Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

@georgia1988 γενικά ναι επειδή οι δασκάλες βλέπουν κ πολλα μέσα στην μέρα δεν τα θεωρούν και όλα τόσο τραγικά ενώ εμείς από την άλλη οι μαμάδες τα μεγαλοποιούμε κάποιες φορές στο μυαλό μας θεωρώ κ τρελαινομαστε για αυτό τα λένε όσο πιο απλά και με όμορφο τρόπο μπορούν … εννοείται πως αν είναι κάτι σοβαρό η αν ένα παιδάκι χτυπάει επανειλλημένα θα το πουν στον γονιό αλλά γενικά όλα όλα δεν τα λένε … γενικά τα παιδάκια λένε κ λίγο ότι να ναι,βλέπω και την δικιά μου θα πει για αλλά παιδάκια για τον εαυτό της όμως δεν θα αναφέρει κάτι αν έκανε κάτι η αν τις έκαναν παρατήρηση σε κάτι οι κύριες της για τα αλλά όμως τα λέει ότι πχ η μαρια έκανε αυτό .. όταν την ρωτάω μήπως αγάπη μου το έκανες εσυ αλλάζει κουβέντα…προσπάθησε να παίξετε οι 2 σας κάποιο παιχνίδι με κουκλάκια κλπ και μέσα στο παιχνίδι ρωτά τον πράγματα όχι όμως ως η μαμα του εκεί συνήθως τα λένε όλα … ενώ αν τα ρωτήσουμε εμείς ευθέως η δεν απαντάνε η λένε ότι να ναι …αυτό με τις συνέπειες πρώτη φορά το ακούω να το βάζουν να κάνει κάτι είναι κ λίγο σαν ταπείνωση του παιδιού να κάθεται να χτυπάει παλαμάκια δεν ξέρω μπορεί να είμαι εγώ παράξενη … 

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@linaaτο ξέρω ότι πια δεν έχει νόημα ο θηλασμός κι έχω εξαντληθεί σωματικά και ψυχικά!!λοιπόν οι γάζες λειτούργησαν θαυμάσια..όλο το βράδυ ούτε που ζήτησε κι ούτε το πρωί!!αισθανομαι μια δόση ελευθερίας μετά από τρία χρόνια..και γενικώς ήταν και ανώδυνο δηλαδή την είχα αγκαλίτσα το βράδυ της έλεγα παραμύθι ,το πρωί ξύπνησε την πήρα πάλι αγκαλίτσα μετά παίξαμε λίγο και έκανα τις δουλειές μου!!Και οι δύο μας ειμασταν πολύ χαρούμενες αλλά κι εγώ που πια δεν φοβόμουν ότι θα μου τραβάει το στήθος όλη την ώρα ήμουν πολύ πιο ευδιάθετη κι αυτό φάνηκε και στη ψυχολογία του παιδιού..είναι αυτό που λένε ευτυχισμένοι γονείς =ευτυχισμένα παιδιά..κάνω το σταυρό μου να συνεχιστεί ετσι

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 αν δούλεψαν οι γάζες πες να το κάνω κι εγώ! Της είπες δλδ ότι έχεις μιμι?

@Basiliki92 ο δικός μου όταν του κάνεις κάτι κλαίει.. δλδ όταν παίζει με κάποιο παιδάκι και τον χτυπήσει κλαίει με τη μια οπότε και να μην το δεις το σκηνικό τον ακούς να κλαίει. Επίσης συνήθως μου τα λέει όλα τώρα δεν ξέρω αν προσθέτει πράγματα.. εννοώ ότι μου λέει και αυτός τι κάνει πχ ότι τράβηξε τα παιχνίδια από το χέρι του Μιχαήλ ή ότι πείραζε το παιδάκι όταν έτρωγαν... Εσύ την μικρή την έχεις μαζί σου στη δουλειά? Η πάει αλλού?


xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

εμένα ο δικός μου είναι λαλίστατος ρε κορίτσια αλλά όσον αφορά το θέμα του παιδικού μούγκα στην στρούγκα.. πως περάσατε στο σχολείο...καλά. ποιοι είναι οι φίλοι σου: ο κύριος τατα! μπορεί να μου πει οτι τον μαλώσαν γιατι εκανε ζαβολιές ή οτι μάλωσε με κάποιο παιδάκι άλλα η πραγματικότητα χάνεται αρκετά στην μετάφραση, τα λέει περίεργα κ σίγουρα ξεχνάει πολλά... γενικά κ το δικό μου παιδί είναι πειρακτήρι, πρώτο στις ζαβολιές κ στον χαμο χαβά, και όχι τόσο πειθίνιο με εντολές κ όρια, οπότε φοβάμαι οτι δυσκολεύεται σε κάποια πράγματα κ σίγουρα θα μαλώνει με δασκάλες κ παιδάκια. παρόλο που δν μας έχουν πει κάτι...  @georgia1988  δυστυχώς αυτό που περιγράφεις μου κάνει για τιμωρία κ δεν μου αρέσει κ πολύ φοβάμαι ότι κ εμείς έχουμε τέτοια... εγώ είχα ρωτήσει κ μου είχαν πει οτι δεν εφαρμόζουν τιμωρίες μόνο συζήτηση. παρόλα αυτά μια φορά μου είπε οτι τα άλλα παιδάκια κάνανε χειροτεχνία κ αυτός όχι. άρα??τιμωρία στην άκρη? ο άνδρας μου λέει οτι άμα αρχίσω τα μανουριάσματα θα γίνει χειρότερα για τον μικρό, κ να περιμένω λίγο μήπως δούμε κ κάτι άλλο κ μετά να επέμβουμε. 

όταν πάλι γυρνάμε από το σχολείο, δεν θέλει με τίποτα να γυρίσουμε σπίτι, κάνει σα καταπιεσμένος δαίμονας, θέλει να ξεχυθεί. κ άντε όταν έχει καλό καιρό τον πάω στο πάρκο...

στο φαί ο παιδικός κάνει όντως δουλίτσα. έχει ανεξαρτητοποιηθεί κ τρώει μόνος του κ απόλα. κ ναι συμβαίνει αυτό που λέτε,τρώνε νωρίς οπότε μετά λυσσάνε..

κοξάκι ναι έχω ακούσει ότι μπορεί να εκδηλωθεί πολύ έντονα σε σημείο να πεφτουν μετά τα νύχια ή κ με ελάχιστα σπυράκια κ πονόλαιμο κ λίγα δέκατα.. εμάς είχε βγάλει κ στις παλάμες, πατούσες κ κάποια τον ενοχλούσαν αρκετά.

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988λειτουργει άψογα το κόλπο με τις γάζες!!!της είπα ότι αρρώστησε το στήθος και πήγα στο γιατρό..μου έβαλε σπρευ ,μου έκανε ένεση,μου έβαλε κρεμουλα και μετά με έδεσε με γάζα (της το λέω σαν παραμύθι την διαδικασία και της αρέσει κάθεται κι ακούει)..μετά συνεχίζω και της λέω ότι ο γιατρός μου είπε ότι τώρα πια δεν πίνουν γαλα απ' τη μαμά τα μεγάλα παιδακια πίνουν στο ποτήρι και τα λοιπά και τα λοιπά ...το κάνω σαν ιστορία ..δεν ξέρω αν είναι σωστό η λάθος πάντως είναι το μόνο πράγμα που έπιασε!!! Κι απορώ πως δεν το ΧΑ σκεφτεί τόσο καιρό...εννοείται πως τη γαζα δεν θα τη σφίξεις πολύ ...δεν κάνει, μην πάθεις και τίποτα.πηρα μια ελαστική επίδεσμο γάζα τη μεγάλη τη γύρισα γύρω γύρω και πίσω μέ τα κλιπακια την στέριωσα...ξαναλέω να είναι χαλαρή σαν να φοράς μπουστακι..

@Mighty86το ίδιο παθαίνω και γω όταν την παίρνω απ' το σχολείο..δεν θέλει σπίτι ,θέλει με τα πόδια να πηγαίνουμε στο πάρκο,να την κάνω κούνια και μετά τη παρακαλάω να φύγουμε ,η ώρα περνάει έχουν πάει σπίτι άντρας γιος και περιμένουν να φάμε κι εγώ καταγχωνομαι..δεν ρίχνει και μια βροχή να τελειώνουμε με τις κούνιες..

@georgia1988ξέχασα να πω ότι να προσέχεις μην πρηστεί η πάθεις μαστίτιδα να το ξαλαφρώνεις λίγο το στήθος...εγώ όταν νιώθω τσιμπήματα στην αρχή το βγάζω λίγο,πολύ λίγο ίσα ίσα να μην πρήζεται...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@georgia1988 την έχω στο ίδιο σχολείο άλλα όχι στο τμήμα μου … α εσένα ο δικός σου τα λέει όλα όλα κ τα δικά του ..καλό είναι να μην τον ρωτάς κάθε μετά αν έκανε κάτι η πείραξε κάνα παιδάκι γιατί θα του γίνεται κ συνήθειο κ θα πειράζει κάθε μέρα κ από ένα … ρωτά τον απλά πως πέρασε στο σχολείο…  @Mighty86 πολλα παιδάκια δεν λένε άσε να δεις πως θα εξελιχθεί κ αν θα πει κάτι άλλο κ μετά το κανείς συζήτηση γιατί όντως τα παιδιά λένε κ πράγματα που δεν ισχύουν η μπορεί να τα μεγαλοποιούν στο μυαλουδάκι τους… εγώ την ρωτάω πως πέρασες μου λέει καλά η τελεια … και όταν γυρνάει σπιτι κ παίζει μόνη της λέει κ διαφορά πράγματα του σχολείο αλλά συνήθως μιλάει μόνο για αλλά παιδάκια όχι για τον εαυτό της … μου έχουν πει όμως ότι είναι αρκετά υπακοή … είχαμε κ εμείς αρκετά θέματα προσαρμογής στην αρχή ήταν γενικά ένα άλλο παιδί δεν συμμετείχε σε τιποτα δεν έτρωγε δεν έπινε ούτε νερό τώρα όμως τα πάμε άψογα …

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@valentina23 παράλληλα σύμπαντα...κ εμείς τελευταίοι κ καταιδρωμένοι από τις κούνιες...διάβασα ότι όπως κάτι γράψατε κ εσείς πιο πάνω, παθαίνουν στο σχολείο μπουκοβιτς,καταπιέζονται και μετά θέλει οξυγόνο ο εγκέφαλος κ να ξεσπάσουν.συνήθως είναι πιο υπάκουα όταν παέι άλλος να τα πάρει από την μάνα αλλά στο ίνστα έλεγε μία ,καλύτερα να ξεσπάνε σε εμάς να βγαίνει το συναίσθημα..

@Basiliki92 πολύ ωραία ιδέα αυτή της παντομίμας! αλλά αν θες κ όταν μπορείς κάνε μας κάνα παράδειγμα των διαλόγων κ αναπαράσταση να το καταλάβουμε λίγο παραπάνω γιατί δεν ξέρω πως να το κάνω καθόλου

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο είναι, επειδή όπως ειπα είναι ο καλύτερος παιδικός αυτός στο νησί δλδ πέρσυ δεν είχαν θέση ελεύθερη και μάλιστα ήμουν το νο24 σε αναμονή, φέρνουν μια παιδοψυχολογο από Αθήνα κάθε δύο μήνες να μας μιλά και να βλέπει τα παιδιά και αυτή μας είπε το ίδιο στην συνάντηση ότι στο σπίτι να μην βάζουμε τιμωρία τα παιδιά αλλά πρέπει να υπάρχουν συνέπειες.. δεν έχω καταλάβει την διαφορά ακόμα. Αλλά θα μιλήσω με τις δασκάλες του να δω. 

@valentina23 δλδ από τότε που έβαλες τη γαζα δεν ξαναθηλασε? 

Κορίτσια εμείς γυρίσαμε από Πράγα. Ο μικρός κατενθουσιαστηκε με το ταξίδι μιλούσε σε όλο τον κόσμο όπου πηγαίναμε και έκανε και φίλες! Όταν φεύγαμε όπου ειμασταν έλεγε γεια σας bye bye! Πολύ γέλιο!

  • Χαχα 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , georgia1988 είπε:

δεν έχω καταλάβει την διαφορά ακόμα

Η τιμωρία είναι να πεις  πχ αν  δεν φας το φαγητό σου θα κάτσεις στο δωμάτιο σου Κ δεν θα παίξεις με τα παιχνίδια σου . Η συνέπεια είναι ότι εάν δεν φας το φαγητό σου δεν θα μπορουμε μετά να πάμε στις κούνιες γιατί δεν θα έχεις δύναμη να παίξεις νηστικός  . Ή δεν θα μπορέσεις να φας την σοκολάτα σου γιατί χωρίς φαγητό πονάει η κοιλιά μόνο με σοκολάτα. 

 

Καταλαβαίνεις ότι δεν τιμωρείς απλά λες την λογική σειρά που έχουν τα πράγματα για να καταλάβει το λάθος του. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, linaa said:

Η τιμωρία είναι να πεις  πχ αν  δεν φας το φαγητό σου θα κάτσεις στο δωμάτιο σου Κ δεν θα παίξεις με τα παιχνίδια σου . Η συνέπεια είναι ότι εάν δεν φας το φαγητό σου δεν θα μπορουμε μετά να πάμε στις κούνιες γιατί δεν θα έχεις δύναμη να παίξεις νηστικός  . Ή δεν θα μπορέσεις να φας την σοκολάτα σου γιατί χωρίς φαγητό πονάει η κοιλιά μόνο με σοκολάτα. 

 

Καταλαβαίνεις ότι δεν τιμωρείς απλά λες την λογική σειρά που έχουν τα πράγματα για να καταλάβει το λάθος του. 

Ναι αυτά έχω διαβάσει κι εγώ. Απλά για μένα το αποτέλεσμα είναι το ίδιο πάλι μέσα θα κάτσει το παιδί, αλλά μάλλον έχει διαφορά επειδή το εξηγείς στο παιδί και δεν είναι απειλή στην ουσία. Κάτι τέτοιο από ότι κατάλαβα κάνουν στον παιδικό γτ μου είπε η δασκάλα του ότι εξηγουνε πχ αν συνεχίσεις να πειραζεις τον Παναγιώτη δεν θα μπορούμε να κάτσουμε στην παρεούλα γιατί ο Παναγιώτης στεναχωριέται και δεν μπορεί να φάει όσο τον πειράζεις οπότε θα καθήσουμε δίπλα.. κάπως έτσι και όχι σαν τιμωρία 

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 37 λεπτά , georgia1988 είπε:

Ναι αυτά έχω διαβάσει κι εγώ. Απλά για μένα το αποτέλεσμα είναι το ίδιο πάλι μέσα θα κάτσει το παιδί, αλλά μάλλον έχει διαφορά επειδή το εξηγείς στο παιδί και δεν είναι απειλή στην ουσία. Κάτι τέτοιο από ότι κατάλαβα κάνουν στον παιδικό γτ μου είπε η δασκάλα του ότι εξηγουνε πχ αν συνεχίσεις να πειραζεις τον Παναγιώτη δεν θα μπορούμε να κάτσουμε στην παρεούλα γιατί ο Παναγιώτης στεναχωριέται και δεν μπορεί να φάει όσο τον πειράζεις οπότε θα καθήσουμε δίπλα.. κάπως έτσι και όχι σαν τιμωρία 

 Τιμωρια είναι με την έννοια ότι είναι κάτι άσχετο με την ενέργεια που κάνει το παιδί η συνέπεια είναι με την έννοια ότι όλα έχουν ένα κόστος Κ εσύ επιλέγεις όπως Κ με τους μεγάλους. Πχ εσύ ξέρεις ότι είσαι εάν δεν πας στην δουλειά δεν θα σε τιμωρήσει κάνεις με την έννοια ότι θα σου βάλει τις φωνές Κ θα σου απαγορεύσει να ξαναπάς αλλά ξέρεις ότι θα έχεις συνέπεια να χάσεις μια μέρα από την άδεια σου ή το μεροκάματο . 

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 όχι δεν ξαναθηλασα!!πάει τελείωσε!!τόσο εύκολα!!στην αρχή την ώρα του ύπνου μπορεί να το ζητάγε αλλά της έλεγα πάλι την ιστορία με το γιατρό ότι αρρώστησε και τα λοιπά..θήλαζα κάθε πρωί όπωτε είχε λιγοστέψει κιόλας για αυτό δεν ενοχλήθηκα ιδιαίτερα..επειδή όμως γράφω σ ένα φόρουμ και μας διαβάζουν πόλλοι πρέπει να πω ότι η καλύτερη κι ασφαλής λύση είναι οι οδηγίες από ένα σύμβουλο θηλασμού γιατί μπορεί κάποια που ακολουθήσει αυτή τη τακτική να πάθει ζημιά..αν πχ έχει πολύ γάλα και βάλει γάζες μπορεί να πάθει μαστίτιδα κτλ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 τα έχω ξαναδιαβάσει αυτά για γάζες, τσιροτο κλπ... Το θέμα είναι τώρα κοιμάται εύκολα? Η παίρνει κάνα δίωρο?? Θα δοκιμάσω κανονικά με τον σύζυγό και αν δεν πετύχει θα πάρω πιο δραστικά μέτρα!

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

@valentina23 τα έχω ξαναδιαβάσει αυτά για γάζες, τσιροτο κλπ... Το θέμα είναι τώρα κοιμάται εύκολα? Η παίρνει κάνα δίωρο?? Θα δοκιμάσω κανονικά με τον σύζυγό και αν δεν πετύχει θα πάρω πιο δραστικά μέτρα!

Κοιμάται πολύ καλύτερα από πριν!!!τώρα καταλαβαίνω ότι ξύπναγε συνέχεια τη νύχτα γιατί ήθελε στήθος..τώρα μπορεί λίγο να ξυπνήσει τη νύχτα τη παίρνω αγκαλίτσα και ξανακοιμαται αμέσως!!κι εγώ έφτασα στο αμήν κι αναγκάστηκα να δεθω με γάζες γιατί δεν άντεχα άλλο..ότι και να είχα δοκιμάσει τίποτα..της μίλαγα τίποτα,της έλεγα όχι δεν μπορω τώρα αργότερα τίποτα..μετά την άφηνα να το κρατάει η πιπιλαγε δίπλα ..χειρότερα με είχε κάνει όλο μελάνια..τώρα επειδή ακόμα είναι αρχή δεν βγάζω τη Γάζα μπροστά της..πάω κρυφά στο μπάνιο τη βγάζω κάνω μπάνιο και γρήγορα τη ξαναβάζω..έχω εκπλαγεί γιατί περίμενα ότι θα ήταν μέσα στη γκρίνια,δεν θα κοιμόταν ,δεν θα έτρωγε ...όμως τίποτα απ' όλα αυτά δεν συνέβη!!και το βραδυ κοιμάται μια χαρά όπως και το μεσημέρι,και καλύτερα τρώει και πιο χαρούμενη είναι!!και φυσικά είμαι κι εγώ πιο χαρούμενη κι όχι καταπιεσμένη!!πριν ήμουν μέσα στα νεύρα ..γραπωνε το στήθος και δεν το άφηνε..με είχε μία ώρα στο κρεβάτι να πιπιλαει μπορεί και παραπάνω..δεν το συζητάω για πιο πριν τι τράβηξα που ακόμα και στο μπάνιο ερχόταν και έπιανε το στήθος,έτρωγα το ίδιο,καθόμουν στο καναπέ το ίδιο ...με έβλεπε σαν γάλα και μόνο!!τώρα είναι πολύ διαφορετικά λες και ωρίμασε σε πέντε μέρες που αποθηλασα!!ήθελα πολύ να θηλάσω αλλά έπρεπε τουλάχιστον στο χρόνο να το κόψω μετά για μένα ,χωρίς παρεξήγηση ,ήταν βασανιστήριο..αλλά νιώθω αγαλιαση γιατί βλέπω ότι τελικά και το ίδιο το παιδί είναι πολύ καλύτερα και στο θέμα του ύπνου και στο θέμα του φαγητού και στο θέμα του παιχνιδιού και της ανεξαρτησίας γενικώς...θα μου πεις μέσα σε πέντε μέρες είδα βελτίωση;;κι όμως είδα όσο παράξενο κι αν φαίνεται ...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 12/1/2023 at 9:20 PM, valentina23 said:

Κοιμάται πολύ καλύτερα από πριν!!!τώρα καταλαβαίνω ότι ξύπναγε συνέχεια τη νύχτα γιατί ήθελε στήθος..τώρα μπορεί λίγο να ξυπνήσει τη νύχτα τη παίρνω αγκαλίτσα και ξανακοιμαται αμέσως!!κι εγώ έφτασα στο αμήν κι αναγκάστηκα να δεθω με γάζες γιατί δεν άντεχα άλλο..ότι και να είχα δοκιμάσει τίποτα..της μίλαγα τίποτα,της έλεγα όχι δεν μπορω τώρα αργότερα τίποτα..μετά την άφηνα να το κρατάει η πιπιλαγε δίπλα ..χειρότερα με είχε κάνει όλο μελάνια..τώρα επειδή ακόμα είναι αρχή δεν βγάζω τη Γάζα μπροστά της..πάω κρυφά στο μπάνιο τη βγάζω κάνω μπάνιο και γρήγορα τη ξαναβάζω..έχω εκπλαγεί γιατί περίμενα ότι θα ήταν μέσα στη γκρίνια,δεν θα κοιμόταν ,δεν θα έτρωγε ...όμως τίποτα απ' όλα αυτά δεν συνέβη!!και το βραδυ κοιμάται μια χαρά όπως και το μεσημέρι,και καλύτερα τρώει και πιο χαρούμενη είναι!!και φυσικά είμαι κι εγώ πιο χαρούμενη κι όχι καταπιεσμένη!!πριν ήμουν μέσα στα νεύρα ..γραπωνε το στήθος και δεν το άφηνε..με είχε μία ώρα στο κρεβάτι να πιπιλαει μπορεί και παραπάνω..δεν το συζητάω για πιο πριν τι τράβηξα που ακόμα και στο μπάνιο ερχόταν και έπιανε το στήθος,έτρωγα το ίδιο,καθόμουν στο καναπέ το ίδιο ...με έβλεπε σαν γάλα και μόνο!!τώρα είναι πολύ διαφορετικά λες και ωρίμασε σε πέντε μέρες που αποθηλασα!!ήθελα πολύ να θηλάσω αλλά έπρεπε τουλάχιστον στο χρόνο να το κόψω μετά για μένα ,χωρίς παρεξήγηση ,ήταν βασανιστήριο..αλλά νιώθω αγαλιαση γιατί βλέπω ότι τελικά και το ίδιο το παιδί είναι πολύ καλύτερα και στο θέμα του ύπνου και στο θέμα του φαγητού και στο θέμα του παιχνιδιού και της ανεξαρτησίας γενικώς...θα μου πεις μέσα σε πέντε μέρες είδα βελτίωση;;κι όμως είδα όσο παράξενο κι αν φαίνεται ...

Μπράβο! Πολύ εύκολα το πήρε!

Για να δούμε μακάρι να πάει έτσι και με τον δικό μου.. όχι τπτ θέλω να κάνω και κάτι θεραπείες στα μαλλιά και δεν γίνεται όσο θηλάζω.  btw στο αεροπλάνο για Πράγα φώναζε στην απογείωση (μάλλον επειδή πονούσαν τα αυτιά του) βυζί βυζί ρεζίλι γίναμε!

  • Χαχα 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...