανει που θα το χαρουμε εμεις,οι οικογένειες μας και οι φίλοι μας.Για τον υπόλοιπο κόσμο θεωρώ ότι τους είναι αδιάφορο.

  • Μου αρέσει 2

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Joka είπε:

Εμενα μου φτανει που θα το χαρουμε εμεις,οι οικογένειες μας και οι φίλοι μας.Για τον υπόλοιπο κόσμο θεωρώ ότι τους είναι αδιάφορο.

Συμφωνώ απόλυτα!!

Επίσης θεματάκι καλό και ίσως σας ενδιαφέρει!!!

Εγώ δουλεύω πλέον από το σπίτι, στην αρχή λόγω κορονοϊού, αλλά όταν βγήκε θετική η Β-χοριακή μου σφύριξαν από το γραφείο προσωπικού να φέρω Μία βεβαίωση του γιατρού που να αναγράφει ότι λόγω κύησης μετά από εξωσωματική επιβάλλεται να είμαι σπίτι και να δουλεύω από αυτό, Λόγω επικινδυνότητας! Και έτσι και έκανα! Επίσης με ενημέρωσαν ότι μπορώ όλο το διάστημα της εγκυμοσύνης, με αυτό το χαρτί, να είμαι καλυμμένη και να δουλεύω από το σπίτι! Για ψάχτε το λίγο κι εσείς γιατί να παιδεύεστε και να πηγαίνετε στη δουλειά με κομμάρες, αναγούλες και με το φόβο μην πάθετε κάτι! 
 

Σας φιλώ
 

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσιααααα 

Είμαι στη δουλειά και μόλις πήγα τουαλέτα και είδα λίγα καφέ υγρά! 

Ήρθε κι εμένα η σειρά μου! Μετά από όλα αυτά που έχω διαβάσει μου φαίνεται φυσιολογικό! Έχω ραντεβού το μεσημέρι για τον υπέρηχο ευτυχώς!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Συμφωνώ απόλυτα!!

Επίσης θεματάκι καλό και ίσως σας ενδιαφέρει!!!

Εγώ δουλεύω πλέον από το σπίτι, στην αρχή λόγω κορονοϊού, αλλά όταν βγήκε θετική η Β-χοριακή μου σφύριξαν από το γραφείο προσωπικού να φέρω Μία βεβαίωση του γιατρού που να αναγράφει ότι λόγω κύησης μετά από εξωσωματική επιβάλλεται να είμαι σπίτι και να δουλεύω από αυτό, Λόγω επικινδυνότητας! Και έτσι και έκανα! Επίσης με ενημέρωσαν ότι μπορώ όλο το διάστημα της εγκυμοσύνης, με αυτό το χαρτί, να είμαι καλυμμένη και να δουλεύω από το σπίτι! Για ψάχτε το λίγο κι εσείς γιατί να παιδεύεστε και να πηγαίνετε στη δουλειά με κομμάρες, αναγούλες και με το φόβο μην πάθετε κάτι! 
 

Σας φιλώ
 

Δικαιουσαι να μη δουλευεις και καθολου λόγω covid,ανήκουμε στις ευπαθείς ομάδες,ασχετως εξωσωματικής.Τωρα αναλογως καθε εταιρεία βεβαια,εγω ειμαι εκπαιδευτικος στο δημόσιο οποτε πηρα αυτη την άδεια.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Δικαιουσαι να μη δουλευεις και καθολου λόγω covid,ανήκουμε στις ευπαθείς ομάδες,ασχετως εξωσωματικής.

Ναι, αυτό ίσχυε μέχρι 30/6! βγήκε νέα εγκύκλιος (δυστυχώς) 


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Joka είπε:

Αληθεια?Τωρα δε δικαιουνται αδεια οι ευπαθείς ομάδες???

Εμάς μας έστειλαν την καινούργια εγκύκλιο που γράφει ρητά ότι ΜΕΧΡΙ  30/6 Ισχύουν οι ευπαθείς ομάδες και ότι από 1/7 Πρέπει να γυρίσουμε στην υπηρεσία μας! Βέβαια κάπου διάβασα σε ψιλά γράμματα ότι ίσως πάρει παράταση και τον Ιούλιο! Αλλά αυτό δεν είναι κάτι επίσημο ακόμα!

 

copy paste

 

 ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΧΡΗΣΗ ΤΗΣ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΔΕΙΑΣ ΑΠΟΥΣΙΑΣ ΩΣ ΟΜΑΔΩΝ ΑΥΞΗΜΕΝΟΥ ΚΙΝΔΥΝΟΥ

 

Σας προωθούμε συνημμένα την με αρ. πρωτ. ΔΙΔΑΔ/Φ69/120/12705/30-6-2020 εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών αναφορικά με μέτρα και ρυθμίσεις στο πλαίσιο της ανάγκης περιορισμού της διασποράς του κορωνοϊού και παρακαλούμε για την ενημέρωσή σας και την ενημέρωση των υπαλλήλων του φορέα σας

 

“ 

Κατόπιν εισήγησης της Εθνικής Επιτροπής Προστασίας της Δημόσιας Υγείας έναντι του κορωνοϊού COVID-19 για επιστροφή στην εργασία των υπαλλήλων που ανήκουν στις ομάδες αυξημένου κινδύνου, δεδομένου ότι αυτό πλέον επιτρέπεται από τα τρέχοντα επιδημιολογικά δεδομένα, σας γνωρίζουμε ότι παύει από 1/7/2020 η ειδική άδεια
απουσίας στους υπαλλήλους που ενέπιπταν στις ομάδες αυξημένου κινδύνου.”


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Εμάς μας έστειλαν την καινούργια εγκύκλιο που γράφει ρητά ότι ΜΕΧΡΙ  30/6 Ισχύουν οι ευπαθείς ομάδες και ότι από 1/7 Πρέπει να γυρίσουμε στην υπηρεσία μας! Βέβαια κάπου διάβασα σε ψιλά γράμματα ότι ίσως πάρει παράταση και τον Ιούλιο! Αλλά αυτό δεν είναι κάτι επίσημο ακόμα!

 

copy paste

 

 ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΧΡΗΣΗ ΤΗΣ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΔΕΙΑΣ ΑΠΟΥΣΙΑΣ ΩΣ ΟΜΑΔΩΝ ΑΥΞΗΜΕΝΟΥ ΚΙΝΔΥΝΟΥ

 

Σας προωθούμε συνημμένα την με αρ. πρωτ. ΔΙΔΑΔ/Φ69/120/12705/30-6-2020 εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών αναφορικά με μέτρα και ρυθμίσεις στο πλαίσιο της ανάγκης περιορισμού της διασποράς του κορωνοϊού και παρακαλούμε για την ενημέρωσή σας και την ενημέρωση των υπαλλήλων του φορέα σας

Μάλιστα,ευχαριστώ!!! @Ballooνα ξερεις μου έφτιαξες τη μερα.Μόνο αλλες 3 βδομαδες για να ηρεμήσω.Αρχίζω να βλέπω φως!!Συνεχισε εσυ να προπορευεσαι και να ανοιγεις το δρόμο!!!:D

  • Χαχα 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Μάλιστα,ευχαριστώ!!! @Ballooνα ξερεις μου έφτιαξες τη μερα.Μόνο αλλες 3 βδομαδες για να ηρεμήσω.Αρχίζω να βλέπω φως!!Συνεχισε εσυ να προπορευεσαι και να ανοιγεις το δρόμο!!!:D

Κορίτσια εγω εχω καταλάβει πως αν είναι κάτι να πάει στραβά θα πάει..ήτε το πεις ήτε οχι.. Φυσικά αυτο ειναι η προσωπική μου άποψη και σέβομαι  τις δικές σας... μα παράδειγμα αυριο εχω να παω σε μια βάφτιση και προφανώς δεν θα παιρνω τον μικρό μου αγκαλιά κ συνεχεια θα κάθομαι,,  δεν μπορώ να μην τους το πω κ να καταπιέζομαι..εχω που έχω τα δικα μου μη σκεφτομαι κ τα του σογιου.. Επίσης επιπλοκές κ αναποδιες πιστευω μπορούν να συμβούν ανά πάσα στιγμή στην εγκυμοσυνη οποτε.. Δεν το σκέφτομαι καν προχωράω με θετική σκέψη μονο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Katzei1982 είπε:

Ευχαριστω πολύ κοριτσάκι μου γλυκό για τις απαντήσεις... Με το καλό το αντρακι σου❤️❤️❤️

Σαν νεράκι θα περάσουν και δεν θα το καταλάβεις... Εδώ με όλες εμάς την τρελοπαρεα❤️

Παιδάκι μου γλυκό θα τρελαθεί από τη Χαρα του❤️

Πάντως είμαστε πολλές!!!

Και πόσα δίδυμα παναγιά μου !

Just now, Renaki80 είπε:

Εγώ δεν θέλω να το πώ, να το φωνάξω θέλω, αλλά είμαι επιφυλακτική, όσοι λιγότεροι, τόσο καλύτερα (γνώμη μου, πάντα) και είναι και νωρίς ακόμα! Θα το κρατήσω μυστικό όσο μπορώ και δεν φαίνεται, (το δεύτερο δύσκολο :-P )

Επίσης εδώ δεν το λένε οι κοπέλες που πιάνουν φυσιολογικά και περιμένουν να περάσουν Κάποιοι μήνες και να το σιγουρέψουν! Πόσο μάλλον εμείς τόσα χρόνια με εξωσωματικές!!! 
 

Θα έρθει η ώρα θα το μάθουν όλοι (στην βάπτιση) Χαχαχαχα

Εγώ το έχω πει σε όλες εσάς χαχαχαχα και σε κάποια κορίτσια που ήταν μαζί μου απο την πρώτη στιγμή στην ομάδα εξωσωματικής στο φεις! Εννοείται σε γονείς και σε παππούδες που ακόμα έχω και νιώθω πολύ τυχερή!

Οι γύρω θα το μάθουν όταν φούσκωνω με το καλό!

Ρε κορίτσια δεν έχω όρεξη να φάω...τι στο καλό γίνεται? Και όχι τίποτα άλλο, πίνω και μια ντουζίνα φάρμακα 

  • Μου αρέσει 1

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Efinikolaou είπε:

Πάντως είμαστε πολλές!!!

Και πόσα δίδυμα παναγιά μου !

Εγώ το έχω πει σε όλες εσάς χαχαχαχα και σε κάποια κορίτσια που ήταν μαζί μου απο την πρώτη στιγμή στην ομάδα εξωσωματικής στο φεις! Εννοείται σε γονείς και σε παππούδες που ακόμα έχω και νιώθω πολύ τυχερή!

Οι γύρω θα το μάθουν όταν φούσκωνω με το καλό!

Ρε κορίτσια δεν έχω όρεξη να φάω...τι στο καλό γίνεται? Και όχι τίποτα άλλο, πίνω και μια ντουζίνα φάρμακα 

Μην στεναχωριέσαι αγάπη. Όλες στην αρχή έτσι είμαστε. Και γω καθόλου όρεξη με το ζόρι να φάω λίγο. Το είπα στον γιατρό και μου είπε πως το μωρό ότι είναι να πάρει το παίρνει... Μάλιστα μου λέει μην αγχώνεσαι σε λίγο θα φας και τα πόμολα χάχαχα. Φαντάσου έχω χάσει ήδη τρία κιλά.. 

  • Χαχα 1

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Εγώ πάλι έχω το άλλο κουλό ... ανακατεύομαι τρέλα και θέλω να κάνω εμετό αλλά μόλις φάω κάτι στρώνω ... καταλαβαίνω ότι πεινάω όταν μου έρχεται αναγούλα ... 

Αυτό το έχω κι εγώ!!! Επίσης το μεσημέρι τρώω το μισό φαγητό απ' ότι συνήθως!!! Αλλά μου περνάνε όλα και αναγουλες και αδυναμίες...

Σήμερα έχω τραβήγματα και πονακια χαμηλά...


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katzei1982 είπε:

Μην στεναχωριέσαι αγάπη. Όλες στην αρχή έτσι είμαστε. Και γω καθόλου όρεξη με το ζόρι να φάω λίγο. Το είπα στον γιατρό και μου είπε πως το μωρό ότι είναι να πάρει το παίρνει... Μάλιστα μου λέει μην αγχώνεσαι σε λίγο θα φας και τα πόμολα χάχαχα. Φαντάσου έχω χάσει ήδη τρία κιλά.. 

Παιδί μου έχω χάσει 5 κιλά!

Δεν γίνεται να μην τρώμε γιατί τι στο καλό θα πάρει το μελλισακι εκεί κάτω??

Just now, chris79 είπε:

Εγώ πάλι έχω το άλλο κουλό ... ανακατεύομαι τρέλα και θέλω να κάνω εμετό αλλά μόλις φάω κάτι στρώνω ... καταλαβαίνω ότι πεινάω όταν μου έρχεται αναγούλα ... 

Θύμισε μ βδομάδα που είσαι 


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Πάντως είμαστε πολλές!!!

Και πόσα δίδυμα παναγιά μου !

Εγώ το έχω πει σε όλες εσάς χαχαχαχα και σε κάποια κορίτσια που ήταν μαζί μου απο την πρώτη στιγμή στην ομάδα εξωσωματικής στο φεις! Εννοείται σε γονείς και σε παππούδες που ακόμα έχω και νιώθω πολύ τυχερή!

Οι γύρω θα το μάθουν όταν φούσκωνω με το καλό!

Ρε κορίτσια δεν έχω όρεξη να φάω...τι στο καλό γίνεται? Και όχι τίποτα άλλο, πίνω και μια ντουζίνα φάρμακα 

Συμπασχουμε στο φαγητό..  πονάει η κοιλιά μου από πείνα..τρωω λιγο ποναει η κοιλια μ επειδη έφαγα..  έλεος δηλαδή..  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...