Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ba_lily είπε:

Για σας κορίτσια. Για να μαζευτούμε ενγκυουλες 

Πέρασε κιολας ένας χρόνος από τότε που είδα θετικό τεστ!! Με το καλό να μαζευτειτε πολλές και να έχετε τελειομηνες εγκυμοσύνες και υγιή μωρά!! Την καλύτερη εποχή θα γεννήσετε!! Μανούλα Μαρτίου 2020 εδώ!!

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily είπε:

Για σας κορίτσια. Για να μαζευτούμε ενγκυουλες 

Δειλά δειλά και εγώ !!

Just now, Polly1 είπε:

Πέρασε κιολας ένας χρόνος από τότε που είδα θετικό τεστ!! Με το καλό να μαζευτειτε πολλές και να έχετε τελειομηνες εγκυμοσύνες και υγιή μωρά!! Την καλύτερη εποχή θα γεννήσετε!! Μανούλα Μαρτίου 2020 εδώ!!

Και μου είχες πει ότι είχες καλό feeling για μένα !!δεν άργησα πολύ λοιπόν !!

Just now, ba_lily είπε:

Για σας κορίτσια. Για να μαζευτούμε ενγκυουλες 

Σε ποια φάση βρίσκεσαι κορίτσι ;εγώ έκανα 6 μερεσ νωρίτερα τεστακι μου βγήκε αχνό μέχρι και σήμερα που περίμενα θεωρητικά και μου βγήκε κανονικοτατο !20 Ιουλίου πρώτο ραντεβού !

  • Μου αρέσει 4

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Δειλά δειλά και εγώ !!

Και μου είχες πει ότι είχες καλό feeling για μένα !!δεν άργησα πολύ λοιπόν !!

Σε ποια φάση βρίσκεσαι κορίτσι ;εγώ έκανα 6 μερεσ νωρίτερα τεστακι μου βγήκε αχνό μέχρι και σήμερα που περίμενα θεωρητικά και μου βγήκε κανονικοτατο !20 Ιουλίου πρώτο ραντεβού !

Κοριτσακι μου πολυ χαιρομαι!! Με το καλό λοιπόν!! Συγχαρητήρια!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 Κοριτσιαααααα Γεια σας και καλώς σας βρήκα!!!!!!Σήμερα τεστ θετικό, με τερ 8 Ιουνίου!ακόμα δεν έχω μιλήσει με γιατρό απ αύριο.Δεν αγχώνομαι,έχω ακόμα 2 παιδιά,(κορίτσια 5 και 3 ετών)οπότε είμαι παλιά Να πάνε σε όλες όλα κατ' ευχήν....Καλή αρχή και να απολαύσουμε όλες το ταξίδι...Θα μοιραζόμαστε τις αγωνίες μας....και στο τέλος και τη μοναδική εμπειρία του τοκετού °

  • Μου αρέσει 3

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily είπε:

Εγώ 19/6 έκανα έμβρυομεταφορα 2 βλαστοκυστες 29/6 χοριακη θετικό Δευτέρα 13/7 υπέρηχο 

Αν τα υπολογίζω σωστά είμαι τεσσάρων ευδομαδων και 4 μέρες 

19 /6 η 19/5 με μπερδεψες λίγο !εγώ που είχα τελευταία περίοδο 6/6 είμαι 4 εβδομάδων !

Just now, Popaki2011 είπε:

 Κοριτσιαααααα Γεια σας και καλώς σας βρήκα!!!!!!Σήμερα τεστ θετικό, με τερ 8 Ιουνίου!ακόμα δεν έχω μιλήσει με γιατρό απ αύριο.Δεν αγχώνομαι,έχω ακόμα 2 παιδιά,(κορίτσια 5 και 3 ετών)οπότε είμαι παλιά Να πάνε σε όλες όλα κατ' ευχήν....Καλή αρχή και να απολαύσουμε όλες το ταξίδι...Θα μοιραζόμαστε τις αγωνίες μας....και στο τέλος και τη μοναδική εμπειρία του τοκετού °

Άντε με το καλό και το τρίτο !!!!α εσύ που είσαι και παλιά θα μας λύνεις και απορίες αν χρειαστούμε !κοντά είμαστε πάντως εγώ Τερ 6/6 και ραντεβου 20 /7 με πολύ άγχος λόγο ινομιωματων!

.  

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ba_lily είπε:

@Pepi88 2/6 τελευταία περίοδο 19/6 έμβρυομεταφορα 29/6 πρώτη χοριακη θετικό 

Α οκ τελεια τώρα κατάλαβα !!εσύ θα πάς πιο γρήγορα στον γιατρό !σε αναμμένα κάρβουνα είμαι !


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Α οκ τελεια τώρα κατάλαβα !!εσύ θα πάς πιο γρήγορα στον γιατρό !σε αναμμένα κάρβουνα είμαι !

13/7 θα πάω για το πρώτο υπέρηχο άσε και εγώ σε αναμμένα κάρβουνα είμαι 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια καλώς σάς βρήκα. Είμαι μανούλα ενός αγοριού 6,5 ετών. Πέρυσι τον Αύγουστο είχα μία παλλινδρομη κύηση στον 3ο μήνα. Σήμερα σάς γράφω επιφυλακτικά με συμπτώματα όπως (πονακια χαμηλά, ερεθισμένες θηλές, υπνηλία..) και τελευταία περίοδο 05/06. Αύριο λέω να πάω για χοριακη. Φοβάμαι και θέλω την στήριξη καί την δύναμή σας.

 

)

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mati είπε:

Γειά σας κορίτσια καλώς σάς βρήκα. Είμαι μανούλα ενός αγοριού 6,5 ετών. Πέρυσι τον Αύγουστο είχα μία παλλινδρομη κύηση στον 3ο μήνα. Σήμερα σάς γράφω επιφυλακτικά με συμπτώματα όπως (πονακια χαμηλά, ερεθισμένες θηλές, υπνηλία..) και τελευταία περίοδο 05/06. Αύριο λέω να πάω για χοριακη. Φοβάμαι και θέλω την στήριξη καί την δύναμή σας.

 

)

 

Καλημέρα και καλώς ήρθες!γιατί δεν έκανες ένα τεστακι πρώτα ;θεωρώ ότι η χοριακη είναι λίγο πιο αγχωτική πριν το τεστ αλλά φυσικά ότι νομίζεις καλύτερο !ΜΗΝ  φοβάσαι ότι είναι να γίνει θα γίνει Πρώτον!Δεύτερον αν ξεκινάς αρνητικά έχεις χάσει το μισό παιχνίδι !Τρίτον ότι μα  ότι χρειαστείς είμαστε εδώ !Και εγώ είμαι αγχωμενη αλλά επειδή είμαι λίγο δύσκολα λόγο ινομιωματων αλλά και πάλι λέω ότι είναι να γίνει θα γίνει δεν μπορώ να κάνω κάτι παραπάνω πέρα από το να προσέχω τον εαυτό μου!εύχομαι να είσαι και να πάνε και όλα φανταστικά !σκέψου ΘΕΤΙΚΑ! περιμένουμε νέα !

8 ώρες πρίν, ba_lily είπε:

13/7 θα πάω για το πρώτο υπέρηχο άσε και εγώ σε αναμμένα κάρβουνα είμαι 

Καλημέρα !Από συμπτώματα πως πας;;

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...